Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) zoli03 válasza freelanced (#30897) üzenetére


zoli03
őstag

Azt azért vedd figyelembe, hogy ezek a vázak:
- elég régiek, a festésük biztos nem tökéletes, valószínűleg vannak rajtuk rozsdafoltok
- lehet, hogy belül is korrodáltak már
- más a geometriájuk egy maihoz képest
- menetes villájuk van
- a legtöbbre valószínűleg nagyobb benyúlású országúti fék kell, amiből nincs olyan nagy választék
- linkeltél régi országúti vázat, meg régi túravázat is (pl felesleges dinamó és pumpakonzol)

De az egész attól függ, hogy mennyit akarsz rákölteni.

(#30902) freelanced válasza zoli03 (#30901) üzenetére


freelanced
addikt

Ez igaz. De szerinted a Csepel Royal vagy akár a HR Design váz egy szinten van ezekkel a régiekkel? Egyébként némelyiket újra kéne festeni ez igaz. Találtál jót azok között amit linkeltem? Amire tényleg azt mondanád, hogy nem rossz, érdemes megvásárolni?

Amúgy olyan 60-70 körül ki akartam hozni a kerékpárt, de lehet, hogy ez felejtős, még nem néztem meg az alkatrészárakat nagyon.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30903) #16729600 válasza freelanced (#30900) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szívesen,ha gondolod privátban megbeszélhetjük.

(#30904) zoli03 válasza freelanced (#30902) üzenetére


zoli03
őstag

Egy váz+használható kerékszett 50e körül van.

(#30905) freelanced válasza zoli03 (#30904) üzenetére


freelanced
addikt

Ezért gondoltam, hogy egy használt olcsóbban kijön. Oda csak új tengely, esetleg hátsó kerék kell jobb esetben, meg apróságok, persze lehet az is, hogy rosszabbul járok.

Milyen kerékszettre gondoltál?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30906) zoli03 válasza freelanced (#30905) üzenetére


zoli03
őstag

Innen valamelyikre. Milyen új tengelyre gondolsz?

(#30907) freelanced válasza zoli03 (#30906) üzenetére


freelanced
addikt

Hát ha SS bringát szeretnék gondolom szükségem lesz egy új hátsó tengelyre vagy nem?

Because

:DD

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30908) Because válasza freelanced (#30907) üzenetére


Because
őstag

ahogy toltam a bringát dombon felfele eszembe jutott milyen lenne ha most fixi lenne mellettem.. hát szétverné a lábszáram az állandóan pörgő pedáljával :D

[ Szerkesztve ]

(#30909) Cathfaern válasza freelanced (#30902) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyébként érdemes körülnézni direkt SS/Fixi terén, mert 60-70-ért már egész értelmesek lehet kapni összerakva... Pl.: [link]
Persze így nincs meg az élmény, hogy te raktad össze :) De amúgy 60-70 környékén csak akkor fog megállni ha mindent használtan veszel.

Because:
A bicikli nem azért van hogy toljuk ;]

[ Szerkesztve ]

(#30910) freelanced válasza Cathfaern (#30909) üzenetére


freelanced
addikt

Igen én is néztem, csak sose az a méret ami kéne, szerintem ez kicsi. Bár ki kéne próbálni, de azért kösz a linket, én is nézegetem.

Megpróbálom megkeresni a megfelelő alkatrészeket, hogy ki tudjam számolni, hogy kb. mennyi lenne megcsinálni, csak nem tudom melyik márka számít jónak az agyaknál, milyen monoblokkot vegyek stb stb. :)

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30911) Cathfaern válasza freelanced (#30910) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem van egy 20k-ért vett régi 57es országútim. Azon hátsó kerék, hajtómű, blokk, fogaskerék, fékek (első hátsó fék is) cseréltem volna. Kalkulációm szerint ez került volna 40k-ba. Csak idővel rájöttem, hogy ez a váz elég nagy nekem (tényleg, nem kell valakinek? :) ), plusz előbb el kéne adnom a jelenlegi biciklimet (20"-es vázú magellan corvus valakinek? :) )

(#30912) freelanced


freelanced
addikt

Tudnátok mondani egy körülbelüli árat a következő bringára: Caprine Green Way?

Csak úgy nagyjából, mennyit érhet használtan?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30913) deicide válasza pengemetal (#30895) üzenetére


deicide
veterán

Ha nagytányéron pörgeted ennyivel, akkor a térded nem tudom, mennyire fogja szeretni, azonban erős combbal nem hiszem, hogy probléma. Ha középső tányéron, akkor semmi gond nincs ezzel az RPM-el szerintem. Nálam 52/11-es áttétellel 32km/h 54RPM, de csak ha már megvan a sebesség, akkor használom így, gyorsításnál feljebb váltok nyilván, a térdet kímélendő.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30914) imyourfriend válasza Cathfaern (#30911) üzenetére


imyourfriend
őstag

Keríts róla pár képet, a kíváncsiság kedvéért. :)

(#30913) deicide: Az valami ember ellenes művelet lehet 52/11-et használni 32-es tempónál. :Y Tudom neked máshogy van a testi felépítésed, meg sokkal több dolgot elviselsz. De ma jöttem haza és 35-ös tempónál 50/17-el hajtottam, de volt hogy 50/19-el.

[ Szerkesztve ]

(#30915) zoli03 válasza freelanced (#30907) üzenetére


zoli03
őstag

Nem kell új hátsó tengely. Vagyis én nem tudom elképzelni, hogy miért kéne.

(#30916) TayRol


TayRol
veterán

Gurultam egyet az új szerzeménnyel, és azt kell mondjam, nagyon kényelmes. De olyan érzésem van a Courier után, mint Bud Spencernek ezen a motoron.:D

Egyébként a tárcsaféknél van, aminek össze kell csiszolódnia? Gurulás közben egy adott ponton halk kis kattogó hang jön a betétek felől. Még nem találtam meg az okát.

[ Szerkesztve ]

(#30917) deicide válasza imyourfriend (#30914) üzenetére


deicide
veterán

Azt már csak félve teszem hozzá, hogy mindezt egy fitnessbringával, klipszes pedállal. De azért a hiedelemmel ellentétben nem vagyok én sem fémből, emelkedőn pl azért visszább szoktam váltani, ha nem felejtem el :DDD

Idővel, ahogy én is, Te is meg fogsz erősödni és menni fog a nagyobb áttétel is. De mindenkit óva intek tőle azért, mert a térd nem szereti. Ha már megvan a tempó, nem gond, de ilyen áttételen gyorsítani nulláról mondjuk, az tényleg öngyilkosság hosszabb távon...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30918) milanovics válasza TayRol (#30916) üzenetére


milanovics
tag

Kattognia biztos nem kéne. Ilyen féket használok én is, de pár erősebb fékezés után be is kopott.

(#30919) superecneB válasza Coyot (#30647) üzenetére


superecneB
őstag

A BB7 bőven elég lehet ehhez a súlyhoz is.
Be vannak már kopva a fékpofák + a tárcsa?
Ha új a szett eleinte harmat gyenge hatást lehet érezni. Miután bekopnak úgy harapnak hogy orra tudsz vele állni.

(#30920) TayRol válasza milanovics (#30918) üzenetére


TayRol
veterán

Ha egy nap után is kattogni fog akkor beviszem, hogy nézzék meg. De remélem csak az van, hogy még nincsenek összekopva az alkatrészek.

(#30921) beteg: csak még nem volt ilyen komoly fékkel szerelt bringám. viszem is Zalába tesztelni hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#30921) beteg válasza TayRol (#30920) üzenetére


beteg
őstag

azért van. no para

Csak futni kell!

(#30922) imyourfriend válasza deicide (#30917) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem annyira nincs szükségem rá, elég hogy országútival SPD-vel 15-20km-en tudom szembeszélben a 31-32-t, szélcsendben meg kb simán már. Örülök is neki, ezért országútival járok trx-re majd visszafelé is. Megvan a napi edzés. ;] Most már átestem a másik oldalra, hogy szeretek szembeszélben is kerekezni így 2,5 év után. Nameg ma megcibáltam a gép bajszát, kár hogy nem kapcsoltam endo-t. De nem akarok a rabjául esni meg magamnak tekerek, abba is hagynám ha nem a kikapcsolódás és a hobbi lenne a fő szempont a bringázás közben. Viszont pörgetni fogok mindig, most megjön az óra meg a pulzusmérő aztán gyerünk. :K Van hogy én is kiállok a nyeregből és felmegyek 30 felett pl egy jáki dombon, de ez mostanában kezdődött hogy megéreztem a lábaim nem szeretnek pihenni.. kell nekik is némi izgalom. :P

(#30923) deicide válasza imyourfriend (#30922) üzenetére


deicide
veterán

Mindenki megtalálja a magának tetsző tempót, ritmust, fordulatot, ezért nincs két egyforma bringás és ez így is van jól. Aztán meg az a lényeg, hogy örömöd leld abban, amit csinálsz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30924) ginola


ginola
addikt

Cube LTD CLS-t néztem ki magamnak, de nem tudom mekkora lenne az ideális nekem.
177 cm vagyok, lábátlépő méret 81 cm.

(#30925) Solad


Solad
őstag

A miskolci Tescoban van még vagy 8 darab a 2K-s víztartályos hátizsákból!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#30926) sanzi89 válasza TayRol (#30896) üzenetére


sanzi89
addikt

Teljesen korrekt bringa, jó vásár volt ennyiért!

Használd egészséggel!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30927) TayRol válasza sanzi89 (#30926) üzenetére


TayRol
veterán

köszi! :)

(#30928) Because válasza TayRol (#30927) üzenetére


Because
őstag

hiányolom a láncvédőt :) hosszú naciban ezzel se kell sehova indulni

(#30929) TayRol : az nekem sincs :P

[ Szerkesztve ]

(#30929) TayRol válasza Because (#30928) üzenetére


TayRol
veterán

illetve a kitámasztó, nem? :)

(#30930) fpeter07


fpeter07
veterán

Levegős teló miért ül be néha (mostanában egyre gyakrabban)? Olyan mintha a visszaút csillapítása elmenne, de sokszor meg teljesen jól működik.

(#30931) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Kinéztem, lehet hogy egy polar cs500 lesz a kiszemelt óra. Mit érdemes nézni ilyenkor? Viszek bringát és felpróbálom rá, vagy már egyből rá is teszem. Csak érdekelnének a hibalehetőségek, pedálfordulat mérőt majd később vennék hozzá, egyenlőre megteszi a pulzusmérő is. Lehet valami komolyabb baja egy ilyen órának?

(#30932) beteg válasza imyourfriend (#30931) üzenetére


beteg
őstag

Mire én eljutottam az rcx5- ig sokat szívtam más gyártókkal. Szerintem ha polart veszel és ezt a felső kategóriásat, nagy baja nem lehet!

Csak futni kell!

(#30933) ígyvanferi válasza Cathfaern (#30911) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Csak a váz vagy a komplett bringa? Bár lehet, hogy én is kicsi lennék hozzá.

(#30934) imyourfriend válasza beteg (#30932) üzenetére


imyourfriend
őstag

A felső kategóriáról azért beszélhetnénk, ez egy ~65ezer forintos darab. Viszont az rcx5 majd 100ezer pénzt kóstál.. Nekem csak kell egy óra amihez lehet keríteni pedálfordulat mérőt meg pulzusmérő van hozzá, és az sem árt ha nem szarik be évente.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30935) imyourfriend válasza imyourfriend (#30934) üzenetére


imyourfriend
őstag

szerk: most nézem 75k az rcx5, szori. :B

(#30936) Runner_fxr válasza imyourfriend (#30934) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem ilyen van: [link]
Magyarországon kicsit drágább: [link]
Én tudom ajánlani, mert remek cucc. Tulajdonképpen mindent tud.

(#30937) fpeter07 válasza TayRol (#30896) üzenetére


fpeter07
veterán

Szép az a piros hézagoló.

Megragadtam a lényeget. ;]

(#30938) imyourfriend válasza Runner_fxr (#30936) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kíváncsi vagyok erre az órára, 45ért elvileg megkapom pulzusmérővel (mármint a cs500-at), és annyira tetszik meg kifinomult darabnak tűnik mondjuk az érintőképernyőtől félek. Hétvégén tervezem átvenni Budapesten, lehet valaki szakit megkérek majd innen hogy segítsen ebben (már ha az úriember belemegy hogy 17-én felhozza Budapestre az órát) és akkor nyugodt szívvel tudom megvenni. :) Néztem amúgy a Sigmát is, előfordulhat hogy ilyen lesz ha nem jön össze a cs500.

(#30937) fpeter07: Carbon hézagológyűrű kell oda. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30939) torzo válasza Runner_fxr (#30936) üzenetére


torzo
Ármester

Igazán nem akarok kötözködni, de mondjátok már el, hogy mi a francnak ez a rengeteg funkció?
Pulzusmérő, pedálfordulatmérő, magasságmérő stb. Az életben sem számoltam a pulzusom bringázás közben, és ha most látnám hogy 160, az sem érdekelne. Ha bírom, OK, ha nem, nyugi. Persze qrva jól néz ki, de ezért a pénzért!!! :Y Inkább egy jó felni!

(#30940) Runner_fxr válasza imyourfriend (#30938) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem a sigma szimpatikusabb, de biztos az se rossz.

Úgy néz ki országúti tulajdonos lettem :) , annyira megkedveltem a Balaton körön, hogy a főnökömmel megalkudtam a teszt gépre. Egy trekkinget akartam, de végül ez lett a második bicaj: [link]

torzo: Részben igazad van, én is tök jól elvoltam ez előtt egy 3000 ft-os madzagos órával. Pontos volt és mérte az alap dolgokat, de mivel leginkább montizni szeretek, szerettem volna egy magasságmérőset, meg a vezeték nélküli órának se vagyok ellene, csak attól voltam ki, hogy bezavarta egy csomó minden, na ezt nem zavarja semmi. A pulzusmérés se rossz dolog, én hajlamos vagyok arra, hogy szarrá hajtsam magam. Most figyelek a pulzusra. Ha túl magas visszaveszek. Pedálfordulat mérőt mondjuk nem használom, de az országútira lehet felrakom. A hőmérséklet kijelzés se baj, hogy van. Aztán van hozzá csukló pánt amire rárakva sima óraként is lehet használni, pl. gyalog túrázáshoz, pulzusmérés, magasságmérés ugyan úgy működik. Persze van még egy halom funkció amit én se használok, de ezek nem rossz dolgok és valóban jól néz ki, pláne a montin, nem kell a madzaggal szarozni, meg elcsúfítani a bringát. Ha akarod számítógépen is kielemezheted az adatokat, bár ez annyira nem érdekel, de lehet megveszem hozzá az usb dokkolót.
Német webshop-ból rendelve nem egy vészes összeg, ennyit simán megér, 55 ezret én sem adtam volna érte.

[ Szerkesztve ]

(#30941) Balazska15 válasza torzo (#30939) üzenetére


Balazska15
senior tag

De, ha jó felni már van... :))

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#30942) freelanced válasza Runner_fxr (#30940) üzenetére


freelanced
addikt

Igen jól néz ki :K , jó is?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30943) Cathfaern válasza Runner_fxr (#30940) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szép bicikli :R Bár azt el nem tudom képzelni, hogy Balaton körön hogy lehet megkedvelni egy outit :D (kivéve persze ha az ember nem a bicikliúton megy)

[ Szerkesztve ]

(#30944) imyourfriend válasza torzo (#30939) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mert ha összevissza teker az ember akkor hamar elfárad, így meg beállsz egy tempóra meg belövöd a pulzusodat is egy tartományba és ha akarsz akkor zsírt égetsz ha akarsz edzel pl.. Nekem alacsonyan szokott lenni a pulzusom, nem is tekerek tátott szájjal ami azt illeti még 35-nél sem. Ezért is lettem kíváncsi a pulzusra meg a többi dologra, hőmérsékletmérés eddig is volt az órán, de most jön mellé egy másik amin sereg fontos információt kapok meg. Véleményem szerint többet ér ez az újítás, mint hogy veszek a fulcrum racing 5-ös helyett fulcrum racing 3-as kerékszettet. Persze embere válogatja, vehetnék belőle carbon kormányt is de megtetszett a funkciók kilistázása, esetleges kimentése fájlba.

(#30940) Runner_fxr: Nemrég még azt mondtad szó sem lehet országútiról, most meg már egy aluvázas gépet hajtasz carbon villával meg 105-ös szettel. :C Mindenesetre én balatonra le nem viszem az országútit, acélon kívül más nem való az olyan bringautakra..
Remélem betudom szerezni az órát és minden jól fog menni. :K

(#30945) torzo válasza Balazska15 (#30941) üzenetére


torzo
Ármester

Akkó még egy! Abból sosem elég! :DDD

IYF: Aki rendszeresen bringázik, az nem teker össze-vissza. Azt meg hogy mennyire bírom, jobban érzem, mint bármilyen kiragadott élettani paraméter aktuális értékéhez fűzött tudomány. Önmagában a pulzusérték nem sok jelentőséggel bír, ha valaki egyébként egészséges. (a te pulzusok egyébként azért lassú, mert edzett vagy). Erre az okfejtésre egy sportorvos persze biztosan nyihogna egy nagyot, de max. élsportolóknál van ennek jelentősége, amikor már másodperceket próbálnak faragni.

[ Szerkesztve ]

(#30946) imyourfriend válasza torzo (#30945) üzenetére


imyourfriend
őstag

De érdekel, szeretném minél feljebb tornászni pl egy hegyen a pulzust. Szeretném megnézni hogy hol vannak a határaim. Nem versenyzem, teljes mértékben hobbiból tekerek csak szeretnék többet kihozni ebből az egészből. Mert az ok hogy eldadogok 130-140-es pulzussal de ha 160-assal jobban esne vagy 170-essel akkor miért ne tegyem. Lehet hogy javítana 1-2km/h-t is hosszú távú tempómon aminek kifejezetten örülnék, mert úgy érzem hogy közel sem hozok ki annyit magamból mint amennyire képes vagyok.

(#30947) torzo válasza imyourfriend (#30946) üzenetére


torzo
Ármester

Nem vagyok sportorvos, az élettanhoz konyítok valamennyit. A pulzusszám eléggé egyénre jellemző érték és önmagában nem jellemzi az aktuális kardiális terhelést. Ahhoz a vérnyomás ismerete is szükséges.
Az edzett szív pedig elsősorban verővolumennel fokoz teljesítményt és csak akkor pulzusnöveléssel, amikor a tartalékok már kifogytak. Ezt az állapotot te sokkal hamarabb megérzed, mint a komputered bármilyen jelzése. Szerintem nem érdemes az órára szegezni a tekintetet és állandóan a kiírt pulzusszámhoz igazítani a tempót. A szervezetünk sokkal érzékenyebb műszer, hamarabb és pontosabban jelzi, mikor elég, és mikor lehet még rátenni egy-két lapáttal.
Na, de nem osztom tovább az észt! :N
Azt elismerem, hogy jól mutat a skerón egy ilyen csodasigma, csak meglehetősen drágállom!

Na, pá! Elhunytam!

[ Szerkesztve ]

(#30948) imyourfriend válasza torzo (#30947) üzenetére


imyourfriend
őstag

Hasznos információk ezek pedig, számomra legalábbis biztosan. Mostanában amúgy van hogy csak az időt nézem meg az órán, régebben még kattintgattam sorra hogy milyen részidőket ír ki aztán meguntam. Remélem nem leszek a műszerek rabja, kellemetlen érzés lehet az az állapot. :N

(#30949) Runner_fxr válasza freelanced (#30942) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Annyira nincs nagy tapasztalatom az országútizásban, nem nagyon tudok mihez viszonyítani, de jó persze. Nagyon durván suhanok a montihoz képest. Mintha egy üres kólás dobozon ülnék, olyan érzés a masszív összteló után, :) de nálam ez a márka már bizonyított, a montim is Bergamont.

Cathfaern: Jó nem csak Balaton körön, hanem már itthon is megtetszett. :) Magamon is meglepődtem, mert nem szimpatikusak ezek a bringák, de most valahogy bejött. Ott árválkodott a boltban, kölcsönkértem és megtetszett. Kellett egy második bicaj, mindenhova nem akarom a montit használni.
Meg kihívás, egy kicsit nagyobb lejtőn simán megtekerem 60-65-re, szó szerint halálfélelmem van a virsligumi meg a koskormány miatt, de élvezem :)

imyourfriend: Olyan árat mondtak rá amit nem lehetett visszautasítani. :) Azt még szoknom kell, hogy járdaszegélyek előtt lelassítok, meg kikerülök minden nagyobb úthibát, de csak megszokom. Montival mindenen át tudtam gázolni lassítás nélkül, ez más világ, de bejön ez a két véglet. Ha nem tudom megszokni akkor meg eladom és veszek egy cross trekkinget.

(#30950) zoli03 válasza torzo (#30947) üzenetére


zoli03
őstag

Én pl futásnál nagy hasznát vettem, leteszteltem, hogy kb milyen pulzusnál fulladok ki. Órával simán tudtam tartani azt a tartományt, amíg jól bírtam. Ha elkezdett emelkedni, kicsit visszavettem. De óra nélkül meg csak akkor éreztem, amikor már késő volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.