Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) flash-


flash-
veterán

ez a VELO 3315 tipusú nyereg ami a gepida kerékpárokon van erről mit tudni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#59802) hackeeeee válasza TayRol (#59800) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És, ez megér ennyit? Üzembehelyezés, stb, már ott lenne az ára, mint a másiknak, ami szintén új.. Bár akkor is megvan, hogy használt.

Épp nézem, hogy 1 darab 21-es van Nekik készleten, elvileg.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#59803) TayRol válasza hackeeeee (#59802) üzenetére


TayRol
veterán

Üzembehelyezés? Tuti ingyen van, ha meg nem, akkor meg kell dumálni.
Az, hogy megér-e ennyit majd az okosok megmondják.

(#59804) hackeeeee válasza TayRol (#59803) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott nem tudom csinálnak-e ilyet egyáltalán, vagy gondolom max megadják, hogy hová lehet vinni.

Maniac-be még lehet elnézek, hogy esetleg akad-e nekik valami.

Véleményem szubjektív...

(#59805) TayRol válasza hackeeeee (#59804) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem Intersportos cangám is van, akciós áron az is ennyi volt kb., kiválasztottam, kihozták a raktárból és mire visszaértem az ebédből készen volt, természetesen ingyen.

(#59806) flash-


flash-
veterán

melyik a jobb tárcsafék?

Shimano BR-M395 vagy avid bb5

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#59807) Tothgera30 válasza flash- (#59806) üzenetére


Tothgera30
Ármester

M395

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59808) bandi0000


bandi0000
nagyúr

na sziasztok

Vettem egy bicót, igazából A-B-be való közlekedésre, de miután megcsináltam (külső,belső gumikat kellett lecserélni, nyerget, markolatot) most úgy néz ki nem használnám arra, hanem inkább hobbi bicajozásra, amit gondolom majd ez után kezdek el :D

mondjuk furcsa hogy a régi tescos bicaj után ezen tekerek és gurul rengeteget, azt meg tekerni kell folyamatosan hogy haladjak

am ilyen: szerintetek mennyit ér ha ér egyáltalán valamit? talán minden működik rajta, egyedül a teleszkópon lehet ugye állítani és fene tudja hogy mennyire kellene bekeményednie, valamennyire keményedik


Xbox One: bandymnc

(#59809) geza844


geza844
aktív tag

(#59810) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Szombaton megyek kipróbálni egy 21-es Trek Dual Sport 8.3-at.

Meglátjuk. :)

Véleményem szubjektív...

(#59811) Ati007


Ati007
őstag

rossz topikba írtam

[ Szerkesztve ]

(#59812) hackeeeee válasza Ati007 (#59811) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem maradhatott volna. :)

Véleményem szubjektív...

(#59813) Doki16


Doki16
addikt

Szeretném kikérni a véleményeteket. Van ez a bringa ami nagyon tetszik és megszeretnék venni. Ezzel a felszereltséggel van:
Tag:Rock Shox Monarch 4.2 levegős,Gate,Rebound állítással
Villa Rock Shox Revulution hibátlan lábakkal,pár pici matricasérülés 100-130mm között állítható kívülről
Kerekek:Mavic Crossride
Nobby Nic EVO gumik amelyek 90%-osak
Váltás:Sram x9
Első:XT
Fék:Vadonatúj SLX

165-öt kér érte a srác. Szerintem ez egy baromi jó ár érte. Már gyanúsan jó ár lehet. Vagy csak nekem tűnik túl olcsónak? Ti mit gondoltok?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#59814) Jorus válasza Doki16 (#59813) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hajlított kormányra szarvat tenni az speciel gyalázat, de ennyiért megéri, ha nincs vele nagyobb gond.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#59815) Doki16 válasza Jorus (#59814) üzenetére


Doki16
addikt

Bilincses markolat kerülne rá egyből. Én komoly XC-AM felhasználásra tervezném, nem sajnálnám :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#59816) trialboj


trialboj
őstag

Jól gondolom, hogy ha a pedál elkezdett lötyögni(épp hogy érezhető), és most már hangot is ad, (jobb oldali mikor fent a holtponton átlendül) akkor az kuka? Valószínűbb hogy a tengely kopott meg mint a csapágyak?

Ahol 2 van egymás mellett, ott a bal oldalán lötyögnek, de ha jobbra húzom őket akkor eléggé passzentos.

----

Amúgy ez a pontos típus, ezek után csak azért linkelem, hogy más ne fusson bele

Tags: nem jó, felejtős, pedál, SCUDGOOD Triple Bearing Aluminum, banggood, kínai, olcsó

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#59817) Tothgera30 válasza Doki16 (#59813) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem is gyanús az ár, de ha papírozva, személyesen átveszed, és nincs vele semmi malőr, akkor egy próbát megér. Pár éve hasonló fully-k aprón 300k fölött mentek, szóval (szerintem) itt tényleg csak a 26-os kerékméret kihalására vezethető vissza az ár.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59818) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. Ugyebár a Lidl-ben kaphatóak a bringás cuccok. A mostaniakkal mi a tapasztalat? Pro/kontra, melyiket érdemes kerülni , aláöltözet ,softshell dzseki, hosszú mez, vagy jók? Esetleg az Aldiban, esetleg Decathlonban jobbak kaphatók?

(#59819) Doki16 válasza Tothgera30 (#59817) üzenetére


Doki16
addikt

Megkérdeztem minden, azt mondta hibátlan állapotban van és tavaly márciusban volt szervizelve rajta a tag és villa. Papírja nincs meg neki, de adásvételit ad hozzá. 29-et szeretnék, de azok még nagyon drágák ilyen felszereltséggel. Kell egy bringa a vaduláshoz a Meridám meg marad edzeni :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#59820) geza844 válasza HEAHEA (#59818) üzenetére


geza844
aktív tag

A Lidl-s bringás cuccok (főleg a softshell dzseki) engem is nagyon érdekelnének, hogy mik velük a tapasztalat?

Meg még mindig várok valami reakciót erre a pumpára: Merida Alu minipumpa nyomásmérővel

Találtam egyet használtan 2600 Ft-ért (újan 5e-6e Ft), és ha azt mondjátok, hogy fasza, meg is venném.

(#59821) kacsyx


kacsyx
aktív tag

No, egy alapos zsírozás az összes forgó alkatrészre megoldotta a kattogást. Nem gondoltam volna, hogy egyszerű slaggal mosás (nem csapatva, simán ráfolyatva) ennyire kiviszi majd a zsírt. Köszi a tippeket! :)

(#59822) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám!
Vettem nemrég egy vázat és belső bowdenvezetéses a cucc. Na most az a bajom, hogy felül benyomom a bowdent, de az egy istennek sem akar alul kijönni. :( Érzem, hogy megakad egy ponton (lemértem a becsúszott hosszt, végig megy) és onnan semerre! Mind a kettő oldalon ez a helyzet. Létezik, hogy ez a belső vezető cső nem egy cső hanem a váz belsejében szabadon mehet mindenfelé a bowden??? Ebben az esetben, hogy a sörétbe tudom átvezetni hogy a másik oldalon kijöjjön? :F

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#59823) dzudzu válasza ShiTmano (#59787) üzenetére


dzudzu
tag

Ezt rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#59824) Because válasza wolfman (#59822) üzenetére


Because
őstag

jó lenne tudni a vázad, de pl.: [link]

(#59825) Because válasza dzudzu (#59823) üzenetére


Because
őstag

azért a kampókra valamit vastagon tekerj rá, persze ha csak nem szeretnél még több kopást ez miatt a vázon :)

(#59826) hackeeeee válasza hackeeeee (#59810) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez a 2015-ös fehér lesz.. Beszéltem a srácokkal, megnézik, hogy beszerezhető-e már a 2016-os modell zöld színben.. Nekem tetszik. :)

Véleményem szubjektív...

(#59827) geza844


geza844
aktív tag

Rugalmas csatlakozós pumpát használ valaki? Ezeket néztem Cecathlon-ban:

B'TWIN 300: 1990 Ft

Zéfal mt.: 2990 Ft

Ezek jók lehetnek? Szimpatikus, hogy menetes csatlakozásúak. A Zéfal az alu, az jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#59828) dzudzu válasza Because (#59825) üzenetére


dzudzu
tag

Elvileg műanyag bevonatú, de majd meglátjuk :)

(#59829) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Sziasztok!

Ha valaki (bpesti) rendel mostanában Bike-discount.de-ről, szóljon. Szívesen betársulnék+beszállnék a száll. ktg.-be. :) Vagy Én rendelek, és Ő száll be. :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59830) Normi™ válasza hackeeeee (#59826) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem ez van,csak a 2014-es modell.Ár/érték arányban szerintem nem jó,nagyon nem jó.Én gyakorlatilag mindent lecseréltem már róla,egyedül a kormány,nyeregcső,felni hármas maradt meg.Ma nem venném meg,csak ez volt az első komolyabb bringám és azt hittem hű de jó lesz,de ennyiért Acera-s bringát már nem vennék,inkább összeválogatnám és valakivel összerakatnám,lényegesen olcsóbb lenne és az van rajta amit én akarok.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59831) ShiTmano válasza dzudzu (#59828) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Dzudzu: írtam privit.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59832) kacsyx válasza geza844 (#59827) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Én KTM minipumpát vettem anno, 3000 Ft körül volt és hibátlan. Gumicsövet tudsz kihúzni a pumpatestből, a végén van Presta és Schrader szelephez is csatlakozó. 7 bar a maximum és viszonylag gyorsan fel lehet fújni 4-5-re a gumit.

(#59833) ---Lasali--- válasza wolfman (#59822) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szia!

Persze hogy nincs cső :D Az alsó csőben sosincs, a felső csőben szokott lenni.
Attól is függ milyen a kivezetés, milyen formájú a váz, stb, hogy tartod, én már kidolgoztam egy csomó módszert, egyszer egy look vázba 2 órán keresztül fűzögettem.. azt hittem az idegszétrak. De már mindenfélébe sikerült újrahúznom. Mágnes egyébként a titka főleg.. jó erős.

(#59834) baaka


baaka
tag

Sziasztok!

A bringám vázán a hajtókar csapágyházán lévő váltóbowden megvezető nem a felcsavarható műanyag fajta, hanem olyan ami a vázra van hegesztve. A probléma ezzel az, hogy nem emeli ki eléggé a bowdent a váztól, így az első váltó bowdene ami ugye visszakanyarodik a nyereg vázcső mögé, beleér a vázba és elkezdte kimarni.

Mit tudnék ez ellen tenni?

[ Szerkesztve ]

(#59835) ---Lasali--- válasza baaka (#59834) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Raksz a bowdenre vékony műanyag csövecskét, mint a szívószál olyat, vagy ráragasztasz a vázra valami kemény műanyagot, rozsdamenetes lemezt, bármit.

(#59836) wolfman válasza ---Lasali--- (#59833) üzenetére


wolfman
veterán

Nincs cső? Komolyan? De hogy lehet valamit ilyen elvetemült módon legyártani? Ìgy hasznos, csak 10x nehezebb munka. Fel nem tudom fogni.
Egyèbkènt egy Cube AMS130 össztelós váz. Alsó csőben fut a bowden.
Mi a módszere a mágneses verziónak?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#59837) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!

Budapesti milyen útvonalon menjünk kérdésem lenne. A két pont a keleti és a boráros, bubival, munkába menni és onnan jönni. Saját bringa vonaton utaztatása drága (2x 5000), kempinget nem érzem az igazinak bp-n közlekedni így maradt a bubi, mint költséghatékony megoldás. Nagykörút nem játszik, ugyanis még saját bringával sem szívesen közlekedtünk csúcsforgalomban ott, nemhogy a "tempós" bubival.
Reggeli irány rendben van, festetics györgy, fiumeiről be a dologházba, onnan bérkocsis, mária, kinizsi, majd a nehru parton ott vagyunk. egyedüli problémás dolog átmenni a keletinél a 24es megállóján. (és 3,5km ami időben nem sok)
Ellenben a visszafelé irányra nem találok értelmes megoldást (azaz amit eddig csináltam útvonaltervezéseket borzasztóak, zebrázni kell, járdázni, olyan helyen balra kanyarodni ahol nem lehet (azaz 2x kell egy kereszteződésbe lámpát várni))
Van valaki többet tekerőnek valami jó ötlete erre?

(#59838) hackeeeee válasza Normi™ (#59830) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kipróbálom majd a 2015-öst szombaton, aztán majd meglátjuk.

Tény, hogy árban nem a legjobb, viszont, ha lentebb mennék, akkor standard MTB-t vennék.. Itt kicsit jobban tetszik az összhatás, és a szín.. Plusz ami számomra nem elhanyagolható tényező az, hogy helyben van.

Véleményem szubjektív...

(#59839) #48525824 válasza hackeeeee (#59838) üzenetére


#48525824
törölt tag

aki esetleg canyonra palyazik, ezzel legyen tisztaban [link]

(#59840) Normi™ válasza hackeeeee (#59838) üzenetére


Normi™
őstag

Nem tudom ennek az ülése milyen,de az enyém nagyon kényelmes,az egész bringa geo-ja jó szerintem,de 2015-ben már voltozott a váz alakja.Szóval a kényelemmel nincs igazán gond,szerintem az tetszeni fog.A gumi is király 2500km alatt egy defektem volt az is oldalról terepen,pedig ez csak a light védelemmel van ellátva.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59841) gergo5991


gergo5991
őstag

ilyen 1-10 fokos esős időben ti már hajtjátok a paripákat? nagyon akarnék már én is ujból a nyeregbe ülni, de nincs igazán téli öltözékem hozzá, érdekelne ti hogy oldottátok meg, esetleg hol és milyen ruházatot lenne érdemes beszerezni.

(#59842) Normi™ válasza gergo5991 (#59841) üzenetére


Normi™
őstag

Én egész télen nyomtam,kivéve esőben.Nem raktam le a bringát télen sem.Sokszor 5fok alatt is mentem,de rájöttem,hogy oda kevés a cipőm,így maradtam az 5foknál mint lélektani határnál.Én Rosebikes-tól szereztem be Mavic téli szettet.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59843) bunddog válasza gergo5991 (#59841) üzenetére


bunddog
tag

Hajtottam végig, -9-10 - +6-7 fokig: muddy-s biciklis naci rá melegítő, felül poló, rá egy decathlonos sí aláöltözet arra pulcsi és rá a szélálló kabát. Ha nincs erős szél akkor csak rajtad múlik mennyire fogsz megizzadni.

(#59844) Acef válasza gergo5991 (#59841) üzenetére


Acef
addikt

Én +5-6 fokig/tól megyek, alatta (nekem) már nagyon hideg a beszívott levegő.

Nem kell extra öltözék.
Nekem
- decathlonos fitness póló /szellőzik, elvezeti az izzadságot
- decathlonos hosszú ujjú futófelső(k) / szellőzik, melegen tart (7-8fok alatt 2db)
- melegítőfelső(k) (6fok körül 2db)
- kerékpáros aláöltöző nadrág (Lidl-s)
- melegítő alsó, ez sem pamut
- sapka, kesztyű, vastag zokni, vastag cipő(bakancs)

Az a lényeg, hogy rétegesen öltözködj, és ne pamut holmit vegyél fel, mert az nem szellőzik, beleizzadsz=megfázol.

[ Szerkesztve ]

(#59845) concret_hp válasza gergo5991 (#59841) üzenetére


concret_hp
addikt

idén eddig 3 db 2 órás kört mentem városon belül ilyen 4-5km-kre meg ennél még hűvösebben is lehet menni

csak fel kell öltözni rendesen :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#59846) hackeeeee válasza Normi™ (#59840) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm, hogy megosztod a tapasztalatod, véleményed! :R

Igen, ezt említette az illető is a boltban, hogy 15-ös modellel jött a váz alakítása.

Első komolyabb bringának tervezem, főként melóba járásra, plusz szabadidős bringára, főként aszfaltra, néha lehet kap egy kis terepet, ha már alkalmas lesz rá. :)

Kicsit el is kell csúfítanom ez miatt műanyag sárvédővel, ha véletlen esőbe kellene menni.

A 2014-es modellt nem tudom sajna, amit méret miatt próbálok szombaton, az a 15-ös modell. A színe miatt tetszett meg a 16-os, ezzel a zöld színnel. A kék valahogy nem az Én világom, bár ha nem lesz zöld, akkor maradni fog a fehér kék kivitel.

Elvileg jelenleg nincs belőle az országban.. de szombatra kiderül, hogy mikorra szerezhető be.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#59847) gergo5991


gergo5991
őstag

Duna-maraton-ra készül valaki?

(#59848) Napfénysüti válasza #48525824 (#59839) üzenetére

Állítólag lassan kezdik magukat utolérni csak tavaly volt valami gyár átállás és akkor csúsztak meg rendesen.

Més que un club!

(#59849) Melack válasza tomazin (#59837) üzenetére


Melack
veterán

Borárosnál a hotel melletti kis utcákban indulj el, majd a 24-es vonalára csatlakozz rá. Ott se a Fiumei úton, hanem a mellette menő kis utcán. Majd mapsen megmutatom, ha így nem érthető.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#59850) brownus válasza zoltanz (#59775) üzenetére


brownus
veterán

Merre?

En tegnap átvettem, a csere is megtörtént, a schwalbe spicer külsőket es kurva jo. Eg es fold a kulonbseg a rubena gumikhoz kepest :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.