Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) Szakbarbár válasza fpeter07 (#16550) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Együtt érzek. A változatosság kedvéért nálunk is esik már egy hete majdnem minden nap. Garantálom, amint elkezdek dolgozni azonnal kisüt a nap és jön a tavaszias idő. :((( Amikor a déli országrészben 12-17 fokok voltak pár hete, akkor itt esett és volt 4-5 fok.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#16552) Runner_fxr válasza ST05 (#16549) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha ennyire biztos vagy a dolgodban akkor minek kérdezted meg itt a topikban? Még egyszer mondom, egy sid sem rosszabb mint egy fox. Meg az évjárat sem mindegy. Attól mert valaki versenyez, még lehet simlis, egyébként szívesebben veszek átlag embertől, mint olyantól aki versenyzett vele.

[ Szerkesztve ]

(#16553) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Nagyon kacérkodom ezzel a kamerával: [link]
Az as15 is elég lenne, de ahogy nézem ez csak egy 10-es el drágább.

(#16554) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Hello mindenki!
Az öcsémnek van egy régebbi Mali, fékváltókaros, cr-mo vázas országúti kerékpárja. A hajtás teljesen kopott, a fékek is elég szarok rajta, meg gondolom a váltók is érettek a cserére. Azt mondta, ő már nem használja, ha gondolom újítsam fel és tudom használni.

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes költeni rá, vagy vegyek inkább egy újabbat, vagy esetleg újat?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#16555) ---Lasali--- válasza Doki-HUN1978 (#16554) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Újba nem hiszem hogy érdemes gondolkodni, mert rettenet felmentek az országúti árak, 200 alatt csak vicc kategória van.
Ha váltókat is kell cserélni, szóval kb a váz marad, akkor nem érdemes vele foglalkozni, akkor el kell adni úgy, hogy azért menni lehessen vele, aztán venni egy jobb állapotút, és azt leszervizelni, hogy sokáig jó legyen még.

(#16556) rootkiller válasza Doki-HUN1978 (#16554) üzenetére


rootkiller
őstag

Ebből egy jó városi single speed lehetne.

Raksz képeket fel akkor megmondjuk mit érdemes tenni vele, valamire biztos jó.

Artengo TR 990 Pro

(#16557) Runner_fxr válasza Doki-HUN1978 (#16554) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Látatlanban erre nehéz mit mondani, egy régi, elhasználódott bringán sok hiba lehetőség lehet. Ha csak a hajtás kopott, tehát hajtómű, lánc, sor, akkor azt mindenképpen érdemes cserélni, ezek egy új bringán is kopó alkatrészek, tehát azon is idővel cserélni fogod. Ha nem elég a fékbetét és bowden, bowdenház csere, patkófékeket is lehet olcsón venni. Váltókat sem feltétlenül kell kicserélni, át kell nézni.
Te tudod, hogy mennyi pénzt szánsz rá, ha veszel egy új országútit, mondjuk alu vázzal, carbon villával, 105-ös szettel, biztos sokkal nagyobb élmény lesz, mint ez a régi mali felújítva, de a ráfordított pénzmennyiség is ég és föld lesz.
Ha a mali annyira gázos, hogy szinte minden alkatrésze csere érett, mondjuk a vázon és villán kívül, akkor érdemes megfontolni, hogy akarsz e rá annyit költeni,vagy inkább egy új, modernebb gépet veszel.

[ Szerkesztve ]

(#16558) Tomi_Sci válasza Doki-HUN1978 (#16554) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Fékváltókarra érdemes vigyázni, mert átmenthető egy esetleg későbbiekben vásárolt alsócsöves váltókaros gépre. Persze ha a sebességek stimmelnek.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#16559) szjoci


szjoci
őstag

Van valakinek VDO HC 12.6 pulzusmérő órája? Arra lennék kíváncsi hogy a jelátvitel nem-e ANT+ véletlenségből, mert akkor beruháznék rá. Esetleg ha láttatok olcsóért ANT+ pulzusmérő övet, az is jöhetne!

Üdv,
Joci

(#16560) fireproof válasza szjoci (#16559) üzenetére


fireproof
őstag

Nekem olyan van. Ha megtudod mondani hogy hol tudom megnézni hogy olyan e a jele akkor megnézem. :))

(#16561) deicide válasza szjoci (#16559) üzenetére


deicide
veterán

9990-ért van mindig a BTWIN a Decathlonban, ANT+-os, nekem bevált.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16562) szjoci válasza fireproof (#16560) üzenetére


szjoci
őstag

Közben utánanéztem: ez az öv 5,2kHz-en kommunikál az órával, az ANT+ cuccok meg 2,4GHz-en. Gondoltam spórolok pár ezrest a pulzusmérőn, de akkor Deicide által javasolt és kinézett cuccra ruházok be. Ennél olcsóbban nem találtam újat.

(#16563) planbmokus


planbmokus
senior tag

Végre elnyerte Franci a végleges formáját a szezonra!
Ma futottam egy tesztkört a REBA-val, nagyon király egy villa!
Ahhoz képest, hogy levegős, nagyon finoman indul meg, szépen mozog, az út végén is csak minimálisan keményedik fel.
A poplock kar viszont néha nehezen old ki, ez mitől lehet?

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#16564) TripleB válasza planbmokus (#16563) üzenetére


TripleB
senior tag

Lehet, hogy nagyon megfeszítetted a bowdent.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#16565) Zoli133


Zoli133
őstag

Hali, tudom elég triviális kérdés, de azért megkérdem, hogy a tavalyi Altus hátsó váltót megéri lecserélni egy 3-4 éves(? még nem shadowos) hátsó váltóra? Nekem egyértelmű igen a válasz az eladó viszont nem biztos a dologban.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#16566) anorche1


anorche1
őstag

Hogyan tudhatom meg egy hátsó és első váltó, illetve egy fékváltókar pontos típusát, ha csak annyi van rá írva hogy microshift?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#16567) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Tetőcsomagtartóra való szállítóra van vmi jó tippetek? Decában rendeltem egy ilyen sínes, rudas fajtát 12k-ért. Aztán rájöttem érdemes lehet körbenézni hátha van ennél olcsóbban is Apródon, vagy ilyesmi.
Köszi!

(#16568) TripleB válasza Teasüti (#16567) üzenetére


TripleB
senior tag

Első kerék benn maradjon, vagy nem?
Nekem ilyen van.
Thule freeride 532

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#16569) rootkiller


rootkiller
őstag

Azon gondolkozom flexel nekiállok levékonyítani egy racsnit hogy megegye az otthoni kilences láncot :DDD

Artengo TR 990 Pro

(#16570) rootkiller válasza Zoli133 (#16565) üzenetére


rootkiller
őstag

Még nem shadowos de milyen széria? Deore? Lx? Slx? Xt? Xtr?

Artengo TR 990 Pro

(#16571) Zoli133 válasza rootkiller (#16570) üzenetére


Zoli133
őstag

Hopp kimaradt. :B XT-ről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#16572) ---Lasali--- válasza Zoli133 (#16565) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Attól függ mire használod a biciklit. Sima ide oda mászkálásra tökéletes az altus, ha nincs rommá kopva, hajolva, stb. Ha működik és az neked elég akkor fölösleges. Egyébként meg egy XT technikai színvonala messze jobb annál az altusnál, tehát ha sportolásra van használva, akkor persze nem árt fejleszteni ilyen téren a kerékpárt.

[ Szerkesztve ]

(#16573) Teasüti válasza TripleB (#16568) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez nem rossz, a Decás ennél igénytelenebb. De olcsóbb is. :-)
Kerékkel nem akarok vacakolni. Ha akarnék, szállító sem kéne, hátsó ülésre is be lehet paszírozni első kerék nélkül.
Viszont nem szokványos vázaim vannak. Az egyik egy Y vázas fully ovális keresztmetszettel, másik meg vmi alaktalan keresztmetszetű hidroform alu váz. Úgy emlékszem azok nem szeretik, ha bilincset raknak rájuk.
Ez probléma?

(#16574) Zoli133 válasza ---Lasali--- (#16572) üzenetére


Zoli133
őstag

Hát hobbi szinten végül is nevezhető sportolásnak amit vele művelek. Ha jól emlékszem mindössze pár mátyással rövidítene meg érte a tulaj ami pofátlanul olcsónak tűnik. Egyébként Altussal sincs semmi gond, emelkedőn teher alatt nem szeret váltani ami maradt tavalyról emlék, idén nálam még nem kezdődött el a szezon, de ahogy az idő alakul remélem pár hét és kezdődik. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#16575) Solad


Solad
őstag

Jajj de boldog bizniszt csináltam :)

Polar RS400 30 K-ért + ajándék infra + ajándék Polar CS100 :C :C :C

A CS100 sajnos csak önmagában van, ahhoz még 9K-ba fog fájni egy szenzor, de ajándék lónak.. :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#16576) rootkiller válasza Zoli133 (#16574) üzenetére


rootkiller
őstag

5 szinttel jobb váltó. Ha hibátlan és tényleg filléres akkor ne hagyd ki, mac eladod haszonnal.

Artengo TR 990 Pro

(#16577) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Köszi Urak a tanácsokat!
:R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#16578) fpeter07 válasza planbmokus (#16563) üzenetére


fpeter07
veterán

Az a piros bovdenház sokba fájhatott. :) Legalábbis az új ára valami horror.

(#16579) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

Sziasztok!
Hatha valaki kepben van Specialized teren: jol latom, hogy ha Stumpjumper FSR 29 vazat szeretnek, akkor csak a karbon valtozatokat van lehetosegem megvenni? A Speci oldalan csak azok vannak feltuntetve kulon vazkent.

in asm we trust

(#16580) ST05 válasza sghc_toma (#16579) üzenetére


ST05
őstag

nem vágom de ez pl M5 aluminum frame
új spec 29er? annak jó ára lesz ,aprókat nem is figyeled?

[ Szerkesztve ]

(#16581) sghc_toma válasza ST05 (#16580) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Azt vagom, hogy letezik alu vaz, de ugy tunik, hogy kulon nem lehet megvenni, csak komplett bicajkent. Nekem csak vaz kellene, minden mas alkatresz megvan.
Persze, nezegetem az aprokat, de szerintem kb. eselytelen, hogy talaljak vazat. E-bayen sem nagyon van.

in asm we trust

(#16582) Muton


Muton
addikt

Heló!
Meg volt nekem is az idei elő tekerés (munkahelyre), fázott a hátsóm és a combom, de a biciklis sapka meg túl meleg volt. szóval a félreöltözés miatt kb sikerült megfázni rendesen :DDD
jól kezdődik ez az év is...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16583) Zoli133 válasza rootkiller (#16576) üzenetére


Zoli133
őstag

Elvileg hibátlan ráadásul próbagarit is kapok (azaz felszereljük, megnézem pár napig mennyi hasznát veszem és döntök), tehát tényleg nincs értelme kihagyni, köszi a segítséget. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#16584) imyourfriend válasza Muton (#16582) üzenetére


imyourfriend
őstag

En tavaly elott tekertem sokat telen, volt hogy minuszokban us. Most meg ki nem mernek menni egyreszt megvagyok fazva masreszt felreoltizestol felnek en is.

(#16585) Runner_fxr válasza sghc_toma (#16579) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Itt találod a Magyarországi forgalmazókat. Kérdezd meg tőlük, lehet van valamelyiknek abból a vázból amit keresel. Lehet hivatalosan nem árulnak, de van, hogy szétbontanak bringákat.

[ Szerkesztve ]

(#16586) planbmokus válasza fpeter07 (#16578) üzenetére


planbmokus
senior tag

Gyárilag ezzel volt szerelve a Focus :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#16587) imyourfriend válasza Runner_fxr (#16585) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ilyen bringa bontasrol hallottam en is. Ez hogy mukodik, megveszik es ok majd kiaruljak a tobbi alkatreszt pl vazon kivul?

(#16588) Muton válasza imyourfriend (#16584) üzenetére


Muton
addikt

én a telet kihagytam szerencsére, de lassan tavaszi generáloztatni kellene bicó pajtit, mert lassan kezd jó idő lenni :K

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16589) hefi_


hefi_
csendes tag

Sziasztok!

Nézzétek meg ezt a bicikli méret kalkulátort, amelynél belső lábhossz méretet is meg lehet adni, így aránylag pontos eredményt ad.

Szerintetek jól működik?

(#16590) Runner_fxr válasza imyourfriend (#16587) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kapnak egy jó ajánlatot az egyik fő alkatrészre, vagy konkrétan a boltosnak kell róla valami, a többit meg kiárulják. Komplett bicóról bontva, jobb áron hozzá lehet jutni az alkatrészekhez. Azért azt be kell látni, hogy Magyarországon nem könnyű eladni a komolyabb gépeket. Én se tudtam szerezni abból a cube bicóból amit szerettem volna. 630 ezres gép. Kérdeztük a nagykert, egyetlen db jött belőle az országba, az sajnos nem az enyém lett.
Főként előrendelni kell a boltosoknak. Ha nem rendelsz drágább modelleket akkor így jártál, utólag már nem könnyű beszerezni. Egyébként régebben több gyártó adott csal vázat, mostanában inkább csak komplett bicókat árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#16591) Solad válasza hefi_ (#16589) üzenetére


Solad
őstag

Hol adna má' pontos eredményt, amikor a belső lábhossznál nincs is olyan opció ami nekem kell? :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#16592) sanzi89 válasza Runner_fxr (#16590) üzenetére


sanzi89
addikt

Nagyobb a haszon a komplett bringán, mintha csak vázat árulnának. Meg ugye vegyél mindenből mindig újat. :(((

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16593) hefi_ válasza Solad (#16591) üzenetére


hefi_
csendes tag

Milyen magas vagy és mekkora a belső lábméreted? :)

(#16594) sghc_toma válasza Runner_fxr (#16585) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Koszi! Ezeket a boltokat amugy megtalaltam en is, koztuk van az, ahova jarni szoktam, nekik dobtam is mailt; csak turelmetlen voltam, ezert kerdeztem ra itt a forumban is, hatha valaki kepben van.
Tok szar, hogy ilyen jo ido van, raadasul szabin is vagyok, es nincs bringam.

in asm we trust

(#16595) Solad válasza hefi_ (#16593) üzenetére


Solad
őstag

172 és 75 (76, de akkor már igencsak bevág a mérőeszköz :) )

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#16596) Runner_fxr válasza sghc_toma (#16594) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ne is mond. :) Már több mint egy hónapja eladtam az epic-et. Azóta nekem sincs bringám, én is most akarok venni, de körülményesebb mint gondoltam. Remélem 2 héten belül meg lesz.

(#16597) rii


rii
nagyúr

hát azt én se bírnám ki, ha nem lenne canga
sőt
azárt vettem még egy ugyanolyan 26-os kis libakergetőt, hogyha be kell adni a szerviízbe, mert kinyírom (mint most is, ledaráltam a htásó tengelyt) akkor legyen mire felpattanni ...
.-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16598) hefi_ válasza Solad (#16595) üzenetére


hefi_
csendes tag

Már ki lehet választani a 75 cm-es lábhosszt! Köszi az észrevételt! Jó számítást :)

(#16599) krisi047 válasza syberia (#16487) üzenetére


krisi047
aktív tag

Igazából viszonylag kezdő bringás vagyok, úgyhogy nézzétek el a tudatlanságom. A gond az, hogy már a kissé poros vagy enyhén sáros, vizes földúton is elvérzik, úgy érzem nem haladok vele sehová. Korábban egy 26-os MTB bringán volt egy a Smart Sam és a Marathon Mondial közé tehető gumival, azzal korrektül ment a dolog, ezért gondoltam, hogy ez lehet a baj.

(#16600) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Na ez egy jó nap, visszaigazolták a német raktárból a rendelésünket és közte van az én bringám is. :) Kérdéses volt, hogy egyáltalán lesz e, mivel nem rendeltünk elő a drágább modellekből. Jön egy kiskonténernyi bringa, de azok az olcsóbb modellek. Ami nekem kell az pedig komolyabb kategória.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.