Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110051) eladogeppc válasza Vanir (#110050) üzenetére


eladogeppc
veterán

A hervis-es kütyü ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110052) StLui válasza eladogeppc (#110051) üzenetére


StLui
veterán

Már párszor leírták neked, hogy 50-ért ne nézegess új áruházi bringákat :U
Továbbra sem értem mi bajod van a hozzáértők által ajánlott bringákkal.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#110053) lsebestyen válasza Vanir (#110050) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem volt rohangálós cangám tourney-val, 6-7 sebességet még gatyára nyúlt lánccal is váltotta. Szerintem annyira nem gyász. Csak nem szabad terhelésen váltani.

(#110054) ivana válasza trialboj (#110039) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor rakod be a pótbelsőt, ha már a második defekt akkor szívás van.

Vanir: +1 a bringák kb. a mai deore szintjén kezdődnek ami az alatt van az szemét.

lsebestyen: nekem is volt, kolbászból volt (és itt a szint a túra csepel), kopott mint a fene és rohadtul nem váltott pontosan, havi szinten kellett állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#110055) eladogeppc válasza StLui (#110052) üzenetére


eladogeppc
veterán

Akciósan 50 a bringa, jóval drágább volt. Ezért kérdezem.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110056) Vanir válasza lsebestyen (#110053) üzenetére


Vanir
veterán

Ez alapjáraton oké, csak ilyen áron nem az. Tourney-s bringáért 20-nál többet nem adnék újonnan, használtért meg mondjuk egy tízest nagyon esetleg, ha tényleg annyira szükségem van rá.
SixTeam, meg egyéb hasonló teszkós szennyeket is el kell felejteni, ha az ember kicsit is komolyan gondolja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#110057) StLui válasza eladogeppc (#110055) üzenetére


StLui
veterán

Ezt is leírták már neked, hogy ezeket a kamu akciókat felejtsd el, nézd meg ehhez képest a dechatlonos btwin RR520-at az tényleg ér 90-et az újak között, nem is nagyon akciózzák soha.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#110058) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Srácok, 50-55 ezer forintom van bicikli vásárlására. Ilyen árban a lehető legkisebb rosszat szeretném venni.
Ne mondjátok már, hogy nincs ilyen. Ez nem igaz. Én nem profi downhillező vagyok, és első körben nem is napi használatra kell bicikli.

Ha engem megkérdez valaki, hogy 30-40eFt-ért milyen számítógépet vegyen, nem avval kezdem, hogy az szar lesz.
Vagy ha valaki megkérdez,hogy egy olcsó mobilt akar, akkor is tudok mondani kapásból 6-7 típust, akár kínait, ami szintúgy anyagában nem lesz csúcs, de bele fog férni a tárcájába és meg lesz vele elégedve.
Kompromisszum kész vagyok, ezért fordulok hozzátok.

Folyamatosan azt kapom, hogy ennyiért csak hulladékot kapok. Nem hiszem el, biztos kapok akár használtan is olyat, ami megfelelő lehet.

Azt is nehezen képzelem el, hogy egy Hervis és egy Decathlon folyamatosan szervizeli a kerékpárjait, hiszen az értékelések NEM ezt mutatják. Most jön majd az, hogy vegyem meg azt.

Nem. Azért bújom most is a netet, hogy valami épkézláb gépet tudjak venni. Kérlek ebben segítsetek.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110059) StLui válasza eladogeppc (#110058) üzenetére


StLui
veterán

Kaptál több ajánlatot is, és azt sem mondtad mi nem tetszik rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#110060) Vanir válasza eladogeppc (#110058) üzenetére


Vanir
veterán

Ha én lennék a te helyedben, akkor ilyet vennék:
Valami nem túlzottan könnyített, de minőségi csőszettes acél monti vagy trekking a 90-es évek eleje-közepéről, minimum Acera/Altus, de inkább Deore LX szettel. Neked ehhez a magassághoz montiban ~19" vázméret lesz az ideális, 20" már valszeg sok. Trekkingből olyat keress, aminek a felsőcsöve max 58 centi. Gyakori méretek, nagy választékkal, esetleges cserealkatrész is van egy rahedli, ha az ember egy icipicit körülnéz.
Lemezpapucs, lemezfékhíd, alsó lemezmerevítés, stb. ne játsszon, mert jóval gyengébbek szerkezetileg mint a kovácsolt/csőmerevítéses vázak.
50 rongyból nem csak jó állapotú, de kifejezetten szép példányokat is ki lehet fogni.
Ja, meg ilyen testtömeggel lehet, hogy érdemes lenne a cantilever fékeket V-fékre cserélni.

Pár link az ősmontis adok-veszekből:
[link]
[link]
[link]
[link]

Testbike Bolha:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#110061) eladogeppc válasza Vanir (#110060) üzenetére


eladogeppc
veterán

Értékelem, hogy utánajártál, de én inkább MTB vagy ATB-ben gondolkodom. Elég vékonyka vázasok ezek, árban jók egyébként. Legtöbbször nekem nem tetszik, ezért nem írtam, hogy melyik milyen, amit ajánlottatok.

Vanir: Megtennéd, hogy itt körbenézel ? https://www.hasznaltbicajok.hu

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110062) c4bB válasza eladogeppc (#110058) üzenetére


c4bB
csendes tag

már vagy 10 jószándékú _hozzáértő_ ember elmondta neked szinte szó szerint ugyanazt,valamiért mégsem vagy hajlandó felfogni.
elhiszem,hogy mindenhez is értesz,de talán a bringákhoz kevésbé.
én is leírom:
újat ennyiért nem kapsz,mármint olyat,ami nem hullik szét azonnal a 140 kilód alatt (nem biztos hogy ennyi vagy,de nem jegyeztem meg és nincs kedvem megint elolvasni két oldalnyi nyűglődést,elég nekem imike :D )
150-200 alatti bringa kategóriában szvsz amúgy sincs olyan teleszkópos példány,amire rábízhatnád az életed,szóval marad a merev villa.
legfőképp acélvázas,merev villás retro mtb az,amit meg tudsz fizetni és érdemes megvenned,stx (rc) illetve deore lx felszereltségtől fölfelé,lehetőleg v-fékes és nem canti,mert kövér vagy és meg is kell állni valahogy.
30-tól fölfelé ki lehet fogni full xt példányokat is,nekem pl van egy amit 15-ért vettem,ráköltöttem még kb ennyit dual air első telóra és paralelogramma nyeregcsőre,ezekkel együtt sincs 12 kiló..
kb 5x jobb minden tekintetben mint az a (egyébként kvajó) gép,amit most építettem magamnak (200k-ból) teljesen új,főleg deore és alivio alkatrészekből.
van retro mtb csoport fb-on,tele a jófogás ilyen bringákkal,keresgélj,linkelgess,vagy hallgass a többiekre,akik régóta űzik az ipart,tudják mit beszélnek.
ja és ha azt mondják neked,hogy amit mutatsz az szar,az azért van,mert tényleg szar.

(#110063) Vanir válasza eladogeppc (#110061) üzenetére


Vanir
veterán

Amit linkeltem, az mind MTB/ATB. :)

(#110064) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nem értek hozzá, ígyhogy azt mondod, hogy mi alatt és mi fölött nézzek, nem is értem.
Miaz, hogy Deore alatt minden szar. Nem értem. Ha egyáltalán az eladó kiírja, hogy milyen váltó van egyáltalán rajta.
Nekem például ez tetszik, de fingom sincs, hogy jó-e:
[link]

vagy ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110065) c4bB válasza eladogeppc (#110064) üzenetére


c4bB
csendes tag

ez pont ugyanolyan,mint amiket vanir linkelt,csak kétszer annyiért adják mint a reális ára.
vmi ilyesmit kéne keresned amúgy,csak fele ennyiért,ja és ez nagy méret lenne neked.

a másik dettó dupla áron van.

[ Szerkesztve ]

(#110066) Hasaggymeg válasza trialboj (#110039) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Addig fújod a belsőt mígnem úgy kitágul,hogy érzed közel tartva arcodon/ajkadon a fújást,esetleg hallod a sziszegést.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#110067) eladogeppc válasza c4bB (#110065) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem az a kettő tetszik, amit linkeltem. Azok jók lehetnek az árától függetlenül ?
177cm / 125kg , de annyira dagadt nem vagyok.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110068) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ez esetleg ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110069) Bati0501 válasza eladogeppc (#110068) üzenetére


Bati0501
őstag

:N

(#110070) Redneck


Redneck
veterán

Srácok, én értem hogy jót akartok, de nem úgy van, hogy laikusként csúnya költségekbe lehet belefutni használt bringa esetén? Amikor az aránylag olcsó, de jónak tűnő bringából a duplája lesz. Értem én, hogy sokak szerint Deore alatt minden gagyi ésatöbbi, de nem erős ez kicsit? :U

Épp most készülök 160 rugóért újat venni, azon is gyengébb szett van. Persze később fejleszteni akarom, de ha ennyire nem ajánlott semmi, akkor tulajdonképpen egy fosra tapsolom el a lóvét? Mert lehet akkor inkább költöm másra vagy egy olcsóbbra építek egyből jobb szettet... :W

Komolyan megrémít kicsit. Vagy ez is olyan mint a Hi-Fi topik a százeres kábelekkel, meg a netezős gépbe is vizezett K-s i7-et pakolók enyhe túlzása?

Szerk:
Persze azt tudom hogy ennyiért éppenhogy belépőt kapok, de azért nem gondolnám hogy nettó fos.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#110071) Runner_fxr válasza Redneck (#110070) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Csak azt felejted el, hogy te kb fele annyi vagy súlyban mint ez a fickó, meg azért egy zsír új Acera/Alivio szint az bőven van olyan, ha nem jobb mint a régi Deore. 50 ezer körül nagyon nehéz feladat egy 120 kilós embernek olyan bringát vennie, ami csak átlag felhasználás mellett is megbízhatóan működik hosszú távon! Értem én, hogy még sokak fejében mindig az él, hogy a bringa az 20-30 ezertől indul, mert anno a madaras teszkóban lehetett ennyiért is venni valami gagyi utánzatot, de a valóság az, hogy régen is, és ma is kb egy átlag havi bér egy normális minőségű új kerékpár! Tetszik, nem tetszik, ez van. Mivel itt jelen esetben csak 50-60 ezer a rászánt összeg, ezért csak is a régi, de akkor minimum közép/felső kategóriásnak számító bringák jöhetnek szóba. Ezek képesek elviselni a 120 kilót, ha műszakilag rendbe vannak. Hiába mondta el neki már vagy 10 ember, nem érti, vagy nem hiszi el, és csak csak visszatér a gagyi utánzatokhoz, csak mert új.

(#110072) c4bB válasza Redneck (#110070) üzenetére


c4bB
csendes tag

szerintem rosszak a hasonlataid.
(magánvélemény,nem akarok vitát indítani,és meggyőzni se akarjon senki,hidegen hagy a téma,de laikusként a hi-fi high end dolgokat úgy érzem túlzásba viszik,főleg h szvsz az emberek nagy hányada valamilyen mértékben halláskárosult,de ha nem,akkor sem túl gyakori az abszolút hallás,normál ember meg nem biztos h észreveszi az eltérést a jó és a csúcs hifi között).
a vizes i7 böngészésre meg egyértelmű overkill,divat,kihaénnemség,franc tudja mi van mögötte,szintén nem ide tartozik.

viszont,ha 120 kilósan nem jól választasz bringát,annak valós következményei lehetnek.
a teljesség igénye nélkül:
-szar,gyenge canti fék,nem tudsz megállni,elesel,elütnek,meghalsz.
-szar semmirevaló első teló,amellett h beül alattad és nem látja el a funkcióját,ami miatt esetleg elesel,simán előfordulhat h elreped,eltörik (láttam már ilyet) és megsérülsz,meghalsz.
-gyenge minőségű nyeregcső,eltörik,beleáll a seggedbe,lehet h nem halsz meg,de könnyen lehet,h jobban örülnél ha mégis.
-gyatra kormány,eltörik,elesel,beleharapsz a stucniba vagy a padkába,esetleg meghalsz.
-szimplafalú felni,összerogyik a kerék,ha a hátsó,esetleg megúszod,ha az első,lásd az előző pontot.
-eltörik a fos váz,hadd ne ismételjem magam.
-elszakad a lánc,eltörik a hajtás,minimum lábad töröd.
-stb stb.

(#110073) Redneck


Redneck
veterán

Világos, az én 70 kilóm más műfaj. Abszolút logikus amit írtok, "emberes" mérethez nem lehet szarral gurigázni. Elnézést, félreértettem! Már azt hittem arról van szó, hogy a mostani belépő szettek sem jók igazán semmire.

Egy gyenge vázas pláne szimpla falú felnivel szerelt 10-15 éves olcsóbb kerékpárra már én sem mernék felülni ennyit már megtanultam itt. 14 évesen 50 kilósan kicsit más volt a dolog, bár már akkor sem volt nyerő olcsó kerékpárral szelni a habokat...

Egyébként nézegettem én is aránylag jó áron pár éves, komolyabb gépeket, de kottáztam hogy nem értek hozzá, és csúnya fuvolaleckébe futhatok. Mivel egy ilyen értékű biciklinél nekem ne érné meg többször kicsengetni az átvizsgálás díját, ezért letettem róla.

c4bB:
Valóban nem voltak valami jó példák, azt hittem már itt is ez lett a módi. :U

Runner_fxr:
Látom hogy nem hallgat rátok, elég rosszul teszi. Ha újat szeretne az sajnos többe kerül. Végülis én is a Rockrider 520-tól indultam, és a végén majdnem a duplája lett az aminek értelmét látom. PC-nél már megtanultam hogy a spórolós, "megoldom olcsón, okosba" gépekből nem sok jó származik.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#110074) Redneck


Redneck
veterán

Azt viszont tartom, ha használtat vesz, azt át kell nézni rendesen. Nehogy az 50-60 rugós bringa a duplájába kerüljön mire rendbe lesz rakva.

eladogeppc:
Szerintem bölcsen teszed ha hiszel nekik, sokan már több tíz éve benne vannak az iparban és jót akarnak neked. Nem személyeskedés, de 3 centivel vagy magasabb, és 55 kilóval több nálam. Értem hogy nem érzed magad dagadtnak, de van rajtad túlsúly bőven.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#110075) sanzi89 válasza eladogeppc (#110048) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez a Trek ránézésre teljesen rendben van - árához képest. Én ezt megvenném, és végre tekernék, nem fórumozgatnék.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#110076) jjeahh válasza Redneck (#110070) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ugyan én nem 10 éve űzöm a montizást, de abban még én is biztos vagyok, hogy 160k-ért, ha alaposan szétnézel, bőven lehet akár (nem túl vadulós) terepezésre alkalmas montit is találni :K . 50k-ért újan viszont képtelenség... Amúgy szerintem a használttól laikusként sem kell félni, ha azt szervizből veszed. Felétek boltokban, szervizekben nem árulnak használt bringát? Nálunk eladás előtt le szokták szervizelni őket, legalábbis ami nem hulladék kategória, azt biztosan.

K Norbi: Ha jól látom belefért egy kis terep is :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#110077) Hasaggymeg válasza Redneck (#110070) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én úgy vagyok ezzel,hogy ha van pl.egy márka,brand,mely megbízható,bizonyított a piacon,és ismert,azzal valószínűleg már nem fogsz kellemetlen meglepétésekbe futni.Pl.Cube,Kelly's,Cross,Giant,Specialized,vagy Trek,de válaszhatod innen,vagy innen és még sok ilyen helyről bármelyiket,melyek ugyan újabban lenyúlnak az utolsó fillérért is,gyártva belépőszintű termékeket,hisz ma a fennmaradásuk ezt megköveteli, nagyon ritka és véletlen kivételektől eltekintve,ipari hulladékot ők mégsem szoktak gyártani.Lehet az Shimano TX váltóval szerelt,legolcsóbb és kőnehéz Cube,vagy Trek belépőszintű váz,attól mégsem kell félj,hogy rendeltetésszerű használat mellett eltörik alattad és nyakad szeged,vagy pl. majd összevissza vált.Egy Tourney,vagy Sram X3 váltó sem fog cserben hagyni,csak mikor esetleg megzakkansz és bepróbálkozol vele egy Salzkammergut hosszú távon,esőben,vagy egy kőnehéz alap Superior váz sem fog alattad ketté törni,hacsak nem bolondulsz meg és kezdel déházni és több métereseket ugratni vele.Hogy mit nevezünk sz@rnak az nagyon relatív,hisz itt is van aki az Acerától el van ájulva,de olyan is aki szidja az XT-t mint a bokrot,mégis mindkettőnek igaza van,hisz különböző felhasználási szint mellett,bizony nem csoda,hogy különböző módon teljesítenek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#110078) jjeahh válasza Hasaggymeg (#110077) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Általában ez a helyzet gondolom, de tudok én ellenpéldát is felhozni :D . Pl. a haverom Scott Aspect 910-ese, ami azért komoly márkának számít és mégcsak nem is abszolút fapad szint Deore-vel és levegős RockShox-al, mégis volt pár problémája vele, pedig nemrég vette, szerintem 150km nincs benne. Hogy csak párat említsek amiről tudok:
- kétszer kapott már defektet olyan terepen, ahol én nem
- a lánc sz*r volt, egyik szem beragadt
- újan recsegett a nyeregcső, megzsírozta, most nem recseg, szal remélhetőleg nem repedt vagy valami
- az első kerék terepen, lejtőn meglazult és majdnem kiesett :Y , bár ez gondolom a szerelő hibája, mert valszeg a boltban darabokban kapják és pl. a kereket ők rakják bele.
- valami a hajtásnál folyton kattog tegnap óta, meglátjuk, hogy ha megtakarítja helyrejön-e
- a hátsó váltó nincs rendesen beállítva, vissza kell vigye, hogy finomhangoljanak rajta
- és ami 100% tényleg a gyártó hibája, az a sajátmárkás kerékszett. Valahogy úgy van kitalálva, hogy a szelepet ráhúzó kis csavar nem fekszik fel rá rendesen, ezért állandóan fellazul és a szelep a belsővel együtt csúszik el... ennek az az eredménye, hogy kiszakad az egész szelep, már egyszer megjárta, az első pár kilóméteren :N .

Ezzel szemben én a szinte noname kismárkás montimmal jól elvagyok, semmilyen komolyabb gondom nem volt eddig vele, pedig strapálom rendesen, de ezt már ti is tudjátok :D . És nem csak problémamentes, hanem igényesebbnek, átgondoltabbnak is tűnik, mint pl. a haverok belépő Kellys bringái, azokon is van pár alkatrész, amire jól láthatóan nem igazán figyeltek oda tervezéskor. Szal én úgy vagyok ezzel, hogy bármit veszel, nem árt ha előtte már volt egy normálisabb bringád, tapasztalatból tudod mire kell figyelni és alaposan átnézed, mert bármennyire komoly márkáról legyen szó, a belépőbb gépekkel valszeg nem törődnek annyit, én úgy vettem észre, hogy inkább a kisebb márkákra jellemző, hogy kevés pénzért is megpróbálnak többet és igényesebb termékeket csinálni, mivel csak így tudnak kitűnni a nagyon árnyékából. Persze itt most nem a Hauser, X-Fact, Neuzer meg hasonló vackokról beszélek, hanem olyanokról, mint a Drag, Ideal, Devron és társai, talán valamennyire az olyanok is ide tartoznak, mint a Cross.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#110079) Redneck válasza Hasaggymeg (#110077) üzenetére


Redneck
veterán

Szépen összefoglaltad. Sok alkatrész nagyon felhasználás és felhasználó függő, ezt leszűrtem a visszajelzésekből különböző oldalakon. Ami nektek egy ilyen belépő kerékpárnál, gyakorlott MTB-osoknak elfogadhatatlan, azzal jó eséllyel én, a Tesco bikeos lazán elégedett leszek. Igaz az én kerékpárom ritkán fog terepet látni, akkor is csak könnyűt.

Később, ha fejlődik a technikám vagy komolyabbra vágyok, még mindig fejleszthetek.

Amúgy nemsokára újra keresésre adom a fejem, mert barátnőmnek is kell egy MTB. :DD

jjeahh:
Kössz a tippeket, legalább tudom mikre figyeljek. Szerelő készletem még nincs. Csak pumpát, egy alap világítást, bukót, pedált és egy táskát vettem hozzá. Lezárni a motoros zárammal fogom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#110080) tacto válasza eladogeppc (#110067) üzenetére


tacto
aktív tag

Szia, a 90 - es évek double butted stb. középszintű acél MTB vázai (Trek, Scott, Marin, Gary Fisher, Specialized , Cannondale, Diamond Back, Rocky Mountain, Univega, Yeti, GT stb. stb.) a mai napig kitűnőek, ha elfogadható állapotban vannak. Kőkemény montizásra találták ki őket, sőt, dh-ra anno. Na, ezekből kell keresgélni, alapból merev villával, minimum Shimano LX-el szereltek mind. Sok - sok évig kiszolgálnak városban, túrán stb.
Még egyszer, a pénzedért, a kívánt paraméterek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#110081) Redneck


Redneck
veterán

Ahogy leszűrtem, a biztosítás mellett még ezekre lesz még szükségem:
defektjavító, belső gumi, kompakt, kerékpáros szerszám készlet.

Kicsit aggódok hogy még életemben nem szereltem kerékpárt, de az egyszerűbb dolgokkal szerintem nem lesz bajom. Bonyolultabbakhoz úgyis szervizbe viszem. :B

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#110082) ZolkoW válasza varsam (#110035) üzenetére


ZolkoW
őstag

ja tényleg, a húzás.. akkor felejtős gondolom.
ráadásul nem is feketék ;)
egyébként SD7 karokkal használom, azokon állítható a bowden húzás, az elsőt koppig a rövid állásban, a hátsót a sokat húzó állásban használom :)
V féknél is szerettem, hogy lehetett ezzel játszani, ugyanezek a karok voltak.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#110083) jjeahh válasza Redneck (#110081) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, amíg gariban van, addig én nem igazán nyúlnék hozzá, de ilyen alap dolgok jó ha vannak. Defektjavítóból én nagyon ajánlom a ragasztómentest, nem kell várni arra, hogy a ragasztó megszáradjon, csak rányomod a foltot és kész van. Tavaly nyáron kaptam egy defektet, ilyennel ragasztottam meg és azóta is tart, nincs gond vele.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#110084) Redneck válasza jjeahh (#110083) üzenetére


Redneck
veterán

Természetesen addig hozzájuk (Berguson) viszem, és ha elégedett vagyok, jó eséllyel utána is. Ettől függetlenül a kommenteket olvasva úgy tűnt, a defektjavitó mindenképp kell.

Köszönöm a ragasztómentes tippet! :R Azt hittem ilyen vulkanizálós cuccok vannak mint régen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#110085) Hasaggymeg válasza jjeahh (#110078) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy általánosságban írtam,kivételek mindig vannak,hol a feltörekvőknél,mint a Devron,vagy Romet,hol meg a nagyoknál,ugyanakkor a minőség általános romlása az bizony elég kézzelfogható.A fogyasztói társadalom logikája,mely szerint fogyassz,pazarolj,cseréld a régit mértéktelenül,minden termékre rányomja bélyegét.

Redneck...barátnődnek is kell,tehát kezdjük előlről?!😲 Veled nem tárgyalunk,küldd őt,remélem neki jó lesz az első amit ajánlunk. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#110086) jjeahh válasza Hasaggymeg (#110085) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, ez igaz és elég zavaró tud lenni :K .

Redneck: Vegyél neki Kellys Desire 70-et, a múltkor a boltban nézegettem, nagyon jó cuccnak tűnt és vannak belőle ultrapici méretek is, rövidebb felsőcsővel. Vagy ennek a kistesói, Desire 50, 30. A trekkinges haverinámat én is egy 30-asra próbálom rádumálni, mert elborult Kellys fan, más márka szóba sem jöhet :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#110087) eladogeppc válasza sanzi89 (#110075) üzenetére


eladogeppc
veterán

Sanzi, melyiket mondod, hogy OK ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110088) tacto válasza eladogeppc (#110087) üzenetére


tacto
aktív tag

Az általad linkelt Trek (Alpha 4300) aluvázas, ha nem agyonnyúzott ok, de nem ennyi pénzért. A teleszkópot meg egyből cserélheted merev villára. A hajtást meg ha szerencséd van, csak a közeljövőben.

[ Szerkesztve ]

(#110089) ZolkoW válasza tacto (#110088) üzenetére


ZolkoW
őstag

én -merevvilla-fanatikusként mondom- azért felhívnám a figyelmet a beépítési magasságra, illetve a különbségére egy átlag teló és egy átlag merevvilla között.
Igen, elvétve lehet találni azonosat, csak nem 2-3 ezerért, mint amennyiért egy ~400 mm magas mezei acélvillát megkapsz a sarki fűszeresnél.
És akkor még legyen rajta V-fék konzol is, gondolom.. szóval ez nem olyan magától értetődő ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#110090) tacto válasza ZolkoW (#110089) üzenetére


tacto
aktív tag

Szia, én épp ezért, és nem csak én, mondom a natív merevvillás kerékpárt, amúgy teljesen igazad van. Élből nem játszik egy fantáziátlan kuka teleszkópos gép.
Ám nem erőltetem tovább, nekem megvolt a reggeli tekerés már, nemsoká meg ráülök a 94'-ben készült, merev acél "városimra", mert dolgom van :K

(#110091) ivana válasza eladogeppc (#110061) üzenetére


ivana
Ármester

Elég vékonyka vázasok ezek, árban jók egyébként. Azok mivel ezek még acél vázas gépek, de pont ezért sokkal strapabíróbbak mint a legtöbb alu. Általában vastagabb csövekből vannak mint az outik. Elég filigrán egy mai aluhoz képest még egy 100 éves WM-váz is, pedig azok aztán bírják a strapát.

Runner_fxr Nem magával a szettel van baj, hanem azzal amit a gyártók ráraknak egy ilyen váltó szett mellé. Mert igen ritkán kerül fel shimano hajtás, helyette van valami filléres borzalom, vagy olcsóbb shimano. Az agyak szinte mindig joytech szemetek. Telókról nem is beszélve, raknának inkább merev villát amíg nem jön ki a normális teló.

c4bB A canti fékkel önmagában nincs baj, csak borzasztó sokáig tart beállítani, de fog az rendesen ha kell. Nyilván jobb egy jó vfék, de annyira nem problémás a canti se, erősebb mint a legjobb országúti patkók pedig azok is elég fejlettek már. A lényeg, hogy kb. a közepére kell belőni a shimano cantit mert akkor már fog rendesen és nem is kell tépni mint az állat. Illetve mivel gondolom senki sem akar a kormány felett repkedni egy esetleges bowden szakadásnál, mindenképpen a shimano féle csöves áthidalót érdemes használni.

Redneck Nem véletlen linkeltem 30 körül gépeket...

(#110092) eladogeppc válasza ivana (#110091) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szakma már megint :D :D Felét nem értem, hogy melyen vázas.

Ez esetleg ? [link]
Trek elérhetetlen. Utaznia kellene az eladónak :(

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110093) zoli03 válasza #94477440 (#110032) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor vegyél rá valami alap többsebességes SunRace láncot (mondjuk CNM54 vagy CNM84).

(#110094) ivana válasza eladogeppc (#110092) üzenetére


ivana
Ármester

Ez jó, a rugós nyereg mondjuk furán néz ki rajta, de az cserélhető (komolyabb használt gépeket általában pedál és nyereg nélkül szokás adni). A sor, meg a hajtás nem tűnik kopottnak.

Egy váltókar csere lehet hasznos sunrace-re [link] Mondjuk ez nem tudom milyen nekem régebbi van 3x7-es sunraceből az elég jó.

(#110095) nightzone válasza lsebestyen (#110036) üzenetére


nightzone
aktív tag

Igen, nem rosszak ezek, csak annyi talán hogy picit rövidek. Amit én most nézegetek és elegáns megoldásnak találok azok az ilyen összecsukható gyorscsatolású sárvédők, pl:

Fender Bender
vagy
Chameleon Fender

Az első nekem szimpatikusabb mert 20x10cm-re összecsukható és így egy bringa táska alján is elférne.

(#110096) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Srácok, ez nekem miért nem lehet jó ? [link]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110097) Redneck


Redneck
veterán

Hasaggymeg:
Mostmár rutinosabb leszek. Csak annyit mondott hogy neki is nagy és vastag kerekű kell. Ilyenek a nők... Nagy és vastag legyen... :DD

jjeahh:
Rögtön kettőt is. A sajátomhoz képest dupla áron per darab. :C Majd valami olcsóbbat kap, de szerencsére neki egyelőre annyira nem akut.

ivana:
Érthető. Ha valami gáz lenne, még mindig lehet kereten belül lépni.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#110098) Runner_fxr válasza eladogeppc (#110096) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Leginkább azért nem jó, mert 2 havonta fogod szervizbe vinni tengely és küllő törés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#110099) eladogeppc válasza Runner_fxr (#110098) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ezt így látni ? Mi baja a küllőknek ? Ez egy 82eFt-os bringa volt a mai napig.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110100) varsam


varsam
őstag

segítsetek nekem!

Találtam egy jónak tűnő féket face-en, viszont flat mount csatlakozós és nem találok olyan adaptert, amit PM-ből csinál FM-et elől, illetve hátul IS-ből FM-et. Csak a fordítottját találom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.