Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109901) pc360 válasza ZolkoW (#109899) üzenetére


pc360
addikt

Számítana a szélesség? Nem tudom, soha nem használtam ilyen mocskot.

ROBERTOH: Pedig nem ördögtől való, főleg, ha azt nézed, hogy ugyanannyi pénzért 3 kategóriával jobb alkatrészekkel szerelt cókmókot kapsz. Én csak ajánlani tudnám, ha van valami bringás ismerősöd, akivel meg tudnád nézni esetleg a kiszemelt darabot.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#109902) ivana válasza ZolkoW (#109899) üzenetére


ivana
Ármester

Montiból értelmes menetes max. a sunrace volt (még az eredeti japó). A shimano már a monti kezdeteitől kazettás. Ilyen alsó kategóriás cuccoknál, meg nagyon régieknél amik félig még outik előfordulhat 130-as old.

(#109903) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
A Kross márkáról mi a tapasztalat? Konkrétan a KROSS Evado 2.0 2018 érdekelne. Ezt ajánlották a 190cm/100kg paraméterekhez. Eksönben 119 000 HUF. Helyi használat + kisebb túra. [link]

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#109904) IMIIKE1998 válasza ROBERTOH (#109900) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

DUB Inc.és Perillustris kollégák nagy elégedettséggel használják a Speeder 100-at. Attól függ, milyenek az igényeid. A Promax sem szar, ha nem középkategóriás hidrós mtb fékkel nyomtad eddig. Ha valami nagyon régi, olcsó bringát váltasz, valószínűleg ég és föld lesz a különbség.

pc360: Igen, ha van ismerősöd, aki ért hozzá, tényleg megéri, de ha annyira nem értesz hozzá és belefutsz egy hajlott, repedt vázba, széthajtott bringába, akkor nagy bukta.

[ Szerkesztve ]

(#109905) StLui válasza RaiZka (#109885) üzenetére


StLui
veterán

Én vagyok az ellenpélda, se a 17-18 éves MTB-omra, se a a 12 éves trekkingemre belsőn, takarításon kívül semmire nem költöttem, még lánccsere sem volt egyiken sem! Nem sok, de pár ezer azért biztos van mindkettőben.
Futáshoz is ajánlott a jó cipő, 20-30 eFt és 1000km elvileg, de 2000-nél tényleg nem bírnak többet.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#109906) StLui válasza ROBERTOH (#109900) üzenetére


StLui
veterán

Tényleg érdekes ez a "nem merek használtat venni" Autónál, nagyon jó autószerelő is azt mondja, hogy átlehet a kocsit nézni de a motort is darabokra szedheted akkor is belefuthatsz sok bringa árába rejtett hibaként. Mégis rengetegen vesznek használt autót. Ráadásul az arányok is hasonlóak, kitolod a szalonból újként, és máris egy nagyságrenddel kevesebbet ér.

Imike és eladogeppc: ha ti egyszer autót akartok venni akkor mi lesz? ;]

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#109907) IMIIKE1998 válasza StLui (#109905) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

+1
Nekem nyolc éve van meg egy Tourney-s SixTeam, most csere érett a lánc, váltórugó, gumik, hajtás, de eddig jó volt. Persze én 60 kiló vagyok, így nyilván nem volt leterhelve, de ha vigyáz rá az ember, sokáig tart.

eladogeppc: Normális konditeremben nem szokták kiröhögni az embert. Ha már valaki rendszeresen sportol, tesz az egészségéért, abban nincs semmi szégyellnivaló.

[ Szerkesztve ]

(#109908) ROBERTOH válasza IMIIKE1998 (#109904) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Neked is köszi az infót, akkor még utána olvasok ennek a féknek ;)

109906:

Nyilván a kényszer viszi rá a legtöbb embert arra, hogy használt dolgot vegyen, vagy ha nem akar többet szánni rá. Szívtam már meg használt termékkel illetve a környezetemben is volt rá példa, ezért vagyok úgy vele, hogy inkább gyűjtögetek egy újra, amire van még garancia és vélhetően minden jól működik rajta, mint hogy vegyek egy használtat és egy hét után jöjjön elő egy rejtett hiba, és utána már hiába reklamálok az eladónál, buktam a bele fektetett pénzt...

ez a kedvenc aláírásom

(#109909) ZolkoW válasza ROBERTOH (#109908) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én csak nézek, milyen kincsek vannak az apróban relatíve kevés pénzekért, de igaz, hogy én is inkább kisebb tételekkel kockáztatok, meg 1-1 alkatrészen nem csak kevesebbet bukhatok, de kevesebb a hibalehetőség is. (kézbe veszek egy hajtókart, és kb. látszik, hogy jó vagy nem - igaz, hogy legtöbbször nem veszem kézbe, csak a csomagból kibontva :P )
Nomeg ahogy használt autónál is az értelmes ember eleve számol némi plusz költséggel, itt is játszik, hogy elhozod, és kapásból rá kell költeni kicsit..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#109910) jjeahh válasza StLui (#109905) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Nem sok, de pár ezer azért biztos van mindkettőben"
Szerintem ez a lényeg, én az elmúlt fél évben tekertem bele a montimba majdnem 3000-et nagyrészt terepen (sok mászás, sár, hó, por), így tavaly április óta ha jól számolom 4-ik láncot használom jelenleg :D . Igaz amivel vettem már használt volt... Szal annyira nem az számít szerintem, hogy hány éves, hanem inkább az, hogy mennyit tekersz és milyen körülmények között. Eladogeppc ha fogyni akar, akkor gondolom rendesen rá kell pörögjön, bár ehhez a részéhez annyira nem értek, nekem pont hízni volt nehéz :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#109911) StLui válasza jjeahh (#109910) üzenetére


StLui
veterán

Azért voltak szezonok, hogy egy órás 30km-es "szakad a víz rólam" sprinteket nyomtan Göd-Vác-Göd vonalon heti kétszer. Tehát több ezer van mindkettőben, és mindkét bringán még a gyári lánc van! Ráadásul életemben egy teflonos sprayt vettem, és azt is csak a jó 1,5 éve vett bringámhoz használtam el! Ehez mondjuk meg már még egy kis flakont is elcsepegtettem :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#109912) Runner_fxr válasza eladogeppc (#109813) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha mindenképpen használt, akkor valami ilyesmi, de persze ezeket is szakszerűen át kell néznie hozzáértőnek, máskülönben viszonylag sok pénz rá tud szaladni.

Trek
Corratec
KTM
Schwinn

[ Szerkesztve ]

(#109913) Napfénysüti válasza Toobee (#109874) üzenetére

Végre valaki kimondta. :R
Ugyanezt gondolom én is, ha a Hauser tetszik neki vegye meg azt max 1 év múlva ha nem bírja a techika majd vesz megint belőle egy újat. Kész ennyi nem kell túlbonyolítani.

Més que un club!

(#109914) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyeseknek mennyire nehéz megérteni,hogy mi is a szitu,pedig itt tapasztalt emberek próbálnak segíteni,akik gyakran már évtizedek óta és saját bőrükön tapasztalták ezeket a buktatókat.Hiába na,mindenkinek rá kell ébredni előbb vagy utóbb,hogy itt,a kerékpározás világában sem lehet sz@rból vaskarikát,mint ahogy sehol máshol.Van egy zsebmélység ameddig muszáj benyúlni mindenkinek aki rendszeresen kerékpározni szeretne,és ezt vagy most az elején,vagy aztán kicsit később megtennie :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109915) HEAHEA válasza Hasaggymeg (#109914) üzenetére


HEAHEA
tag

Olvastam az egykori BikeMag újságban egy találó mondást: „ Az alacsony ár miatt érzett öröm rövidebb ideig tart, mint a rossz minőség miatt érzett bosszúság.”

Van itt valakinek Funkier, Eltin, Spiuk márkákkal tapasztalata? Nézegettem kantáros rövidnadrágokat, legyenek tartalékban. Olyan 30-40 eurós áron vannak.
Ezeket néztem: Eltin Ribete Multidensity II,Spiuk Anatomic, Funkier Force Active

(#109916) flash- válasza ivana (#109769) üzenetére


flash-
veterán

aki 50 ér keres bringát lehet nem slx kell neki hanem heti pár órára valami kirándulós bringa (amire egy alivio-acera is elég), nem pedig strava komozásra. és hegyi versenyre..
de persze kivétel itt is ott is biztos van de a releváns talán ez..

én heti 150kmert tekerek trekkinggel magas intenzitáson és a Tourney hajtás(FC-M 171), acera váltással köszönöm bőven elvagyok:)
a bringával 4000 kilóméternél járok és a hajtás,váltás még mindig tökéletes pedig megyek emelkedőt bőven, és volt amikor 110kilósan terheltem ahogy bírtam...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#109917) IMIIKE1998 válasza flash- (#109916) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

"magas intenzitáson" Ez elég relatív.

(#109918) Bati0501 válasza flash- (#109916) üzenetére


Bati0501
őstag

Itt nem az slx rátukmálásáról van szó.
Hanem ennyi pénzért használtan már lehet ilyen szintűeket is találni, míg újonnan meg csak nagyon gagyik vannak.
"Nincs" ilyen összegnél aranyközép út.

(#109919) IMIIKE1998 válasza Bati0501 (#109918) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ennyiért valószínűleg én is használtat vennék, bár 200 k-ért már nem feltétlen mondjuk.

(#109920) Redneck


Redneck
veterán

Nem hagyott nyugodni a dolog, így telefonálgattam kicsit. Sajnos a forgalmazótól sem lehet már fehéret szerezni, és budapesti üzletekben sincs, csak 19-es ami nekem már túl nagy. Egy aszódi üzletet találtam ahol van. Ki is fizetném a +10 rugót érte, de ha bármi gondom van, 50km az üzlet, plusz buknám a kedvezményes árat a megrendelt alkatrészekre és kiegészítőkre.

Mekkora szívás. Pedig nagyon bejön a fehér. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#109921) trialboj


trialboj
őstag

First world problem :))

Még nem múlt el az újdonság varázsa, hogy racionális döntést tudjak hozni. Szerintem jól mutat a piros a bringán de nyeregcsövet akarok cserélni, és találtam belőle pont olyan árnyalatú piros és kék verziót is.

Piros vs kék

A kérdés hogy piros nyeregcső, stucni, kulacstartó, markolatgyűrű és pedáltengely elég ahhoz hogy szép harmóniában legyen, vagy úgy néz ki mintha csak rá lenne dobálva pár megmaradt alkatrész?

(Nyilván a kék verziónál repülne a piros stucni, a többi talán marad)

(#109920) Redneck

Nekem volt fehér bringám, többet tuti nem lesz, állandóan koszos, nincs az a pénz hogy még egyszer olyat vegyek. Egyből poros, a sár mindenhol meglátszik, ahol nem éred el könnyen idegesítő.
A kék szürke cube is megvolt már,(nem ez a modell) azt a színt annyira nem csíptem, mert az a szürke sokkal jobban mutat matt feketével, pl mint a fenti képen linkelt bringámon, de ettől függetlenül is sokkal szebb volt mint a fehér bringa. A fehér csak akkor brutál mutatós ha éppen lemostad, és még picit nedves, vagy épp szárad. De montinál ez ritkaság, vagy pontosabban nagyon rövid ideig tartó állapot.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109922) haiiro_o válasza Redneck (#109920) üzenetére


haiiro_o
tag

Szerintem szebb a szürke/kék..

(#109923) Füleske válasza TomMusic (#109858) üzenetére


Füleske
addikt

Köszi !
Még lenne kérdésem : a levegős telók miben jobbak a rugósoknál ? Ahogy nézem ahhoz külön telópumpa is kellene ?

(#109924) TomMusic válasza trialboj (#109921) üzenetére


TomMusic
őstag

Én is a kéket választanám.
Viszont ilyenkor szoktam örülni, ha valamiből csak 1 szín van, mert akkor nem kell ilyen döntéseket hozni. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#109925) jjeahh válasza Redneck (#109920) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem a szürke jobban bejön :D . Akkor most azt megvetted? Vagy egyiket sem?

trialboj: Ha a pirosat veszed, akkor kell egy piros cipő is, hogy harmonizáljon a dolog :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#109926) TomMusic válasza Füleske (#109923) üzenetére


TomMusic
őstag

Na ebben a kérdésben sajnos nem tudok nyilatkozni, nekem rugós telóm van. :B
Levegős telósok:: tessék segíteni a srácnak! :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#109927) trialboj válasza Füleske (#109923) üzenetére


trialboj
őstag

Mindenben, kb mint a hidraulikus és mechanikus tárcsafék, puhább, jobban mozog, bármilyen keménységre belőheted, súlytól függően. Könnyebb is sokkal, habár ez nem olyan lényeges.

A teló pumpa nem szükséglet, 1x beállítják neked a boltban, és onnantól azzal elvagy.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109928) Redneck


Redneck
veterán

Szerdán megyek a szürkéért, és biztos az is tetszik majd és szeretni fogom, de a képek alapján a fehér sokkal jobban tetszik. Ez van nem vagyunk egyformák.

Az eredetileg választott tavalyi fekete-kék sokkal jobban bejött, de megbarátkozom ezzel is. Gondolkoztam valami egyedi fóliázáson, vagy kék matricán. Valaki fóliáztatott már?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#109929) Hasaggymeg válasza Redneck (#109920) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

50 km még bringával sem távolság.Az anyagi buktát értem.A szürke kellene nekem is,francnak kell a figyelemfelkeltés,sok suttyó tolvaj csak a színe miatt dönt egyik,vagy másik mellett. :( .A tisztántartásról meg már leírtak mindent. Teszel rá egy kék kulacstartót,meg a villára egy kék rakshaksz felíratot az íbéjrű és te leszel a legmenőbb az utcában. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109930) Bati0501


Bati0501
őstag

Venzo márkát ismeri valaki?

(#109931) IMIIKE1998 válasza trialboj (#109921) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Szerintem piros jól mutat, de leginkább egy arany színű nyeregcső lenne az igazi.

(#109932) Redneck válasza Hasaggymeg (#109929) üzenetére


Redneck
veterán

Az én cross trekkinges felhasználásom mellett annyira nem lehet drámai a fehérrel sem, de persze egy kis erdei túra után elhiszem hogy látványosan szutykos tud lenni. A tolvajok kapcsán már kérdeztem a fehéret, de akkor nagyjából azt a választ szűrtem le hogy visznek azok mindent. Az biztos hogy hamarabb kiszúrnák mint a szürkét, de igyekszem nem őrizetlenül hagyni majd.

Egyedül a 10k felárral barátkoztam meg, de az 50km, az alkatrészek felára már nem éri meg. :N Így maradt a szürke, az eddig abszolút korrekt Bergusontól.

Végülis a következő kerékpárom még lehet világosabb színű.

Szerk:
30 fölött már aligha. Főleg egy rakshaxra matricázott Suntour villával. :C

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#109933) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Amúgy ma úgy bringáztam, hogy ahol jobb volt az út, ott megpróbáltam kevésbé görnyedni, gyakorlatilag az ujjaim végeivel fogtam a kormányt és szinte nem is fájt a hátam. Ez gondolom azt jelenti, túl nagy a reach, vagyis a kormányszár hosszú. Vagy nem feltétlen hosszú, csak rosszul van beállítva. Az a baj, hogy a bringán nem "rádőlök" a testsúlyommal a kormányra, hanem rágörnyedek. Legjobban így tudnám leírni.

[ Szerkesztve ]

(#109934) SirKero válasza SirKero (#109903) üzenetére


SirKero
őstag

Erre valaki :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#109935) IMIIKE1998 válasza SirKero (#109934) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Lengyel márka, elvileg nem rosszak monti terén, jjeahh fórumtárs ismeri.

(#109936) lsebestyen válasza SirKero (#109903) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia! Jó bringák a Krossok, de 100kg-hoz én merev villásat vennék, vagy ha mindenképp kell a teló, akkor az zsebbe nyúlósabb. Az olcsóbb villák nem tudnak ekkora tömeget megtartani. Valami fitness bringát néznék a helyedben, de én sajnos nem vagyok otthon a témában, a többiek hátha tanácsolnak valamit. Max összeg amit a projektre áldoznál?

(#109937) pc360 válasza ROBERTOH (#109908) üzenetére


pc360
addikt

Kényszer? Nemigen. Ha van 5 kilód egy gépre, akkor egy újonnan másfél millás darabot szerezhetsz annyiért, nyilván a megfelelő csekk után. Mindig megéri a járműveknél a használtazás, ameddig számít a pénz/minőség arány, ami egyébként az új gépeknél a legszarabb.

Aki új gépet vesz, az vagy nem ért hozzá, vagy a rászánt idő nem ér neki annyit, és így fizeti meg az árát. Az új cuccokat annak éri még meg megvenni, aki olcsón be tudja szerezni külföldről, vagy van nagyker bejárása. Az, hogy egy itthoni boltnak csak azért kifizessek 20-35%-al többet, mert megtette azt a hatalmas erőfeszítést, hogy kihozta nekem a nagykerből.... kösz, nem. Hülye lennék. Támogassa a bérleti költségét a f.om. Max elmegyek én érte Csepelre, vagy kihozza 1-2 nap alatt Németországból a futár, hogy aztán a Magyar Posta ülhessen rajta egy hetet, mindenesetre hozzájutok.

Most pl. nekem is van egy jó vázam és villám (Fox) eladó, és hiába tudom, hogy tökéletes állapotban, szervizelve van, az anno 280 ezres kisker árának a töredékéért tudom csak eladni, így az esetleges vásárló nagyon is jól jár vele majd.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#109938) Hasaggymeg válasza SirKero (#109934) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az ajánlható kategória. :K

Redneck...nem is a sártól lesz szutykos (pl.nejemé) hanem a kenésnél esetleg széfröccsenő kenőanyagtól,a láncvilla a lánctól,mindenhol a bowdenérinkezésektől és a kulacsból kicsepegő italoktól,melyektől konkrétan hányadék lesz a hajtóműtengely körül a váz,vagy egyszerűen az út porától is.Kényes a fehér,csak mikor tiszta akkor szép,egy gumicsere közben megfogod itt-ott,máris jöhet a mosás.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109939) zozyk


zozyk
addikt

Ma kapott a kis Kellys, kavicsot, domboldalt, de a sarazást azért kihagytam.
Jó választás a crosstrekking részemről. :) (holnap viszem vissza a 200km-es első szervízre)
[link]

(#109940) zoli03 válasza Runner_fxr (#109419) üzenetére


zoli03
őstag

Most kipróbáltam a Pike RC-t több tokennel. Eredetileg 3 volt benne, megvétel után pár km-rel kivettem kettőt, maradt 1, gondoltam jobb lesz nekem így. Kicsit feszesnek éreztem, a megindulása se volt olyan jó (30%-os SAG mellett). 400 km-t mentem vele, úgyhogy eléggé megszoktam. Most visszaraktam 2 tokent, így 3 van benne. Ugyanúgy 30% SAG-ot állítottam be, de olyan, mintha másik teleszkóp lenne. Nagyon finoman indul meg, a rugóút elején nagyon érzékenyen mozog, de felütni így sem tudom, marad kb 1 cm a rugóútból (korábban is ennyi maradt). Szóval most mondom azt, hogy nagyjából úgy mozog, mint ahogy előzetesen vártam :) . Mindenhol írják/minden videóban mondják, hogy nagyon sokat számítanak a telóban levő tokenek. Amíg nem próbálja ki az ember személyesen, el sem hiszi :) .

[ Szerkesztve ]

(#109941) trialboj válasza zoli03 (#109940) üzenetére


trialboj
őstag

De eredetileg is 3al kezdted, akkor hogy lehet hogy meglepődtél mikor 3al megint csudásan mozgott? :))

Amúgy engem is meggyőzött RUnner, már úton is vannak a kis műanyag cuccosok a rebahoz, nagyon kíváncsi vagyok ezzel is csodát tesz - É?!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109942) IMIIKE1998 válasza pc360 (#109937) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Használttal ha értesz hozzá, akkor is be lehet fürödni. Na meg vegyél fitness bringát Hajdú-Bihar vonzáskörzetében. Kb. nincs, tehát marad az új. Szerintem sokaknak nincs kedve kétszáz kilómétereket utazni. Nyilván megéri a használt, de azért van buktatója is.

[ Szerkesztve ]

(#109943) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Menyire kell aggódni ha az ülésemet a végálláson túl állítom?

Egy Selle Italia X1-ről lenne szó, nincs nagy súlyom, szerintetek ilyen miatt törhet el a pálca? Elvileg FeC ötvözet az anyaga. (High strength and flexible carbon-iron steel alloy, ø 7 mm)

[ Szerkesztve ]

(#109944) Redneck válasza Hasaggymeg (#109938) üzenetére


Redneck
veterán

Már úgyis tárgytalan de megjegyeztem. :K A kék kulacstartós és matricás tippekért köszönet!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#109945) Hasaggymeg válasza zozyk (#109939) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Holasisakmi?! ;]

Vasinger...aszfalton nem,de terepen,ha váratlanul felüt és nem tudod kimozogni (merevfarúra gondolok) eltörhet a pálca.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109946) zoli03 válasza trialboj (#109941) üzenetére


zoli03
őstag

3-mal 1-2 kört mentem csak. Nézegettem a grafikonokat, és mindegyik egyre több tokennel egyre progresszívebb mutat (az út elején is kicsit progresszívebb). Így gondoltam ha kiveszek 2-t, jobban fog mozogni az út elején is. Pedig a gyakorlatban nem így van, mert több tokennel lecsökken a légkamra mérete, így a nyomás is csökken a teleszkópban, vagyis finomabban kell mozognia. Persze a végén nagyon progresszív lesz, de az engen nem zavar.

(#109947) Vasinger! válasza Hasaggymeg (#109945) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De terepen ha akkor bukkanó van akkor azt úgysem ülve közelítem meg, hanem állva vagy görnyedve, tehát az ülés tehermentesítve van. Kicsit most rágódok mert a szerviz után előrébb lett tolva, de így kényelmetlen.

Esetleg szélesebb kormánnyal vagy hosszabb stucnival kéne próbálkozni? :F A vázmérettel nincs baj.

(#109948) zoli03 válasza Vasinger! (#109947) üzenetére


zoli03
őstag

A jelölésen túl toltad? Még egyenes a pálca? Én nagyon sok nyergemet használtam úgy, hogy a jelölésen túltoltam, de még egyenes volt a pálca. Egyikkel sem volt gondom. Több ismerősöm is használta/használja így, nekik sem volt gondjuk soha.

(#109949) jjeahh válasza Vasinger! (#109947) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egy olyan nyeregcső, ami nem hajlik hátra?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#109950) gabro0 válasza IMIIKE1998 (#109942) üzenetére


gabro0
őstag

Egy egész napot buszoztam csak a vázamért :U Nem érdekelt hol van, az számít kitől és milyen állapotú. Csak kifogás ez a nem értek hozzá, meg nincs a közelben. Ha kell valami, megoldod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.