Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) Frenky89


Frenky89
őstag

Itt linkeltetek múltkor egy pöpec leírást SPD pedál és stopli beállításról?

Nem találom. :(

(#16402) pengemetal válasza Frenky89 (#16401) üzenetére


pengemetal
aktív tag

ez volt?

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#16403) tekeyagd válasza csabi94 (#16301) üzenetére


tekeyagd
tag

a cimborámé, megbízhatsz benne, akár el is tudom juttatni neked...

(#16404) Tomi_Sci válasza Osiris (#16366) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ha nem valami csicsás digitális darab, akkor pofon egyszerű a belseje. Van egy fémlemez a tengelyen, mellette általában egy fix és egy mozgatható mágnestárcsa. A mozgathatót tekeri el a fokozatállító bovdenje. Általában csak kiugrik a vége a tárcs rögzítéséből, elég macerás vissza ügyeskedni, de elrontani nem lehet.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#16405) Frenky89 válasza pengemetal (#16402) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez. Köszi!

(#16406) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Gondoltam, ez a szépség itt is megfér :)

Linkbe, mert nagy

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16407) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Olyan öntapadós reflexszalagot vennék amit egy 28 collos felni peremére lehet ragasztani. Segítenétek, hogy hol találok ilyet?

(#16408) csabi94


csabi94
őstag

Személyszállítás bringán mennyibe kerülhet? :D
Barátnőmmel jöttünk reggel suliba ugy, hogy a csomagtarton ült, es az úton jöttünk olyan 30-al magyar tz-t irni. Szembejövő rendőrnek láthatóan nem tetszett a dolog, mert megallt, es dudált. :D Ezzel nem szólított fel megállásra, igy hat megjobban rakapcsoltam, mar egész közel voltunk a sulihoz. Nem jöttek utánunk. Egy ilyenért mennyit kernek? Vagy lehet, hogy megúsztam volna figyelmeztetéssel? :DDD

(#16409) rootkiller válasza csabi94 (#16408) üzenetére


rootkiller
őstag

Egy ejnyebejnyével megúsztad volna. Én is kaptam egyszer mert este tízkor nem álltam meg a stoptáblánál.

Artengo TR 990 Pro

(#16410) PS7A


PS7A
tag

Sziasztok Bringások!
Egy ismerősömnek keresgélek országúti bringát. Kicsit elbizonytalanodtam a témát illetően, mert emberünk is és jómagam is karcoljuk a 100 kg-ot. Nem tudom, hogy tavasztól késő őszig a napi szintű használat mennyire visel meg egy alu vázat ilyen súllyal :F
Van esetleg ilyen téren valakinek tapasztalata, tanácsa, meglátása?

:R

(#16411) Szakbarbár válasza csabi94 (#16408) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ha 17 évnél idősebb vagy és a barátnőd 10 évnél fiatalabb akkor semmibe :D De csak ha gyerekülés is van felszerelve. A KRESZ-ben csak ez van engedélyezve kétkerekű kerékpár esetén.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#16412) deicide válasza Szakbarbár (#16411) üzenetére


deicide
veterán

Hát, ha a barátnő 10 évnél fiatalabb, az igen sokba kerülhet. Években mérve. :DDD ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16413) -=RelakS=- válasza deicide (#16412) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tud járni? :Y Öreeeg! ;] :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16414) Runner_fxr válasza PS7A (#16410) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A felnőtt kerékpárok teherbírása többnyire 120kg-ban van maximalizálva, ennyi amit még elviselnek.
Ez alól a speciális, ultra könnyű verseny alkatrészek jelenthetnek kivételt, ott előfordul, hogy 85kg fölött nem ajánlják a használatát. Például némely karbon kerékszettnél, főként a karbon alkatrészeknél jellemző ez a súly korlátozás, de ott sem törvényszerű. Alu vázas országútit nyugodtan használhatsz 100kg testsúllyal. Amire fokozottan figyelj az a gumi nyomás, amúgy is fontos országútinál a magas gumi nyomás, de 100kg körüli testsúlynál még inkább. 8 bárnál kevesebb-el ne használd. De felfújhatod 10-re is.
Illetve még annyi, hogy ne a legolcsóbb országútit vedd, olyan középkategória körül nézegess.

(#16415) dewil666 válasza Toomy (#16372) üzenetére


dewil666
őstag

Csináltam egy láncos célszerszámot és kb. 5mp alatt levettem :DD

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#16416) rootkiller


rootkiller
őstag

Elmentem ma egyet biciklizni. Ragyogó idő, minden tök jól indult. Lenyomtam kb. 40 km-t, még 4 km kellett volna hogy hazaérjek, mikor a hátsó kerékben elpattant egy küllő. Hallottam egy hangot, nem tudtam mire vélni. Aztán lassúnak éreztem a cuccot, leszálltam. Ekkor vettem észre hogy befog a hátsó fék, hiába nyitottam ki, semmi. :O :O :W

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#16417) Toomy válasza dewil666 (#16415) üzenetére


Toomy
senior tag

Nagyon frappáns! :C Ha van autód amin fémházas olajszűrő van, akkor ahhoz is használhatod. :K

(#16416) rootkiller Ezért kell küllőkulcs is a nyeregtáskába, mert azzal még meg lehet úgy csinálni hogy hazaérjél. :K

[ Szerkesztve ]

(#16418) fireproof válasza koczka13 (#16383) üzenetére


fireproof
őstag

Hohóóóóóó úgy néz ki találtam Uniglide lánckeréksort, külső menetes záró lánckerékkel. :Y

(#16419) thomeef


thomeef
őstag

Hali, lenne egy kérdésem. 4-5 éve vettem egy cube aim montit. 1 évig használtam azóta a tárolóban van, mert városba költöztünk, és kb. 99%-ban csak aszfalton tudom használni, viszont oda baromi vastagok és bordázottak a kerekek. Van arra lehetőség, illetve van értelme vékonyabb, aszfaltosabb gumikat venni rá? Vagy úgy ahogy van ez a canga alkalmatlan aszfalton való tekerésre?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#16420) D.Orion válasza thomeef (#16419) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha méretileg egyébként teljesen passzol hozzád a kerékpár, akkor simán használható aszfalton is. A topikban vannak olyanok akik 200-300km-t is letekertek már nem egyszer mtb-vel aszfalton egyhuzamban. Érdemes lehet cserélni egy kicsivel vékonyabb és aszfalt mintás gumira. Lesd meg a mostani gumid méretét és abból már kb. megmondható, hogy mi a legkisebb szélesség ami jó.

[ Szerkesztve ]

(#16421) Runner_fxr válasza thomeef (#16419) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Rengeteg féle 26-os városi gumi van. Persze, hogy van értelme, sokkal könnyebben fogsz suhanni aszfalton a városi gumival. Ha olcsót akarsz akkor cst city traveller 1.4, ha egy könnyebb, minőségibb, jobban gyorsíthatót akarsz akkor schwalbe kojak 1.25.
Egyébként el lehet lenni 26-os montival városban, megfelelő külsővel, nyilván 28-as kerék jobb városba, de a monti jó lesz terepen is ha vissza rakod a terep külsőt. Ha többet már nem akarod erdőbe használni akkor viszont megfontolnám az eladását és egy 28-as kerekű városi bicaj vásárlását.

[ Szerkesztve ]

(#16422) deicide válasza D.Orion (#16420) üzenetére


deicide
veterán

Ja, vannak ilyen őrültek. Azért idén már inkább outival tolom a Velence 10x-et. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16423) D.Orion válasza deicide (#16422) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem is értem miből gondolod, hogy rád céloztam. Egooo. ;] ;)

(#16424) deicide válasza D.Orion (#16423) üzenetére


deicide
veterán

Akkor én kérek elnézést. :)
Persze nem lehetetlen a dolog, biztos sok ilyen őrült van, csak én nem ismerek egyet sem. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16425) thomeef válasza Runner_fxr (#16421) üzenetére


thomeef
őstag

Nagyon szépen köszönöm:) Mennyiért lehetne eladni? 2009-es canga, talán 3-400km ha van benne szumma. És mit lenne érdemes venni helyette? Tudsz valamit ajánlani, mert nagyon nem vagyok képben azóta:)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#16426) Runner_fxr válasza thomeef (#16425) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát, hogy mennyiért tudod eladni, az szerencsén is múlik, a cube jó név, jó bicaj, szerintem viszonylag könnyen el lehet adni. Kb 100 ezer ft most nálunk akciósan egy ilyen felszereltségű bergamont mint a te cube-od. Kb egy kategória.
Normál áron olyan 120-130 körül mozog újonnan.
Szerintem 80k a reális ára a tiédnek. Ennyiért szerintem el tudod adni, ha valóban olyan keveset használt, ha szerencséd van akár többért is, tedd ki mondjuk 99-ért úgy is alkudni fognak. 80 alatt ne add oda, nagyjából ennyi.

Városiban sokféle választásod van, fitnessz bicaj, cross trekking, trekking, esetleg országúti. Ha v-fékessel megelégszel 100 körül kezdődnek a normálisabb trekkingek.

(#16427) 313313 válasza deicide (#16424) üzenetére


313313
addikt

Jelentkezem, nekem olyan 360km körül volt amit 1 nap letekertem mtb-vel, 200-300km között szokott lenni az átlag, ha elmegyünk túrázni ismerősökkel. Vagyunk páran ismeretségi körömben, akik 26-al tekernek ilyesfajta rövid távokat :D

thomeef: Van ismerős, aki 2,5-ös DH gumikkal jött el Dirt géppel 6-7 napig túrázni. Megfújta a belsőt 4-5 bárra, aztán 20 felett ő volt dongóóóóóóóóóóó. Első váltója manuális volt, kézzel pakolászta 32-44 tányéron a láncot... Azért az ugye megvan, mikor 32-11-be mókuskerék jön leejtőn lefelé, aztán lehajolsz és felemeled a láncot menet közben 44-es lánckerékre....
Voltunk egyszer Balatonon 6-od magammal, mindenki 26-os mtb-vel, pont meglett 24 óra alatt a 300km... Ott is volt egy srác, aki 4,5 bárra fujt 2,2 vagy 2,3 gumikkal tolta neki....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#16428) rootkiller válasza Toomy (#16417) üzenetére


rootkiller
őstag

Kész a kerék.

Artengo TR 990 Pro

(#16429) INMOTEP válasza Runner_fxr (#16307) üzenetére


INMOTEP
őstag

Végül megkaptam a Trek-et , olyan állapotban van amilyennek a tulajdonos leirta .A láncot szerintem lefogom róla cserélni idővel .De minden működik rajta ,első teleszkóp is nagyon jó állapotban van .Fékek váz is jó stb .Holnap majd lövök pár fotót róla :)

(#16430) deicide válasza 313313 (#16427) üzenetére


deicide
veterán

:C Az szép!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16431) rootkiller válasza 313313 (#16427) üzenetére


rootkiller
őstag

Vannak mazoista emberek. Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy montival menjek 40-50 km-t aszfalton.

Artengo TR 990 Pro

(#16432) Runner_fxr válasza rootkiller (#16431) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nézőpont kérdése. Szerintem meg az a mazochista aki outival megy városban. Sőt akár az is ide sorolható, aki egyáltalán városba kerékpározik, egészségtelen levegő, kerékpárutak hiánya, veszélyesen közlekedő gépjárművek. :) Félreértés ne essék, nem az autós közlekedést szorgalmazom, csak lássuk be, az élvezetes, biztonságos kerékpározásnak azért vannak feltételei, ez pedig Magyarország városaiban nagyon ritkán adatik meg. Én például azt sem tudom elképzelni, hogy 2 település között, egy főúton tekerjek egy kerékpárral, abban bízva, hogy a mögöttem közlekedő teherautó nem öl meg. Ez számomra nem kerékpározás.
Nem összehasonlítható azzal, amikor feltekerek a hegyekbe, jó levegőn vagyok, nincs forgalom stb.
De még ha az autós forgalmat nem is nézem, nekem már az is dögunalom, hogy egy aszfaltcsíkon tekerek. :)

INMOTEP: Akkor használd egészséggel, sok erdei km-t kívánok. :)

[ Szerkesztve ]

(#16433) Essien


Essien
aktív tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy F.Moser nevezetű versenykerékpárt (elég régi) el szeretném adni de nem tudom mennyit érhet. Ha valaki ért hozzá és kapok egy mail címet küldenék képet. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#16434) 313313 válasza rootkiller (#16431) üzenetére


313313
addikt

Mai Magyar közutakon szinte más alternatíva nincs, mint a 26-os monti.
Mikor 10-13 éve kezdtük, akkor még nem volt más alternatíva, nyilván azóta lenne, de amennyire megugrottak az árak, nem szívesen váltunk 27-28-29-es gépekre...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#16435) Runner_fxr válasza 313313 (#16434) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt a megugrott árat nem igazán értem, szerintem most sem drágábbak a kerékpárok mint régebben.

(#16436) thomeef válasza 313313 (#16427) üzenetére


thomeef
őstag

Balaton mellett lakom én is, ugyh ismerős a dolog:) Köszi az infót mindkettőtöknek :R

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#16437) Toomy válasza rootkiller (#16431) üzenetére


Toomy
senior tag

Tavaly én is mentem télen a 0 fokokban 100 -asokat mountival, de szigorúan 1.35 -ös slick gumival. Lockolhatatlan 5000 Ft -os teleszkóppal. Nekem csak azért idegőrlő, mert tudom, hogy amit azzal megyek 26-27 -et, az outival simán 30 feletti átlagokat lehet hozni. Persze belegondolva ki nem sz@rja le, mert az edzés jelleg bőven megvan azzal is. Sőőőőt!
Ezen a télen kb. csak 2 napot ültem mountin, mert felénk nem volt hó. Ezért hát végig outival nyomom a napi min. 50km -eket. Szegény borzalmasan nézett ki. Igazából még a színét sem lehetett megmondani olyan szintem volt saras szegénykém.

(#16433) Essien - Szerintem látatlanban ha jó állapotú, akkor max. 50-60 ezret kapsz érte. Bár nem árt tudni a felszereltségét is. :K :K

[ Szerkesztve ]

(#16438) Zola007 válasza Runner_fxr (#16435) üzenetére


Zola007
veterán

azért az elmúlt 6-7 évben egy 50% körüli drágulás mutatkozott úgy cakk-pakk, ami azért jóval túlmutat az infláción (ugyanolyan felszereltségre gondolok)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#16439) 313313 válasza Runner_fxr (#16435) üzenetére


313313
addikt

Pedig igen drágábbak, legalábbis szerintem, vagy felénk vidéken:
7 éve vettem alu vázat, akkor 15k-ért kaptam, 20-25 körül rengeteg volt, még merida is dögival. Mivel elhalálozott a vázam, újat szeretnék venni, de 30-40 alatt nem is igen akad semmi, meridák 40-nél indulnak, de inkább 50-60k.
Másrészről alkatrészek: 4-5 éve még "komoly"(Alivio, Deore kiegészítőkkel) szerelt kerékpárt lehetett kapni 80-90k körül, mára ez odáig fajult, hogy 120-130k-nál indulnak a Tourney, Altus kiegészítőkkel szerelt csodák.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#16440) rootkiller


rootkiller
őstag

Nekem szerencsém van, a mai 40 kilométeremből több mint harmincat osztrák oldalon tettem meg.

Artengo TR 990 Pro

(#16441) INMOTEP válasza Runner_fxr (#16432) üzenetére


INMOTEP
őstag

Köszönöm ,azon leszek :) Holnap jobban lesz időm átnézni ,de igy az első próbakörön jól teljesitett .Váltó is pontos minden fokozatban , szerencsére nincs szükség beállításra .Egyedül a fék ami eléggé hangos ,azt hiszem megfogom kínálni féktárcsa tisztítóval majd

(#16442) Runner_fxr válasza 313313 (#16439) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy minőségi aluváz, soha nem volt 15 újonnan, ezt nem tudom honnan veszed.
80-90-ért deore-al, újonnan, a büdös életben nem volt kerékpár, ne mond már, én is követem azért. :)
Én 2003-ban vettem egy aluvázas kone chute FR/dirt gépet. Ezen deore felszereltség volt, rock shox psylo nyilt olajfürdős villával, kedvezménnyel kaptam meg 250k-ért! A kona chute váz külön valami 100k lett volna akkor.
Mivel a forint gyengült az elmúlt pár évben, így nyilván annyival drágult minden, de ez nem olyan drasztikus a kerékpárokban.

Nálunk 100 ezer ez: [link]
Érdemes körül nézni, nem az első boltban megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#16443) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#16442) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

313313: Ja 2003-ban vettem egy avid bb7-es mechanikus tárcsaféket előre, 37 ezer ft volt. ma meg kb 15. 37-ért egy hidraulikus belépő fékszettet kapsz, nem csak 1db mechanikust.
A minőségi bringák mindig drágák voltak, de van elérhető áron hobbi kategória, ez ma is így van.
Emlékszem a 2000-es évek elején mennyi volt egy manitou dorado villa, 500 ezer ft. Akkor az volt a csúcs dh villa, ma is 350-450 között van egy csúcs fox 40.

[ Szerkesztve ]

(#16444) Zola007 válasza Runner_fxr (#16442) üzenetére


Zola007
veterán

azért ez a bergamont se ennyi lenne, ha nem tavalyi típus akciózva

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#16445) Runner_fxr válasza Zola007 (#16444) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, de a kerékpárboltosok sok esetben a külföldi ajánlott ár alá mennek, ha nem akarják, hogy rájuk rohadjanak a kerékpárok, de mindig akadnak akik próbálkoznak drágán, azt nem kell megvenni. Én még most sem értem milyen drágulásról beszéltek, inkább pont az ellenkezőjét látom kerékpár ügyileg.
Egy egy alkatrész ára persze nyilván változik, ahogy a ft árfolyama változik, de ez minden mással is így van.

Na meg azt se felejtsük el, hogy ma milyen technikát kapunk a pénzünkért és 10-15 éve milyet kaptunk. Ez mondjuk inkább a drágább bicajoknál mutatkozik meg.

[ Szerkesztve ]

(#16446) 313313 válasza Runner_fxr (#16442) üzenetére


313313
addikt

Úgy érzem belenyúltam rendesen, szóval.
Zola007 is említi a dátumot, mikor megugrottak az árak.
Nem azt mondtam, hogy full Deore gépet kaptál annyiért, hanem azt próbáltam mondani, minőségibb alkatrészekkel szerelt kerékpárokat árultak olcsóbban, mint most.
Hobby, alap felhasználásra gyártott Mali, Caprine és egyéb gyártó ennyiért vázakat, még Magellán is... Én a Mali Pythonomat 15-18k környékén vettem anno...
A professzionális alkatrészek/felszerelések árai igen olcsóbbak lettek, de a hobby, alap felhasználásra szánt cuccok ára igen is zsebbe nyúlósabb lett.
Amit linkeltél kerékpárt az nem olyan rossz, de gyanítom 5-6 évvel ezelőtt hasonló árral, jobb felszereltségűt kaptál.
Vidéken meg van 2-3 bringabolt, egyikbe kapsz ezt, másikba azt. Mire felmész Pestre, meg vissza kb ugyan ott vagy, aztán ott van még az esetleges gariztatás, látatlanba meg bringát/bicaj alkatrészt venni...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#16447) D.Orion válasza Runner_fxr (#16445) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem akarok belemenni, de amikor egy már háromszor leakciózott kifutó modellen is van haszon, akkor nem tudom sajnálni a kerékpár boltokat a kevés vevő miatt. Az meg simán kiveri a biztosítékot amikor a 450K-s fully váz hihetetlen 50%-os akcióban van és még azon is van 70ezer forint haszon minimum! Szóval én nem sajnálom a kerékpár boltokat, mert ugyanolyan karterben működnek, mint az autókereskedők. Össze van beszélve, hogy ennek kb. ennyi az ára. Többet ehhez én hozzá sem szólok.

[ Szerkesztve ]

(#16448) imyourfriend válasza D.Orion (#16447) üzenetére


imyourfriend
őstag

Vagy mikor azt mondja egy kerékpárboltos, hogy hozd ide a legolcsóbb árat amit itthon találsz bruttóba, és azért odaadom a cuccot. Mégis mitől lenne egy Fox 40 RC2 pl 400ezer forint? 100ezret nem ér anyagban és minőségben, a maradék 300ezret a kereskedők teszik rá.. Lehet vagdalkozni hogy milyen fejlesztés, aztán jön a duma hogy miért adjam olcsóbban máshol is ennyibe kerül. Ne tessék vagdalózni kérem, csupán pofátlanságnak érzem hogy valaki egy villán megkeres annyit amiért más egy hónapot dolgozik vagy többet. (és ez a 400ezer 2010-es ár volt! )

[ Szerkesztve ]

(#16449) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Gumi témában tudnátok aszfaltra ajánlani 622-es gumit 125 kg-os emberke alá. Ha lehet 32 vagy 37-es vastagságban, amibe 5 bár fölött belele nyomni.

Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#16450) Runner_fxr válasza 313313 (#16446) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy mali pythont ne hasonlíts a minőségi alu vázakhoz, de a caprine és egyebek se ez a kategória, a magellán mondjuk nem volt rossz, de az nem is 15 ezer volt, pláne nem egy polarx.
Az 50%-os drágulás biztos, hogy nem volt.
Szerintem ma sincs különösebb probléma a kerékpárok árával.
De akkor konkrét példát mutass kerékpárra, hogy x évben mennyiért vetted és most mennyi.

D.Orion: Két külön dologról beszélünk, az, hogy mennyi a kisker haszna egy dolog, meg az is, hogy most mennyi egy kerékpár és régen menyi volt. Senki nem mondta, hogy sajnálni kell a kerékpár boltokat és valóban van rajta bőven haszon, de olyan mennyiségeket a Magyar kerékpárboltosok nem adnak el, hogy ebből meggazdagodjanak, bár akad pár kivétel.
Azon meg ne csodálkozz, hogy valaki taiwanról rendel egy konténer árut és az olcsó lesz, tehát több hasznot tehet rá.

imyourfriend: No azért ne beszéljünk butaságokat, 100 ezerért semelyik kisker nem vesz fox40-et.
Másrészről meg, hogy 100 ezret se ér, aha, ja, akkor tervezz, gyárts olcsóbban olyan villát ami kibírja a redbull rampage-t meg hasonlókat és nem 10 kiló. Senki nem vitatja, hogy van rajta haszon, de ne szóljunk már le ilyen kaliberű cuccokat, pláne úgy, hogy halvány fingod nincs arról, hogy az mit nyújt, hogy működik, mert idáig max fényképen láttál olyat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.