Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) Normi™


Normi™
őstag

Képzeljétek el,hogy jártam...Kivettem a kereket és mikor raktam vissza és hátrahúztam a váltót,nem is erősen akkor letört a váltófül.Szervizben hajlítgatták párszor mert nem volt egyenes,gondolom meggyengült az anyag.Nem akarom elhinni,hogy egy váltó visszafeszítéstől ez letörik.Pótolható egyáltalán? :F

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59552) Hasaggymeg válasza Normi™ (#59551) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Persze,hogy lehet,azért is találták ki,hogy ne vázat kelljen cserélj ilyenkor. Enyém is görbe volt újan és mivel jól működött elég későn vettem észre mikor egyszer rendesen lenéztem a láncvonalra menet közben.Visszahajlítottam és most jó,nem tört le. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59553) Normi™ válasza Hasaggymeg (#59552) üzenetére


Normi™
őstag

Nézelődöm és megpróbálom beazonosítani a típusát,eddig nekem sem tört le,sokszor vettem már ki a kereket,nem is feszítettem erőből meg semmi,eddig bírta.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59554) Hasaggymeg válasza Normi™ (#59553) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg lehetett már törve.Az adott vázhoz szokta gyártani a gyártó,ott kell keresni.

Katt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59555) Bandi18 válasza Normi™ (#59553) üzenetére


Bandi18
tag

Hali

nekem egy esés után görbült meg annyira hogy a váltó beleért a küllőkhöz. Visszaegyengettem de nem lett egyenes már utána.
Szerencsére a gyártótól tudtam rendelni valami 500 ft-ért :D

(#59556) Normi™


Normi™
őstag

Elvileg lesz a gyártótól a jövőhéten új,köszi mindenkinek a segítséget.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59557) ShiTmano válasza Cathfaern (#59549) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

MacGányol..... :)

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59558) hegyimorc válasza Normi™ (#59551) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Nem akarom elhinni,hogy egy váltó visszafeszítéstől ez letörik."

Nem is attól tört le, hanem attól, hogy előtte már össze-vissza hajlítgatták. Tette a dolgát, ezért van, hogy ne a váz törjön.

Nem hajlítgatni kell, ha görbe, hanem cserélni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#59559) Pttypang válasza hegyimorc (#59558) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem nincs valtotarto ful, szoval a vaz hajolgatna, ha ugy lenne, de az vicces, hogy a valtovedo mar annyit kapott, hogy a meneteket megette a vazbol es lotyogott a csavar benne, igy le kellett vennem.

Van ertelme atmeno csavarral rendesen rogzitenem, a masik vegere anyat rakva, vagy igy csak kockazatot vallalok, hogy ha valami elkapja a valtovedot, akkor tori a vazat a rogzitesi ponton?

Egy ideje anelkul kozlekedem, de most errol eszembejutott.. :B

Everybody lies.

(#59560) ivana válasza Pttypang (#59559) üzenetére


ivana
Ármester

Acél vázon ha nincs fül simán helyre lehet hajlítani, fogsz egy kereket aminek tömör tengelye van és beletekered. Utána vonalzóval nézed mennyire van a vázban lévő hátsó keréktől és belövöd, hogy párhuzamos legyen.

Csomagtartó, sárvédő, váltó védő ilyenek csavarjaira mindig kell záró anya. Simán a váz nem tartja meg, főleg nem a hiten.

[ Szerkesztve ]

(#59561) Pttypang válasza ivana (#59560) üzenetére


Pttypang
veterán

Aluminium vázas a kerékpárom. :N

A valtoval semmi gond, a valtovedovel van problemam, megkerdojelezve ebben az esetben a nagyon massziv rogzites letjogosultsagat, vagy tervezezve is igy volt, hogy a kapott terhelesre inkabb elengedje a csavar, a vazbol valo nagyobb darab kiszakadasanak elkeruleseert.

Everybody lies.

(#59562) ivana válasza Pttypang (#59561) üzenetére


ivana
Ármester

Fura alu vázon szokott lenni külön fül acélből, mert sokkal jobb ha az hajlik, mint ha a vázről letörik a fül, vagy a támvilla törik.

(#59563) Normi™ válasza hegyimorc (#59558) üzenetére


Normi™
őstag

Értelek,valahol megnyugodtam,hogy nem az én hibámból tört le.Kapott tekergetést bőven,mindegy,most kényszerpihenő jön,úgyis meghúztam a bokámat délután,szép nap ez a mai. :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59564) Pttypang válasza ivana (#59562) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, erre gondoltam en is.

Everybody lies.

(#59565) Normi™


Normi™
őstag

Egyébként róla van szó:

Trek W301608,ha esetleg valaki tudna ilyet szerválni legyen kedves privát üzenete írni,köszönöm!Hátha gyorsabb mint a gyári mert az kétséges.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59567) parkr válasza Normi™ (#59565) üzenetére


parkr
őstag

tőlük kérdezted már? olcsón megúsznád ha van nekik
angliából viszont már kb 8k

(#59568) Normi™ válasza Pttypang (#59566) üzenetére


Normi™
őstag

Köszi,sajnos náluk nincs olyan,de hasonló sem.

parkr : Köszi neked is,holnap felhívom őket hátha...Az angol elég drága,de ha végképp nem lesz sehol sem akkor csak az marad.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59569) hegyimorc válasza Normi™ (#59565) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én ilyeneket vettem: [link], minden bringámhoz megtaláltam a megfelelő típust és árban sem rossz, olyan 2eFt körül volt. Vasárnapi rendelés után csütörtökön már nálam volt.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#59570) Normi™ válasza hegyimorc (#59569) üzenetére


Normi™
őstag

Köszi a linket!Talán a GH-139 ami olyan mint az enyém.Mit gondolsz?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59571) Hasaggymeg válasza Normi™ (#59570) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ne kockáztass,csak akkor vedd ha biztos vagy benne.Milyen Trekked van,nincs ott a listában?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59572) hegyimorc válasza Normi™ (#59570) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Azt gondolom, hogy én most nem fogom neked összehasonlítgatni :D, de azért az alakja alapján elég könnyű megtalálni.

Talán csak azt lehet elszúrni, ha van belőle rövid- és hosszúkanalas váltóhoz is nagyon hasonló csak kicsit eltérő hosszal, és nem a jót választod. Ilyen esetben az arányokat kell jobban figyelni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#59573) Normi™ válasza Hasaggymeg (#59571) üzenetére


Normi™
őstag

Nincs sajnos,2014-es 8.3Ds-em van.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59574) maximilian4 válasza maximilian4 (#59374) üzenetére


maximilian4
addikt

Most komolyan senki...? Igaz még nem használom a bicajt, de lassan fogom és szeretnék rendelni bele fékbetétet. Tehát jó lenne, ha valaki linkelne nekem ehhez a fékhez való betétet.

Maxi

(#59575) cobranco


cobranco
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit megkésve,de annál nagyobb lelkesedéssel szeretném mindenki szíves figyelmébe ajánlani a tavalyi Alpoktúrám filmes dokumentációjának első részét:

[Célpont: SVÁJC 1.rész: "Hirtelen Alpok" 2015. /Switzerland/ FullHD 1080p ]

Útvonal:
Flums-Walenstadt-Walensee-Quarten-Nafels/Mollis-Glarus-Klöntal-/Klöntaler-see/-Richisau-Pragelpass/1550m/-Hintertal-Muotatal

Térkép:
[link]

Túrabeszámoló:
[link]

Fotoalbum:
[link]

Kellemes időtöltést!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#59576) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Elkészítettem a szerszámot, behúztam a csapágyat a fejcsőbe. (Imádkozós szmájli!) Úgy néz ki sikerült. Huh.... Nem repesztettem el a fejcsövet. Tényleg miért nincs izzadós vagy imádkozós szmájli? Kérek, kérek, ilyeneket!

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59577) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#59574) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak neked,csak most. [link] Ott a felsorolásban láthatod milyen más fékpofákkal kompatibilis,rákeresve már egyértelmű.

Pl.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59578) vatafakk


vatafakk
aktív tag

Ebayen nézegettem biciklis polokat, lehet kapni egész jó áron, de a minőséggel kapcsolatban vannak aggályaim.
Tudtok ajánlani még webshopokat, ahol jutányos áron lehet kapni jó minőségű felszerelést? Nem kell hogy márkás legyen, lehet noname is, hogyha jó.

(#59579) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Szeretnék 3*11-es első váltót venni, de 3*8-as rendszerbe. Működhet szerintetek? A fogszámok stimmelnek, csak az oldalhúzás mértéke miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59580) ivana válasza ShiTmano (#59579) üzenetére


ivana
Ármester

Talán menne, de inkább vegyél használtan megfelelő rendszerbe valót, az tuti jó lesz és olcsóbb is. Miért kell cserélni az első váltót? Az szinte sose megy tönkre...

(#59581) Pttypang válasza ShiTmano (#59579) üzenetére


Pttypang
veterán

A bovden huzasanak merteke a valtokartol fugg. A max mozgaster ketlem, hogy annyival kevesebb lenne, hogy ez gond legyen.

Everybody lies.

(#59582) ShiTmano válasza ivana (#59580) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Azért mert a régi vázam kialakítása felül húzós, az új pedig alul húzós. :O

(#59581) Crytec210: A bovdenhúzás az igen, de a váltótest áttételezése is ugyanaz? Másképpen kérdezve, elöl három tányér esetén: 11-es lánctányérok ugyanolyan távolságra vannak egymástól mint a nyolcasok? (Tekintve hogy a lánctányérok és a láncok is vékonyabbak.)

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59583) Pttypang válasza ShiTmano (#59582) üzenetére


Pttypang
veterán

A hszem masodik reszeben ezt irtam, miszerint ketlem, hogy ebben valtozas lenne.

Everybody lies.

(#59584) 6030D válasza vatafakk (#59578) üzenetére


6030D
Ármester

Most vannak a Lidlben bicós cuccok, hétvégi túrákhoz tökéletes. Nem tudom, hogy vannak-e most pólók, hosszúujjas dolgok biztos.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59585) ShiTmano válasza Pttypang (#59583) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ok, köszi!

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59586) parkr válasza vatafakk (#59578) üzenetére


parkr
őstag

gondolom ott is azok vannak amik az aliexpressen.
mínőségre átlagosak. inkább a méretre kell figyelni, könnyen megeshet hogy kisebbet rendelsz mint kellene.

(#59587) fpeter07 válasza 6030D (#59584) üzenetére


fpeter07
veterán

Én mindenre azokat használom. Még egyet sem dobtam ki közülük. Pár az utóbbi időszakban csak pólókat szoktam venni, a többi kiegészítő minősége szörnyű.

(#59588) xmad


xmad
őstag

sziasztok.. ide hogyan tudok tárcsaféket rakni? :D tárcsafékes agy az oké.. de valahogy a távolságok nem állnak össze.kép1

kép2

(#59589) ShiTmano válasza xmad (#59588) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Milyen a papucs: átütős vagy gyorszáras. Mekkora a papucstávolságod: 135 vagy 142mm? Nekem mondjuk 142-nek tűnik. Szerintem ezek között lesz a megoldás. [link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59590) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Szeretnék Rosebikes-ról rendelni. Nincs valakinek elfekvőben kuponja, amit nem szándékozik felhasználni? :U

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59591) xmad


xmad
őstag

Gyorszaras.
Ott az agy es a villa kozotti tavolsag tunik nekem nagynak. Tehat a vázon levo felfogatasi pont kb ott az agy es a villa kozotti hézagolókkal van egyvonalban( marmint a fék ha fel lenne szerelve)

Villasaru tavolsagot mettol meddig mérik?

[ Szerkesztve ]

(#59592) vatafakk válasza 6030D (#59584) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Lidlben M-es volt a legkisebb és nem tudtam felpróbálni, nekem S kellene valószínűleg, nem mertem venni semmit.

(#59593) Slownz


Slownz
senior tag

Vettem egy ilyen műhelypumpát: BIKEFUN AIR FORCE STEEL. Nem volt olcsó, de nagyon jól teszi a dolgát, legalábbis a régi pumpámhoz képest ég és föld. Schwalbe Lugano van most az outimon és lazán belement a 10Bar.

Merem ajánlani!

(#59584) 6030D: A mostan akció keretében vettem kantáros nadrágot meg egy Softshell dzsekit. A nadrágot már vissza is vittem, nagyon gagyi volt. Olyan volt benne a betét, mintha elvarrták volna szándékosan ferdén (és mielőtt még valaki meggyanúsít, nem fordítva vettem fel. :D). A dzseki egész jó, én a mellény funkciója miatt vettem meg, régóta akartam már egy mellényt venni.

[ Szerkesztve ]

(#59594) Integrale válasza xmad (#59591) üzenetére


Integrale
veterán

Az agy mas kialakitasu egy tarcsafekes eseteben.

"Bad reklám is reklám too"

(#59595) xmad válasza Integrale (#59594) üzenetére


xmad
őstag

Ez is igaz.

Villasaru tavolsag mibol tevodik ossze?

(#59596) ShiTmano válasza xmad (#59591) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

A villasaru távolságot belül mérik. Úgy néz ki mintha 142-es helyre egy 135-ös agyonhézagolt kereket raktak volna. 142-ből szerintem csak tárcsafékes van. Mi a bringa pontos típusa? Integrale okosat mond. A tárcsafelfogató rész a tiéden nincs.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59597) 6030D válasza fpeter07 (#59587) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem egy hosszú ujjú felsőm van meg egy sapkám, mindegyik ér annyit, amibe került, kb 3 éve használom.
Pólókból van több olcsó decathlonos, használhatók, csak nem 3 zsebes, ezért macerás út közben a pakolás.
Feleségemnek van lidl-es softshell és sima kabát, semmi gond velük.

vatafakk: igen, felpróbálni sajnos nem lehet, de ha blokkal visszaviszed, hogy nem jó a méret, akkor levásárolhatod az összeget kajára is, tehát gyakorlatilag nem buksz. Főleg, ha amúgy is vásárolsz náluk.

Slownz: én is akartam olyan dzsekit, de elnéztem az időpontot, és már nem volt ma, csak egy bontott fekete. Minden cuccom fekete, ezért akartam valami színeset. Nekem is a mellény miatt lett volna érdekes, mindegy így jártam. 1 hónapon belül lesz az Aldiban is, mindig így csinálják. (Kis kínai átállítja a matricázást a soron, és jön a következő széria...) :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59598) Pttypang válasza 6030D (#59597) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem meretproblemanal gond nelkul visszaadtak kp-ban az arat.

Everybody lies.

(#59599) 6030D válasza Pttypang (#59598) üzenetére


6030D
Ármester

én mindig el tudom költeni, ha visszaviszek valamit :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59600) xmad válasza ShiTmano (#59596) üzenetére


xmad
őstag

Ktm peak 27,5 os
De van tarcsafek felfogatasi pont. Csak nem a megszokotthelyen.
A lancvillaval parhuzamos oldalon. Egyik kepen latszik is egy kicsit az egyik felfogatasi pont

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.