Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Vico


Vico
tag

Van egy Belinea monitorom, hibajelenség, hogy tök fekete a kép, de zölden ég a led bekapcsol, kap jelet minden
Az OSD menü is feljön a fekete háttér előtt tökéletesen...
ez mitől lehet??

Asztapasztavakarimaszka

(#2) axlrose32 válasza Vico (#1) üzenetére


axlrose32
őstag

Több verzió lehet,kár lenne találgatni.Ha elhozod szivesen megnézem.06302139696

06703896891

(#3) axlrose32 válasza axlrose32 (#2) üzenetére


axlrose32
őstag

Illetve nem szivesen de megnézem.Most vettem észre hogy belinea a kicsike./Utálom öket mint a sz@rt/

06703896891

(#4) lapa válasza axlrose32 (#2) üzenetére


lapa
veterán

hamár így bedobtad lenne egy kérdésem. mbéna volatm, és fordítva adtam a 12v tápot az lct jellegű (''pc-chips'') tft-mnek kb. 15mp-ig a gép tápjáról, komoly nagy Amper ágáról. erős bakelitszag és szervíz keresi a megoldást. ránézésre a lapos kocka (fesz stab?) elrepedt. mik az esélyeim? lehet vmit mondani erre?

(#5) axlrose32 válasza lapa (#4) üzenetére


axlrose32
őstag

Hozzd el, megnézzük mekkora puszitást sikerült végezned!

06703896891

(#6) DewiL


DewiL
senior tag

hi bocs hogy ide pofátlankodom :)
de nekem is van egy rosz moncsim amit megkellene gyógyítani tudsz segíteni ez ügyben?
(ki kellene cserélni a kábelét)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#7) axlrose32 válasza DewiL (#6) üzenetére


axlrose32
őstag

hozhatod

06703896891

(#8) DewiL válasza axlrose32 (#7) üzenetére


DewiL
senior tag

mikor és hova?
ha most felhívalak akkor megtudjuk dumálni?

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9) Vico válasza axlrose32 (#3) üzenetére


Vico
tag

kb árban naggyából mire saccolnál egy ilyet? Ha túl sok nem igen foglalkozom vele, cipeli a fene :))

Asztapasztavakarimaszka

(#10) tuleon válasza axlrose32 (#7) üzenetére


tuleon
tag

Húúúú Bocsi, de én is égeg mint a rongy, de azért megkérdezem::U
Van egy Fujitsu-Siemens 15'' CTM5010 TFT monitorom, 3 éves, eddig semmi baja sem volt, bírta. Most van vele egy olyan gond hogy a háttérvilágítás lámpák nem égnek, kép van ha a fény felé fordítom a monitort látni hogy működik. Szerinted mi lehet a baja? Tönkrement a háttérvilágítás? vagy valami kütyüt kell csak cserélni? :U

(#11) nRu3


nRu3
addikt

Az minek a hibája lehet hogy igaz ritkán csinálja, a gépet és monitort bekapcsolom a win betöltése alatt és amikor felál a monitor fekete marad végig a zöld led világit hogy be van kapcsolva, a monitor DVI kabelen megy a monitor pedig AG Neovo X-170 1,5 éves

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#12) axlrose32 válasza Vico (#9) üzenetére


axlrose32
őstag

sztem max 3k-ból megvan

06703896891

(#13) axlrose32 válasza nRu3 (#11) üzenetére


axlrose32
őstag

Ez nem biztos hogy a monitor hibája,lehet a videokártya is.

06703896891

(#14) axlrose32 válasza tuleon (#10) üzenetére


axlrose32
őstag

Nem garanciás ?Ha nem szivesen megnézem.Igy látatlanban nem szivesen tippelnék.

06703896891

(#15) tuleon válasza axlrose32 (#14) üzenetére


tuleon
tag

Nem garis, egy tippet azért adhatnál, de végülis mind egy, mert már rendeltem egy moncsit:), de azért kíváncsi lennék, hogy mi lehet a baja. szervizbe nem vittem, mert 3-4 ezres órabérrel ''fenyítettek'' a szervizesek, + anyag. Ha meg panelt kellene rajt cserélni, akkor biztos hogy jobban jövök ki ha veszek egy újat.
:)

[Szerkesztve]

(#16) axlrose32 válasza tuleon (#15) üzenetére


axlrose32
őstag

Ahhoz hogy kiderüljön mi a hiba el kellene hoznod,látnoki képességekkel ugyanis sajnos nem áldott meg a sors.A költségekről annyit hiba megállapitás ingyenes,a várható javitási dij 3-4k/komplett költség nem óradij/ A hibamegállapitás után egyébként is tájékoztatok mindenkit az alkatrész áráról,és ennek függvényében eldönthető, kéred e a javitást vagy sem.

06703896891

(#17) nRu3 válasza axlrose32 (#13) üzenetére


nRu3
addikt

2 hete cseréltem új vga-t és ez a jelenség ugyan úgy néha előjön:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#18) >Borisz< válasza nRu3 (#17) üzenetére


>Borisz<
tag

kábelhiba nem lehet?

(#19) nRu3 válasza >Borisz< (#18) üzenetére


nRu3
addikt

Kikéne probálni sima kábelen hogy megy iletve másik DVI kábelt szerezni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#20) Kicsi1976


Kicsi1976
csendes tag

Hali! Moncsim azt mondta hogy a 3 színböl csak 2 szín van. Azt szeretném tudni, ez javítható-e, és mit jelent idöben és forintban. Samsung syncmaster 753dfx a típusa. Kb. 3 éves a kicsike, és nagyon megszerette a család. :) Köszi elöre is

(#21) axlrose32 válasza Kicsi1976 (#20) üzenetére


axlrose32
őstag

Javitható,amennyiben nem gazdaságos előre tudatom./pl. szinvég ic/.Azonban látni kellene elképzelhető hogy csak egy kontakt hiba.

06703896891

(#22) axlrose32 válasza Kicsi1976 (#20) üzenetére


axlrose32
őstag

kh esetén 1.5 k,amennyiben alkatrészigény is felmerül + alkatrész.

06703896891

(#23) Kicsi1976 válasza axlrose32 (#22) üzenetére


Kicsi1976
csendes tag

Re! Csak szeretném megtudni, hogy a fentebb említett telcsi számon elérhetö vagy? Valamikor holnap csörögnék, hogy mikor tudnám elvinni a moncsit. Ja és persze nem lenne hátrány ha tudnám hogy hova. Köszke

(#24) axlrose32 válasza Kicsi1976 (#23) üzenetére


axlrose32
őstag

A cimem is ott van az adataimnál./tudom ez meglepő/Egyébként ez az utca a budaőrsi reptérrel szemben van/ezt vedd a felezőnek ,a telefonos segitséget majd később/:D

06703896891

(#25) axlrose32 válasza Kicsi1976 (#23) üzenetére


axlrose32
őstag

Ja és a legfontosabb legközelebb vasárnap leszek itthon.

06703896891

(#26) sz0k3e_


sz0k3e_
aktív tag

hali
remélem vagytok még itt:)
Nekem olyan problémám lenne, hogy van nekem egy 1986-os EIZO Flexscan 9500-am, ami egy 20''-os legalább 40kg-os jószág. Namost ehhez ilyen BNC kábel kell és most kaptam a moncsit, kipróbáltam és teljesen jó, csak homályos a kép. Valami ötlet, hogy mit lehetne vele csinálni?

Előre is köszi.

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#27) Kyros


Kyros
csendes tag

Hello!

Nem tudom, tudtok-e segíteni nekem:

Van egy Eizo flexscan L767-es monitorom, a gáz az h. valami iqbetyár betörte egy darabon a jobb szélét, értsd kb 10cm hosszan... Ezektől függetlenül működik.
Tudna valaki mondani vmit arról h. mennyibe kerülne a javítása?



[Szerkesztve]

<taltos> a garanciális ügyeket ugyanaz a team intézi, mint aki a 1,5 millás IBM-ekét intézi, és rettenetesen korrektek. Durván fogalmazva, odamész, hogy maszatos a noti sarka, mire 3 napon bellül kicserélik a notit, közben kinyalják a segged, és adnak 2 ázsiai örömlányt!

(#28) Hikomat


Hikomat
csendes tag

Sziasztok
hónapja van meg a monitorom FujitsuSiemens 17'' és ma megdöbbenve vettem észre hogy egy függőleges rózsaszín csik jelent meg rajt, tetejétől az aljáig. Nem találom a gari papírját, szerintetek sokba fog kerülni a javítása?? Volt már valakinek ilyen gondja?

Aki biceg lassan jár így tovább ér :-)

(#29) axlrose32 válasza sz0k3e_ (#26) üzenetére


axlrose32
őstag

fokusz probléma, hozzad beállitom.
de gondolom csak elirás nem 86 hanem 96-os

06703896891

(#30) axlrose32 válasza Kyros (#27) üzenetére


axlrose32
őstag

A müanyag keret van összetörve?Bár nem vok müanyagos azt is megcsinálom.

06703896891

(#31) axlrose32 válasza Hikomat (#28) üzenetére


axlrose32
őstag

Ha garancián kivül szakszervizben javittatod akkor rámegy a gatyád.bevizsgálási dij stb.Szivesen megnézem mi a problem

06703896891

(#32) sz0k3e_ válasza axlrose32 (#29) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Hát akkor majd nemtom mi lesz vele, mert most nincs hozzá kábelem, szal meg se tom nézni h most jelen pillbe mi van vele, meg kocsink sincs, és iszonyat nehéz. Amúgy meg télleg elírtam de nem 1996-os. Mivel semmilyen normális anyagot nme találtam róla a neten, ezért egy angol szövegből idéznék:
''By contrast, the ancient (1989) Eizo 9500 does relatively well in position 5 at 1280x1024''
Szóval 1989-es a moncsi :)
Amúgy kábeled nincs hozzá eladó?

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#33) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Nekem egy MAG XJ717--es crt moncsim van,nem mai darab,kb. 6-7 éves.
Az a gondja,hogy a fényereje ingadozik. Elég sötét, néha kivilágosodik,néha besötétül. Csinálja egy darabig,aztán ált. elmúlik. Aztán van mikor visszajön,szal össze vissza. Ha elkezdi,a váltásokat gyakran csinálja,tehát olyan kis ütemesen sötétebb/világosabb/sötétebb.
Mi lehet a baj? Vmi ic ment ki,vagy komolyabb lehet?
Nem sokat érhet ma már 1 ilyen moncsi,lehet nem is érdemes megcsinálni...

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#34) bolic válasza tuleon (#10) üzenetére


bolic
őstag

Szia! Ez tuti hidegkatódsugárcsőnek van valami baja. :( Ez meglepő, hiszen az élettartama általában 10 ezerrel kezdődik, néha megesik. :) Majd az OLED technológia tökeletesítés után ( most csak az élettartama nagyon rövid, van mit javítani, az idő után nagyon gyorsan fakulnak a piros/kék/zöld színű LED-ek, hülye az EPSON cég, minek a nyomtatóval pásztázni a LED tetejére... :Y ) biztosan venni fogok, addig most nálam a ViewSonic VP912s 19'' 12ms TFT. :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#35) axlrose32 válasza sz0k3e_ (#32) üzenetére


axlrose32
őstag

merre lax?

06703896891

(#36) axlrose32 válasza bolic (#34) üzenetére


axlrose32
őstag

Erre azért ne tedd fel a vagyonod.Ugyanis egy éve javitottam már ilyet és egy egyszerű kondihiba volt.Abban viszont teljesen egyetértek ,hogy ez a tft technology egy kiforratlan szar,bár nekem az oledekkel kapcsolatban is vannak fenntartásaim./élettartam??????//

[Szerkesztve]

06703896891

(#37) Kyros válasza axlrose32 (#30) üzenetére


Kyros
csendes tag

A gáz az h. a képernyőben van a törés....
Szted mennyiben lenne a javítása?

<taltos> a garanciális ügyeket ugyanaz a team intézi, mint aki a 1,5 millás IBM-ekét intézi, és rettenetesen korrektek. Durván fogalmazva, odamész, hogy maszatos a noti sarka, mire 3 napon bellül kicserélik a notit, közben kinyalják a segged, és adnak 2 ázsiai örömlányt!

(#38) Racecam válasza axlrose32 (#36) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem flémel! :(


u.i.: :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#39) sz0k3e_ válasza axlrose32 (#35) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Végül is nem vagyok tőled messze:
A kondorosi uszodától nem messze lakok.
Amúgy kb mennyi lenne a javítása?

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#40) axlrose32 válasza Kyros (#37) üzenetére


axlrose32
őstag

Semennyi .Az lcd eltörött/sérült/ javithatatlan.

06703896891

(#41) axlrose32 válasza Cyberslider (#33) üzenetére


axlrose32
őstag

Látnom kellene,nem akarok találgatni.

06703896891

(#42) axlrose32 válasza sz0k3e_ (#39) üzenetére


axlrose32
őstag

Megnézem ,de azt nem tudom megigérni hogy lehet vele vmit kezdeni tekintve ,hogy 16 éves elképzelhető hogy a képcső ''fáradt'' el.El tudod hozni vagy menjek le hozzád?

06703896891

(#43) Kicsi1976


Kicsi1976
csendes tag

Hali!

Csak azért néztem be, hogy megköszönjem még1x Axlrose gyors, precíz, és gazdaságos
hibajavítását. Lehet a napokban megkeresünk szintén egy 17es moncsival, a hibájáról annyit tudok hogy néha elsötétül a kép egy kis idöre. Talán ott is valami forrasztás, bár majd kiderül élöben. Bocs ha nagyon off volt, de megérdemli. :R

(#44) sz0k3e_ válasza axlrose32 (#42) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Huh, hát utaztatást még meg kell majd beszélnem lehet ,h lesz egy nagy kérésem hozzád (történetesen lehet h el kéne jönnöd), de mondom az a baj, hogy jelen pill nincs hozzá kábelem amivel valamiféle képet ki tudnék belőle csalni:)
Ha van neked ideiglenesen amíg megnézed akkor ok, vagy esetleg ha van egy feleslegben, akkor szívesen vennék egyet:). Ilyen VGA--> 5db BNC csatival műxik.
Jah meg lenne egy Belinea moncsi, aminek kontakthibás a kábele. Ha azt is meg tudnád csinálni az nagyon király lenne. :) Meg télleg valami irányár, hogy mennyivel készüljek?
Köszi.

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#45) axlrose32 válasza sz0k3e_ (#44) üzenetére


axlrose32
őstag

belinea komplett kábel csere/nem érdemes foltozni/1.5k kábellel
bnc-s kábel is van vhol de az nem az egyém /rophka hagyta nálam nem tudom mi a szándéka vele/ egy próbát gondolom megenged
:D

06703896891

(#46) Manitou


Manitou
addikt

Nekem most robbant fel egy régi monitorom amit kölcsönadtam:D:CVajon javítható még? Befüstölte az egész szobát.:DDD

[Szerkesztve]

(#47) axlrose32 válasza Manitou (#46) üzenetére


axlrose32
őstag

Vsz. egy elko durrant el nagy füst kiséretében.Ha elhozod megnézem.

06703896891

(#48) sz0k3e_ válasza Manitou (#46) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

pfu, az jó büdös lehetett :DDD
én csak szórakoztam egyszer elektrolitkondikkal, aztán hát eldurrant, és megvolt a hatása a környezetben:DDD

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#49) Manitou válasza axlrose32 (#47) üzenetére


Manitou
addikt

Az utiköltség többe lenne mint amennyit az egész monitor ér:D De azért kösz.

(#50) Bibby


Bibby
addikt

Hello!

Most vettem egy Fujitsu-Siemens 17''-os TFT monitort, és egy apró kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.Különböző felbontásokban különböző herz értékeken a képernyő egyes területein sok lesz a ''képzaj''.Vagy kissé vibrál a kép, pl 2048x1024-ben még nem tudtam rendesen belőni.Most 1024x768-ban 75Hz-en teljesen jó ilyen szempontból, de az előbb említett natív felbontáson ilyenkor a két szélén hibás, ahogy ez a prohardveres TFT teszten is látszik.Máskor meg a közepén.Szóval ez lehet a monitor hibája, vagy variálgatnom kellene a frekvenciát?(Van olyan program amiben ezt herzenként meg lehet tenni esetleg?:F)

Köszönöm

Ελευθερια η θανατος

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.