Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108201) 6030D válasza StLui (#108200) üzenetére


6030D
Ármester

Megnéztem ;) csak a folyamatra voltam kíváncsi. Gondolom előre utalós. Vagy a futárnak tejelsz?

Specibe kell venned egy ilyet is előre: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108202) StLui válasza 6030D (#108201) üzenetére


StLui
veterán

Előre kell!

Ja, az szép baleset lenne :D

Egy aktívan endurozó bringás srác egyébként.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108203) sanzi89 válasza zozyk (#108148) üzenetére


sanzi89
addikt

A városi szaladgálósomon nekem is ilyen állítható van, nincs azzal semmi gond. Meg kell húzni a ráírt nyomatéknak megfelelően, és meg se moccan. Max az fikázza, aki sose használt ilyet.

Az meg, hogy hogyan néz ki, egyéni ízlés kérdése, szerintem nincs vele semmi gond. Gratula a géphez, nagyon jónak néz ki, sok balesetmentes kilométert!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#108204) 6030D válasza sanzi89 (#108203) üzenetére


6030D
Ármester

+1, haveromnak 6-7 éve van a bringán gyárilag állítható stucni, 85-90 kg, több ezer km és meg se mozdul. Mondjuk lehet, ha most akarna állítani rajta, már akkor sem mozdulna, de megmoccanni nem fog.
Fontos: trekking, aszfaltos használat. Mtb-n, terepen nyilván más...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108205) StLui válasza 6030D (#108204) üzenetére


StLui
veterán

Nekem 13 éve a btwin-es trekking, az is ilyen.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108206) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Múltkor már válaszoltatok, de kicsit filóztam még a kérdésen. A Rockrider 520-nál szeretnék valami komolyabbat, nagyon max 150-ig, de nem baj ha olcsóbb. Mit érdemes megnéznem, 27,5" M-es méretben?

80% napi városi használat a cél, 20%-ban erdei túrázás.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#108207) Runner_fxr válasza StLui (#108192) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Amiket belinkeltél, ezek közül én a Specialized carbon enduro-t választanám. L-es vázakat akkor nézegess, ha 180cm felett vagy.
Persze a geometriát minden esetben meg kell nézni az adott modellre.
A Stumpjumper mellett az szól, hogy plus-os kereket is fogad, de a felszereltsége közepes.
Ha megbízható ez a srác, akkor ok, de amúgy nyilván hiába csillog a képen, így lehetetlen megmondani az állapotát, és ebből adódóan azt is nehéz megmondani, hogy megéri e a kiírt árat.

ivana: Biztos megvan a maga hangulata ezeknek a retro országútiknak, de én sem vennék a 90-es éveknél korábban gyártott bringát. Pláne nem akkor ha átlag felhasználó vagyok, és csak egy megbízható bringát keresek, mindennapi használatra.

mbazsi: Ha nem írják a méretet egy hirdetésnél, akkor rá kell kérdezni. A monti méretezés más mint az országúti. 190 centihez is van 26"-os monti váz, bár az tény, hogy a kis kereke miatt kicsit fura az összhatás.
Koskormányra gondolsz? Montin azért ez elég furcsán festene, de persze megoldható.

(#108208) StLui válasza Runner_fxr (#108207) üzenetére


StLui
veterán

Szerencsére van aki megnézi, és megalkudik rá, és még hozzáértő is. Csak a múltkori fiaskóból eredően a nyilvánvaló hibákat reméltem, hogy kiszúrjátok. Köszönöm!
Igen az a böszme kerék tetszik nekem is :D , ha jól látom 3-as kerék van benne most is, ez ellensúlyozná, hogy nem 160 a rugóút. Meg a szine, pont a fehár bringa nem tetszik igazán, szine miatt, tudom gáz, de hát mit csináljak :D
183 cm vagyok, mentem is már nagyobb túrákat L-es bringákkal

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108209) varsam válasza StLui (#108208) üzenetére


varsam
őstag

Őket már néztem én is. Anglián belül bárhol megnézik a bringát vagy csak egy bizonyos régióban? Mennyiért csinálják amúgy az egész bizniszt, kb?

Amúgy van ott még bőven 650B vadállat, a teljesség igénye nélkül :)
[link]
[link]
[link]
[link]

(#108210) StLui válasza varsam (#108209) üzenetére


StLui
veterán

Igen, akad, de ezek vagy az ár vagy az évjárat miatt kiestek nekem

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108211) jjeahh válasza Redneck (#108206) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Erre szerintem bármelyik belépő monti megfelelne... ha picit még hozzá tudsz dobni, akkor a Kross Hexagon 7.0 jó vétel szerintem, van 29-es és 27.5-ös is belőle.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#108212) batagy válasza batagy (#108099) üzenetére


batagy
őstag

Sziasztok!

Erre az első lámpás szétszerelési kérdésemre esetleg valaki nem tudja a választ?

Köszönettel

(#108213) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok!

Múlt héten vettem egy Rock Machine CrossRide 350-es biciklit. Rendeltem hozzá kitámasztót is, a webáruházas ajánlotta, mivel nem értek hozzá, viszont szerintem nem jó rá (Rock Machine flexi), de legalábbis én sehogy nem bírom rászerelni. Kérdésem az lenne, hogy milyen kitámasztót tudnátok ajánlani rá? :B

Köszi! ;)

(#108214) lsebestyen válasza akkójóva (#108213) üzenetére


lsebestyen
addikt

Dobj fel egy fotót, hogy hogyan szeretnéd rárakni. Ezt ugye a hátsó támvillára kell rakni. Én a lidlbe vettem, én sem tudtam felrakni a bringámra, de azért mert túl nagy a szög hátul és nem érte át.
Amúgy kitámasztó tipp jöhet nekem is, triban 500-at befogom a nyáron túrára.

[ Szerkesztve ]

(#108215) 6030D válasza akkójóva (#108213) üzenetére


6030D
Ármester

Bal oldali tám- és láncvilla találkozásához kell felszerelni. Felső 4 csavart kitekered teljesen. Helyére rakod a kitámasztót, majd az alsó rögzítést a kerék felől felrakod, és mehetnek bele a csavarok. Ne húzd meg. Utána rászereled a felső részt is, ami a kerék felől szorítja a támvillát. Csavarok be. Most húzz meg mindent úgy, hogy a végén a kitámasztó a megfelelő szögben álljon. Gyakorlatilag egy csuklós szerkezetet tudsz forgatni, és így változtatni. Talán még a hosszt is tudod majd állítani a száron, ha lazítod azt azt a 3 csíkos rögzítőt.
Ilyesmi lesz a végeredmény.

lsebestyen: pad, fa, fal, kerti törpe nem jó? Nincs ami lötyögjön. ;]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108216) Hasaggymeg válasza StLui (#108198) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Inkább merevfarú kellene neki az Orbeáért,így szerintem add oda neki a bétvined. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108217) StLui válasza Hasaggymeg (#108216) üzenetére


StLui
veterán

Többe kerülne a kipostázás mint amennyit ér :D Mondjuk egy 1:1 csere esetén még gyalog is kivinném, vagy lábon-keréken

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108218) Hasaggymeg válasza StLui (#108217) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

még gyalog is kivinném...na azt meghiszem! :D Viszont előre elutalni ekkora összeget... :F Én biztos félnék. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108219) zsocy válasza akkójóva (#108213) üzenetére


zsocy
őstag

Pont olyan Kellys kitámasztóm van mint a linkelt képen, könnyen fel lehetett rakni és szépen teszi a dolgát - kitámaszt :)

(#108220) akkójóva válasza zsocy (#108219) üzenetére


akkójóva
tag

+6030D
Igazából az a gond, hogy nem ér el odáig, a "kampó". Itt egy kép róla. Remélem, hogy csak én vagyok béna, és a képből majd kiderül. :B

(#108221) 6030D válasza akkójóva (#108220) üzenetére


6030D
Ármester

Ehh, ez szopó. Viszont van rá szebb megoldás, ott van a tengely előtt a kialakított kitámasztó felfogatás, amire elvileg ez megy.
De azért valahol rákérdezhetnél.

Vagy ilyen, ha jó a 40 mm.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108222) Redneck válasza jjeahh (#108211) üzenetére


Redneck
veterán

A kérdésem az lenne, hogy mit érdemes venni ami minőségi ugrás az 520-ashoz képest. Nem értek hozzá.
Ha 90 helyett kicsit drágábban (120-150 között) jobb, új kerékpárt vehetek, nem venném meg a rosszabbat. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#108223) sanzi89 válasza akkójóva (#108220) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez elég spéci kialakítású váz, esetedben szívás van sajna. Nem hiszem, hogy ez bárhogy is rámenne a bringádra. :(

u.i.: 6030D-nak teljesen igaza van, ezen van "gyári" felfogatási pont, neked olyan kitámasztóra lesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#108224) woodworm válasza akkójóva (#108220) üzenetére


woodworm
veterán

Én is így jártam, látatlanban megvettem a lidis kitámasztót, majd rendelhettem meg a 40mm-es rácsavarozhatót.

(#108225) jjeahh válasza Redneck (#108222) üzenetére


jjeahh
nagyúr

80mm rugóút, 3x8 tányér, mechanikus tárcsafék, szvsz valszeg nem lenne nehéz 150-ig jobbat találni. Konkrét típust nem tudok ajánlani, mert nem Mo.-n lakok, fogalmam sincs felétek pontosan mit és hol lehet kapni ennyiért. Ha esetleg pár online boltot belinkelnél, vagy modelleket, amik neked tetszenek vagy valami... gondolom 120-150k körül ki lehet fogni valamilyen 100mm suntour telós, 3x9-es, hidraulikus fékes montit is

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#108226) varsam


varsam
őstag

Ez a bringa érhet 40e-t?

FB link

Kifogástalan, gyári állapotú Bavaria férfi városi kerékpár. Könnyű, szuper városi bringa. 58-as váz, 28-as alumínium kerekek, prémium Schwalbe Delta Cruiser defektvédett gumikkal. 2x5 sebességes Shimano váltóval. Sárvédővel, oldaltámasszal, csomagtartóval, csengővel, láncvédővel, dinamóval és lámpákkal, szerszámtartóval benne a szerszámaival, kerékzárral. A bringa valóban olyan, mint újkorában, mert nem használták. Ha a hirdetés felkeltette érdeklődését, kérem telefonon keressen.

Erre milyen értelmes féket lehetne tenni?

200+-ért simán tudnék bringát venni magamnak, de 100 mínusz kategóriában nem ismerem ki magam egyáltalán sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#108227) Hasaggymeg válasza 6030D (#108221) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ki mondaná meg,hogy egy vérterepes kitámasztó-szakértő is egyben?! :Y ...már csak az hiányzik,hogy Tothgera30 tartson egy kiselőadást mondjuk állít6ó stucniról. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108228) akkójóva válasza woodworm (#108224) üzenetére


akkójóva
tag

Legközelebb majd okosabbak leszünk. :DDD
Köszi mindenkinek! :R

(#108229) bunddog válasza Hasaggymeg (#108227) üzenetére


bunddog
tag

;]

(#108230) sanzi89 válasza varsam (#108226) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez jó kérdés. Én nem adnék ilyen bringáért egy fillért sem, mert nekem más az elképzelésem egy bicikliről.
De ha valaki egy városi szaladgálóst keres, amire csak rá kell ülni és tekerni - már ha valóban olyan állapotban van, mint ahogy a leírásban van, képről jónak néz ki - akkor annak megérheti. 40k-ért újonnan ipari hulladékot lehet ma venni, ezek a bringák még egy másik kor gyermekei. Ezt értem a jó minőségre, de sajnos a technikai elavultságra is. Szóval szerintem, ha tudod, hogy milyen egy ilyen bicikli, akkor megérhet 40k-t, ha jó állapotban van. Ha költeni kell rá - lényeges tételt - akkor nem ajánlom.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#108231) ivana válasza varsam (#108226) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyet szerintem ne vegyél, nem is ér ennyit. Régi trekking, fos fékek, menetes agy, stucnis váltókar. Tipikus bikeboomos szar.

10-esért lomistól max.

Ezt a fajta gagyi német vázat borzalmas hajtani is, riszálja magát mint egy kolbász, ha meg fogsz egy kátyút szétveri a segged.

Stílusban csepelt keress, annak a váza is jó, meg a hátsó agy is legalább kontra. Pl. egy jó öreg túra ezerszer jobb ennél, és rendes papucsa van nem ilyen fos, meg viszonylag merev is.

[ Szerkesztve ]

(#108232) 6030D válasza Hasaggymeg (#108227) üzenetére


6030D
Ármester

Vérterepes... :DDD asszony bringáján a 3. kitámasztóval szopok, mert vagy rövid, vagy elforog letámasztásnál, vagy buckán (fekvőrendőrös ugratás ;] ) lenyílik, mert beolajoztam, hogy ne nyikorogjon... De kell, mert az fontos kellék. Most úgy tűnik végre sikerül rávenni a bringacserére (arra tuti nem rakok neki semmit), de nem kiabálom el...
Úgy rémlik Tothgeráéknál van a családban egy trekking (apjáé?), amin állítható stucni van, de ha nem, akkor elnézést a sértésért. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108233) varsam válasza ivana (#108231) üzenetére


varsam
őstag

Értem, köszi a felvilágosítást, akkor keresgélek tovább.

Pl az új Csepel Landriderről mi a véleményed?
[link]

Páromnak amúgy ilyen van, ő szereti. Két baja van, egy hogy nehéz, illetve hogy nem ahead a kormány és szeret kilazulni

(#108230) sanzi89
köszi neked is

(#108234) zoli03 válasza StLui (#108208) üzenetére


zoli03
őstag

Én a Stumpjumpert venném. Főleg, ha igaz, hogy kevesebb, mint 100 mérföldet használták. A másiknál hátul a 165 mm rugóút szerintem sok, ha nem csak állandóan lejtőzöl.

(#108235) varsam


varsam
őstag

Most kicsit kérdezgetek ha nem gond :)

Itt egy másik, sokkal szebbnek tűnő példány, komolyabb cuccokkal (persze régi)
FB link - 75eFt

Új állapotú, prémium svájci Tigra férfi trekking kerékpár. 58-as Oria csöves Carbon Magnesium váz, 28-as dupla falú magasperemes extra erős alumínium kerekek, Nokia Rollspeed LX gumikkal. 3x7 sebességes teljes STX.

Illetve egy másik retro vas
FB link - 46eFt
Merida Dakar 780

A méret lehet kicsi lenne viszont (196cm-hez kellene), ebbe akár teló is mehetne.

[ Szerkesztve ]

(#108236) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok!

Megérkezett a bringám, abban kérném a véleményeteket hogy mivel nem tudom tárolni a lakásban másképp mint felrakva egy Decathlon-ban vett egyágú bringatároló kampóra, így tárolva okoz-e ez majd valami károsodást (pl felni elhajlást stb) ha huzamosabb ideig nem tudnám használni? A keréknél akasztanám a kampóra függőleges/állított pózban a földet nem érintve. A súlya 14,5 kg körüli kiegészítőkkel, a fekni típusa CTM ZX-lite, 622x19 BA, GBS, 32H.

Van valakinek negatív tapasztalata aki így tárolja a sajátját, vagy tud valaki ennél jobb és olcsó megoldást?

(#108237) StLui válasza zoli03 (#108234) üzenetére


StLui
veterán

Köszi! bikepark tervbe van de csak a huplik, nem a nagy ugratók, lufi kerék meg hozzátesz a 130-hoz valamennyit :) (most is 160/160-as enduróval megyek, ha a fiam hagyja :F )

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108238) robaGB10


robaGB10
tag

Sziasztok!

Munka miatt Svájcban tartózkodom több hónapig, és szeretnék egy montit venni, kb heti egyszer használnám szabadnapon, szóval sok pénzt nem szánnék rá, max 300 frankot. Tudnátok ajánlani ebben az árkategóriában, lehetőleg olyat keresek amit itt meg tudnék rendelni és ki is szállítanák. Használt és új is szóba jöhet

Ez pl 230 frankért jónak számít? Hallott már vki erről a márkáról?
https://www.bikester.ch/serious-rockville-26-blackred-538776.html

Vagy decathlonból rendelni (rockrider széria)?

Előre is köszi a tanácsokat.

(#108239) tacto válasza robaGB10 (#108238) üzenetére


tacto
aktív tag

Szia, nekem speciel a Bikesterrel épp bringarendelésileg nincs jó tapasztalalatom (nagyon rosszul szerepelt a customer service), de lehet, egyéni pech.

(#108240) Redneck


Redneck
veterán

Egy 28-as cross trekking és egy 27,5-ös MTB között brutális a különbség? 75-80%-ban aszfalt a cél, de ha letérnék valami nedvesebb hegyi vagy erdei útra, nagyon előnyben van az MTB? :U

Kaptam egy tippet, ez cross trekking, ezért kérdezem: Kellys Cliff 90

Nem akarok hardcore terepre menni, de tényleg nem szeretném ha a kerékpárom zavarba jönne egy kis tereptől. Bocsi a sok amatőr kérdésért, de tényleg nem értek hozzá, csak azt tudom hogy strapabíró kell, max 150-ig:B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#108241) robaGB10 válasza tacto (#108239) üzenetére


robaGB10
tag

Honnan lenne érdemes rendelni?
Nyilván ennyi pénzért használtat lenne jó venni, de nincs lehetőségem utazgatni, meg kipróbálni, ezért is maradnék inkább vmi jól bevált új bicajnál.
Amúgy amit linkeltem (Serious) az milyen árérték arányúnak számit?

ha van vmi nagyon jo vétel, akkor kicsit feljebb is mennék az árban,

[ Szerkesztve ]

(#108242) belaazallat válasza Redneck (#108240) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Nem csak a kerékpáron múlik a dolog, tudni kell hol a bringa határa, hol van a te tudásod határa. Eszerint kell megválasztani a tempót, esetleg leszállni a bringáról és tolni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#108243) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Február óta pihent az XC fully. Fél éve csak a CX géppel mentem. Most elővettem kíváncsiságból tegnap és ma. Ez egy tohonya fos a ciklohoz képest. ÁÁÁÁÁÁÁÁ

Tothgera igazad van. Tényleg fura.

(#108244) gergo5991 válasza eddie1978 (#108243) üzenetére


gergo5991
őstag

miyen CX és XC géped van? btw a cx és a gravel között mennyire van nagy külömbség?

(#108245) Because


Because
őstag

Sziasztok!

Devron kerékpárokról van valami vélemény a fórumban?

(#108246) zoli03 válasza StLui (#108237) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem 130/120 mm 29" van (gondolkodtam a 140/140 mm-en is), de sokszor ez is sok mikor terepen síkon/emelkedőn megyek. Ilyenkor elgondolok, hogy elég lett volna 100/100 mm is, vagy akár egy merev. Persze lefele jó, de sokszor igen sokat kell tekerni, hogy lefele is tudjak menni :) . Persze ez helyi adottság, de kb 15 km, mire kiérek a Bakonyba, és akkor még csak a lábánál vagyok. Budapesten gondolom jobb a helyzet.

(#108247) Redneck válasza belaazallat (#108242) üzenetére


Redneck
veterán

Ezzel természetesen tisztában vagyok, csak nehezen tudok dönteni. Holnap kipróbálok egy 28-as CT és egy 27,5-ös MTB kerékpárt, hátha okosabb leszek. Régen sokat csapattam 26-os MTB nyergében, erdőben és hegyről lefelé, de ma már nyugodtabbra venném a figurát. Valószínűleg a cross trekking jobban fog tetszeni, a tempósabb aszfalt sebesség miatt. A 80/20 aszfalt/erdő arányhoz is az illik jobban.

Ahogy elnéztem, a 150-ig kapható gépek között biztos találok számomra megfelelőt. Ha vannak konkrét típusok, jelentkezem. Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

ivana:
Kifejtenéd bővebben? Annyira azért még nem vagyok benne a témában. Ránézésre nekem a cross trekking is MTB, csak kicsit nagyobb és kevésbé robosztus kerekekkel, valamint vázzal.
A kiindulópont még mindig egy Rockrider 520. Annál szeretnék komolyabbat legalább 27,5" M-es méretben.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#108248) ivana válasza Redneck (#108240) üzenetére


ivana
Ármester

Figyelembe véve a cross trekkingek geoját szerintem ugyan olyan gumival jobban lehet menni egy montival aszfalton is.

(#108249) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok

Szerintetek érdemes kesztyűt venni 40-70- max 100km-es bringázásokhoz?
Vagy csak idegesíteni fog? :)

(#108250) ivana :R ettől félek én is,engem is minden rám tapadó dolog idegesít :B

[ Szerkesztve ]

(#108250) ivana válasza Csápájev (#108249) üzenetére


ivana
Ármester

Ez egyéni preferencia kérdése, védelem szempontjából nyilván jobb, de engem pl. rohadtul irritál (nagyon érzékeny a bőröm) minden fajta kesztyű ezért nem is hordok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.