Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143651) Hasaggymeg válasza Somatom (#143631) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én ~ egy éve leengedtem a kormányt és lefele fordítottam a kormányszárat is aminek nem csak az áramvonalasabb testtartás és jobb mászás lett a hozadéka,hanem teniszkönyök és hosszabb mászásnál derékfájás is.Lassan megszokom,de amióta szivacsos markolatomat gumisra cseréltem ezt az enyhe zsibbadást is érzem kis és gyűrűs ujjaimban.Ezért gondolom tenyerem lehet.Korábban zsibbadt hüvelyk+mutató ujjam is másik kezemen,de az hamar kiderült,hogy nyakam miatt van mert amint lehajtottam fejem azonnal megszűnt,ha meg hátrafeszítettem újra bizsergett. Diagnosztizálták is a kiegyenesedett nyaki lordózist,szenvedtem is vele néhány gyötrelmes hetet,hónapot,aztán elmúlt.Ma már nem csapom hátra fejem félórákra,inkább szemem forgatom ki ha előre kell néznem (szemlordózisom még nincs :DDD )

(#143636) Koczó93...nem azt mondom,hogy nem kell 1x körbetekerni csakazértis,de kismillió jobb és szebb 200km-es kört lehet menni anélkül,hogy pl. az agyadat süttetnéd ki a déli part sz@r aszfaltján.(Mondom ezt én aki 3x megkerültem és akit már nem nagyon lehet rávenni újra egy ilyen meglehetősen unalmas egynaposra :( )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#143652) bringasisti válasza Hasaggymeg (#143651) üzenetére


bringasisti
őstag

Amikor mód van rá a pedálra kell nézni.

BENEFON DELTA--------N8

(#143653) Hasaggymeg válasza bringasisti (#143652) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1etértek,ezért is kell venni valami szépet amit ott lent nézhetsz. :DDD (vagy ami akkora,hogy ráülhet az egész család...3060D szerint. :(( :D )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#143654) Somatom válasza Hasaggymeg (#143651) üzenetére


Somatom
veterán

Na, én ilyen nyavajákat nem szeretnék. Fájás, vagy bármi betegség miatt cirka 30 éve voltam utóljára orvosnál és ezen a tendencián nem kívánok változtatni. Szerencsére nekem nem kell áramvonalasnak lennem és a mászásnál sem kell szenvednem. Úgyhogy szépen feljebb emelem a kormányt, aztán meglássuk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143655) Sped


Sped
aktív tag

A lengyel körverseny mai, 3. szakaszán 50 km-re a céltól bukott egy 22 éves belga srác, a Lotto csapatból, elvileg már a helyszínen újra kellett éleszteni, majd kritikus állapotban szállították kórházba, de a műtéte nem sikerült és elhunyt. :(

Bjorg Lambrecht dies at age 22

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#143656) 6030D válasza Hasaggymeg (#143653) üzenetére


6030D
Ármester

Oldalkocsi :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#143657) robee19 válasza TayRol (#143650) üzenetére


robee19
tag

link minden félére létezik

(#143658) TayRol válasza robee19 (#143657) üzenetére


TayRol
veterán

ez király, köszi! :)

(#143659) Hasaggymeg válasza Sped (#143655) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerencsétlen gyermek,nagyon sajnálom hozzátartozóit. :( Veszélyes sport ez...

(#143656) 6030D ...valami ilyen karmos oldalkocsi. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#143660) samujózsi válasza TayRol (#143642) üzenetére


samujózsi
tag

A magam részéről vagy a montis cipőt javasolnám, aminek olyan a kialakítása, hogy lehet gyalogolni benne (láttam olyat, ami spd kompatibilis, de gyaloglásra nem igazán alkalmas), esetleg a felemás pedált ajánlanám.
Az a műanyag konverter elvben arra való, hogy ha évente egy-két alkalommal utcai cipőben vagy kénytelen tekerni... rendszeres használatra nem ajánlott (forrás: az utolsó montimat eladó bolt akkori tulaja, plusz volt a kezemben :) )

Nekem egy viszonylag olcsó Scott cipőm van, előtte a legolcsóbb Specialized volt, mindkettőben gyalogoltam minimum 100km-t... (80-100km-es túrákon úgy 10% amíg tolni szoktam)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#143661) -=RelakS=- válasza Somatom (#143637) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezen mi az elrettentő példa? A görbe kormány? Csak mert egy ideje már az én fantáziámat is birizgálja, hátha jobb lenne úgy vezetni, hogy a nyüves rendesen felfekszik a tenyerembe :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143662) TayRol válasza samujózsi (#143660) üzenetére


TayRol
veterán

csak van egy hülye berögződésem, hogy spd sl pedált szeretnék az országútira.
mindegy, max sűrűbben veszek hozzá stoplikat.

(#143663) nismoka válasza -=RelakS=- (#143661) üzenetére


nismoka
addikt

Rugós nyeregcső egy fullyban? :U A többiről nem is nyilatkoznék... Mindenki azt csinál a bringájával amit akar de inkább vett volna egy fully trekkinget jobban járt volna, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#143664) -=RelakS=- válasza robee19 (#143647) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Könyörgöm, ezt a rusnya átalakítót használni rendes pedál helyett?

Most hadd ne nézzem meg, hogy a tartalék bringámon pontosan ilyen van-e, de egyszerű bekattintani, szerintem valahogy szeret a patent felfelé állni, vagy nem tudom, utcai cipővel meg pillanatok alatt megvan a kényelmes oldal.

nismoka
NEEEM! XD
A fullyba minek tennék rugós nyeregcsövet? Az a merevvázas tartalékban van ;)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143665) etrop01


etrop01
tag

Sziasztok.

Szombaton mennék a budai hegyekbe tekerni egy karikát. Elég minimális a helyismeretem, tudnátok ajánlani kedvenc útvonalat, amiket mindenféleképpen próbáljak ki. Olyan 30km körül egész jó bírom 1500m szinttel sacc. Illetve térkép, strava profile bármi érdekel amit indulás előtt át tudnék tanulmányozni.
Köszönöm :R

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#143666) samujózsi


samujózsi
tag

Pulzusmérés, részemről talán utoljára...
Lementem futni (kivételesen kutya nélkül :D) és vittem a Huaweit, ami csuklón mér, meg párom decás óráját, ami meg mellkaspántos.
Induláskor teljesen egyformák voltak, "futás" közben minimális eltérés volt köztük, amikor komolyabb, akkor inkább a csuklón lévő értéke volt hitelesebb. 120-155bpm közt változó értékeket láttam mind a két és fél kilométeren max. 3-4bpm eltéréssel a két óra között, de változó volt, hogy mikor, melyik mért többet. Egy eset volt, amikor a decás hosszú időn át fix 133-at mutatott, a huawei meg 150 körül ingadozott. Csakhogy ekkor épp halni készültem, már alig bírtam mozogni, levegőt már ott is próbáltam beszívni, ahol máskor kifújni se nagyon szokás :DD szóval a 133 gyanúsan kevés volt.

Ami számomra furcsa, hogy futás közben képtelen vagyok igazán magasra feltornázni a pulzusomat, sokkal hamarabb elfogy a levegő vagy az erő, míg tekerés közben már többször volt olyan, hogy a huawei szerint "extrém magas" volt, ami nála asszem, 170 körüli értéket jelent.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#143667) robee19 válasza TayRol (#143658) üzenetére


robee19
tag

Igazán nincs mit. Én is sl-en gondolkodtam, de persze nem volt készleten a dekában, sima spd viszont igen. Felba..tam az agyam és megvettem azt.:D

(#143668) nismoka válasza -=RelakS=- (#143664) üzenetére


nismoka
addikt

Csak mert azon a képen az van a merida e-enduroban, borzalmas.

[ Szerkesztve ]

(#143669) -=RelakS=- válasza nismoka (#143668) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Őőő... milyen képen? :F

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143670) samujózsi válasza TayRol (#143662) üzenetére


samujózsi
tag

Ja, bocs... azt mindig elfelejtem, hogy te nem az "igazi" SPD-t akarod.
Akkor vedd úgy, hogy nem szóltam.
Arra, amit leírtál, én biztosan nem próbálkoznék ilyen pedállal a stopli és a cipő miatt.
Ezek amennyire tudom, nem arra vannak tervezve, hogy többet sétálj, mint a lakás ajtajától az úttestig.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#143671) nismoka válasza -=RelakS=- (#143669) üzenetére


nismoka
addikt

[Ezen a képen]

[ Szerkesztve ]

(#143672) gabro0 válasza TayRol (#143662) üzenetére


gabro0
őstag

Ha 5 méternél többet akarsz lépkedni, nem ajánlom az SPD-SL-t. Én is még csak szokom, hogy oda vagyok kötve a bringához, szóval túl sok tapasztalatom nincs. Viszont az az első felvételkor is érződött, hogy ebben igen kellemetlen járni. Nyeregben viszont kifogástalan ;)

[ Szerkesztve ]

(#143673) Somatom válasza nismoka (#143663) üzenetére


Somatom
veterán

Mit értesz az alatt, hogy "jobban járt volna"? Nekem is linkeltek egy olyat, ami állítólag nekem való. 7800 Euró. De qrva jól jártam volna! Akkor inkább a Meridát faragom át.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143674) robee19 válasza -=RelakS=- (#143664) üzenetére


robee19
tag

Ízlések és pofonok. Nekem ezek a platformosított patentek mindig korcsul néznek ki;)

(#143675) -=RelakS=- válasza nismoka (#143671) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jaaaa... Azt nem figyeltem :) Azt hittem, már az én bringámban láttál rugós nyeregcsövet :DDD

Persze, ha jól látom, akkor rugós nyereggel megtoldva :) Jóember szereti a pihepuha száguldást, de ezzel az összeállítással hogy teker? :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143676) xy.zsolt válasza Fetz (#143608) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Revolut-tal hétvégén csak óvatosan...piszok szarul váltanak

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#143677) itouchfan válasza etrop01 (#143665) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szia!
Amit én javaslok az a Hárs-hegy kör (mindkét irányból, én óramutató járásával ellentétesen szeretem), Hűvösvölgyből Glück Frigyes út és Árpád kilátó (kék jelzés végig). Hármashatárhegy is kedvelt célpont, na meg persze a János-hegy, Normafa. Normafáról a KFKI felé le lehet menni akár Budaörsig, Gazdagrétig is, vagy jobbra fordulva Makkosmáriáig. Én ezeket ajánlom, már bőven több mint 30 km. :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#143678) bringasisti válasza samujózsi (#143666) üzenetére


bringasisti
őstag

Mellkaspánt pán és mellkaspánt két különböző dolog. Van dekás ami ha rajtam van valószínűleg párásodik és méri a semmit. Van a Polar ami akkor is rajtam volt mikor a 24 órás holter is. Akkor feltettem a pulzust többször 153 ra és érdekes hogy a holter is és a pánt is pont ugyanazt mutatta.

BENEFON DELTA--------N8

(#143679) Somatom válasza -=RelakS=- (#143675) üzenetére


Somatom
veterán

Jó, az a rugós izé tényleg erős. Már csak azért is, mert hazavágja vele a droppert, ami sztem nagyon hasznos feature. Én beértem egy kényelmesebb üléssel, meg egy zselés "üléshuzattal". Pedig, az én telóm "csak" 120 -as, nem 160 -as.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143680) Csokicsibesz válasza Somatom (#143673) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Csak ez egy enduró bringa, amiből csináltak egy trekkinget. Nem tudom mi értelme van, amikor lehet venni olyat ami már gyárilag is megfelel a kívánt célnak.

Ez kb olyan mintha vennék egy R8-as audit és azzal járnék bevásárolni a Tescoba. Alkalmas rá az autó el is látja a feladatát, ugyanakkor teljesen értelmetlen erre a célra ilyen autót venni.

(#143681) bringasisti válasza etrop01 (#143665) üzenetére


bringasisti
őstag

Széchenyi-Emlékút keress rá 11 ker

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#143682) samujózsi válasza bringasisti (#143678) üzenetére


samujózsi
tag

Jó, csak itt valamelyikőtök azt írta, hogy pontatlan a csuklós, valószínűleg sokkal kevesebbet mér, mint egy mellkaspántos mérne. Ehhez képest nagyjából ugyanazt mutatta mindkettő, valahányszor ránéztem. (sajnos a dekást nem tudom visszanézni, mert windows 7 kellene neki, nekem meg csak egy ősi XP-m van, linuxra meg nem megy fel a szükséges program még a wine segítségével sem)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#143683) -=RelakS=- válasza Somatom (#143679) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Eddig amúgy én is erőltettem a rugós nyerget, de valahogy szétülöm a bal oldalát, nekem nem jó.
Cserébe most a bringán a kemény nyereg mintha középen eltört volna, vagy mi, de ma már fura volt hazafelé :W

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143684) planbmokus válasza TayRol (#143650) üzenetére


planbmokus
senior tag

Én is agyaltam rajta, de a gravelre az M540 jobban illett. :DDD

(#143682) samujózsi :
Csak max pulzusnál mértem vele mást, 180-ig nem volt para, de felette elszabadult a pokol!

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#143685) TayRol válasza planbmokus (#143684) üzenetére


TayRol
veterán

na de arra tényleg illik is. :D

(#143686) nmate91 válasza etrop01 (#143665) üzenetére


nmate91
tag

Én úgy szoktam, hogy felmegyek Széher úton, megkerülöm a Hárs hegyet, aztán fel János-hegy, ott át a Kopárokig az erdőben (sárga, majd kerékpár jelzés), Kopárokat megjárom, le Budaörsre, át az M1M7 felett és irány Kamaraerdő. Ha Borárosról mész egy kört, az 45 km, 700m szint környéke.
Bele lehet venni persze egy HHH-t is, azzal ez már bőven 1000m szint és 60 km felett van. Komoottal kényelmesen tudsz tervezni, de javaslom többnyire a túrázó módot használni, a mtb tervező nagyon hülye helyekre tud becsalni...

(#143687) jjeahh válasza samujózsi (#143666) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én arra gyanakszok, hogy az a mellkaspánt sem jó, nálam a kifulladós szint bőven 170 fölött van, a 150 még messze nem az.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#143688) nismoka válasza Somatom (#143673) üzenetére


nismoka
addikt

(#143689) Somatom válasza Csokicsibesz (#143680) üzenetére


Somatom
veterán

"a kívánt célnak"

Nem tudom, hogy ti merre, hogyan szoktatok bringázni. Én többnyire Budapesten és az a tapasztalatom, hogy a futárokon kívül nem nagyon szoktak megelőzni. Pl. ma úgy esett, hogy a Bécsi úton tekertem és az autók elől felmenekültem a járdára. Látom, hogy a Kolosy téren a zebránál szerencsétlenkednek bringások, gyalogosok vegyesen. Ott úgy van kialakítva a villamosmegálló, hogy ne kelljen nagyot lépni a villamosra. Emiatt a járda legalább 30 cm magas. Arról lassítás nélkül, 25 -tel ugrattam le, egyből a két villamossín közé, kikerülve a szerencsétlenkedőket.
Az Árpád híd budai hídfőjénél van egy terelős-lassítós bringalejáró. Ha látom, hogy ott megy a tötymörgés, akkor egyszerüen legurulok a lépcsőn. Nem tudom, hogy ezt hogy bírná az általad linkelt trekking.

nismoka:
Sztem ez semmivel sem néz ki jobban, mint az a "rettenetes" Merida e-one sixty.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143690) CaNNa3IS válasza Somatom (#143689) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

akkor next step a crankworx :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#143691) beleriand72 válasza nismoka (#143688) üzenetére


beleriand72
tag

Teljesen szubjektiv, tudom, de nekem ezek a 2milliós szörnyek egyáltalán nem tetszenek. Biztosan lehet sportolásra okosan használni, de ezt kb 10ből 8 újgazdag milliomos(csemete) veszi kizárólag menőzésből, aki ezen megizzadni soha az életben nem fog. Ezek a modernkori tuningBabetták sajnos többet ártanak a kerékpársportnak, mint használnak, pedig lehet, hogy a kezdeti elgondolás jó volt. Rengeteg sportszerűtlen visszaélés (Strava), közösségromboló hatás (pl hosszabb túrákon nagyobb társaságban van 1-2 ilyen jármű), de hát a technikai fejlődést is a kényelem/lustaság váltja ki... Hát legyen.

[ Szerkesztve ]

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#143692) samujózsi válasza beleriand72 (#143691) üzenetére


samujózsi
tag

Ezt nem értem: hosszú túrán miért gond, ha valaki ilyen elektromos, majdnem mopeddel megy? Ott nem a túra a lényeg?
Néha én is szívesen betársulnék, egy-egy közepes, 70-100km-es túrára, de erős visdzatartó erő, hogy 5-8 kilométerenként mindenképp meg kell állnom pár percre a derekam miatt és a végefelé jó, ha 13-14km/h-t ki tudok préselni a bringából sík terepen.
Ennek egy részét ki lehetne védeni egy ilyen elektromos járgánnyal. (Sajnos a derékfájást nem)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#143693) bringasisti válasza samujózsi (#143666) üzenetére


bringasisti
őstag


Mint említettem a holter max 153 mutatott. Az öv így is kiértékelhető és ott a bűvös szám

BENEFON DELTA--------N8

(#143694) bringasisti válasza samujózsi (#143692) üzenetére


bringasisti
őstag

Hiba volt hogy nem maradtál a Monti mellett. Ami problémát említettél eddig szerintem a váltás miatt van

BENEFON DELTA--------N8

(#143695) Somatom válasza beleriand72 (#143691) üzenetére


Somatom
veterán

Nem vagyunk egyformák. Eszembe nem jutna sportteljesítményként tekinteni arra, amit bringázás címén művelek. Nem az érdekel, hogy lehagyok-e vkit hazafelé, csak szeretnék hazatekerni, ami segítség nélkül nem menne. 50 elmúltam és semmi kedvem sincs kiköpni a tüdőmet, amíg feltekerek a hegyre. Így viszont nagyon élvezem a bringázást, amióta megvan a Merida, azóta alig használtam az autómat. Úgy gondolom, hogy jó lenne, ha minél több városlakó váltana autóról, pedelec -re.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143696) itouchfan


itouchfan
senior tag

Szombati triatlon utám ma mentem egy 41 km/989 m szint kört, HHH, Árpád-kilátó, Normafa, János-hegy útvonalon. Hazaértem egyből gyors ch, víz, menet közben is ettem egy energiaszeletet és ittam 3 kulacs vizet majdnem (1,5l). Ennek ellenére egy órával a tekerés után olyan hányinger és szédülés jött rám... nem értem.

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#143697) samujózsi válasza bringasisti (#143694) üzenetére


samujózsi
tag

Nem. Sajnálom nagyon a montit, de ezek a gondok ott is megvoltak, sőt... bár évekkel fiatalabb voltam, az esztergomi kör Dobogókőn át jobban kikészített azzal, mint tavaly, Solymár felé kerülve az outival. (Terepgumi+két telo+három kiló többletsúly)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#143698) bringasisti válasza samujózsi (#143697) üzenetére


bringasisti
őstag

Én montival megyek 28-559 6.5 bar Gatorskint

BENEFON DELTA--------N8

(#143699) beleriand72 válasza samujózsi (#143692) üzenetére


beleriand72
tag

Szerintem egy túránál az a jó, ha mindenki hasonló feltételekkel indul. A társak megvárnak, ha lemaradsz. Nekem nem tetszene, ha mellettem hegyen felfelé a kollega csak húzza a gázt és végig pofázik, míg amásikról szakad a viz. Masnap ő ahős, mert simán vette az akadályokat.
Persze, ha autóról vált, esetleg valaki fél, hogy a túra végét nem bírja, azt simán elfogadom...... ááá maradi vagyok. Tudom, hogy el fog terjedni, megfizethetőbb is lesz és sajnos a biciklizés lényege fog elvészni, a küzdelem/szenvedés a sikerért, ha látod, hogy időben nem érsz célba, hát jobban húzod a gázt.

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#143700) Fetz válasza Napfénysüti (#143621) üzenetére


Fetz
csendes tag

Nagyon köszi, a királysorit holnap megkérdezem! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.