Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96751) eeXaa válasza IMIIKE1998 (#96680) üzenetére


eeXaa
addikt

tedd le az ülést olyan alacsonyra hogy amikor függőlegesen áll a hajtókar, az alul lévő térded meg tudd hajlítani... tehát az kinyújtott láb alsó állásban teljesen rosz.

(#96752) Örni válasza 6030D (#96744) üzenetére


Örni
senior tag

Én azokra a hírekre szoktam felkapni a fejem, hogy nettó 200 ezer az átlagfizetés és most a legalacsonyabb a munkanélküliség :DD

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#96753) Strezi


Strezi
őstag

Hétfő estig 21% kedvezmény van bicajozz.hu oldalon, minden bringára(a már meglévő akciókon felül) ...
Ha esetleg valaki venne komplett gépet ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#96754) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok,

segítséget szeretnék kérni a barátnőmnek.
Most szeretne venni tracking biciklit, max 120.000 ft-ért.
Hosszú időre venné, illetve jelenlegi célja a Balatont körbe tekerni.
Rövid távra is használná természetesen, tehát bolt, vagy a szomszéd falu-város stb.

Előre is köszi. :R

(#96755) inifini válasza Runner_fxr (#96741) üzenetére


inifini
tag

Sokan nem így látják, ezért is van a tömeges elvándorlás, amiből adódik a munkarőhiány...

(#96756) inifini válasza rétisün (#96742) üzenetére


inifini
tag

Nekem volt fitnessem, de a jelenlegi outi sokkal kényelmesebb. Folyamatosan tudom változtatni a fogást a kormányon, így a pozícióm is változik, lassabban fárad el a felsőtestem, nyakam.

(#96757) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Van nekem egy görgős padom. Érdemes hozzá venni speckó gumit, vagy elég ha az utcai gumival rakom rá a bicót?

A bicó egy Genesis Speed Cross SX 4.7

(#96758) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

2 kérdésem lenne a gurukhoz:

1. télen görgőzéshez ez mennyire ajánlott és kell-e még mellé valami eszköz? bike-speed-cadence-szenzor

2. mennyire jól használható eszköz még és jó-e érte ez az ár?

Garmin Forerunner 610 HRM
35 550,00 Ft

túrázás és kerékpározás amire használnám...

köszönöm

gergo07: igen ajánlott, mert a sima gumi hamar tönkre megy....

nekem ez van

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#96759) zeus_2k14 válasza padi68 (#96758) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

oké, de nagyon még nem értek hozzá :D Nekem a gumimon 700x32c van. Ez az enyémre jó akkor?

(#96760) inifini válasza zeus_2k14 (#96757) üzenetére


inifini
tag

Ajánlott, mert hamar elkoptatja a gumit.
Vannak speckó edzőgumik, de egy alap is jó rá szerintem, ami pár ft-ba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#96761) ZolkoW válasza zeus_2k14 (#96757) üzenetére


ZolkoW
őstag

párom 26-osát próbáltuk aszfaltos gumival,mert ahhoz nem vettem görgős külsőt, középen tök síma felület,mégis zajos volt,mert az oldalán volt némi barázda.. kopásról nem tudok nyilatkozni, de rendes kék (legalábbis a schwalbe olyan) görgőzős külsővel sokkal csendesebb.
szerk: rákerestem a gumira, valójában elég keskeny a síma rész, de összefüggő. az nem erre való,na - lehet,hogy országúti gumival okés lenne, de ahogy mások is mondták,jobban kopik.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#96762) zeus_2k14 válasza ZolkoW (#96761) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Az mind oké, de én hol kapok 700x32c-s külső gumit görgőhöz?

(#96763) padi68 válasza zeus_2k14 (#96759) üzenetére


padi68
senior tag

nekem is 700-as van

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#96764) ZolkoW válasza zeus_2k14 (#96762) üzenetére


ZolkoW
őstag

én bike24.de-ről rendeltem, de szerintem létezik itthon is, még ha nem is gyakori. most nem megyek le ellenőrizni,de úgy emlékszem,az enyém is ekkora (vagy 35-ös)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#96765) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

ja oké. Olvasgattam neten , hogy alu vázat meg tud hajolni görgözés közben. Mennyire igaz? Nem igen akarok egy 200k-s bicót meghajlítani :/

(#96766) ZolkoW válasza zeus_2k14 (#96765) üzenetére


ZolkoW
őstag

ott inkább a fáradásos törésre gondolhattak, állítólag tényleg igénybe veszi az aluvázakat.. én az acéllal nem nagyon aggódom :) amúgy tényleg jó ötlet lehet erre beszerezni egy régi bicót fillérekért.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#96767) zeus_2k14 válasza ZolkoW (#96766) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Mindkettő kerékpárom alu vázas. Egyik MTB másik Cross.. Szerintem tárgytalan, bicót nem veszek ez miatt :D Inkább tekerek kint a hidegbe :D

(#96768) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon szimpi ez a Giant Contend kerékpár. Így is 30% engedmény van rá, de ebből hétfő estig lejöhet még 21% tehát 160 így a bicó.. :Y Szerintetek?
Másik dolog hogy nem vagyok egy nádszál alkat, 180 cm / 96kg. Kibírna engem?

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#96769) hegyimorc válasza 3shae (#96768) üzenetére


hegyimorc
senior tag

180 centivel akarsz XS méretű bringát venni? :F

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#96770) 3shae válasza hegyimorc (#96769) üzenetére


3shae
aktív tag

Ja hogy itt van a kutya elásva.. Hiába a technikai adatoknál feltüntetett méretek (van minden méretben) az akció csak az xs-re vonatkozik. :F

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#96771) McAdam6


McAdam6
tag

Mondjatok légyszi pro/kontrát egy Csepel Spring 200-ra (140k körül akcióban).

(#96772) Strezi válasza 3shae (#96770) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, szerintem csak készletes bringákra vonatkozik...
De, lehet hogy érdemes beszélni velük holnap, hátha ;)

Én az SL2 Disc - et néztem ki, de nem tudom hogy ez milyen méretű lenne, illetve lehet. Ugyan nekem XL-t ajánl, de nem szeretem a nagy vázakat, szóval L-es is jó lehet a 192 centimhez...

Vagy esetleg ez a TCR Advanced 2 jó vétel lenne (alig használtan) 350-ért :F

Esetleges észrevételeket megköszönöm :R

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#96773) Runner_fxr válasza Red_Bull (#96750) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha a többiben nem is, de ebben mondjuk igaza van. Itt vissza is lehetne kérdezni, hogy te mire alapozod az ellenkezőjét? Mármint, hogy nálunk nem jobb a közbiztonság mint a környező, liberális, bevándorláspárti országokban. Ez csak az nem látja aki nem akarja.

(#96755) inifini: Ezt most nem teljesen értem, pont ezt írtam, hogy az elvándorlás miatt van a munkaerőhiány.

(#96749) dunkel: Szerintem ez a Gravel vs. CX nagy erőltetett. Kb ugyan az mind a kettő, leszámítva a kormányt.

[ Szerkesztve ]

(#96774) parkr válasza Strezi (#96772) üzenetére


parkr
őstag

L-es elég lesz szerintem. ezek a kompakt vázak kicsit máshogy vannak méretezve (felső cső hosszabb). legalábbis a TCR-nál.

[ Szerkesztve ]

(#96775) StLui válasza Runner_fxr (#96773) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem ő semmire nem alapozza, mert nem is állította, és ez nagy különbség.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96776) Runner_fxr válasza StLui (#96775) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

De ettől még elég abszurd ezt megkérdőjelezni. Inkább erre utaltam. Látjuk mi történik.

(#96777) StLui válasza Runner_fxr (#96776) üzenetére


StLui
veterán

Nem tudom mire gondolsz, van valami statisztika ?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96778) Vasinger! válasza Runner_fxr (#96728) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a vicc, hogy bár ez valóban inkább még csak AM kategória, de mégsem éreztem azt sehol, hogy elfogyott volna a rugóút. Teljesen máshogy viselkedett mint egy hasonló rugóúttal rendelkező, alsó kategóriás gép, kvázi nem is nevezném őket egy kategóriának.

A motorok erősségével kapcsolatban én csak a saját tapasztalataimat írtam le, lehet ez nem így van, Te biztos többet próbáltál mint én. Annyi biztos, hogy a Shimano szerintem nagyon eltalálta ezt a dolgot, bár ehhez fontos tényező, hogy a gyártó is közreműködjön és egy hullámhosszon legyenek minden téren.

A szemüveg egyébként jó volt, kicsit mintha nehezen akarna kivilágosodni (ahhoz képest mint amire én gondoltam) de szerintem lesz gond vele. Még barátkozom :)

ui.:

Látom Runneren kívül sikerült mindenkinek megragadnia a lényeget a hozzászólásomnak :D

(#96779) StLui válasza Vasinger! (#96778) üzenetére


StLui
veterán

Imikét kivéve szerintem mindenkinek sikerült, nála nem értjük, hogy jött ez ide, és honnan vette ezeket

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96780) Runner_fxr válasza StLui (#96777) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az is van, nem is kevés, hogy a tömeges bevándorlás óta mennyit növekedett a bűncselekmények száma. Lehet velem van a baj, de a mai szintű, gyors információ áramlás világában, aki ezt nem látja az minimum szemellenzős. Persze erősen működik a cenzúra, meg a kettős mérce, de azért azt elég nehéz nem látni, hogy csak ez elmúlt pár évben mennyi terror cselekmény volt, ami szinte kizárólag a migrációval köthető össze.

Vasinger!: Persze, mert a motor és az akku miatt, ami középen, és lent van elhelyezve, kap a bringa egy olyan plusz stabilitást, amit a jóval könnyebb bringák aligha tudnak.

Ezt szerintem mondtam, hogy a fotokromatikus lencséknek van egy technológiai határa, ha full sötétbe teszed, akkor is kell neki pár perc mire kivilágosodik. Az azonnali reakcióra csak az elektromosságon alapuló megoldások képesek.

[ Szerkesztve ]

(#96781) Runner_fxr válasza StLui (#96777) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez már nagyon off, de ajánlom ezt a youtube csatornát a témában. [link]

[ Szerkesztve ]

(#96782) StLui válasza Runner_fxr (#96781) üzenetére


StLui
veterán

Hát igen, maradjunk abban, hogy ez nagyon off

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96783) inifini válasza Runner_fxr (#96773) üzenetére


inifini
tag

Én csak a jelenlegi banda dícséretét kérdőjelezem meg, mert ha olyan jó lenne, akkor nem az ő regnálásuk alatt nőtt volna meg olyan mértékben az elvándorlási arány...

[ Szerkesztve ]

(#96784) Runner_fxr válasza StLui (#96782) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem meg maradjunk annyiban, ha valaki ezek után sem látja a problémát, akkor ott van baj.

inifini: A kivándorlás azóta megy amióta beléptünk az EU-ba, az meg 2004-ben volt. Ez volt eleve az egyik oka annak, hogy bevettek minket, mert kellett a minőségi, olcsó munakerő. A másik meg az, hogy Ausztriában 2011-ben törölték el a munkavállalási engedélyt. Nem véletlen, hogy nőtt a kivándorlás.

Mindettől függetlenül én nem akarom magasztalni a kormányt, de úgy gondolom, hogy a sok rossz közül a kevésbé rossz.

[ Szerkesztve ]

(#96785) StLui válasza Runner_fxr (#96784) üzenetére


StLui
veterán

Akkor nyertél, ezt most jól megmondtad nekem :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96786) IMIIKE1998 válasza StLui (#96779) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ezt inkább nem kommentálom, mert megint kitiltással végződne...

(#96787) Runner_fxr válasza StLui (#96785) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én ezen sajnos nem tudok mosolyogni. Ez inkább szomorú. Egyelőre itt még sok víz lefolyik a Dunán, mire kiderül, hogy ki "nyer". De az biztos, hogy jelenleg nem a nemzeti érzelműeknek áll a zászló, legalább is EU szinten. Csak reménykedni tudok benne, hogy ez még változik. És többet tényleg nem akarok a témában szólni.

[ Szerkesztve ]

(#96788) StLui válasza IMIIKE1998 (#96786) üzenetére


StLui
veterán

Állítottál valamit, aminek én egy pontban amiről konkrét információm van, megkérdőjeleztem az valóságtartalmát, többek meg más állításaidat kérdőjelezték meg. 250 eur Ausztriában mindenkinek a felsőoktatás, ezt írtam arra, hogy szerinted évi 12 millió.

Nem nagyon értem erre miért kéne úgy reagálnod, hogy kitiltsanak.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96789) Hasaggymeg válasza motoflug (#96746) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igaz régebb voltam már ott,de Pedaloman az Újpest városkapu metróállomásnál.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#96790) smkb válasza Runner_fxr (#96773) üzenetére


smkb
őstag

Tévedés. Gravel vs Cx közt elég nagyok a különbségek.

Cx aggresszív, outis vázgeo, nem az endurance kategória, hanem inkább a comp. Gravel sokkal inkább a kényelmesebb vonal, sok esetben mtb irányba eltolva. Cxeken meredekebb a fejszög. Hajtásláncnál van a legnagyobb különbség. Cx esetén szűk áttételezés, rövid hátsó sorral, rövidkanalas hátsóváltóval, 36/46- os első tányérokkal. Mivel a hátsó sor max 28 as a cx eken, ezért rövid kanalas váltókat használnak gyárilag, így ha valaki jó hegymászóképességű bringát akar csinálni belőle, akkor biza cserélni kell a váltót, sort is. Cx-eken azért nem kell jó hegymászóképesség, mert a cx versenyek pár kmeres körök, amiken alig van szintkülönbség. A graveleken ezzel szemben közepes/hosszúkanalas hátsóváltó, széles sorral 32/34 nagy kerekekkel, elöl pedig kompakt 34/50 es, vagy már a direkt adventure kategóriájú hajtómű akár 30/46 os tányérokkal. Sőt, gyakran full mtb hajtáslánccal. Ezekkel az áttételekkel már fel lehet mászni egész sok helyen terepen csomaggal is. De pl nekem egy wolftooth roadlinknek köszönhetően 11-40 es XT sor van hátul 105 közepeskanalas váltóval párosítva. CX-eken szűkebbek a villatávok, mint graveleken. Cxen ha egy 40-es gumi befér, az már ritka, általában 35-ig jók. Graveleken már nem ritka, hogy gyárilag 29 es montifelnikkel jönnek ki 19mm belső szélességnél szélesebb felnikkel, 29er montigumikkal. Gravelekbe általában így a 650b road plus felnik is beszerelhetők. Graveleken gyakran vannak csomagtartószemek, akár a villán is, ezért is kell a jobb hegymászó áttételezés, és kényelmesebb üléshelyzet, mert sokan túrázásra használják. Úgyhogy a gravel sokkal közelebb van egy mbt/cross bringához mint a cx.

(#96791) Runner_fxr válasza smkb (#96790) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Biztos igazad van, én annyira mélyen nem ástam bele magam ebbe a gravel témába. Én itt elsősorban a váz geo-ra gondoltam. És jó pár gyártónál a gravel és CX vázak között nem igazán van számottevő különbség.
De az igaz, hogy láttam már pár olyan bringát, amit gravel-nek hívtak, de inkább egy 29"-es montinak nézett ki, kos kormánnyal. :)

(#96792) #27813376 válasza inifini (#96783) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ha nem lene ez a látványos gazdagodás a bandatagok között, el is viselném őket, de így... :o

(#96793) inifini


inifini
tag

Ma is volt egy kis tekergés:
[kép]

(#96794) 6030D válasza ZolkoW (#96761) üzenetére


6030D
Ármester

(#96795) Strezi válasza #27813376 (#96792) üzenetére


Strezi
őstag

Pontosan, nekem is ez vágja ki a biztosítékot! Meg a teljes hatalomátvétel a közmédia felett. A szocik loptak, hazudtak (melyik politikus nem??) de mindenki gondolhatott amit akart.
Fiataloknak mondom, a jelenlegi rendszer a 89-előtti meglepően pontos mása kezd lenni + nagymagyar öntudat...

Ami meg a külföld v. hazai témát illeti, én kétlaki vagyok és sok a pro és kontra. Mondjuk nem véletlenül nem angliában élek az ottani fizetésemből ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#96796) Strezi válasza 6030D (#96794) üzenetére


Strezi
őstag

AztaQ! Durva a falravetett anyag :Y

Lassan nem egy éve voltunk együtt tekerni ott?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#96797) Runner_fxr válasza Strezi (#96795) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én ezt a nagy médiaátvételt nem látom. Inkább azt látom, hogy kb most van kiegyenlített szinten, és ez szúrja a liberálisok szemét.

Ez a lopás meg olyan dolog, hogy az átlag ember szempontjából szerintem teljesen mindegy, hogy épp melyik párt gazdagodik. Bár az ország jelenlegi gazdasági szintje mellett inkább az rajzolódik ki, hogy az előzőek loptak többet.

(#96798) ZolkoW válasza 6030D (#96794) üzenetére


ZolkoW
őstag

na igen.. kemény :) a kék por sokkal vékonyabban lepett be mindent,mikor használ(gat)tam.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#96799) IMIIKE1998 válasza Runner_fxr (#96797) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

+1, bár nyilván a jelenlegi sem hibátlan, de mondjon valaki jobbat a jelenlegi palettán, ahol nem csak a nagy szavak mennek. Legalább nincs vizitdíj az orvosnál, és nem terveznek allamcsődöt jelenteni, mint a 2000-es évek elején az elődök.. :)
Mostanság nem jót, hanem kevésbé rosszat lehet választani.

[ Szerkesztve ]

(#96800) 6030D válasza Strezi (#96796) üzenetére


6030D
Ármester

Nov 5. Akkor is fáztam lefelé, most is. :D Gondolkodtam azon a téli kabáton, kell-e, de reménykedtem, hogy elég a 3 réteg. Felfelé napsütés, leizzadtam, tető előtt köd, lefelé cidri. Utána jött fél óra várakozás a kocsival érkezőkre, majd a családi tekerés nyugalmi pulzuson. Nem volt meleg. :DDD

IMIIKE1998: nincs vizitdíj, ha van időd várni. ;) A június 2-i sérvemmel a héten csütörtökön voltam tb-s MR-en. Kiváncsi vagyok mit mutat. Így 2000 km után..

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.