Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) yodamester10 válasza Narakh (#29975) üzenetére


yodamester10
őstag

Nekem ilyen van és brutál jól bírja.Ha van rá keret és olyan a bringa megéri beruházni rá.

(#30052) Narakh válasza yodamester10 (#30051) üzenetére


Narakh
senior tag

Ennyi pénzem azért nincs. ;] Már újonnan darál kicsit a jobboldali pedál, olykor talán kattog is - ezt még talán orvosolja egy kenés, de platform után alapból olyan furcsa érzés ez a cucc, nagyon idegen. Ezért gondolkodom valami platformon, csak azt néztem, ezek az ipari csapágyas dolgok tízezer pénz felett kezdődnek.

Az a OP-es mez egyébként iszonyatosan adja, kár, hogy M-es. :U

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#30053) Ati007


Ati007
őstag

Tegnap észrevettem hogy valami van az első gumimba, nem ereszt így nem bántottam letekertem vele 70km-t .
Mivel mennék hosszabb túrára így érdekelt mi az és ki is szedtem a kerékből, egy fémdarab volt , elég mélyen bevágta a külsőt de miután kivettem sem ereszt. Lehet valahogy javítani vagy kuka?
Képek : [link] [link] [link]

Ha kuka akkor elgondolkoznék hogy a jelenlegi 23-622 helyett inkább 25-622 vennék , vajon befér még : [link] [link] ?
Ezeket néztem ki : Conti gp 4000 s II , Schwalbe ultremo zx , Mavic Yksion Comp 25 , Michelin Pro4 vagy az Endurance vélemény?

(#30054) Narakh


Narakh
senior tag

Mit gondoltok, egy ilyen pedál jó vétel lehet? Ipari csapágyashoz képest még egészen emberi az ára.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#30055) Narakh válasza Narakh (#30054) üzenetére


Narakh
senior tag

Rég lejárt a szerk...

Pontosítok: itt még olcsóbb.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#30056) Pttypang válasza fpeter07 (#30049) üzenetére


Pttypang
veterán

Oroszorszag..

Everybody lies.

(#30057) TripleB válasza vendingo (#30037) üzenetére


TripleB
senior tag

[link]

Mondjuk én csak használt biciklit veszek.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#30058) Cathfaern válasza Ati007 (#30053) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha szokott nyomás mellett se kezd kikandikálni a külső, akkor lehet használni tovább. Max. egy szétszedést megér, megnézni hogy belülről is átvágta-e a szövetet, illetve a belsőt benyomnám víz alá, hogy biztos nem ereszt-e (lehet ha felpumpálod, nem veszed észre, hogy ereszt, de mondjuk 5-6 óra alatt leengedne). De ha ezek is rendben, akkor mehetsz vele nyugodtan.
Illetve nem tudom mennyire hosszú a túra, de ha több naposról van szó, vagy nagyon magadra vagy utalva, akkor biztos ami biztos én vennék egy kevlár peremes külsőt, azt simán váz/nyeregtáskába be lehet hajtogatni, és akkor ha beüt a gebasz, akkor is tovább tudsz menni.

(#30059) pengemetal válasza vendingo (#30034) üzenetére


pengemetal
aktív tag

én 195 cm-rel 63-as outit használok, szerintem 62 alá ne menj semmiképpen sem!
(nekem mázlim volt, nagyon olcsón sikerült egy használtat vennem tavaly)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#30060) vendingo válasza pengemetal (#30059) üzenetére


vendingo
veterán

Majd ma megmérem magam pontosan, legutóbb középiskolában mértek, az nem most volt.
Kb. 195cm körül lehetek.

A vicc az, hogy megnéztem rengeteg új bringát és 59-es volt a legnagyobb :S

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30061) anorche1 válasza vendingo (#30060) üzenetére


anorche1
őstag

[link]
Esetleg.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#30062) vendingo válasza anorche1 (#30061) üzenetére


vendingo
veterán

"EZ A TERMÉK JELENLEG WEBÁRUHÁZUNKBÓL NEM ELÉRHETŐ DE MÁS MÉRETBEN RENDELHETŐ"
54-es viszont van. :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30063) pengemetal válasza vendingo (#30060) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Szerintem kicsi lenne az 59, de próbálni kell, az a tuti.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#30064) anorche1 válasza vendingo (#30062) üzenetére


anorche1
őstag

Ha bemész az egyik boltjukba, megtudják nézni hogy legközelebb melyik városban van, és onnan át tudják hozatni, persze ingyen.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#30065) mikloss válasza Because (#30014) üzenetére

Igaz nekem 58-as vázam van, de nem olyan ormótlanul vastag sőt jól is néz ki.. :)
1. kép váz
2. kép váz
3. kép hajtás+váltók

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#30066) TayRol válasza mikloss (#30065) üzenetére


TayRol
veterán

az enyém 60-as, és teljesen vállalható.

(#30067) tatabike


tatabike
őstag

Én 187 vagyok, 58-as vázakkal nyomulok, de mivel a karjaim hosszúak (fesztáv 195) 130-as stucnit használok egyenes kormányhoz.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30068) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Honnan lenne érdemes pumpát rendelni? Melyik bringás webshop-al a legjobbak a tapasztalatok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30069) tatabike válasza V.Stryker (#30068) üzenetére


tatabike
őstag

Pumpa. Műhelypumpa, mini pumpa, telópumpa, hány bar-t tudjon, stb.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30070) V.Stryker válasza tatabike (#30069) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Műhelypumpa kell. Jelenleg 8 bar-os gumim van, de csak mert nem volt raktáron 10 bar-os. Tehát 10 bar-t kéne tudjon. Viszont van kompresszorunk meg 3 benzinkút 1 km-es körzetben, tehát olyan "legyen, hogy a kútig ne kelljen eltolni" címszóval kell. Ezért árban ilyen 5-6k körül gondoltam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30071) Cathfaern válasza Cathfaern (#30045) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ennek egy up :)

(#30072) TayRol válasza V.Stryker (#30070) üzenetére


TayRol
veterán

valami ilyesmi esetleg? vagy ez kicsi?

[ Szerkesztve ]

(#30073) Zola007 válasza V.Stryker (#30070) üzenetére


Zola007
veterán

Bikefun Steeltower, 7000 körül szok' lenni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#30074) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszi az ötleteket. Igazából belegondolva, mivel csak vész esetére kell, lehet,hogy egy kis kézi, amit bedobhatok hosszabb út esetén a tatyiba is, jobb választás lenne.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30075) dqdb válasza V.Stryker (#30074) üzenetére


dqdb
nagyúr

A csak a vész esetére és a kis kézi kijelentések a tudjon 10 bart szöveggel eléggé ellentétesek, mert vagy olcsó, vagy kicsi, vagy tudja ezt a nyomást, de a három nagyon ritkán teljesül egyszerre. Ha ilyen minipumpa kell, akkor keress rá a topikban, voltak ajánlott vételek a témában (a konkrét típusokra már nem emlékszem). Műhelypumpa kategóriában Zola007 ajánlata tökéletes.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30076) belaazallat válasza Cathfaern (#30071) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Én anno 65-ért vettem a Wensont, használtan, alivió váltással, de se csomagtartó, se sárvédő. Hirdesd meg 80e körül, és egy picit majd engedj belőle. Szerintem.

De ha felmész a bikemagra és megnézed a kínálatot egész jól be lehet lőni az árakat.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#30077) mikloss válasza TayRol (#30066) üzenetére

Marha kényelmesnek tűnik az a markolat, megkérdezhetem miféle? :)
Nem vált be a Selle Royal nyereg, hogy lecserélted?

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#30078) TayRol válasza mikloss (#30077) üzenetére


TayRol
veterán

ilyen a markolat. már a feleségem biciklijére is vettem, neki is kellett.

a nyereg nekem túl széles, és nem volt kényelmes. most keresem a megfelelőt. valami ergonomikus, jobb félét.:)

(#30079) TayRol válasza Zola007 (#30073) üzenetére


TayRol
veterán

én most rendeltem egy ilyen pumpát, köszönöm a tippet.

(#30080) Runner_fxr válasza Narakh (#30054) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia, ha megnézed a képeket, látszik, hogy ezen a pedálon nem élesek a szegecsek, le vannak kerekítve.
Az ilyen lekerekített szegecs semmit nem ér, vizesen meg pláne semmit. Lecsúszik a lábad róla. Tény, hogy nem annyira veszélyes sérülés szempontjából, de nem is fog semmit.
Ha olcsón akarsz használhatót, akkor valami ilyesmit nézzél, amin ilyen éles, lecsapott fejűek a szegecsek: [link]
Egyébként a komolyabb csapággyal rendelkező pedálok sajnos nem olcsók, 15-20 ezer.
Én sokáig elvoltam ilyen olcsóbb megoldásokkal is, de most ezt használom: [link] Az igazat megvallva ez a drágább pedál sem jobb használhatóságban, csak szebb és könnyebb, meg komolyabb csapágy van benne.

[ Szerkesztve ]

(#30081) imyourfriend válasza anorche1 (#30061) üzenetére


imyourfriend
őstag

"Ajánlott alkalmi országúti kerékpározáshoz 30-60 km-es kirándulásokra," Szóval felülök az országútira és kevesebb mint 2 óra múlva le is kell száljak mert eltelt a 60km? ;] Mondjuk megnézve a képeket egy BTWIN fékes (gondolom tektro) gépre még kipróbálás céljából se nagyon ülnék rá, na meg ez a 3 tányéros verzió kb nyugdíjasoknak való. :C :P No offense, csupán picit mosolygósra vettem a dolgot.:)

(#30082) tatabike válasza V.Stryker (#30070) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem egy BBB műhelypumpa van, még 6ezerért vettem 8 éve. Nem hiszem, hogy lehet kapni még, de nagyon jó kis cucc. Full műanyag az egész, volt, hogy kint maradt az esőben, hetekig sütötte a nap, mert az udvaron maradt, de ugyanúgy működik, mint új korában. 11 bart tud.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30083) albert8 válasza Runner_fxr (#30080) üzenetére


albert8
addikt

Ja, csak ezekhez már ajánlott egy sipcsont védő is, mert szépen fel tudja sérteni a bőrt.. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#30084) Narakh válasza Runner_fxr (#30080) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm. Igazából volt ennél jóval kerekebb és alacsonyabb tüskés platformom, és nem emlékszem, hogy csúszott volna. De persze hajlok a szóra.

Egyébként biztosan millióan kérdezték már, de ha a vadi új paripán a jobb oldali pedál mindig ugyanabban a pozícióban (főleg terhelés alatt) kattan egyet - vagy talán nem is mindig ad hangot, de érzem, hogy nem fut simán -, akkor jó eséllyel a pedál csapágyait kell kezelésbe vennem? Legutóbb szeleburdi kölyökkoromban volt bringám, szóval a karbantartás még elég új dolog a számomra. :B

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#30085) tatabike válasza Narakh (#30084) üzenetére


tatabike
őstag

Lehet pedál, lehet lelazult lánctányér-csavar, bár az inkább nyekeregni szokott. Ha kotyog a pedál, akkor valószínűleg az a ludas.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30086) tolvaj! válasza V.Stryker (#30070) üzenetére


tolvaj!
őstag

Én albertirsán lőttem egy műhelypumpát az autós boltban 2600 ért, és tudja a 10bart. Alu test, de műanyag a pumpa kar.amúgy tökély.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#30087) Narakh válasza tatabike (#30085) üzenetére


Narakh
senior tag

Sajnos a lánctányér csavarjai és a hajtókar csavarja is meg van húzva. A pedál sem kotyog. Mi egyéb okozhat még ilyet?

Lánckenésre valami ilyesmi jó lehet?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#30088) V.Stryker válasza tolvaj! (#30086) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jól van, köszi mindenkinek. Szerintem akkor jártomban-keltemben ide oda bemegyek és ha lesz veszek. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30089) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Esztergom aug16. Ha volt már bocsi.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#30090) dm1970 válasza Narakh (#30087) üzenetére


dm1970
tag

Mint írtam én kb. 150 km után jártam így, hogy valami elkezdett kattogni. Nálam (remélem jól írom) a monoblock egyik oldali csavarja volt fellazulva. Az egyik oldalt csak minimálisat lehetett húzni rajta, viszont a másikon majdnem egy teljes kört ment a kulcs.

[ Szerkesztve ]

(#30091) evilskati


evilskati
aktív tag

Szerintem a benzinkutakon lévő kompresszorok nem tudnak 10 bart, legalábbis én kettőnél voltam, de 3,5nél feljebb nem nagyon akartak vinni, mondjuk Kocsiknál 2,3ig bőven elég.

Cathfaern: Múltkor láttam 85ért full deore Kettler trekkinget hidraulikus tárcsafékekkel teljesen felszerelve. Igaz, az szerintem elég alkalmi vétel volt, nem is volt fent sokáig.

(#30092) beteg


beteg
őstag

Egy ilyen Cube SL Road Race Ultegra szettel mennyit ér reálisan?
Súlyra könnyű, talán 9 kiló, de ránézésre masszív.

Csak futni kell!

(#30093) TayRol válasza beteg (#30092) üzenetére


TayRol
veterán

400e körül.

(#30094) beteg válasza TayRol (#30093) üzenetére


beteg
őstag

:) vagyis más márkától sem kapnék hasonló minőséget és súlyt olcsóbban?
köszi!

Csak futni kell!

(#30095) hegyimorc válasza beteg (#30092) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Boltban, új vagy használt?

Szerintem boltban 400 fölött, használtan meg nehéz elcsípni. Nekem egy ilyen van - SL Cross Race - , nagyon tetszik még mindig. :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#30096) beteg válasza hegyimorc (#30095) üzenetére


beteg
őstag

Azért akarnak rábeszéni inkább erre, mert ha van lehetőségem, akkor inkább bringaúton megyek, mint oúton és oda jobb, ha masszívabb a gép. Mi a tapasztalatod, mennyire bírja a rosszabb utakat?
(újat vennék)
köszi

Csak futni kell!

(#30097) rétisün válasza beteg (#30092) üzenetére


rétisün
veterán

435k, 450k, bolttól függ...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30098) TayRol válasza rétisün (#30097) üzenetére


TayRol
veterán

nagyon rendben van ez a bringa.:)

(#30099) Because válasza TayRol (#30098) üzenetére


Because
őstag

szerintem egy túlárazott dolog és a felszereltségének ilyen városi bringa jelleggel semmi értelme sincs

(#30100) hegyimorc válasza beteg (#30096) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én inkább montizok, igazi outim nincs is (csak egy cyclocross), szóval már eleve a masszívabb bringákhoz vagyok szokva, de még így sem éreztem soha, hogy ez szét akana esni alattam pedig 90kg fölött vagyok kicsivel. Gyárilag 35mm-es gumival szerelik, használtam azzal is, cyclocross gumival és, most pedig egy 28mm-es van rajta (mint a képen), ezzel is kényelmes, de vékonyabbat nem akarok rá. Ezzel még elmegyek (szinte) akármilyen úton.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.