Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) Normi™ válasza Def26 (#58599) üzenetére


Normi™
őstag

Azért a desztillálás elég biztonságos,jó nem egy ózmózis elvű szűrés,de azért nem olyan rossz,egyszeri desztillálás simán iható,gyógyszerészeti a harmadik lepárlás azt hiszem.Engem az ozmotikus nyomás jobban aggasztana,itt ugye nem sok beoldott ásványi anyag van ami vitát képez,hogy most a sejtek mennyire tolerálják az ozmotikus nyomás miatt,van aki szerint egyenesen felrobbannak,van aki meg issza ész nélkül.A másik kérdés,hogy ásványi anyagok nélkül mit ér maga a víz intenzív veszteségnél,könnyen lehet,hogy semmit,az elektrolit és cukor hiányáról ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#58602) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Hol lehet venni olcsón MTB V Brake Set (mountain bike V komplett fékrendszert) akár használtan?

Ezt találtam, de már elfogyott sajnos: PROMAX Replacement V-Brake Set for Mountain Bike

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#58603) rétisün válasza Ciccuka (#58602) üzenetére


rétisün
veterán

v-féket akármelyik bicajboltban kellene hogy kapjál, eléggé alap dolog. már ha nem ragaszkodsz pont ilyen promax-hoz. de nagy különbség nincs köztük, lényeg hogy ne műanyag legyen, bár olyant szerintem csak a tesco bicajokra tesznek, talán nem is lehet kapni....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#58604) ShiTmano válasza TakiUZ (#58597) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Tetszik ez a gép. Taperedes ugye? Milyen Cube is ez pontosan?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58605) TakiUZ válasza ShiTmano (#58604) üzenetére


TakiUZ
tag

Igen tapered. 2015-ös Cube Race One.

(#58606) ShiTmano válasza TakiUZ (#58605) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Impresszív. Nem is kellene ennél több. Esetleg kb ugyanez fullyban. De nekem ezek csak álmok. Majd talán egyszer......

Jah, és a táj sem kutya.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58607) condy válasza TakiUZ (#58597) üzenetére


condy
senior tag

Hol van ez?

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#58608) Def26


Def26
félisten

10-15C -os időben használtok valamilyen kerékpáros kesztyűt? Ha igen akkor milyet? kb. 1 órás bringázásokhoz mit ajánlanátok?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58609) Ciccuka válasza rétisün (#58603) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt találtam még olcsón Logan alu (E+H) V-fék, (csak itt sajnos drága a szállítás) lényeg hogy nagyon olcsó legyen és elfogadható minőségben

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#58610) TakiUZ válasza ShiTmano (#58606) üzenetére


TakiUZ
tag

Köszi. Szeretem én is, nekem bőven megfelel. Tavaszra kap egy Saint pedált és csókolom :)

condy: Zalaegerszeg és Babosdöbréte közt valahol :) Ja és óra nem volt rajtam :D

[ Szerkesztve ]

(#58611) condy válasza TakiUZ (#58610) üzenetére


condy
senior tag

Ilyen mulatságokhoz ProTrek, vagy egy jó G kell.
Nekem meg óra már régóta van, a kerékpár még most jön. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#58612) TayRol válasza TakiUZ (#58610) üzenetére


TayRol
veterán

Bazita mellett? Én ebergenyi vagyok. :)

(#58613) TakiUZ válasza condy (#58611) üzenetére


TakiUZ
tag

Tudom, smp tesók vagyunk :) Biciklihez egy Garmin Fenixen gondolkozom.

Taylor: Ott, ott :) Én meg zegi.

[ Szerkesztve ]

(#58614) rétisün válasza TakiUZ (#58613) üzenetére


rétisün
veterán

én is zegi. a háttérben átható vadászlesben jó eséllyel ittunk már sört haverral :DDD

(#58609) Ciccuka: nincs a közelben bolt, ahol tudnál venni? ilyen cuccokat tényleg nem éri meg rendelni :(

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#58615) Ciccuka válasza rétisün (#58614) üzenetére


Ciccuka
veterán

Van, de nem olcsó hely sajnos. :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#58616) condy válasza TakiUZ (#58613) üzenetére


condy
senior tag

Most próbálok a bringázásra koncentrálni egy kicsit.
Életmódváltás, meg ilyenek így 40 fölött. :D
Igyekszem beleállni és remélem ez bejön, mert a futás (mint kiderült) nem az erősségem. ;]

Az SMP amúgy is elszomorított. Megy Hantoshoz, mert vacakol. :W Már beszéltem az illetékessel: Wg5113 viszi a mesterhez.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#58617) vendingo


vendingo
veterán

Szeretném lecserélni a Reba teleszkópon a matrica szettet. Hol érdemes keresni?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#58618) Runner_fxr válasza vendingo (#58617) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

(#58619) Pttypang válasza Def26 (#58608) üzenetére


Pttypang
veterán

10-15 fokban?

Felfele az ujjatlan nyari kesztyut, lefele meg ha fazok, akkor az oszi vekonyabb "dh-s" kesztyut.
Kemeny minuszokban elokerul a polarkesztyu :P

A felnitisztitos tortenethez annyit, hogy ebben a remek idoben kb minden kor utan takarithatom a felnit, mar sir a lelkem egy tarcsafekes bicoert.. De az meg nem most lesz :O

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#58620) ShiTmano válasza condy (#58616) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

"Életmódváltás, meg ilyenek így 40 fölött."

Dettó! Csak még össze kellene raknom az új bringámat, de nincsen hozzá vázam. Még mindig keresek 29-es tapered vázat, rövid felsőcsővel, alut, nem aranyárban. Ha valakinek van tippje, ne tartsa magában. Lehet rákérdezek a Bike Bornnál. Ott láttam ilyesmit scandiumban, ha jól emlékszem 55ezerért. (Jól el morfondírozom magamban.)

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58621) cobranco


cobranco
csendes tag

Sok szeretettel köszöntök mindenkit!

A tavalyi Erdélyi-túrám utolsó részét szeretném ajánlani.
Van itt minden,sziklás kanyonok,alpesi rétek,sport,várbemutató,városnézés/Brassó,Rozsnyó…/mindehhez díszletként a forró nyár és akit érdekel még a Román Államvasutak jelenkori állapotába is betekintést nyerhet.

Déli-Kárpátok "keresztül-kasul" 6.rész: Erdély határán FullHD 1080p

Útvonal:
Dragonslavele-Rucar-Damvovitei-Dambovica-kanyon/Cheile Dambovicoara/-Pestera Dambovicoara-Králykő hegység-Pasul Giuvata/Bran-hágó 1290m/-Drumul Carului-Törcsvár/Bran-kastély/-Barcarozsnyó/Rasnov/-Cristian-Brassó/Brassov/....Szászsebes

Térkép:
[link]

Fotóalbum:
[link]

Túrabeszámoló/7-8.nap/:
[link]

A filmből hiányzó,már korábban bemutatott, „Törcsvár,avagy a Dracula kastély?” cimű bonusz rész elérhetősége:
[link]

Köszönöm a megtisztelő figyelmet!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#58622) deicide válasza condy (#58616) üzenetére


deicide
veterán

Hajrá, nincs lehetetlen. Én ugyan még 40 alatt kezdtem el, 37 évesen, de megérte. Nekem a futás is bejön, de a bringa is megyeget, többen azért tudják innen, hogy honnan hová jutottam 3-3.5 év alatt. Elég talán annyi, hogy XXL-es pólók helyett tegnap M-est kellett vennem H&M-ben. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#58623) condy válasza deicide (#58622) üzenetére


condy
senior tag

Köszi. Rajta leszek. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#58624) parkr


parkr
őstag

WTF

(#58625) Jorus válasza parkr (#58624) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tűnik túl biztonságosnak. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#58626) Def26


Def26
félisten

Jukinvideo -n híres lett egy Magyar esés. :D [link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58627) ivana válasza parkr (#58624) üzenetére


ivana
Ármester

Ott a kommentelők már leírták a lényeget:
- nem tudod használni a lábad az úthibák csillapítására
- ha esel akkor nem tudom mi van, de nem lehet kellemes.

(#58628) Pttypang válasza ivana (#58627) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a padkazas ugrott be elsore, nagyon jo lehet.. :D

A videokon nem tunt tul stabilnak az emberke, habar a sebesseget nem tudjuk.

Everybody lies.

(#58629) atok666 válasza cobranco (#58621) üzenetére


atok666
őstag

Koszi, ez is jo lett :)

Atok

(#58630) ivana válasza Pttypang (#58628) üzenetére


ivana
Ármester

Padkázás az országútival annyira nem játszik, de azért ki kell tudni rugózni az út hibákat.

Amikor teker akkor szerintem nagyon alacsony a csapásszám, lehet ezért olyan instabil.

(#58631) Pttypang válasza ivana (#58630) üzenetére


Pttypang
veterán

Amikor nem teker, csak siman megy, egyszeruen instabilnak tunik az eleje, de hogy irtam, ez lehet a nagy sebesseg miatt, minden kis mozdulatra igy reagal, de nem irjak, hogy mennyivel megy.

A padkazas pedig altalaban azert nem istentelen dolog, akarmilyen biciklivel vagy is, elofordul.

Everybody lies.

(#58632) Byk01 válasza ivana (#58630) üzenetére


Byk01
senior tag

A stabilitást nem a csapásszám adja, hanem a kerék forgásából adódó perdület (a hagyományos biciklin sem tekersz lefelé, mégis viszonylag stabilan ülsz rajta). Ennek az instabilitása szerintem inkább abból adódik, hogy nem a szokásos izmokat kell használni az egyensúly megtartásához.

Mondjuk nekem fura ezen a biciklin, hogy a láncfeszítőt miért olyan helyre tették, ahol a térd mozog, és egy rossz mozdulatnál, bukásnál sérülést is okozhat.

(#58631) Crytec210: Nagyon hátul van a súlypont, ez lehet a baj. És nem is igazán lehet előre tolni helyezkedéssel.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#58633) Pttypang válasza Byk01 (#58632) üzenetére


Pttypang
veterán

Na erre gondoltam, csak nem jutott eszembe, hogy tudnam leirni, koszi :R

Szoval kb fix a pozicio, mig az uldogelesnel eleg sok varialasi lehetoseg van a sulypont helyezgetesere, valamint a bicikli emelgetesere. Itt ez elegge kapufa. Egy kemeny hegymenetnel vajon megbillen?
Mindenesetre ez marad az elvetemult outisoknak :P

Everybody lies.

(#58634) 6030D válasza parkr (#58624) üzenetére


6030D
Ármester

A testsúlyának hány százaléka nyomhatja a gyomrát vagy a medencecsontját, amik nem arra fejlődtek ki, hogy terhet viseljenek ilyen irányból? Biztos kényelmes lehet magyar utakon 8-9 baros nyomáson. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#58635) gonger válasza Def26 (#58626) üzenetére


gonger
senior tag

Jó magyar szokás szerint gondolom utána becsengetett, jelezte, hogy Ő karcolta össze az autót és vállalja a javíttatás költségét....

(#58636) Runner_fxr válasza Def26 (#58626) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én a bringások mellett vagyok, de ha ez a gyökér az én autómmal csinálta volna ezt, majd angolosan távozik, biztos utána kerekezek és lerúgom a bringáról.

(#58637) Pttypang válasza gonger (#58635) üzenetére


Pttypang
veterán

Haha!

Everybody lies.

(#58638) fpeter07 válasza TakiUZ (#58597) üzenetére


fpeter07
veterán

Csöppet? Én tegnapelőtt voltam sarazni. Felfele aszfalt, lefele meg menjen a terep. Traktorok szétjárták az út egy részét lefele, ott nem lehetett menni. Alig forgott el a kerék a sár miatt. :D 2 óra kerékpározás, 2 óra tisztítás.

(#58639) fpeter07 válasza Def26 (#58599) üzenetére


fpeter07
veterán

Esetleg még egy szűrőn át lehetne vinni a vizet. Csak az drágítaná a cuccot.

(#58640) Pttypang válasza fpeter07 (#58638) üzenetére


Pttypang
veterán

En meg most keszulok megint takaritani, szegenyke megint kapott rendesen.. :D
Pedig csak a varosban voltam vele, de a fesztival miatt nehany helyen viragagyasban kellett mennem, ott meg epp eleg sar volt, hogy megkapja a magaet..

Everybody lies.

(#58641) TakiUZ válasza fpeter07 (#58638) üzenetére


TakiUZ
tag

Kimaradt az idézőjel. Volt olyan felfele, ahol tolni kellett, mert fél méterre besüllyedt a hátsó kerék a sárba :)
A takarítás nálam is sokáig tartott :)

(#58642) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

[link] - [link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58643) fpeter07 válasza TakiUZ (#58641) üzenetére


fpeter07
veterán

Van amikor nem látszik, milyen színű a küllő.

(#58644) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Némi köhögés meg orrfolyás vissza szokott tartani titeket a bringázástól?
Ha nem, akkor milyen óvintézkedéseket hoztok, hogy ne essetek vissza?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#58645) fpeter07 válasza -=RelakS=- (#58644) üzenetére


fpeter07
veterán

Én egy hétig beteg voltam nem rég. Még most is érzem minimálisan a betegség utóhatásait. De egy hét bringa nélkül az nekem már komoly nélkülözés. Most tavaszi idő van, ennek ellenére téli cuccban közlekedem, mert nincs nálam az átmeneti felsőm. Szóval inkább leizzadok rendesen kabátban, mintsem futópulcsiban bringázzam. Ha hideg van akkor nem nagyon tudok tanácsot adni. Akkor inkább gyalogtúrázóvá változom.

(#58646) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#58642) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Amennyiben igaz, ez elég szánalmas. A hagyományos doppingolás kevésbé elítélendő, mivel azt mindenki csinálja az élsportban. Na de ez valóban tisztességtelen.

-=RelakS=-: Szerencsére ritkán vagyok beteg, de nem rég engem is elkapott egy nátha féleség, volt láz, köhögés, orrfolyás. Én 2 hétig hanyagoltam a bringázást inkább. Most már visszaültem, de szerintem felesleges kockáztatni, ki kell pihenni, aztán tekerhetsz tovább.

(#58647) trialboj


trialboj
őstag

A téli túrázásoknál hiába takarítgattam meg kentem állandóan, berozsdásodott egy kicsit a lánc. Már 2. alkalommal fújtam be wd40-el, és töröltem át, csak nem tűnik el, többnyire a lánc belső szemei közül.
Arra gondoltam hogy benzinbe áztatom 1 fél napra, vagy ameddig el nem párolog... elég kevés infó van erről a neten, árthatok ezzel különösebben a láncnak?

Hátsó fogaskoszorúval mi legyen? Drótkefével összekaristolnám nagyon?

Másik kérdés:

Sajnos, elég érzékennyé vált a térdem, és habár nem fáj tekerés közben, akkor sem ha nagyon erőltetem, mégis fura érzés hogy érzem hogy van :))) Normálisan nem kellene érezzünk semmit sem a térdünknél, legalább is a bal térdemről eddig még nem hallottam :) Szóval az lenne a kérdés, hogy ezek a térdszorítók, mire lettek kitalálva? Egyszer már kipróbáltam, és kicsit ura érzés volt. De lehet csak azért mert eléggé szorított, és az intenzívebb volt mint az a sima tompa bizsergés ami amúgy lenni szokott.

Ha érdemes használni, akkor minden tekerésnél, vagy csak ha komolyabb tempót szeretnék tartani... Ha túl sokat használom, nem fogom megszokni, és utána nélküle már nem is tudok majd bringázni?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#58648) Pttypang


Pttypang
veterán

wow

Everybody lies.

(#58649) Pttypang válasza -=RelakS=- (#58644) üzenetére


Pttypang
veterán

Meg tobbet megyek, de agressziv teazast szoktam alkalmazni, vagyis beulok a gep ele reggel es estig folyamatosan iszogatom a forro teakat :D

Everybody lies.

(#58650) -=RelakS=- válasza Pttypang (#58648) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszönöm a tanácsokat, majd talán jövő héten :D

Amúgy ezen a bringán mi ez a zizé a pedál helyett :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.