Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128801) Runner_fxr válasza trialboj (#128799) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

És még a felvételeken igyekeztem kivágni a legidegesítőbb részeket. :) A következő videózásom már jobb lesz, mert remélhetőleg szárazabb időben megyek és olyan helyekre ahol ritkán van túrázó.
Rohadt idegesítő amúgy, most csak azért nem idegesítettem magam, mert számítottam rá, hogy ez lesz, és a sár miatt nem is akartam nagyon messze menni. Csak ilyen laza túrázás, ismerkedés a technikával szintű volt.

A motorhang közel sem olyan zavaró, csak ennek a kamerának rendkívül érzékeny a mikrofonja, nagyon felerősíti a zajokat. Meg ugye ez nem zárt tokban van mint a régebbi 3-as, mert itt a kamera alapból vízálló. Ezáltal a mikrofon érzékenyebb sokkal. De egyébként még a gopro 3-as kamerával is többször volt olyan, hogy a felvételt visszajátszva, fülessel, simán hallottam a szívdobogásom. :) Szóval ezeket a zavaró hangokat a gopro felvételek esetén kezeld fenntartással.

Nem tudom számodra mi számít brutálisnak, de én simán feltekertem Eplényben a sípályán, pedig ott bringást nem láttam felmenni, jóval hamarabb felértem mint más a felvonóval. [link]
De amúgy a geometria is határt szabhat azért. XC-ben ritka a pedelec rendszer, mert nincs rá szükség, Trail/Enduro-ban van értelme, de ezek a bringák meg geometriából adódóan nem mászásra vannak kihegyezve. Persze fel lehet menni velük brutális meredeken, ha jó technikai tudásod van, meg max segítségen brutál erős a motor. De azért sokszor tapasztaltam, hogy bár az erő megvolt, annyira emelte az elejét a bringa, hogy lehetetlen volt az első kereket az úton tartani. Videókon annyira nem tud átjönni az élmény fölfelé. Egyszer próbáld ki, akkor lesz a leghitelesebb összehasonlítási alapod, hogy mit tud az analóghoz képest.

(#128802) StLui válasza 6030D (#128794) üzenetére


StLui
veterán

A srác kocsiján ami volt az csak bringához való, de le is szedte ő is amíg tekerni voltunk

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128803) zodo válasza Hasaggymeg (#128777) üzenetére


zodo
nagyúr

Deore szimpatikus, szerintem teszek vele egy próbát.

Jelenleg így áll a canga felszereltsége:

Shimano Alivio FC-T4060 hajtómű 48-36-26
Shimano Deore SM-BB52 integrált középcsapágy
Shimano Deore XT FH-M756A hátsó agy
Shimano FD-M190 első váltó
Shimano Altus RD-M310 hátsóváltó ezt cserélném a Shimano Deore 2010 (RD-M591) -re

Ha maradok az 1x8 elképzelésnél akkor max. Narrow wide tányér kellhet és készen is vagyok. :F
Gondoltam még esetleg a 48-as nagy tányért kisebbre cserélni pl. 42-re ezek közül valamelyikre, hátha mégis néha felváltanék. 48 valahogy kényelmetlen vagy csak puhány vagyok hozzá de tény hogy max. 1-200 métert tudok 30-as tempóban haladni aztán piros lámpa vagy autó kerül elém amiért a 36 / 15-17-20-23 -al elvagyok és érzem feleslegesnek a 3x8-at.

[ Szerkesztve ]

(#128804) FireKeeper válasza zodo (#128803) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

esetleg kipróbálni egy ovál tányér aliról?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#128805) zodo válasza FireKeeper (#128804) üzenetére


zodo
nagyúr

Első olvasatra azt hittem viccelsz mert sosem hallottam ezekről de most átfutva pár cikket kicsit tájékozódtam.
Szerintem ez sok utánjárást igényelne a kiválasztáshoz valamint lehet hogy hajtómű csere is kellene és ki tudja hogy válna be nálam.

Szeretek tekerni de már így is sokba van a bicaj mert kevés a ráfordítható keret.
Szerencsére akciós áron kaptam az alap modelt 110k (OFF)nyári ára 140k(/OFF) pedig csak 60-70k-t szántam a bicajra.

Tudtam hogy cserélni fogok pár alkatrészt így a hátsó agy 25k , hajtómű + monoblok 35k egyéb apróságok mint fogaskoszorú, fékváltó karok, fékek, gumik és szerviz díjak még min. ~40-50k

Végül is elégedett vagyok vele, jó vázméretet találtam, számomra elegendő felszereltséggel csak könnyítenék/ésszerűsíteném a rendszert.

(#128806) Napfénysüti

Ha már összesszerelő videók: Colnago Master

Més que un club!

(#128807) FireKeeper válasza zodo (#128805) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

csak megfelelő fajtát kell keresni, van amin felfogatás ugyanaz, 110 BCD 4 csavaros.

a kérdés inkább az élettartama, egy márkás lánctányérhoz viszonyítva.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#128808) zodo válasza FireKeeper (#128807) üzenetére


zodo
nagyúr

Értem és köszönöm de maradnék a hagyományos kerek hajtásnál ezért inkább az eredeti 1x8 esetleg 2x8 variációkhoz kérnék némi útmutatást.

(#128809) ZolkoW válasza FireKeeper (#128807) üzenetére


ZolkoW
őstag

A linken 96-ot írnak, ami jóval-jóval ritkább sajnos kínaiban, de a lényeg, hogy le kell ellenőrizni, és úgy választani.

Ovál esetén az a javaslatom, hogy ha kör alakúban mondjuk 36-os a jó, akkor oválból egy mérettel kisebbet érdemes választani (~34), mert az a púposabb részén lesz akkora, mint a 36-os kerek.
Nekem 32-es ovál tányérom van, és az "erős" pedálállásban olyan 34-esnek felel meg.

Ja, és a váltós tányér felejtős a rövidke fogaival, akár N-W, akár single speedhez való jó helyette.
(a kistányér kivétel, mert annak hosszabbak szoktak lenni a fogai, és nincsen váltáskönnyítő marásokkal meg szemekkel sem elrontva)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#128810) pc360 válasza FireKeeper (#128804) üzenetére


pc360
addikt

Sokkal inkább másik külső és a patentpedál, ha haladósabbá akarja tenni.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#128811) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Ez a [bringa] már vállalható a kis igényeimhez?

Vagy a 900-as esetleg? Nagy különbség van?

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#128812) StLui válasza Jakab66[hun] (#128811) üzenetére


StLui
veterán

Levegős első teló, 1x11-es rendszer ezek pozitívum (persze ezekből a legolcsóbb lehetőségek talán), fékek , semleges, ki tudja milyenek btwin név alatt, gyorszáras kerekek gondolom ilyen kategóriában még belefér? Kinézet számomra botrányos, de csak a felső cső miatt, nagyon nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128813) StLui


StLui
veterán

Videó kb 3. percétől indul a tanakodás egy szűk lejtőnél, majd 6. percnél, alulnézetből érti meg az ember, hogy nem véletlenül :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128814) Jakab66[hun] válasza StLui (#128812) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Akkor [ő] esetleg?

Gipsz Jakab

(#128815) StLui válasza Jakab66[hun] (#128814) üzenetére


StLui
veterán

Azért inkább várd meg a többieket, bár azt megfigyeltem munkaidő vége felé, pláne pénteken, kiürül a PH :)
Ennek ha jó sejtem jóval gyengébb a felszereltsége, kinézetre pofásabb a váz.
Nem nálad volt, hogy el kéne menni kipróbálni milyen stílusú bringa kényelmes? Ezek a cross félék nyertek?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128816) Jakab66[hun] válasza StLui (#128815) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Nálam nem volt szó ilyenről. Ezek jönnek be egyrészt, másrészt talán a legpraktikusabb számomra. Sok aszfalt, de le lehet vele gurulni murvára is, ha úgy adódik.

nekem meg most kezdődött a műszak. Sad story :K

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#128817) StLui válasza Jakab66[hun] (#128816) üzenetére


StLui
veterán

A stílus passzol ahhoz amire használni szeretnéd, osztrákoknál élsz azért onnan válogatsz? visszaolvastam

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128818) StLui válasza StLui (#128817) üzenetére


StLui
veterán

Ez jó ajánlat lehet azok helyett? Kiváncsi lennék a többiek véleményére.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128819) 6030D válasza StLui (#128813) üzenetére


6030D
Ármester

Van egy olyan szabály, hogy ahol az előtted lévő elmegy, ott te is. Nem kell gondolkodni, a bringa megoldja. Ha gondolkodsz, abból lesz a baj. :DDD

Jakab66[hun]: a kettő közül a Cube. Karbantartva nem lesz vele bajod pár évig, aztán ha valami kopik, akkor cseréled esetleg jobbra.

(#128818) StLui: fékben jobb, meg ott a sokak által istenített karbon villa, de szerintem 50+ -ként (ha jól emlékszem :R ) jobban fog örülni, ha a keresztbordákon nem rázkódik a csuklója.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#128820) Hasaggymeg válasza #68216320 (#128800) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom a hegesztett,vagy illesztett a jobb,gondolom az előbbi,de az ár általában tükrözi a minőséget is.Ha ennyire tájékozatlan vagy,akkor hogy-hogy felnit és küllőket akarsz venni,csak nem te fűzöd? :F

(#128803) zodo ...neked van Csepeled?

(#128811) Jakab66[hun]...csúnyább trekking aligha van a piacon.

(#128813) StLui...ennek már nem sok értelme van,mint anno Strezi azon a sáros lejtőn,bár az legalább bringás trail volt,mert ez egy sima hegyi túraösvény melyet nem annyira az emberek,mint az állatok és a lezúduló víz vájt ki,sok ilyenen jöttem le gatyafékkel a Kárpátokban.Persze gyalog...Komolyan féltem elindul a fickó és nyakát szegi,még nézni is rossz volt ahogy bizonytalankodik,úgy biztos nem szabad nekimenni,vagy menj,vagy ne...na meg a kanadai országos déhá bajnokkal próbálni lépést tartani. :U

(#128819) 6030D ...még az akadályokon csak-csak átgurul egy jó kerékpár,de fák szegélyezik az utat és ha egyik nem áll félre mikor jössz,bizony onnan csak helikopterrel hoznak haza,mert a mentő gondolom nem jár arra.(Háttérben hallatszik a holló ahogy keni-vágja,az meg nyáron nem igazán jön közel a településekhez,jó ősfás erdőnek néz ki.)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#128821) StLui válasza 6030D (#128819) üzenetére


StLui
veterán

Ez a szabály 100%-ig igaz, van egy köves lejtős árok a Kevélyről lefelé, elsőre lementem megállás nélkül az után aki odavitt, azóta sem, mind a 3 alkalommal leszálltam 2-3 helyen is, mert mr tudta mi jön, és elkezdtem gondolkozni :D

(nem ő az 50+, vele kevertem én is azt hiszem :) )

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128822) StLui válasza Hasaggymeg (#128820) üzenetére


StLui
veterán

Hozzászólásokból kiderült ez egy épített pálya :Y és titokban is próbálják tartani hollétét, hogy ne menjenek oda tömegével

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128823) Hasaggymeg válasza StLui (#128822) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja az lehet,hogy egyengetik,igazgatják le lehessen menni a bátrabbaknak,de látszik,hogy leginkább a természet alkotta.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#128824) Jakab66[hun] válasza StLui (#128817) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Mondjuk [ez] sem tűnik rossznak így akciósan. Vélemény?

Igen, Oberösterreich.

Gipsz Jakab

(#128825) trialboj válasza StLui (#128813) üzenetére


trialboj
őstag

Ezt én is láttam, és az ilyen videóknál, szoktam elgondolkozni, hogy akik ezeken a komolyabb pályákon mennek, azok, ugye a nagy számok, és a fizika törvényei alapján néha borulnak is párat.

Na most ha ilyen sziklás gyökeres meredek rész van, akkor hiába tudod hogy kell esni, ha nem jön ki a lépes lazán törhetnek a csontok.
Ha eltörik a kezed, v vállad, akkor jó eséllyel nem tudsz melózni, és attól függően milyen munkakörben dolgozol, ez akár 1 hónapos kimaradást is jelenthet. Tehát a délutáni csapatás átmehet abba hogy 1 hónapig nem tudsz melózni, ezáltal bukod a klienseket vagy csak rossz pontot szerzel a főnöknél.

Ezt szem előtt tartva, valahogy nem vonz annyira hogy veszélyesnek tűnő részeken hajthassak. Pedig tudom milyen király érzés az adrenalin, és főleg mikor valamit meg tudsz csinálni amitől sokáig féltél, a canyonnal én is próbáltam pár olyan részt ami ehhez képes nudli, de most az xc-vel mégsem merem, és jó érzés volt, viszont mikor 5 méterrel előttem esett és törte szanaszét magát 1 haver, csak azért mert 10 el gyorsabban ment bele egy ugratóba, (bal keze lett gipszelve, ha a jobb törik el, bukja az épp hogy megkapott állást) akkor egyből visszavettem, és átmentem tatterba, pár alkalomig... (majd gallyra ment a térdem és felhagytam az ugrándozással )

Ezen ti nem agyaltok? Egyáltalán van olyan a csoportban aki olyan helyeken megy ahol komolyan meg lehet sérülni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#128826) StLui válasza trialboj (#128825) üzenetére


StLui
veterán

Ez a bajom nekem is, én az ügyfélköröm buknám, ezáltal a vállalkozásomat, mert nincs aki lekönyvelje helyettem az ügyfelek anyagát. Én azért próbálgatom a határokat feszegetni de olyan lassan, hogy hihetetlen, és fel is veszek mindent szinte amit csak tudok védőfelszerelést.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128827) Wombath válasza trialboj (#128825) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Én szoktam. Régebben kevésbé, lejöttem olyan helyeken, ahol most nem mernék. Igaz, 20 évesen gyorsabban gyógyulsz :), max egy ZH marad ki, és nem a gyerek kérdezi, hogy akkor a hétvégén miért nem viszed a megígért programra? :D

Viszont sérülni mindenhol lehet, tavaly Balaton maratonon nem sokkal előttem egy nem túl vészes, de azért kicsit csúszkáló köves talajon esett egy srác, érte asszem a helikopter jött, mert sikerült felnyársalnia magát valami fán. Erre is hiába készülsz bármivel, ha nem öltözöl be lovagnak, nem tudod kivédeni.

(#128828) eddie1978 válasza trialboj (#128825) üzenetére


eddie1978
aktív tag

A nagyon profiknak lehet a szponzor fizeti a megélhetését amíg épül a kórházban egy bukás után. A dolgozó polgár már jobb ha ésszel megy. Magam is így teszek. Eladtam az XC össztelóst. Már azon is para volt sok helyen lefelé nekem. A mostani CX ezt megoldja. Nincs rugózás, emiatt csak csorgok lefelé. Van időm nézelődni. Rájöttem, hogy felfelé is ugyanolyan jó móka mint lefelé.
Nekem így jó.

(#128829) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Aggodalmatok egy baleset megélhetésünkre gyakorolt negatív hatásait illetően érthető,ugyanakkor bár szerencsére ritkán,de sajnos van rosszabb következménye is egy balesetnek mint munkád elvesztése.Vigyázni kell,és beérni a vakmerőség mellőzésének egyetlen hátrányával,a kevesebb adrenalinnal.

(#128828) eddie1978...+1 Felfele biztos nem fogod összetörni magad. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#128830) zodo válasza Hasaggymeg (#128820) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen.
700C 1.0 alap modell némileg módosítva a fentebb írtakkal.

(#128831) 6030D válasza trialboj (#128825) üzenetére


6030D
Ármester

Nyilván elgondolkodik az ember, hogy mi éri meg, de úgy nem lehet bringára ülni, hogy azon agyalsz, hol lehet bajod. Estem a Mátrán... 1 hónap múlva jöttem egy ugyanolyan kövesen, és elgondolkodtam, hogy délután jön a haverom, neki még nem is meséltem, hogy pont ilyen helyen estem... 5 másodperc múlva már a földön voltam... nem gondolkodni kell, hanem figyelni az utat. Utána én sem mertem ereszteni, mert fájt a bordám.
Meg egy dolog, hogy elmondom magamnak is a rajtnál, hogy másnap meló van, csak okosan. Egyszer volt olyan, hogy azért nem mentem egy srác után, mert eszembe jutott, hogy ennyit nem ér. Többször van az, hogy egy szakasz után elgondolkodom, hogy érdemes volt-e? Igen, mert tudok gondolkodni...

Két hét sérves fekvés után egyébként azt mondtam, hogy inkább a fán, mint így... :(

Wombath: ő lett a második a Balatonon felnőttbe. :U [kép]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#128832) trialboj válasza 6030D (#128831) üzenetére


trialboj
őstag

" inkább a fán, mint így..." Ezt nem értem mire mondtad.

De amúgy igazad van, azon nem szabad agyalni főleg ereszkedés közben hogy jaj csak el ne essek, érdemes előre elkerülni azt a részt, ahol nem éreznéd magad biztonságban lefele. Az hogy lassan mész, nem megoldás, sok rész van ahol a sebesség miatt van tapadásod, pl az off camber részeken, ahol előre meg jobbra v balra is leejt a pálya, ott ha kicsit még kavicsos a terep, akkor azzal hogy óvatoskodsz lehet pont hogy nagyobb veszélybe sodrod magad.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#128833) StLui válasza trialboj (#128832) üzenetére


StLui
veterán

arra gondolt inkább a fától sérüljön meg hasonlóan mint a sérvműtéttől kelljen feküdnie, ha már választani lehetne.
Sok szitu van ahol nem jutsz le lendület nélkül.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128834) 6030D válasza trialboj (#128832) üzenetére


6030D
Ármester

Inkább a fán végzem fexem, mint az ágyban...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#128835) #68216320


#68216320
törölt tag

Lehetne egy olyan kérésem, hogy ránéznétek az alábbi kerék alkatrészekre, hogy passzolnak-e egymáshoz? Trekking 28-as kerék lenne. Agyak megvannak csak sérültek a felnik és a gumik.

SUNringlé Helix TR25 MTB felni, 29 colos (622x25 mm), 32H
Schwalbe Delta Cruiser Plus HS431 622-32 (700x32C - 28x1,25)
Schwalbe AV17 622/635 x 28/47 (700c) trekking belső gumi
Schwalbe 28-29-es MTB (622x20 mm) nagynyomású tömlővédő felniszalag

Sajnos a küllőket nem tudom kiválasztani, mert nem tudom milyen hosszú kell. Gondolom, ha ez megvan, akkor egy szervizben ahol befűzik, meg tudják majd mondani.

(#128836) Runner_fxr válasza trialboj (#128825) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bárhol meg lehet sérülni, veszélytelennek tűnő részeken is. Szerintem az a fontos, hogy legyél tisztában a saját képességeiddel és a bringád képességeivel. Gyakorlatilag minden bringázásom olyan, hogy komolyan meg lehet sérülni. 50-60 körül majdnem mindig megyek ha nem nagyos saras a terep. Ilyen sebességnél ha elesel, majdnem mindegy hol mész, csúnyán megsérülhetsz. Ezen agyalni nem lehet. Persze az nem baj ha van benned egy egészséges félelem, de pl egy meredek szakaszon lemenni úgy nem lehet, hogy előtte azon agyalsz, mi van ha eltöröd a kezed. Akkor el is fogsz esni.

Egyébként a legdurvább bringás sérülésem egy kulcscsont törés volt, ráadásul nem is montival hanem egy fizness el a poros aszfalton. Montival meg jöttem már le a libegő alatt, voltam leogang-ba stb. Sok durva tetepet megjártam, komolyabb sérülés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#128837) Hasaggymeg válasza #68216320 (#128835) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Minden talál mindennel,küllőt ne is végy,az az agytól függ,hogy milyen hosszú legyen,majd aki fűzi megmondja.Majd esetleg figyelj a dizájnra,mert van fekete anodizált és fényes küllő,kérj amilyen tetszik.A felniszalaghoz nem értek annyira,nem tudom lehet-e szélesebb is,vagy az jó,valaki majd itt megmondja.Ez tárcsafékes felni,tehát nincs felniféknek való fékező felülete,de azt gondolom láttad.

6030D...te kis bringás Petőfi,nem akarsz ágyban halni meg párnák közt?! Na várj csak,beszéljek a zasszonnyal terveidről,kapsz te fán halált ne félj! ;] Amúgy tanúsítom akár előtte is,hogy a gerincbántalmaknak jót tesz a kerékpár,legalábbis az ilyen beállótású,ahol a ~30/70% tehermegosztással és ki-ki állásokkal kvázi 4kézláb nyomulsz.

Runner...az én esésem is tiszta röhej volt,de erről beszéltek profik is,hogy ha necces a helyzez és nem fészíted túl képességeid határát a veszélyérzet miatti adrenalin gyorssá,éberré,agilissé tesz és általában megúszod,gyakran egy banális figyelmetlenség az ami szokott bajt okozni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#128838) #68216320 válasza Hasaggymeg (#128837) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm szépen.
Igen, tárcsafékes a bringa. Úgy nézem ez az ami nekem van. Rém alap, de egyelőre erre futotta még. Ezt is sajnálom, hogy tönkrement pár hónapja egy költözésnél.
Mindenképpen fekete cuccokat szeretnék hozzá, mert fekete az alapfestése.
A felni szalagnál úgy néztem a méretet, hogy a szélessége 20mm a szalagnak és a felni belső szélessége 20.8mm. Gondoltam ez akkor belefér.
A küllővel csak annyi a gondom, hogy minőségibb verziót szeretnék, de picit tartok tőle, hogy a szervizes csak kommersz darabokkal dolgozik. Most amúgy fekete küllőkhöz ezüst anya van a felniben gyárilag. Jó lenne ezt is feketére váltani, ha lehetséges. De majd akkor egyezkedek a szervizessel.

[ Szerkesztve ]

(#128839) zoli03 válasza #68216320 (#128835) üzenetére


zoli03
őstag

Ez szerintem presta szelepes felni, nem fog belemenni az autószelepes belső, hacsak nagyobbra nem fúrod. Valamint szerintem a felniszalag is keskeny bele, el fog csúszni.

(#128840) Hasaggymeg válasza #68216320 (#128838) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Beszéld le vele előre a küllők pontos típusát,így nincs apelláta.Én a DT Swiss és Sapimot ismerem mint minőségi küllők,ott is,mint amúgy minden másnál,az árfekvés tükrözi a minőséget.Fekete,1,8-2,0mm-es DT-t kérnék,saját fekete küllőfejjel.

zoli03...nem is értem miért erőltetik az ilyen széles felnikbe is azt a sz@r prestát? :F Én nem is figyeltem. :B

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#128841) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Talán eddig EZ a legjobb ár/felszereltség arányú, amit találtam. Vélemények?

Gipsz Jakab

(#128842) zoli03 válasza Hasaggymeg (#128840) üzenetére


zoli03
őstag

Tubeless ready, én eddig csak presta szelepet láttam tubeless rendszerhez.

(#128843) Hasaggymeg válasza Jakab66[hun] (#128841) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem jó,és az ára is elfogadható.Octalink köhéprészről megoszlanak a vélemények,nekem volt és megelégedéssel használtam.

zoli03...namégegy amit nem értek.Annyit számít az a lyukméret a tömítettségnél? :F A vékony felniknél érthető,de a széleseknél nem látom miért kellene...úgy tűnik ma semmit sem értek. :DDD Amúgy meg itt a tjúblessz sráder kit.[link] Így nemcsak nyomást nem tudsz mérni rendesen,hanem egyrészt zörög a felniben mint egy f@sz,másrészt legtöbb helyen nem is tudod felfújni,csak átalakítóval.Nejemnek presta van,nagyon nem szeretem. :( ...aztán lehet csak maradi vagyok. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#128844) #68216320 válasza zoli03 (#128839) üzenetére


#68216320
törölt tag

Van belőle nem Tubeless Ready verzió is. Akkor az jó lehet? Nem találok info-t a szelepről.
SUNringlé Helix 25 MTB felni, 29 colos (622x25 mm)

gyári oldal - itt pdf-ben vannak méretek is. Úgy néztem 21mm-t ír belső szélességnek. Mégis kicsi lehet a 20mm széles felniszalag?

[ Szerkesztve ]

(#128845) Massmurderer válasza #68216320 (#128844) üzenetére


Massmurderer
őstag

Megveszed az agyta hozzá,a küllöket,és mire füzik,annyiba van hogy egy komplett kereket veszel.

(#128846) #68216320 válasza Massmurderer (#128845) üzenetére


#68216320
törölt tag

Agyak már megvannak. Kiveszem a régi kerékből. Ráadásul kb. 200km van az egész bringában. Nyáron vettem és alig használtam.

Így néz ki szerencsétlen: [kép], [kép], [kép], [kép], [kép]

Picit tartok még attól, hogy a pedálrészek sérültek. Majd menet közben kiderül. De mindenképpen megmenteném valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#128847) jjeahh válasza #68216320 (#128846) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Basszus :Y :Y

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#128848) bringasisti válasza #68216320 (#128846) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor én benéztem a busz alá akkor az első kerék szinten viseltes lett. Nekem az agyból szakadt ki küllő. Mi a biztosíték hogy nálad nincs 2-3 hajszálrepedés?

BENEFON DELTA--------N8

(#128849) #68216320 válasza bringasisti (#128848) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem témába vág, de ezzel nem baleset volt, hanem a költöztetőket rajtakaptam ahogy a cuccainkat átnézik és pár dolgot elloptak. Amikor kérdőre vontam őket az egyik "nem frissen barnult" utolsó cuccként lekapta a bringát ráállva a kerekekre ezt csinálta vele és szétvágta a gumit is. Aztán elhajtottak.
Gondolod, hogy az agynál lehet repedés? Neeee... Az már sok lenne. :(((

[ Szerkesztve ]

(#128850) Wombath válasza Hasaggymeg (#128843) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem a tömítettség miatt nem szeretik az autószelepet, hanem a prestát jobban szeretik, mert kevésbé érzékeny a koszra: ott a csavarral mechanikusan is zárod a szelepet, kisebb az esélye, hogy a tejtől összekoszolódó szelep ereszt, vagy éppen fordítva, összeragad, és nem tudod benyomni rendesen. Legalábbis ezt szokták mondani :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.