Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) ShiTmano válasza Hasaggymeg (#59300) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Akkor mind a ketten örülnénk, hogy sikerült megviccelni a másikat.......

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59302) Pttypang válasza ShiTmano (#59301) üzenetére


Pttypang
veterán

A csapat es a szponzorok kevesbe.

Everybody lies.

(#59303) imyourfriend válasza Hasaggymeg (#59253) üzenetére


imyourfriend
őstag

Shimano? :Y Nekem is van két láncom, egy CN-6701 meg egy CN-6600 bár az utóbbit nemrég hozta a postás.. de mindkettő a dobozban pihen, azt nem mondom hogy az x10sl elkopásáig pihennek mert az 8-10ezer km de nyárig biztosan. ;]

(#59304) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Megláttam, sokkot kaptam. [link] Verejtékfogó, nehogy leizzadd a vázat. :O

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59305) parkr válasza ShiTmano (#59304) üzenetére


parkr
őstag

a verejték cseppek meg majd összegyülnek, hogy csak azon a keskeny csíkon essenek le ;]

(#59306) szjoci válasza ShiTmano (#59304) üzenetére


szjoci
őstag

Pedig nem hülyeség azoknak akik görgőznek. :U

(#59307) ShiTmano válasza szjoci (#59306) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Így már értem. :B

Azt hittem az idei Tourra fejlesztették ki, hogy a só ki ne kezdje a karbont.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59308) ígyvanferi válasza szjoci (#59306) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De azt törölközőnek hívják, nem? Már mint a megoldást ilyenkorra.

(#59309) atok666 válasza ShiTmano (#59304) üzenetére


atok666
őstag

En is hasznalok gorgozeskor.

Atok

(#59310) rétisün válasza ígyvanferi (#59308) üzenetére


rétisün
veterán

ja, a csóróknak :DDD

amíg görgőztem (kb. 10 órát összesen) sose volt ilyenre szükségem, annyira nem erőltettem hajtottam meg magam a görgőn :N :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#59311) parkr


parkr
őstag

ma 5% kedvezmény az ebike-nál. [link] drágább dolgoknál érdemes lehet kihasználni.

(#59312) Napfénysüti válasza rétisün (#59310) üzenetére

Én elég rendesen izzadok görgőzésnél mert nem használok ventillátort jól is jönne egy ilyen de annyiért nem veszek amibe kerűl így marad a törülköző. :)

Més que un club!

(#59313) JackFeryll válasza Napfénysüti (#59312) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ne már. A ventilátor alap, szerintem még a pulzusod is feleslegesen magasabb nélküle. Én ventilátor nélkül úgy izzadok mint 40 fokban sem. Amúgy a bringás sapka is hasznos az izzadság elleni küzdelemben. Én egy tök alap 60W-os álló ventilátort használok és sokat segít ez a gyenge darab is, nem kell szélgépet venni.

[ Szerkesztve ]

(#59314) venember83 válasza venember83 (#23381) üzenetére


venember83
nagyúr

Pár többórás tekerés után is ugyanaz a véleményem, a Phenom Comp kényelmes nyereg görgőn és kint használva egyaránt, nulla zsibbadás, csak kicsit kemény fenéknél, de az megszokható.

(#59315) Napfénysüti válasza JackFeryll (#59313) üzenetére

Legalább jól megedzem magam nyárra. ;]

Més que un club!

(#59316) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

Gumivásárlásban szeretnék tanácsot kérni. Az alábbi gumik közül tudok választani, más nem jöhet szóba:

Continental X-King, Mountain King, Race King
Schwalbe Rapid Rob, Smart Sam, Tough Tom

Egy 29-es KTM Ultra Fun-ra lenne, ami elsősorban aszfalton van használva. Tudom, hogy sem a kerékpár, sem a fenti gumik nem erre a felhasználásra vannak kitalálva. Melyik lenne a legkisebb rossz?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59317) Pttypang válasza !Overdose! (#59316) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem az x king mar egesz szep tavot teljesitett, foleg aszfaltos felhasznalassal, de azert a Bükkbe is kitevedek, 2k+ km emlekeim szerint, még van rajta kopnivalo, csak a hátsón látszik, hogy használtam.

Everybody lies.

(#59318) Integrale


Integrale
veterán

Vegul megvettuk baratnomnek a korabban linkelt Cube-ot.
A hirdetes kepei tenyleg extra minoseguek voltak, de a valosagban sem rosszabb.
Azota kicsereltem a bovdeneket, bezsiroztam beallitottam mindent amit lehet.
A gumik, nyereg, markolatok, nyeregcso uj. Fogaskoszoru es lanctanyerok hibatlanok, gyakorlatilag eppen csak a festek kopott le roluk.
A bovdeneken felul, egyedul amit cserelni kell idovel, az egy teleszkop lesz, mert ez nudli.

55-ert jo vetel volt.

Most igy nez ki.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#59319) 6030D válasza !Overdose! (#59316) üzenetére


6030D
Ármester

Mountain King hangos aszfalton és kopik, X king szintén, nem is oda tervezték. 26x2.0 Race Kinget sok ismerősöm használ, 3,5 baron aszfalton több ezer km-t elmegy 100+ kg emberrel, és terepen sem kell vele küzdeni. Schwalbe-val nincs tapasztalatom.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59320) Tothgera30 válasza ShiTmano (#59289) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez azért elég ütős, csak bizony nem olcsó darab. Bár ha lenne pár grammal nehezebb motorszelepes verziója, azt vinném.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59321) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ez most hiba a mátrixban, vagy én nem értek valamit? :D

Hint: kerékméret

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59322) venember83 válasza !Overdose! (#59316) üzenetére


venember83
nagyúr

Race King vagy Smart Sam, csak előbbivel vigyázni kell poros kanyarokban terepen, mert első kerékként könnyen elveszti a tapadást.

(#59323) venember83 válasza -=RelakS=- (#59321) üzenetére


venember83
nagyúr

Bikefun oldal szerint van belőle 27,5 és 29 colos változat is.

(#59324) ShiTmano válasza !Overdose! (#59316) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Smart Sam! Testbikeon nagyon dícsérik, igazi mindenes. [link] A Schwalbe oldalán is azt írják hogy Allrounder. Van belőle defektvédős verzió is Plus utótaggal. Következő gumim Nekem is ilyen lesz. Race Kingről rosszabb vélemények vannak, pl. papírvékony oldalfal.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59325) ShiTmano válasza !Overdose! (#59316) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Szerk idő lejárt. Most nézem hogy a kettővel lejjebbi hozzászólásban is Smart Samek vannak, Integrale Cubeján. Meg tudod nézni, hogy mutat bringán.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59326) Integrale válasza ShiTmano (#59325) üzenetére


Integrale
veterán

Ezek 2,25-os gumik, baratnom felt tole, hogy nehez lesz majd tekerni, de a kozepen eleg suru, szinte egybefuggo a mintazat, igy aszfalton gyakorlatilag csak azon gurul, hangja nulla, viszont foldon es sarban is jol fog.
Szerintem jol is tisztul, csak a kozepen levo mintak kozott all meg kisse a sar, de kicsit meg van hajtva utana aszfalton es kiperdul belole par szaz meter utan.

Tenyleg tekintheto mindenes guminak, a defektvedelemrol nem tudok nyilatkozni, ez nem a Plus jelolesu, csak Performance.

"Bad reklám is reklám too"

(#59327) Hasaggymeg válasza venember83 (#59314) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig nekem attól a 100+ $-tól bizony zsibbadna a hátsóm! Nem olcsó mulatság. :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59328) venember83 válasza Hasaggymeg (#59327) üzenetére


venember83
nagyúr

A hátsóm zsibbadása nem zavarna annyira... ;) Amúgy ez előtt kipróbáltam három olcsóbb nyerget, de egyik sem jött be, és visszaszámolva minden bizonnyal jobban jártam volna anyagilag és kényelem tekintetében egy Phenommal, mint ennyi nyereggel. De így legalább van mindegyik bringára, plusz barátnő bringájára is. :D

[ Szerkesztve ]

(#59329) JackFeryll válasza Hasaggymeg (#59327) üzenetére


JackFeryll
őstag

A tökéletes nyereg minden pénzt megér. :)

(#59330) Hasaggymeg válasza JackFeryll (#59329) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerinted van olyan?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59331) Pttypang válasza Hasaggymeg (#59330) üzenetére


Pttypang
veterán

Mindenkinek mas, de persze, van.

Everybody lies.

(#59332) ivana válasza Hasaggymeg (#59330) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem ilyen van jelenleg nagyon elégedett vagyok vele, utcai nadrágban is kényelmes, de hosszú távon se töri a segged. Könnyű, szép, strapabíró. Az enyém mondjuk elég kopott, de 8k-ért vettem a következő csomagban: cateye wireless óra, xenon jobbos fékváltó, campa mono, meg ez a nyereg.

(#59333) Pttypang válasza Pttypang (#59331) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha mar igy szoba kerult, ilyet hasznal innen valaki?

Nem a kenyelemrol erdeklodnek, hanem a tartossagarol inkabb.

Everybody lies.

(#59334) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ilyen volt és síni tudtam volna a fájdalomtól amíg megszoktam.Utána ki tudtam menni a világból vele.Most ez van,mely talán még kényelmetlenebb,de ezt is megszoktam már,így kényelmesnek érzem. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59335) Doki-HUN1978 válasza !Overdose! (#59316) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Conti Race King-et egyet elkoptattam, sajnos viszonylag gyorsan+ nem sok oldaltartása van a guminak. (amit hátrányként említenék)

Rapid Rob-ból már a 3. szettet nyúzom. Nekem az jött be igazán. Olcsó és jó választásnak tartom.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#59336) mark!


mark!
őstag

Ma elmentünk tekerni egyet haverral, vasúti átjárónál elkapott minket az eső, és nem 5vagonos vonat volt :DDD Érzem a lábaimban a széllel szembeni lejtőn felfelé tekerés hatását ;]

>

(#59337) Balákka


Balákka
tag

Sziasztok, most találtam erre a fórumra.
Megosztom veletek a saját gépem:

Jelenleg hajtómű és teleszkóp cserét tervezek a szezon közben.
Octalinkes érezhetően merevebb a négyszögtengelyesnél? Érdemes hobbi/túra célra költeni egy integrált hajtásra?
A villávl kapcsolatban, most egy Suntour XCR-em van, RS Tora vagy XC30 amit nézegetek hozzá. XC30 mennyire finom mozgású?

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#59338) Because válasza Balákka (#59337) üzenetére


Because
őstag

ha hajtást cserélsz inkább integráltat: [link] mint láthatod 5000ft különbség (spórolj 2-3 hetet), csapágy mindkettőhöz kell még.
RS XC32-es telóm van olcsó suntourok után teljesen más, érzed, hogy van elől valami

[ Szerkesztve ]

(#59339) parkr


parkr
őstag

megosztom még ezt is hátha jól jön valakinek: [link]
új fixik németből 60k körül

[ Szerkesztve ]

(#59340) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Köszönöm mindenkinek a gumivásárlási tanácsokat! :R

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59341) Because válasza parkr (#59339) üzenetére


Because
őstag

szállítással együtt 70000... ha élvezed az építést ennyiből, ilyen alkatrészekkel magadnak is összerakod :)

(#59342) parkr válasza Because (#59341) üzenetére


parkr
őstag

szerintem az többe lenne. külön megvenni mindent +mindegyiknél fizetni a szállítást, és még pár szerszám is kellene, mert nincs mindenem itthon

(#59343) Because válasza parkr (#59342) üzenetére


Because
őstag

akkor sportsdirect :) : [link]

(#59344) parkr válasza Because (#59343) üzenetére


parkr
őstag

:D még lehet hogy az lesz, kösz. erre nem is gondoltam.

(#59345) Def26 válasza Because (#59343) üzenetére


Def26
félisten

Ezek a muddyfox kerékpáros cipők milyenek?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#59346) Because válasza Def26 (#59345) üzenetére


Because
őstag

nem tudom, platformpedál és bakancs ami nap mint nap rajtam van :D

de jól mutat a 25000ft-os megtakarítás :C

[ Szerkesztve ]

(#59347) Balákka válasza Because (#59338) üzenetére


Balákka
tag

ez a webshop megbízható? elég jó áron vannak a dolgok...

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#59348) Syd69 válasza Def26 (#59345) üzenetére


Syd69
aktív tag

nekem van egy mtb200-nem nagy durranás, viszont az árát megéri. A csatja lehetne jobb (szvsz simano koppintás)

Alma

(#59349) 6030D válasza Balákka (#59337) üzenetére


6030D
Ármester

Mi a tervezett összeg, amit rászánnál? Komplett kerékpár csere játszik?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59350) zoli03 válasza parkr (#59339) üzenetére


zoli03
őstag

Azért ezen már elég erősen látszódik a spórolás :) .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.