Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) ---Lasali--- válasza Normi™ (#58296) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ezeket nézted?
Shimano Deore LX FD-T671
Shimano Deore LX FD-T670

(#58302) vatafakk válasza ivana (#58293) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Abbahagytam a sportot tavaly és kellene valami tesztmozgás, a kerékpár mellett döntöttem, viszont elég rosszak az utak a környékünkön, ezért gondoltam egy cross trekkingre, első teleszkop mindenkeppen kellene, ami lockolható ha jobb az út.
Hétvégi bringás lennék :)

(#58303) hegyimorc válasza vatafakk (#58302) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Amilyen szar teleszkópokat ezekbe tesznek, nem kell aggódni, hogy lock nélkül túl sokat mozog :D

Továbbra is azt gondolom, hogy trekkingteló = nehezék

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58304) Pttypang válasza hegyimorc (#58303) üzenetére


Pttypang
veterán

Kell az extra tomeg, hogy nehezebb legyen az edzes :P

Everybody lies.

(#58305) ivana válasza vatafakk (#58302) üzenetére


ivana
Ármester

Telónak értelme igazi terepen van, nem szar úton, ilyen rugósnak meg ott sincs. Illetve a fitness alsó kategóriás outi szettel van szerelve ami ezerszer jobb mint ezek a trekkingek. Útra elég a v vagy a patkó fék is. A 29ereket is van aki azért nem szereti mert olyan "csepel bicikli feeling", na ezek a trekkingek nagyjából olyanok, csak a csodás telóikkal néha még nehezebbek is.

Valami ilyesmi.

(#58306) vatafakk válasza hegyimorc (#58303) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Van egy 26-os virsligumikkal szerelt merevvillás montim, de rossz aszfaltúton a csuklóm fájt hosszabb tekerések után, ezért gondoltam teleszkópos trekkingre.
Esetleg ha mégis fitness, akkor ott mi a best buy 150ezerig?

@ivana köszi az ajánlatot

[ Szerkesztve ]

(#58307) deicide válasza concret_hp (#58298) üzenetére


deicide
veterán

A kör minősége szinte hibátlan, a Pusztaszabolcs fel vezető úton vannak úthibák, de kátyú ott sincs, plusz a part közeli bringaúton vannak merőleges úthibák, amiken döcenni fogsz. Illetve a korzó előtt van 5db fekvőrendőr, de azon át lehet veretni akár 40-el is, nem magasak.
Ellenben síknak a legnagyobb jóindulattal sem mondanám, körönként ebben kb 100m szint van, ha nem több. És a Sukorói részen a bringaúton néhány derékszögű kanyar, ami enni fogja az enerigát, újra kigyorsítani.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#58308) syler123 válasza vatafakk (#58306) üzenetére


syler123
veterán

Itt az a baj hogy kb versenykörülményekkel számolnak az emberek, sokan pedig, mint én is tök alap hobbim csak a bringázás, nem azért hajtok hogy legyorsuljak mindenkit akit meglátok, hanem amit teszek azt élvezzem. Próbáltam merev villás gépet és van egy -Cross-Trekkingem, valami alap Sontour telóval és kényelmesebb az utóbbi, nem rázza úgy szét a csuklóm rosszabb minőségű úton. Nem tudom ti milyen helyeken jártok, de nálunk vacak utak vannak, sőt legtöbb helyen nincs is kerékpárút, ilyenkor áldás ha picit "rugózik" elöl.

És majd figyeld meg, hogy ezután el leszek hajtva a **csába, hogy én képest vagyok ilyen alap ergya rugós vacakkal menni. Sőt ráadásul a bringa Gepida, aminél én rosszul érzem hogy kényelmes, csak beképzelem, valójában elviselhetetlenül kényelmetlen pozícióban ülök és erőlködök, mintha hátulról húznának :D

(#58309) Tothgera30 válasza syler123 (#58308) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hasonlóan vagyok fater 52-es Kalkhoff Limited XT trekking bringájával. Kényelmes, könnyen gurul, és elől van egy saját márkás teleszkóp, ami ránézésre kb. 3-5cm-et mozog, de nem dobnám ki belőle, ad egy kis komfortérzetet. Nagyon egyben van, jó vele tekerni, egyenes háttal, kényelmesen, komótos 25Km/h körül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58310) ivana válasza vatafakk (#58306) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem ugyan ez volt a problémám, váltottam outira és elmúlt, az egyenes kormány pont a rezgések miatt rossz, az egész a csuklódat terheli, sose fáj a csuklóm mióta outival megyek, pedig néha elég vicces helyekre kavarodok :)

(#58311) andrisbandi válasza syler123 (#58308) üzenetére


andrisbandi
őstag

Én még a montimat is átalakítottam csopperesebre másik stucnival és kormánnyal.
Kiöregszik az ember az előredőlős testhelyzetű bringázásból.

Telóval szereintem is kényelmesebb még aszfalton is tekerni, de valahogy nem sikerült mégsem megszeretni. Én sokkal ügyetlenebbül tudok irányítani telós montival terepen, a súlya miatt sokszor orrnehéznek tűnik.

Lehet következőre fatbike-ot veszek, abba szerencsére nem kell teló.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#58312) fpeter07 válasza hegyimorc (#58303) üzenetére


fpeter07
veterán

Sztem a gumi vastagsága többet számít. (illetve az, hogy mekkora nyomáson használja az ember) Voltam már olyan útszakaszon, ami után percekig zsibbadt a csuklóm. És ez aszfalton volt. Terepen nyilván más a helyzet, de cross bringával nem is kell vadulni.

(#58313) Pttypang válasza syler123 (#58308) üzenetére


Pttypang
veterán

Nagyon vicces, hogy mikor elindulok a lakasbol a bicoval, meg szobahomersekletu ugye es rugozik rendesen, tenyleg mozog, aztan mikor kihul, mar talan 1 centit, ha megmozdul, ugy kihul :D
De nyaron tenyleg meglepoen jol mukodik, hiaba akarmilyen alap szutyok, jobb, mint a semmi :P

Everybody lies.

(#58314) Def26


Def26
félisten

Van egy kérdésem, ami lehet eléggé amatőr.

Egy fulcrum racing 3 kerékszettem van. Idén cserélnem kell a felnit, mert elkopott a fékfelület. Na most vagy veszek hozzá gyári fulcrum felnit, vagy pedig...nem is tudom.

Megszámolgattam a küllőket, első kerék 16, hátsó kerék 21 és az az igazság, hogy nem igen találok ilyen lyukszámú felnit. Milyen egyéb megoldás lehet a fulcrum felnin kívül úgy, hogy megtartsam az agyakat és a küllőket is. Tehát simán megússzam egy felni cserével.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58315) ivana válasza Def26 (#58314) üzenetére


ivana
Ármester

Ez el van kopva? Én simán hajtanám amíg meg nem reped az oldala :)

(#58316) Def26 válasza ivana (#58315) üzenetére


Def26
félisten

Ez a hátsó, itt már kicsit vészesebb a helyzet. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58317) ivana válasza Def26 (#58316) üzenetére


ivana
Ármester

Ja ez már durvább, mondjuk nem tudom, hogy lehet szétszedni a hátsó, ha az első egybe van, nekem az első kb. 4-5-ször annyira kopik.

(#58318) 6030D válasza vatafakk (#58306) üzenetére


6030D
Ármester

Jó testtartással ülsz tekerés közben? Lehet, hogy csak állítani kellene ezt-azt. Csukló vonala, ha fékkaron van a kezed? Vagy emelni kell a kormányon. Egy rokonnak fájt a műtött csuklója x idő után, emeltünk a stucnin 1 cm-t, elmúlt a fájdalom. Pedig abban Reba volt. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#58319) vatafakk válasza 6030D (#58318) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Közrejátszhat ez is, elég előredőlve használtam, ha nem haragszol most nem próbálom ki :)

Más kérdés, hogy [ezek] a KTM FUN ROAD kerékpárok hervis saját márkái? A típusra rákeresve csak hervises bringákat találok, olyan színben pedig sehol, mint amit testbike aprón hirdetnek. Felszereltségben kb ugyanaz mint a life road, ami több helyen elérhető.

(#58320) maximilian4 válasza vatafakk (#58319) üzenetére


maximilian4
addikt

Hogy lennének a Hervis saját márkái, ha egyszer a KTM csinálja?

Maxi

(#58321) Def26


Def26
félisten

Hozzáértő véleményezné ezt a kerékszettet? GIPIEMME PARADE Ár/értékben jó vétel lehet? :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58322) imyourfriend válasza vatafakk (#58319) üzenetére


imyourfriend
őstag

Szerintem arra gondolsz hogy a KTM ezen típust kizárólag a hervisnek gyártja, vagy tévedek? Vannak bizonyos márkának bizonyos típusai melyeket csak hervisben lehet megtalálni.

(#58323) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Hát srácok... mai program is letudva. :DDD

Wilier Carbon Izoard / Mortirolo Lampre Replica országúti váz, Campagnolo Centaur 2x10 szett, Fulcrum kerékszett (5.5/7), stb. Egyik 54-es, másik 56-os.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58324) rétisün válasza Tothgera30 (#58323) üzenetére


rétisün
veterán

ez se rossz program :)) gondolsz egyet, aztán veszel két bicajt? gyűjtöd őket?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#58325) Tothgera30 válasza Tothgera30 (#58323) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megtetszettek. :D

#58326 rétisün: Gondoltam hogy elnyerik a tetszésedet. ;]

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58326) rétisün válasza Tothgera30 (#58325) üzenetére


rétisün
veterán

éppenséggel nekem is tetszenek :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#58327) 6030D válasza maximilian4 (#58320) üzenetére


6030D
Ármester

Ugyan az a bico Life a forgalmazónál, Fun a Hervisben. Ha jól emlékszem

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#58328) Napfénysüti válasza Def26 (#58316) üzenetére

Hány év alatt kopott el ennyire?

Més que un club!

(#58329) Daniel Alves válasza Tothgera30 (#58323) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Gratula a gépekhez. Valamelyiket meg is tartod majd? #lovemywilier

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#58330) Def26 válasza Napfénysüti (#58328) üzenetére


Def26
félisten

Passz. Használtan vettem.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58331) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Személy szerint még eszembe se jutott hogy kipróbáljam a paripát ezen időjárási körülmények között, egyrészt nincs kedvem 2 óráig takarítani másrészt vissza kellene pakoljam a 12-28-as sort mivel féltem az ultegra sort valamint a kmc gold láncot is. :N

(#58332) fpeter07 válasza imyourfriend (#58331) üzenetére


fpeter07
veterán

Há` de... azér` van, hogy kopjon.

(#58333) imyourfriend válasza fpeter07 (#58332) üzenetére


imyourfriend
őstag

Még a régebbi szett is teljesen jól használható, az egy Tiagra/105 12-28 + kmc silver 10-es lánc. Azóta beszereztem egy 12-25-öt meg x10sl gold láncot, most karácsonyra pedig egy 11-23 jött a cn6701-el bár a láncot nem biztos hogy elhasználom. Sorok bírni fogják, viszont olcsó volt ezért vettem egyet a 2000km-es mellé. :) Napok óta akarok csinálni az állapotukról egy képet, mármint hogy milyen az új és a picit használt sor, de lusta vagyok szerelni. :D

(#58334) JackFeryll válasza fpeter07 (#58332) üzenetére


JackFeryll
őstag

Itt jön az, hogy a bicikli drága dolog. Főleg annak aki 10-20 ezret megy egy évben. :)
Ezekben a gyári kerekekben meg annyiért cserélnek felnit amennyiért már inkább újat veszel.

(#58335) ---Lasali--- válasza Def26 (#58314) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Gyári felnit kell hozzá venned.

(#58336) ---Lasali--- válasza Def26 (#58321) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem egy jó kerék, csak dizájn.

(#58337) fpeter07 válasza JackFeryll (#58334) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem 2 bringát kell ápolnom, tudom én azt. Várom a felajánlásokat.

(#58338) imyourfriend válasza JackFeryll (#58334) üzenetére


imyourfriend
őstag

Annyira azért nem drága mint egy autó, de drága az tény a prémium kategória. Kiszámolva esetenként elérhető a 20-25-30ft/km is ami már egy egész komoly működési költség viszont azért kerékpározunk mert szeretjük, hozzátevődik az egészségesebb életmód meg az hogy nem alkoholra cigarettára és droga költi az ember a pénzét jobb esetben. ;)

(#58339) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

A héten itt Veszprémben részt veszek egy kerékpár testreszabáson a Body Geometry Fit Studio Specialized jóvoltából. Body Geometry Fit Studio Specialized Veszprém

https://www.youtube.com/watch?v=ELnHNNg4sGM

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#58340) imyourfriend válasza Daniel Alves (#58339) üzenetére


imyourfriend
őstag

Milyen költségekbe kerül illetve mennyi időt vesz igénybe egy ilyen beállítás? Az eredményről majd megkérlek számolj be, újdonság ez számomra. :)

(#58341) Daniel Alves válasza imyourfriend (#58340) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Engedje meg, hogy mielőtt leírom a szolgáltatás árát, pár mondatban ismertessem a folyamat menetét.
Ahhoz, hogy személyre szabott legyen a beállítás, egy alapos fizikális vizsgálatot kell végeznünk, ami magába foglalja a medence ülőcsont távolság mérését (nyereg mérete miatt), a talpboltozat analizálását, az izületek vizsgálatát, izmok tesztelését, a végtaghossz mérését. Ugyanis, ha bárhol elváltozás van, az jelentősen befolyásolja a beállítást, illetve korrigálni tudjuk az elváltozásokat. Ez után kerül be a kerékpár a görgőbe és bringázás közben pontosan (szögmérőt, vízmértéket stb. használva) állítjuk a nyereg, kormány helyzetét.
Ez után következik a mozgás elemzés és a szükséges korrekció.
A folyamat kb. 1,5-2 órát vesz igénybe, így első ránézésre soknak tűnhet, de az eredmény megéri a fáradtságot. Az országban jelenleg 3 helyen érhető el ez a szolgáltatás. Mi jelenleg 45 mérésnél tartunk és abszolút pozitív visszajelzésekkel dolgozunk.
Ha bármilyen panasza (derék-, nyak-, térd fájdalom, láb-, kéz zsibbadás, kényelmetlen ülés pozíció, gyakori izomgörcs..) van, a pontos beállítás sokat tud segíteni.
A szolgáltatás ára 25.000 Ft.
Amennyiben szeretne még többet tudni a technikáról, szívesen válaszolok, most még egy kicsit vissza is fogtam magam. smile hangulatjel
A beállítást én végzem, foglalkozásomat tekintve gyógytornász, ill. spinracing edző vagyok. A Stúdió a Kuszi Kerékpár szaküzlet részeként működik így a megfelelő szakmai hátteret a kollégáim biztosítják. A boltban ( www.kuszikerekpar.hu ) a Specialized kerékpárok, alkatrészek elérhetőek.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#58342) fpeter07 válasza imyourfriend (#58340) üzenetére


fpeter07
veterán

Ja ja, engem is érdekelne az ára. Ha csak pár ezer, simán megéri. Nehezen tudom csak belőni a jó nyeregmagasságot.

szerk: "A BG Fit szolgáltatás igénybevételéhez mindenképp elõzetes idõpont egyeztetés szükséges és kb. 3 órát kell rászánni, a szolgáltatás díja pedig 25.000 Ft." Bár ha erről van szó, inkább mm-ezgetek.

[ Szerkesztve ]

(#58343) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Különösebb panaszom nincs, viszont kíváncsi vagyok az eredményre mivel nem kevés pénzt költöttem kerékpárra és úgy érzem kényelmesen ülök rajta, sőt a kormányt még lejjebb szeretném vinni de már nincs hézagoló alatta. :P Belegondolva egy idő után a kényelem és a komfortérzet sokkal fontosabb mint maga a kerékpár milyensége, példának okán azt közel lényegtelennek tartom amatőr szinten hogy ultegra vagy dura-ace szintet hajt valaki, sokkal fontosabb hogy kényelmes legyen a kerékpár + a ruha valamint a cipő, a jó beállítás sokat hozhat a konyhára.

(#58344) ivana válasza imyourfriend (#58343) üzenetére


ivana
Ármester

lényegtelennek tartom amatőr szinten hogy ultegra vagy dura-ace szintet hajt valaki Az biztos :))

(#58345) gonger válasza Tothgera30 (#58323) üzenetére


gonger
senior tag

eladó lesz az 54-es?

(#58346) Def26 válasza ---Lasali--- (#58335) üzenetére


Def26
félisten

Próbáltam keresgélni de 40-50k alatt nem nagyon találtam. Most ez ilyen furi helyzet, hogy annyiba kerülne a két "üres" felni mint egy komplett kerékszett? :D

Mit csinálnak azokkal az agyakkal miután lekopik a felni fékfelület?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58347) Tothgera30 válasza gonger (#58345) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Valószínű, bár az eddig jobban bejön. De ha valakit érdekel, privát üzenet formájában keressen, ha lehetséges.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58348) parkr válasza ivana (#58344) üzenetére


parkr
őstag

de ha tellik rá, miért ne... :U
ha tehetném én is Di2-t használnék (bár lehet, akkor is maradnék ultegránál), de még nem nyertem a lottón

(#58341) Daniel Alves az első mondat felőből láttam hogy lehúzós lesz. hányinger az ilyen "rábeszélés"
ha lenne mondjuk 5 ezer, szerintem sokkal többen csináltatnák és nagyobb lenne a bevétel is. arról nem beszélve hogy jobb helyeken ennek az árát beleszámítják az új bringa árába [link]

(#58349) Daniel Alves válasza imyourfriend (#58343) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Én is így vagyok vele. 600k-s bicikli esetében nem ezt a 25k-t fogom sajnálni. Plusz a bolttal is jó kapcsolatot ápolok.

Természetesen beszámolok majd róla :)

(#58348) parkr : Itt is ha új bicajt veszel akkor beszámítják. :)

Nem azért dobtam fel a témát, hogy civakodjunk :) Van egy ilyen lehetőség aki szeretne menni és "megteheti" az miért ne fizessen érte?

Lehet többen mennének ha 5k lenne a mérés de ebbe most ne menjünk bele. :)

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#58350) fpeter07 válasza Daniel Alves (#58349) üzenetére


fpeter07
veterán

"Lehet többen mennének ha 5k lenne a mérés de ebbe most ne menjünk bele."

Hát biztosan a 45 fő sokszorosa részt vett volna egy ilyenen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.