Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) TripleB válasza tatabike (#30276) üzenetére


TripleB
senior tag

Ott nem csak a felirat félrenyomása volt , b kategóriásként volt feltüntetve, a magyaroknak jó az... Szépen ütött is némelyik, szálszakadásos volt stb. A Contival vettem a biciklit, a Michelin fogja leváltani. Az Evo-kból meg nem engedek. Volt performance,gyorsan kopott, szakadtak le a szélső blokkok.
Egyébként a Lithion2 hajtogathatót annyiért vettem, mint Te a cst-t... sőt, talán még olcsóbban. Nem emlékszem az akkori euro árfolyamra.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#30352) yodamester10 válasza gyulank (#30347) üzenetére


yodamester10
őstag

Én is csak olvasgatom micsoda problémát kerítesz a guminyomásból.Ha már ennyire precíz akarsz lenni,akkor NE felejtsd ki a felni max.bár terhelhetőségét sem!Nekem DT Swiss kerekeim vannak a montinban és Schwalbe külsőt használok 2.1-et és max. 4 bar-ra lehet fújni őket amit leginkább a felni határol be,és nem a gumi.Ha ilyen mezei bringád van akkor neked teljesen mindegy milyen a nyomás ;]

[ Szerkesztve ]

(#30353) Rottweiler89 válasza yodamester10 (#30352) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Gondolom én,óriási elírás...

Üdv: Rottweiler89

(#30354) yodamester10 válasza Rottweiler89 (#30353) üzenetére


yodamester10
őstag

Tuti :DDD

(#30355) Rottweiler89 válasza yodamester10 (#30354) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Mindjárt megrendelem :DDD

Üdv: Rottweiler89

(#30356) TayRol válasza beteg (#30332) üzenetére


TayRol
veterán

Gondolkoztam én is ezen, nem tudom, hogy erdemes-e venni a fitness cangára. Legtöbbet a városban tekerek, bár ritkán állok meg. :)

(#30357) fpeter07 válasza Rottweiler89 (#30353) üzenetére


fpeter07
veterán

Forintba adtak meg az arat? En siman megrendeknem,nhga meg nem adjak el ennyiertt visszamondanam.

(#30358) jackbacsi87 válasza Rottweiler89 (#30353) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

ááá,szerintem csomagolás sérült, pl kiszakadt a nyereg...nem éri meg :C

(#30359) Teasüti válasza Rottweiler89 (#30355) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hol kell kosárba rakni? ;]

(#30360) kovsol
Ennyiért instant get. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30360) kovsol válasza Teasüti (#30359) üzenetére


kovsol
titán

ugyan ez a kérdés merült fel bennem is :D

May the Force be with you!

(#30361) jackbacsi87 válasza Teasüti (#30359) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

kép felett webshop, aztán Mountai Bike 27,5 Fully, 4 sor bal szél

(#30362) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Megrendeltem, meglátjuk mi lesz. ;]
Remélem van választék vázméretből, megjegyzésbe oda írtam milyen kell. :P
Személyes átvétel, készpénz. Ha ennyiért áll az üzlet, akkor kiveszek egy szabit s felmegyek érte. :C

(#30363) vendingo válasza Teasüti (#30362) üzenetére


vendingo
veterán

Ezért ilyen olcsó, és ezért nincs vázméret megadva:

:DDD

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30364) Cathfaern válasza gyulank (#30347) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De benne van. Az az ideális keréknyomás, ha a terhelés hatására a külső peremének a magassága pontosan 15%-al csökken ("tire drop", van ábra is hozzá). Ez bármelyik külsőre alkalmazható, csak igényel egy vonalzót, meg 2 embert.

(#30365) jackbacsi87 válasza Teasüti (#30362) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

2 részlet amúgy az ÁSZF-ből:

Amennyiben a Szolgáltató minden gondossága ellenére hibás ár kerül a webáruház felületére, különös tekintettel a nyilvánvalóan téves (a termék általánosan elfogadott árától jelentősen eltérő vagy rendszerhiba miatt megjelenő pl.: 0 Ft / 0 Ft) árra, akkor a Szolgáltató nem köteles a terméket hibás áron szállítani, hanem felajánlja a helyes áron történő szállítást, amely ismeretében a Felhasználó elállhat a vásárlástól.

A www.bringaboard.hu weboldalon keresztül összeállított elektronikus megrendelés leadásával és annak a Szolgáltató által történő visszaigazolásával a Felek között magyar nyelvű szerződés jön létre.

Szóval kicsi rá az esély. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30366) Teasüti válasza jackbacsi87 (#30365) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sejtettem, csak nem találtam az ÁSZF-et sehol. Normális oldalakon regisztrációnál van egy link hozzá.
És ha nekem nyilvánvalóan nem téves? Laikusként lehet meg se tudnám különböztetni a tescó DH bringát a pesti vásártéren látható 20-30k-s ajánlatoktól.

(#30367) vendingo válasza Teasüti (#30366) üzenetére


vendingo
veterán

Végső esetben azt mondják, hogy sajnáljuk elfogyott, nem is lesz már többet, csak csillagászati áron...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30368) tatabike válasza TripleB (#30351) üzenetére


tatabike
őstag

Nem tudom, én akkortájt voltam futár is, meg egyebek, és nagyon sok ilyen b contit koptattunk el, sosem panaszkodott senki, hogy bármi bajuk lett volna... :N Azért néhány tucat gumiba csak beleesett volna egy-két ilyen hibás, ha lett volna benne.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30369) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Van tippetek mivel lehetne kipofozni kicsit?
600as vázváltó

(#30366) Teasüti : szerintem felajánlják az eredeti árat, vagy esetleg kis kedvezményt, aztán elállhatsz a vásárlástól.

(#30370) Pttypang válasza jackbacsi87 (#30369) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem ilyesmihez rézkefe van itthon.

Everybody lies.

(#30371) tatabike válasza jackbacsi87 (#30369) üzenetére


tatabike
őstag

Gőzborotva + szidolozás

Szép cucc, volt ilyen nekem is... :C

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30372) jackbacsi87 válasza tatabike (#30371) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

(#30370) Crytec210 rézkefe valahogy nem szimpatikus. nem karcol nagyon?

ténlyeg! szidol van itthon, az lesz az első próba.

KTM formulát építgetek át. nem lesz szép, de remélhetőleg működni fog.
Positron váltó, FFS system lekerül, az acél felnik be vannak repedve a küllőknél, tovább nem kísértem a sorsot, az is lekerül.
Helyete mint a karácsonyfán, minden lesz :C :
ez a 600as váltókar, 300ex hátsó, lx400as első váltó,weinmann fék marad, euroline trekking első kerék, 7es kazettás hátsó kerék (valami cerchi maccari vagy mi),28-as semperit gumi marad, 105-ös hajtómű, középcsapi még nem tudom mi lesz.
Piacon ezeket tudta beszerezni:):) Most a biztonságos használhatóság a cél, később meg majd szépítgetem.

[ Szerkesztve ]

(#30373) torzo


torzo
Ármester

Van valakinek tapasztalata Reelight-tal?
Korábban agydinamó és Trelock ledes lámpa kombóval nagyon jól elvoltam. Szóval ennek a Reelight-nak van a Trelockhoz mérhető fénye? Illetve a küllőre felszerelt mágnes stb. mennyire zavaró?

(#30374) Pttypang válasza jackbacsi87 (#30372) üzenetére


Pttypang
veterán

De, persze, karcol, hülyeséget mondtam, utána gondoltam bele :W
En is sidolozni szoktam, ha szamit a karcmentes felulet :B

Everybody lies.

(#30375) tatabike válasza torzo (#30373) üzenetére


tatabike
őstag

A lámpákat nem ismerem. A küllőre szerelt mágnest meg érdemes a szeleppel szemben elhelyezni, hogy ne rázza a kereket.

Ja, szidolozni kell, jó az öreg a háznál, mi? :D

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30376) Rhino666 válasza D.Orion (#30305) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszi az infót. Én inkább olyat szeretnék, amihez nem kell alkatrészt beszerezni hosszú távon sem, nem bánnám ha a karbantartási költség konvergálna a nullához, ha már nem a Tacskóból veszem a 20eFt-osat, hanem 6x annyit szánok rá. :) Anno volt egy hasonló árú Mongoose Hill Topper 1993-mas bicóm, azon csak markolatot, nyerget, bowdent, külsőt/belsőt meg fékpofákat kellett cserléni az alatt a 10 év alatt, amíg használtam. Valami hasonlót keresek most is. :)

Hozná a szintet ezek közül valamelyik?

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#30377) Pttypang válasza tatabike (#30375) üzenetére


Pttypang
veterán

Mennyire lehet eros a remeges?
A hatso kereken a szelepsapka egy villogos "bizbasz", viszont a kereket ha uresben megforgatom, razkodik. Lehet, hogy amiatt van?

Everybody lies.

(#30378) Doki16


Doki16
addikt

Ismertek olyan boltot Székesfehérváron ahol lehet kapni SPD pedált cipővel együtt?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#30379) tatabike válasza Pttypang (#30377) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, lehet amiatt is. Amúgy ha jó a csapágyazás, és nincs nyolcas vagy tojás a kerékben, könnyen kiderítheted, hol van a keréken a plusz súly, ami ráz. Támaszd fel, hogy a kerék függőlegesen álljon, és szabadon tudjon forogni. Forgasd meg egy kicsit, és hagyd addig, míg meg nem áll. Jegyezd meg vagy jelöld meg azt a pontját, ami a legközelebb van a földhöz, majd forgasd meg újra, és megint hagyd, hogy megálljon. Ha ismét a jelölés lesz a föld felé, akkor ott valami plusz súly van a keréken. Ez lehet akár egy hosszabb szárú szelep is, lehet óra jeladó mágnese, prizma, ilyesmi.
Mondjuk ez a módszer igazán csak leszedett gumival és felniszalaggal, hátsó keréknél meg leszerelt racsnival ad valós eredményt, és mint írtam, nem lóghat a csapágy és nem lehet benne tojás/nyolcas sem. Ha egy ilyen csupasz kereket forgatsz meg, akkor ha minden oké, a szelepnyílásnak mindig felül kell lennie, mikor megáll a kerék, mert ott a legkönnyebb, a szeleppel átellenes oldalon meg az illesztés van, és ha az szegecselt, akkor ott nehezebb.
Nagy sebességnél van jelentősége inkább, olyankor érezni egy finom vibrálást a kormányon. Olyan nagyon nem igazán lehet elszúrni a kiegyensúlyozást, hogy menet közben nagyobb gáz legyen, de hosszú távon káros hatással lehet a teljesítményre is egy rázó kerék (nehezebb hajtani a kerékpárt) csak nem veszed észre, olyan kicsi a különbség.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30380) D.Orion válasza Rhino666 (#30376) üzenetére


D.Orion
veterán

Ezek kötelező cserének mondhatóak idővel. Eme gépeknél a minőséggel már nincs gond. Láncot azért majd néha takarítsd le. 3000km felett már figyelni kell a nyúlásra.

(#30381) Rhino666 válasza D.Orion (#30380) üzenetére


Rhino666
őstag

Akkor kimondható, hogy megtaláltam az adott árkategóriában az igényeimnek megfelelő, legjobb ár/érték arányú, új biciklit? :) Vagy ennyiért már Alivio váltós, hidraulikus tárcsafékes darabokat is ki lehet fogni egyik-másik márkából? :B

Reméltem, hogy lesz egy-két javaslat, mert eléggé mélyvízben vagyok így kb. 20 év után. :(

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#30382) imyourfriend


imyourfriend
őstag

A kelleténél nehezebb húzni a hátsó fékemet, ezért szétszedtem a bowdenezést és látom hogy levált a bowdenház vége cseppet, kezdi fodrozni a fékbowdent. Lehet még vele közlekedni, vagy esélytelen és azonnal csere? Ausztriába indulok ma 100km-re, ahogy nézem szálat még nem vágott el a bowdenház és hátsó fékről van szó amit amúgy is kevésbé használok.

(#30383) deicide


deicide
veterán

Ilyenkor érzem, hogy a téli alapozás nem kidobott idő... :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30384) D.Orion válasza Rhino666 (#30381) üzenetére


D.Orion
veterán

Most mobilról vagyok, de este majd körbenézek pcről. Általában 120k-ért akcióknál már ki lehet fogni olyan 26"-os kerekű gépeket ahol legalább a hátsó váltó Alivio. Hidrás tárcsa ebben az árkategóriában olyan, mint a fehér holló.
3-4 éves beragadt darab v. tavalyi tesztbringa esetén lehet csak találni jobb felszeretséget.

[ Szerkesztve ]

(#30385) Pttypang válasza tatabike (#30379) üzenetére


Pttypang
veterán

Epp az elobb volt egy jo belso cserem, a hatso uj felni megette a belsot, en ostoba elfelejtettem a felniszalagot, ofc meg is lett az eredmenye, 4 bar-nal allo helyben mig bementem a tescoba elszallt..
A razas egyelore a legkisebb problemam, a valtorendszert a teli hasznalat megette, a hatso valtot mindenkeppen cserelnem kell majd, jovo honapban pedig a hajtokar kornyeke kovetkezik :)
Mellekesen majd fekvaltokarokat is be kell szereznem, meg uj vezetekezest.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30386) Because


Because
őstag

annyira gyönyörűen fest a szabadban a bicóm, hogy meg kell osztanom veletek :D

[link]

(#30387) anorche1 válasza Pttypang (#30350) üzenetére


anorche1
őstag

Melyik bolt? Bombastic?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#30388) torzo válasza Because (#30386) üzenetére


torzo
Ármester

A bringád tényleg király, de a fotográfia csapnivaló. Igaz, ez nem fotóstopik, de azért lőhettél volna sokkal jobbat is. A bringához grat! A fotó: ülj le, egyes!

(#30389) Because válasza torzo (#30388) üzenetére


Because
őstag

valóban nem fotós topic, nálam annyi elég, hogy úgy ahogy éles legyen. szerintem szépet készít a BB Z10-es telója :P

ahogy a bicón is elég az én felhasználási a körömben a négyszögtengelyes hajtás, altus váltó, CST gumik :)

[ Szerkesztve ]

(#30390) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok,

Most költöztem be Debrecenből Veszprémbe. A régi versenybiciklim sajnos nem tudja felvenni az itteni lankásabb utakat így kénytelen vagyok új biciklit vásárolni.
Valakinek volt már dolga ezzel vagy hasonló fitness kerékpárokkal? Esetleg más alternatíva? (olcsó teleszkópos biciklik kilőve)

Giant rapid 4 159.900ft

Focus arriba 4.0 176.220ft

Focus arriba 3.0 196.680ft

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#30391) Pttypang válasza Because (#30389) üzenetére


Pttypang
veterán

Hjaj, pedig szep kep is lehetne, ha.. :N

Everybody lies.

(#30392) torzo válasza Because (#30389) üzenetére


torzo
Ármester

Nem a telóddal van bajom, de a bicó árnyékban, mögötte a besütő nap teljesen elviszi a tekintetet, a környezet randa, szóval alig látszik valami ebből a jó kis skeróból.
Amúgy, meg nem törődj a commentemmel, fotósbuzi vagyok, nem tudok kibújni a bőrömből! :K

üdv.

Daniel Alves Ami Giant, az sz@r nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#30393) Because


Because
őstag

nyössz.... na majd akkor következőnek jobban sikerül :D

(#30394) Daniel Alves válasza torzo (#30392) üzenetére


Daniel Alves
őstag

:D
Napi 13-14km biciklizés lenne naponta a munkába. Ezeket a focus kerékpárokat nem ismerem, ezért is írtam talán valaki... Hétfőn mennék megnézni illetve vásárolni addig találnom kellene biciklit. :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#30395) torzo válasza Daniel Alves (#30394) üzenetére


torzo
Ármester

A Focust én sem ismerem. A Giant viszont általában jó. Nem vagyok én szaki, csak böffentettem.

(#30396) tolvaj! válasza Daniel Alves (#30394) üzenetére


tolvaj!
őstag

Focus montim van és imádom. Egy gyenge pontja van egyedül, a teleszkóp (sr suntour xct v2).

(#30397) Crytec210

google translate?

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#30397) Pttypang


Pttypang
veterán

Crivit z31433 manual nincs esetleg valakinek? Lehetoleg angol nyelvu vagy magyar.. Francia es nemet mar jott velem is szembe, de nem ertettem szot veluk :B

Everybody lies.

(#30398) tatabike válasza Daniel Alves (#30390) üzenetére


tatabike
őstag

Focus elég igényes váz, ha lehet hinni a gyártónak, minden vázat megröntgeneznek, hogy nincs-e a hegesztéseknél zárvány, repedés vagy egyéb hiba.

(#30397) Crytec210, ha jól rémlik, nekem ugyanilyen órám van fehérben, úgyhogy elvileg van, csak fogalmam sincs hol... :F

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30399) zoli03 válasza Pttypang (#30397) üzenetére


zoli03
őstag

Lidl oldalán fent van minden használati útmutató, itt van, amelyiket te keresed.

(#30400) Pttypang válasza zoli03 (#30399) üzenetére


Pttypang
veterán

Koszi, mar mindenhol kerestem, csak epp ott nem :B

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.