Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107601) truefx válasza Napfénysüti (#107599) üzenetére


truefx
aktív tag

Trek mellett szól a váz és az örök váz gari. Ellene: 7.2 felszereltsége elég gyér. Ha minőséget akarsz, Fx 7.4 vagy felette.

(#107602) DUB Inc. válasza Napfénysüti (#107599) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Bizonyára - mint tapasztaltabbnak - igazad van, de én, mint műszaki ember nem tudnám nézegetni magam alatt a nagyon olcsó hatású, csúnyán hegesztett vázat. Kedvelem a márkát, de ez így nagyon spórolósnak tűnik. Egyébként van ott a boltban hasonló árban még miből választani... [link]

(#107603) DUB Inc. válasza truefx (#107601) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A Merida vázra is élettartam garancia van.

(#107604) Napfénysüti válasza DUB Inc. (#107602) üzenetére

Én amúgy kifejezetten nem vagyok oda a Trekért de ez inkább csak esztétikai kérdés hogy milyenek a varratok. Viszont fura mert egyik csaj ismerősömnek volt egy Trek Alpha országútija, és ott az aluvázon olyan szépek voltak a hegesztések, hogy csak közelről nézve mondtad volna meg hogy nem karbonvázas a gép. :K

Més que un club!

(#107605) DUB Inc. válasza Napfénysüti (#107604) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

400 ezerért már el tudják dolgozni a varratokat....[link]

(#107606) jjeahh válasza DUB Inc. (#107605) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szvsz ez is olyan dolog, amit ha akarnának meg tudnának oldani alsóbb kategóriákban is. Tudom unalomig mantráztam már, de a Devron a vázain válogatás nélkül, akár 100k alatti árkategóriában is olyan szépen elcsiszolja a varratokat, hogy a 400k-s Trek elbújhat mögötte: [link] [link]. Igaz tudtommal fitness-t nem gyártanak. Mai fejjel ha új montit vennék olcsóért, tuti Devront vennék, oszt a gagyi kopó alkatrészeket szép lassan lecserélgetném jobbra. Pont tegnap láttam egy alap Riddle-t szépen feltuningolva Reba telóval stb, elég szexy volt, a vázaik simán elmennének felső kategóriában is.

eastsider: Úgy érzem lemaradt egy link vagy kép :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107607) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

buster 200 helyett tudtok valamit ajánlani hasonló árban?
vagy maradjak nála?
elhagytam valahogy a városban :(

(#107608) flash- válasza Bati0501 (#107589) üzenetére


flash-
veterán

Balatonkoron iden hasznaltam kesztyűt es nagyon hasznos volt, nem faradt el ugy a kezfejem, nameg kesztyu nelkul izzad a tenyer, jobban kell szorítani a kormanyt es nem stabil a fogás sem, en ajanlom, decathlon 900ast vettem es nem bantam meg

Integrált vs negyszogtengely:
Nyilvan jobb az elobbi csak az volt a lemyeg hogy egy picit normalisabb shimano altus(esetemben fc m 171)is megbizhato minoseg, akinek csak ez fer bele nem kell tole felni nem fog 500km utan leszakadni, stb..)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#107609) dunkel


dunkel
őstag

Park Tool GP-2 defeket javító készletből egy 10-es csomagot elhasználtam. Hosszú távú tapasztalatom, hogy fél év után néhány folton elkezdett engedni a ragasztó és szivárog. Nyereg táskában benn marad vésztartaléknak de azt hiszem visszatérek a tiptopra.

(#107610) truefx válasza truefx (#107601) üzenetére


truefx
aktív tag

Oké. Még egy a Trek mellett: Nellában jó fejek a szervizes srácok :) De minden más a Merida mellett szól.

(#107611) kentucky válasza dunkel (#107609) üzenetére


kentucky
őstag

Nekem tiptoppal sincs jobb tapasztalatom, sokszor simán csak elengedte a ragasztó, meg nem nyúlik annyira gumival együtt

(#107612) Because válasza truefx (#107610) üzenetére


Because
őstag

én azért bedobnék egy Rock Machine Blackout 40 fitness kerékpár

hidros fékekkel, claris váltóval

[ Szerkesztve ]

(#107613) sanzi89 válasza kentucky (#107611) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem a TipTop-pal nincs rossz(!) tapasztalatom, csak jó! Soha nem engedett el egy folt sem, nem kezdett el újra szivárogni, stb. Pedig több tucat foltozáson túl vagyok sajnos, sose szoktam új belsőt venni, csak ha már van rajta egy tucat folt. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#107614) 6030D válasza sanzi89 (#107613) üzenetére


6030D
Ármester

+1, be kell tartani a leírást. (jelöl, csiszol, ken, 5p, mattul, nyom, szorít)
Mondjuk belsőt azért szoktam venni. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107615) StLui válasza 6030D (#107614) üzenetére


StLui
veterán

Nekem van 10 belsőm kb amit majd megragasztok :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107616) Hasaggymeg válasza 6030D (#107600) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én eddig csak hidegben hordtam,nagyon utálom mikor beleizzadok és büdös,a kesztyűk.nagyrésze meg nem igazán mosásbarát.Talán keresek egy moshatóbbat valahol.
Ami a foltozást illeti,nagyobbat csiszol és nagyobbat ken,majd megnyomogatja istenesen valami tompa tárggyal (nálam pumpám vége) főleg a folt széleit,szerintem a siker kulcsa.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107617) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Köszi a válaszokat!
Mivel sikerült eddig kétszer is rossz méretet választani, ezért inkább boltból vennék most, ahol rá tudok ülni, esetleg segítenek az eladók. Felszereltségben nekem nagy megváltás egy Acera is, mivel a mostani bicón Tourney van tekerős váltóval. A méretválasztásnál mire figyeljek? Nincs valami apró trükk, amivel "sejteni lehet", hogy jó- vagy nem? Meridából elvileg 50-es, Trekből 17.5-ös kell.

(#107618) Bati0501


Bati0501
őstag

Köszi srácok, úgyis tervezünk menni Decathlonba, majd a kesztyűket is megnézem. :)

(#107619) varsam válasza IMIIKE1998 (#107617) üzenetére


varsam
őstag

Ha leszállsz a bringáról, úgy hogy az a két lábad között van és a kormányhoz közel állsz, ne verd be a királyi ékszereket!
De egy normál boltban fognak segíteni a mérettel kapcsolatban.

(#107620) Solad válasza Bati0501 (#107589) üzenetére


Solad
őstag

Hosszujju kesztyut hasznalok telen is.

Izzadtsagot torolni nagyon hasznos tud lenni, emellett pedig a kezem is kevesbe farad el benne, mert stabilabban tapad a bandazshoz, kevesbe kell szoritani.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#107621) IMIIKE1998 válasza varsam (#107619) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

MERIDA Nekem elvileg 50-es kéne, de itt már necces lenne az átlépési amgasság, mivel, nekem olyan 77.5 max.
TREK Itt viszont a 17.5(M)-esnél lazán lenne hely "mindennek". :D

[ Szerkesztve ]

(#107622) StLui válasza IMIIKE1998 (#107621) üzenetére


StLui
veterán

Azért ez tényleg vicces, használom fiam S-es 520-át, használom a saját M-es Focus fullyt, használom az L-es régi montit, és mentem 50-es túrát KTM Kapohoo e-MTB-kal, ami egy XL-es méret, 183 cm vagyok, de különösebb gondom egyikkel sincs.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107623) 6030D válasza IMIIKE1998 (#107585) üzenetére


6030D
Ármester

"lowrider rögzítési pontokkal"

Kép
Zene
Film

Ha így se megy, feladom... :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107624) IMIIKE1998 válasza StLui (#107622) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Akkor te jól bírod a kevésbé ideális méreteket is. Most nyomtam nemrég egy 30 km körüli gyorsabb kört és rájöttem, hogy miért fontos az ideális méret. Meg kellett állnom, annyira beállt a hátam a rossz pozíció miatt, mert eddig nem mentem egyenes aszfalton egy testtartásban huzamosabb ideig. Eddig mindig kiálltam a nyeregből, most nem és jól megjártam. 15 percig szenvedtem, mire tudtam rendesen mozgatni a hátamat, annyira beállt.

6030D: Oké, de ezt hogy rakod kerékpárra? :D Az alkatrész érdekelne, amit a bicóra szerelsz.

[ Szerkesztve ]

(#107625) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#107621) üzenetére


zoli03
őstag

Az honnan jött, hogy 50-es kéne a Meridából? Egyiknél kinézel egy S-es méretet 530 mm-es effektív felsőcsőhosszal, a másiknál meg egy M-est 548 mm-rel?

(#107626) varsam válasza IMIIKE1998 (#107624) üzenetére


varsam
őstag

Melegíts be indulás előtt (lábak, derék, kezek, nyak) + kezdj el mást is sportolni, erősítsd az alap izmokat és nyújts sokat + járj el masszőrhöz.
Hány éves vagy amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#107627) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#107625) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A gyártó mérettáblázatából. MERIDA
TREK(Görgess le az oldal aljára, ott a táblázat!)
varsav: 20 éves vagyok és tornázok 1 hónapja már. :D

[ Szerkesztve ]

(#107628) DUB Inc. válasza jjeahh (#107606) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ezen a véleményen vagyok én is. Majd kap a Merida puccos cuccot később, de a váza gyönyörű élőben is. Ugye ez a váz van még a Speeder 900-asnak is...

(#107629) DUB Inc. válasza zoli03 (#107625) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A Speeder M-es méretben 50 centis és a TT 53cm. Nekem is ez a méret van, de az asszony 47-ese is teljesen jó nekem.

(#107630) DUB Inc. válasza IMIIKE1998 (#107624) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Edzettséget egyik bringával sem adnak... :N

(#107631) DUB Inc. válasza IMIIKE1998 (#107627) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Túl sokat variálsz ezen. Vegyél egy jó bringát és csapassad orrvérzésig. Ha jól beállítod a bicajt és rendszeresen nyomod, akkor elmúlnak ezek a fájdalmak, illetve csak hosszabb távon lesznek zavaróak. Én 46 vagyok, de egész napi meló után még simán tolok egy 20-40km-es kört, 25-ös átlag felett. Nem agyalni kell rajta, hanem csinálni...

(#107632) lsebestyen válasza StLui (#107622) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mennyit szoktál menni egy alkalommal?

(#107633) skroy válasza IMIIKE1998 (#107624) üzenetére


skroy
senior tag

Ha jó méretet is veszel, mindenképpen hozzá kell szoknod a biciklihez. Én is fitness-t hajtok (igaz csak egy Courier DT), kellett pár hét mire hozzászoktam. Eleinte nekem is fájt itt-ott minden tekerésnél. Mára már minden ok, kényelmesen tekerek, hozzászokott a testem. Szerintem ezen mindenképp átesel, ha átülsz másfajta bicóra. :)

(#107634) eddie1978 válasza IMIIKE1998 (#107627) üzenetére


eddie1978
aktív tag

(#107635) DUB Inc. válasza eddie1978 (#107634) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

:D

(#107636) eddie1978 válasza DUB Inc. (#107635) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Most én is ezzel játszok. :))

(#107637) DUB Inc. válasza eddie1978 (#107636) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Kényes téma. Én annyit tanultam eddig ezzel kapcsolatban, hogyha valaki mérethatáron billeg, vagy ha pont nincs a méretéből a kívánt bicaj, akkor inkább egy mérettel kisebbet érdemes választani. Szerintem. :D

(#107638) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Eső után tekerni jó...

És a hangtalan lánc titka :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107639) deny330 válasza jjeahh (#107638) üzenetére


deny330
aktív tag

Ó ember, ne már.. :DDD Itt esős időre van kilátás, de már tegnap is ilyesmi volt. Csak áll bent a bicó a szobában, mert tegnap is kimentem volna azt leszakadt az ég.

(#107640) StLui válasza lsebestyen (#107632) üzenetére


StLui
veterán

20-50km között, de csak terep.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107641) StLui


StLui
veterán

Ehez mit szóltok?

Ezzel el lennék, ha közben nem jutott volna eszembe, hogy csak meg kéne nézni mekkora. Pedig ezzel a fiammal ha együtt bringázunk a 2,8-as gumival elég lenne. Ha meg komolyabbat megyek egyedük, akkor mehet a fully.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107642) Because válasza jjeahh (#107638) üzenetére


Because
őstag

amennyit adsz a bringának ne is vegyél komolyabb technológiájú cuccokat, azok nem erre valók és a gatyád is rámenne úgy kopnának :DDD

nagyon szép a táj! :)

(#107643) jjeahh válasza deny330 (#107639) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nem villámlik, engem az eső sem zavar :DDD . Persze azért ne zuhogjon :D

Because: Ja, én soha nem vennék méregdrága cuccokat akkor sem, ha pénzem lenne rá, mert úgy érzem képes vagyok teljesen leamortizálni egy bringát 1 év alatt is akár :D . Az a terv, hogy a szükséges minimum legyen meg, pl. még kell rá valami komolyabb teló és előre is Deore váltó/hajtás, oszt tovább nem fejlesztem, mert úgyis hamar sz*rrá strapálom... csak az a gond, hogy már az alap, a váz is úgy néz ki lassan, mintha túlélte volna a katrina hurrikánt, full karcos mindenhol :DDD . Valszeg kap az is majd egy festést... ha addig nem málik szét.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107644) 6030D válasza StLui (#107641) üzenetére


6030D
Ármester

Ez jó cuccnak tűnik, de arról nem találok infót, hogy hány kiló. Meg az a hajtás oldali láncvilla kialakítás érdekes... Ha a méreted, egy próbát megér szerintem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107645) guftabi96 válasza guftabi96 (#107334) üzenetére


guftabi96
addikt

Erre valaki? :R

#KeepFightingMichael

(#107646) StLui válasza 6030D (#107644) üzenetére


StLui
veterán

17,5-es, kicsi sajnos, hsz közben jutott eszembe megnézni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107647) trialboj válasza jjeahh (#107638) üzenetére


trialboj
őstag

:))

Eső közben és max másokat nézek ahogy szép tájakon tekernek. Mikor eláll meg azt számolgatom hogy ha nem lesz nagy szél, hány nap kell mire járhatóvá szárad az erdő.

Aki az esőt kitalálta igazán gondolkodhatott volna gazdaságos kiszerelésben, essen sűrűn de keveset, és lehetőleg éjszaka, de úgy hogy nappalra nyoma se legyen :))

A mezőgazdászokon kívül van aki örül az esőnek? nem lehetne aláírást gyűjteni európa szerte hogy tiltsák be a nappali esőt? :(((

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#107648) jjeahh válasza trialboj (#107647) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szoktad nézni a GMBN-es srácok videóit YT-n? Azok a pályás endurós videóikban úgy 90%-ban sárban tekernek, vajon hol élnek? :DDD

Más: ha már monti és tönkrevágás, eddig a HT Nano P pedálommal vagyok a legelégedettebb... komolyan, ha a bringán az összes alkatrész ennyire bírná a strapát, az nagyon f*sza lenne, egyszerűen képtelenség tönkretenni. Pedig én szkeptikus voltam a műanyag pedálokkal szemben, de azt kell mondjam, hogy elnyűhetetlen. Sőt úgy általában ahogy elnézem a pedálok hamar elkezdenek kotyogni, haveri körben mindenkinek kotyog a pedálja, nekem is ez volt a gondom az előző pedálommal, de ez meg sem moccan.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107649) TomMusic válasza jjeahh (#107638) üzenetére


TomMusic
őstag

Én Squirt Lube-ot használok. Ilyen sötétbarna cuccot hol lehet kapni, illetve hány km-enként kell vele kenni? :DD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107650) kentucky


kentucky
őstag

Valaki szokott járni a Keszthelyi hegységbe bringázni? Most nézegetem a kempingeket és lehet leugranék egy hétre kerékpározni, kempingben aludnék este, nem is drága meg elég jónak néz ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.