Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120551) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sejtettem! :D

(#120552) bunddog


bunddog
tag

Valakinek van tapasztalata a dunakerékpár-ral? Órabérben szednék ki a monoblokkot hegesztéssel de gondolom ha sérül a menet és kuka a váz akkor is ki kell fizetni a jobb esetben nem 2 órát mert annyit már nem érne az egész.

Másik dolog, v-fékből mit érdemes venni régi bringára? Valami ótvar tektro van rajta de minden használat után állítgatni kell, elvileg a bowden rendben van.

(#120551) Kolondrum: hétköznap 5 körül elég gyakran találkozok világítást mellőző autósokkal is, szerintem az sincs rendben.

[ Szerkesztve ]

(#120553) bringasisti válasza bunddog (#120552) üzenetére


bringasisti
őstag

Hegesztés az nem a szerelés része. Utána a váz kuka.

BENEFON DELTA--------N8

(#120554) rétisün


rétisün
veterán

nikább csak meg akarják melegíteni, mert bele van gyógyulva (vízvezetékszerelő nálam így bontott ezer éves menetet pénteken), gondolom. ettől elvileg nem mehet tönkre a menet, illetve egy normális boltban/szervízben van hozzá menetvágó, amivel helyre lehet pofozni az esetlegesen sérült menetet.

inkább a váz festése fogja megsínyleni, ahol melegítik, főleg ha hegesztőpisztollyal(?) áll neki a szaki....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#120555) Because válasza rétisün (#120554) üzenetére


Because
őstag

nekem az jutott eszembe hogy a monora hegesztenek valamit és egy óriási erőkarral szétcsavarják a vázat :D

(#120556) ivana válasza rétisün (#120554) üzenetére


ivana
Ármester

Nem melegíteni szokás, vasat heggesztenek rá, a sima szemszám nem bírja annyira a strapát, jó marha volt a shimanonál aki kitalálta ezt a rögzítési módot.

Hiába van menetvágód, ha kikapod a menetet a vázból a franca azon nincs mit vágni. Alu+acél kombó esetén problémás a dolog.

(#120552) bunddog Milyen váz? Eddig, hogy próbáltad?

(#120557) bringasisti válasza rétisün (#120554) üzenetére


bringasisti
őstag

Ratata- val leütöm mint vak a poharat

BENEFON DELTA--------N8

(#120558) Hasaggymeg válasza ígyvanferi (#120550) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Shimano Deore eredetije köztudottan sz@r...többit nem ismerem.

Ivana...én már szedtem ki melegítve.Igaz nem acetilén lánggal,hanem pébé-s forrasztólámpával,még a festés is megúszta.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#120559) bringasisti válasza Hasaggymeg (#120558) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]
És nincs gond a festék miatt

BENEFON DELTA--------N8

(#120560) emiki6 válasza bringasisti (#120559) üzenetére


emiki6
veterán

Hacsak el nem törik a csavar... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#120561) ígyvanferi válasza Hasaggymeg (#120558) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Most nézem, nem is Shimanot vettem végül, hanem BBB-t. Az eredeti volt Shimano, csak olyat cserebetétet már nem kapni sehol. Hát, nem is emelkedik el a hátulja, ha megtépem az első féket, az fix. Nem tudom a Shimanohoz képest ez mennyivel sz.rabb. Mindegy, a következő a Kool Stop lesz.

(#120562) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Az ősmontisok adok-veszek csoport teljesen inaktív? 2 napja nem voltak hajlandóak felvenni, két adminnak is írtam, arra sem méltatnak, hogy válaszoljanak. Szép egy csoport, mondhatom... Legalább visszaírnának, hogy ugyan mi a problémájuk.... :o

(#120563) ivana válasza ígyvanferi (#120561) üzenetére


ivana
Ármester

Elsőre én is néztem, hogy mi a fene amikor emelkedett a seggem alatt a bringa, nem gondoltam volna, hogy kanti fékkel lehet egyáltalán ilyet. A bringa előző tulajától amúgy kaptam a szerintem kopott, de amúgy még használható shimanok helyett ilyen 300 forintos cseredarabokat, na azok voltak kb. annyival szarabbak a shimanoktól, mint a shimano a kool stoptól. Állítólag a lazac színű kool stop még jobb mint a fekete, de olyat végképp nem kapni Európában.

IMIIKE1998 Fura, lehet az adminok épp bringázni mentek valami fura helyre :)) A csoport működik az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#120564) bringasisti válasza emiki6 (#120560) üzenetére


bringasisti
őstag

Ott nincs csavar csak egy 1.37" menet

BENEFON DELTA--------N8

(#120565) ivana válasza bringasisti (#120564) üzenetére


ivana
Ármester

A monoblokk kiszedő szerszám tuti nem bírja ki az ilyet.

(#120566) bringasisti válasza ivana (#120565) üzenetére


bringasisti
őstag

Megszámoltam 20 borda van rajta. Nagyon ideges lennék ha nem bírná ki. Milyen szervíz ahol nincs egy olcsó légkulcs ha már aksi kulcsra nem telik. Nyilván aki otthon csinálja és látja hogy helyzet van ott más a helyzet ami van avval kell megoldani.

BENEFON DELTA--------N8

(#120567) bringasisti


bringasisti
őstag

[link]
Most adnak hozzá ingyen egy egész jó kulacsot

BENEFON DELTA--------N8

(#120568) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek mit lehet csinálni, ha a váz belsejében van rozsda? Például a nyeregcsövet ha kiveszem, látszik, hogy rozsdás belülről... Egyáltalán hogy rohadhat belülről? Nem kéne valamilyen védőrétegnek lennie ott?

(#120569) bringasisti válasza IMIIKE1998 (#120568) üzenetére


bringasisti
őstag

RO 55 de csak akkor használ ha kezelés után süti a nap a vasat.

BENEFON DELTA--------N8

(#120570) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#120568) üzenetére


zoli03
őstag

Acélvázakat be lehet olajozni belülről, Bikemagon van róla cikk. Úgy rohadhat, hogy a furatokon bemegy a víz, lecsapódik a pára, stb. Nem szokott védőréteg lenni. Mégis milyenre gondolsz?

(#120571) IMIIKE1998 válasza bringasisti (#120569) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, teszek majd egy próbát vele. :R

beleriand72: Köszi, remélem nem komoly. :)

Más: Szánalmas ez az ősmontisok csoport, 2 napja ignorálnak az adminok, törlik a jelentkezésemet a csoportból. Ők skandálnak a dedóról, közben pont ők a legszánalmasabbak. Nevetséges egy csoport... :) De még visszaírni is *asznak. :))

[ Szerkesztve ]

(#120572) beleriand72 válasza IMIIKE1998 (#120568) üzenetére


beleriand72
tag

Vékony oxidréteg lehet, de hogy komoly korrózió, az kizárt dolog.

[ Szerkesztve ]

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#120573) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#120570) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

És kell attól tartani, hogy 1-2 év alatt kirohad a váz fala vagy ahhoz több idő kell?

(#120574) ivana válasza IMIIKE1998 (#120568) üzenetére


ivana
Ármester

Milyen acél? Normális kerékpár minőségű acél nehezen rohad. Ha tényleg gázos akkor szerezz kocsiból leeresztett motorolajat ingyen és töltsd fel vele a vázat, egy jó olajozás sokat segít, erre a használt motorolaj teljesen megfelel.

(#120575) IMIIKE1998 válasza ivana (#120574) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

SixTeam acél. De olyan durván, hogy múltkor egy 2 mm-es felületen lepattant a festék, másnap már rozsda volt rajta, pedig még nem is volt eső. Belül meg vékony rozsda fedi nyeregcsőnél, kormánynál. Pedig volt szétáztatva az esőben, garázsban volt tárolva.

[ Szerkesztve ]

(#120576) ivana válasza IMIIKE1998 (#120575) üzenetére


ivana
Ármester

Az a baj ezekkel, hogy valami ritka ótvar acélból szoktak lenni. Normális minőségű kerékpárváz nagyon nehezen rohad, általában akkor is felületi rozsda van csak. Erre továbbra is az a javaslatom, hogy dobd ki.

(#120577) IMIIKE1998 válasza ivana (#120576) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát nem szívesen tenném, ráadásul nem lesz könnyű normális vintage montit találni a méretemben, ez meg úgy ahogy kényelmes, igaz, ez is hosszú nekem egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#120578) Yahhher


Yahhher
aktív tag

Sziasztok.

Br-m395-ös fékem van, (180mm) SM-RT56-os tárcsával. Van valami ajánlott tárcsa/fékbetét, amivel kimaxolhatom a féket? Vagy hagyjam a fenébe, vegyek jobb féket?
29-es mtb, én 95 kg vagyok.

Üdv B.

(#120579) bringasisti válasza IMIIKE1998 (#120577) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha ragaszkodsz hozzá míg süt a nap kezelés le RO55 és mikor kifeheredik a melegtől akkor koralkid alapozó

BENEFON DELTA--------N8

(#120580) beleriand72


beleriand72
tag

Napi gyorskérdés:
Hasonló áron melyik új cross:
Scott sub 10 vs. Kellys Phanatic 90

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#120581) gabro0


gabro0
őstag

Szerintetek a PD-R550 pedál jó lehet? A Wiggle €47-ért adja, a PD-5800 €70 körül kapható. Kérdés megérné-e a pluszköltséget.
Soha nem volt még a lábamon patentpedál, így ez lenne az első. Cipőm sincs még, ha tudtok valamit ajánlani, szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#120582) kacsyx válasza beleriand72 (#120580) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Küldtem neked pár napja üzenetet.

(#120583) bunddog válasza ivana (#120556) üzenetére


bunddog
tag

26"-os ktm monti váz 2005-ös. Eddig alátettel és a hajtókar csavarral volt rászorítva a leszedő + nagy T kulcs-al próbáltuk otthon egyből melegítés után, utána elvittem a bevált szervizbe ahol satuban volt a leszedő rárakták a bringát és a 2 keréknél fogva volt erőkar, ketten feszegették de semmi. Ott mondta egy öreg hogy látott már ilyen kihajthatatlan mono-t és hogy vigyem a dunába ott hegesztéssel simán kiszedik.

(#120557) bringasisti: ezzel ezt nem lazítod meg, legalábbis a kihajtó szerszám biztos nem fogja bírni de a 205 Nm karcsúnak tűnik, ennél komolyabb nyomatékkal se moccant.

(#120584) Runner_fxr válasza Yahhher (#120578) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Vegyél jobb féket.

(#120585) Hasaggymeg válasza beleriand72 (#120580) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyenkor egy-egy link számottevően meggyorsít6ná a válaszadást.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#120586) bringasisti válasza bunddog (#120583) üzenetére


bringasisti
őstag

Aki használt már ilyen ütvecsavarozó szerszámot azt kérdezd meg. A 8.8 as 12 es csavar fejét fél kézzel tartva leszakitom. Jó irányba próbálod nyitni?

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#120587) trialboj


trialboj
őstag

Pfáj, mi volt itt tegnap? 32 fok és milliárd bogár.

De nem csak úgy mint augusztusban, hogy az erdőben nem lehetett megállni mert szó szerint felfaltak, hanem az erdőn kívül, kis felhőkben, kikerülhetetlen és rendkívül zavaróan.
Bementek a szemüveg mögé, a sisak alá, mez alá, amit nem vettem észre és összecsipkedték a bőröm, aztán jöttek a sárga szárnyú katicák, azok sem tudom honnan és minek, de azok meg csíptek mezen keresztül is.

Ezek a rovarok azt hiszik megint itt az ősz, és egyből elkezdett szaporodni az összes? Örülök hogy jó idő van, de ezeknél még az augusztusi vérbogarak is jobbak, mert azokat legalább le lehet hagyni bizonyos sebesség felett, ezekből meg annyi van, hogy hazáig gyűjtöttem őket, és fél óránként megálltam lerázni magamról.

Felétek nem volt hasonló invázió?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#120588) trialboj válasza Yahhher (#120578) üzenetére


trialboj
őstag

Nem írtad mire kell, de én is az mondom hogy vegyél egy említésre méltó féket, deore-tól kezdődik, slx az ajánlott, efölött már csak ha tényleg sokat csapatod lefele.

A tárcsa és fékpofa cserélgetés csak minimálisan javít a fékerőn, és azt is inkább csak egy jobb féknél, a tied belépő szint ahogy az enyém is, én mindkét említett alkatrészt cseréltem elöl, és épp hogy észrevehető, mert attól még kv erősen kell húzni, hogy tényleg fogjon.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#120589) bunddog válasza bringasisti (#120586) üzenetére


bunddog
tag

Jó irányba, az meg hogy a 12es csavar fejét leszakítja nem igazán mérvadó, ha van ilyened tehetnél egy próbát de szerintem ne fél kézzel fogd ;]

(#120590) bringasisti válasza bunddog (#120589) üzenetére


bringasisti
őstag


Segíteni akartam, de úgy látom hogy fikáztok miatta. :F

BENEFON DELTA--------N8

(#120591) bunddog válasza bringasisti (#120590) üzenetére


bunddog
tag

Nincs fikázás de nem sokra megyek azzal hogy egy 100ezres kulccsal meg lehet lazítani.

(#120592) beleriand72 válasza Hasaggymeg (#120585) üzenetére


beleriand72
tag

A 2019-es modellről csak egyenlőre külföldön találtam. (Bocs nekem is csehül megy a szlovák :-) ).

Kellys Phanatic 90 2019: [link]
Scott Cross Sub 10 2019: [link]

[ Szerkesztve ]

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#120593) bringasisti válasza bunddog (#120591) üzenetére


bringasisti
őstag

Szervizbe kell vinni és ott majd megoldják a problémát, neked csak a számlát kell fizetni.

BENEFON DELTA--------N8

(#120594) cdl válasza gabro0 (#120581) üzenetére


cdl
senior tag

Ár értékben a legjobb döntés lehet az 550.
A Decában 20000, ha van postaköltség a Wiggléné,ugyanott lehetsz.
Én most cseréltem le egy 540-est erre, de írtózatos különbséget nem érzek:)
De olcsón jutottam hozzá, ha eladom a régit, nem fog túl sokba kerülni Nekem.

(#120595) Hasaggymeg válasza beleriand72 (#120592) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Kelly's kissé jobb felszereltségű.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#120596) Napfénysüti válasza gabro0 (#120581) üzenetére

R540-em volt a jelenlegi előtt, jó kis belépő szintű pedál. Gondolom az utód 550 is hasonló. Első patentpedálnak bőven megfelelő lesz. :K

Més que un club!

(#120597) kacsyx válasza beleriand72 (#120592) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Cube Cross-t használtam bő 3 évig, leírom a tapasztalataimat. Én 250-ért vettem kiegészítőkkel együtt újonnan, SLX-XT felszereltséggel, egy jobb rugós Suntour teleszkóppal. Alapvetően egy nagyon jó mindenes biciklinek tartom ha korlátaival tisztában vagyunk, pláne ha városban használod főleg. Azonban szerintem nagyon nem éri meg 350 ezer Forint körül kiadnod egy cross bringára. Írtad, hogy az anyagi része nem számít, de akkor sem éri meg, csalódni fogsz benne amint átülsz mondjuk egy gravelre.
Hiába van a Kellysben 75 mm-es levegős teleszkóp, édeskevés terepezésre és teljesen felesleges aszfaltra. Csak plusz súlyt cipelsz a semmire. Egy karbon villás gravelre váltottam a rugós-egyenes kormányos crossról és semmivel sem rosszabb az úthibák elnyelése, sőt. Guminyomással játszva és a koskormány miatt ugyanazt el tudod érni, cserébe harmad akkora a súly elől, plusz ott van a koskormány által nyújtott többlet fogási lehetőség.
Aránylag jó tempót lehet tartani egy cross-trekkinggel is, mentem párszor országútisokkal együtt, de ha odalépnek igazán, azt már nehéz lekövetni. Ha sebesség kell, nem ez a jó választás.
Apró kavicsokon, rossz földutakon el lehet tekerni vele, de ez a teleszkóp köves utakra kevés lesz vagy sűrűn fogsz orra bukni. Ehhez a felhasználáshoz MTB a jó, nem cross.
350 körül már kapsz gravelt, amelynél általában ugyanúgy 44 mm-ig tudsz beletenni külső gumit, cserébe könnyebb, jobban mászik, alacsonyabban van a súlypontja, kényelmesebb a fogása.
Nyilván a te döntésed, ha a pénz nem számít, akkor mindegy, de előbb-utóbb úgy is kevésnek fogod érezni és váltani fogsz célbringára.

(#120598) flash- válasza kacsyx (#120597) üzenetére


flash-
veterán

csatlakozom,

az a baj hogy cross-trekking bringánál nem lehet megmondani élesen a határokat, pár hete majdnem ott maradtam mert a cross-trekking bringámmal fejre estem(eszméletvesztés is volt). látszólag sima földút volt az út de hirtelen egyre homokosabbá vált és az ilyen kerékpár nem bir gurulni kialakításától fogva a homokban és úgy kikapta alólam a bringát hogy azonnal fejre estem...
tehát valóban csak olyan útra való ahol egy gravel bike is elmegy, cross bringa nagyon jó elkezdeni kerékpározni meghozza a kedvet, ésaz álloképességet, de csak valóban jó földútra való, ami azért lássuk be ha az ember terepre kiszabadul, könnyen válthat rosszabb minőségű földúttá,stb..
én nekem szerencsém volt mert semmi maradandó, de megtanultam hogy cross bringával 0 terep,max olyan földút amin még a tatáink elmentek a csepel-el,na azon talán még én is elmegyek...
van helye egy ilyen bringának, de tényleg nem érdemes 350 ezret kiadni érte..

ezért rövid és középtávú terv egy mtb és egy országúti vásárlása, cross trekking bringa eladása..
ha mégis egy megbízható jó bringát szeretnél ami jó ár érték arányú, ezt venném:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#120599) bringasisti válasza bunddog (#120591) üzenetére


bringasisti
őstag

Azt akartam mondani csak félre ment a beszélgetés hogy vidd el a sarki gumishoz a bringát és kérd meg hogy nézze meg hogy a légkulcs ami dinamikus erőt ad át az le tudja esetleg nyitni.

BENEFON DELTA--------N8

(#120600) gabro0 válasza cdl (#120594) üzenetére


gabro0
őstag

13.500-ra jönne ki a Wiggle-től, szállítási költség nincs, mást is veszek. Az a pár gramm úgy érzem nem ér meg több ezer forintot, a különbséget inkább valami jobb ruhába vagy cipőbe feccölöm.
Ha irtózatos nincs is, valamit csak érzel :) Nem hajlik annyira (csak tippelek)?

Napfénysüti: Ha csak annyi a különbség, hogy nem vajpuhán, hanem magától forog, akkor bőven jó lesz az R550 is :DDD Egyébként meg első patentpedál... valószínűleg lesz benne esés-kelés is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.