Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#295351) .LnB válasza Tin (#295350) üzenetére


.LnB
titán

[link] :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#295352) szuszinho válasza lsebestyen (#295341) üzenetére


szuszinho
őstag

Az az időpont nekem nem jó, pedig tetszene. Meg is néztem a "TÉKÉP"-et :D

(#295353) Hasaggymeg válasza Tin (#295350) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Annak ellenére, hogy nekem is vannak rémálmaim az adataimhoz hirtelen egyszer csak pénzért való hozzáférésről, jól csinálják, az biztos. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#295354) MC Pite válasza .LnB (#295335) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez a további szakasz, Tát felé, jah.

Legyen igazad, legyen ott új aszfalt!

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#295355) Ringman


Ringman
nagyúr

erről a vázszettről mi a véleményetek? [link]
kicsit lelakott ennyiért, ha valóban columbus spirit a csőszett, akkor meg az 1,7 kiló is nehéz, vsz. csak a fő háromszög (main triangle) az.
30-as gumi elvileg belemegy, csapágyakon és egy kerékszetten kívül nem is kéne mást vennem hozzá semmit, minden más van itthon (na jó egy hátsó váltó még hiányzik), 2x10 sebire (tiagra) meg tudnám csinálni.

(#295356) jjeahh válasza Rodzser Mór (#295338) üzenetére


jjeahh
nagyúr

KO FOG és szórt fejes Perfectával van, fasza, működik óriás kutyákon is, most egy medve sprayem van, azt még nem kellett kipróbáljam. Porlasztós szórt fejessel nem kell pontosan célozni, de igen, szembeszélben kaphatsz te is belőle... De ugy-e bringán az emberen van szemüveg és az orrodat el tudod takarni könyökhajlattal. Én egyszer a haverom medvesprayéből kaptam, úgy félórán át picit csípte a torkomat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#295357) dom1n0 válasza Ringman (#295355) üzenetére


dom1n0
senior tag

A vázról fogalmam sincs :P , viszont az Assioma pedál hogy muzsikál?

(#295358) Ringman válasza dom1n0 (#295357) üzenetére


Ringman
nagyúr

jól, bár nem nagyon mentem még vele, hétközben nem volt időm, úszok a munkával. azzal bringával hétfőn tekertem, akkor is ügyfélhez, szerencsére késésben voltam odafelé :)

130-150w lesz a z2 nálam. ma volt 15x(15s sprint (200% ftp lett átlagban ahogy néztem) 45s pihenő) bikeergen, azon meghaltam azért ebben a fülledt időben.

hétvégén mennem kéne egy másfél-2 órásat, de most a bikefitben teljesen elbizonytalanodtam, nem tudom melyik bringát vigyem.

[ Szerkesztve ]

(#295359) dom1n0 válasza Ringman (#295358) üzenetére


dom1n0
senior tag

Jól hangzik, köszi! Üzemidőt még akkor nem nagyon látsz, meddig bírja?

Amíg nincs meg a gravel, a montival kifogok járni sűrűbben (aztán kitudja lehet beleszeretek..) hozzánk az erdőbe funolni, az Assioma meg ideális lenne hogy rárakom a montira, aztán ha (meg)lesz gravel arra is simán áttudom rakni bármikor, meg akár kettő közt is cserélgetni. És mégiscsak látom mit tekerek bele ilyenkor. :K
Ma kimentem reggel egy tényleg lassú körre montival, átlag pulzus 120 :D, viszont 200 körül szintet azért sikerült begyűjteni :C

Ui: Amelyik kényelmes azzal menj szerintem, és tényleg érdemes feljönnöd pestre egy bikefitre szerintem :K

[ Szerkesztve ]

(#295360) Ringman válasza dom1n0 (#295359) üzenetére


Ringman
nagyúr

üzemidőt passzolom, de már kezdetben is csak minimálisat töltöttem rajta, ki fogja az kivárni :DDD

(outira sem fogok spd-sl-t venni, amúgy olyan szandál nincs is)

ami meglepő számomra, hogy a rövid kigyorsításoknál megállás utáni elindulásnál mennyire beleteker az ember.

bikefit érdekes, amíg edzésen fejlődik az izomzatom (kb nulláról), addig nem tudom mennyire érdemes most menni, v majd nyár végén, addig állítgatom magamnak, meg nem veszek új bringát.

[ Szerkesztve ]

(#295361) Acef


Acef
addikt

Sziasztok,

az alábbi két váltókar között van valami lényeges különbség, pl. bowdenhúzás, ... ?
8 sebességes, fitness bringára kellene (hátsó)

Shimano Altus (SL-M315) váltókar [link]
Shimano Claris (SL-R2000) országúti váltókar [link]

Miért van kiemlve a Clarisnál, hogy outi?
Mindkettő jó a 8 sebességes fitnessre vagy nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#295362) dom1n0 válasza Ringman (#295360) üzenetére


dom1n0
senior tag

Nekem az volt meglepő, hogy a lefelekékben sokkal könyedebben letudok adni jóval komolyabb extra wattokat, mint felfelé..., azóta ahol csak lehet még rátekerek bőven az egyenesekben, max visszafékezem a kanyart ha úgy ítélem meg... :)
Bikefit témához, egyrészt kényelem a legfontosabb (szerintem), másrészt azért a fejlődés is akár optimálisabb lehet, már ha ez is befolyásolja mennyit tekersz nem csak az idő.

(#295363) szuszinho válasza dom1n0 (#295359) üzenetére


szuszinho
őstag

1700 alatt kétszer töltöttem, de egyszer sem volt lemerülve.

(#295364) Hasaggymeg válasza jjeahh (#295356) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

haverom medvesprayéből kaptam...látta jön egy nagy barna, aztán lefújta? ;]

Ringman...annyi bringád van/lesz, hogy lassan gyűjtő leszel. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#295365) dom1n0 válasza szuszinho (#295363) üzenetére


dom1n0
senior tag

Köszi, teljesen jó. :R

(#295366) Ringman válasza Hasaggymeg (#295364) üzenetére


Ringman
nagyúr

3 db van csak

meg ugye kiderült valamelyik nap, hogy egy családi házban elfér 250 darab is akár :DDD

[ Szerkesztve ]

(#295367) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

153e most az IGS800 az alin...(elvileg 7.-ig) Erősen gondolkodom rajta, hogy a 840 helyett inkább ezt vegyem meg.

(#295368) Maximum1 válasza Ringman (#295358) üzenetére


Maximum1
őstag

Ftp teszt volt már?
Amit írsz Z2- nek az 200+ os ftp-re utal.
Fotelból azért az nem rossz. :DDD

(#295369) lsebestyen válasza (ex)Cat (#295367) üzenetére


lsebestyen
addikt

Tesztet lehet megvárnám. Egyébként kuponok, hátha valamelyik jó lesz hozzá (holnaptól)

(#295370) Ringman válasza Maximum1 (#295368) üzenetére


Ringman
nagyúr

volt már, írtam is a topikban, hogy a ramp teszt alapján ~200w jött ki, bár sokallom, szerintem azt nem tudom tartani.

a kb 45 tekerés pulzusadataiból is az jött ki, hogy ez lehet a z2, a 130 inkább az alja, inkább a hosszabb távoknál van bajom (főleg hogy olyat nem nagyon mentem, amikor igen, akkor meg utána vmi nyűgöm volt utána)

ha holnap v vasárnap megyek bringázni, akkor a 130-cal indítok majd.

Fotelból azért az nem rossz
not great, not terrible :DDD

óra szerint kb 1900 km-t tekertem le idén, de ennek legalább kétharmada sima közlekedés.

[ Szerkesztve ]

(#295371) (ex)Cat válasza lsebestyen (#295369) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ez tart vissza engem is kissé. Mármint a tesztek hiánya. Aztán ha szar még eladni se tudom..

(#295372) lsebestyen válasza (ex)Cat (#295371) üzenetére


lsebestyen
addikt

1-2 héten belül szerintem lesz teszt. GPlama és/vagy DC Rainmaker.

(#295373) Hasaggymeg válasza (ex)Cat (#295367) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na de...ha baj van vele mi lesz az Alin? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#295374) peetie1 válasza Hasaggymeg (#295373) üzenetére


peetie1
aktív tag

Bosszankodás az ali topicban... Én biztosan nem vennék onnan nagyobb értékű dolgot, csak olyat, ami annyira nem fáj ha totál bukta akkor se.

(#295375) Hasaggymeg válasza peetie1 (#295374) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1előre én is így vagyok vele, talán egy Deák volt a max amit ott ki mertem fizetni egyben egy termékért. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#295376) (ex)Cat válasza lsebestyen (#295372) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Igen, csak az akció most van. Persze tuti lesz majd később is vmikor, kivéve ha k.jó lett és elkapkodják :D

Amúgy szerintem annyira szar csak nem lehet.

A másik meg az, hogy ilyen drága cuccot még sosem vettem onnan. Még ha jó is a készülék, de történik vele vmi, akkor baszhatom.

No nem mintha más lenne a helyzet, ha veszek 250e-ért egy Elite Wheels kereket és azzal lesz gondom :D

[ Szerkesztve ]

(#295377) dom1n0 válasza (ex)Cat (#295376) üzenetére


dom1n0
senior tag

Ha jol lattam Froome ezzel megy, annyira csak nem szar. De nyilvan Alirol barmi johet es lehet :)
Link [link]

[ Szerkesztve ]

(#295378) Roland861010


Roland861010
addikt

Érden is lehet találni érdekes gépeket.

(#295379) Tin válasza Hasaggymeg (#295353) üzenetére


Tin
veterán

Az elsőség és a kvázi monopolhelyzet már csak ilyen. A Facebook is a világ legvacakabb közösségi hálózata, de első, így pedig piacvezető. Na jó, nem örökké. Viszont ott is azt érzi az ember, hogy ha komolyan is venné, és gyártana is rá tartalmat, sose lehetne biztos benne, hogy egyik napról a másikra nem bukja-e el mondjuk egy letiltás miatt, amit egy hibás feldolgozás okoz.

Ha mutogatásra érdemes lenne az aktivitási profilom, talán másképp gondolnám, de jelen pillanatban ez csak engem érdekel, és csak adatokat nézegetek belőle néha, amit meg a Hammerheadnél is tudok. Mint mondtam, itt nálunk max 1 napig lehetnék KOM egy frissen épített útvonalon, így az a része mindegy, a többit pedig ki tudom nyerni a HH-ből is.

Amire még jó lenne, az a karbantartási dolgok, de ahhoz meg csináltam egy Excelt, és így meg van oldva a probléma.

(De ne érts félre, senkit nem akarok lebeszélni a Straváról, és lehet, hogy 2 év múlva másképp fogom gondolni, de (ennyit) kizárt, hogy fizessek nekik azért, amit tudnak. Mondom ezt úgy, hogy épp vettem 1 év Komoot premiumot, mert annak láttam értelmét.)

(#295380) Dark Archon válasza .LnB (#295343) üzenetére


Dark Archon
addikt

Pedig én is járok a BVKK teljesítménytúráira évek óta, és tök jók. TABU100-ra megyek.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#295381) avl válasza avl (#295088) üzenetére


avl
senior tag

az eredeti hsz.-ra ajánlanátok még ?

#295092Lacerta és #295234Friczy : köszi !

láttam ezt a korábbit: #222516Fall-N "V-fékhez jó az olcsóbb BikeFun betét " melyik ? pl. [ez ? színe mindegy fékhatás szempontból ?]

ezt is: #222502Hasaggymeg Avid rim wrangler [drágállom :-)]

(#295382) FireKeeper válasza Tin (#295350) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a GCN egy marketing csatorna már egy az egyben.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#295383) fulton


fulton
addikt

dom1n0:
Én megvettem napokban. Kipróbálom milyen a latex belső, hamarosan megjön a kulcs a küllőkhöz, am is hozzá kellesz nyúlni, így jön majd le a felniszalag, és az új szalaggal együtt megy bele a latex. kíváncsi leszek erezni e difit menetkomfortban. Kicsit óckodok tőle de meglátjuk :)
-----
Más:
Nagyon zivataros idő van mostanában, de szerencsére akad "rés" a felhön amikor lehet csapatni.
Tegnap szóba került ez a "fejlődés" kíváncsi voltam milyen difi lesz 2 év különbséggel. 2022 vs 2024
Már akkor kezdtem belemélyedni ebbe a világba, megvolt a NW mez.
Kop pontosan 133 bpm karika mind2. :B

(#295384) Hasaggymeg válasza fulton (#295383) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A mez lehet az egyik oka.🤔🤭...amúgy meg most jön(ne) csak a neheze, innen továbbfejlődni az igazi kihívás. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#295385) fulton válasza Tin (#295379) üzenetére


fulton
addikt

Nézd Te tudod, de az 850 ft nem a világ az én szememben. Cserébe aki szereti a számokat olykor nézegetni tök jó.
Egy q doboz cigi (már aki bagós) valami 2000 ft korul van..

Hasaggymeg:
Magam is úgy vélem🤭 igen. Én is igy gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#295386) Tin válasza fulton (#295385) üzenetére


Tin
veterán

Én 75€ éves előfizetési díjat látok, vagyis 30.000 forintot. Havi 11€, vagyis 4400 forint. Lehet így is relativizálni, csak minek.

#295382 FireKeeper: ja, abszolút, viszont ettől még szórakoztató.

(#295387) MC Pite válasza Tin (#295379) üzenetére


MC Pite
veterán

Próbáltam a komootot, nem nyűgözött le elsőr, mivel tud többet/miben éri meg az előfizu? :R

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#295388) lsebestyen válasza fulton (#295383) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szép! Ahhoz, hogy két év múlva megint ennyivel gyorsabb legyél ugyanilyen pulzus mellett, sajnos muszáj leszel venni egy TT bicót. :P

(#295389) velizare válasza Tin (#295386) üzenetére


velizare
nagyúr

vigyük le napira, úgy még kevesebbnek tűnik. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#295390) f_sanyee válasza Tin (#295386) üzenetére


f_sanyee
senior tag

itt 15e/év

(#295391) Tin válasza MC Pite (#295387) üzenetére


Tin
veterán

Őszintén és viccen kívül? Nem sokban :D

Komoot-nak a tervezője nagyon jó, a világtérképet megvenni hozzá, és az a tiéd örökre - ennyi kell. Én csak azért fizettem elő a prémiumra, mert most 20€ volt az első év, és elég sok örömet szerzett már a platform a remek útvonalaival és tervezőjével, így gondoltam ezzel fizetek vissza valamennyit.

Prémiumban amúgy benne van a világtérkép alapból, de ami nekem bejön, az a bringás útvonalak jelölése külön színnel, mint kényelmi funkció (illetve az MTB trailek is), meg az időjárásjelentés nagyon király. Beállítom az indulást, és megmondja hogy a túra melyik részén milyen idő várható: hőmérséklet, UV, csapadék, szél, iránnyal és piktogrammal az úton, ezt már tegnap teszteltem, és zseniális. Nyilván ezt is össze tudja az ember szedni ingyenesen, de ez pár klikk és ott van minden, sokkal jobban lehet készülni az indulás előtt.

Amit még tud, az a live tracking a család részére, de nekem ezt tudja a Karoo, és amúgy sem rögzítem a Komoot appal az utamat. Ezen kívül még a többnapos tervező tudja darabolni a hosszú utat, van 3D map, amiből én nem láttam semmit (vagy valamit rosszul csináltam), illetve Garminon tudsz még navigálni, ha olyan a készüléked.

Ja, ami még jó, az a saját kollekciók. Mivel én itt tervezem az útjaimat, és már vagy 50 van, nekem tök jó ez a csoportosíthatóság, hogy nem minden egybe van behányva.

(#295392) Tin válasza f_sanyee (#295390) üzenetére


Tin
veterán

Nekem nem az előfizetéssel van bajom, hanem azzal, hogy magához láncol. Jövőre, ha 20e lesz, szívod a fogad, de kifizeted, mert ugye az adatok, és akkor már ehhez-ahhoz nem férsz hozzá ingyenesen, de mégiscsak ott van fent minden, akkor NY-EU-ban már 100€ lesz, és így tovább. Na ezt nem akarom, de mondom, ez én vagyok. Nekem nem ad annyit, hiszen van más platform, ahol megvan az adat, mutogatni meg nem akarom, mert nincs mit :)

#295389 velizare: igen, amikor a fél kilós óriás Milkából lassan 270g lesz, de az ára nem változik, ja de :D

(#295393) parandroid válasza fulton (#295385) üzenetére


parandroid
nagyúr

Nem is az a kerdés, hogy mennyibe kerül, hanem hogy mit kapsz érte. Leírtam korábban, hogy mit tud, ami nekem kicsit is érdekes lehet, ebből egyedül a szegmentes faszméregetés az, ami máshol nincs meg, de az meg nem ér meg nekem ennyit. Inkább fizetem a zwiftet, pedig jó ideje most azt sem használtam már, de annak több értelmét látom. Annyi pénz meg a világon nincs, hogy az ember minden szarra előfizessen, ami kicsit is érdekes. Lásd még streaming: darabja csak havi 10-20 eur között van, de ha mindre előfizetsz, mert mindegyiken akad egy-egy jó sorozat, az vagy egy százas havonta.

Így is kurva sok pénz elmegy már előfizetésekre, szerintem több, mint ha cigiznék. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#295394) dom1n0 válasza lsebestyen (#295388) üzenetére


dom1n0
senior tag

Vagy egy kis epo ;]

(#295395) parandroid válasza MC Pite (#295387) üzenetére


parandroid
nagyúr

Az előfizu? Abszolút nem éri meg. Én kaptam 2 hónap ingyen prémiumot, be sem aktiváltam. Ami nagyon megéri benne, az a teljes térképcsomag egyszeri 20 euróért, mert az útvonaltervezője egyszerűen kiváló.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#295396) parandroid válasza f_sanyee (#295390) üzenetére


parandroid
nagyúr

Majd lesz több. Amikor előfizettem pár éve, akkor is 60 eur volt, meghosszabbításnál már 90-et akart legombolni 12 hónapra. Azóta traktál az akciókkal popupban, minden alkalommal, amikor megnyitom az appot, de az a 75 eur kb az alja, annál olcsóbbat még nem ajánlott. Amúgy neztem Mo-ról is, amikor ott voltam, de nem lehet átverni, nekem nem engedi a forintos árat, mindig ugyanezt kapom. Másrészt meg ugye ketten vagyunk az asszonnyal, az meg nem fair, ha magamnak előfizetek, neki meg nem, de ez már az én nyomorom. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#295397) (ex)Cat válasza Tin (#295386) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

7500 Ft diákoknak, 15e mindenki másnak jelenleg.

(#295398) parandroid válasza (ex)Cat (#295397) üzenetére


parandroid
nagyúr

:(

Nálunk csak ez van:

Annyit lehet vele játszani, amikor akció van, akkor kapsz 1-2 hónapot hozzá meg. De ahogy írtam, ha lejár, utána még drágább a meghosszabbítás.

Nektek az a szerencsétek, hogy nagyon kicsi piac, és fogalmuk sincs, mennyit ér egy Ft. Ha rájönnek, valszeg jön az egységes, Eu-s árazás, aztán lesz sírás sok helyen… :(

Ja, ahogy írtam korabban, magyar ip-ről sem kijátszható, tehát nem tudok előfizetni Ft-alapon. Új account valszeg menne, de pont a lényeg veszne el évente…

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#295399) Tin válasza (ex)Cat (#295397) üzenetére


Tin
veterán

Köszi. Amúgy 7500 Ft (~20€) lenne az az összeg, amit kifizetnék az ehhez hasonlókért évente. De nem a duplája, és főleg nem a 4x-ese. A Disney került annyiba karácsonykor 1 évre, de azt lehet nézni, gyártanak rá tartalmat, nézik a gyerekek, és így tovább.

Újra mondom: nem fikázom. Sokan vannak itt, akinek van értelme előfizetni, mert vagy megy annyit, vagy nem tudja máshol tárolni az adatait, vagy kell a KOM-vadászat, de rám egyik sem igaz. KOM-ra esélyem sincs sehol, másra meg minek :)

#295398 parandroid: Pontosan ez az előfizetői modell lényege: beetetés, leláncolás, lefejés.

[ Szerkesztve ]

(#295400) parandroid válasza Tin (#295399) üzenetére


parandroid
nagyúr

“Pontosan ez az előfizetői modell lényege: beetetés, leláncolás, lefejés.”

Na jó, de ha hagyod lejárni, és úgy fizetsz elő, akkor mindjárt egy hónap ajándék, és 15 eur-val olcsóbb. :DDD Mert ezek ennyire hülyék. Illetve annak néznek mindenkit. Amúgy meg ez kicsit sok pénz ahhoz, hogy pár posztonként nezegessem a bújtatott reklámokat.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.