Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140501) ivana válasza 6030D (#140500) üzenetére


ivana
Ármester

Az mondjuk fura. Lassan már outin is 17 a méret. Az ezer éves montijaim 20mm-essel vannak szerelve.

(#140502) Zsohi válasza Csokicsibesz (#140491) üzenetére


Zsohi
őstag

WTB ST i23 Jómagam bő egy évig használtam ezt és most is ezt használnám, ha kapható lett volna mikor szükségem lett volna rá... :U Minden szempontból kiválóan vizsgázott, tubeless problémamentes volt, alacsony profilú, 2.35"-os Schwalbe külső tökéletes profilt vett fel rajta, merev és szinte ingyen adják. A Bike24-en meg mondjuk veszel mellé egy DT 350, vagy egy Hope Pro4-es agyat. Sapim Race, vagy esetleg D-Light küllőkkel fűzve. Azonban, ha a súly nem szempont, miért nem 32 küllős kerékben gondolkozol?

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#140503) jjeahh válasza samujózsi (#140499) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem értek különösebben hozzá, mert én nem vagyok hízékony, de gondolom itt is számít, hogy milyen pulzuson nyomod, milyen gyakran, mennyi ideig, meg szoktál-e állni közben, meg kajálásnál nem csak a mennyiség számít, hanem az is, hogy mit eszel. Nagyon bele lehet mélyedni ebbe is, de ha igazán fogyni akarsz, talán meg is éri. 1000km amúgy nem olyan sok, én kétszer ennyit mentem nagyrészt hegyen és még így is kevésnek tartom. A futás távját is növelheted lassan szerintem mondjuk 5km-re, aztán 10 és ha megszoktad, én 10 alá nem adnám. Persze ezek csak tippek, a futáshoz még annyira sem értek, talán egy hónapig futtam a télen :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#140504) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!
Campagnolo rendszerrel milyen hajtóművek kompatibilisek? Csak Campa vagy FSA, Miche, egyéb hajtóművek is? Le szeretném cserélni a Chorus 52/39-es négyszögtengelyes hajtóművet 50/34-re.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#140505) ivana válasza Szakbarbár (#140504) üzenetére


ivana
Ármester

Minden kompatibilis vele, gyakorlatilag frikciós a váltás. Max. ilyen 11 sebi hajtóműveknél lehet gond a régebbi lánc, de nem hiszem azt sem.

Olcsón akarod megúszni akkor egy olcsó integrált shimano, hiába a legjobb négyszögben egy chorus az integrált megeszi. (A campa a 8 sebi szériával gyakorlatilag a végletekig fejlesztette a négyszöget.) Ha kicsit költenél rá akkor campa használtan. A campa integrált hajtóművei magasan a legjobbak a keskeny Q faktor és a viszonylag tartós csapágyazás miatt. Mondjuk ez a feltevés négyszögre is igaz.

A probléma még az lehet, ha régebbi campa és nagy a sor akkor nem lesz kapacitás. De ha újabb 9 sebi akkor nem kéne, hogy gond legyen.

Amúgy fordítva is működik kivételesen, az outi hajtóműveket általában szabadon cserélgetheted.

[ Szerkesztve ]

(#140506) ballazol válasza Fall-N (#140492) üzenetére


ballazol
senior tag

:K

amúgy meg, amilyen a véleményük, annyit is ér

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#140507) Szakbarbár válasza ivana (#140505) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

2006 környéki, 10 sebességes rendszer, hátul miche 16-26-os sor. Jó lenne oda is valami nagyobbat feltenni, a váltónak max 28-as lánckereket tehetek fel. Használt is jöhet, a hajtóművet és a csapágyat jó lenne 30 körül megúszni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#140508) inifini válasza jjeahh (#140503) üzenetére


inifini
tag

Meg azért az sem mindegy, hogy erősödik-e, mert az izom nehezebb, mint a zsír, így lehet, hogy nem fogy, de formálódik.

(#140509) samujózsi


samujózsi
tag

S.O.S. :DDD
Már kínomban röhögök magamon: mi a ....t lehet csinálni egy izomgörccsel?
Lementem kutyát sétáltatni, kicsit kocogtunk, aztán begörcsölt a combomban egy pici izom és azóta is fájdogál... és ahogy nyújtani kéne, úgy nem megy, mert fáááj...

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#140510) StLui válasza 6030D (#140482) üzenetére


StLui
veterán

Nem, ugyanez volt a gondom, közepes tempós haladás, eleje megy vége lassú, természetesen hiszen nagy csapat, majd megállás, és lemerevedés, és indulás....persze éppen egy komolyabb mászás kezdődik :Y
De nagyon jó hangulatú egyébként, kivéve ha én hisztizek amiért a murváson megyünk lefelé, és értelmetlen volt így a felmászás :D

Más: ma voltunk első DH-Freeride alapozó edzésen Balázs Péternél, szenzációs volt. Mondjuk elsőre beparáztam, azt mondta első feladat párat esni, hogy lássa hogy kezeljük ezt a szitut :Y Szerencsére megmutatta mire gondol, leugrani kellet a bringáról, úgymond eldobni, elhagyni a bringát

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140511) StLui válasza Runner_fxr (#140456) üzenetére


StLui
veterán

8:07-kor indul a Nyugatiból, 45-kor van Kismaroson, gyorsabb mint kocsival a Nyugatitól

Tegnap ígértem meg egy mátrai betyárnak a fiával ha jönnek vasárnap elkísérjük őket jánoshegyezni :F

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140512) rushty


rushty
senior tag

Létezik bp-i kerékpár szerviz lista, térképen?
Bónusz: szombat 9óra előtt nyitva kereséssel

Revolut meghívó pü-ben

(#140513) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

egy full retro, és kicsit leharcolt outi kerékszettért mennyit nem pofátlanság még elkérni? 6-8k körül reális?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#140514) ivana válasza FireKeeper (#140513) üzenetére


ivana
Ármester

Milyen kerékszett pontosan? Szerintem 5-öt még valami dzsunka menetesért is kapsz. Kazettásért meg alsó hangon egy 10-est.

(#140515) X2N válasza StLui (#140510) üzenetére


X2N
senior tag

Hol szokott lenni az "edzés"? Liszi Attila is csinál ilyen edzéseket, de eddig mindig dolgoztam amikor volt.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#140516) StLui válasza X2N (#140515) üzenetére


StLui
veterán

Kamaraerdő környéke, de a mai lehetett volna bármelyik aszfaltos utcában szinte, meg 100m2 gazos placcon :)

Liszi már éles terepre viszi a csapatot, őt is meg fogjuk nézni mihamarabb, Contest, Comment, Yoko-n tartja az edzéseket, minimum enduro, versenyre készülőknek dh bicó javallott

Most néze holnap Trinity-n esz reggel 8-kor, persze fiam nem bírtam rávenni, hogy 6-kor keljünk :( (délig alszik mostanság)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140517) FireKeeper válasza ivana (#140514) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Millard agyak, Weinmann felnik. felni kicsit viharvert, de nem nyolcas, nem tojás, viszont az agyak harapnak kicsit, azoknak biztos kell új csapágyazás, de legalább újrazsírozás. racsnis.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#140518) bringasisti válasza samujózsi (#140509) üzenetére


bringasisti
őstag

Magnézium !!!!!!

BENEFON DELTA--------N8

(#140519) 6030D válasza StLui (#140511) üzenetére


6030D
Ármester

Gyertek börzsönyözni, lemegyünk a zöldön, hiányérzete nem lesz. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#140520) flash- válasza Hasaggymeg (#140472) üzenetére


flash-
veterán

Koszi szepen 😀 jo mert a kedve is tobb a bringazashoz miota megvette

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#140521) Willie válasza 6030D (#140416) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm szépen a választ. :)
Más szerint milyen egy 57 cm-es országúti váz egy 190 cm magas embernek? Kicsi vagy nagy? :R

(#140522) samujózsi válasza bringasisti (#140518) üzenetére


samujózsi
tag

Az előre kellett volna. Még ébredéskor is fájt. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#140523) samujózsi válasza Willie (#140521) üzenetére


samujózsi
tag

Netes táblázat szerint necces/kicsi (amiket találtam, ott 190-től 58-59-60 centit javasoltak országútiból)
Szerintem meg sok egyéb dologtól is függ, de nem értek hozzá.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#140524) inifini válasza Willie (#140521) üzenetére


inifini
tag

Valószínűleg kicsi, nekem 56-os van 180 cm-hez.

(#140525) trialboj


trialboj
őstag

A bikepark nem csak móka és kacagás... persze ettől még jó buli, és akár biztonságos is lehet, ha úgy csinálod ahogy jjeahh mondta, felfele tekersz, és lefele liftezel :K

A bringás havert aki eltörte a bokáját Lengyelországban, tegnap műtötték. Kiderült hogy szilánkosra tört a csontja, és az ottani orvos csak valami ideiglenes gipszet rakott rá, mert teljesen ferdén állt a lába. Az állami egészségügyben nem is foglalkoztak vele, nem akarták felvenni, megvizsgálni, mert szerintük csak 1 törött boka, már be van gipszelve ez van.
Magánkórházba kellett menjen, a műtét 1800 euro körül volt, és csak ha kva nagy szerencséje van kapja vissza a felét a biztosítón keresztül, rossz esetben (ha ezek is kihozzák hogy extrém sport közben sérült meg, bukja ezt a visszatérítést is)
1 hónapig lesz gipszben, és minimum 3 hónap amíg teljesen felépül, arról még nincs hír (nem merte megkérdezni) hogy mikor bringázhat-e ismét, ha egyáltalán, és mennyire extrémen.

Nem akarok senkit sem ijesztgetni csak tájékoztatásul írtam. A fent linkelt videó láttán, nekem valahogy nem áll össze fejben hogy képesek az emberek minimális adrenalin fröccsökért, állandóan kockáztatni, hogy parkoló pályára kerüljenek 2-3 hónapra egy csúnya esés miatt.
Tudom milyen király érzés akár csak egy kis ugratót kiszedni, vagy csak megugrani egy droppot, amitől féltél, stb, ennél biztos hatványozottabban durvább lehet 5+ méteres ugratókon repülni, de mégsem tudnám ezt az érzést úgy megfogni hogy persze bármikor megérne 25 perc masszív adreanalin trippet, az hogy utána ESETLEG 30 napig szenvedjek, és még 60 napig sántikálva nyalogassam a sebeimet.

Ez a Seth srác elég jól keni a dolgokat, mégis minden évben legalább 2-3 alkalommal összetöri magát, de min 1 nagy esése van. A vid végén a HT arc is sikeresen földhöz csapta magát, ilyenkor mi van a melóval, a családoddal, ha te tartod el őket? A fenti haver most indított vállalkozást, ez az első hónapja és kórházban ül.

És most ne jöjjön senki azzal hogy én is kinyírhatom magam, ha 40el lejtőzöm az erdőben, mert igaza lesz ,csak én úgy gondolom, hogy egyensúlyban tartom a veszély, és fun faktort. Runner tanácsa hasznosnak tűnik, olyan pályákra menj és annyira vadulj csak hogy a bringában mindig maradjon egy kis tartalék. Lehet itt a rugóútra, fékekre, v tapadásra gondolni, a lényeg hogy ne a limiten mozogj, mert ott egy apró hiba is elég, és jó időre végre a mókának.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#140527) StLui válasza 6030D (#140519) üzenetére


StLui
veterán

Nem a helyszín a gond, hanem megígértem apukának és a fiának az idegenvezetést a János hegyen és környékén

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140528) Hasaggymeg válasza flash- (#140520) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak tartson ki a lelkesedés. :)

3060D...érekes mert bár mostanában nem néztem a geo változásokat,de 188cm 56-57cm így elsőre kevésnek tűnik. :F

StLui...vidd őket a Csóványosra és mondd az a János hegy.Úgysem tudják...a NHH meg legyen HHH. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#140529) samujózsi válasza Hasaggymeg (#140528) üzenetére


samujózsi
tag

Lehet, hogy a kilátó hiánya azért feltűnne ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#140530) StLui válasza Hasaggymeg (#140528) üzenetére


StLui
veterán

Nemrég derült ki, hogy gyerek egész éjszaka fent volt, hasmenés, nem tudom mi lesz belőle, mai kamaraerdei menet elmarad. :U

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140531) StLui válasza trialboj (#140525) üzenetére


StLui
veterán

Minimális különbség van a biztosításban ha bejelölöd, hogy extrémsport, netrisken az union adja be meg még egyet de az nem tetszett. Én mindegyik bikeparkozásra ilyennel megyek. Hármunknak 8 nap volt 15eFt.
Amúgy meg nyilván van benne valami amit írsz, de van másik oldala is a dolognak. Egyrészt nekem csak a szerencsén múlt, hogy a dunaparti kerékpár úton nem lett komolyabb bajom amikor szemből nekem jöttek, másrészt aki extrém sportol annak valószínűleg jobb a mozgáskoordinációja az átlagnál, tehát sok balesetet sokkal kisebb bajjal megúszhat. Persze van az a szint amikor pl egy YT videóért cserébe túlvállal az ember, illetve folyamatosan határon mozog. A másik veszély ha valaki alkalomszerűen szabadul egy komolyabb terepre, és túlvállalja magát a hirtelen lelkesedéstől vezérelve. Sőt tegnap pl a fiamon láttam, hogy edzésen elment egy sráccal a végletekig az ugró érkező egymástól távolításának versenyében, ketten folyamatosan növelték a távot, és megugrották. (lehet valószínű csak tagok láthatják, edzésből 1-2 részletvideó) De ugyanakkor fiataloknak kell is a többiek húzóereje.

Seth nem minimális adrenalin fröccsért hanem pénzért csinálja. A másik srác valószínű nem, de ugyanez a síelés, sőt a futás, is, hány embernek hullik szét a bokája, úgy, hogy terepre sem megy, csak aszfalton lép félre.

Érdekesség a tegnapi edzésről, volt egy apuka a 10-12 éves kislányával, apuka XC-vel, magasra húzott nyereggel, komolyabb technikás XC versenyekre készült, végén annyit mondott neki az edző, hogy ekkora ugrások után bármelyik XC pályát bevállalhatja, nagyon jól ment, ugrott vele. Persze kislány is ügyes volt, ő volt a legfiatalabb, és talán én a legidősebb, meg még egy hasonló korú apuka.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140532) gabro0 válasza Willie (#140521) üzenetére


gabro0
őstag

Attól függ ez fantázia szüleménye vagy tényleges méret. Tudok olyan vázat, aminek az 51-es mérete 555mm hosszú effektív felsőcsővel rendelkezik.

Látom írtad 57cm, de nagyon ritkán pont annyi, inkább akörül szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#140533) StLui válasza gabro0 (#140532) üzenetére


StLui
veterán

Még valami:
Gyerekkoromban simsonoztam, utána 20 év kihagyás, majd nagymotor, 1 év után pedig versenypálya, Suzuki SV kupa, tulajdonképpen féltem minden edzés, minden verseny előtt, és most is ezt érzem pláne ha külföldre megyek bikeparkozni, pl mi lesz a gyerekkel ha én kórházba kerülök, meg ilyenek. De az jó kérdés, hogy annyira félek-e , hogy akkor minek, vagy csak egy egészséges félelem van bennem. Motorozást azért hagytam abba mert elértem egy olyan köridőt ami fölé menni túl nagy kockázat lett volna, és maga a versenyzés is sokba került még bukás nélkül is, bukással meg pláne. SZóval azt éreztem, hogy a versenyláz túl nagy kockázatba hajszolna, így abba hagytam. (Ismerősöm most törte nagyon össze magát, pályázik ő is, de utcán, és önhibáján kívül, szembejövő motoros találta telibe mert átsodródott, ilyenek miatt utcai motorzásra nem vágyom, versenypálya veszélytelenebb itt is) Bringánál ezért nem megyek semmilyen versenyre, semmilyen teljesítménykényszert nem akarok magamra aggatni, már nem kapcsolom be a stravát munkába tekerés közben sem, 6030D tudja melyik az a szakasz, beszéltünk róla, ahol nagyot lehet csattanni egy KOM-ért.
És kibírom, hogy már most se akarjak mindent a gyerek után csinálni!

Másik: Meszes videója, nekem veszélyesebb, számomra értelmetlenebbnek tűnő a száguldás lefelé azon a kavicsos úton mint egy komolyabb bikeparkos ugrás, de mindenkinek más a veszélyes, más kell a boldogsághormonok felszabadulásához.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140534) jjeahh válasza StLui (#140533) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, az ilyen veszélyes, főleg ha durva lejtővel párosul, de legalább végig merek menni rajta, mert ha megcsúszok, általában megment ha simán leteszem a lábam, egy vadabb pályán már úgy érzem túl nagy a kockázat és nem éri meg. Az, hogy kinek mi értelmetlen is nagyon nézőpont kérdése, a pályázók gondolom az adrenalinért csinálják, én meg főleg a természetszeretetért/felfedezésért, ezek meg egy épített pályán teljes mértékben hiányoznak. Ok, amíg felvonózol meg lehet csodálni a tájat ha szép, de annyi erővel autóval is felfedezhetnénk a közeli természeti látványosságokat. Meg szeretem érezni 1000m+ mászás után, hogy kiérdemeltem a látványt... de egyáltalán nem ítélem el azokat, akik szeretnek pályázni, biztos van akinek az jelenti A MONTIZÁST, azon sem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy a topikban többen pályáznak, mint ahányan simán a vadonban tekernek. Meg a múltkor írtátok, hogy arrafelé nagyon sok a gyalogos turista meg kutyasétáltató és kerülgetni kell őket, az eléggé vacak lehet, szal körülményfüggő is a dolog és felétek ezek szerint nem mindíg lehet a természetben felhőtlenül tekerni. Meszes amúgy tudtommal a pályázást sem ítéli el és felfedezősdit is szeret játszani, szal mindenevő :D . Mondjuk én sem értem, hogy egyedül a kárpátokban, ahol a madár sem jár, gyakran eléggé durva terepen hogyan mer tekerészni, én nagyon f*snék attól, hogy ha valami bajom lesz, ott döglök meg és senki nem talál rám.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#140535) StLui válasza jjeahh (#140534) üzenetére


StLui
veterán

Meszest nem negatív példaként, hanem a különbözőség miatt hoztam fel, mert éppen tegnap este láttam.

Mennyivel természetesebb a környezet az olyan utakon tekerve,ahol egy autó is tud menni (single track-et nem láttam tőled se, meszes-től sem), mint ha kifejezetten csak montisoknak épített úton tekersz, gurulsz? Azt meg hogy körbenézni melyikről lehet jobban, azt végképp nem értem, pl most a söldeni utunkat tekintve is, olyan táj volt, hogy bes.arás.
Ráadásul az összes hozzászólásod vagy olyan mint ez, vagy ennek az ellenkezője, tempóról, grammokról szól, szerintem ezért is akadunk le sokszor egy-egy felvetéseden, mert kicsit ellentmondásosnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140536) jjeahh válasza StLui (#140535) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sejtettem, hogy támadásnak veszed, 5 perc múlva már megbántam, hogy megírtam a hsz-t, de már nem törölhető :) . Autóval ahol mi elmegyünk, sok helyen képtelenség végigmenni, de majd még lövök néha videókat és meglátod. Szerintem amíg nem tekersz egy kiadósat velünk, Erdélyben, addig nem fogod megérteni miért csinálom azt és miért szeretem, ahogy én sem tudom, hogy egy enduróval mennyire élvezném a lejtőzést. Valszeg sokkal jobban, de a pályák ettől még valszeg sosem fognak vonzzani. Az, hogy az ottani hegyekben semmivel nem vadasabbak és "felfedezetlenebbek" a körülmények, mint egy pályán megértem, de azért felénk tuti másak a körülmények. De nem is értem miért kell erőltetni ha nekem nem tetszik a dolog, sokan mászni nem szeretnek... és? Amit írok, csak akkor ellentmondásos, ha nem jön át a lényeg.
Tempó: mostanság ez nekem felfelé egyre inkább lényeges, mert fejlődni akarok mászásban, lefelé kezdem egyre kevésbé értékelni a száguldást, főleg, hogy mostanság sokat estem.
Grammok: ha adott két alkatrész hasonló áron, és egyik könnyebb, akkor a könnyebbet veszem, mert az én súlyommal úgysem megy sz*rrá. De ezt már sokszor leírtam, nem értem ezzel mi a gond.
Szal mi ellentmondásos? Én mindíg csak azt írom, hogy ÉN mit szeretek, mit nem és miért, de valamiért mindíg támadásnak veszed és megpróbálsz győzködni. De minek? Simán csak leírtam a szubjektív nézőpontomat, ahogy sokan mások is teszik különböző témákban fórumon, támadás, itélkezés és személyeskedés nélkül, amiért neked más igényeid vannak, azért még nem biztos, hogy ellentmontásos vagyok és helikopter :F .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#140537) StLui válasza jjeahh (#140536) üzenetére


StLui
veterán

Az hogy Erdély vadregényesebb mint az alpok, valószínű, de nem erről volt szó, mert nem az a téma, hogy Erdélyben, vagy Alpokban, vagy Budai hegyekben tekerünk e, hanem az, hogy vadregényesebb e egy munkagépek, autók által kijárt út mint egy montis pálya, és mindegy is, hogy felfelé vagy lefelé

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140538) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Beware jjeahh,here I come. :DDD ...zasszony amolyan slick gumisan-Fruzsinásan fogja nyomni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#140539) jjeahh válasza StLui (#140537) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mint írtam autóval sok helyen esélytelen kimenni, munkagépet meg amióta itt élek erdőben még talán egyet sem láttam. No de mindegy, többé nem írok szubjektív véleményt ehhez hasonló témákról.

Hasaggymeg: De irigyellek, én szerintem nem tudok kitekerni, minimum 2-3 hét tuti kell még a bordámnak :O

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#140540) StLui válasza jjeahh (#140539) üzenetére


StLui
veterán

Hát azokat a duplanyomokat valami kitapossa, vagy rosszul gondolom, azt túrázók, bringások csinálják :F Börzsönyben sem jellemző, hogy az ilyeneken gépekkel, autókkal találkoznánk, de nyilván nem mi tapostuk ki.
Csak arra próbálok rájönni miért rosszabb a csak bringásoknak fenntartott nyom ezektől szerinted?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140541) cdl


cdl
senior tag

Na, mai 100 km karika pipa.
6-kor már nyeregben, így kellemes időben ment a tekerés.
De egyetlen bringást sem láttam, valahol ellen buli volt biztos, amiről nem tudok:)

(#140542) jjeahh válasza StLui (#140540) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Már harmadszor írom le, hogy nem csak autóval is járható utak vannak, ráadásul számomra már teljesen egyértelmű, hogy valszeg nem bringáztál hasonló körülmények között, mint ami itt van, vagy ha mégis (ami azért simán lehetséges), akkor egyszerűen nem azt értékeled amit én. A pályák kétkezi munkával és gépekkel építve vannak, kis túlzással fel van porszívózva, az ugratókról meg deszkából-fémből kiépített kanyarokról ne is beszéljünk, + tele van emberekkel a hely, ugyanott kell többször legyere és nem saját erőből jutsz fel. Én ezekért nem szeretem, meg azért, mert számomra gyakran túlzóak a lejtők és az ugratók. Szal semmi köze nincs a pályázásnak még a szekerek által egykor kitaposott utakhoz sem, az erdei víz-szél, medvesz*r és természet által kialakított ösvényekhez, a csendhez és mint írtad a vadregényes hangulathoz, felfedezősdihez meg végképp nem hasonlítható, a kettő szerintem kb annyira különbözik, mint a hóban fatbikeozás a DH-zástól. Ha neked inkább a pályázás fekszik jobban, megértem, mert sok pozitív oldala lehet annak is, gondolom ha szereted lejtőn zúzni és szeretsz ugratni, akkor sosem fogod annyira értékelni a sima ösvényeket és erdei utakat, mert számodra nem adja azt az adrenalint, vagy valami ilyesmi, de ezt is már sokszor leírtam, hogy megértem. Nem vagyunk egyformák és nem fogom ráderőltetni a saját nézőpontomat, ahogy neked sem kéne, mert annak nem értem mi értelme. De mindegy, részemről szerintem lezárva, mert fölösleges köröket futunk, úgy érzem sosem jön át, amit ebben a témában írok. Rájöttem, hogy ha nem azt értékeled a montizásban, amiért én élek-halok, akkor hiába próbálom megmagyarázni, sosem fog átmenni a lényeg. Szubjektív véleménye gondolom mindenkinek lehet és ezzel együtt jó lenne elfogadjuk a másikat és nem helikopternek nézni egymást. Párszor leírtad már te is ha jól emlékszek, hogy nem szeretsz annyira mászni, ahogy azt is leírtad, hogy hol mekkorát ugrattatok, mekkora volt a sikerélmény és melyik pálya milyen volt, én sosem hurrogtalak le miatta, hogy annak semmi értelme és nem kéne csinálnod, meg inkább tekerhetnél turistaösvényeken, mert ott legalább kisebb az esélye, hogy összetöröd magad. Ugyanúgy megértem pl. Runnert is, hogy pedelec montit hajt, mert neki megvan az oka rá, pedig én valszeg sosem vennék magamnak ilyen gépet. Csak szubjektív véleményt írtam, de mint mindíg, végül most is megbántam, nem kéne ilyen marhaságokat csinálnom :DDD . Szal részemről písz, de inkább nem folytatom tovább. Inkább tekernék, csak már jönne helyre a bordám :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#140543) G@ben


G@ben
addikt

Tegnap megjött a GUB Pro 1 tartó, ki is próbáltam. Semmi extra, földutak jó nagy gödrökkel, kátyúk, magyar bicikliutak, de a telefon meg sem moccant.
Még át lesz kicsit alakítva, hogy pont a stucni fölött feküdjön a telefon, akkor tökéletes lesz, de erősen ajánlott telefontartó!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#140544) StLui válasza jjeahh (#140542) üzenetére


StLui
veterán

Én nem hurrogtalak le egyszer sem, te ellenben nem kevés ironiával poénkodsz sokszor a pályázáson. Én spec mindkettőt szeretem (fiam nem, ezért járunk "többet" bikeparkba, 3x voltunk összesen, a többi mind lift nélküli bikeparkozás, még a János hegynél is van elég sok mászás akkor is ha fogasozol), legutóbb is írtam Hasaggymegnek itt a topicban, hogy egyre jobba szeretem a technikázós mászást. Imádok pl Csóványos NHH kört menni, van fel és van le is, más dolog ha ezen múlik akkor inkább megyek Kamaraerdőre, hogy a fiam is élvezze a bringázást, ahol szintén nincs lift, de ugratósabb a pálya, és max még hárman vannak rajtunk kívül.
Most vágom a Sölden videót alig van rajta ember rajtunk kívül. Persze kis helyeken mint Kalnica többen vagyunk... a liftnél..., de egy 1km-es nyomon kb 3-6 ember egyszerre összesen!
Se tőled se Meszestől nem láttam szerintem még single track-es videót, ezért gondoltam, hogy csak olyanokon mentek ami duplanyomos. Ez sem egy agyon épített nyom szerintem (én le sem mennék rajta mondjuk) Ezt csak azért mutattam, hogy nem csak Flow trail-ek (porszívózott, döntött kanyaros) vannak a bikeparkokban, sőt, és milyen tömeg van körülötte! Legtöbb felvonós mind síterepnél, ahol télen sokan vannak, de ez még a látszat ellenére nem az a sport.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140545) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Na pont ide evett a fene..:DDD
Hidd el, én is eddig a singletrack helyeket kerestem, és nem ilyen széleseket. Amit azért nem annyira egyszerű megtalálni. Ezeket azért vettem fel, mert ha már ott vagyok miért is ne? Tehát nyilván én is a szűkösebb nyomvonalat kedvelem jobban.. De azért ez a két nyomos is tud veszélyes lenni, főleg ismeretlenként. Jövőhétre tervezek 2-3 éjszakát valahova az alpokba.. Egyelőre úgy néz ki kb Seemering környéke, ott még nem mond esőt.. Viszont Saalbach körül szerettem volna, oda már eléggé siralmasat mutat..:-/

Igaz ez nem singletrack, hanem inkább szopótrack, de ez aztán nincs kiépítve abszolút..

DE, ha már írtam.. Akkor mutatnátok, Szegedtől mérve 1000km belől frankó singletrack helyeket?
Vagy hol, vagy hogy keressem ezeket a nyomvonalakat? Van valami jó tipp?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#140546) StLui válasza SSJmeszes (#140545) üzenetére


StLui
veterán

"két nyomos is tud veszélyes lenni,"

Pont ezt írtam, életveszélyesnek láttam a tempót azon a öklömnyi murváson lefelé! Ráadásul gondolom továbbra is egyedül tekersz.

Semmeringen van több túraútvonal is, ahol lehet ezreket mászni bőven, valami heatmap-en biztos látni őket, a társaságból páran mentek, én ott is a fiammal maradtam a liftnél.

Pozsony feletti Kis Kárpátokról is sok jót hallottam.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140547) jjeahh válasza StLui (#140544) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha jól gondolom abban nem értünk akkor egyet, hogy a pályázás és amit én csinálok teljesen különböző. A célja, a terep, a környezet, minden. Szerinted tök egykutya, vagy a pályázás jobb, amíg nem feszegeted a határokat biztonságosabb is, szerintem teljesen más a kettő és mindkettőnek vannak előnyei/hátrányai. No de legalább ezt tudjuk, én nem fogom tovább erőltetni a témát.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#140548) trialboj


trialboj
őstag

6030D-től kérdeznék:
Mit lehet csinálni, ha pont a rajt pillanatában fog eleredni az eső holnap? 25 fok lesz végig, ami azért nem túl sok, 15kmph szél, átázott mezzel ez már hideg lehet? Végig kell tolni aztán lesz ami lesz? Nem lehet ebben kva nagy tüdőgyulladást v egyéb megfázást összeszedni?

Esőkabátban csak nem lehet letolni a versenyt, meggyulladnék, nem? van 1 dekás, de sosem használtam.
Csak autóban tudnám szállítani a bringát, de ha végig esik, és tiszta sár lesz, nem tudom belerakni. Az volt a terv hogy bringával megyek, és jövök de esőben 15 km letolni nem túl kellemes. Pff mennyire szét tudja barmolni a napot, néhány csepp víz :( Simán lemondanám ha lenne másik verseny a környéken, de így hogy erre készültem egész évben óriási csalódás lenne, ha nem indulnék el.

Ilyenkor te hogy oldod meg? Telefon zacsiba, autókulcs zacsiba, csokit ha megkezdem akkor meg is kell enni egyből? Mi van a szemüveggel? Én még egyedül tekerve is fel szoktam verni a sarat néha, így ha utolérek valakit, az végig az arcomba dobálja majd a trutyit? hogy lehet látni, v mi a megoldás?

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#140549) nagylaci32 válasza bringasisti (#140458) üzenetére


nagylaci32
tag

Még nem győztél meg.
Említetted a felni és a féktárcsa közti felületi érdesség különbséget, de nem tértél ki rá, hogy ez mit befolyásol pontosan. (Szerintem bekoptatott állapotban amúgy is elhanyagolható a különbség.)
Azt értem, hogy a kis sugarú féktárcsához sokkal nagyobb erő nyomja a fékbetétet, mint a sokkal nagyobb sugáron ható felnifék esetében. Azonban a példáddal az a problémám, hogy ha hirtelen megfogod a gumit, akkor az tényleg nem égeti meg a kezedet, de is nem súrlódással fogod felemészteni a mozgási energiát (ahogy a felnifék teszi), hanem a kezeddel rámarkolsz (nincs súrlódás) és az izomerőddel emészted fel a kerék energiáját.
Javaslom próbáld meg az energia átalakulás útján megcáfolni az állításomat, mert a történet másságára hivatkozva nehéz lesz meggyőzni :D (Most veszem észre, hogy már nem is Wombath-tal vitázok.)

(#140550) 6030D válasza Hasaggymeg (#140528) üzenetére


6030D
Ármester

Mondtam, hogy nem értek a lovakhoz. Majd remélem nyár vége felé tudok szerezni valami tesztbringát legalább a méret miatt.

cdl: Dobogókőnél voltak páran, jöhettél volna erre. :)

trialboj: 25 fok+esőben meg fogtok dögleni, nem megfázni. ;) Sima rövid+rövid, megállni nem fogsz, melegít az intenzitás illetve rövid távon mész, 1-1,5 óra alatt nem lesz bajod. Száraz ruhát vigyél a verseny utánra.
Kocsiba fólia+pokróc, de gondolom lesz ott mosó, tehát nem koszosan kell berakni. Csoki felesleges, nem emészted meg a végéig, kulacsban legyen szénhidrátos (cukros) lötty. Ha van frissítő, ott egyél pár falatot (cukrost). Telefont nem kell vinni (Strava leszarós...), kocsikulcs attól függ, ha távirányítós, én nem vinném. Vagy két zacsiba tekerve. Szemüveget vigyél, ha nem híg a sár, akkor használod, ha híg és felveri, akkor zsebre rakod.
Jó lesz, menni kell, ezek az élmények, amit mesélni fogsz később. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.