Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59401) ---Lasali--- válasza ShiTmano (#59400) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Létezik hozzá olyan behúzó ami normálisan központosítja, kicsit profibb a menetes szár meg deszka megoldásnál, de az is működik, ha odafigyel az ember. Én magamnak kalapáccsal is berakom, gumival, stb, de ahhoz hogy így bemenjen, nagyon passzolnia kell a dolgoknak.
De nem ártana ellenőrizni a csapágyfészek méretét, mielőtt megrepesztitek a homlokcsövet. :DD Csak gondoltam szólok.

[ Szerkesztve ]

(#59402) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#59382) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Reszelni kell vagy 2 napig és akkor nem lágyul ki. ;]...a másik:ezért kerül többe magadnak építeni bringát.Ha megveszel minden szerszámot ami kell 2 bringa ára lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59403) vatafakk


vatafakk
aktív tag

sziasztok,

tudom hogy nem veszünk bringát próba nélkül, de most alkalmam nyílt behozatni ismerosommel orszaguti bringat ár alatt.
172 cm magas vagyok relativ rövid lábakkal kb 53 cmes lenne jo mérettábla alapján, de 52 és 54 közül választhatok, mik a tapasztalatok?
inkább kisebb vagy nagyobb vázat érdemes ilyenkor venni?

(#59404) ShiTmano válasza ---Lasali--- (#59401) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Jah, létezik. [link] Ennyiért inkább vállalom a kockázatot. Ezt vettem hozzá, a méretei alapján bele való. [link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59405) parkr válasza vatafakk (#59403) üzenetére


parkr
őstag

kisebb inkább, a nagyból nehezebb "kisebbet csinálni"

(#59406) ShiTmano válasza vatafakk (#59403) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Tapasztalataim alapján a kisebbet. Én úgy jártam, hogy véletlenül nagyobbat vettem (kétszer is), előrehúztam a nyerget, megemeltem, hátrahajtottam a stucnit. Így már nagyjából kényelmes lett, de ideges lett az eleje, és a térdeim elkezdtek fájni. Szerintem, kisebb vázat könnyebb korrigálni, hosszabb stucnival vagy hátrahajló nyeregcsővel. Hosszabb stucnitól még stabilabb is lesz az eleje. Több véleményt is olvastam itt a topicban az elmúlt években, ezzel kapcsolatban és mindenki átkozta magát, mikor nagyobb vázat vett.

(#59405) parkr: :K

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59407) ivana válasza bunddog (#59397) üzenetére


ivana
Ármester

Egy menetes hátsó aggyal és acera váltóval szerelt bringa az nem biztos, hogy az a kategória amire érdemes költeni, sokkal többe jön ki venni bele kereket, új hajtást, váltót stb. mint szerezni egybe egy normálisabb gépet használtan. Rendes montit nagyon keveset gyártottak menetessel... Ha felújítod akkor is olyan vázad lesz aminek a szintjébe belefért az acera, menetes agy.

vatafak: A kisebbet, abba bármikor raksz hosszabb stucnit ha túl rövid, fordítva rontja az irányítást.

[ Szerkesztve ]

(#59408) ShiTmano válasza ---Lasali--- (#59401) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszi amúgy hogy szóltál. :R Bele is próbáltam a csapágyat. Kézzel úgy bele tudtam nyomni (alsót is, felsőt is), hogy alig tudtam kiszedni. Jó lesz az. (Remélem!) Alsó integrált 1,5", felső félintegrált 1,1/8". Ez berakás szempontjából számít? Mire kell figyelnem?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59409) Napfénysüti válasza vatafakk (#59403) üzenetére

Inkább az 52-est.

Més que un club!

(#59410) vatafakk válasza Napfénysüti (#59409) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

(#59411) ShiTmano válasza ShiTmano (#59408) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nah, az okos! Még egyszer belenyomtam az alsót tenyérrel, félig belement ott elakadt, és úgy megszorult, hogy nem bírom kivenni. Most már muszáj leszek ezt behúzni. :B

(#59410) vatafakk: Látod, mindenki a kisebbet javasolta. :K

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59412) 6030D válasza ---Lasali--- (#59382) üzenetére


6030D
Ármester

Nálatok sincs a szervizben/boltban egy gyári kulcs? Ezért is akarok mielőbb szerezni hozzá, mert gondolom az XT, amit szét akartál szedni, nem volt fél évente megbontva. Rendszeres karbantartásnál csak nem gyógyul annyira össze.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59413) 6030D válasza Hasaggymeg (#59402) üzenetére


6030D
Ármester

Maximum 40e Ft-ból össze lehet szedni az összes szerszámot, egy merev faru /levegős telós MTB-hez, ha az alapokat (villáskulcsok, csavarhúzó stb.) nem nézed. Mai árakon az arrébb van egy komplett bringa árához.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59414) ---Lasali--- válasza 6030D (#59412) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Akkora pont nem volt, mert még nem kellett, és elfelejtettünk venni. Vadi új agy volt, én vettem ki a zacskóból, és van belőle még egy, azzal is meg próbálkoztam, fűztem belőle egy kereket, és minden új bicikli agyát be szoktuk zsírozni, és beállítani, és szét akartam kapni, de egyszerűen nem jött szét, a bringa meg nagyon egyedi volt, szezon legterheltebb napjaiban, így átadtuk a biciklit, ismerősnek készült, hogy majd hozza vissza, valahogy majd szétszedem.
Egyébként nem az első ilyen eset, mikor a vadi új cucc megbonthatatlannak bizonyul. XTR 970 es karbon hátsó váltóm görgőit sem tudtam kivenni 1000km ig, mikor az alsót nagy nehezen meg tudtam mozdítani úgy hogy ne nyalódjon el az imbusz nyílás, de a felsőt csak úgy tudtam, hogy a kanál belső felét finoman kimozgattam alatta..

[ Szerkesztve ]

(#59415) ShiTmano válasza ---Lasali--- (#59414) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Sorry a küszködésért. A kormánycsapágy fészkét szabad/kell zsírozni berakás előtt, vagy tilos?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59416) bunddog válasza ivana (#59407) üzenetére


bunddog
tag

Egy régi ktm-ről van szó, városban mentem vele kb 10ezret. Semmi baj a vázzal se a geoval, semmivel, ha nem is cserélnék rajta semmit akkor is rakok bele még ennyit minimum és mivel van egy fél évesnél fiatalabb másik bringa minek vennék egy harmadikat? Hajtás van rá másik egy 8as rendszerből, agy is van, csak a hátsó váltó a kérdés továbbra is, elméletben se mondasz rá valamit?

(#59417) venember83 válasza ShiTmano (#59415) üzenetére


venember83
nagyúr

A fészek vázzal érintkező részét? Ha igen, akkor azt javasolt bezsírozni, mivel így könnyebb bepréselni.

(#59418) Hasaggymeg válasza 6030D (#59413) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem úgy értettem,hogy csak a szerszámok +ára miatt,hanem az alkatrészek külön megvásárlásának +költségével együtt bizony sokkal többe kerül. Jah és akkor nem is számoltunk az utánajárással és az esetleges hibákkal melyet elkövethetsz összeszerelés közben. Egy 300 ezres Cube-on pl. csak a teló 100 körül van ha külön megvásárolod. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59419) 6030D válasza Hasaggymeg (#59418) üzenetére


6030D
Ármester

Így persze, többe lesz. Vásárold nagy tételben az alkatrészeket, mint a gyárak/összeszerelők, akkor neked is olcsóbb lesz. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59420) 6030D válasza ---Lasali--- (#59414) üzenetére


6030D
Ármester

Az enyém kicsit kotyogott, beállították a szervizben, de nem mondta, hogy gond lett volna vele, még akkor sem, amikor rákérdeztem a szerszámra. Lehet, hogy azért... "hülyegyerek, szereld otthon magadnak ezt a ... " :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59421) Hasaggymeg válasza 6030D (#59420) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az enyém most kottyant meg ~8000 km után.Picit utánaállítottam és rendben van.Jól forog,így nem szedtem szét.Majd az év végén úgy (remélhetően) ~15000km után takarítom majd és zsírozom.XT ez is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59422) ivana válasza bunddog (#59416) üzenetére


ivana
Ármester

Ja értem az más. Akkor most mi ez monti? Trekking? A shimano váltók gyakorlatilag cserélhetők bárhogyan amúgy a hetes acera simán viszi neked a 8-as sort megfelelő karral. Ha nagyon 8-as váltó kell akkor használtan keres valamit régi 8 sebi deore lx/xt viszonylag olcsón lesz és azok jók.

(#59423) Doki16


Doki16
addikt

Van egy 3x10-es shimano rendszerrel szerelt 2014-es Merida big seven 500 montim. Meg a gyari lanc van rajta, de 2000 km utan ugy erzem megerett a cserere. Milyen lancot tudnatok hozza ajanlani ami a legjobb ar ertek aranyban? Nem versenyzek a suly nem fontos, csak tartos legyen es ne szakadjon :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#59424) venember83 válasza Doki16 (#59423) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha Shimano a rendszer többi része (hajtómű, fogsor), akkor egy Deore láncot.

(#59425) #48525824


#48525824
törölt tag

muc-off cuccokat lehet valahol kapni pesten? a pesterzsébeti tacskóban láttam régebben, de ahol talán többféle termékük is megjelenik olyan hely érdekelne.

(#59426) -=RelakS=- válasza venember83 (#59424) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Meg nem árt a sort is szemügyre venni, hátha csereérett.

KMC láncot 20-30 km alatt sikerült megnyújtanom, mint a rétest, mert kopott volt a sor. (először láncot, később sort cseréltem)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59427) bunddog válasza ivana (#59422) üzenetére


bunddog
tag

26os monti, van 8as sor meg kar is, kipróbálom majd, mert nem ragaszkodok 8as váltóhoz. Mi számít régebbi xt-ből olcsóbbnak? Nagyon olcsót nem nagyon találtam, egy slx volt ami 5000 körül volt.

(#59428) Integrale


Integrale
veterán

Elso valtok mekkora fokozatbeli elterest tudnak kezelni?
8-as 9-es fogsorhoz hasznalhato pl egy 10-es elso valto?

"Bad reklám is reklám too"

(#59429) fpeter07 válasza -=RelakS=- (#59321) üzenetére


fpeter07
veterán

Brutál dh bringa lehet.

(#59430) Doki16 válasza -=RelakS=- (#59426) üzenetére


Doki16
addikt

Az egész bringában van kb. 2500 km abból most télen 1300-at görgőn raktam bele. Ez a felszereltsége a bringának. Remélem, hogy sort csak nem kell még rajta cserélni :) [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#59431) Pttypang


Pttypang
veterán

Legalja suntour villaknal ha a becsuszokon ket-ket karc jelenik meg, nagyjabol ugyanott mindketton, kvazi rozsdasodaskent tovabbfejlodve, mar tervezhetem a cseret? :(

[Peldaul ilyenre? ]

Gondolom ezzel raerek meg, csak ha mar felfedeztem, pedig azt hittem, csak a szimering koszos, azert is szedtem szet.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#59432) ShiTmano válasza venember83 (#59417) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Igen, a fejcsőben levő fészekre értettem. Csak elbizonytalanodtam, hogy ha bezsírozom nem tud-e könnyen kilazulni. :F De ha Te úgy csinálod, akkor bezsírozom.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59433) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#59426) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

30km?? Viccesz ugye?!

Doki16...az a sor jónak tűnik.Amúgy a láncnyúlást megmérted?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59434) 6030D válasza Doki16 (#59430) üzenetére


6030D
Ármester

Mérted a nyúlását, vagy csak cserélnéd? Furcsának tartom, hogy 2500 után cserélned kell, úgy, hogy gyakorlatilag a felét szobában futotta, tehát sarat, vizet nem látott.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59435) 6030D válasza Hasaggymeg (#59433) üzenetére


6030D
Ármester

:D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59436) geza844


geza844
aktív tag

Ma jött meg a Reelight RL771-es lámpám, meg még pár apróság ami hiányzott a bringámról, így már megvan minden, de koponyeg.hu szerint még vagy 2 hétig esik :O

Tudom, vegyek esőkabátot, de melóba menet van 6 km földes út, és az most gyalog is gáz... (félreértés ne essék, most kocsival járok, nem gyalog, csak már nagyon járnék bringával)

[ Szerkesztve ]

(#59437) ivana válasza Integrale (#59428) üzenetére


ivana
Ármester

Igen gyakorlatilag mindegy, van egy-két spéci széria ami nem de azok ha jól emlékszem kivétel nélkül dura ace, vagy XT/XTR szint.

(#59416) bunddog Az lx is jó, a hét sebi is (ugyan az). Viszont inkább 3-4k-t ér szerintem az ilyen, mondjuk itt inkább outi árakból indultam ki a vintage monti cuccok nem szoktak annyit érni mint az outisok, pedig elég jó vintage montik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#59438) Hasaggymeg válasza geza844 (#59436) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem eszik azt olyan forrón! Annyi eső nem fog esni,meglátod pár napon belül megváltozik a prognózisuk is. Tudom,szakmai ártalom! ;)

6030D...igaz pörgetek és karbantartok,de az enyém 3,5x annyit tartott...és nem a szobában.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59439) 6030D válasza Hasaggymeg (#59438) üzenetére


6030D
Ármester

Csak azon mosolyogtam, hogy egyszerre írtuk a mérést, csak én nem frissitettem oldalt, mobil módban meg nem mutat időt... attól függetlenül nagyon kevés a 2500 km egy nem sarazós láncnak.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59440) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#59433) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem.

Először azt hittem, hogy a KMC lánc ilyen gyatra, de vettem egy másikat is, ami nem látott elkopott lánckereket. Ez már a SRAM láncokkal nyúlik kb egy ütemben.

Doki16
A sorod inkább tűnik porosnak, mint elkopottnak, szóval ahogy a többiek írták, mérnék egy láncnyúlást, és ha az igazolja, csak akkor cserélnék láncot ;)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59441) ivana válasza Hasaggymeg (#59433) üzenetére


ivana
Ármester

Van olyan kmc lánc amin simán elhiszem ;] A legolcsóbb kmc lánc az olyan gagyi, hogy azóta félek a kmc-től, szétszedtem és nem tudtam összerakni kiesett belőle a szegecs, de nem egy hanem 5.

(#59442) Integrale válasza Pttypang (#59431) üzenetére


Integrale
veterán

Inkabb vegyel bele egy hasznalt, de komolyabb villat. A linkelt suntour kb arra jo, hogy nehezebb legyen a bringad, nyeklik nyaklik, a becsuszok kezelese pedig szerintem nevetseges, fel evesen mar elojon rajta apro rozsdasodas, olyan mint a Ladak kilincsen.

ivana: koszonom, akkor a jelenleg meg 8-as koszoru ellenere megvehetem a 10-hez ajanlott Deore XT-t?
Nyarra mar 9-es sor lesz.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#59443) Hasaggymeg válasza ivana (#59441) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem legalja a z82 volt,de az is bírta vagy 4-5ezret.

3060D...:)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59444) -=RelakS=- válasza ivana (#59441) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az alap probléma a ronggyá kopott hátsó sor lehetett szerintem. Azóta ilyen mértékű nyúlást csak Sunrace lánccal tapasztaltam.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59445) Doki16 válasza 6030D (#59434) üzenetére


Doki16
addikt

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Még nem mértem nyúlást, de akkor ideje lesz beszereznem egy mérőt hozzá.

(#59440) -=RelakS=-: Pont azért raktam be a sorról készült képet, mert én az ég világon semmi rosszat nem látok rajta :) Porosnak meg azért poros mert itt áll a szobámban már 5 hónapja és a 9-10 fokozaton kívül nem használok rajta semmi mást :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#59446) ivana válasza Integrale (#59442) üzenetére


ivana
Ármester

Elvileg nem lehet vele gáz, de a vastagabb láncot nem biztos, hogy szereti, ha az lenne a kérdés, hogy 8-as váltóval 10-es lánccal megy a 10-es sor akkor az 95%, hogy teljesen ok. Így viszont nem árt egy megfelelő lánc.

(#59443) Hasaggymeg: Nem tudom a típust mert én egybe vettem, de biztos nem Z82 volt. De a kmc logó rajta volt, és nem volt se nyúlva se elhanyagolva, de nem tűnt réginek...

(#59447) Pttypang válasza Integrale (#59442) üzenetére


Pttypang
veterán

Nagyjabol ilyen van benne, ezert is linkeltem ezt, de a hasznalt villan gondolkodom en is, a viszonylag korai eszrevetel miatt azert meg van idom korbenezni, olyat is akar, amit kesobb tovabb vihetnek, nem pedig az ablakon kidobott penznek minosulne. :R

Everybody lies.

(#59448) Muton


Muton
addikt

hi! a sor és az agy közé szoktak zsírt vagy valamit rakni, vagy csak szárazon kell felrakni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#59449) 6030D válasza Doki16 (#59445) üzenetére


6030D
Ármester

Elég ha elmész egy szervizbe, ott rárakják, megmondják, hogy kell cserélni, vagy sem.
Ha kell, akkor meg a lánccal együtt rendelj/vegyél egyet.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#59450) ivana válasza Muton (#59448) üzenetére


ivana
Ármester

Egy kis zsír sose árt, főleg, hogy a sorban lehet alu lánckerék az meg össze tud randán rohadni az acél testtel.

Ha fém kapcsolódik fémhez akkor szinte mindig érdemes zsírozni, a kerekek felfogatásához a papucsokra nem szabad, egyébként ártani nem árt. A stucni ráffogós részére se kellene, meg van egy-két ilyen hely, de ahol csavar van meg ilyesmi oda jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.