Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59651) hackeeeee válasza Tothgera30 (#59650) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A lényeg lemaradt, ez igaz.. Bocsesz..

185-190 cm körül.. Ahol mérem, ezek között ingázik.

Ár, hát, 100, nagyon-nagyon max 150 lenne a teteje. Többet nem nagyon szeretnék.

Véleményem szubjektív...

(#59652) vatafakk válasza Tothgera30 (#59646) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Az az ártól is függ, Sora az alacsonyabb kategóriához tartozik, Claris szett az abszolut belépőszint, utána következik a Sora.
A specialized outikbol is talan ez a masodik "legolcsobb" - ugyanakkor jó minőség.
Én vettem Allezt de lehet hogy inkább egy jobb kategoriás használtat vennék 200-250 körül, ki lehet fogni.

Mennyiért tudnád beszerezni?

(#59653) Hasaggymeg válasza hackeeeee (#59651) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha új kell ilyenbe gondolkodnék.

[link]

...vagy még inkább [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59654) Tothgera30 válasza hackeeeee (#59651) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ennyiért egy komoly kis használt trekkinget ki lehet fogni. 21"-es méretben keresd, Deore-LX-XT szettel. Én ilyesmit néznék, faternak hasonló van, imádja (az övé 3x9 LX-XT-s).

#59652 vatafakk: Jelenleg 54-est ajánlottak, 2015-ös, vadi új, 200k körül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59655) Pttypang válasza Hasaggymeg (#59653) üzenetére


Pttypang
veterán

(#59656) hegyimorc válasza hackeeeee (#59651) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"185-190 cm körül.. Ahol mérem, ezek között ingázik."

Nézd meg ezt.

Szerintem 150-ért elviheted, ismerem az eladót és a bringát is.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#59657) Hasaggymeg válasza Pttypang (#59655) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A név. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59658) Pttypang válasza Hasaggymeg (#59657) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezert a nevert valki fizetne? :DDD

Everybody lies.

(#59659) Integrale válasza Pttypang (#59658) üzenetére


Integrale
veterán

Jelen!

"Bad reklám is reklám too"

(#59660) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, rég jártam itt. érdeklődnék valaki tudna-e 280k körül új országuti bringát? ha cube akkor felmehetünk 330k-ra is. Gondolkoztam azon hogy a legújabb, vagy esetleg 1-2 éves modellt vegyek majd nyárra. Hobbi szintü felhasználásra kellene, esetleg 1-2 versenyen kipróbálnám magam.

(#59661) Pttypang válasza Integrale (#59659) üzenetére


Pttypang
veterán

Na de ennyit?
Fura az alkatreszlista, vagy csak en nezegettem regen uj bringa arakat?

Everybody lies.

(#59662) Integrale válasza Pttypang (#59661) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem egyaltalan nem veszes az ara, nyilvan ha uj bringat szandekoznek venni, akkor jobban beleasnam magam, de nem vetnem el a Gepidat sem, sot, az elsok kozott lenne.

"Bad reklám is reklám too"

(#59663) Pttypang válasza Integrale (#59662) üzenetére


Pttypang
veterán

Csak, hogy ismertet mondjak, mechanikus tarcsafekeset kapsz ennyiert a decathlonnal, nem ezt.
A tobbi gyartonal se lattam ilyen durva arakat, de ahogy irtam, nem igazan neztem korul.
[link]

Nekem furanak tunik, nagyon sok az a 100, mit tud nyujtani ennyiert? A nev nekem annyira nem szamit.

[Ez mennyire veszélyes? Szálszakadás? ]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#59664) geza844


geza844
aktív tag

Milyen esővédelmet használtok mostanában? Valami ruha fölé húzható, esőálló, fényvisszaverős cuccra gondoltam, ami összehajtva kis helyen elfér, de nincs olyan vékony anyagból, hogy lépten nyomon elszakadjon. Van valami bevált dolog erre?

Vagy van olyan, ami önálló nadrág / kabát? Tehát nem a normál utcai ruha fölé kell húzni, hanem ahelyett kell felvenni?

[ Szerkesztve ]

(#59665) Pttypang válasza geza844 (#59664) üzenetére


Pttypang
veterán

Impregnáló spray?

Everybody lies.

(#59666) HEAHEA


HEAHEA
tag

A Lidl-ös kerékpáros ruháknál kb. 176cm/66 kg -hoz milyen méret az ajánlott?

(#59667) Hasaggymeg válasza Pttypang (#59663) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az olyan mintha a fékpofa dörzsölte volna ki.Szerintem attól még elmegy,de állíts a pofán.A Gepida meg jobb mint amennyire lehúzzák. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59668) Integrale válasza Pttypang (#59663) üzenetére


Integrale
veterán

Mindenfele sertes nelkul, a Decathlon lennr az utolso ahonnan biciklit vennek.
Ha van 100-am bringara, akkor elso a hasznalt piac, utana megnezem mit lehetne ujkent venni, aztan van egy gyartoi prioritas, a Gepida elokelo helyen van nalam, mivel ~ hazai termek.

"Bad reklám is reklám too"

(#59669) Tothgera30 válasza gergo5991 (#59660) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze, csak a Cube-t ne erőltesd outiban, mivel nem az a terület ahol ár/érték arányban jók. Van két Wilierem, less rájuk, mindkettő Centaur szettes, full Carbon országúti.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59670) ShiTmano válasza hackeeeee (#59651) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

A Hervisben márc. 1-ig akciók vannak. KTM stb. De szsz. ez is tetszik. [link] Kazettás agy, tárcsafék. Apropó, mindenképpen kazettás hátsó agyasat vegyél! Erősebb, tartósabb.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59671) geza844 válasza Pttypang (#59665) üzenetére


geza844
aktív tag

Impregnáló spray?

Fújjam be vele farmert, vagy a téli kabátomat, vagy mire gondoltál?? :)

(#59672) hackeeeee válasza Hasaggymeg (#59653) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tyű, ez a Cube zöldben tetszetős. :)

@hegyimorc: Nem jó a link sajnos.

Lehetőség szerint újban gondolkoznék.. :)

Van itt helyben 2 üzlet, lehet benézek majd hozzájuk. Az egyik üzlet tulaját ismerem is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#59673) hegyimorc válasza hackeeeee (#59672) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"@hegyimorc: Nem jó a link sajnos."

Ez már remélhetőleg jó link

"Lehetőség szerint újban gondolkoznék.. :)"

Újat is vehetsz, csak akkor 1.5-2x annyiba kerül, ezért szoktunk használtat javasolni.
(Vagy más szavakkal, ugyanannyi pénzért sokkal gyengébbet kapsz ha újat veszel)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#59674) fpeter07 válasza Pttypang (#59655) üzenetére


fpeter07
veterán

2009 óta a belépőkategória árszintje kétszeresére nőtt. :U

(#59675) hackeeeee válasza hegyimorc (#59673) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így már jó, thx! :R

Hmm.. Nem néz ki rosszul..

Csak nem tudom, hogy a 19" nem-e lenne kicsi, bár elvileg 185-höz passzolna.

A baj az, hogy sajnos nem tudom azt megoldani, hogy megnézzem, mert nagyon nem van útban. :(

A leírás összességében kicsit Nekem kínai, mert sajna nem értek hozzá.

Véleményem szubjektív...

(#59676) Pttypang válasza Integrale (#59668) üzenetére


Pttypang
veterán

Hasznalt piacra gondoltam en is, csak alap kiindulaskent nem szoktam belevenni, leven ott nemi hozzaertes nem art, meg szerencse kell hozza.
Gyartoi prioritas nalam nincs, csak fura, hogy ranezesre egy ~60-70 ezres bicot ennyiert arulnak.
Miert epp a decathlon az utolso? :)

(#59667) Hasaggymeg
Mar eleg reg igy megyek vele, csak most takaritas utan lefenykepeztem es ismerosom latta a kepeket, o kerdezte, hogy ez nem szalszakadasos?
A pofakat neztem, mikor ezt eloszor eszrevettem, de nem ert hozza, azota se volt olyan, szoval nem tudom, mitol van.

(#59674) fpeter07
Attol en meg nem latom, hogy mit tud ez ennyiert, ebikeon is tarcsafekest lehet ennyiert nezni, nem csak a decathlonban. [link] -> [link]?
[link]
(#59671) geza844
Akár :) De itt konkretan esoallo ruhara gondolsz, vagy kis szemerkelo esot kibiro, vagy kulso esovedo ruhazatra, amit felveszel eso eseten?
[link] [link] [link]

Everybody lies.

(#59677) Because válasza Pttypang (#59676) üzenetére


Because
őstag

ez a rockrider 520 valami újdonság? nem is néz ki rosszul :)

(#59678) Pttypang válasza Because (#59677) üzenetére


Pttypang
veterán

Az 500-as utodja, emlekeim szerint az is igy nezett ki, kulonbozo szinekben forgalmazzak, ha a festesre gondolsz, van egy par verzio, nekem a 340 is majdnem narancs lett, szerencsere nem volt keszleten :DDD

Frissiteskent latom az elodjehez kepest a novelt kerekmeretet, stucni valtast, a felintegralt kormanycsapagyat nem tudom, hogy az elodben is ilyen volt-e, a pedalok pedig ha jol latom, akkor muanyagok lettek az elozo, nem tul minosegi fem keretes helyett.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#59679) Pttypang válasza Pttypang (#59678) üzenetére


Pttypang
veterán

A vázon is változtattak, az lemaradt. Egész pofás lett, hasonlit a 340-re.
[500] [520]

Visszaterve en masodik bringanak mar valoszinuleg hasznaltban vadasznek valamit, ha csak nem futna be valami nagy akcio.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#59680) parkr válasza gergo5991 (#59660) üzenetére


parkr
őstag

ha nagyon Cube-ot (és újat) akarsz, ezek jöhetnének szóba:
2015 Cube Peloton Race az újabb 105 szettel
2016 Cube Attain Race az újfajta, rejtett bovdenes Tiagra szettel (de a másik jobban megéri, főleg hogy olcsóbb)

ebben az árban régi tiagrás bringát szerintem már nagyon ne vegyél.
külföldről pedig akár pár éves ultegrás bringát vehetsz 1000 EUR-ért.

[ Szerkesztve ]

(#59681) imyourfriend válasza parkr (#59680) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezért is éri meg használtan venni, a második igaz hogy 2016-os darab de Tiagra szettel és alu váz.. 9,35kg. Inkább használtan néznék egy kevésbé használt példányt s 340-ért már 8kg vagy alatta lehet találni egy szuper darabot.

(#59682) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kétféle kérdés:

Ha véletlenül pont e két canga között kellene választani, melyik lehetne a jobb választás az alkatrészeket tekintve? : 1; 2

És a második kérdés: mennyire alapvető fontosságú a vázméret kiválasztásánál, hogy leszállva a felső cső ne is érintse a lábközt, vagy kis érintés megengedett, vagy nincs akkora jelentősége a mindennapi használatban, ha akár feltart is egy kicsit? Tehát törekedni kell, hogy minél messzebb legyen, vagy annyira gyakran úgyse vereti magát herén az ember? Milyen egyéb problémák lehetnek egy ideálisnál esetleg egyel nagyobb vázméret esetén a hereverésen kívül?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59683) ivana válasza BlacKSouL (#59682) üzenetére


ivana
Ármester

mennyire alapvető fontosságú a vázméret kiválasztásánál, hogy leszállva a felső cső ne is érintse a lábközt Nagyon még egy outi váz is rohadt nagy ha már a herédet verdesi, egy monti váznál meg borzalom.

(#59684) parkr válasza imyourfriend (#59681) üzenetére


parkr
őstag

a Rose-nál meg 8kg alatti alu bringát lehet kapni 1000 körül [link], [link]

használt karbontól én félnék kicsit, szemmel nem mindig láthatók rajtuk a sérülés (már ha a használt alatt arra gondoltál)

[ Szerkesztve ]

(#59685) fpeter07 válasza Pttypang (#59676) üzenetére


fpeter07
veterán

Ugyanazt tudja, csak 2x annyiba kerül. Sok dolognál előfordul ez.

(#59686) BlacKSouL válasza ivana (#59683) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem a váz nagy, a lábam rövid. Emiatt a legkisebb méretekben kell gondolkoznom, és némelyik még úgy is necces. Csak az a bajom, hogy ha egy gyengébb felszereltségű van kisebb, egy jobban felszerelt meg csak egyel nagyobb méretben, akkor pusztán a méret miatt kellene lemondanom a jobb felszereltségről.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59687) Pttypang válasza fpeter07 (#59685) üzenetére


Pttypang
veterán

Tudok rola, csak ekkora eltereshez nekem keves a markahuseg, vagy magyar gyarto felirat, kinezetre meg fizetek egy tizest esetleg, ha csak ennyin mulik, de ennyire azert nem vagyok a sajat penzem ellensege, hogy ilyen kategoriaban az ár harmadát kidobjam az ablakon, mert nagyjabol errol van szo.

Elengedem a dolgot, nyilvan ez az en hozzaallasom, az en velemenyem. :R

Everybody lies.

(#59688) ivana válasza BlacKSouL (#59686) üzenetére


ivana
Ármester

A cross trekkingek vázméretezése nem túl jó hatalmas ugrások vannak. Sokkal jobbak a fitnes gépek ilyen szempontból, és a geójuk is sportosabb, illetve a legtöbbe belemegy cx gumi is szóval amennyire a cross trekking jó terepre ezek is és nincs rajtuk nehezéknek valami ócska rugós teló.

Minimum 4-5cm hely legyen a heréid és a felsőcső között vízszintes talajon

[ Szerkesztve ]

(#59689) Integrale válasza Pttypang (#59676) üzenetére


Integrale
veterán

Nem szeretem a Decathlont, dolgoztam ott, annyi eleg is volt belole.
Egyiket se vennem meg igazabol, gyengen felszerelt mind a ketto ennyi penzert 1-2 eves hasznaltat vennek, mint ahogy tettem egy honapja baratnom Cube bringajaval, ami 55 volt, 2 evesen egesz jo felszereltseggel, a vaz pedig jo alap a tovabbi fejlesztesre, ami egy-egy rockridernel nem mondhato el.

Az a Gepida pedig ujkent kifoghato 85-ert is, ami pedig egyaltalan nem veszes.

"Bad reklám is reklám too"

(#59690) Pttypang válasza Integrale (#59689) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, ha raszantam volna az idot es energiat, mikor ezt megvettem, akkor valoszinuleg en is jobbat valasztok a hasznalt kinalatbol, na majd legkozelebb :R
Ugyan, ott az a remek video, amit linkeltem, hat mi ez, ha nem tovabbfejlesztesi lehetoseg? ;]
Ja meg nyaktoresi, perecelesi, korhazlatogatasi gyakorlatot is szerezhetnek vele, mekkora jo lenne.

Everybody lies.

(#59691) imyourfriend válasza parkr (#59684) üzenetére


imyourfriend
őstag

Rose nagyon jól csinálja a dolgait, lassan megtetszenek a bringáik is. :) Karbont csak ismerőstől vennék, ezt az első bringát is ismerőstől vettem. Vagy egy trek vázas karbon gépet, úgy tudom már a merida is élettartam garanciát ad a vázaira. Az új kerékpárnak is meg van a varázsa, mikor te járatod be elsőként és tudod az előéletét valamint rendben karban tudod tartani. :) Ezen kerékpárok megszolgálják a karbantartást, valamint azt is ha megkíméled a sótól és az esős időjárástól. Elsődleges szempont lett számomra hogy UCI minősítése legyen a váznak, így a c12 és egyéb ötvözetek nem játszanak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#59692) Integrale válasza Pttypang (#59690) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, ilyen dolgokra gondoltam. :D
Azon a német oldalon, amit linkeltél pl ott a Fuji, 380 euro + szállítás és azon is Altus van meg KMC Z50 lánc, Suntour villa és 15 kiló az egész bringa. Ha a Gepida drága, akkor ez is.

"Bad reklám is reklám too"

(#59693) Napfénysüti válasza imyourfriend (#59691) üzenetére

UCI minősítés miért fontos?

Més que un club!

(#59694) gergo5991 válasza parkr (#59680) üzenetére


gergo5991
őstag

cube-t csak amiatt akarok, mert minden cube modellre van 15% kedvezményem, és gondoltam azzal a 15% kedvezmény által drágább cube bicikli jobb lenne mint egy 15%-al olcsóbb más márka. Meg ha már cube outim van meg mezem meg patent cipőm akkor gondoltam cube outira is, de ha 900-1000 euró körül van bestbuy-abb canga mint cubeban 1300 ért akkor az is szóba jöhet.

egy ilyen is bele férne még a keretbe.

Nézegettem ezeket a cube attainokat 1-2 hete, de akkor még csak youtuben se volt még róla semmi videó, megnézem most van-e valmai

[ Szerkesztve ]

(#59695) Pttypang válasza Integrale (#59692) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, azokat lattam en is, ezert linkeltem mast is :D

Nekem tarcsafek fetisem van, egyszeruen elegem van, hogy minden kor utan takarithatom a felniket, mindenkinek tarcsafeket akarooook :O ;]

Everybody lies.

(#59696) fpeter07 válasza Pttypang (#59687) üzenetére


fpeter07
veterán

Itt nem a márkáról van szó, hanem a belépő kerékpárok drágulásáról. Ez 2009-ben 40k-be került, most pedig 75k az ára. [link] Semmit sem változott a bringa.

(#59697) imyourfriend válasza Napfénysüti (#59693) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem feltétlen az, lényege a minősítésnek az hogy minőségbiztosítás miatt minősítve legyen a váz, azt nem tudom hogy ez miből áll de gondolom törésteszt fizikai igénybevételek ésatöbbi. Egyszóval ne a felhasználó győződjön meg arról hogy mennyire strapabíró a váz hanem azt minősítse pl a Nemzetközi Kerékpáros-Szövetség. Más kérdés ez nem mindenkinek fontos, személy szerint szeretném magam biztonságban érezni a kerékpáron és tudni azt hogy minőségi vázon tekerek. Lehet a c12 is minőségi váz, de akkor végezzenek rajta tesztet akár az UCI akár más szervezet mely áldását adja arra hogy kiváló cucc. (erről eddig nem szereztem tudomást)

(#59698) 6030D válasza fpeter07 (#59696) üzenetére


6030D
Ármester

Azért drága, mert jár hozzá két Rigida faló :D

2002-ben az enyém 45e Ft volt, de Altus/Acera-val

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59699) SigmaW


SigmaW
tag

sziasztok, kis segitseget szeretnek kerni, milyen kormánycsapagyat vegyek ebbe a vazba? az ok hogy 1,1/8-ad, de normal, felintegralt, vagy integralt kell ebbe?
KEP

Rendszergizda :)

(#59700) Integrale válasza SigmaW (#59699) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem ez normal.

"Bad reklám is reklám too"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.