Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) Pttypang válasza geza844 (#58947) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem ugyanarra gondolunk.

A csajna lampa, az az ebayes filleres szutyok, amit vehetsz, minden hamisitas hamisitasa, utolagos szerelgetest, esetleges hibajavaitast igenylo cucc, a leirasanak a kozeleben sincs.

Peldaul az en lampaim azok, ultrafire logo is van az egyiken talan, persze mindketto meghalt mar, de kis lelkesedessel orvosolhatoak a problemaik, osszeszerelesi minoseg es egyebek teren.

Annal, amit te linkeltel pedig szerintem csajna modon nem igazan megoldhato dolgokat talalsz, vagy legalabbis annyira köze nem lesz az eredetihez, hogy ertelmetlen. Vagy tevedek es egy sima step up meg egy led van benne aztan jonapot :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#58952) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Pár hónap után előszedtem a bringát, és mentem vele kb 11km-t. Nagyon elfáradtam, és nehéz volt tekerni. Biztosan beragadtak a csapágyak. Másra nem is tudok gondolni.

...

( ;] :DDD :B )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#58953) 6030D


6030D
Ármester

Fali tartó témához:
1. [magyar gyártmány]
2. Ha lenne akkora falam, én fúrnék fel 2 db 20 cm tetőlêcet vizszintesen a kerekeknek, középre tipilvel egy gyűrűs csavart, abba egy kötélhurok, abba a pedál. Kerekek feltesz a lécre, pedál beakaszt, bico kihajlik amennyire akarod. Költsége max 200 Ft.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#58954) Pttypang válasza -=RelakS=- (#58952) üzenetére


Pttypang
veterán

En igy tel utan azon szenvedek, hogy ahol eddig 2*4 fokozatban mentem fel 17+ km/h tempoban, ott most kb 13-al vanszorgok fel :DDD

Nem tett jot, hogy dolgozgatni jartam heteket..

De most megcsinaltam az elso&hatso sarvedot a praktikeres alatetbol, 150ft-os lapbol kijon az elso es a hatso is, meg egy belsot feltekertem a lancvillara, nem lett tokeletes, de tesztelni jo lesz. :R

Everybody lies.

(#58955) ShiTmano válasza Tendd (#58949) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nekem ez jónak tűnik. Te 183 centi vagy ahhoz pont jó a 19,5" váz. Neki a 175cm-hez szerintem max 17" javasolt feltéve hogy átlagos testalkatú. Én 180cm vagyok, a 19" nagy, viszont én gólya vagyok. (Hosszú láb, rövid felsőtest.)

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58956) -=RelakS=- válasza Pttypang (#58954) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Sárvédőkről képet, vagy meg sem történt! :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#58957) JackFeryll válasza geza844 (#58947) üzenetére


JackFeryll
őstag

.
nagyon rossz helyen van a topik törlés (listából) gomb

[ Szerkesztve ]

(#58958) Def26


Def26
félisten

Országúti sisak vásárlásnál mire kell figyelni milyen márkából válasszak? Olyan 20k lenne rá.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58959) Integrale válasza Pttypang (#58954) üzenetére


Integrale
veterán

Sárvédődről kicsit részletesebben ha kérhetem! :D Miből vágtad ki? Belső feltekerése hogy sikerült?

"Bad reklám is reklám too"

(#58960) HEAHEA válasza ShiTmano (#58929) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia! Csak az infó kedvéért, én a biker-boarder-től rendeltem még tavaly a bringámat,paypal-lal fizettem, bár úgy tudom bankkátyával is lehet. UPS szállította, nyomon tudtam követni a csomagot, ami meg is érkezett . A szállítás összege kb. 20 euro volt. Már várom a jó időt, hogy tekerhessek. :K

(#58961) rétisün válasza Def26 (#58958) üzenetére


rétisün
veterán

márkát nem tudnék ajánlani, inkább csak annyit, hogy mindenképpen próbáld fel, illetve nem árt minél több szellőzőnyílás, hogy jobban szellőzzön (ilyenkor télen meg jobban átfújjon rajta a hideg ;] ) meg jó ha van benne bogárháló.
miért országúti kell? a legtöbb sisakról le lehet venni a napellenzőt, aztán ugyanott vagy vele, mint egy országúti sisakkal.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#58962) HEAHEA válasza crissprivat (#58937) üzenetére


HEAHEA
tag

Nekem is hasonló problémám volt, kb. 176 cm vagyok . 20"-os MTB kerékpárommal tekertem, fájt a tarkóm, a karom ki volt nagyon nyújtva, nekem is rosszabb volt hosszabb távon. Montiból nekem is inkább a 17"-18" lenne az ideális. Váz, vagy bringacserét javaslok én is, vagy táv csökkentést :))

(#58963) Szakbarbár válasza Def26 (#58911) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem működik vele, épp az előbb próbáltam ki. Olyan telefon kell hozzá, amiben van Bluetooth 4.0 (Low Energy) A PIN kódja:00000000, elég nehéz megtalálni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#58964) ivana válasza Tendd (#58949) üzenetére


ivana
Ármester

Hosszú távra aszfalton csak a kos, egész egyszerűen egyenes kormánnyal nem érhető el az a sok fogás pozíció.

(#58965) Def26 válasza rétisün (#58961) üzenetére


Def26
félisten

Nem igazán tudtam, hogy van különbség. Tehát akkor mindenképp próbáljam fel és legyen rovar háló. Márkában esetleg valami fontos? Csak hogy ne vegyek valami túlárazott valamit. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58966) crissprivat válasza HEAHEA (#58962) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ha az anyagiak engedik,veszek egy klassz specialized trekking bicajt ;]
A méretemhez 175cm/75Kg melyik a megfelelö méret a linken lévö táblázat szerint?

Ezzel ami van,már nem variálok inkább semmit :(

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#58967) ShiTmano válasza HEAHEA (#58960) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszi! Azt a boltot nem is ismertem.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58968) Because válasza crissprivat (#58966) üzenetére


Because
őstag

nem kell ennyire messzire menned egy fitness bringáért: Courier DT és még ajánlott is

(#58969) HEAHEA válasza crissprivat (#58966) üzenetére


HEAHEA
tag

Szerintem az M-es méret a jó, bár előtte érdemes próbát tenni. Én is szemezgettem a Specialized márkával, először a Crosstrail szériával, aztán képbe jött a Diverge széria. Csak mikor megláttam az árazást nekem is ilyen fejem lett: ;] Le is tettem róla, így lett ez a bringa a befutó.

(#58970) ShiTmano válasza crissprivat (#58966) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Habár nem tőlem kérdezted, de azt javaslom mérd meg a vízszintes felsőcsőhosszt a mostani váznál, és vonjál le belőle pár centit. A Speci táblázatban top-tube lenght (horizontal) néven szerepel. Nálam pl. a mostani felsőcsőhossz: 590mm, ez sok. Olyan 560-570mm között lenne jó a 180 centimhez, rövid felsőtesttel. Neked ha átlagos a testalkatod akkor s,m méreteket ajánlom max., ott 571,581mm a vízszintes felsőcső. DE, mielőtt bármilyet veszel, inkább próbáld ki, az a biztos.

HEAHEA: gyorsabb voltál. :)

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58971) crissprivat válasza ShiTmano (#58970) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi a segítségeteket fiúk.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#58972) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Ti milyen idős kereket vennétek meg használtan maximum ? (tegyük fel szépen forog és nincs szétkopva a felni)

(#58973) Because


Because
őstag

szerintetek érdemes ilyet venni: Java rigid fork

(#58974) ShiTmano válasza crissprivat (#58971) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ezért van a fórum. :)

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58975) #48525824


#48525824
törölt tag

hatha valamelyikotok jobban ismeri most a jelenlegi akciokat, max. 250 lenne orszagutira, mindenkeppen uj kellene. van valahol valami jo ajanlat?

(#58976) bunddog válasza ShiTmano (#58936) üzenetére


bunddog
tag

Igen, a DHL valszeg a postának fogja adni, én a dpd-t választottam bike-discount-ról azt dpd-s hozta.

(#58977) ShiTmano válasza bunddog (#58976) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ok, akkor Én is azt fogom.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58978) parkr válasza #48525824 (#58975) üzenetére


parkr
őstag

ez a Cube elég jó áron van szerintem, vagy ez a Wilier még de ennél csak a drágábbik karbon villás

[ Szerkesztve ]

(#58979) parkr válasza parkr (#58978) üzenetére


parkr
őstag

+még egy Lapierre

(#58980) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Fenix MC11 Cree XP-G2 R5 LED lámpa tetszik. Ebay-en 12 000 HUF alatt már van. Jókat írnak róla. Több szituációban használnám. Pl. kerékpáron is. Lassú tempó mellett városban. De az utakon vannak kátyúk, hibák. Rossz a közvilágítás. Jó ötlet kerékpáron is használni?

Burst (155 Lumens); High (105 Lumens / 2h 15min); Mid (50 Lumens / 6h); Low (3 Lumens / 90h)
(Lab tested by Fenix using 2500mAh Ni-MH battery)
Nem tudom, ez a teszt tölthető elemmel volt-e elvégezve. Én a tölthetőket preferálom.

Van lámpa nélküli fejpánt. 1 videóban láttam. Olyan, mint egy normális fejlámpa, de a lámpa helyén egy rögzítő van (a homlokon). Ha univerzális és különböző átmérőjű angle torch-hoz jó az remek. Mi a neve? Nem találom a kifejezést, amivel a kereső megtalálja.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#58981) Tothgera30 válasza #48525824 (#58975) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha kibővíted 300k-ra, akkor egy Wilier Mortirolo Lampre Team Carbon országúti bringát tudok ajánlani, teljes Campagnolo Centaur Carbon szettel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58982) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Milyen porszűrős maszkot tudtok ajánlani bicózáshoz Váci útra?
Létezik olyan porszűrős maszk, aminek a beszívott levegője fűthető?

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#58983) Syd69 válasza Def26 (#58958) üzenetére


Syd69
aktív tag

1. Kényelmes legyen!!!
2. Neked tetszen

kb szerintem ennyi (volt, hogy a kinézett márka darabját otthagytam mert nem volt kényelmes)

Alma

(#58984) priusz


priusz
aktív tag

Nem tudom mi lehet, de tegnap tekertem először idén és nagyon nem ment. Biztos új gumit kell vennem :) Azt sem értem, hogy nem is vettem semmit és mégis nehezebb a bicaj 4kg-al mint tavaly :F :DD
Amit még nem értek, hogy nekem mindig szembeszél van akármerre megyek :)
Egy szó mint száz keserves 38km volt de összességében jól esett!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#58985) crissprivat válasza ShiTmano (#58970) üzenetére


crissprivat
senior tag

EZEN a fotón nyilakkal jelöltem a mért távolságot. Végpontoknak a heggesztést néztem (nem tudom,hogy ott e kell) és ott pontosan 56cm a távolság.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#58986) rétisün válasza crissprivat (#58985) üzenetére


rétisün
veterán

vízszintesen, csőközéptől-csőközépig értendő a virtuális felsőcső-hossz:

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#58987) JackFeryll válasza priusz (#58984) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ez ilyen. Hátszél maximum időfutamon jár az ellenfélnek. :D

(#58988) Valami x éves új darabot kéne kifogni leárazva 250-ért mondjuk 105/Veloce szettel,9 kiló alattit, kerék valószínűleg nehéz gyári darab lesz.

[ Szerkesztve ]

(#58988) #48525824 válasza parkr (#58978) üzenetére


#48525824
törölt tag

Köszi:) eddig ket tetszetos van, egyik egy bianchi, de claris-szal (tudom, tudom), a masik a lapierre 300, de a harom tanyeros hajtas nem annyira jon be.

@Tothgera30: koszi, sajna a 250 az mar a kibovitett keret :(

(#58989) HEAHEA válasza #48525824 (#58988) üzenetére


HEAHEA
tag

Esetleg innen valamelyen kerékpár:Rutland Cycling ? Nem linkeltem konkrét márkát, nem tudom az ízlésed és méreted. Jó böngészgetést!
:)

[ Szerkesztve ]

(#58990) #48525824 válasza HEAHEA (#58989) üzenetére


#48525824
törölt tag

koszi, most ugyis egy cannondalel szemezek, sora szettel pont ugy jonne ki, hogy a gyari kerekeket le is tudnam cserelni fulcrumra.

(#58991) rétisün válasza #48525824 (#58988) üzenetére


rétisün
veterán

első outinak szerintem simán jó egy claris-os bicaj, aztán ha tetszik az outizás, lehet tuningolni (aztán lehet, hogy te már évek óta outizol, akkor ugye ez nem érvényes :N )
szerintem inkább egy jobb váz, gyengébb felszereltséggel, amit lehet tuningolni, mint egy dura-ace-es bicaj valami gagyi vázra építve.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#58992) parkr válasza #48525824 (#58988) üzenetére


parkr
őstag

találtam németben két Scottot, külföldi szállítást nem írnak ugyan de érdemes rákérdezni, mert jó áron vannak [link] [link]

(#58993) #48525824 válasza rétisün (#58991) üzenetére


#48525824
törölt tag

pont ezert szemezek a bianchival is, hiaba clarisos, de az a vazszett nagyon bejon, kesobbiekben ugyis fejlesztgetnem, ha ugy alakul. fixirol valtok outira, ugyhogy a valtasteljesitmeny nalam nem lesz osszehasonlithato mashoz :D

(#58994) crissprivat válasza rétisün (#58986) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi az infót.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#58995) Because


Because
őstag

na elkészültem az 1x8 sebivel, egy igazi városi canga lett, csak a csomagtartó hiányzik :)

(#58996) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nem kell a millios bicaj..... Ezek 26"-al, meg telok nelkul, semmi hajtassal, es elmentek annyit, mint masok egesz eletukben soha. Irigykedem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58997) ivana válasza MPowerPH (#58996) üzenetére


ivana
Ármester

Hunor féle egyedi acélváz, agyváltó ami valószínűleg rollhof nem két filléres bringák ezek. A négyszöges hajtás a javíthatóság miatt fontos. Alsó hangon sok százezer volt egy ilyen bringa.

26" az az óriási terhelés miatt lehet, hogy alacsonyabban legyen a súlypont és ne legyen annyira instabil például szélben.

[ Szerkesztve ]

(#58998) Pttypang válasza Pttypang (#58954) üzenetére


Pttypang
veterán

Nah az elso egy kis sarazasra meg is valt a bicikli nyujtotta kenyelemtol, leszakadt.

Az elso valto moge nem szoktatok semmit tenni? Nekem ott szepen osszeall a sar.

Talan dupla anyagbol kene csinalnom, osszeragasztva a kettot, hogy ne hasadjon olyan konnyen, meg igy is "megeri" kategoria.

Everybody lies.

(#58999) Because válasza Pttypang (#58998) üzenetére


Because
őstag

ezért is szedtem le a most mutatott bringáról, még ezzel a sárvédővel is behordja a mocskot... (csodálkozok, amikor valaki itt 5-10 centis pappírcsákókkal akar védekezni :D )

na de hogy én is felajánljak valamit, vehető, vihető: [link]

[ Szerkesztve ]

(#59000) MPowerPH válasza ivana (#58997) üzenetére


MPowerPH
félisten

Specko, de semmi extra. Regen sokba fajtak, de most mar nem egy nagy technika. A 26" szerintem azert van, mert akkoriban ebben a katban is ez volt az altalanos. Meg ugye itt a kenyelem az elso... Nekem ha pl. a sajatomon 100km-et kellene vegigulnom, elsirnam magam. 50km -ek utan mar fajdalmas minden mozdulat. Nagyon bejon ez az egesz dolog, iszonyat feelingje lehet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.