Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) 6030D válasza Tompie (#60349) üzenetére


6030D
Ármester

Majd azért írd ide, hogy sikerült-e olyan gumit venni, ami felmegy a felnire. :O

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#60352) Tompie válasza 6030D (#60351) üzenetére


Tompie
őstag

Mindenképpen :)
De hát csak felmegy a 26x2.125 helyére egy 26x1.75 Continental Tour Ride :)

[ Szerkesztve ]

(#60353) geza844


geza844
aktív tag

Az én MTB-m 26"-os felnijére az van írva, hogy 559x19. Csak aszfalton használom. Felmenne rá a 26x1,75-ös gumi?

[ Szerkesztve ]

(#60354) ivana válasza geza844 (#60353) üzenetére


ivana
Ármester

Igen simán egészen olyan 30mm-es gumig le lehet menni.

(#60355) geza844 válasza ivana (#60354) üzenetére


geza844
aktív tag

És érdemes lenne akkor már 26x1.5-öset feltenni, ha tényleg nem megyek le a betonról? Amúgy egy semi slick esetében a 26x1.5 és a 26x1.75 között mi a különbség? Mármint melyik miért jó? Miben jobb?

(#60356) rétisün válasza ivana (#60327) üzenetére


rétisün
veterán

nekem az összes bicajon öntapadós van prizma helyett. jobb is, mint a prizma, mert nagyobb felület, jobban látszik oldalról is, mint egy sima prizma.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#60357) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Teló tartót használ valaki bringán? Akár vázon, akár kormányhoz?

Gondolkodom, hogy a Nótához kéne valami ilyesmi, de valami masszív, vagyis amiből lehetőség szerint nem esik ki a teló..

Lehet használnám navigációra is, de hurcibálni is kényelmesebb lenne, mint mondjuk zsebben, vagy övtatyóban.

Véleményem szubjektív...

(#60358) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali

Hogy kell beállítani egy váltót? hogy minden egyes fokozatnál váltson, és ne is recsegjen , mert rosszul van beállítva, hátsó se tökéletes de mikor a hátsó 1-ső fogas kereken van az első meg a 3.-on akkor első váltó beleér a láncba picit

Xbox One: bandymnc

(#60359) venember83


venember83
nagyúr

Az felettébb érdekes, amit a Cube csinál a Reaction sorozatnál. Nincs már Rebával szerelt változat, ha valaki normális telós Reactiont akar, akkor meg kell vennie a GTC SLT változatot, mert a Race változatban Manitou Minute teló, míg a Pro változatban Recon van. A szép dizájn évek óta egyre ritkább, most meg jön ez a felszereltséggel való szemétkedés? :(

(#60360) venember83 válasza bandi0000 (#60358) üzenetére


venember83
nagyúr

[link], illetve bővebben [link].

(#60361) hackeeeee válasza hackeeeee (#60357) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mármint, telefon tartóra gondoltam pontosan. De gondolom aki olvasta, az már rájött. :) Bocsesz.

Véleményem szubjektív...

(#60362) bandi0000 válasza venember83 (#60360) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi első videó kár hogy nem részletesebb, mert első ránézésre pont olyan cuccok vannak rajta mint az enyémen :D

Xbox One: bandymnc

(#60363) venember83 válasza venember83 (#60359) üzenetére


venember83
nagyúr

Természetesen SL-re gondoltam. És maradt Reba a kínálatban, a még drágább C:68 vázaknál elérhető. Gonosz vicc a németek részéről.

(#60364) haarmaan válasza venember83 (#60359) üzenetére


haarmaan
tag

Hát a Cube idén az LTD sorozatot is elbaszta de rendesen.
Az összes LTD modell egy vegyes felvágott lett az idén. Tavaly az LTD PRO és SL-ben XT agyak voltak, idén mindegyikben Deore HB-M615.
Közben meg elég nagy áremelést hajtottak végre.

Egyébként az Acid is elég érdekes lett az idén, van amiben jobb lett: BR-M615 fékek, és SLX HB-M675 agyak, és valamiben rosszabb. A vázat már tavaly lecserélték az Acidok-nál, 2014-ben még megkapta LTD-k vázait, idén és tavaly már nem.

Korábban azért a jellemző volt, hogy egy nagyobb kategóriájú gép hellyel közel mindenben jobb volt az alatta lévőtől, de idén mindent annak rendeltek alá az LTD-nél hogy belepakolják az új 2X3 X 11-es XT hajtást az LTD sorozatba.Ma a Bringaexpón elég sok boltossal beszéltem, szinte mindenkinek az volt a véleménye hogy elbaszták az idei bringák felszereltségét.

Valamint azt mondják, az árusok hogy a CUBE gyártási kapacitási gondokkal küszködik, nem tudnak annyit gyártani, mint amennyit el tudnának adni. Ezért is lett egy komolyabb áremelés nem csak a dollár erősödése miatt, és beindult a trükközés is a felszereltséggel.

[ Szerkesztve ]

(#60365) Tothgera30 válasza venember83 (#60359) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az 1x11/2x11-es rendszerek miatt valahol meg kell fogni a pénzt, eleve sokkal drágábbak mint a 10-es rendszerek, és talán a 2017-es szezonban érnek elérhető árkategóriába. Még mindig azt mondom hogy Merida Big Nine fronton egész korrekt az árképzés, viszont olyan sok komolyabb setuppal rendelkező bringát most egyet sem tudok ajánlani nyugodt szívvel, mert rohadtul túl vannak árazva.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#60366) Hasaggymeg válasza venember83 (#60359) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Manitou nem jó?...aztán meg lehet a Cube is most szűnik meg jó ár-értékarányú lenni,mint más feltörekvő márkák korábban.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#60367) venember83 válasza Hasaggymeg (#60366) üzenetére


venember83
nagyúr

Volt pár Manitou telóm, én nem szeretem őket. Ha szimplavállas teló, akkor RS vagy Fox. Ennyi az egész. Ha valóban most szűnik meg jó ár-érték arányú márkának lenni, akkor még pont időben vettem tavaly a Reactiont. :)

[ Szerkesztve ]

(#60368) brownus válasza Because (#60339) üzenetére


brownus
veterán

ok, milyen színben? :D

(#60369) BlacKSouL válasza bandi0000 (#60358) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vagy ha megy az angol hátsó; első

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#60370) maximilian4 válasza bandi0000 (#60358) üzenetére


maximilian4
addikt

magyarul: nagyon részletesen (ezek alapján tutkó megcsinálod) szívesen :)
első váltó 1. rész
első váltó 2. rész
hátsó váltó

Maxi

(#60371) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Lehet valahol nemzeti színű mez szettet vásárolni? Eddig csak felsőt találtam, de az elég hülyén nézne ki szimpla fekete nadrággal.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#60372) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Köszi mindenkinek, a lényeget már megtanultam, mégpedig hogy az állító csavarokkal el tudom érni azt amit akarok

Viszont még egy kérdés, vagy kettö :D

A vázról mivel lehet leszedni a zsírt meg olajat anélkül h jöjjön a festék is?
+ mivel kenitek a láncot? Én zsírral szoktam de pár km után gondolom felszedi a port és egy ragacsos réteget csinál a váltótól kezdve a fogaskerekeken át mindenre

Xbox One: bandymnc

(#60373) Pttypang válasza bandi0000 (#60372) üzenetére


Pttypang
veterán

Sima mosogatoszeres vizzel torolgettem at mostanaban, meg utana vizes, utana meg szaraz ronggyal es szep lett.

A lancot decathlonos lancolajjal, szemenkent cseppentek ra, kb sima muszerolajnak tunik, de egesz jo, csak gyakran kell takaritani igy a lancot.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#60374) bandi0000 válasza Pttypang (#60373) üzenetére


bandi0000
nagyúr

csak úgy érdekességből kérdeztem, mert valaminek kell rajta lennie, vagy sima pl fűrész lánc olaj az hülyeség?

Xbox One: bandymnc

(#60375) Integrale válasza bandi0000 (#60374) üzenetére


Integrale
veterán

Csütörtökön a Lidl-ben lesz 800 Ft-ért lánctisztító, lánckenő és fényezésápoló spray, több más jóárú apróság mellett.

"Bad reklám is reklám too"

(#60376) Def26


Def26
félisten

A kurva életbe de jó idő van. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#60377) Jorus válasza Def26 (#60376) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megyek is, elásom a sást, meg a rózsatöveket...

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#60378) pardeee válasza Def26 (#60376) üzenetére


pardeee
csendes tag

Igen az, szép is gyönyörködni benne a munkahelyem ablakából :DDD

„ride hard & earn the downhill”

(#60379) gergo5991 válasza haarmaan (#60364) üzenetére


gergo5991
őstag

hú az annyát, most hogy említetted ezt az ár emelést én is ránéztem nálunk mennyibe mennek, én anno 650 ért vettem az attention-omat 100 euró kedvezménnyel, szóval 750 volt eredetileg. Most meg nézem cube attention 29er 2016 850 euró.

(#60380) Because válasza pardeee (#60378) üzenetére


Because
őstag

én most jöttem meg a futásból, valóban szép idő van :P
délután viszont vár a gyár és a pléhdobozon nincs ablak... de legalább nem is fog fájni a szívem...

(#60381) Pttypang válasza Def26 (#60376) üzenetére


Pttypang
veterán

A baj, hogy reggel hideg van, delutan meg 10 fok kornyeke, szoval hozzaoltozni necces, foleg, ha dombrol lefele mesz reggel, 40 kornyeken azert mar mokas az a nulla fok feletti homerseklet, mindig meg kell allnom megtorolni a szemem, mert sirvafakadok, olyan jo a menetszel :DDD

Everybody lies.

(#60382) anorche1 válasza bandi0000 (#60372) üzenetére


anorche1
őstag

Tisztításhoz brigéciol 2000

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#60383) Because válasza brownus (#60368) üzenetére


Because
őstag

nekem kék-zöld dominál a montin, ha lehetséges és akkor át tudom venni :DDD

(#60384) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintetek ez vagy ez mennyire zavaró tekerés közben?

A második nekem szimpatikusabbnak tűnik egy kicsit. Csak nem tudom, hogy ez a kormányos rögzítés vajon mennyire jó, mennyire strapás. Szerintetek?

Véleményem szubjektív...

(#60385) Because válasza hackeeeee (#60384) üzenetére


Because
őstag

volt ilyen mint a második vagyis van, de nem használom, mert kidörzsöli a vázat és ha nincs teletömve leforog állandóan

(#60386) hackeeeee válasza Because (#60385) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, ez nem jó hír.. Pont ez miatt kérdeztem rá. Mert nem tűnik túl stabilnak. Köszi! :R

A kidörzsölésre tudok alternatívát, van varrónő a családban, max megkérem, hogy csináljon rá valami puhább anyagból valamit, hogy védje. :)

És vajon a 2 zsebes milyen lehet? Én attól tartok annál, hogy beleér a lábam.. Viszont kicsit bizalomgerjesztőbbnek tűnik, mint a sima műanyag teló tartó keret.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#60387) brownus válasza hackeeeee (#60384) üzenetére


brownus
veterán

Engem mindketto idegallapotba kergetne. Max a kormanyra tennem, de en nem szeretem az ilyen plusz bizbazokat.
Minden a hatamon van... (a bagaboo taskakat merem ajanlani, nekem vizallo van, minden elfer benne. sok kis belso zsebbel, l-es futar)

[ Szerkesztve ]

(#60388) hackeeeee válasza brownus (#60387) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondoltam a bringára tenném a telót, ha már lehetne.. Sokszor Én is hátitáskát hordok inkább, de sokszor van még övtáska is rajtam, főként a teló miatt.. De ezt leváltanám ha lehet. :)

Ezért gondoltam ilyesmire, vagy a gyereg alá kis táska, vagy akár a vázra középre egy kisebb V alakú táska.

Nézem a Rancid-et, elég aranyosnak tűnik. :) Nézem épp azt is amit említettél.. Mondjuk még az XS-es méret is elég lenne.. Nem kellene nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#60389) brownus válasza hackeeeee (#60388) üzenetére


brownus
veterán

Alkarra? Valami szijjas , oves megoldassal.

(#60390) hackeeeee válasza brownus (#60389) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elég nagy tepsi a Note 4, ez miatt nem lenne túl kényelmes így hordani. Bár, van aki futás közben így használta.. :)

Akkor már a táska, inkább.. Néha lehet használnám navira, plusz endomondo (ha már lesz hozzá bicó :) ) ezért gondoltam ilyesmire. Viszont ha hallgatnék zenét akkor nincs gond, mert bt-s fülesem van.

Néztem az Eco futárzsákot, ebből az XS-es méret is jó lenne végülis. Beleférne minden, iratok, teló, stb. És legalább nem övtáska..

Ó, és van belőle almazöld... :D Elgondolztattak. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#60391) hackeeeee válasza brownus (#60387) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nézelődöm Náluk, egyre jobban bejön.. Tetszik, hogy egyénre lehet szabni a táskát. Köszi a tippet! :)

Nézem az Eco-t, a kérdésem az ezeknél, hogy a bal vállas azt jelenti (tudom valszeg egyértelmű..), hogy a felső része a bal vállamnál van, és onnan megy lefelé?

Elgondolkoztam ezen... Tetszik, hogy képet is lehet rá rakatni, stb.. :)

Mondjuk soha nem volt még ilyen "futártáskám", jobban szeretem a 2 vállas "standard" táskákat.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#60392) brownus válasza hackeeeee (#60391) üzenetére


brownus
veterán

jaja, es nagyon massziv, strapabiro taskak

(#60393) hackeeeee válasza brownus (#60392) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elgondolkoztam.

Nézegetem, hogy egyedi kép, stb.. Nagyon jó. Mondjuk tetszik ez a Rancid táska is, hátiból, de akkor már lehet, hogy a futárzsák kényelmesebb lenne.

Ezzel engem megvettek. :D

Véleményem szubjektív...

(#60394) Pttypang válasza hackeeeee (#60388) üzenetére


Pttypang
veterán

Egyszer elesel vele, aztan nem lesz kedved a bringara tenni a telot, jo helyen van az a zsebben, viszonylag vedett :)

Everybody lies.

(#60395) Acef válasza hackeeeee (#60384) üzenetére


Acef
addikt

Én az elsőt, [lezt] használom. Nagyon hasznos, és a vázzal együtt összesen ~10cm vastag. Nem zavaró, hiszen ennyire nem zárom össze a lábamat.

[ Szerkesztve ]

(#60396) brownus válasza hackeeeee (#60393) üzenetére


brownus
veterán

Jo ez a szoveg :)

Amugy nekem is furcsa volt az elejen, de a mellkasodnal is osszehuzod az ovet. Nem csuszkal, rafekszik a hatadra. Sztem imadni fogod, en ezt hasznalom rovidebb utakra is, ha a bringa otthon is marad.

Nekem ilyen van

[ Szerkesztve ]

(#60397) hackeeeee válasza brownus (#60396) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam. Nagyon jó. :)

Már lett is egy egyedi tervem, ami másnak nem nagyon van. Már írtam is Nekik facebook-on, gyorsan válaszoltak is.

Neked lett szivacs a hátuljában? Vagy anélkül is kényelmes? Mondjuk sok mindent nem tennék bele, ezért Nekem szerintem az M-es méret bőven elég lehet majd, de még az is lehet, hogy az S is.. Bár inkább a nagyobb, ha már nőnek az igények, biztos beleférjen minden.

Crytec210: Na igen.. Ez miatt gondolkoztam el.. Szerintem marad a Bagaboo. Megtetszett amit csinálnak. :)

Én sima zöldet néztem, igaz sötétebb az almazöld, mint a bringa színe lesz, de ez már belefér. Plusz hozzá egy logó. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#60398) brownus válasza hackeeeee (#60397) üzenetére


brownus
veterán

Mi lesz rajta? Ha kesz majd mutasd meg, kivancsi vagyok.

(#60399) fpeter07 válasza Def26 (#60376) üzenetére


fpeter07
veterán

Hideg legyen, mert nyáron megeszik a montisokat a kullancsok. :(

(#60400) Crytec210: Én már többel is közelebbi kapcsolatba kerültem, de szerencsére egyikkel sem mélyült el a viszonyunk.

[ Szerkesztve ]

(#60400) Pttypang válasza fpeter07 (#60399) üzenetére


Pttypang
veterán

En egyet se szedtem ossze a Bükkben, meg úgy egyáltalán eddig sehol. Le is kopogom gyorsan, jöhet a jóidő.

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.