Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok

Ezt használja valaki? http://zwift.com/

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#58052) JackFeryll válasza Daniel Alves (#58051) üzenetére


JackFeryll
őstag

Igen, de csak tervezett edzésre használom, nem szoktam versenyezni. Jobb élmény mint a számokat nézni. Én nem hiszek a film/sorozat bámulásban mert egyszerre nem lehet figyelni a pontos értékekre , technikára és a TV-re...

Strava premium usereknek 2 hónap ingyen van.

(#58053) atok666 válasza JackFeryll (#58052) üzenetére


atok666
őstag

A multkor en is ezt a setupot probaltam. Az intervallumok nem unalmasak, olyankor nem nagyon tudsz a tevere koncentralni, de a 15-20 perc bemelegiteshez meg levezeteshez neha kell egy kis figyelemeltereles :)

Atok

(#58054) maximilian4 válasza atok666 (#58053) üzenetére


maximilian4
addikt

Gyönyörű bicaj! Nem is tudtam h neked is bijankád van. :D

Maxi

(#58055) MPowerPH válasza maximilian4 (#58046) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hasznalna, csak az ido nem olyan. Meg a kondija sem.... Egyszer mentunk el tekereszni, egyenesben meg csak csak, bar allandoan ra vartam, mert 15-nel gyorsabban nem nagyon tudott menni, es azt is csak rovid ideig birta. Folfele meg tolnia kellett, szoval a dombteton is vartam ra 15 percet. Lefele biztosan jo, de az eletben nem fog olyan terepre tevedni vele, ami kihasznalna annak a bicajnak az erossegeit.

Don't Tread On Me

(#58056) Doki-HUN1978 válasza JackFeryll (#58052) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Mi szükséges ennek a használatához?

A Tacx görgőt usb-ről nem ismerte fel... :(

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#58057) imyourfriend válasza atok666 (#58053) üzenetére


imyourfriend
őstag

Egyszer használtam így kerékpárt, mármint görgővel viszont ezek a merev karbon/alu vázak nem szeretik, legalábbis nem tesz jót nekik a görgő mivel nem tud "mozogni" a váz mert fixen van rögzítve.

(#58058) atok666 válasza imyourfriend (#58057) üzenetére


atok666
őstag

Nem talaltam meg egyertelmuen leirva sehol, h a karbon vaznak artana a gorgozes (marmint ahol be is van bizonyitva). Ha tudsz ilyen oldalt, akkor szivesen elolvasnam. Elore is koszi!

Atok

@58044 - Koszi, egy Infinito CV turistagep :)

(#58059) imyourfriend válasza atok666 (#58058) üzenetére


imyourfriend
őstag

Lehet csak én gondolom úgy, de a váznak mozognia kell tekerés közben egy minimálisat. Nyilván minél merevebb annál kevesebbet fog mozogni, alapvetően abból kiindulva hogy a görgőn mereven van a kerékpár és semmit nem tud mozogni. Persze ez lehet hogy nem káros, meg nem okoz gondot a váznak hisz rengetegen csinálják. :)

(#58060) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Vajon 622-28-as külső nyugodt szívvel használható trekkingen vagy 32 alá nem szabad menni? Felni szempontjából kérdezem, amely egy Schürmann trekking felni.

(#58061) hegyimorc válasza imyourfriend (#58059) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Görgőn viszonylag egyenletesen tekerek, nincsenek úthibák, nagyobb ütések, nincs kanyar amiben bedől a bringa, és nem tekerek kiállva sem. Még az is lehet, hogy kevésbé árt neki mint amikor kint megyek vele.

Az biztos, hogy nem féltem a görgőzéstől.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58062) ivana válasza kacsyx (#58060) üzenetére


ivana
Ármester

20-as felni 28-as gumi nálam élhető volt, nem outi váz az igaz (ezért lesz eladva), de működik.

(#58063) kacsyx válasza ivana (#58062) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szerintem ennek a felninek 19 mm a belső, 24 a külső mérete. De az a baj konkrét infót nem találok róla, csak a többi Schürmann trekking felnit nézem és azoknál így van. A komfort kevésbé lenne lényeges, csak suhanjon.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#58064) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Simplon Pavo 3 Carbon outi... nagyon bejön, kár hogy picike.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58065) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Milyen első lámpát tudnátok ajánlani városi, éjszakai közlekedésre? Faternak kéne, azt mondta, hogy jó lenne, ha akkus lenne. Bár ez nem tudom belefér-e a keretbe. Olyan max. 5-10 ezerre gondolt, ebay is játszik. :R

(#58066) syler123 válasza kacsyx (#58060) üzenetére


syler123
veterán

Én azt használom, egy Continental Sportcontact 2 személyében, imádom :D Rengeteget javult a tempóm, outit nem akartam, annak ellenére hogy nem megyek terepen. Mondjuk ha elkopik lehet elhasználom a gyári külsőket.

Várom már hogy jó idő legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#58067) Def26


Def26
félisten

Ha használt kerékpárt nézegettek, mennyire riaszt el, ha egy minőségi kerékpárt koszosan, mocskosan, szemmel láthatóan régi olajosan fotóznak le.

Konkrétan erre gondolok. Nagyon gondolkodom ezen a bianchi -n, de kicsit riasztanak a képek. Csak én kurváskodom ezen?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58068) ivana válasza Def26 (#58067) üzenetére


ivana
Ármester

Elég jó gép, szerintem nincs baj a képekkel, nem volt lemosva fotózás előtt de ilyen időben például nekem sincs lehetőségem rendesen mosni, a bandázs világos volta ellenére nagyon tiszta. Ami fura az a villa, mondjuk lehet, hogy csak képen de nem tudom miért van más színe.

(#58069) Def26 válasza ivana (#58068) üzenetére


Def26
félisten

Nem lehet, hogy azért, mert más az anyag? Karbon vs alu.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58070) ivana válasza Def26 (#58069) üzenetére


ivana
Ármester

Nem azért simán lehetne jó a szín, rákeresve ez nem a váz eredeti villája ezért ilyen. Ez lehet sima upgrade is, de azért nézd meg jól, hogy rendbe van-e a kormány csapágy és a fejcső.

[ Szerkesztve ]

(#58071) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Kaptam egy Ventura IV km órát és olvastam hogy nem lehet letölteni hozzá használatit.
Aki elveszti az utána nem tudja programozni.
Nos nekem megvan és ha nem gond beszkenneltem,így hátha segíthetek.

Ventura IV használati utasítás letöltés:

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58072) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok.

Tudtok olyan boltot ahol van választék trekking kerékből, lehet külföldi webshop is.
Tárcsafékes kellene, esetleg van itthon valaki aki kereket fűz?

Köszi.

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#58073) maximilian4 válasza Def26 (#58067) üzenetére


maximilian4
addikt

Ez egyáltalán nem vészes. Nekem ugyanilyen színű bianchim van, ugyanebből az anyagból. Ezen minden meglátszódik.

Vagyis nem ugyebből az anyagból, mert nekem alu 6000 van rajta, de ugyanezzel a felületkezeléssel. Könnyen piszkolódik, de könnyen is tisztítható. Ezt egy sima vizes ruhával letisztíthatta volna mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#58074) Def26 válasza maximilian4 (#58073) üzenetére


Def26
félisten

Feleségemnek ugyanez van csak piros fehérben. Neki nincs ilyen fehér árnyalat benne.
Igazából az igényesség miatt kérdeztem. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58075) maximilian4 válasza Def26 (#58074) üzenetére


maximilian4
addikt

Igen, ez igényesség kérdése. Én minden tekerés után letisztítom a bicajomat. Meg ha felrakok valamit hirdetni vagy eladok valami, akkor minimum olyan állapotban rakom fel/viszem el, amilyen állapotban én is szívesen látnám fordított helyzetben.

Ennek ellenére mikor én vettem a bianchit, olyan mocskosan hozta az eladó hogy ihajj, de az állapota a bicajnak meg jó volt. Szóval egy próbát megérhet.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#58076) Def26 válasza maximilian4 (#58075) üzenetére


Def26
félisten

Köszönöm a megerősítést. Az árról amúgy mi a véleményed?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58077) fpeter07 válasza imyourfriend (#58050) üzenetére


fpeter07
veterán

Szerencsére nem is kell hajtóművet venni. :) Elég lenne lánctányérokat beszerezni.

(#58078) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok.
Az hogy egy fékbetét organikus, vagy metál (fém)bevonatot tart. Mit jelent?
Pl. Bármilyen tárcsához használható mindkettő?
Köszönöm

-Galaxy S20 - The best-

(#58079) csabicska válasza csabicska (#58078) üzenetére


csabicska
senior tag

Szerintetek ez fém vagy organikus?
:[link]

-Galaxy S20 - The best-

(#58080) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58081) trialboj


trialboj
őstag

A használtan vásárolt külsőleg jó állapotú bringán, egy fura hibát fedeztem fel, amit nem tudom hogy nem vettem észre már a vásárlásnál. Talán az utca zaja elnyomta...

2/7 es sebesség alatt, tehát minél könnyebb annál intenzívebb, hallatszik egy fura daráló hang, hátulról. Olyan mintha a recés gumi beleérne a vázba, de érződik hogy a fogaskoszorúból jön.3/7-8-9-10 nél nem mutatkozik, habár lehet azért mert ott nem bírom annyira terhelni.

A hajtókart visszafele majd előre mozgatva elég nagynak tűnik az a rés ahol be kellene akadjon a hajtáshoz. Ezt körbe mozgatva úgy tűnik, hogy nem mindenhol ugyan annyi a rés, van ahol jóval kisebben tűnik a hol zóna.

Elég nyakatekert probléma, van esetleg valami tipp hogy mi lehet ez?
Az hogy sokba fog fájni már biztos.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#58082) ivana válasza trialboj (#58081) üzenetére


ivana
Ármester

Képet... A hajtókart kezdetű bekezdés elég értelmetlen.

(#58083) maximilian4 válasza trialboj (#58081) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem biztos hogy sokba fog fájni, de én elvinném egy szervizeshez tuti. Lehet csak állítani kell. Nekem 6k-ből kijött a generál szervíz, úgy hogy átnézett mindent, kitisztított mindent, amit vittem alkatrészt kicserélte.
Viszont ha használt bicajt veszel, simán bele kell kalkulálni általában az új koszorút és láncot (sztem).

Maxi

(#58084) 6030D


6030D
Ármester

Tegnapi tekerés, első 8 km után:

Második 8 km..

(elnézést a minőségért, telefonos képek)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#58085) Vanir válasza Vanir (#57874) üzenetére


Vanir
veterán

Na, közben összeraktam. Nem szép, ellenben nagyon jól megy és sikerült belőni kényelmesre. :) Még menni fog rá sárvédő, meg talán klipsz (és persze lámpák és csengő is).
A képek meg gányok lettek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58086) maximilian4 válasza Def26 (#58076) üzenetére


maximilian4
addikt

Az országútikhoz egyáltalán nem értek, szóval nem tudom, hogy jó-e az ára. :D

Maxi

(#58087) ivana válasza Def26 (#58076) üzenetére


ivana
Ármester

Ennyiért szerintem nagyon jó.

(#58088) MPowerPH válasza 6030D (#58084) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo latni, hogy Te sem kiallitasra tartod a bicajt, hanem arra hasznalod, amire valo. :))

Don't Tread On Me

(#58089) maximilian4 válasza MPowerPH (#58088) üzenetére


maximilian4
addikt

Az enyém a reggeli 30 km után csak azért nem így nézett ki, mert megvolt fagyva a talaj. :D
A kemények kint tekernek a szabadban, még télen is.

Maxi

(#58090) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#58089) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Puhány gőrgősök,fúj! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#58091) deicide válasza maximilian4 (#58089) üzenetére


deicide
veterán

Kint bizony. Az igazán hülyék még a szilvesztert is kint töltötték -10 fokban, az óévben 20:15 percet tekerve pont éjfél előtt, aztán 20.16km-el nyitva stílszerűen az új évet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#58092) csabicska válasza csabicska (#58078) üzenetére


csabicska
senior tag

Magamnak ,és másoknak is itt a válasz:
[link]

Még ez is:Egyszerűen xc-re általában organikus betét használnak mert alacsony hő fokon jobban fog és lassabban kopik mint egy fémes és dh-ra általában fémes betét használnak mivel magas hő fokon jobban fog de gyorsanban kopik. Az alu vagy fémes alapot annyi hogy az alu jobban le vezeti a hő ami fékezéskor keletkezik , de drágább

[ Szerkesztve ]

-Galaxy S20 - The best-

(#58093) imyourfriend válasza MPowerPH (#58088) üzenetére


imyourfriend
őstag

En orszagutim mindig tiszta, nem egy kiallitasi darab hasznalva van azert rendesen.. kapott egy kiegeszito sort, de meg nem volt kedvem leszedni a rajta levot hogy osszehasonlitsam mennyit kopott 2500km alatt. :)

(#58094) rétisün válasza maximilian4 (#58089) üzenetére


rétisün
veterán

"A kemények kint tekernek a szabadban, még télen is."

na erről kezdek leszokni, mivel már így is érzem a térdeimet, nem fogom ilyen macsóság miatt még jobban tönkretenni őket :P

(#58091) deicide: mondjuk neked,mint T-1000-nek kötelező ;]

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#58095) deicide válasza rétisün (#58094) üzenetére


deicide
veterán

Mondjuk azé' fémtest ide vagy oda, fel kellett öltözni rendesen. 3 réteg nadrág, térdmelegítő, 5 réteg felül, maszk, síkesztyű, sapka és még így sem vót' melegem 30-as tempónál. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#58096) Normi™


Normi™
őstag

Erre esetleg valaki?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#58097) rétisün válasza deicide (#58095) üzenetére


rétisün
veterán

ne csodálkozz, 30-nál van menetszél is :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#58098) maximilian4 válasza rétisün (#58097) üzenetére


maximilian4
addikt

Mihelyst beüt az edzés előtti úgy sem érezni. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#58099) 6030D válasza MPowerPH (#58088) üzenetére


6030D
Ármester

Szombat reggel láttam milyen jó idő van, úgyhogy irány tekerni. Aszfalton felmentem a hegyre, a tetején volt az a kis hó, meg mindenhol jég. Gondoltam akkor lejövök a turista úton, mert nincs sár, hát a felétől volt.. de úgy vigyorogtam, hogy nem érdekelt. Délután nem volt már időm letakaritani, csak a becsúszókat meg a váltót, meg leöntöttem egy vödör vízzel. Hát ma küzdöttem a kúton az anyagos földdel, mire lejött... örültek az autósok nekem. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#58100) 6030D válasza rétisün (#58094) üzenetére


6030D
Ármester

Január elején megfogadtam, hogy nem tekerek mínuszban, mert nem ér annyit (nincs is hozzá ruhám, cipőm). Most vettem egy decathlonos kamáslit meg egy kesztyűt, így már jó volt a -1 fokban. Mondjuk sütött a nap, de azért nagyon sokat segít a kamásli. A kesztyű meg meglepően meleg 2000 Ft-ért, és vékony ezért nem akad el a kezem. Aki montizik, annak meg nem megoldás a görgő szerintem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.