Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) SigmaW válasza Integrale (#59700) üzenetére


SigmaW
tag

koszi, egy 10-es skalan mennyire biztos? :C csak mert holnap olyat veszek :C

[ Szerkesztve ]

Rendszergizda :)

(#59702) concret_hp


concret_hp
addikt

létezik az hogy azért pontatlan a hátsó váltóm, mert a melegből (~25fok) kiviszem a hidegre (8-10 fok) és pont annyit húzódik össze a hőmérséklettől a bowden h pontatlan lesz? legutóbb beállítottam kint, menet közben, már a kör vége fele (jó 2 órája kint voltam) erre ma nézem, érezhetően pontatlan a váltó... 105ösről van szó

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#59703) Pttypang válasza concret_hp (#59702) üzenetére


Pttypang
veterán

Vagy homerseklettol fuggetlenul nyult annyit, vagy koszosak a bovdenhazak es szorul valahol, sok oka lehet, amiket erdemes megnezni.

Everybody lies.

(#59704) Pttypang válasza 6030D (#59698) üzenetére


Pttypang
veterán

Azota ezen rohogok.

Everybody lies.

(#59705) ShiTmano válasza SigmaW (#59701) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

10-es, látszik hogy kívül van a csapágycsésze. A félintegráltnál, integráltnál a fejcsövön belül van. Itt [link] jól látszik az integráció. A fejcső kiszélesedő részében van a csapágy, a Tiednél meg kívül a fekete fémgyűrűben.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59706) SigmaW válasza ShiTmano (#59705) üzenetére


SigmaW
tag

koszonom :R

Rendszergizda :)

(#59707) flash-


flash-
veterán

főként aszfaltra és ritkábban könnyü terepre vennék cross kerékpárt.
(napok óta nézegetem a kínálatot és rájöttem ez a kettő a legjobb ár érték arány a 100-130e ft árkategóriában)

2 kiválasztott van:

Gepida alboin 300 crs

alboin pro

az utóbbin van egy jóféle tárcsafék.
aszfalton, túrázásnál, laza terepen is kijön ennek a tárcsaféknek az előnye a SHIMANO ALIVIO v fékhez képest?

a másik kérdés:
a másik eltérés a kettő között a teleszkóp.
a CRS-en SUNTOUR CR8 , a pron pedig SUNTOUR NEX HLO teló van.
melyik a jobb?
egyáltalán ezek normális teleszkópok?
(amúgy a pro mindig ennyi, vagy tényleg akciós áron van??)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#59708) Tothgera30 válasza gergo5991 (#59694) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ilyen áron Ultegra/Centaur szettes Carbon vázas gép alatt nem adnám. De persze, te tudod.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59709) Balákka válasza SigmaW (#59699) üzenetére


Balákka
tag

Se nem integralt, se nem félintegràlt.
Normál golyóscsapágyas megy bele

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#59710) ShiTmano válasza Balákka (#59709) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ezt mondtuk mi is. :)

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59711) gergo5991 válasza Tothgera30 (#59708) üzenetére


gergo5991
őstag

az említett paraméterekkel rendelkező canga mennyitől kezdődik?

(#59712) Tothgera30 válasza gergo5991 (#59711) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ment egy p.ü.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59713) ---Lasali--- válasza SigmaW (#59699) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

normál, 0 tól 10 ig terjedő skálán 11 es

(#59714) ---Lasali--- válasza concret_hp (#59702) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nagy hőmérséklet változásra nyilván változni fog a rendszer működése, de minimális mértékben.

(#59715) zoli03 válasza concret_hp (#59702) üzenetére


zoli03
őstag

Azért a 8-10 fok nem annyira hideg. Én ilyet nem vettem észre egyik bowdenemnél se. Akkor mi lenne -10 fokban? Magától befogna a fék?

(#59716) Hasaggymeg válasza concret_hp (#59702) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A hideg,vagy éppen meleg miatti alakváltozás nem csak a bovdenre érvényes,hanem a házra is. Így ez miatti pontatlanságok csak minimálisak lehetnek.Ott más baj van.Vagy megcsúszik a bovden a szorítócsavarnál,vagy,fordított esetben,valahol kimozdul a bovdenház vége a vázszemből,nincs jól a helyén és így kvázi meghosszabbítja a bovdenházat lerövidítve így a bovdent.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59717) ---Lasali--- válasza zoli03 (#59715) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Elképzeltem ahogy hűl le a bicikli a szobahőmérsékletről, aztán egyszer csak átesel a kormányon. :D
Ennyire nem lehet észrevenni és a 8-10 fok tényleg nem is annyira hideg, de én vettem már észre ilyen jelenséget kicsit hidegebb időben.

(#59718) fpeter07 válasza zoli03 (#59715) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem a hátsó váltó(bovden) szokott néha befagyni.

(#59719) szjoci válasza fpeter07 (#59718) üzenetére


szjoci
őstag

+1. Idén jártam én is így: váltottam lefelé, és a hátsó váltó meg se mozdult :Y . Valamint olyan is volt hogy az x7 trigger felfelé váltó karja nem akart visszaugrani, úgy kellett manuálisan visszahúzni.

(#59720) Pttypang


Pttypang
veterán

Most, hogy utanaszamoltam, Nagyjabol 1847 km van a kulsokben, foleg aszfalton, ahhoz kepest egesz jo allapotban vannak.

(#59718) fpeter07
Gyanus,. hogy nagy minuszokban nekem is inkabb ezzel volt gond, nem pedig a koszolodassal, eddig erre nem is gondoltam.

[ Módosította: Qru ]

Everybody lies.

(#59721) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Tudnátok ajánlani ipari csapágyas outi kerékszettet?
Vagy a helyi kerékpár szerelők nem tudnak konuszos agyat beállítani, vagy a súlyom miatt hamar tönkremennek, R500-as kerékszett első kereke 2500km alatt javításra szorult.

Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#59722) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#59717) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is tapasztaltam ilyent,de érdekes módon mindig inkább hangyányit feszítenem kellett a bovdenen ha nagyon hideg (-3-5C) volt.Úgy tűnik a ház zsugorodása a hideg miatt nagyobb lehetett mint maga a bovdené,ami műanyag tartalma miatt nem is meglepő,hisz a műanyag a fémek többszörösét tágulja/zsugorodja.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59723) brownus


brownus
veterán

üdv!

estem egyet a hétvégén ezekkel a f.s rubena gumikkal, kinéztem helyette ezt:
SCHWALBE CITIZEN HS416 KÜLSŐ (26X1,75)
meg ezt:
SCHWALBE SPICER HS442 KÜLSŐ (26X1,50)
belsőgumi csere is kellene ehhez, de az np.
itt jókat írnak a spicerről

van valakinek tapasztalata ezekkel? esetleg más típust tudnátok ajánlani? keresgéltem még az ebike.hun is, de ott csak jóval drágábbakat találtam, a lélektani határ 5k lenne... nem vagyok annyira hc, meg 90% aszfalt/város, a bringa egy gt (hosszú stucnival, vágott rövidebb kormánnyal)

köszi a segítséget :R

(#59724) belaazallat válasza brownus (#59723) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Schwalbe Spicer-t használtam egy éven keresztül aszfalton. 28x1,35 Esőben sem csúszott, terepen óvatosan lehetett közlekedni vele.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#59725) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

Kerékpárral járnék dolgozni, de jó lenne valami normálisabb ruha, amibe nem izzadok bele mint a ló. Olvasgattam, hogy olyat kell venni, ami "ki" vezeti az izzadságot. Ez ok.

Tavaszra milyen gatyát, polo, esetleg kerékpáros pulóvert ajánlotok amire érdemes lehet beruházni? Decathlon van a közelben.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#59726) Pttypang válasza cellpeti (#59725) üzenetére


Pttypang
veterán

Reteges oltozkodes, tekeresi technika szerinti vetkozes vagy eppen oltozes, nem hiszem, hogy szeretnel annyi penzt raaldozni, amennyibe a tenylegesen ilyen funkciokkal biro technikai ruha kerul. Pamutot keruld ;)

Ne erolkodj nagyobb fokozatokon, inkabb valts le, vegyel vissza akar a tempobol, nekem ezek utan minimalizalodott az izzadas.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#59727) cellpeti válasza Pttypang (#59726) üzenetére


cellpeti
veterán

értem, Találtam közbe cikket...az előbb nem tudom miért nem találtam meg. Most utánna néztem a decathlon oldalán, vállalható árban vannak az alapdarabok.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#59728) Pttypang válasza cellpeti (#59727) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, en is ezeket hasznalom, de csodat ne varj toluk azert :)

Everybody lies.

(#59729) brownus válasza cellpeti (#59725) üzenetére


brownus
veterán

múlt héten vettem a lidl-ben, igaz ez télies, egy nadrágot (kantáros). de az alá öltözeteket is náluk vettem. (cicanadrág vagymi, poló, trikók, dzseki, zoknikat...) ezeket nem sajnálom, ha sáros lesz...

[ Szerkesztve ]

(#59730) atok666 válasza cellpeti (#59725) üzenetére


atok666
őstag

Beleizzadsz a draga cuccba is :) Bar szo-szo, nem annyira, mint egy alap Lidls cuccba.

Atok

(#59731) ---Lasali--- válasza belaazallat (#59721) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A második a helyes válasz, de én szóltam előre.
Iparis is tönkre tud menni.

[ Szerkesztve ]

(#59732) brownus válasza belaazallat (#59724) üzenetére


brownus
veterán

szia,

meggyőztél, nem p.csölök tovább, meg is rendeltem.

köszi :R

(#59733) #48525824 válasza atok666 (#59730) üzenetére


#48525824
törölt tag

nálam pl. a decas alaoltozok eleg hamar budosodnek, pedig 2 naponta mosom, a rapha cuccoknak pedig kb semmi szaguk nincs ennyi idő után is, persze azok is mennek mosásba, de azért jobb a közérzetem bennük

(#59734) Hasaggymeg válasza flash- (#59707) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak az árról tudok nyilatkozni,tényleg nincs olcsóbban.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59735) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Egy kérdésem lenne (ne kövezzetek meg :D ).

Szóval nagy dilemmában vagyok, mivel szeretném lecserélni a mostani bringámat (MTB), és nem tudom eldönteni mi lenne a jobb, megvenni használtan egy vázat és minden mást rápakolni, vagy egyben megvenni egy gépet. Karácsonyra kéne összeállnia ezért kell már most elkezdeni félrerakni rá a pénzt olyan 280-300 a keret.

A mostanival az a baj hogy kicsi a váz 17,5-es én meg 182 cm, szóval azt fejleszteni nem lehet meg nem is márkás a váz.

A felszereltségi szint amit szeretnék az RockShox Reba/Tora teló, hajtás integrált Shimano, Deore, SLX, XT vegyesen, hidraulikus tárcsa. Az most mind1 hogy 26" vagy 27.5".

A mostanit kb 4 éve újítottam fel lényeg hogy az új is bírjon legalább ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#59736) Tothgera30 válasza Bandi18 (#59735) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Használtan nézni egy 29er-t vagy 650B-t.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59737) 6030D válasza Bandi18 (#59735) üzenetére


6030D
Ármester

Karácsonyra kéne összeállnia ezért kell már most elkezdeni félrerakni rá a pénzt olyan 280-300 a keret.
Tehát még nincs meg rá a pénz, jól értem? :)

Ha értesz hozzá, és tudod mit kell venni, mit kell nézni, akkor lehet/biztos, hogy jobban jársz ha magadnak rakod össze, akár használt és új alkatrészekkel vegyítve is.

Ha egyben veszel újat, akkor számíts arra, hogy minél később veszed, annál kisebb az esély, hogy találsz a méreteben olyat, mi árban/felszereltségben megfelel. Nyáron már mérethiányosak lesznek a 2016-os modellek.

Tehát ha még nincs pénz, és új kell, érdemes keresni 0 %-os hiteleseket, több bolt is van, aki foglalkozik vele, és többféle márkából is válogathatsz. Alapból nem támogatom a hitelre történő vásárlást, de ha úgyis erre tennél félre a jövőben, akkor csak megfordítod a folyamatot, nagyobb választási lehetőséggel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59738) Bandi18 válasza 6030D (#59737) üzenetére


Bandi18
tag

Ezt az évet a mostani még simán kibírja sőt eladni nem szeretnám csak rá kell költeni kb 15-öt.

Ahhoz hogy hitel nélkül az ember tudjon venni valamit gyűjteni kell, a kérdés arra irányult csak hogy melyik induljon el. Évközbeni akciókban megvenni az alkatrészeket, vagy megvárni a karácsont, jövő január elejét amikor jönnek az új modellek és akkor venni.

(#59739) hegyimorc válasza 6030D (#59737) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Ha értesz hozzá, és tudod mit kell venni, mit kell nézni, akkor lehet/biztos, hogy jobban jársz ha magadnak rakod össze, akár használt és új alkatrészekkel vegyítve is."

Ha az a hobbyja, hogy alkatrészekre vadászik, akkor igen, különben csak akkor ha nem ér sokat a szabadideje.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#59740) 6030D válasza Bandi18 (#59738) üzenetére


6030D
Ármester

Ettől függetlenül is azt mondom, hogy ha használtat veszel vagy magad építed jobban jársz.
Ha kivárod a karácsonyt/telet, és akkor akarsz újat venni, akkor vagy nem lesz a méretedben, vagy kompromisszumokkal.

hegyimorc: nyilván, de opció volt, hogy saját maga rakja össze, tehát gondolom hobby. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59741) Bandi18 válasza 6030D (#59740) üzenetére


Bandi18
tag

Jelenleg ez a kiszemelt M-es méretben ha jól néztem az a 18-as

Szóval valami hasonlót szeretnék karácsonyra/év végére összerakni/venni.

(#59742) belaazallat válasza ---Lasali--- (#59731) üzenetére


belaazallat
addikt

És 200Euro környékén van olyan kerék szett, ami el is bír? A vicc az, hogy miért az első, nem a hátsón van a nagyobb súly?

Szerk. Pedig fogytam 20kg-is. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#59743) 6030D válasza Bandi18 (#59741) üzenetére


6030D
Ármester

Ez is elég jó áron van most.
A hajtókart leszámítva szerintem jobb is, mint a Kellys. Illetve a Kellys tapered fejes.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59744) fpeter07 válasza szjoci (#59719) üzenetére


fpeter07
veterán

Meg volt már olyan is, hogy sár miatt eltörtem kicsit az első váltókaromat. :B

(#59745) Balákka válasza ShiTmano (#59710) üzenetére


Balákka
tag

bocsánat, telefonról val.szin. nem hozta be az összes kommentet :D

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#59746) Tothgera30 válasza fpeter07 (#59744) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Narrow Wide... ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59747) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Akit esetleg érdekel: Cannondale CaadX Cyclocross bringa (Shimano 105, Disc, 2015) - 319k

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59748) fpeter07 válasza Tothgera30 (#59747) üzenetére


fpeter07
veterán

Hm. Kiszámoltam, hogy ha el tudnék menni szakmai gyakra és félévig nem vennék semmit, csak kaját, akkor össze tudnák spórolni 300k-et és tudnék venni egy új cx bringát. Mi másra is költhetném? :DDD

(#59749) Tothgera30 válasza fpeter07 (#59748) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha okos vagy, akkor megkeresel, és ennyiből talán egy Carbon is beugrik, 105-ös szettel. :D De szerintem kaján is tudsz még spórolni, hátha több pénzed marad bicajra. :P

Azért szép: [link]

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59750) parkr válasza fpeter07 (#59748) üzenetére


parkr
őstag

én most azon agyalok, hogy kaparjak össze jövő nyárig 3k eurót egy Rose bike-ra :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.