Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96401) zeus_2k14 válasza DUB Inc. (#96400) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

ezzel földes úton nem igen tudok menni igaz? :D

[link]

(#96402) Runner_fxr válasza zeus_2k14 (#96401) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha teszel rá egy cross külsőt akkor igen.

(#96403) DUB Inc. válasza zeus_2k14 (#96401) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Kérdés mennyire gyorsan akarsz... Én ma mentem a Speederemmel jó kemény hepehupás földúton, a fiúk MTB-vel tolták, nem maradtam el. nem volt probléma, lehetett kezelni a dolgot, de a bicajt azért a por és mocsok miatt sajnáltam...

(#96404) DUB Inc. válasza Runner_fxr (#96402) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

38-as van rajta, szerintem az már elmegy.

(#96405) zeus_2k14 válasza DUB Inc. (#96403) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Hát nemigen tudok dönteni.. leírom pontosan mi a helyzet :D

Régen én BMX-eztem tehát sokat bicóztam még 9-14 éves koromig kb. Utána elmentem középsuliba, aztán nem igen tekertem már. Utána lett jogsim, na akkor meg már végképp nem :D Csak havi szinten 2x kb :D Semmi több :D Most történt velem egy baleset 1 éve már lassan. A térdembe megnyúltak a szalagok, vizzel telt fel. Megmütöttek , az orvos javaslata az, hogy tekerni kellene napi 3-4 km-ert gyógytorna melett. Munkámbol kifolyólag nem mindig tudok elmenni tekerni, ezért vettem egy görgőt, amire majd felrakom a bicót és majd tekerek ( csak még bicóm nincs :DDD ).

Jövőre kifolyólag is akarok gondolni . Később tervezzük a barátosnéval hogy elmegyünk néha néha tekerni egyet hétvégente. Akár bakony , akár balaton, nemtudni még.

Tehát ez a helyzet :D

(#96406) zoli03 válasza Ciccuka (#96389) üzenetére


zoli03
őstag

Ugyanúgy Tourney hátsó vált van rajtuk, fék nem hinném, hogy gyengébb lenne, kép alapján mindkettőn szimplafalú alufelni van, (a Rockrideré legalább fekete), hajtókar, marokváltó ilyen kategóriában tök mindegy. De a Rockrider aluvázas, ez szerintem nagy előny, sokkal normálisabb teleszkóp van benne, városban még ér is valamit, meg a-head-es a fejcsöve, ami óriási előny. Az X-Fact biztos, hogy acélvázas, látszik a papucsán.

(#96407) DUB Inc. válasza zeus_2k14 (#96405) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Azt döntsd el, hogy milyen üléspozícióban szeretnél tekerni, tekintettel a térdedre. A linkelt Meridán állítható a stucni és ezen inkább a 90 fokhoz közelítesz a pozíciót nézve, míg egy fitness bringán inkább a 60, néha 45 fokban gubbasztasz. Általában...

(#96408) zoli03


zoli03
őstag

Képben van valaki ezekkel a kínai karbon országúti kormányokkal? Megéri megvenni? Vagy féljek, hogy mikor törik ketté alattam? Ezt a modellt néztem ki: [link]

Venni akarok egy karbon nyeregcsövet is, attól annyira nem félek, ha jól tudom, a fórumról használ is valaki ilyet. Abból ezt néztem ki: [link]

(#96409) DUB Inc. válasza Ciccuka (#96393) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Szerintem a marokváltó egy félresikeredett valami, én kerülném. A Dechatlonos bicajok nekem szimpibbek, az örök gari meg nem rossz dolog...

(#96410) ShiTmano válasza Runner_fxr (#96397) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Runner, nem tudsz ajánlani Ciccukának egy jó kis Bergamontot jóárasítva? :)
Végre egy csaj a topikban, ti meg könnyedén lerázzátok. :N

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#96411) zoli03 válasza ShiTmano (#96410) üzenetére


zoli03
őstag

Honnan veszed, hogy csaj?

(#96412) Toobee válasza rétisün (#96384) üzenetére


Toobee
veterán

A Kettler meg így néz ki gyárilag.

https://barbieripnk.hu/

(#96413) batagy válasza trialboj (#96376) üzenetére


batagy
őstag

Ok, kösz a tippet!
Úgy látom a Dec*thl*nos a minipumpához adnak vázra szerelhető tartót is.

:R

[ Szerkesztve ]

(#96414) DUB Inc. válasza batagy (#96413) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A LIDL-ben kaphatóhoz is adnak és az sem rossz. Kivéve a nyomásmérőjét... :)

(Te az AVX-es batagy vagy?)

(#96415) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, a montimon 29x2,25-ös Rapid Rob-ok vannak és kopottak már... az elsőn meg látok egy kisebb hasadást is és picit félek így köves úton ereszkedni, bár lehet semmi értelme. Jövőben mindenképp lecserélném tavasszal, de most elkezdtem agyalni, hogy talán most kéne, mert még 2-3 hónapot tekernék idén... és a nagy kérdés: ha most veszek rá új külsőket és a télen állni fog fűtött raktárban, az megviseli a gumit? El fog valamennyire öregedni vagy valami? Van esélye, hogy tavasszal veszem elő és kiderül, hogy kimúlt? Mert ha igen, akkor hanyagolom most a cserét...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#96416) Jester01 válasza zoli03 (#96408) üzenetére


Jester01
veterán

Venni akarok egy karbon nyeregcsövet is, attól annyira nem félek

Pedig szerintem azokon kicsit nagyobb a terhelés.

Jester

(#96417) parkr válasza Jester01 (#96416) üzenetére


parkr
őstag

súly lehet hogy nagyobb, de pl. sprintelésnél tuti többet kap a középen rögzített, hajlított kormány mint egy egyenes cső

(#96418) ShiTmano válasza zoli03 (#96411) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ciccuka név eléggé nőies meg rózsaszín női vázas bringának a képét tette ki. Azonkívül az avatarja is csajos. :U Szóval jó eséllyel csaj. Bízom benne, hogy (ahogy Torrente mondaná) "semmi b*zulás" nincs benne.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#96419) zoli03 válasza Jester01 (#96416) üzenetére


zoli03
őstag

De az erőhatás egész más irányú. Ott gyakorlatilag tengelyirányra merőlegesen kapja az erőhatást, kormánynál meg merőlegesen kb.

(#96420) Ciccuka válasza zoli03 (#96406) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nézd meg jobban:
Schurman YAK-19 double-wall vs. B'Twin Alloy single-wall wheel
váltó1 vs. váltó - nem egyformák
Promax V-fék vs Noname V-fék

A villában viszont igazad lehet: HL CH-327 (rejtély minek lehet a fantázianeve?) vs. Suntour XCT 80mm
és a kormányfejben.

Lehet ez is aluvázas valójában csak elírták.

DUB Inc.
Én már nagyon megszoktam a marokváltót.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96421) batagy válasza DUB Inc. (#96414) üzenetére


batagy
őstag

Igen, az AVX-en is batagy vagyok.
PÜ-t küldtem.

[ Szerkesztve ]

(#96422) Ciccuka válasza Ciccuka (#96420) üzenetére


Ciccuka
veterán

HL CH-327 107mm úgy tűnik ez valami kínai márka: HL CORP (SHENZHEN), valaminek koppintása lehet.
Ezeket összevetve lehet így már nem is annyira jó ajánlat az a kerékpár, de a Rockrider 340 sem fenékig tejfel.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96423) Kickass válasza jjeahh (#96415) üzenetére


Kickass
őstag

Normálisan tárolod semmi baja nem lesz, vedd nyugodtan.

(#96424) 6030D válasza jjeahh (#96415) üzenetére


6030D
Ármester

Semmi baja nem lesz. A nap teszi tönkre. Sokat mész, előbb fog elkopni, mint elöregedni. (5 év vs 5-6000 km)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#96425) DUB Inc. válasza 6030D (#96424) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Pont a naptól kell óvni tároláskor. Ha nem olyat vesz, ami 6 éve porosodik valamelyik raktárban, hanem max. 1-2 éves, akkor az napfénytől védett helyen tárolva átvészeli a telet, semmi baja nem lesz.

(#96426) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Bocs, félreolvastam az írásodat.. .)

(#96427) Runner_fxr válasza DUB Inc. (#96404) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha sima felületű, akkor az kanyarokba csúszós lesz. Elég a 35-ös is, ha van valami bütykös mintázat rajta.
Azzal már jobb minőségű föld utakon el lehet gurulgatni.

ShiTmano: Dehogynem! Nagyon szívesen intézek én Ciccukának egy jó minőségű Bergamont kerékpárt, de sajnos a 180 ezres árból nem tudok 50-et csinálni, akármennyire is szeretném akciósan adni. :)
Ő más árkategóriában nézeget, arra nem tudok Bergamont-ból alternatívát.
Én ezt ajánlanám:
Bergamont Helix 5.0 Lady

[ Szerkesztve ]

(#96428) zoli03 válasza Ciccuka (#96420) üzenetére


zoli03
őstag

A képen nem duplafalú felni van. Testbikeon is írják, hogy valaki szimplafalúval kapta. A váz biztos, hogy acél, az életemet tenném rá. Ha neked annyira fontos, hogy Promax fék legyen rajta (mintha az olyan sokat számítana), meg hogy egy fokkal jobb a váltó, akkor vegyed az X-Factot. Attól még a váza meg a telója szar marad, a telót esélyed sincs normálisabbra cserélni.

(#96429) jjeahh válasza Kickass (#96423) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& 6030D: Kösz! :R :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#96430) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#96356) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kafa! :K

(#96366) Örni ...az nem is olyan egyértelmű,hisz ninél egyenesebben ülsz,annál kisebb a terhelés a kezeiden és nagyobb a gerinceden.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#96431) Hasaggymeg válasza ivana (#96390) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig a kocsmába sem ártana! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#96432) Hasaggymeg válasza Jester01 (#96416) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1 Mind2 alkatrész az a kategória mely ha törik jó eséllyel megsérülsz.Azért a pár grammért biztos nem kockáztatnék. :(

(#96415) jjeahh...nekem is figyel 2db Race King a szekrény tetején,az nem pár hónap alatt évődik meg,főleg akkor nem ha napfény és nagy hőmérséklet-különbségektől védve van.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#96434) jjeahh válasza Hasaggymeg (#96432) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R Ma bemegyek akkor a boltba, remélem találok rapid robot.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#96435) trialboj válasza zoli03 (#96408) üzenetére


trialboj
őstag

Kínai karbon szarokat hagyd meg szerintem kínának. Semmit sem érnek, nevetségesen olcsók, és ez tökéletes magyarázat miért életveszély onnan fontos alkatrészt venni. Ha 20$ból meg lehet csinálni, akkor vajon miért 120$ egy bármilyen valós márka?

Vettem én is egy carbon nyeregcsövet hogy kipróbáljam, tényleg van-e bármi rezgés elnyelő képessége. Megjött hamar, és tényleg jó minőségű meg szép meg kva könnyű, de elbarmolták a méretet, https://drive.google.com/file/d/0Bx5T2DGTHWyTVGxsOUxmRXNlVTg/view?usp=sharing és így tiszta erőből megszorítva is kotyog a vázban, mert a cső alja nincs minek nekitámaszkodjon.

Ha nagyon szeretnél carbon cuccot a bringára, vegyél egy kulacstartót, az viszonylag olcsó.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#96436) Hasaggymeg válasza trialboj (#96435) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy versenyző,aki éppen törött bokával feküdt kórházi ágyán nekem azt mondta egyszer,hogy volt karbon vázakat készítő gyárban és azt mondták neki azért drága még mindig a karbon mert tesztelés után sokat visszadobnak,amit aztán nem lehet újrahasznosítani.Arról nem is beszélve,hogy egy termék készítésénél akár harmada is hulladékként végzi,annyi leesik belőle.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#96437) trialboj válasza Hasaggymeg (#96436) üzenetére


trialboj
őstag

Én is erre próbáltam utalni, az olcsó dolgok általában azért tudnak jóval olcsóbbak maradni az eredeti terméktől, mert lespórolják a marketinget (ezt ugye megoldja a nevetségesen alacsony ár) és ami a legfontosabb, kihagyják azt a buta és fölösleges lépést hogy minőségellenőrzés.

Így lehet hogy amúgy jó cuccot árulnak, de 10/3 hibás, és ha te fogod ki, akkor jó esetben csak mérgelődsz, rosszban meg a kórházi ágyon elmélkedsz, hogy mekkora balfék voltál.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#96438) zoli03 válasza trialboj (#96435) üzenetére


zoli03
őstag

Pár hete linkelték, amikor egy nagyobb versenyen azért esett valaki, mert eltört a kormánya: [link]. Nem hinném, hogy kínai kormányt használt volna. Most ezek után miért bíznék a márkásban. Ha leveszed a kisker, nagyker használt, az ÁFA-t, már sokkal kisebb különbség, és akkor még ott van a gyártó pofátlan haszna. Most vettem pl karbon hézagoló szettet, Kínában 2 USD, német webshopban meg kb 6x annyi. Aztán abban tényleg nincs semmi bonyolult, elrontani se igazán lehet, mégis pofátlan áron adják.

(#96439) StLui válasza trialboj (#96437) üzenetére


StLui
veterán

Sajnos annak ellenére, hogy olyan eszközt amin az életem, testi épségem múlhat, nem mernék kínából rendelni, én is azt gondolom, hogy minimálisan vagy nagyobb biztonságban egy márkás cuccal, de van hova menned reklamálni legalább, akár kártérítést kérni esetleg.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96441) trialboj válasza zoli03 (#96438) üzenetére


trialboj
őstag

Szerintem most bután/leegyszerűsítve gondolkodsz. Ha rendesen utána nézel biztos vagyok benne hogy 10+ kínai hibás termékre jut max 1 db megbízhatóbb márkás hiba.

Illetve fölötted le is írták, ha egy pl sixpack kormány törik el, akkor annak van valamilyen képviselete, visszaviszed a boltba, talán történik valami. A hézagoló, meg szarv, és hasonló harmadlagos alkatrészek annyira nem vészeszek, szerintem. De egy kormány, pipa, pedál, első villa, stb ha rosszkor adja meg magát, menthetetlenül zakózol.

Én továbbra sem ajánlom senkinek, még ha nagyon bátor akkor sem, hogy a fent sorolt alkatrészeket olcsón kínából szerezze be. Ez szerintem még a nem hordok sisakot meg engem úgysem ütnek el, elvénél is rosszabb, mert ott valamennyire mégis tudsz vigyázni.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#96442) Hasaggymeg válasza trialboj (#96441) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyetértek,már herótom van ezektől a kétforintos sz@roktól,melyeket garancia és minőségellenőrizés nélkül büntetlenül árusíthatják mindenhol! :((( ...és persze attól is,ahogy a hiéna képviseletek túlárazzák az eredeti termékeket,ugyebár. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#96443) Toobee


Toobee
veterán

FSA K-Force karbon szettért mennyit adhatok? Az eladó elmondása szerint eredeti, hibátlan állapotú és nem igazán volt használatban. Kaptam róla képet is.

https://barbieripnk.hu/

(#96444) Örni válasza Hasaggymeg (#96430) üzenetére


Örni
senior tag

Itt van egy jó cikk a témában, a nyaki csigolyák sem szeretik, csak óvatosan!

[link]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#96445) Hasaggymeg válasza Örni (#96444) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem be is állt a nyakam tőle,de azt tanultam,hogy nem kell folyton hátracsapott fejjel az utat bámulni,inkább hajtsd lentebb fejed és szemed fordítsd ki,meg aztán időnként és ha az útviszonyok is engedik,engedd le fejed pihenni.Továbbá kéz nélkül menni,vagy kiállni is jó más nyaktartások alkalmazására is egy-egy kicsit.Derékfájós is vagyok,de gyakran volt olyan,hogy menni már nem igazán,bringázni viszont annál jobban tudtam. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#96446) Örni válasza Hasaggymeg (#96445) üzenetére


Örni
senior tag

De a kormányt még véletlenül sem állítod magasabbra? :D

Nekem a városi bringák pozíciója a legkényelmesebb, viszont bénán néznek ki :) Így hát marad az állítgatás a crosstrekkingen :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#96447) StLui válasza Örni (#96446) üzenetére


StLui
veterán

Terepen nem opció a trekkinges kormányállás

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96448) Örni válasza StLui (#96447) üzenetére


Örni
senior tag

Porckorong bántalmakhoz meg a terep nem opció :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#96449) zoli03 válasza trialboj (#96441) üzenetére


zoli03
őstag

Múlt héten linkelték az elrepedt Cube vázat, ismerősöm KTM össztelósának a hátulja tört el, ugyanilyen típust láttam törötten aprón hirdetve, nekem 1 nap után letört a csavar feje a Radon biciklim nyeregcsőbilincsében (szerencsére nem menet közben), szóval én nem igazán hiszem, hogy sokkal több időt szánnak tervezésre, meg a minőségbiztosítást se veszik annyira komolyan, mint itt néhányan gondolják. Biztos vagyok benne, hogy a kínaiak még annyira se veszik komolyan, de nekem úgy tűnik, hogy a nagy márkák se igazán.

(#96450) Chiftain válasza Ciccuka (#96422) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Szia.
Speciel én egy rockrider 340 bringát hajtok, most vettem nyár elején. Kezdetnek vettem mivel újra visszaültem a nyeregbe. Eddig 1100 km van benne.
Szimpla falú alufelnivel adják, a hátsó csere volt nekem 3 hét után, mivel városba is és erdőbe mindenféle kitaposott és nem kitaposott ösvényeken is használom. A duplafalú csak jobban bírja bár azóta már abban is 8-as van. A hátsó váltó teljesen jó egyenlőre, bár ez a markolatváltós dolog nem nyerte el a tetszésemet. Az első váltó lefelé jó fölfelé szörnyű, de együtt lehet vele élni. Az első teleszkóp 80mm. Vagyis ennyit írnak rá, 40 ebből meg is van, talán 50 is de arra pénzt nem tennék. Hajtómű nem kattog nem recseg nem esik le, pedig műanyag, viszont meglepően masszív. A pedál is műanyag, az viszont messze túlszárnyalta a várakozásaimat. Teljesen jól tapad, menet közbe nem csúsztatod rajta arréb a lábfejed. (Igen tudom hogy vannak sokkal jobbak is, de kinézetéhez, árához képest jobb sokkal, mint amire számít az ember). Nyereg, elsőre a valaha volt legrosszabb nyereg címet odaadtam volna neki gondolkodás nélkül. Aztán elkezdtem állítgatni, most előre fele lejt egy kicsit, párnázott gatyával így használható. Ja fék, lehet hogy noname, lehet hogy gyenge, de eddig mindenhol megálltam vele időben pedig a Mecsekről egyes helyeken lehet jönni 50 felett is akár. Soha 1 pillanatra se éreztem hogy kevés. Biztosan van ennél jobb, erősebb, de ez is megállítja a biciklit, és végső soron ez a dolga
Örök garanciás a váz, ami ennyiért nem rossz sztem, illetve fél éven belül visszalehet vinni ingyenes beállításra. Meg vagyok vele elégedve teljes mértékben, teljesen vállalható az összeszerelési minőség, masszívnak néz ki és az is. A ~80 kilóm nem extrém igénybevétel neki. Nem recseg ropog vagy nyikorog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.