Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141801) samujózsi válasza -=RelakS=- (#141799) üzenetére


samujózsi
tag

Vicces. Kliens oldali beállításra tippelnék. Japán VPN-ről is angolul nyílt meg.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141802) TayRol válasza ivana (#141798) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi!

(#141803) Massmurderer válasza jjeahh (#141796) üzenetére


Massmurderer
őstag

Tegyük fel van 3 bico,mtb.Kellys,Giant,Cube.Kellys Altus/Acera felszereltséggel,3-4 évvel ezelötti geoval 250k,giant,cube xt felszereltséggel 210k.Melyiket éri meg akkor megvenni?Csak példának irtam az árat.Lényeg az,kellys felszereltsége nem éri meg azt az árat,mert annyiért,vagy kevesebb pénzért jobb márkát,jobb felszereltségüt kapsz. [link] Győrbe ez van.Mondjuk most leárazás van ahogy látom,de szerintem azért mert már rájuk rohad a sok bicikli :DDD Múlthéten voltam lánctányér csavarért,árak az egekbe.Weboldal teli mindennel,de raktáron semmi nincs nekik.Eladó csávó azt mondta megrendeli.Mondtam neki hogy kösz,de nem.Ha rendelni akarok,ott az ebike.Olcsóbb is,még a szállításal együtt.

(#141804) -=RelakS=- válasza samujózsi (#141801) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Passz.
Ami viszont nagyobb gond: Hol a bánatban lehet megnézni, hogy milyen summit membership mennyibe kerül?!
A Strava oldalán pontosan 0 infó van róla, csak valami hírben láttam árakat.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#141805) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Defektvédelemmel ellátott külsöt használ valaki??[link] Valami hasonlóra gondoltam.

(#141806) Wombath válasza ZolkoW (#141510) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Én tervezem, hogy elnézek, betudom az edzésterv részének :)

(#141807) samujózsi


samujózsi
tag

Pár hete láttam valahol egy 35%-os budapesti lejtőről készített fotót. Szerintem itt. Tudna valaki segíteni, hogy hol készülhetett? Nem találom a képet :(

Bocs, megvan: Táltos utca

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141808) Wombath válasza flash- (#141678) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Hali! Nekem a BR-MT501 van a 4.8-as Minionokkal szerelt faten, és azt is könnyedén megfogja, úgyhogy trekkingre biztos, hogy teljesen overkill, kisujjal is blokkolni fogja a kereket. Oda tökéletesen megfelelne pl. a Magura MT2, ami a Shimano modelleknél lágyabban adagolható (nincs az a határozott on-off érzése), jobban tudod kontrollálni a sebességet fejreállás nélkül.

(#141809) flash- válasza Massmurderer (#141805) üzenetére


flash-
veterán

itt egy nayon jó cikk a kerékpár köpenyek defekttűréséről ( kezdő posztba berakhatná vki.)
[link]

Smart sam évi 2-3 defektet hozott, energizer plus tour 1 éve van fent,még nem volt defekt.
most hétvégén megjártam csóványost is vele 37-es köpennyel :DD és bírta... (4 baron)

Wombath:
lehet overkill alapesetben, most rajta az alap hidraulikus shimano tárcsafék szett van rajta, BR-M395, egy rövid hegyi túrát sem bir, ha picit több a lejtö, elgyengül, hol elmegy hol visszajön a fék, pedig folyamatosan szervizelve, stb...
ez ennyit bir, egy balatonkörre tökéletes de hosszabb lejtökön folyamatos fékezést nem bírja...aztán persze súlyom is meghatározó, 88kg, a tárcsák meg mondjuk 160-asok...(lehet annak a cseréje elöl hátul 180 ra is megoldás? bár nemtom hátul lehet e?)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#141810) Wombath válasza -=RelakS=- (#141804) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Itt mindent megtudsz:
https://www.strava.com/summit/manage
Egyébként mindhárom pack 3 USD havonta, ha egybe megveszed, akkor meg 17% kedvezmény. Ha éves fizetést választasz, akkor 33% kedvezményt kapsz megint (ez akkor is működik, ha csak egy vagy két packot vettél).

(#141811) ZolkoW válasza Wombath (#141806) üzenetére


ZolkoW
őstag

yess! akkor valószínűleg találkozunk :)

(#141804) -=RelakS=- : ez engem is érdekelne, ahogy az is, hogy valaki használja-e, és jó-e valamire :)
Nem néztem utána, hogy működik az egy hónapos próbaidő, de nem annyira szeretem az ilyen "ingyenes, kérjük ide írja be a bankkártyaszámot" típusú dolgokat. A Polarnak is lenne némi edzőterves anyaga, de ott az is gond, hogy ha kapcsolódva vagyok a Brytonhoz, akkor az app már nem látja a HR övet. Amit nem teljesen értek, mert másik óra tud hozzá kapcsolódni, Vértesbogláron a Piknik előtt egy srác odatekert mellém, és kérdezte, hogy nekem 152 a pulzusom? mert próbálja párosítani az órájához a sajátját, csak az enyémet találta meg :)

(#141810) Wombath : hmm, 5 dollár havonta már nem olyan vészes. A Beacon is érdekes lehet, simán megosztanám feleségemmel, hogy épp hol vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#141812) Massmurderer válasza flash- (#141809) üzenetére


Massmurderer
őstag

Pont jót néztem akkor :DDD Ezek szerint jól járnák vele.

(#141813) Runner_fxr válasza flash- (#141791) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én egy ilyen szettet tennék fel trekkingre: [link]
Előre 180-as tárcsát, hátra 160-ast.

(#141814) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Van egy igen érdekes problémám, hátha valaki tudja milyen irányba érdemes továbbmenni.
Tehát van egy Megane Ant+ HRM szenzorom, ami jól működött egészen hétvégéig. Vasárnap azt vettem észre, hogy teljesen rossz adatokat mér, folyamatosan csökkent a pulzusszám.
Gondoltam, hogy lemerült az elem vettem egy újat, aminek az eredménye az lett, hogy egyáltalán nem ismerte fel a készülék, tehát nem volt pulzus adat.

Reseteltem az órát hátha megoldja a problémát --> sajnos nem működött.
Próbáltam két fajta övvel --> nem oldotta meg a problémát.
Próbáltam telefonhoz társítani az érzékelőt, egyszer működött egyszer nem. Ha működik, akkor a telefon és a kerékpáros computer egyező adatokat ad. Tehát a probléma az érzékelővel van.

Megtisztítottam az szenzor pánthoz való csatlakozását, utána sikerült ismét jelet adnia. Jelenleg az a helyzet, hogy kb. 1 percig nagyjából jó jelet ad. Aztán fokozatosan csökken a pulzusszám, végül eldobja a jelet.

Alapvetően nem tudok rájönni mi lehet a gond. Felmerült, hogy nem jó elemet vettem bele, de megnéztem és jó az elem feszültsége.

Most éppen ez a helyzet, ha valakinek van bármilyen ötlete merre érdemes elindulni, vagy mi lehet a hiba forrása az szóljon.

/Van másik pulzusmerőm ami B+ szabványos, az jól működik de nem kompatibilis a computerrel ami Ant+ szabványos ezért tudom cserélgetni az öveket ill. ezért is tudom, hogy nagyjából milyen pulzus adatokat kéne kapnom./

(#141815) Wombath válasza flash- (#141809) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Hát, van köztünk pár kg :D, én 63 vagyok. És ha túrázol, akkor gondolom pár kg csomag is ott van a bringán. Ráadásul én 180-as tárcsákkal megyek, szóval szinte tuti, hogy a 160/160 az neked kevés. Elöl biztos cserélnék a helyedben 180-asra (és ha a váz bírja, talán hátul is), nemcsak a fékhatást növeli, de gyorsabban vissza is hűti a levegő a nagyobb felületét. Szerintem ezzel többet érsz, mint a négydugattyús fékkel.

(#141816) flash- válasza Runner_fxr (#141813) üzenetére


flash-
veterán

rendben ,köszi a tippet, ez jó lenne:)

Wombath:az a baj hogy hátul megy el főleg mert a hátsóval tudok többet fékezni(elsővel fékezek enyhén kavicsos-köves úton a 37-es köpeny miatt már 20kmh felett lejtön megcsúszik az első kerék)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#141817) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Azoktól kérdeznék, akik akár sport karórában, akár bringás órában garmint használnak.

Van ezekben az órákban vagy 50 féle sport, ami tök felesleges és nem érdekel, ellenben ami az általam használt 4 mellé +1 kéne az persze nincs, vagy nem úgy van.
Gondolok itt a downhill mtb módra (tudtommal a régi fenix 3-ban volt), ami a fenix 5-ben nincsen. Ami miatt érdekes, hogy egy ilyen móddal reggel elindítja az órát és nap végén kikapcsolja rögzít mindent, körökre osztja és magától észreveszi, ha felvonóban vagyok és ilyenkor a felvételt automatikusan szünetelteti (így nem felejti el az ember elindítani, vagy épp leállatani).

Funkcióban a sima síelés funkció teljesen azonos ezzel, így első blikkre teljesen megfelel. Azt is meg tudom csinálni, hogy másolom a síelést és átnevezem tetszőlegesen, viszont a sport ikonja marad síelés, ami miatt nem tudom, hogy amikor feltölti majd az adatot akár a garmin connect-re, akár a strava-ra, akkor vajon milyen sportot fog megjeleníteni, mert ugye nem síelni megyek és nincs kedvem manuálisan állítgatni, hogy akkor valójában mit is csináltam. A fizetős nem gyári DH appot fölösleges túlgondoltnak tartom, meg ha nem muszáj nem fizetnék.
Valami tapasztalat?

(#141818) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Sziasztok! Belépő szintű hidró tárcsa fékes mtb-ot vennék.
Rockrider 540 és hasonló kategória érdekel.

Privátban jöhet akinek van.

Méret: 183 vagyok. L-XL jöhet szóba kb. :R :R :R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#141819) ivana válasza ClayMore (#141818) üzenetére


ivana
Ármester

Rockrider 540 és hasonló kategória érdekel Megválasztoltad a saját kérdésed, a rockrider 540 jó lesz.

(#141820) ClayMore válasza ivana (#141819) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Úgy értem, hogy ha van vkinek eladó használtan.

Privátban jöhet akinek van.

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#141821) jjeahh válasza Massmurderer (#141803) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor meg is magyaráztad mi a gond: nálatok, abban a boltban drágák a Kellys-ek. Geó néha sz*r, de nem mindíg, így fejből pl. az új Hacker-ek geója nekem jobban bejön, mint egy hasonló árú Cube montié, pedig nekem azzal sincs semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#141822) -=RelakS=- válasza Wombath (#141810) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez a link csak behozza azt, hogy managelhetem a summit accountomat, semmi információ. Ettől kapok idegbajt. Van Cancel, meg Downgrade, azokat nem akarom nyomogatni.
Lehet, hogy az a baj, hogy én még "legacy premium" felhasználó vagyok? :))

ZolkoW
Elvileg ha előfizető vagy, akkor az alkalmazás értelmesebb dolgokat ír ki, bár ezt nem használom.
Amit használok, az az elemzés, időnként gyönyörködök a heatmap-emben, meg a szakaszoknál szeretem, amikor dobálja az érmeket. Szakaszt és útvonalat is hoztam már létre benne, lehet, hogy azokhoz is szükséges.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#141823) samujózsi válasza Hasaggymeg (#87456) üzenetére


samujózsi
tag

Ez a térképen hol található? A merretekerjek.hu csak XII. kerületi utcáról tud, az meg minden, csak nem meredek...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141824) jjeahh válasza Yahhher (#141800) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos az újabb Gate 30-akban sz*rabb a villa :( . Gibon az a ducigumis nem? Anno én is szemeztem vele, amikor bele voltam buzulva ezekbe a pluszos HT-kbe.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#141825) Ákkk válasza flash- (#141816) üzenetére


Ákkk
addikt

Ha egy 4 dugattyus féket raknál rá fel az veszélyes lenne seperc alatt fejreálnál rádásul szerintem a gyorszáras rögzitésü trekking telód hamar kivégezné és a kerék is csavarodna benne. Hátul azzonal blokolna ami miatt nagyobb bajba lennél.
A gumik futási felülete miatt nem lennél előrébb mivel e miatt a nagyobb fékerőt kontrolálni sem tudnád.

Más 1,5 hete van fent az alu bringámon a shimano deore xt br-m8120 fékszett csak pozitív tapasztalatokat tudok írni róla ugyebár én merev xc bringával használom elől 100 mm-es átütős rs telóval amúgy ez egy enduro fék de nagyon jó lehet adagolni a fékereje brutál.A 8100-as fékkar esetén nagyon jó dolgoztak a shimano mérnökei nyomáspontvándorlás 0.
Tehát méltó utódja a br-m 785-nek és szerintem mindenben jobb is.
Nagyon,nagyon csendes és abszolút nem melegszik.
Az Osztrák alpok lejtői után se volt gondom a fékerővel backpacking csomagos túra esetén..
Nekem elől 180-as saját tárcsája van az RT-MT800 hátul ami eddig 180 volt most csökentettem 160 ra ott az xtr RT-MT900 van ami nagyjából ugyanaz pár gramot meg a szint leszámítva mint az előbb említett tárcsa.
Viszont merevfalura gyorsszáras első telohoz és 90 kg-os rider súly alatt nem ajánlom és még így is ésszel kell bánni vele.
Trekking bringára meg tilos és felesleges mint minden 4 dugattyús fék.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#141826) coolpet válasza Csokicsibesz (#141814) üzenetére


coolpet
senior tag

A tippem, hogy elmelegszik működés közben. Lehet hogy a rázkódástól elengedte belül a forrasztás, és működés közben vetemedik annyit, hogy kontaktos lesz.

(#141827) Massmurderer válasza jjeahh (#141821) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nem csak itt,más kellys üzletbe is,nézd meg.De magyarba,ne külföldön.

(#141828) jjeahh válasza Massmurderer (#141827) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én "külföldön" lakok :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#141829) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Na megjött a túlélő készletem :DDD

(#141830) Yahhher válasza jjeahh (#141824) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hát annyira duci csak, hogy a Gibonban 2,6-2,8 széles.

Üdv B.

(#141831) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#141795) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát az a gáz, hogy csak olyan 12 centi lóg ki.

(#141832) zodo válasza zodo (#141530) üzenetére


zodo
nagyúr

Tegnap megérkezett a csomagom :) de nem volt 100%-os az örömöm a kibontás után. :(

Shimano PD-M530 doboza igencsak viharvert, mondom ezt honnan rángatták elő.

Ebben a dobozban félő hogy nem lesz benne a SM-SH51 stopli ami jár a pedálhoz, sajna így is lett.
Kivettem a pedálokat amikor látom hogy az egyik oldalinak a fényezése kicsit gyanús.
Talán használt és a levert festéket próbálták elfedni de különben meg tiszta a szerkezet.

Ezen még túl teszem magam mert csak esztétikai hiba de ha ezért volt olcsó akkor feltüntethették volna.
Felszereltem, holnap talán kimerészkedek valami füves parkba, tanulni az új érzést vagy eséseket. :D

Kerekparcity.hu oldalán van egy chat ahol jeleztem a problémát, képekkel mellékelve a stopli hiányát.
Szó nélkül felajánlottak 2 féle SM-SH51 választási lehetőséget vagy kupon formájában jóváírást esetleg visszautalják az árát.
Ma délelőtt meg is érkezett a SM-SH56 stopli ára 4290 ft így a fenti csomagom költsége 13.012 ft-ra csökkent.
Igaz buktam a gyári stoplit és kicsit szépséghibás (amit szerintem én is le fogok verni) de ennyiért jó vásár volt ill. pozitívum a cég ügyintézése.

[ Szerkesztve ]

(#141833) ivana válasza zodo (#141832) üzenetére


ivana
Ármester

A decathlonban ugyan ez a pedál 10 ezer és ott tuti nem így küldik... Az m520 meg csak 8.

(#141834) Massmurderer válasza zodo (#141832) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hát én eddig rendeltem,igaz egy helyröl szoktam,de ilyen kokány csomagolást nem láttam még.Tutti hogy valami használtat kaptál.Ebike oldalról,wishröl rendeltem,de tiptop csomagolás volt,és sértetlen.Jól átvertek téged,mert az a pedál tuti nem új.

(#141835) rushty válasza Massmurderer (#141829) üzenetére


rushty
senior tag

Honnan lehet tudni, hogy egy külső elöregedett, defekt veszélyes?

Nincs valakinek kidobásra ítélt spd cipő és pedálja? Vagy legalább egy klipszpánt :F :C

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#141836) Ákkk válasza zodo (#141832) üzenetére


Ákkk
addikt

Ez egy használt küld vissza és vedd meg a dechatlonba.
A stopli külön még kb 5000 ft amúgy is.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#141837) zodo válasza ivana (#141833) üzenetére


zodo
nagyúr

Na az nem is jutott eszembe, rá voltam pörögve hogy egy helyről meg legyen a 56-os stoplival.
e-bike, bikepro, bikediscount ~ 12k ehhez képest rendeltem olcsón.
Alza-n is 8790.-
Decát most néztem 10k az M530 és 5k az 56-os stopli.

Massmurderer

Rendeltem én is már több helyről és sosem volt problémám sem csomagolással, sem termékkel.
Szerintem azon a csorbán kívül újnak fest.

Ákkk

Megtartom, max. a következő vásárláskor személyes átvételt választok.

[ Szerkesztve ]

(#141838) robee19


robee19
tag

Újabb sisak kérdés: Abus Viantor-ral valakinek tapasztalat? Kinézetre igazán tetszik, és a többi webshoppal ellentétben (28000ft) az Alzán most 18000 Ft ingyen postával.

(#141839) Massmurderer válasza zodo (#141837) üzenetére


Massmurderer
őstag

Már bocsi..a dobozon eleve lehet látni hogy már kibontották.Legfeljebb a futár/szállitó,aki vitte focizot vele vagy valami.Mert ha rendelsz,eleve becsomagolják rendesen,hogy ne sérüljön.De nálad úgy néz ki mintha egy marhacsorda ment volna át azon a dobozon.Egy zsír új,amit levesznek a polcról,vagy ép egy nagyobb dobozból ahol ilyen termék van 8-10db,biztos nem igy néz ki a doboz,meg a cucc se.

(#141840) Massmurderer válasza Massmurderer (#141834) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ami elöregedett,az eleve teli van apró repedéssel,ki van macskásodva.

(#141841) Fall-N válasza Ákkk (#141825) üzenetére


Fall-N
veterán

A váz előírása és a villáé mérvadó. Jól írod ha túl erős a fék, akkor csavarhatja a villát, hátul meg a féktartó szemet tudja letörni.

(#141842) maximilian4 válasza ivana (#141833) üzenetére


maximilian4
addikt

Tavaly előtt 6 ezerért vettem még az m520-at a dekában. Plusz ezt a szépséget, de ezt már nem ott: ;]

Maxi

(#141843) szkink válasza maximilian4 (#141786) üzenetére


szkink
aktív tag

és (#141787) Hasaggymeg: kinek a pap kinek a pap fia :DDD,nekem tetszik,nem az a mindennapos zúgjunk le a megépített pályán,na és a táj,a "technikáról" biztos tudna mit mesélni :K

(#141795) ZolkoW: Itt Fehérváron még a CTM amit sokat látok.

(#141844) Jester01 válasza ZolkoW (#141811) üzenetére


Jester01
veterán

Beacon helyett androidra vannak ingyenes alternatívák, pl a glympse de a sima google térképpel is meg lehet osztani a helyedet.

strava amúgy most erősen kihúzta a gyufát sokaknál mivel letiltotta a relive alkalmazást holott csak a nyers adatokat használták fel tehát semmi olyat amit a strava tett volna hozzá. Don't be evil! :(((

[ Szerkesztve ]

Jester

(#141845) ZolkoW válasza Jester01 (#141844) üzenetére


ZolkoW
őstag

köszi a tippeket, a Strava viszont ezzel nem lett szimpatikusabb :(((

Ja, CTM azóta jött, tényleg sok van az is. Meg Rokkmasín...

Na hol az a zivatar, amit már tegnap óta beharangoztak 4 körülre?! Indulnék haza, aztán még el sem ázhatok? :D

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#141846) ballazol válasza zodo (#141832) üzenetére


ballazol
senior tag

stoplit nem adnak a pedálhoz? :F

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#141847) ballazol válasza maximilian4 (#141842) üzenetére


ballazol
senior tag

én most 2 hónapja 7990-ért
nem rossz drágulás...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#141848) maximilian4 válasza ballazol (#141847) üzenetére


maximilian4
addikt

Az árak emelkednek, de inkább a forint gyengül. :(
Nálunk a családban már mindenki átváltotta a megtakarítását euróba. Vicces lenne ha egyik napról a másikra egy ház árából 2 kiló kenyeret tudsz venni.

Maxi

(#141849) zodo válasza Massmurderer (#141839) üzenetére


zodo
nagyúr

Mint fentebb látható több tételt vettem amik tökéletes minőségű karton dobozba voltak csomagolva.
Pedál doboza egyértelmű katasztrófa, mindegy benyelem így ahogy van vagy holnap rákérdezek mert csak 16 óráig van ügyfélszolgálat.

(#141846) ballazol

Adnak hozzá de SH51-et és mint kezdő spd használó rinyálok és rendeltem SH56-ot.

(#141850) ballazol válasza zodo (#141849) üzenetére


ballazol
senior tag

értem :)

az enyém a gyári sh51, azzal tanulok :))

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.