Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) deicide válasza V.Stryker (#30699) üzenetére


deicide
veterán

Igen, ami 1.9-be jó, az 1.75-be is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30702) V.Stryker válasza deicide (#30701) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :R Ez a kérdés sajnos már csak akkor jutott eszembe mikor eljöttem a boltból. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30703) deicide válasza V.Stryker (#30702) üzenetére


deicide
veterán

Nincsmit, esetleg a szükséges guminyomás értéke lesz más, amit a köpeny külső oldalán találsz ráírva.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30704) tatabike válasza V.Stryker (#30699) üzenetére


tatabike
őstag

Helló,

igen, jó lesz bele.

(#30700) Cyberpunk én 25 éve tekerek, én meg már nem tartom magam profinak... :)

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30705) Pttypang válasza Pttypang (#30617) üzenetére


Pttypang
veterán

Az uj lanccal se javul sokat a helyzet, a boltos mondta, hogy nincs vele baj, ha az elson a legnagyobbon es a hatson a legkisebb tanyeron van, akkor kene fuggolegesnek lennie a kanalnak.
Na most ez majdnem megvan, ez igy mar kihuzza jovo honapig vajon?
[napi 20km minimum]
Persze jovo honapban megint lanccsere majd, de akkor a hajtassal, egyebekkel egyutt.
A hatso valtok, amik a boltban voltak shimanok, mindegyiknek hosszu kanala volt ranezesre, szoval azok 9 sebisek gondolom. :( [persze 6k-tol indultak]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30706) tatabike válasza Pttypang (#30705) üzenetére


tatabike
őstag

Határeset... :) Szerintem elbírja, csak ha elöl a nagy tányéron van, hátul max. a 3 alsó fogast használd, mert ha feljebb váltasz, megint fekszik a kanál... Amúgy hogyan sikerült ilyen rövid láncot szerezni? Nekem állandóan ki kell venni belőle 2-3 szemet, hogy jó legyen...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30707) Pttypang válasza tatabike (#30706) üzenetére


Pttypang
veterán

A szervizes is ezt mondta, hogy tuti nem rovid, mert altalaban ki kell szedni belole.. Sima kmc lanc, 6 sebessegeshez. En tovabbra is arra gyanakszom, hogy nem lenne ez rovid, csak tul hosszu az a szerencsetlen valtonak a kanala. Valami ossztelos teszko csodan volt ismeros szerint. :(

Kerdeztem, hogy nincs-e potszem, de 6oshoz nincs...

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30708) kovsol


kovsol
titán

Amit múltkor berendeltünk bringa, hogy tuti elírás az ára, na onnan most hívtak. Egy nullát lehagytak a végéről. :DDD Meg amúgy is elfogyott már.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30709) fpeter07 válasza kovsol (#30708) üzenetére


fpeter07
veterán

Kar, hogy nem az elejerol.

(#30710) gergo5991


gergo5991
őstag

Mtb 29er es kerekem van 2.25 os gumival. Vettem ma belsot, kertem 2.25 os gumira, es continental mtb 29 47-622--> 62-622 28/29x1.75-> 28/29x2.5 vettem. Ez jo lessz? 2.25 ostr kertem de a dobozon a 2.5 os beparaztatott most.

(#30711) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Jelenleg ezeket a bringákat néztem. Melyek azok amelyek jónak tűnnek, illetve melyeket érdemes alapból kizárni?

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Erről mi a véleményetek:

[link]

Nagyon jó állapotúnak tűnik, szerintetek ez lehetséges, vagy valami simli lehet a dologban?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30712) vendingo válasza freelanced (#30711) üzenetére


vendingo
veterán

Tegnap hajtottam egy teljesen felújított csepel apollot, nem valami nagy eresztés, én hanyagolnám.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30713) #16729600 válasza freelanced (#30711) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én nem értek hozzájuk ezért tanácsot se tudok adni,de azt borítékolom,hogy a szakik azért nem válaszoltak még, mert anginás ambuláns kezelésen vannak az ügyeleteken a képek láttán :D

(#30714) fpeter07 válasza gergo5991 (#30710) üzenetére


fpeter07
veterán

Persze a lényeg, hogy a két megadott méret között legyen a külsőd mérete. Én az 1.75"-os gumit nem mertem az 1.4"-es külsőbe berakni, az már nagy eltérés.

(#30715) zoli03 válasza gergo5991 (#30710) üzenetére


zoli03
őstag

1,75-tól 2,5"-os külső gumiba jó, vagyis a tiedbe tökéletes. Egy belső nem konkrét méretű külsőbe jó, hanem X-től Y-ig.

(#30716) freelanced válasza vendingo (#30712) üzenetére


freelanced
addikt

Köszi, akkor az kiesik.

szunya1

Lehetséges :DD

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30717) Teasüti válasza kovsol (#30708) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1 :C
Kérdezte a faszi, hogy ez körbement vmi körüzenetben, mert vagy öten rendelték be hirtelen. :DDD

Egyébként maga a paripa nem egy nagy eresztés 1,1 misiért. Hasonló árban van a Mondraker Foxy XR és nem kicsit jobb ennél.

[ Szerkesztve ]

(#30718) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Várom már az első ezzel készült biciklis videókat :C [link]

(#30719) TayRol


TayRol
veterán

Egyébként van valakinek releváns tapasztalata a Mali Mambával, Gepida Rugával, vagy a Trek Wahooval? És itt nem a bikemag tesztekre gondolok. :)

(#30720) Cyberpunk válasza Cathfaern (#30718) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elég egy mezei akciókamerás felvétel is, jó eséllyel lesz rajta akció, leszorítás, elsőbbség meg nem adása az autósok részéről stb... :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30721) gergo5991 válasza fpeter07 (#30714) üzenetére


gergo5991
őstag

Nagy nehezen ra tudtam eroszakolni a kerekre, igen feszult. Lehet mert meg uj amiatt?
8as van a kulso gumin, a kerek az egyenes. Eresszsm le fujjal fel megint?

[ Szerkesztve ]

(#30722) Teasüti válasza Teasüti (#30659) üzenetére


Teasüti
nagyúr

UP

Szóval mekkora guminyomás lenne itt ideális?
Vhol 2,5-3 bar körül lehetett benne.

(#30723) Jorus válasza Teasüti (#30659) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gyorszáras agynál sosenem fogod tudni pont ugyanúgy visszarakni a kereket és pont ugyanakkora erővel meghúzni a gyz-t, hogy ne kelljen utánállítani a féket. Bolt-onnál nincs ilyen gond, igaz, az nem XC/Trail kategória.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30724) vendingo válasza Jorus (#30723) üzenetére


vendingo
veterán

Hogyan kell ilyenkor beállítani a féket?
Tegnap én is kikaptam az első kereket, és azóta kicsit hozzáér a betét a tárcsához.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30725) milanovics válasza vendingo (#30724) üzenetére


milanovics
tag

A fékkart behúzod és rögzíted egy kötegelővel vagy gumival mielőtt meghúzod a gyz-t. Így kvázi beállítja magát a pofa a tárcsához.

(#30726) Jorus válasza vendingo (#30724) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha csak kicsit súrlódik, az nem gond, hamar kopik annyit a betét, hogy elmúljon az új helyzetben is. Egyébként a beállítás attól függ, hogy a nyereg PM-es vagy IS-es. Mindig csekkold, hogy hogy állnak a dugattyúk a fékben, ha egyformák, okés. Ha PM-es, akkor kilazított nyeregcsavarokkal behúzod a féket, amitől a féktest beáll középre, majd meghúzod a csavarokat. Ha IS-es a nyereg, akkor nem nagyon tudsz finoman állítgatni pozíciót, mert jellemzően egy alátétnyit nem állítódik el a fék. Gyorszáras tengely és könnyebb villa esetében, ha nagyobb tömegű a bringás, akkor kanyarban is simán meglehet ciccegtetni a tárcsát, mert hajlik az egész motyó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30727) yodamester10 válasza vendingo (#30724) üzenetére


yodamester10
őstag

Olajos a fék?Akkor egyszerűen kilazított csavarokkal maxra behúzod a fékkart és meghúzod a csavarokat és ennyi,ha bowdenes akkor játszani kell vele minkét irányból ami nem 2 perc.

(#30728) Teasüti válasza vendingo (#30724) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fellazítod a féknyereg csavarjait, épp csak annyira, hogy elmozdulhasson a nyereg. Behúzod a féket, majd lerögzíted ebben a pozícióban, ahogy igazodott.
Nem mindig jó viszont így, a két dugattyús fékeknél még előfordulhat, hogy a betét jelentősebb kopásakor a tárcsa síkjával való párhuzam nem lesz tökéletes. Ahogy nálam is a féknyereg hozzáért a tárcsához állítás után is az egyik csavarnál. Nekem még külön arrébb kellett húzni kézzel is a féknyerget.
Illetve csak akkor adja ki a jó beállítást, ha műszakilag tökéletes a fék. Vagyis minden dugattyú egyszerre mozog, stb.
Jah meg ha nincs nyolcas tárcsában, mert akkor kb nincs jó beállítás.

Ellenőrzés meghúzás után, hogy a két betét egyszerre mozog-e, mint egy V-féknél, illetve hogy szabadon forog-e a kerék, vagy fogja a tárcsa.

szerk: jah igen, ez csak hidraulikus PM nyergesre vonatkozik. :B

[ Szerkesztve ]

(#30729) vendingo


vendingo
veterán

Köszönöm mindenkinek! :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30730) freelanced


freelanced
addikt

Még pár bringa:

[link]
[link]

Illetve ezek már túllépik a keretet jócskán, de kíváncsi vagyok, hogy milyenek:

[link]
[link]
[link]

Leginkább a Peugeot érdekelne, nem tudom hogy ez a modell mennyire alkalmas arra amire kéne (SS). Mi a véleményetek, ezek jobbak mit az előzőek? Vagy ez inkább trekking bringának számít?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30731) Rhino666


Rhino666
őstag

Na, rákérdeztem a forgalmazónál, hogy a Mali Viper 2013-mat rendelhetem-e egyedi felszereltséggel (Tektro Novela helyett BB5 vagy Hayes és a nyereg helyett valami Selle Monte Grappa). :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#30732) TayRol válasza Rhino666 (#30731) üzenetére


TayRol
veterán

és? csak hogy variálhatok-e esetleg egy Mambánál.:D

(#30733) Rhino666 válasza TayRol (#30732) üzenetére


Rhino666
őstag

Egyelőre várok a válaszukra, e-mailt írtam. :B

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#30734) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

A múltkor a stoplicsavarral kapcsolatban sokkal egyszerűbb volt a megoldás mint gondoltam.
Méretre vágtam egy horganyzott M5 süllyesztett fejű csavart, és szépen belecsavartam. Még a kúp rész is stimmelt.

(#30735) Rhino666 válasza TayRol (#30732) üzenetére


Rhino666
őstag

A garancia miatt nem. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#30736) Tompie


Tompie
őstag

Helló!

Tanácsot szeretnék kérni kerékpár lakatolással kapcsolatban. A témát nagyjából körüljártam és arra jutottam, hogy a hátsó kereket + vázat ilyen lánccal lakatolnám le(költséghatékonyság miatt nem választom az előre lakattal legyártott bicikliboltokban kapható márkás cuccot), a gyorszáras első kereket meg egy kis U lakattal a vázhoz.

Úgy gondolom a láncból elég egy 1000mm hosszú, abból viszont csak 8mm átmérőjű van, ez is elegendő védelmet nyújt vagy "meg kell venni" a 10mm-es átmérőjűt 1200mm hosszban? Ezzel ugye a súly is növekszik :) drasztikusan? vagy oly mindegy a kettő közötti súly? :) Illetve hol tudok venni ehhez a lánchoz ember barát áron kengyelvédett lakatot(pl SOBO)?

Illetve ha csak az első kereket akarom a vázhoz erősíteni ahhoz milyen méretű U lakat elég? és milyet(ez is ember barát áron :) )?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#30737) TayRol válasza Rhino666 (#30735) üzenetére


TayRol
veterán

kár.

(#30738) Teasüti válasza Tompie (#30736) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tökmindegy, 14 mm alatt szinte mindent visz egy jó minőségű erővágó.
A fűrész meg amúgy is visz mindent, a kisebbet gyorsabban. Persze nem átlag rozsdás fémfűrész a kerti tárolóból, hanem edzett acélra való célszerszám.

Ez csak a bringától függ, hogy mekkora a kockázat.
Ha amúgy se kéne a kutyának se, akkor elég egy közepes védelem.
Ha vinnék, akkor meg mindegy. Botcsinálta tolvajok ellen kell védeni leginkább, ők meg már egy közepes védelemmel se tudnak sokat kezdeni. Aki meg ebből él és megvannak a szerszámai is hozzá, tőle nem fogod tudni megvédeni sehogy sem. Max ha őrzöd.

A lakatolás technikája a perdöntő amúgy is, ha nem férnek hozzá a levágandó lakathoz és a tereptárgy se bontható, akkor jó vagy. Ehhez persze a lánc nem jó, mert azt könnyű támadni.
Viszont ha U lakattal zárod a hátsó kereket a háromszögben úgy, hogy alig lehessen hozzáférni (nem nagyobb lakat a kelleténél), azt onnan nem igen fogják leszedni anélkül, h kárt tennének a bicikliben vagy másban. Az erővágó is csak akkor hatásos, ha teljes testsúlyból tudják használni, vagyis a földre nem érhet le semmi (lánc). A láncot csak akkor választanám, ha az U lakatot sehogy sem lehet odalegózni a hátsó kerékre és a tereptárgyra, de a láncot is csak akkor, ha feszül és nem lóg nagyon. Ha lóg, akkor könnyen hozzáférnek és vágják.
Láncot inkább az első kerék+váz+tereptárgy kombóra választanám, ott többet kell átfognia, mint hátul egy U lakatnak, amit elég csak a kerékre felrakni a háromszögben. Jah és persze mindkét zár legyen rögzítve a tereptárgyon.
Ezért jobb előre a lánc, még akár hátra is érhet oda, ahova az U-t zárod.

A zárakkal meg nemigen kell foglalkozni, alap támadásoknak álljon ellen, mint a felfúrás, meg az ütés, stb.
De intelligens támadásról még nem is hallottam itthon, hogy zárat piszkáljanak fel.
Szerencsére már a gyártóknak sincs olyan fail termékük a polcon, amit ki lehet nyitni kulcs nélkül.

Amúgy nekem 10-es van 1200 hosszú és nem olyan túl sok az. Persze én első kerék+váz+tereptárgy kombóval használom, általában pont elég. A súly meg nem annyira szempont a vázra tekerve, persze a hátamon nem cipelném. :N

[ Szerkesztve ]

(#30739) TayRol


TayRol
veterán

most voltam a Bringaboard kerékpár üzletben.

bemegyek, hogy nézzenek rám, ehhez a magassághoz kellene valami frankó árú beragadt 29-es monti.
eladó kislány kapja elő a telefonját, hogy nézzem, van neki pont egy eladó, alig használt cangája. 2 éves, használt, de vigyázott rá. Kross X6. Nézem a képet, kérdem, hogy ez 29-es? Mert a képen a kereke jóval kisebb. Igen, jött a válasz. Most odaadja 100e-ért. És milyen felszereltségű, kérdem? Deore esetleg? Mert ecsetelte, hogy az X6 a csúcs. A válasz: a legjobb mindenből.
Megadja a számát, otthon nézzem meg a specifikációt, és döntsek. Ja, és a legnagyobb, L-es váza van.

Itthon pedig megláttam, hogy ez egy jelenleg ~105e-be kerülő alap 26-os monti, amely XL-es méretig van.

Eddig nem volt gondom a bolttal, korrektek jó árral, de azért ez szíven ütött.

Ja, és nekem azért nem 120e-ért adja (mert annyiért simán elvinnék szerinte), mert rajta keresztül, magánba menne.

[ Szerkesztve ]

(#30740) Teasüti válasza Tompie (#30736) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ehhez a lánchoz milyen lakatot akarsz venni? Tudom ajánlani a Burg Wachter termékeit. :K
Az egyik Magno típust évek óta használom minden időjárási körülmények közt, maximális megelégedettséggel.
Kengyel vastagsága ne legyen kisebb, mint a láncszem átmérője, mert akkor a lakat lesz a gyenge láncszem!

[ Szerkesztve ]

(#30741) Cathfaern válasza TayRol (#30739) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ezt simán lehetne jelenteni a főnöknek, ugye nem elég, hogy meg akart téveszteni egy vásárlót, még jó eséllyel a saját szakállára is dolgozott...

(#30742) Tompie válasza Teasüti (#30740) üzenetére


Tompie
őstag

Nem sima rézlakatot az fix :)
Köszönöm megnézem.

(#30743) Tompie válasza Teasüti (#30738) üzenetére


Tompie
őstag

Sose használtam U lakatot úgy gondolom hátsó kerék + váz rögzítése körülményesebb vele főleg ha nem sima kerékpártartóhoz akarom rögzíteni hanem pl oszlop ha csak az van, azért gondoltam hátra láncot előre U-t.

(#30744) Teasüti válasza Tompie (#30743) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kevés hely van csak, ahol csak lánccal tudok zárni. Jellemzően a támasztós bringa tárolók mindegyikéhez jó lehet az U lakat. A kerék betolós tárolók meg amúgy sem biztonságosak.
Oszlopból meg mondjuk egy Kresz tábla még jöhet, de villanyoszlop már nem.
Nyilván nem annyira univerzális, mint a lánc, de nem is támadható olyan könnyen pont emiatt.

(#30745) TayRol válasza Cathfaern (#30741) üzenetére


TayRol
veterán

nem tudom, de a legjobban a teljes hozzá nem értés zavart.

[ Szerkesztve ]

(#30746) Tompie válasza Teasüti (#30744) üzenetére


Tompie
őstag

Ez megfelelő lenne?, itt jókat írnak róla, árban sincs elszállva.
Ha a hátsó kerék + váz rendesen le van rögzítve akkor a gyorszáras első kerékhez mi a javasolt?

[ Szerkesztve ]

(#30747) Because válasza TayRol (#30745) üzenetére


Because
őstag

legalább csinos volt a leányzó? :)

(#30748) #16729600 válasza Tompie (#30746) üzenetére


#16729600
törölt tag

Aki el akarja lopni a bringádat annak ez ( és bármilyen más lakat sem jelent akadályt, a drágábbakat nem 6 , hanem 8 mp alatt kapják szét kb,ennyi a különbség ) .Akinek meg nincs eleve rossz szándéka,annak elég egy cipőfűző is elriasztásnak :)

(#30749) TayRol válasza Because (#30747) üzenetére


TayRol
veterán

igen, nagyon rendben volt.:)

de ugye megvan a neve és a száma.:D

[ Szerkesztve ]

(#30750) vendingo válasza TayRol (#30749) üzenetére


vendingo
veterán

Ezek szerint nem az eszéért alkalmazzák :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.