Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) beteg válasza imyourfriend (#30546) üzenetére


beteg
őstag

Ne vedd sértésnek se kötözködésnek, de ez egy igen megalapozatlan és szélsőséges vélemény! A valóság közel sem ez.

Csak futni kell!

(#30552) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Bringa vásárlásán gondolkodom, országúti típusút szeretnék vásárolni, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Arra gondoltam, hogy egy régebbi modellt vásárolnék, mert nem áll módomban túl sokat költeni most illetve fura lehet, de szívesen tataroznék ki egy bringát, valahogy jó érzés ha az ember foglalkozik vele, és nem csak vesz egyet és felszáll rá.

Milyen fajták jönnének szóba? Érdemes váltóst vásárolni, vagy jobban járnék valamilyen más megoldással (pl. single speed?)

Főleg városban használnám, de azért a városból is kimennék vele, tehát nem lenne rossz, ha kicsit hosszabb távokra is lehetne használni.

Előre is köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30553) imyourfriend válasza beteg (#30551) üzenetére


imyourfriend
őstag

Pedig saját tapasztalat alapján mondtam el, tudtommal 80-90kg-ra méreteznek manapság (régebben lehet hogy volt az 100kg is), de miért ajánljam az országútit mikor ismerős alatt megrepedt egy merida alu váz még tavaly ősszel és Ő 100kg környékén volt. Mindenesetre nem veszem annak, ezért is van ott a véleményem szerint. ;] Mondjuk erre a carbon gépre 85kg felett fel sem ülnék, lehet hogy kibírná de mi van ha ezzel jelentősen megrövidítem az élettartamát pl.

(#30554) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tiszteletem Urak!

Ezen sérülés kijavítása kivitelezhető és mennyibe fájna úgy nagy általánosságba ha javíttatnám műhelyben?
Egyáltalán csapágy,agy,vagy komplett kerék cseréje szükséges(az sem ártana,ha minden eshetőségre lenen egy kb ár,szereléssel együtt,hogy tudjak kalkulálni)?

Az egész kerék lötyög és ki van fordulva a csapágy a helyéről.
A cajga egy Csepel Ranger 26-os.
Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#30555) zoli03 válasza Milka 78 (#30554) üzenetére


zoli03
őstag

Ez a legalapabb MTB kerék, annak az agynak valószínűleg annyi. Jobban jársz egy új kerékkel, 5e Ft körül már kapni duplafalú felnivel is. Egy új aggyal meg az átfűzéssel sem jönnél ki sokkal olcsóbban. Komplett keréknél meg csak a fogaskoszorút és a gumit kell átrakni (meg beállítani a csapágyat).

(#30556) tatabike válasza Milka 78 (#30554) üzenetére


tatabike
őstag

5ezer környékén kapsz bele egy komplett hátsó kereket, Beretta duplafalú felnivel, és alu Joytech aggyal. Nem egy hightech darab, az igaz, de még így is fényévekkel jobb, mint az a kerék a képen. Többet gondolom nem költenél rá. Ennél csak drágábban megoldható a dolog. Még illene is hozzá, ezekre a Beretta felnikre Schwinn-Csepel van írva...:)

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30557) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Nincs valakinek véletlenül felesleges kmóra jeladója? Csak a jeladó kellene.. :U

(#30558) Cadal


Cadal
őstag

Troll on! :)
Múltkor téma volt a kitámasztó... Nekem is van! :D Sok szipi-szupi bringát meg döntögetik a fűbe, támasztgatják más falának...
Egy kis pillanatkép a mai "Zirci" Nyugat Mountain Bike Maratonról!

gusztustalan sár volt a pályán. Elvesztettem a pumpámat is.. :DDD


(igen jól látod ez egy bevásárlóközpontos kátéjem kitámasztóval és egész jól viseli az igénybevételeket meg a 100 kilómat. :D )
Troll off.

[ Szerkesztve ]

(#30559) Because válasza Cadal (#30558) üzenetére


Because
őstag

eléggé kilógtál ott a sorból a csengővel, küllőprizmával, kitámasztóval :D

[ Szerkesztve ]

(#30560) tatabike válasza Gézengúz (#30557) üzenetére


tatabike
őstag

Amit a villára teszel, amiben a Reed-relé van? Nekem van.

Cadal, Ktm-et meg nem leszólni, jó az... :K

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30561) Cadal válasza Because (#30559) üzenetére


Cadal
őstag

Most, hogy mondod tényleg. Én meg nem szedem le őket, mert parázok, hogy megvág a rendőr. Tényleg büntetett már meg valakit itt a PH! közösségből rendőr, mert nem voltak meg a kresz előírásainak megfelelő felszerelési tárgyai? lásd pl fenti pár kütyü?

tatabike: Persze hogy jó, :R

[ Szerkesztve ]

(#30562) Milka 78


Milka 78
nagyúr

tatabike - zoli03 : Köszönöm urak! :R

(#30563) Because válasza Cadal (#30561) üzenetére


Because
őstag

munkatársat igen, pont a küllőprizma hiánya miatt egyik este hazafele menet (összeget nem tudok), de utána még tescoba is elkísérték hogy vegyen...

(#30564) Cadal válasza Because (#30563) üzenetére


Cadal
őstag

Igen,? Az kemény, akkor marad így a bringa ahogy van, az a pár deka többletsúly az én többletem mellett eltörpül :)

(#30565) tatabike válasza Because (#30563) üzenetére


tatabike
őstag

És közben a környéken feltörtek 5 autót, de az nem lényeg... :W

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30566) superecneB válasza dqdb (#30541) üzenetére


superecneB
őstag

Az a fazon épp most lop el egy vaskaput? :DDD

(#30567) tatabike válasza superecneB (#30566) üzenetére


tatabike
őstag

Lehet, hogy lopta, de ott jobbra ha továbbmész, jobb kéz felől van egy fémátvevő-hely (MÉH), szerintem oda cincálta. Onnan tudom, hogy egyszer ezen a sarkon kaptam defektet egy 2 tonna sittel megrakott platós Ducatóval, és ott adtak kölcsön egy emelőt, hogy ki tudjam cserélni a kereket... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30568) dm1970 válasza Rhino666 (#30381) üzenetére


dm1970
tag

Az első kettőt használjuk, a harmadikkal csak szemezgettem (szerintem nem rosszak):
[link]
[link]
[link]

(#30397) Crytec210
Ha még nem találtad meg:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30569) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Nagy kókányolás lenne ezt a biciklit átalakítani városi rohangálósra? :B (a koskormányt egyenes korányra cserélni, megfelelő fékkarokkal)
Wilier Montegrappa Shimano Sora + W.A.R.P.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#30570) tatabike válasza Daniel Alves (#30569) üzenetére


tatabike
őstag

Nem kókányolás, szentségtörés... :DDD
Meg minek, ha lehet kapni gyárilag is egyenes kormánnyal oúti bringát? Fitnessz kerékpár fantázianéven keresgélj.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30571) Daniel Alves válasza tatabike (#30570) üzenetére


Daniel Alves
őstag

:)
Tudom eddig is azokat nézegettem de egyszerűen nevetséges, hogy elfogadható felszereltséggel több mint 250k-tól kezdődnek az árak... :W

Tipikusan "olcsó" 120-160k alap ennél olcsóbban már csak hauzer meg csepel és társai vannak...

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#30572) pepe091 válasza superecneB (#30566) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Én is épp ezt néztem. De ha megnézed, a zebrán ott a haverja a másik részlettel.. :DDD

(#30573) tatabike válasza Daniel Alves (#30571) üzenetére


tatabike
őstag

Hát, sajnos ez van, ami felkapott meg divatos, az drága. Építeni kell, nincs mese... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30574) deicide válasza Daniel Alves (#30571) üzenetére


deicide
veterán

Én gondolkodom, hogy eladom a Fitnessem és egy másik outi-t veszek helyette, Merida Speeder T3D, Shimano 105, hidrás tárcsák és az általad említett "alap" kategóriás összeg környékén.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30575) Pttypang


Pttypang
veterán

Kellett egy mukodo hatso valto, veszmegoldasnak, hosszu kanalas epp volt havernal egy, a vegeredmeny elkepzelheto ^^
Van barmilyen komolyabb problema, ha rovid a lanc es a lancfeszitonek nincs tul sok mozgastere?
[link]

(#30568) dm1970
Megvan, koszi, mar be is allitottam :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30576) Daniel Alves válasza tatabike (#30573) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Ezen is gondolkoztam viszont mivel nincs időm ilyen dolgokkal most foglalkozni a sok munka miatt. :(

deicide: Megy egy PÜ :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#30577) sanzi89 válasza Pttypang (#30575) üzenetére


sanzi89
addikt

Hát, nagyobb lánctányérra nem válts vele, és nagyon rövid időn belül old meg a dolgot, de tekerni még éppen lehet...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30578) freelanced válasza freelanced (#30552) üzenetére


freelanced
addikt

Illetve még érdeklődnék, hogy ez a két bringa mennyit ér körülbelül:

- Caprine Green Way (kissé leharcoltabb állapotú szegény, de annyira nem vészes)
- Rockrider 5.1 (gyönyörű állapot)

Szerintetek mennyit érhetnek? Persze gondolom sok mindentől függ.

sanzi89

Igen, köszi, javítottam! :K

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30579) sanzi89 válasza freelanced (#30578) üzenetére


sanzi89
addikt

A Caprice gondolom Caprine akart lenni. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30580) tatabike válasza Pttypang (#30575) üzenetére


tatabike
őstag

Van. Nem tudsz váltani. Szerintem használd csak a középső tányért elöl, és akkor hátul talán elérhető az összes fokozat.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30581) bigdady válasza Cadal (#30561) üzenetére


bigdady
nagyúr

Havert 10 rongyra megvágta a rendőr mert nem volt betépőzárazva a láthatósági mellény. Pff :W

(#30582) tatabike válasza bigdady (#30581) üzenetére


tatabike
őstag

Azt a rendőrt fel kell jelenteni. Láthatóságról van szó a jogszabályban, nem divatról... :F

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30583) Szakbarbár válasza Cadal (#30564) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem az országútimon is van küllőprizma, nem az a 20 gramm miatt nem megy gyorsan :D Hátra a nyeregtáskára raktam egy piros fényvisszaverő pántot, elöl pedig a kormányra tekertem láthatósági mellényről fényvisszaverő csíkot. Egyedül a csengő ami hiányzik de azt már tényleg nem tudnám hová tenni. Eddig még nem állított meg rendőr.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#30584) kovsol válasza Szakbarbár (#30583) üzenetére


kovsol
titán

Én amikor belenézek a tükörbe akkor látom honnan lehetne még súlyt lefaragni. Amíg van rajtam fölösleg, nem izgatnak az ilyen kiegészítők többlet súlyai. :D Meg amúgy is csak hobbiból bicajozok, mert szeretem.

May the Force be with you!

(#30585) tatabike válasza Szakbarbár (#30583) üzenetére


tatabike
őstag

Küllőprizmánál nem is a súlyon szokott probléma lenni, hanem azon, hogy szerencsétlen esetben fel lehet úgy tenni, hogy feszítse a küllőket, vagy akadályozza őket a mozgásban, mert azért mozognak. Ez nincs jó hatással a kerékre, ezért érdemes olyan prizmát beszerezni, amit egy küllőre lehet feltenni. Én fogtam egy négyzet alakú, öntapadós reflexmatricát, és szépen az átlóján ráragasztottam a küllőre, ráhajtottam, majd így kaptam egy szép háromszög alakú sárga prizmát egy küllőre rakva...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30586) razzorr


razzorr
őstag

Csak meglett az a tripla hátraszaltó:
https://m.youtube.com/watch?v=mvpMyZCLAIA
(bocs mobilról vagyok)

(#30587) smiti válasza dqdb (#30541) üzenetére


smiti
addikt

Lehet kerékpárral zebrán közlekedni, csak nincsen elsőbbséged. - Ezen kijelentéssel óvatosan, mert zsebbe markoló fájdalom lesz a vége.
Nem hogy nem szabad, de 50000 Ft. a büntetési tétele neki. ;)

(#30588) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Milyen cross kerélpárt ajánlanátok max. 130 e Ft magasságban?

(#30589) beteg válasza razzorr (#30586) üzenetére


beteg
őstag

Gratula, szép teljesítmény, én becsülöm a kitartást, de ennek mi köze a bringához? Ennyi erővel mehetnének gördeszkval, motorral vagy akár tehénnel is!

Csak futni kell!

(#30590) tatabike válasza smiti (#30587) üzenetére


tatabike
őstag

Egy linket mutass már légyszíves, a Kresz-ből, ahol ez szabályozva van. Köszi.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30591) freelanced


freelanced
addikt

A fórumozók közül ki ért a SS kerékpárokhoz, ki tudna ezzel kapcsolatban segíteni?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30592) evilskati válasza tatabike (#30590) üzenetére


evilskati
aktív tag

Linket nem tudok neked mutatni, de múltkor a híradóban is szerepelt egy eset, ahol a bringást elütötték zebrán, úgy hogy hajtotta a gépet, és emiatt ő volt a hibás.

(#30593) tatabike válasza evilskati (#30592) üzenetére


tatabike
őstag

Az tiszta sor, ha elütnek a zebrán, mert ott bringázol, akkor Te vagy a hibás. Nincs is ebben semmi különös.
A különös abban van, hogy egy hatályos Kresz jogszabály sem tiltja, hogy kerékpározz a zebrán. Autóval is meg lehet fordulni a zebrán. Egy sereg kerékpársáv zebrában végződik. Soroljam még?
Linket meg azért nem tudsz mutatni, és más sem, mert nincs ilyen. :N

(#30591) freelanced, én kontrást használok most egysebit, de régebben volt hagyományos fékes egysebim is. Mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30594) smiti válasza tatabike (#30590) üzenetére


smiti
addikt

Jelenleg nem tudok neked linkel szolgálni, legutóbbi közös járőrözés során a közlekedés rendészeti járőrrel ez volt a közeg fő feladata, hogy ellenőrizni kell a gyalog átkelőhelyeket. Aug. 1.-ig csak figyelmeztetni ezután pedig bírságolni a legmagasabb összeggel. ( 50k ).
De holnaptól már megyek melózni majd rákérdezek, hogy hol jelent ez meg. ;)

(#30595) tatabike válasza smiti (#30594) üzenetére


tatabike
őstag

Segítek, az ilyesmi nem megjelenik, hanem a hatályos Kreszben van benne. De mivel nincs benne, ezért nem létezik. Ezért büntetni jogtalan. De megvárom a holnapi hsz-t... :K

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30596) freelanced válasza tatabike (#30593) üzenetére


freelanced
addikt

Kösz, hogy írtál!

Érdekelne, hogy mi is a menete egy ilyen kerékpár megépítésének, mire kell figyelnem a vásárláskor, illetve, hogy mi az előnye/hátránya a fixie-hez képest illetve hogy jó lenne-e ez arra amire én szeretném használni.

Jelenleg 185 cm körül vagyok, ebben az esetben az 53cm-es bringák teljesen kiesnek? Elég sok ilyet látok. 56 vagy annál nagyobb kéne?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30597) sanzi89 válasza tatabike (#30595) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is kíváncsi volnék végre a probléma rendbe tételére - bár valószínűsítem, hogy mint eddig mindig, most se fog eldőlni a kérdés. :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30598) Thocy a ZAGY válasza tatabike (#30565) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

A biciklis viszont talán pont emiatt nem hal meg a következő héten, mert látszik oldalról is. A világ nem ilyen egyszerű. Az első mindig az élet, utána jön a vagyon.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#30599) beteg válasza tatabike (#30518) üzenetére


beteg
őstag

bocs, de nem úgy kezdődik, ahogy mondod, hogy "Lakott területen kívül... "
Hanem így:

Vagyis teljesen egyértelmű, hogy a jogszabály "Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok"-ról szóló -

54. §
4. bekezdése szerint:
Kerékpárral
"A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia."

Az igaz, hogy a 4. bekezdés a) pontja "lakott területen kívül" -ről rendelkezik, de már a b) pontja nem! Majd az ominozus pont pedig jól el van határolva az a) ponttól. Önmagában értelmezhető!

Egyébként én, mint bringás, akinek sokszort sajnos kocsival is kell mennie, toleráns és normálisan közlekedő, azt mondom, hogy ez majdnem logikus is! Én baromira nem szeretnék elcsapni bringást a zebrán, mert ő azt hiszi, hogy elsőbsége van és 20-al 30-al beronygol a zebrára! Basszus! Lagalább lasssítson le! Én biztos, hogy átengedem, ha észreveszem és féktávon belül van! De azért legyen már mindenki tisztában a fizikával és a szabályokkal!

Csak futni kell!

(#30600) tatabike válasza Thocy a ZAGY (#30598) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, ez igaz. Viszont ha a rendőrség tényleg betartatná a kerékpárosokkal a Kreszt, akkor nem lenne ez a probléma. Simán le kell parancsolni a járdáról a sok kretént, aki 25-30-cal cikázik a gyalogosok között. Itt a fővárosban a Nagykörút tele van ilyenekkel, számtalan ismerőstől hallom, hogy faluhelyen szabályosan lecsengetik a járdáról a gyalogost, mert szerintük kerékpárral a járdán kell menni. Ezeket kéne visszabírságolni a kőkorszakba, megszüntetni a zebrában végződő kerékpársávokat, kerékpárutakat, és egyből nem akarna senki a gyalogátkelőhelyen kerekezni. Mert a járdázásra van jogszabály a Kresz-ben, a zebrán áthaladásra nincs. És persze, a rendőrségnek kényelmes, hogy a biciklis és a gyalogos egymás vérét szívják a járdán, addig sincs velük baj az úttesten. De ha már rájuk hagyják az egyik szabálytalanságot, akkor elég visszatetsző dolog egy ebből keletkező másik problémát meg szabálytalansággá nyilvánítani, holott hivatalosan nem is az.
Szegeden van egy kereszteződés, ahol úgy van kialakítva a hely, hogy az egyik utcából érkező autóknak több métert kell megtenni hosszában a gyalogátkelőhelyen, hogyha jobbra akar kanyarodni. Ők ott miért nem tolják az autót? Ugyanaz a forgalmi helyzet... :F

beteg, hagyjuk nem érted. Lakotton belül mióta kell gyalog átmenni kerékpárral a túloldalra? És hol van benne a gyalogátkelőhely? Ne viccelj már Te is velem... :W Amúgy fent leírtam, hogy kellene ezt megszüntetni.
Amit Te írsz, az arra vonatkozik, ha olyan helyen akarsz átmenni, ahol nincs kiépített átkelőhely, kereszteződés, stb.
Amúgy a b) pont is arról rendelkezik, mert az a) végén ott van, hogy "továbbá..." :K

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.