Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109401) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Külső gumi vásárlás lesz lehet. a Btwin All Terrarin gumi bordái le akarnak "szakadni". Jelenleg 27.5x2.0-ás All Terrarin gyári gumi van a Rockrider 540-en (400km!! van bennük). Ezt szeretném lecserélni párban, valami jóra. (Maxxis, Contnental). Felhasználás Igazából 50/50% ,bár ha terepre megyek, az kemény terep, nem kavicsos út, úgyhogy inkább mennék bütykös gumival aszfalton, mint fordítva. Mi ajánlanátok? Nem ragaszkodom a 2.0-hoz, legyen inkább szélesebb?

U.i.: Nem hátrány ha jól is néz ki :)

(#109402) Rain Blade válasza belsodavid (#109401) üzenetére


Rain Blade
tag

Sziasztok GT Transeo 3.0-ról valakinek véleménye esetleg személyes tapasztalata?
vagy esetleg más ajánlata 100e körül crosstracking kategóriában? Köszi a segítséget

(#109403) jjeahh válasza belsodavid (#109401) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem Smart Sam bevált, eddig úgy 3000km van benne, de még nem igazán kopott meg (igaz télen, hóban is sokat tekertem vele és olyankor nem kopik) és eddig nem kaptam egy defektet sem. Terepen egész jól harap és a középső sűrűbb futófelületnek hála aszfalton sem rossz.
Contit majd ajánlanak a kollégák, én azt sajnos még nem próbáltam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#109404) RaiZka válasza 6030D (#109384) üzenetére


RaiZka
tag

melyik polar?

(#109405) 6030D válasza RaiZka (#109404) üzenetére


6030D
Ármester

M400

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#109406) Monyos


Monyos
aktív tag

Barátnőmmel egy nagy ausztriai montis tekerést tervezünk a nyárra, így gondoltam szükséges lenne egy minipumpa is az útra.
Ezek a 3 ezer forint környéki pumpák mennyire csörögnek, zörögnek útközben?
pl. [link]
Általánosságban milyen stabilan tart a felfogatójuk?
Vagy az amire én gondolok az feljebb kezdődik árban?

(#109407) trialboj válasza Monyos (#109406) üzenetére


trialboj
őstag

Nekem dekából van, a legolcsóbb 900ft v annyi sem. Amire tervezték megoldja, 5x használtam élesben nem volt gond, kulacstartó alá fogatod fel, mindent kibír, sosem zörög nem esett ki. Nem is nagyon értem mire vannak a 10x ilyen drága modellek. Biztos lesz majd valaki aki érvel azok mellett is.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109408) StLui


StLui
veterán

Egy vadonat új "RockShox Pike RC Solo Air, 160mm travel, 15mm" -on, egy ilyen karc mennyire nagy gond szerintetek? Komplett, új bringát vennék meg egy ilyen szállítási sérüléssel.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#109409) zoli03 válasza StLui (#109408) üzenetére


zoli03
őstag

Képen elég nagynak tűnik. Élőben kéne látni, hogy mennyire mély. Ha mély, akkor ugye bemegy a mocsok a teleszkóp belsejébe (a többit szerintem kitalálod magadtól). Sokkal szerencsésebb lenne, ha felül lenne, nem a becsúszó alján, ahol már ráülve bemegy a szimering alá.

[ Szerkesztve ]

(#109410) ivana válasza StLui (#109408) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet én vagyok vak de ezen nem látok semmit. A fénytöésnél karc van? Vagy az egész világos rész egy karc? Akkor felejtős...

[ Szerkesztve ]

(#109411) StLui válasza ivana (#109410) üzenetére


StLui
veterán

20 és 30%-tól balra 1-2 cm-rel

Zoli03, és más is ha van ötletetek: javítható valahogy, vagy csak becsúszó csere, mekkora tétel lehet kb? Ez jól gondolom, hogy 6-700 eur-s teló? 27,5-es, és átütős, még nem boost. Ugye a legrosszabb ha cserélni kell idővel komplett a telót.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#109412) zoli03 válasza StLui (#109411) üzenetére


zoli03
őstag

Nem tudom, hogy javítható-e, külföldi fórumokon érdemes rákeresni (szerencsére még nem kellett ilyet csinálnom). Becsúszót nem kapsz külön, ha megnézed a robbantott ábrát, egyben van a két becsúszó, a váll és a nyak (gondolom préselve/ragasztva vannak). Azt nem tudom, hogy kapsz-e egyáltalán külön, de lehet olyan ára van, hogy inkább megéri újat venni (bár néha lábak egész olcsón szoktak lenni kiárusításban). Itt pl szinte minden alkatrész van hozzá, de ami neked kell, az nincs (szerintem nem véletlenül). Lyriknél amúgy 340 EUR ez a része a telónak.
Én maximum személyesen venném meg (ha tényleg apró a karc és nagyon megéri a bicikli), de ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#109413) eddie1978 válasza Napfénysüti (#109379) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Mi kell hozzá? Szerintem tudok adni.

(#109414) DrDante666 válasza DrDante666 (#109234) üzenetére


DrDante666
tag

Az elsőt vettem végül. Némi árengedménnyel, mivel egy Selle Royal Rio gél nyereg van rajta, ami sérült és kellene helyette egy új. Több helyen olvastam, hogy ez kényelmesnek számít, számomra viszont elég kényelmetlennek tűnt főleg az első része egy max. 10 km-es próbaút során, mindig igyekeztem rajta hátrább ülni. Mit ajánlanátok helyette ami kényelmesebb az említett trekkingre elsősorban városba 100 kg körüli testsúllyal?

[ Szerkesztve ]

(#109415) SimonJanos válasza trialboj (#109407) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Lehet pont ellenkezőleg : ]]] Nekem van egy igen profi drága (10k) SKS (barter kaptam : ) de az olcsóbb (~3500 Ft) Kellys nem szabta el a szelepet míg az előbbi "túl erősen befogja" és ... meghajlította ;] Eskü, nem rángattam :P
Azért azt én elvárom hogy fémből legyen (a test), mert ha pl. ütődik... Arra is érdemes figyelni hogy mennyi bart-t bír, "tud tolni"!!! Említett "Dekás" alap B'TWIN 100 990.- 5 / bar, B'TWIN 500 2990.- / 6 bar ... B'TWIN 900 4990.- 8 / bar
Na én pl. erre szavaznék mert a legtöbbet használt bringám 7-8 bar között... ;]
Amúgy az összes említett model kussba' van menetközben ;]

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#109416) StLui válasza zoli03 (#109412) üzenetére


StLui
veterán

Köszi!
Ha 2-3 évet akár úgy is kibírna, hogy komolyabb sarazás után mindig szétszedném "kisszervízre", (csak megtanulnám) akkor megérné megvennem a bringát.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#109417) Hasaggymeg válasza DrDante666 (#109414) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Összefoglaló megvolt? :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109418) cozmo válasza Runner_fxr (#109362) üzenetére


cozmo
őstag

Ebben tudnál tippet adni?

"Vennék ehhez a csapágyhoz alacsonyabb custom cone spacer-t (csapágy kupakot) alu és karbon is jöhet.
Alu verzió adatai:
Item No: H2094A
T: 7.8mm
Stack Height: 9mm

Carbon verzió adatai:
Item No: H2100A
T: 7.8mm
Stack Height: 9mm"

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#109419) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#109365) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is meglepődtem rajta, mert ennyire jóra nem számítottam, úgy voltam vele, hogy költségcsökkentés címén megveszem ideiglenesnek, aztán majd cserélem, de rájöttem, hogy tulajdonképpen teljesen elég. Hiába adnék ki 3-4 szer ennyit egy villára, annyival többet nem tudna nyújtani, hogy megérje az árát. Mondjuk ez 200 euro-ért nevetségesen olcsó volt, el is fogyott gyorsan. Esetleg azon gondolkozom, hogy kicserélem a levegő oldali egységet egy 150mm-es verzióra, de kérdés mennyiért tudok szerezni.

(#109367) zoli03: A finom megindulásba a gumi nem szól bele, ezek egymástól független dolgok. A szélesebb, ballonosabb gumi miatt a villa rugóútját érzed nagyobbnak. Ez valóban lehet megtévesztő, de azt ugyanúgy érzed, hogy melyik villa indul meg finomabban, melyik az érzékenyebb. Azt nem állítom, hogy a Rhythm jobb mint a Pike, de amennyivel olcsóbb, annyival nem szarabb, sőt, van amiben jobb. Ez a teló nagyon érzékeny, finom a megindulása, ezáltal már kisebb tempónál is szépen dolgozik. Nagy sebességnél, amikor durván odateszed a bicajt egy köves lefelén, természetesen a Pike sem marad alul, illetve még egy kicsit merevebb érzetet is ad.

Egyébként próbáltam Lyrik-et plus-os gumival, a megindulás ott sem volt annyira finom, de amúgy jó cucc, nyilván.

Azt én sem gondolom, hogy olyan hatalmas különbségek vannak az RS és Fox villák között, de azért a Fox tud adni egy kis pluszt, a még finomabb működésével.

(#109399) StLui: Tényleg baromi jó, de nem tudnám megszokni bringázás közben. Többször beleakadt a kormányba amikor tolni kellett a bringát, egy dromedár robot karral a mellkasodon azért nem annyira hú de fasza. :) Valószínűleg kompromisszumot kötök egy gopro 6 black-el, gimbal nélkül. :)

Szerintem az a kérdés, hogy mennyire baráti az ár? Ha jó áron van, megérheti a sérült telóval is, de amúgy azzal számolj, hogy egy komplett felső részt kell benne cserélni, ami kb a villa értékének a 80%-a. Tehát nem kis költség egy ilyen telónál.

[ Szerkesztve ]

(#109420) Tendd válasza Monyos (#109406) üzenetére


Tendd
tag

Szia! Én ilyet használok kb. 2-3 éve. Mióta megvan ezzel pumpálom a sajátomat, pedig csak útra vettem biztonsági okokból. Nekem teljes mértékben bevált. Azóta is úgy működik, mint új korában. Kívül műanyag, érzetre masszív fajta, de belül alumínium.
Felfogatásnál 3 ponton van stabilizálva. Először be kell pattintani a helyére, utána körbe van tekerve tépőzáras rögzítéssel az egész kerületén, majd a pumpa markolatát úgy kell fordítani, hogy a rajta lévő furatba bepattanjon a tartón kiálló pöcök, így nem fog mozogni véletlenül sem a markolata menet közben. Szóval zörgés nincs, elhagyni pedig nem lehet.
Amit kinéztél szerintem bőven jó, ha a sajátomból indulok ki, mert ez alumínium testtel rendelkezik. Valószínűleg a felfogatása is hasonló.

(#109421) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#109365) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Most nézem, azért ez már nem annyira budget ár! :Y Én ugyan innen rendeltem 200 euróért, kb 1 hónapja.
[link]

(#109422) StLui válasza Runner_fxr (#109419) üzenetére


StLui
veterán

Köszi!

gimball: Strezi írta, mondta annak idején amikor BKXC-vel volt egy túrán, hogy ez azért már a bringázás élvezetének rovására megy amit Brian csinált, lehet erre is gondolt.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#109423) c4bB


c4bB
csendes tag

drótperemes schwalbe nobby nic,belsővel...hogy lehet úgy feltenni,hogy ne legyen benne nyolcas/tojás,körben mindenhol a helyén legyen stb.
megőrjít ez a szar,még sosem sikerült rendesen felrakni.

(#109424) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok,

Egy ideje már fontolgatom a bringa vásárlást. Még az elején. Tudom, hogy 800ezermillio alatt nem bringa csak papircsákó. Ellenben a keret ez.
A kiindulási alap Rockrider 540. Ismerős vett, ő 105 kiló én 80. Volt vele versenyen, azt mondja élete egyik jó döntése volt a bicó. Én (szerzek rá sima kereket) és inkább dolgozni járok vele. Viszont néha jó lenne kilátogatni az erdőbe. Havi 1-2 alkalommal. Akkor sem DH.
A trekkingnél azért masszívabb bringát vennék. Szóval már majdnem indulok venni, viszont most akciós a Genesis Solutions. 150 helyett 100. Ez kellemesen a tűréshatár alatt van. Viszont laikusként, ha 150 az eredeti ára, akkor jobb, mint ~135 a Rockrider.
Viszont hozzáértőbbektől kérdezném, hogy így van-e.
Szaladjak-e megvenni a Solutions-t vagy jobb az 540-es. Nincs oda írva, viszont a Genesis honlapját böngészve a felszereltség alapján a 2.8 vagy 3.8-as lehet.

Előre is köszi a tanácsokat.
Üdv,
Ádám

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#109425) SimonJanos válasza Cancer (#109424) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Tudsz URL-t az akciósra amit írtál?!

Szintén csak kérdés: ezekkel "szemben" egy Woodlands 700 C - Csepelbike? :U
OK trekking, de elég erős a váz, MTB-om amúgy van. (Kissé gyűlnek a bringák, melóból "eredően" : ) (Eladni nem érdemes őket : (

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#109426) Redneck


Redneck
veterán

Mostmár tényleg a rendelés kapujában vagyok és leszűkült a kör erre a két kerékpárra:

Kross Hexagon 7.0 2018
CUBE Aim Race 2017

Szigorúan a vázgeometriára irányulna a kérdésem. Melyik a játékosabb, könnyedebb, fordulékonyabb váz?
A 40/30/22T vs 42/32/22T fogszám között mi a különbség mindennapi használatnál?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#109427) pc360 válasza Redneck (#109426) üzenetére


pc360
addikt

Mindkettő egy SR Suntour orrsúlyos gép, így nem nagyon beszélhetünk játékosságról. Viszont a Cube menőbb márka, mint a Kross lecsúszott Hexagonja. Valamivel könnyebb, és nem Joytek agyai vannak, ami mindenképpen előny. Olyat soha, semmilyen körülmények között...

A 42-es fogszám is jobb, nagyobb tempót ki lehet vele tekerni. Nekem a montimon 48 fogszámú volt a nagytányér, amivel kényelmesen meg lehetett hajtani 50 km/h-nál is, de ha nem nagyon nyomod gőzgép módban / lejtőn, a 42 akkor is eléggé minimum a hátsó 11-essel párosítva. Plusz a gumi márkáját is ismerjük. :D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#109428) Redneck válasza pc360 (#109427) üzenetére


Redneck
veterán

Jogos, legközelebb idézőjelbe rakom. :B Sajnos ebben az árkategóriában ezek vannak amik aránylag rendben vannak, feljebb most nem mennék árral. Ugyan a felszereltsége kicsit gyengébb, de a Cube nekem is szimpatikusabb. A márkajelzés nem érdekel, csak az hogy minőségi legyen. A kopó-fogyó dolgokon kívül, később esetleg egy jobb levegős villát szeretnék rá.

Egyébként a Cube mellett szól, csak végül töröltem az előző hozzászólásból: vázon belüli bowdenezés, könnyebb, a gumija is jobb, valamint jobban tetszik. Plusz 15 rugóval olcsóbb, de abból lejön egy fém pedál ára. :K

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#109429) pc360 válasza Redneck (#109428) üzenetére


pc360
addikt

Igen, így elég egyértelmű, főleg, hogy még olcsóbb is (nem arra tippeltem volna). Később erre értelmesebb építkezni, ezen cserélgetni, mint egy Hexán. Már ha a használtakat kizártad, mert ennyiért eleve a teló is megoldott lenne.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#109430) Redneck válasza pc360 (#109429) üzenetére


Redneck
veterán

Kizártam, szeretnék egy új biciklit. Ezer éve nem volt kerékpárom, az is egy filléres 26-os volt. Egyébként szerintem nekem bőven elég lesz pár évig a Suntour teló, elvégre a legtöbbet városban fogom használni, és a túrák sem DH stílusban mennek majd. :N

Megkérdezem, hátha.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#109431) pc360 válasza Redneck (#109430) üzenetére


pc360
addikt

Akkor érdemes lesz egyből gumit cseréltetni slick-esre, vagy futóélesre. Utóbbira példa az, amit mindig istenítek: Schwalbe Hurricane. Az nagyon jó és halk a városba, száraz terepre, és jól tapad vizes aszfalton is. Talán a bringaboltban beszámítják a gyári cuccot róla. Vagy max elkoptatod róla, és idővel cserélsz, bár kár lenne érte, mert terepre amúgy jó, de aszfalton nem haladós a Smart Sam.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#109432) RaiZka válasza Monyos (#109406) üzenetére


RaiZka
tag

ezt hasznalom. Van hozza felfogatas, de nekem a nyeregtaskaba is pont befer, szoval a csorgesrol nem tudok nyilatkozni. 8bar-t viszi

(#109433) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No, kaptunk térképet, gpx-et stb a szombati maratonhoz, kellemes túrácskának tűnik, nem hinném, hogy túlságosan nehéz lesz, csak az időjárással van gond, nem tudom merjek-e menni ilyen időben :U . Én nem bánom ha a végén úgy fogok kinézni, mint 6030D, a villámoktól viszont rettegek és ha az állandó halálfélelem elnyomja az élményt, akkor idén megint kihagyom :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#109434) trialboj válasza c4bB (#109423) üzenetére


trialboj
őstag

Gyűlölöm én is az új gumikat. Nekem drótos conti van elöl, óriás nyolcassal.

Nagyon szappanos víz, kis rongy, leereszted a kereket h beférjen a peremhez a rongy, körbekened mindkét oldalt,, aztán gyorsan felfújod maxra 4-5 bar közé, kel hallanod legalább 2 pattanást, ha nincs a helyén kicsit pattogtasd a kereket, ha még minding nincs, jelöld be krétával hol nem ugrott ki szépen, kell látszódjon egy halvány sáv végig a kerék oldalán ha valahol nem látszik ott van benne a 8as, miután leeresztetted, kezd el ellenkező irányba csavargatni v feszíteni a külsőt, mintha ott akarnád levenni a gumit.
Ismétled meg a szappanozást, felfújást.

Ha most sem ok, rakd be a bringába és próbálj 8kat leírva tekerni 1 picit. Helyre kell ugorjon, ha megvan ereszd le a kívánt nyomásig.
Nem segít ha a felniben már van 1 8as, illetve ha szarul volt tárolva az abroncs, esetleg összetekerve küldték, kisebb dobozban.
Nekem utóbbi történt, ár hétig fent hagyom, utána nekiugrom megint, hátha addigra megjavul.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109435) SirKero válasza SimonJanos (#109425) üzenetére


SirKero
őstag

Url nincs mert még nincs fenn a Intersport oldalán ez az akciós katalógus de képet tudok mutatni.
Én ugyan ezen gondolkozom vagy a Gepida Albion 200-on :U

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#109436) Hasaggymeg válasza Redneck (#109430) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Picivel jobb a Kross hajtóműve,hátsó váltója,de a Cube egyértelműen tetszetősebb.Továbbá a Cube mellett szól a fogkiosztás is,hisz aszfalton,városban jobb a 42-32-22 elől és 12-32 hátul,míg a Kross 40-30-22-je a 11-34-el inkább mászni való mókuskerék.(Nekem 11-36 van ;] ) Egy szavazat innen a kockára. :K

(#109433) jjeahh...mi a baj dagonyakirály,te ezt szereted,vagy nem?! A sarat,zsírsárt a kezeden,stb... :DDD Attól a kis villámikontól meg ne félj,hamarabb fog megenni a medve mintsem villám üssön beléd.(Olyanról még nem is hallottam,hogy bringásba csapott volna :F )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109437) bandi94


bandi94
tag

Sziasztok!
A bringán csere érett lett a lánc és a fogaskoszorú is. A hajtóművem is kopott egy kicsit, a kisebbik, nem használt lánckerekekkel összehasonlítva látszik, hogy a nagyobbik fogai 2,5 , a kisebbiknek 3mm-esek. Ha láncot cserélek, cserélnem kellene a hajtóművet is?
(Évekkel ezelőtt is ki volt nyúlva a lánc, de nem foglalkoztam vele, mert nem volt annyit használva, hogy érdemes lett volna foglalkozni vele, úgyhogy mostanra megette a fogaskoszorút, meg a hajtómű tányérját is egy picit.)
Cseréljem egyből a hajtóművet is, vagy csak akkor foglalkozzak vele, ha átugrik?

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#109438) Cancer válasza SimonJanos (#109425) üzenetére


Cancer
senior tag

[link]

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#109439) cdl válasza ivana (#109395) üzenetére


cdl
senior tag

Ebben a kategóriában (100000 huf használtan) mit takar a jobb ajánlat?
Ez a bringa Sora szettel, egy carbon első villával, 9,5 kg súllyal kapható.
Élettartam gari a vázra, első gazdás, nagyon jó állapot, 2 éves.
Nem igazán láttam ennyiért a használtpiacon jobb ajánlatokat.
Vagy 10+ évesek olcsóbban, vagy sokkal drágábbak.

(#109440) Runner_fxr válasza Redneck (#109426) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Kross-nak egy kicsit rövidebb a láncvillája és egy fokkal laposabb a fejcsőszöge, szerintem ez a sportosabb váz. Viszont itt a horizontális felső csőhossz 609mm M-es méretnél, ami azért nem rövid, érdemes lenne felülni rá, vásárlás előtt.

Zárójelben megjegyzem, hogy a Bergamont-nak szerintem jobb a geoja, mint ennek a kettőnek. A láncvilla is rövidebb. :)

(#109441) Napfénysüti válasza eddie1978 (#109413) üzenetére

Köszi, sikerült feltenni. Majd még a karbantartáshoz szükséges dolgokat kell beszereznem de nem kell sietnem. :R

Més que un club!

(#109442) 6030D válasza jjeahh (#109433) üzenetére


6030D
Ármester

Azt sok ember nem bánná, ha úgy nézne ki mint én! :C Meg 15 cm-t sem fogsz nőni egy kis esőtől. :DDD
Na, mókát félre téve, a leírásod szerint ez nem egy vérXc verseny lesz, a rajzon is rajta van, hogy lehet sétálni (csak legyen nálad oxigén palack meg bot). A vallásos mivolta miatt meg gondolom lesznek olyanok is, akiket csak a szívük/eszük hajt, de évente egyszer mennek az erdőbe. Ezt a szervezők is tudják, ezért vagy nem indítják el, ha akkora vihar jön, vagy a "támaszpontokon" kiszednek, hogy ne menjél tovább. Utaznod nem kell az indulásig, így max kitekersz reggel, és a rendezőket megkérdezed, hogy mit mondanak.

Hasaggymeg: azért nem hallottál róla, mert nem volt, aki elmesélje. Belecsapott a villám, majd megette egy medve. :Y

(#109420) Tendd: ugyan ilyen, és ugyan ezt tudja a nyeremény Skodás pumpám. Legalább már tudom, hogy ha elhagyom, akkor milyet fogok venni, főleg, hogy ilyen olcsó. :K

(#109414) DrDante666: az is lehet, hogy jó az a nyereg, csak nagyon az elején ülsz. Próbáld meg előrébb tolni (nyereg alatt csavar kilazít, sínen előrébb tol), akkor lehet, hogy jó is lesz. Esetleg állíts a kormánymagasságon, akkor is változik a nyomáspont a nyergen. Ráérsz utána cserélni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#109443) TomMusic válasza 6030D (#109442) üzenetére


TomMusic
őstag

Belecsapott a villám, majd megette egy medve.

:DD :DD

Így már meg is volt sütve a macinak. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#109444) StLui válasza Runner_fxr (#109440) üzenetére


StLui
veterán

Ez a gimbal jó lehet már vajon? Kezdenek lemenni a tűréshatárom alá az árai ezeknek.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#109445) trialboj válasza StLui (#109444) üzenetére


trialboj
őstag

Keress róla videót, lehetőleg olyat ahol rázós terepen használják. Bringázáshoz elég jófajta kell ,mert gyorsan mész sokszor váltassz irányt, és ha nem követi szépen akkor élvezhetetlen lesz a felvétel.

Ha szép helyeken jársz megéri, de amúgy elég hamar rá lehet unni, saját magadnak nem éri meg videózgatni, 2-3 alkalom után már a haveri kör is ráun : )).

Illetve ami még fontos, hogy sokkal nagyobb macera, mint sima kamerát felrakni, ezeket mind érdemes figyelembe venni, mielőtt veszel egyet.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109446) jjeahh válasza Hasaggymeg (#109436) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& 6030D: Attól nem félek, hogy belém csap a villám, inkább attól félek, hogy kiszámíthatatlan, hogy mikor villan meg dörög és infarktust kapok :DDD . De komolyan, mindíg úgy megijeszt, hogy magam alá pakolok :D . Ráadásul a vadonban nem olyanok a viharok, mint városban, hanem sokkal ijesztőbbek. Vagy csak azért érzem így, mert olyankor nincs lehetőség bemenekülni egy épületbe.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#109447) StLui válasza trialboj (#109445) üzenetére


StLui
veterán

Igen, igazad lehet, mert már sima kamerázás helyett is inkább a bringázást akarom élvezni, de sokszor bennem van de jó lenne otthon megmutatni, de persze amit kamerázok semmit nem ad vissza abból amit érzek, átélek :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#109448) Hasaggymeg válasza jjeahh (#109446) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kiszámolod a villanás után mennyivel dörög,utána meg mindig rákészülhetsz...feltéve ha nem beléd csap,mert azt már nem fogod hallani. ;]

6030D...ja,és otthon úgy tudják külföldön dolgozik és várják haza,mi? :DDD ...amúgy meg itt egy Shimano FC-M672 SLX Hollowtech, (40-30-22 fog) hajtómű melyben pontosan 27043 km van. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109449) eddie1978 válasza StLui (#109447) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Van egy Feiyu WG2. Jó nagyon, de macera. El kel dönteni, hogy bringázni mész vagy videózni. A gimballal macera lesz. Ha bekapcsolva hagyod hogy mindig készen áljon akkor nem bír ki két óránál többet. Ha lekapcsolod, akkor meg ott lifeg a kamera. El kell pakolni majd újra elővenni. Macera. Ezért viszem csak ritkán.

A Hero6-nak például már nagyon jó a stabija. Legutóbb a CX-en volt a kormányon. Meglepően jó az eredmény a Prédikálószékről lefelé.

Amiben jobb egy gimbal, hogy az minden mozgást kivesz. Sőt emellett még a fix horizont pozíció is jó dolog. Nem lehet elszúrni egy jó felvételt egy rosszul beállított kamerával. Én még kézben mindig belövöm függőbe a kamerát, majd utána csatolom fel. Innentől nincs vele teendő.

Sőt ha jó hangot akarsz akkor érdemes külső mikrofonban vagy külső eszközben gondolkodni.

Van már egy rakás anyagom csak össze kellene vágni és kódolni. Na az a nem kis macera még.

Ahogyan írod a felvétel nem adja vissza az élőben látottakat. Főleg nem a térérzetet.

Szerintem ha valaki hobbira videózni akar vegyen egy melkaspántot egy tetszőleges kamerával és kész is a szett.

Ezzel is behülyítik a népet, köztük engem is, mint sok minden mással is. Reklám videókban mit látni? Egzotikus helyeken profik a legkomolyabb trükköket lövik el. Például hányan ugranak le egy kajakkal egy vízesésbe az itt fórumozók közül? Nem sokan. Lásd Hero3 Black promóvideó. Ezzel mind azt sugalják ha megveszed akkor a te videóid is ilyenek lesznek. Nos nem.
A túrabemutatásnak több értelmét látom. Szerintem.
Másik ilyen a drónos marhaság. Autonóm vackok amik ott zümmögnek körülötted és rögzítik videóra hogy mit produkálsz.

Én most már nem vennék kamerát. Visszanézi az ember később is?

(#109450) Toobee válasza Hasaggymeg (#109448) üzenetére


Toobee
veterán

Elhalálozott, vagy még bírja?

https://barbieripnk.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.