Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108151) zozyk


zozyk
addikt

Akkor ajánlatokat kérnék cseredarabra, mire cseréljem le.. :)

(#108152) emre válasza zozyk (#108151) üzenetére


emre
veterán

valami fix-re ha megvan az állásszög és a megfelelő hosszúság
Ne vedd komolyan, nekem is hasonló van, ha nem nyeklik, nyikorog akkor teljesen jó szóval csak vicc vót :DDD

(#108150) ivana

semmi, csak olyan bevásárló jellege van :D

mod:

Na ez az igazi bevásárlókocsi :D

emmeg a másik gépem

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#108153) zoli03 válasza ivana (#108134) üzenetére


zoli03
őstag

Ez szerintem hülyeség. Sok felniben olyan keskeny mélyedés van, hogy nincs akkora szalag. Ha nem éri át teljesen a felnit, simán el tudja nyomni a belső, aztán szinte biztos, hogy előbb-utóbb jön a defekt. Azzal már volt párszor gondom, hogy elment a felniszalag, mert nem volt elég széles, de olyan gondom még sosem, hogy felnyomja a gumit.

(#108154) DUB Inc. válasza emre (#108152) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Én a felső bringát választanám, mert a kosárban sok sört lehet vinni egy nagyobb túrára. :D :D:D

(#108155) Ironizer válasza 6030D (#108124) üzenetére


Ironizer
tag

Ajánlom telóra Locus Map app-ot, és rá osm offline térképet felrakni, akkor nincs ezzel probléma, hogy melyik kereszteződésben merre. A katonai terület nemennyébe az meg tipikusan elbaszott magyar sztori, mert közben az a torony amit láttál az a Maderspach Viktor-kilátó, szabadon látogatható:
[link]
Csinálunk egy kilátót, de körberakjuk táblával, nehogy egyértelmű legyen. Balfaszok gyülekezete...
Ha gyakorlat van, akkor le van zárva a terület. Mikor írtam neked az utat, akkor megnéztem, és nem írtak erre a napra gyakorlatot arra a területre, ezt nem írtam neked, my bad. Igazán kibaszhatnák a táblákra legalább a telefonszámot, ahonnan meg lehetne érdeklődni az aktuális helyzetet.

"Túrázóval szinte nem is találkoztam, a füvön, bokrokon is látszott, hogy nem járnak erre."

Én pont ezt szeretem benne, meg a Vértesben is. Amikor néha a budai hegységben túrázok, akkor mindig az az érzésem, hogy vmi város főutcáján sétálok/tekerek, annyian vannak, semmi természetközeli nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#108156) Napfénysüti válasza emre (#108152) üzenetére

Az a Bianchi nem túl nagy neked?

Més que un club!

(#108157) emre válasza DUB Inc. (#108154) üzenetére


emre
veterán

Munkábajárós, a válltáskám simán belefér. :)

A hátizsákot bicón nem komálom, pedig most úgy néz ki kellene egyet vennem.
Ezt tudna valaki ajánlani lehetőleg 10k alatt?

(#108156) Napfénysüti

Dehogynem. Azért így áll stucni is, nyereg lenn..... :o Lehet egy rövidebb stucni valamit javítana a helyzeten, de már kezdem megszokni. Majd ha úgy lesz pénzem ahogy most nincs akkor lehet lecserélem a vázat, meg talán a felniket is. De sajnálom rá a pénzt annyit elkérnek a vázakért. Vagy elugrok Devecserbe körülnézni, mert az acél vázzal sincs semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#108158) 6030D válasza Ironizer (#108155) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, ma jöttem rá, hogy az kilátó, mert megkerestem a gugli térképen... Volt valami nyitvatartási tábla (Street view-n is látszik), de nem is néztem.
Nekem sem az hiányzott, hogy hemzsegjenek az emberek, csak hogy biztos legyek benne, hogy a bokor közepén tátongó lyuk a kijelölt turistaút, vagy csak egy őz ment keresztül.
Nem próbáltam a Locust, de a Humapon is látom, hol vagyok, hol vannak a térképen az utak, csak jobban szeretem, ha megjegyzem az itinert (piros - balra zöld+ stb.), mint minden kereszteződésben a térképet nézni.
(Telefon nincs a stucnin, nem is lesz, mert akkor nem fér fel a kosár. :D )

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108159) Napfénysüti

A Rosebikes-nál még van ez a 150 euró feletti ingyen postázás?

Més que un club!

(#108160) StLui válasza Toobee (#108139) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem az összes variáció közül a be nem csatolt spd-ben menni lefelé a legveszélyesebb, vagy taposó tüskékkel, vagy becsatolva spd-vel (én is taposóval megyek)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108161) tacto


tacto
aktív tag

A bikester - el van valakinek tapasztalata, vasarolt mar valaki tölük? Most van egy kis megoldatlansag es a reakcioidejük eleg lassunak tünik...

(#108162) IMIIKE1998 válasza Napfénysüti (#108159) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Csak nem megrendeled a bicót? :)

(#108163) bunddog válasza Napfénysüti (#108159) üzenetére


bunddog
tag

Nemrég már 100 felett ingyé hozták.

[ Szerkesztve ]

(#108164) Toobee


Toobee
veterán

Planet-X cuccokat nézegette már valaki? 650B össztelósok közül melyik az, amivel lehet túrákat nyomni 30-100 km, 500-1500 méter szintkülönbséggel. Egyáltalán milyen nehezek lehetnek ezek? Mostani bicajom olyan 12,5 kg, ezzel nagyon jól elvagyok, de piszkálja a fantáziámat a hátsó teló.

Titus El Viajero Gravity-Trail

Titus El Viajero Trail

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#108165) cozmo válasza StLui (#108160) üzenetére


cozmo
őstag

Lehet még taposó pedált venni. :U ;] :DDD
Évtizedek óta csak spd-m van elötte meg országúton look pedálom volt. Nincs az a pénz amiért lemondanék a stabil pedálkötésről, arról hogy mászás közben ne tudjak húzni is. Vészhelyzetekben simán kitépem a csatból a lábam. De véletlen sosem old ki. Na most akkor mégis szólhat platfom pedál mellett? :U

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#108166) zoli03 válasza Toobee (#108164) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem itt nem a súly lesz a gond, hanem a nagyon nagy rugóút.

(#108167) tacto válasza cozmo (#108165) üzenetére


tacto
aktív tag

En meg kontrason is azzal nyomom, pedig szigoruan tilos :D

(#108168) StLui válasza cozmo (#108165) üzenetére


StLui
veterán

Szeretem az ilyen ellentmondást nem tűri kinyilatkoztatásokat :D

szerintem simán csak a h.lyéknek gyártják :D

pl nem te ülsz az én bringámon, máris egy ok nekem a taposóra, mondjuk trekkingemen meg spd van

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108169) cozmo válasza StLui (#108168) üzenetére


cozmo
őstag

Vicceltem... félig :D

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#108170) Napfénysüti válasza IMIIKE1998 (#108162) üzenetére

Nem még nem, az már szinte biztos hogy Canyon lesz de majd csak júliusban. Viszont az új bringához kellenei fog pár "apróság" (pedál, kulacstartó) meg lehet egy nadrágot is néznék amiből már van Rose-os.
Ezeket meg a rózsaboltnál találtam a legjobb áron. Nehezen bírom ki bringa nélkül még ezt a majd két hónapot, valami rendelnem kell már hozzá. :DDD

Apropó, outisok! Majd szükségem lesz egy láncleesés gátlóra, abból egy R8000-es Ultegra váltóhoz bámilyen 3rd party márka védője jó? Lehet akkor már azt is néznék a fricceknél.

Més que un club!

(#108171) lsebestyen válasza Napfénysüti (#108170) üzenetére


lsebestyen
addikt

Majd szükségem lesz egy láncleesés gátlóra...Az meg minek? :F

(#108172) eddie1978 válasza Napfénysüti (#108170) üzenetére


eddie1978
aktív tag

K-EDGE Pro Road Braze-on Chain Catcher

Nekem ez Ultegra 6800-on van. Jó.

(#108173) Napfénysüti válasza lsebestyen (#108171) üzenetére

Nem szeretném ha a drága karbonváznak baja lenne ha ne adj isten leesne elöl a lánc. Akkor már inkább veszek egy pár eurós ilyen kis fémdarabot és nem kell aggódnom. :N

Oké a Focusom is egyszer fordult csak elő hogy elöl ledobta de az ördög sose alszik.

Més que un club!

(#108174) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Sigma Rox 10.0 évekig jó volt. Kijöttek a Rox 11.0-el, ami szerintem néhány pontban randa visszalépés volt. Valószínűleg érezték ezt a Sigmánál is, hogy jön a Rox 12.0? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#108175) parkr válasza Napfénysüti (#108170) üzenetére


parkr
őstag

nekem ez van [link]
szerintem diszkrétebb mint a legtöbb ilyen, de van sokféle. szinte midegyik kompatibilis.

(#108176) zoli03 válasza Napfénysüti (#108173) üzenetére


zoli03
őstag

Nincs rajta fémbetét? Általában szoktak rakni oda.

(#108177) Napfénysüti válasza zoli03 (#108176) üzenetére

Ahogy a képeken néztem nincs. Sőt maga a Canyon is árul saját márkás chain catchert ami kompatibilis a vázaikkal.

Més que un club!

(#108178) gabro0 válasza zoli03 (#108176) üzenetére


gabro0
őstag

Na várjunk. Ebben videóban láttam, hogy a váltó mellé applikálják. Amit mondasz pedig a támvillán van. Ha jól értem nem egy a funkciója a két védelemnek. Az egyik a láncleeséstől, a másik pedig ha már leesett, a vázsérüléstől.

[ Szerkesztve ]

(#108179) zoli03 válasza gabro0 (#108178) üzenetére


zoli03
őstag

Napfénysüti a vázat félti. Nem az a gond, ha leesik a lánc, hanem hogy a leesett lánc milyen kárt okoz. Nekem a Radonon van ilyen fémlemez, bár még egyszer sem esett le.

(#108180) gabro0 válasza zoli03 (#108179) üzenetére


gabro0
őstag

Ha nem esik le, nincs gond, értem én. A linkem viszont rossz, ezt akartam :B

(#108181) parkr válasza gabro0 (#108178) üzenetére


parkr
őstag

az a chain suck protector
más esetre való [link]

(#108182) mbazsi


mbazsi
tag

Sziasztok!

Kerékpár vásárlás előtt állok. Kizárólag városi használatra vennék egy biciklit, aminek a lehetőségekhez mérten minél könnyebbnek kéne lennie, mivel rendszeresen a 4. emeletre cipelném fel lépcsőn. Használtban gondolkodom, lehetőleg olyan állapotút, ami már "out of the box" használható, aztán idővel akár lecserélgetek rajta ezt-azt. A keret kb 50 000.

Ezeket néztem:
Puch Mistral
Peugeot 1
Peugeot 2
Ezeknél a bringáknál milyen nehézségekre, kompromisszumokra kéne számítanom? Illetve milyen későbbi költségekre? Hol lehet még érdemes kutakodnom jó vételek után?

Köszi a segítséget.

(#108183) Hasaggymeg válasza zoli03 (#108179) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Napfénysüti meglátná mit csinált a tányér által a támvilla fölé felhozott alsó láncom az alu vázammal,kapna 3 kisebb infarktust és egy agyvérzést. :U Szerintem a karbont leamortizálta volna.(Majd készítek pár képet a vérengzésről,csak erősebb idegzetűeknek. :DDD )

parkr...tökéletes,erről beszélek. :C ...és mindig nagyról kicsire ejtésnél,amúgy tiszta és nem kopott alkatrészekkel.Az a cséinpílör meg porhéjas mint állat! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108184) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#108183) üzenetére

Nekem elég volt szegény Rétisün vázát látni hogy mit művelt ott a letörött váltó a vázzal. :(

Amúgy valami átlátszó fóliát majd a láncvillára is szerzek, olyanom volt a Focuson és jó szolgálatot tett. Ilyen chain catcherem még nem volt de az 1500 eurós vázat azért eléggé félteném. :B

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#108185) parkr válasza Napfénysüti (#108184) üzenetére


parkr
őstag

az van gyárilag is rajta

(#108186) HEAHEA válasza Napfénysüti (#108184) üzenetére


HEAHEA
tag

Említetted az átlátszó fóliát. Van ebayen sokfajta amit nézegettem, volt aki ajánlotta, hogy írószer boltban vegyek víztiszta fóliát , gondolom ezek tökéletesek arra,hogy pl. a kábelek ne dörzsöljék ki a festésnél, viszont mondjuk a felverődő kavicsok ellen szerintem kevésnek bizonyulna. Szerinted milyet lenne érdemes venni?

(#108187) gabro0 válasza parkr (#108181) üzenetére


gabro0
őstag

Ó értem már. Egy régi bicajomon nem a cikkben írt módon ragadt be (elöl nem is volt váltója), hanem sima láncleesésnél. Azért gondoltam mindkettő a fogaskerékről leesés ellen véd.

(#108188) Toobee válasza HEAHEA (#108186) üzenetére


Toobee
veterán

Eco Bikeban vettem 1500 Ftert egy tábla extra vastag ilyen ragasztót. Ez szerintem bírja meg a követ is. Holnap teszek be képet róla. Ebayes is van, az nem egy nagy tűz.

https://barbieripnk.hu/

(#108189) Runner_fxr válasza mbazsi (#108182) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mivel kereskedés, így talán nem "fellelt" állapotban kapod meg őket, meg tudsz reklamálni ha valami nem kóser.

Ezek nagyon régi kerékpárok, szerintem öregebbek mint itt jó néhány fórumozó. :)
80-as évekbeli technikáról beszélünk. Még kerékpár szervizekben sem feltétlenül lesz olyan szerszám, amivel pl ezekről leszedsz egy fogaskeréksort, mert annyiféle szabvány volt akkoriban.
Nekünk is van egy kupacnyi sor leszedő szerszám, de már jó párszor találkoztam olyan régi bringával, hogy egyik sem volt jó. Aztán egy fogaskeréksor csere hozta magával a kerékcserét is.
Ha valóban szép állapotban vannak, akkor még ma is használható bringák ezek, de nagyon nehéz olyan példányt találni, ami tényleg rendben van és nem rág egyik csapágya sem.
Én inkább valami modernebb bringát ajánlanék, sok problémától tudod magad megkímélni,
de ha olyan fajta ember vagy aki szeret foglalkozni a bringákkal, bütykölgetni, kutakodni régi alkatrészek után, akkor végül is megveheted.

Egyébként városi használatra pont nem annyira ideálisak ezek. Én akkor már több értelmét látom, egy 90-es évekbeli retro montinak. Az sokkal masszívabb, nem kell úgy félteni a szar utak miatt. Aszfalt külsőt azokra is tehetsz. Kényelmesebb az üléspozíció is, városi forgalomban ideálisabb.
Persze soha nem árt ha van veled olyan ember aki ért a bringákhoz, különben sok turpisság felett átsiklasz könnyedén.

Egyébként ha jó technikával viszed fel a bringát a lépcsőn, egy 20 kilós bringát sem nagy kaland felvinni a 4.-re.
A titka annyi, hogy nem emelni kell, hanem feltolni. Egyik kezeddel megfogod a kormányt, a másik kezeddel meg a nyeregvázcső hátulját, és simán feltolod a lépcsőn. Sokkal könnyebben felviszed így mint cipelve.

[ Szerkesztve ]

(#108190) Monyos


Monyos
aktív tag

Ma hoztam el a bringát és rögtön vettem rá egy neoprén láncvillavédő "kabátot", mert a korábbi tapasztalataim alapján ez kötelező...
Viszont itt ahogy nézem már nagyon kevesen használtok ilyen bumszli védőket a képek alapján, mintha a legtöbb esetben valami gumis bevonat lenne a bringákon ott. Az mind gyári lenne?

Esetemben elsőre furcsa volt, hogy nekem a láncvilla alatt csupaszon fut maga a váltó bowden, ezt nyugodtan befoghatom a neoprén védő alá?

[ Szerkesztve ]

(#108191) Runner_fxr válasza mbazsi (#108182) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Marin
Merida
Scott
Scott Endorphin karbon

Persze a testmagasságodnak megfelelő vázméretre figyelni kell, én most csak bedobáltam ide pár példát, hogy kb mire gondoltam.

(#108192) StLui


StLui
veterán

Ezt a bringát megszakértenétek?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108193) ivana válasza lsebestyen (#108171) üzenetére


ivana
Ármester

Olvastam és szó szerint ez jutott eszembe nekem is :D Ha rendesen be vannak lőve a csavarok max. felfele eshet le, lefele kb. kizárt.

(#108182) mbazsi Pözsiket felejtsd el, max. a mistral, de az is retek drága ennyiért.

(#108189) Runner_fxr Ezeken a fostos felsőbowdenes fékkarok instant kuka szint, hoodról nulla fékerő van, a fékek is kalap szarok. Ennél eggyel újabb outit érdemes csak venni (aminek már rejtett bowdenes a fékkarja, esetleg dupla forgáspontos féke, ha nem akkor is alu shimano vagy campa van. A vázváltó elmegy)
A pözsi vázaknak nagyon rossz a híre (de én is láttam már töröttet haver alatt)

+1 a montira, én most szerváltam egyet, az megy mint a veszedelem, pedig nekem monti külsők vannak. Még a tanyabike jó városba, de azt rendbe kell rakni amihez azért kell szakértelem.

(#108191) Runner_fxr Ezek nagyon jók :) A marin jó vétel.

Monyos Erre való a használt belső ingyen :)

Régi sorokra: szét kell szedni (100-as szög + kalapács) és vízpumpa fogóval lejön a maradék (úgyis kuka az egész ha le kell szedni.

[ Szerkesztve ]

(#108194) jjeahh válasza Monyos (#108190) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Láncvillavédő.

Runner_fxr: De szép az a Marin basszus :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#108195) Hasaggymeg válasza StLui (#108192) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A "can do attitude" nagyon ott van,a többit majd más. :DDD ...amúgy jónak tűnik,még az ára is rendben...volna,ha elfelejtettem volna Runner Cannondale Moterrájával kapcsolatos írásait.Van ott sajnos egy great deal of zsákbamacska effektus. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108196) mbazsi válasza Runner_fxr (#108191) üzenetére


mbazsi
tag

Köszönöm a segítséget!
Akkor nem az általam linkeltek közül fogok válogatni :) Azt vettem észre, hogy a MTB hirdetésekben a méretre vonatkozóan nem sok információt találok, max a kerékméretet. Szép nagyra nőttem (190cm) be lehet állítani méretre ezeket? Vagy érdemes rákérdezni a vázméretre? Illetve bevallom férfiasan a régi típusú országúti kerékpárok külleme jobban tetszik. A MTB-okat is fel lehet szerelni hasonló kormánnyal illetve bandázzsal később igaz?

Köszi

(#108197) Hasaggymeg válasza mbazsi (#108196) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az az első,hogy megnézed a méreted,addig nincs is mit foglalkozni vele.Ha a hirdetésék képein a bekarikázott részre figyelsz,akkor hamar kiszűröd a kis kerékpárokat.Minél hegyesebb a felső cső/támvilla által bezárt szög,annál nagyobb a kerékpár mérete.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108198) StLui válasza Hasaggymeg (#108195) üzenetére


StLui
veterán

SYB bikes (FB link) intézné, megnézi alkudozik rá, elhozza, csomagolja, postázza

Még várok zoli03 vagy hasonló röntgenszemű véleményére is :)

EZ az Orbea is tetszik nagyon, de semit nem írnak róla, és régi a hirdetés, ezen kívül van egy speci, karbon, és öhlins tag (motoros korszakomban ez nagyon jót jelentett :D ) van már benne, az 2016-os

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108199) 6030D válasza StLui (#108198) üzenetére


6030D
Ármester

Mikor fizetsz, milyen oldalakon lehet nézelődni? Gari (nem a bringára, hanem az átvételi állapotra)?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108200) StLui válasza 6030D (#108199) üzenetére


StLui
veterán

Megkerestem az öhlins-es specit is.

Ezt javasolta: "nezegesd az ebay.co.uk, pinkbike.com, gumtree.com, oldalakat es ha latsz vmit ami tetszik neked, akkor kuld el a linket es akkor utana mar tudom h milyet keressek!!!"

Nézd meg a FB oldalát "valahogy" :) régóta követem, elég megbízhatónak tűnik

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.