Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59201) #48525824 válasza Hasaggymeg (#59199) üzenetére


#48525824
törölt tag

azért jobb esetben a felső részen a fal nem igazán koszolódhat, mert nem érintkezik a fallal, max. ha remeg a kezed, alulra pedig ahova a gumi esne, oda lehet kiötölni valami egyszerű megoldást, matrica vagy bármi.

(#59202) trialboj


trialboj
őstag

Van rá valami praktika hogy ha olajos lett a nadrágszáram akkor meg tudjam még menteni?

Túl lazán raktam fel azt a pántot amivel le szoktam szorítani hogy nehogy beérjen, és lecsúszott. Elég jól össze sikerült kenni. :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#59203) ivana válasza trialboj (#59202) üzenetére


ivana
Ármester

Sebbenzin segített nekem ilyennel, illetve utána valamilyen clorox, de szerintem ha van nő a közeledben aki szokott mosni jobban jársz ha megkéred, mert nem egyszerű és rosszabbítani is lehet. Anyukám kb. a harmadik mosásra szedte ki valahogy a tenyérnyi olaj foltot a gatyámból, mondjuk az barna, ha világos akkor nem igazán lehet vele mit tenni.

(#59204) Hasaggymeg válasza trialboj (#59202) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Levágod min2 szárát és nem csak rövidnadrágod lesz,hanem törlőrongyod is. ;]

(#59203) ivana...cloroxot csak fehér nadrágon! :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59205) 6030D válasza Hasaggymeg (#59204) üzenetére


6030D
Ármester

:O

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59206) ivana válasza Hasaggymeg (#59204) üzenetére


ivana
Ármester

Létezik a színes clorox :DDD

(#59207) Pttypang válasza #48525824 (#59198) üzenetére


Pttypang
veterán

A szobamban a fal mellett van egy sav, ahol a bicikli all.
Ott a helye, ahogy hazaerek vele, esetleg tocsakban lemosom a kereket, amennyire lassu atgurulasokkal lehet, de persze, nem teljesen jon ossze. Azt a ket helyet, ahol a laminalt padlon all a gumi, azt kell takaritanom, meg a lepergo sarat osszesepernem. Nem kellett hozza se furnom, se egyebet csinalnom :P
Ellenben mindig menetkesz :DDD

Everybody lies.

(#59208) Hasaggymeg válasza Pttypang (#59207) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Feltakaríttatják veled a lakást ezért,mi? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59209) Pttypang válasza Hasaggymeg (#59208) üzenetére


Pttypang
veterán

Takarítom magamtol a lakasom... :)
Tegnap letorolgettem a bovdenhazakat is, jo reg volt ilyen szep feher. Szet kene szednem a teleszkopot, legalabb letorolni a szimering belso felerol a koszt.

Everybody lies.

(#59210) Hasaggymeg válasza Pttypang (#59209) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem jó a fehér bovdenház. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59211) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Megcsinálták a napom. Törött Carbon outi váz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59212) ShiTmano válasza Tothgera30 (#59211) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Hogy történt?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59213) Def26 válasza Tothgera30 (#59211) üzenetére


Def26
félisten

Így vetted vagy baleset?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#59214) Pttypang válasza Hasaggymeg (#59210) üzenetére


Pttypang
veterán

Dee, nagyon jol mutat, csak sarazas utan at kell torolni vizes ronggyal, annyit meg tulelek :)
Napos idoben viszont a szurke bringan tenyleg jol nez ki.

Everybody lies.

(#59215) Because


Because
őstag

na lehet én pedig leegysebisítem a bringát... ma ránéztem 1 hét munkába járás után az eső, a sár a vadi új láncot rozsdássá kezdte, szegény váltó is fuldokol (szerencsére első már nincs) :(
36-18-ra gondoltam, remélem elég lesz nagy általánosságban, száguldozni nem fogok

[ Szerkesztve ]

(#59216) trialboj válasza Pttypang (#59209) üzenetére


trialboj
őstag

Nincs valami videó, ami alapján megtanultad? Esetleg te nem vetted fel ahogy gyors szervizeled?

Mikor megemelem a bringa elejét, egy nagyon picit érződik hogy lejjebb megy a teleszkóp... tehát nem nyomja ki magát teljesen vízszintes helyzetben.
Ezt úgy értem hogy mikor nem ülök rajta, és megemelem. Nem a normál visszarugózás van hanem kb 1 fél cm-t lekottyan, talán ez a jó szó rá...

Nem tudom ez mitől van, de ha érthető a hiba akkor lehet ezt így használni vagy ez már valami nagyon rossz dolognak az előjele?

Rock shox reacon solo air (2013)villa mennyire elavult? Vannak egyáltalán lakatrészek hozzá, vagy nem szokták tudni javítani?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#59217) Integrale válasza trialboj (#59216) üzenetére


Integrale
veterán

Nem ereszti valahol a levegőt, már ha rendesen fel van fújva. Nekem akkor csinálja azt, amit vázoltál, ha leeresztem belőle a luftot.

"Bad reklám is reklám too"

(#59218) maximilian4


maximilian4
addikt

Ki mit használ, ajánl lánc/ hajtás kenésére? Konkrét termékre lennék kíváncsi.

Maxi

(#59219) -=RelakS=- válasza 6030D (#59200) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mikor meglett a "drága" bringa, én is néztem, hogy szobában hogy férne el. NEM a tartó szerkezet méretével volt a baj, inkább a bringáéval :))

(#59204) Hasaggymeg
Erre szokták mondani, hogy az ecetes olló minden foltot kivesz :D

maximilian4
Ennek a csepegtetős változatát használom.
Helyi boltban vettem, szóval nincs kép :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59220) Normi™


Normi™
őstag

Beírtam a keresőbe,hogy Bike24,de sajnos azon információt nem találom,hogy valaki írta-e,hogy mi szállítja ki kis hazánkban,mert ugye Rosebikes a határig küldi futárral és onnan a magyar posta hozza házhoz.Itt is,vagy végig DPD hozza?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59221) Because válasza maximilian4 (#59218) üzenetére


Because
őstag

én most ilyet vettem: [link]

(#59222) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#59218) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ezzel fújva 100-200km közötti távonként ez a lánc 7800km-t tartott míg beesett a láncnyúlásmérő 0,5 % része és ma (!) lecseréltem. Soha nem volt levéve,megpucolva és a táv 85% aszfalton tettem meg. Elég az infó? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59223) -=RelakS=- válasza Normi™ (#59220) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem nekem a DPD háztól házig hozta tőlük.

Megnézni nem tudom, mert amit kaptam csomagszámot, azon már valami Belgiumba küldött csomag van :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59224) Normi™ válasza -=RelakS=- (#59223) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszönöm a válaszod!

Uhh az érdekes,nem gondoltam,hogy felhasználják újra. :D

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59225) szjoci válasza trialboj (#59216) üzenetére


szjoci
őstag

Ugyanilyen villám van, ugyanezt csinálja. Elvittem szervizbe emiatt, de nem tudtak vele mit kezdeni.

(#59226) fpeter07 válasza trialboj (#59216) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem be szokott néha ülni, és csak néhány cm-t rugózik. Ilyenkor pihenőt tart, vagy nem tudom.

(#59227) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Tapasztalta vagy hallott valaki a gsc 10-es Garmin hibájáról?

2 db használtat küldött már az eladó, de mindegyikkel ez volt a problémám.

Ennyire rosszak ezek?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#59228) rétisün válasza Normi™ (#59220) üzenetére


rétisün
veterán

én is úgy emlékszem, végig dpd hozta a csomagot.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#59229) Pttypang válasza trialboj (#59216) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem, ez nem olyan teleszkop, hogy ilyenekre szukseg legyen.

Leszedem a ket csavart a villa labanal, aztan kiemelem a becsuszokat es letorlom a szimeringek belso oldalat, szilikon spray-el fujok egy tiszta rongyra egy keveset, azzal pedig korbekenegetem a szimering belso oldalat, a becsuszokat letorolgetem, esetleg bezsirozom, majd visszarakom es racsavarom a labnal a csavarokat, kesz.

Ez csak gyorsszerviz, teljesen szetszedni nem szoktam, de tel kornyeken adtam le nagyszervizbe, mig dolgozni voltam, akkor tudtommal szetszedtek es atneztek rajta mindent, bezsiroztak, beallitottak, szoval most nincs is szukseg ra, megfelelo homersekleten meglepoen "jol mozog", csak most meg hideg van neki.. :)

Videot talalsz neten, de ha nem erzed magadban a potencialt, hogy jol ossze tudd rakni utana, valmint, hogy nem teszel semmiben kart, akkor ne kezdj neki, inkabb add le egy rendes szervizben, ahogy vegul en is tettem, azota ugy mukodik az egesz es kesz, nem kellett meg semmihez komolyabban hozzanyulnom :)

(#59222) Hasaggymeg
Mutatsz egy kepet, hogy nezett ki a vegen a lanc? Nem tudom elhinni, hogy csak nekem koszos mindig a lancom.. :DDD
Szemenkent szoktam csepegtetni a lancolajat, eleg gyakran, meg attorlom, de itt mindig olyan patika allapotu kepeket dobalnak be, hogy rendszeresen szegyellem magam :N

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#59230) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Nagyon elvetemült dolog lenne egy trekkingre koskormányt tenni? Valahogy az egyenes derékkal tekerés nem jött be, kicsit sportosabbra venném a testtartást. A kormány könnyen megoldható, a fékkar és a váltás már problémás: az outi fékkarok jók-e V fékhez? A váltókarra nincs ötletem, fékváltókart nem szeretnék és 7 sebességest nem is láttam.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#59231) Because válasza Szakbarbár (#59230) üzenetére


Because
őstag

nem találtál 7 sebist? tess: [link]

[ Szerkesztve ]

(#59232) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Gondoltam szólok, hogy 18-ától bringás cuccok a Lidl-ben

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59233) Because válasza Because (#59231) üzenetére


Because
őstag

de talán jobban kijössz 2-2 ilyenből: [link] [link]

annyira nem ronda az a váltó láttam már :)

(#59234) Normi™ válasza rétisün (#59228) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszönöm szépen a válaszod!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#59235) HEAHEA válasza -=RelakS=- (#59232) üzenetére


HEAHEA
tag

Sziasztok!

Köszi az infót! :) :R

Most olvasom, beszéltek kerékpár tárolásról. Falra szerelhető, kampós megoldásra gondoltam, függőlegesen elhelyezéssel. Mire figyeljek vásárláskor, vagy mindegy milyet választok?

[ Szerkesztve ]

(#59236) Szakbarbár válasza Because (#59233) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Köszi, a fékkart közben én is megtaláltam, csak kérdés, hogy a V fékkel működik-e. A fékváltókart inkább kihagynám, ennyit nem szeretnék egy tesztre rászánni. A végén lehet, hogy nem is fog tetszeni az eredmény.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#59237) Def26


Def26
félisten

Elnézést a kunyerálásért de régebben olvastam, hogy 1-2 embernek van elfekvőben rosebikes.hu kupon kódja (10€). Ha lenne valakinek és nem akarja felhasználni a megadott dátumig akkor szívesen átvenném tőle. :B

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#59238) rétisün válasza Szakbarbár (#59236) üzenetére


rétisün
veterán

v-fék és outi fék(váltó)kar nem túl jó párosítás, a v-féknek nagyobb bovdenhúzás kell, mint amit az outi karok 'tudnak'. megoldás lehet a mini v-fék, vagy a canti fék.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#59239) Pttypang válasza rétisün (#59238) üzenetére


Pttypang
veterán

vegre megtudtam, hogy mi a celja a mini v-fek letezesenek? :D

Everybody lies.

(#59240) rétisün válasza Pttypang (#59239) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom, hogy tényleg emiatt találták-e ki, vagy csak valaki nagyon elrontott valamit egy v-fék tervezésekor/gyártásakor, de tény, hogy outi fékváltókarhoz jobb, mint a hagyományos, 10-11 centis v-fékek.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#59241) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Bico vásárlás elott állok, megvan a kiszemelt, de messzire kell menni érte.

A 19" váz mennyire alkalmas 180-183 cm közötti férfinak?
Valamint egy Merida Matts TFS Trail 400-ról lenne szó, monti.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#59242) ShiTmano válasza func93 (#59241) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ha átlagos testalkatú vagy, akkor pont ez az ajánlott méret ehhez a magassághoz.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59243) szjoci válasza Hasaggymeg (#59222) üzenetére


szjoci
őstag

Köszi a promót, én még egy dologra lennék kíváncsi: meddig tart ki egy flakon? Lehet kipróbálnám én is :U

(#59244) imyourfriend válasza Hasaggymeg (#59222) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ideje beszerezned egy kerékpárláncot végre, pl egy X10SL-t rosebikes-ról. ;]

(#59245) ivana válasza rétisün (#59240) üzenetére


ivana
Ármester

Ezért van CX-re :) más a húzás mint vféknél olyan mint a kanti. Az eredeti kérdésre: mai trekkingre ne rakj kost mert rohadt hoszúak, nagyon rossz lesz. Régi trekkingre viszont simán mert az kb. a mai cx geo.

(#59246) Tothgera30 válasza Def26 (#59213) üzenetére


Tothgera30
Ármester

ShiTmano, Def26: Nem árulhatok el mindent, de egy berendelt bringáról volt szó, elvileg bevizsgálva, szervizelve. Személyes átvételhez ragaszkodtam, és a kissé koszos kerékpáron átnézve/áttapogatva sem tűnt fel semmi hiba, még a kritikus pontokon sem. Persze miután szépen megtakarítottam, feltűnt hogy hogy a felső vázcsövön (top tube) van egy matrica, mellette pedig pár hajszálkarcnak tűnő fél cm-es csíkok, jobb oldalon több, bal oldalon egy darab. Megnyomogattam, megkocogtattam, és fény derült a turpisságra. Mivel egy használt árán is közel 1500eur-os 2x11-es Shimano Ultegra 6800 setup-os bringáról van szó, ezért végül is kapok helyette egy másikat. Arra a következetesre jutottuk hogy valószínű bringaszállító nyomta meg, vagy szervizállványra feltéve nagyon meghúzták. Ezért utálom ha a vázat fogják be. Nagyon sajnálom, mert gyönyörű bicaj volt (aki bevállalja és megjavíttatja, annak biztos az lesz ezután is), még nem vagyok a pénzemnél, de bőven leizzadtam mikor feltűnt a hiba/repedés.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59247) zoli03 válasza Because (#59215) üzenetére


zoli03
őstag

36-18 az 2-es áttétel, nagyon kevés. Én 2,55-öt használok, nagyobb sebességnél már ott is eléggé pörgetni kell.

(#59248) Because válasza zoli03 (#59247) üzenetére


Because
őstag

de én gyenge vagyok és elég sok dombra mászok hátizsákkal :D

(#59249) parkr válasza Tothgera30 (#59246) üzenetére


parkr
őstag

milyen bringa? egy képet mutathatnál :)

amúgy ha már ennyit bizniszelsz, tudnál nekem valami olcsóbb szállításási módot ajánlani (országon belül)?
posta állítólag elviszi doboz nélkül is, ha el van fordítva a kormány, de konkrét infót erről nem találtam

(#59250) Pttypang válasza parkr (#59249) üzenetére


Pttypang
veterán

En nem adnam fel doboz nelkul... :N

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.