Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141601) Rica válasza Ákkk (#141600) üzenetére


Rica
senior tag

Hidd el, hogy verzik a szivem, szep kis bringa lett es lehet kuldeni rendesen, de harmadik napja csak fekszem bringazas helyett. Elotte is ereztem a fajdalmat valamennyire tobb honapon keresztul, de nem kotott agyhoz, igy nem erdekelt. Most muszaj. Gondolom meg a nyaron nyeregbe tudok pattani, de ahhoz sajnos kell egy masik, karcsu vas. :(((
XTR-t neztem, 168 mm es atszamitva kb. egy szazas. Ha ebben az arkategoriaban tudnek mozogni, ez a gep meg is oldana a problemat :)

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#141602) rushty válasza macilaci78 (#141594) üzenetére


rushty
senior tag

sárvédő okos

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#141603) bringasisti válasza ivana (#141589) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha valóban mérnök vagy akkor rá kell keresni hogy műanyag, üveg, porcelán,stb is van csak mivel nem vagyok érintett ezért az első találat ami velem szembe jött az lett betéve tételesen 14+ ÁFA napi kölcsön. Részemről nem kívánok a témában többet megnyilvánulni.

BENEFON DELTA--------N8

(#141604) Rica válasza Rica (#141601) üzenetére


Rica
senior tag

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#141605) macilaci78 válasza rushty (#141602) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#141606) rushty válasza macilaci78 (#141605) üzenetére


rushty
senior tag

magamnak offolok, hogy könnyebb legyen visszakeresnen

Revolut meghívó pü-ben

(#141607) sebgutkopf válasza CaNNa3IS (#141570) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Húú ez komoly! :C
Aztán a road bike party 3-ban megcsinálják ugyanezt országútival :DD

(#141608) sebgutkopf válasza Toobee (#141508) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Te se férsz a bőrödbe. :D Szétnyílt seb, azért huhhh... kicsit óvatosabban!

(#141609) samujózsi válasza sebgutkopf (#141607) üzenetére


samujózsi
tag

Én nem találom humorosnak. Valami félremegy, akár a hülyegyerek, akár csak egy magával sodort fadarab vagy kő beesik az outisok közé, óriási bukást okozhatna.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141610) sebgutkopf válasza samujózsi (#141609) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hidd el gondoltak arra. Eleve ns-ról ugrik.

(#141611) samujózsi válasza sebgutkopf (#141610) üzenetére


samujózsi
tag

ns? :F

Egyébként mindegy, ez a szememben kimeríti a szándékos veszélyeztetést.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141612) ZolkoW válasza Rica (#141601) üzenetére


ZolkoW
őstag

a 168 elég elterjedt volt régen, pl. a négyszöges hajtókarom is ennyire jött ki 68-as vázban. A Shimnao integrált 178 volt, ha jól emlékszem.. a 158 elég extrém keskeny, láttam valami hasonló értékkel használt Sram kart, de oda is írta az eladó, hogy olyan vázba jó csak, ahol ennyi meg ennyi a láncvillák szélessége.. 168-ast szvsz kéne tudni találni nem túl nehezen, de hogy boost vázba belemegy-e... a saját Sramom (GX Eagle, amilyenről 2 napja ment a témázás) 172 mm. Egyébként nem lehet, hogy speckó talpbetét, mint amilyenek a Speci cipőkben vannak, megoldaná a gondod?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#141613) Toobee válasza sebgutkopf (#141608) üzenetére


Toobee
veterán

Épp azon gondolkodom, hogy mára sokkal jobb lett. Tegnap csak futottam meg görgőztem egy kicsit. A mai napot leszámítva a héten már nem fogok tudni tekerni, jó lenne kihasználni.

https://barbieripnk.hu/

(#141614) samujózsi


samujózsi
tag

Van valakinek ötlete, hogy olcsó, de elfogadható minőségű hátizsákot hol lehetne venni? Az arukereso-t megszállták a szlovák, román stb boltok, én meg szeretném személyesen megszemlélni, hogy mit veszek. A lidlben tavaly vásárolt kezd szétmenni (mondjuk 5000Ft volt)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141615) pittlaren válasza Hasaggymeg (#141596) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Yess. Szigliget.

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#141616) planbmokus válasza ZolkoW (#141587) üzenetére


planbmokus
senior tag

Az enyémen 180-as van :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#141617) Hasaggymeg válasza robee19 (#141581) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem egy O gumigyűrű hiányzik onnan,nekem is olyasmi van.

jjeahh...[link]

pittlaren...nem túl hosszút,de egy jó combosat lehet ott is mászni. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#141618) ZolkoW válasza samujózsi (#141614) üzenetére


ZolkoW
őstag

Lidül / Dékátlóne?
Lidl-ben egész jót vettem, sok zsebe van, sárga esőhuzatja, sisaktartó, de rájöttem, hogy nagy a legtöbb túrámhoz. 4500, az egyik vállpántjának a felső felén kicsit bénán varrták, de az csak esztétikai ügy, remélem, máshol nem jön elő, hogy szétnyíljon.. különben jó az anyaga is. Aztán a Decában vettem kifejezetten picit, 1+3 literest, 6-ért, az minőségben feljebb van, nem bántam meg. (és jobb a mérete nekem)

(#141615) pittlaren : múlt héten voltam, de megláttam a táblát, hogy van egy Óvár is, azt kerestem meg :) Tavaly voltunk családdal a felső várban, idén egyedül túrázgattam, és az egzotikumra hajtottam :) (meg akkor azt hittem, úgyis eljövünk majd autóval fagyizni)

(#141616) planbmokus : és az legális? :D

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#141619) samujózsi válasza ZolkoW (#141618) üzenetére


samujózsi
tag

Lidlben most nincs, deca webboltjában egyáltalán nem találok megfelelőt. Van egy, de az túrázásra való, nem igazán jó bringára.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141620) Runner_fxr válasza Fetz (#141519) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nagyon szívesen, örülök ha jók lettek a bringák! :)

(#141621) jjeahh válasza Hasaggymeg (#141617) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#141622) Hasaggymeg válasza Rica (#141601) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerinted segítene az a 2 cm? Nem tudom,de csodálkoznék. :F Olyan gizda pro tourosok vannak akiknek nem nagyobb a feneke egy csomag cigarettánál,azok milyen Q faktorral tekernek?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#141623) Csokicsibesz válasza Toobee (#141613) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Ha gondolod tekerhetünk egy lightosat ma.

(#141624) robee19 válasza Hasaggymeg (#141617) üzenetére


robee19
tag

Hmmm... az a felső kupak az együtt fordul a kormánnyal. Ha egy gumigyűrűt teszek oda, akkor valószínűleg ki fogja dörzsölni a gumit a fém kúp, de a semminél biztos hogy jobb. Hétvégén szétszedem, és ha más nem akkor beteszek egyet ami kicsivel alacsonyabb a nyílásnál.

(#141625) Massmurderer válasza robee19 (#141624) üzenetére


Massmurderer
őstag

A fém kupak elvileg rászorítja a csapágyra,így annak is mozognia kell,mármint a guminak.Nálam legalábbis úgy van.

(#141626) pittlaren válasza Hasaggymeg (#141617) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Így igaz, :K ráadásul oda is kell érni :D

(#141618) ZolkoW Pedig meg kell nézni amíg lehet, jelen állapotában nem sokáig lesz látható így. Szeptembertől - márciusig rekonstrukciós munkák miatt bezár, remélem nem vész oda ez a vadromantikus, "fellelt állapot" jellege. A vár lábánál lévő fagyizót / limonádézót tényleg kár kihagyni.

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#141627) planbmokus válasza ZolkoW (#141618) üzenetére


planbmokus
senior tag

Most, hogy már nem sportolok versenyszerűen, kicsit megapásodtam, így kell :D
(régebben a Pike/Domain/Talas/Z1/Z3/ villákra is az volt írva, hogy only 160mm!)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#141628) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#141617) üzenetére


Massmurderer
őstag

Golyóskosaras ahogy látom.Sajna annál van szivás rendesen.Régi nekem is olyan volt.Az a gyürü amibe bele van vágva,az megy a villanyak és csapágy közé,sokat kell vele tökörészni,mert ha nincs a helyén,mozog a mozog a villanyak a csapágyba.

Legtöbbet meg az alsó gyürünél kell szivni,amit a villanyakra teszel fel mert ott elég paszolos a gyürü,és ha 1x felteszed,elég nehéz leszedni ha pl. másik kormánycsapágyat veszel,ami más méretbe van.

[ Szerkesztve ]

(#141629) szkink válasza Daneeka (#141533) üzenetére


szkink
aktív tag

Hali.A láthatóságra én ezeket nézegetem éppen lehet megtetszik valamelyik nézz rá ;)

eddig ez a befutó nálam

itt pedig válogathatsz

(#141630) szkink válasza FireKeeper (#141556) üzenetére


szkink
aktív tag

Igaz nem váz,de hátha bejön és jó árban van: Gravel

(#141631) FireKeeper válasza szkink (#141630) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

köszi az utánajárást, de ez nem igazán jön be, pláne ennyiért.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#141632) szkink válasza FireKeeper (#141631) üzenetére


szkink
aktív tag

Igazán nincs mit,sok időmbe nem került,én is nézegetem a Gravel vonalat :)) azért mertem linkelni mert nincs messze az ártól "320k" amit számoltál ha te állítod össze ;)

(#141633) FireKeeper válasza szkink (#141632) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na igen, de az építésnél az lenne a lényeg hogy alapból olyan cuccokat rakok rá, amit szeretnék, nem kell egy már kész bringán még utólag cserélgetni dolgokat :D

ennek a giant-nek a geoja nem tetszik, az az alsó támvilla ordas igénytelen, meg az alsócsövön a kábel elvezetés is kritikán aluli :D ezért biztos nem fizetnék 350ezret...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#141634) szkink válasza FireKeeper (#141633) üzenetére


szkink
aktív tag

Ebben igazad van,na meg a kábelvezetés megoldásában is,az nekem sem bejövős :) mondjuk én nem vagyok otthon ebben az építgetős témában,így valószínű nekem majd ki kell adnom némi pénzt ha meglesz a kiszemelt konstrukció.

(#141635) FireKeeper válasza szkink (#141634) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ami a gravelek között még nagyjából vállalható áron van, és emberien néznek is ki
Kelly's Soot
Canyon Grail AL
Specialized Diverge E5 Sport

ezek közül a legszebb egyértelműen a Speci, csak abból is 1100 EUR a legolcsóbb build :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#141636) szkink válasza FireKeeper (#141635) üzenetére


szkink
aktív tag

Én még ide sorolnám az eddig nálam favorit Cube nuroad racet 2019, a kelly's még nem is lenne rossz de nincs szín választék :B a Canyon a másik amivel szemezek (zöld) de sajnos hátrányba helyezi a próbalehetőség,a speci szintén szín hiányos nekem :D

(#141637) Hasaggymeg válasza Massmurderer (#141628) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem 4+ év és ~30e km után sincs bajom vele.Kissé kezd bemaródni középre,de már 3x volt teló szervíz is és mindig flottul ment kivevése/betevése,most is szépen mozog.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#141638) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#141637) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nem azt mondom hogy rossz.De ha pl. veszel új villát bele,azt a kupos vackot fel-leszedni nem ép fél perces munka.Föleg úgy hogy a villát meg ne sértsd.Én pont olyannak örülnék a legjobban,ahol a villanyak egy csöbe menne bele,és a csö meg úgye fent-lent csapágyba lenne.Kevesebb munka lenne vele.De ha egyszer az ember otthon szervizeli,belejön hamar.

(#141639) nubreed


nubreed
veterán

Strava miatt magammal szoktam vinni a mobilimat bringázáshoz. Ilyenkor mindig oldalt zsebes gatya van rajtam, és itt tartom a telómat de ez nem túl biztonságos. Max 3000 Ft-ig tudnátok ajánlani bringás telefontartót? Olyan kéne, ami teljesen körbeburkolja, szóval nem csak egy sima tartó konzol. A kérdés még az, hogy vázra vagy kormányraszerelhető legyen? Attól félek, hogy netán borulok (néha előfordul :P) akkor ha a kormányon van a teló, akkor megsérülhet jobban. Vagy ne is ebben gondolkozzak, hanem karra szerelhető tokban?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#141640) Rica válasza Hasaggymeg (#141622) üzenetére


Rica
senior tag

Oszinten szolva, nem tudom. A dokinak a surgossegin nem mondtam el, hogy bringazok, es ez mar egy regebbi problemanak a kovetkezo szintje. Azt mondtam, hogy futottam a busz utan. A diagnozis az volt, hogy a terdszalag termeszetellenes pozban kapott egy nagyobb terhelest, es az egesz belso terd begyulladt.

Arra is gondoltam, hogy az aranytalanul rovid labaimhoz le kellene cserelnem a hajtokart 175 mm hosszurol 165-re.

Azt is el tudnam fogadni, hogy oreg, 54 eves vagy, gurulasszal csak szep ovatosan sik tajakon, de rendszeresen jarok gymbe, es semmi gondom nincs pl. a deadlift-nel a testsulyom masfelszeresevel szeriazni, vagy a vadligepen a ketszeresevel.

Azt is tiszta sor, hogy eladni egy 10 honapos bringat, plane itt (UK), ahol a Cube nem igazan nepszeru, egy anyagi katasztrofa lenne szamomra, kulonos tekintettel arra, hogy nem keveset koltottem az atalakitasara sem, amibol nyilvan egy fityinget se tudnek ervenyesiteni.

Szoval a kerdesed jogos. A valasz, hogy tanacstalan es ketsegbeesett vagyok.

ZolkoW: Az XTR 168 mm szeles hajtokarja kompatibilis a boost vazzal. A SRAM sajnos nem adja meg a Q faktort, de pl. az NX 11 Speed GXP az 169 mm szeles.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#141641) robee19 válasza Massmurderer (#141628) üzenetére


robee19
tag

Ha a kormánycsapágyamra gondolsz, akkor ez szerintem integrált ipari. Mondjuk most nézem attól lehet golyós is....

[ Szerkesztve ]

(#141642) Massmurderer válasza robee19 (#141641) üzenetére


Massmurderer
őstag

Arra.Tudom hogy az,néztem is öket.De ott csak pár cm-es csö van.Meg hát nem minden méretbe van olyan.Nekem pl. csak 44mm-es jó.De ezeknél is csak olyan van,mint irtam,hogy van max 2-3cm-es csödarab rajta,azt annyi.Olyan lenne az igazi,mint pl.hajtásnál az integrált rendszer.

(#141643) bringasisti válasza Rica (#141640) üzenetére


bringasisti
őstag

A 175 az két méter közeli fickó mérete. Kollagén és Hialuronsav a Te barátod

BENEFON DELTA--------N8

(#141644) FireKeeper válasza szkink (#141636) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

beleszakad a szívem, de úgy néz ki ebből a Merlin-ből viszont nekem egyelőre nem lesz semmi :( azt írták, az én 170cm magasságomhoz a legkisebb, 50-es váz is nagy lenne. nem is értem ezt hogy gondolták, azt tudom hogy 170cm-el alacsonynak számítok, de azért ehhez a magassághoz még minden épkézláb gyártó szokott vázat készíteni...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#141645) ivana válasza bringasisti (#141643) üzenetére


ivana
Ármester

Igazából annyira nem számít, de szvsz lehetne több 165-ös, baromi ritka, pedig szvsz tök jó. Lehet pörgetni mint az állat.

(#141646) jjeahh válasza Rica (#141640) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem erőltetted túl hidegen, bemelegítés nélkül, mint én? Bemelegítesz és tekerés után nyújtasz is? Nálam a bemelegítés hiánya konkrétan baker cisztát okozott anno, kb. 3 hónapig nem tudtam tekerni miatta.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#141647) bringasisti válasza ivana (#141645) üzenetére


bringasisti
őstag

Én 170 amit használok és nem vagyok alacsony. Nyilván számít hogy tüdőből vagy izomból teker valaki de a 175 sok.

BENEFON DELTA--------N8

(#141648) ZolkoW válasza Rica (#141640) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem tudom, mennyi az aránytalanul rövid, én 180 centihez, és 85 cm belső lábhosszhoz is 170-es kart választottam :)
Itt egész sok karhoz megadják a Q-t, nem tudom, ők mérték-e, kinézték valami doksi apró betűjéből, de az enyémnél stimmelt is: [link]
(egyébként a káp, amit betettél, nem igazán a Q faktor miatti túlterhelést mutatja, sőt, az alapján ugye a nagyobb Q lenne a jobb... de értem, mire gondolsz)


(ez meg a Speci betét)

A legtöbb gyártó M-estől már 175-ös hajtókarokat pakol, más kérdés, hogy ez jó-e, a legtöbb embernek gondolom jó.

kormánycsapágy: van, amihez nem rászorítós alsó kúpot adnak, hanem eleve felhasítottat, azt kézzel rátolod, és arra ül a zárt csapágy. Azt én is jobban szeretem, mint a rászorítósat.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#141649) Hasaggymeg válasza Rica (#141640) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha túl magasról tolod lefele a pedált,ergo hosszú a hajtókar,akkor is imbolyog6 térdből az izület,bár azt inkább befele szoktam látni hajolni. :F Megmond6tad volna a bringázást,hátha kitalál valamit a doki.
Amúgy én 187/92 hez 175mm-est használok.Mikor 170-ről váltottam néhány napig fájt térdem (ha jól emléxem horgasninam,de nem biztos),aztán azóta jó.Valahol olvastam,hogy nekem 180mm kellene. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#141650) ivana válasza ZolkoW (#141648) üzenetére


ivana
Ármester

Engem outiról ülve át montira mindig idegesít néhány km-ig a Q faktor. Az outis keskeny sokkal jobbal bejön. Most többek között ezért gondolkozom, hogy gravel supercompact hajtást kéne rakni a túrázósabb vintage montimra, a granny ringet úgyse használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.