Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96301) #27813376 válasza jjeahh (#96290) üzenetére


#27813376
törölt tag

Azt hiszem 2020 után valahogy. Majd lefotózom és teszek fel képet, hogy melyik változat van nekem. Nagyon drága (16.000ft...), de muszáj volt megvennem, kell.

Huba.dmeg, szerencsétlent jól megrágta :((

[ Szerkesztve ]

(#96302) Hasaggymeg válasza jjeahh (#96300) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Neked tényleg érdemes volna venni egy kürtöt,vagy amolyan elektromos piezo hangriasztót.Én azt tenném,nem hiszam annak időnkénti megszólaltatásával volna medve mely mégis beléd botlana.Persze esőben,szürkület-hajnal,meg éjjel felejtős az erdőben bóklászni,olyankor aktívabbak a vadak,vagy éppen nem hallanak,éreznek az eső miatt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#96303) jjeahh válasza Hasaggymeg (#96302) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak nem tudom ilyesmit hol találok kis méretben. Amúgy lehet attól sem ijednének meg, ha már bejárnak rendszeresen a városokba, sőt Tusványos fesztiválra is bejártak kukázni :DDD . Hétfőn mindenesetre úgyis benézek a helyi vadászüzletbe, mert kéne valami jó nadrág, oszt megkérdem ők mit ajánlanak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#96305) StLui


StLui
veterán

Sajnos elmarad a pedálteszt, bal bement rendesen, jobb elakad 1-1,5 meneten belül, nem merem erőltetni imbuszkulccsal, régi pedál továbbra is simán bemegy kézzel, újon sem látok semmi rendelleneset a meneten, nem is értem :(
Ja és mindenféle képekkel ellentétben nincs rajta semmilyen felirat, dobozon sem, sehol, egy betű sem

bocs, szerkesztettem, de mégis dupla lett

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96306) makoss válasza DUB Inc. (#96291) üzenetére


makoss
addikt

Ennek amúgy ki lehet cserélni az első villáját rugósra?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#96307) Pttypang válasza -=RelakS=- (#96265) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen kb racsapsz egyet a cipovel es kesz a kiutogetes, lehet indulni :D

Everybody lies.

(#96308) Pttypang válasza IMIIKE1998 (#96284) üzenetére


Pttypang
veterán

Mit vartal, siksag, debreken mar csak ilyen de azert annyira nem tartanek tole, borsodban is lehet a falvaknal tekeregni, fura meg minden, de annyira nem veszelyes, csak eppen nem is szep...

Everybody lies.

(#96309) Hasaggymeg válasza jjeahh (#96303) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azok a fideszes medvék. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#96310) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

A péceli lejtőn kb 45-50es tempónál (nagyon rossz minőség, tele van apró lyukakkal gödrökkel) nem sikerült kikerülni egy nagyobb egyenletlenséget. A képen látni mi lett az eredmény. Még szerencse hogy nem robbant szét a gumi (szinte hihetetlen) és sikerült Gödöllőig eljutnom. Ki kellett kötni a féket, annyira fogott.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#96311) eeXaa válasza makoss (#96306) üzenetére


eeXaa
addikt

...mindent meg lehet csinálni, kérdés, van e értelme, ill. hogy megéri e? :D

(#96312) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Találtam egy Nos Shimano DX BR-M600 V fék szettet. Mindenhol azt írják, hogy BMX. Ez Trekkingre nem jó? Pont fekete piros a bringám, és ez nagyon passzolna.

ÜDv. :R

[ Szerkesztve ]

(#96313) Toobee válasza 3shae (#96310) üzenetére


Toobee
veterán

Gondolom ezt is fotóval együtt meg lehet reklamálni. Az autók sérüléseit is téríti a közútkezelő.

https://barbieripnk.hu/

(#96314) hm15 válasza makoss (#96295) üzenetére


hm15
senior tag

Ha Marathon MTB-t veszel, max nyomás 2-4.5bar, olyan kemény az nem lesz. 3,5-ön városban jól nyeli a hepehupás út bukkanóit. 5bar 26x1.75 után a 2.25 Schwalbe ugyanazon az úton úgy tűnik kijavították az aszfaltot. :)) Pedig nem.

(#96315) Zsolt74 válasza hm15 (#96314) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Fatbike-al minden egyenetlen út sima aszfaltnak tűnik. :)

Zsolt

(#96316) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi Somlyó, csak a szokásos rövid kör...

Ide merek menni egyedül is, mert sok a turista :D .
Amúgy a külsőmön van egy kb. 5-6mm hasadás, látszik valami belevágott, de teljesen nem vágta ki... egyelőre. Szerintetek így tekerjek nyugodtan vele, vagy vegyek új külsőt? Idén már nem akartam újat venni, a télen ne öregedjen az új gumi, amíg nem használom a montit...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#96317) #27813376 válasza Toobee (#96313) üzenetére


#27813376
törölt tag

Téríti... ja, ahogy épp kedve tartja. Nekem volt 2 ügyem, egyikre se fizetett semmit, csak az időm ment rá. Bejelentés után kijött egy kb. 20 éves "kárszakértő" és a helyszínen mondta h minden ok, majd jött a válasz hivatalos formába, hogy nem fizet mert már leszedtem a szar gumit és épp anyámnál volt a garázsba, szerintük meg ez nem életszerű. Menjenek a picsába.

(#96318) makoss válasza hm15 (#96314) üzenetére


makoss
addikt

Én konkrétan Schwalbe Marathon Plus SmartGuard MTB néztem ki a fentebb említett Neuzer biciklimre, még nem tudom milyen belsővel :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#96319) StLui válasza Hasaggymeg (#96282) üzenetére


StLui
veterán

Jól gondolom? (a képre írás a két sárgával körberajzolt területre vonatkozik)
Magas hegyen nincs semmi jó?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96320) 3shae válasza Toobee (#96313) üzenetére


3shae
aktív tag

Veszek másikat.. Tényleg nincs türelmem erőm energiám a reklamációhoz. Lásd az egyik választ :D

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#96321) StLui válasza StLui (#96305) üzenetére


StLui
veterán

Közben kipróbáltam még két pedállal, mindkettő bemegy a jobb hajtókarba, sőt ez a pedál is bemegy de csak a belső oldalról, de onnan simán.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96322) zoli03 válasza Strezi (#96276) üzenetére


zoli03
őstag

"Nem melegszik el, illetve ha melegszik is, egyre jobban fog szemben talán a szinteres betétekkel"

Akkor lehet én értek valamit félre. De szerintem azt mondtad, hogy a fémes Sram Guide betét nem melegszik el a szinteres betétekkel szemben.

(#96323) StLui


StLui
veterán

Ilyen volt röviden a technikai edzés Vácon :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96324) Toobee


Toobee
veterán

Ez a Kettler fitness bicajnak mennyire lehet jó választás? 20-40 km max, amit tekernék vele. Következő szezonban meló után heti 2-3 alkalommal. Sulyadatot nem nagyon találtam róla. Egyik helyen valami 14 kg-ot írnak, de soknak találom. A hétvégi bicajom alig több 13 kg-nál első teleszkóppal. Az ár egyébként jó?

https://barbieripnk.hu/

(#96325) Hasaggymeg válasza StLui (#96319) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen,ott van a kis karikában,az erdőcskében.Nem tudom milyen magas hegyre gondolsz. :F A váci edzés viszont jópofa! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#96326) StLui válasza Hasaggymeg (#96325) üzenetére


StLui
veterán

A térkép jelöli, látszik is a képen Csomád felé!

2-3 gyakorlat is volt ami első 1-2 próbára nem sikerült, utána meg ment simán, szóval fejlődést tapasztaltam! :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#96327) DUB Inc. válasza makoss (#96306) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ki.

(#96328) DUB Inc. válasza makoss (#96295) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Egy komolyabb trekking nyereg, komolyabb markolat. Az első kereket ne fújd maxra.

(#96331) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Na, sok volt a pálinka? :U

(#96332) deny330


deny330
aktív tag

Tényleg nem szoktál ilyen lenni Strezi. :F

(#96333) makoss válasza DUB Inc. (#96327) üzenetére


makoss
addikt

És milyenre lehetne?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#96334) DUB Inc. válasza makoss (#96333) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A nyereg mindig kényes téma, de erre a trekking nyergek közt nézelődnék a helyedben, azok közt van rugózott is, amely jól nyeli a hibákat. Sokkal jobb szerintem, mint egy rugós nyeregcső, ami az erőt is elnyeli tekeréskor. A megfelelő nyerget neked kell kikutatnod, mert egyértelmű ajánlást senki sem fog adni. Ha a boltban nincs lehetőség egy nyereg próbálására, akkor az sem rossz megoldás, hogy leteszed a nyerget egy székre és ráülsz, ki sem kell bontani hozzá. Ez azért nagyjából megmutatja, hogy mennyire illik a fenekedhez. Mivel gondolom kerékpáros gatya nélkül próbálod, így gatyóval még jobb lesz. Én nemrég így vettem egy Selle Italia nyerget és tegnap 120km után is teljesen rendben voltam alul. Annyit azért javaslok, hogy az elől túl széles nyergeket kerüld, dörzsölhet... Itt olvashatsz véleményeket: [link]

Markolatból egyértelműen ez, vagy ennek a szarv nélküli változata, ha ez nem tetszik: [link]

Ez jól csillapítja a kormány felőli rezgéseket és kényelmes a fogása is.

(#96335) Zsolt74 válasza DUB Inc. (#96334) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én egy Sportourer Zen Gel (S-es méretűt) nyerget vettem ami elég kényelmes, össze sem lehet hasonlítani a régebbi nyergeimmel.
Van belőle a Sportourer Zen Gel Flow változat is ,az kicsit drágább.

Zsolt

(#96336) fpeter07


fpeter07
veterán

Srácok, mindig viseljetek sisakot! Mindegy, hogy terepen, vagy városban közlekedtek. Több súlyos baleset is történt az elmúlt időszakban a városomban. Az egyik áldozat ismerősünk volt. Nyílt koponyatörés, több hét kóma és a sajnos...

(#96337) DUB Inc. válasza Zsolt74 (#96335) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Nem túl széles?

(#96338) DUB Inc. válasza fpeter07 (#96336) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Én még ki sem lépek a házból, de már rajtam van. Kötelezővé tenném kerékpárra és elektromos bicajokra egyaránt. Nekem is halt meg emiatt motoros cimbim, pedig neki csak nem volt becsatolva...Eséskor lerepült róla és beverte a fejét a padkába. Ha be lett volna csatolva még mindig együtt sörözhetnénk. :(

(#96339) Toobee válasza Toobee (#96324) üzenetére


Toobee
veterán

Így hátha kapósabb lesz a kérdés :)

https://barbieripnk.hu/

(#96340) DUB Inc. válasza Toobee (#96339) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Nem tűnik rossznak, kérdés ténylegesen milyen az állapota, súlya és mennyire jól tekerhető... Próbáld ki. :)

(#96341) makoss válasza DUB Inc. (#96334) üzenetére


makoss
addikt

A villát kérdeztem volna, :B hogy a fentebb említett bringámra milyen javallott, de köszi az infót nyeregre :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#96342) DUB Inc. válasza makoss (#96341) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ja, villa... Abban nem vagyok otthon, biztos lesz itt aki segít benne. Az olcsó villa szerintem inkább hátrány, mint előny, mert csak az erőt nyeli tekeréskor. A komolyabb és lockolható motyókat meg nem éri meg beletenni egy iylen bringába. De ezt neked kell mérlegelned. Én telósat csak terepre vennék, műútra nekem tökéletes a merev...

(#96343) Toobee válasza DUB Inc. (#96340) üzenetére


Toobee
veterán

Az az 1x10 aggaszt egyedül. Most 3x9 van, de néha úgy jön ki, hogy a középső tányér pont nem jó fordulaton pörög és átrakom a nagyra. Meg ezt a feketét alfoldon használom, a fehérrel még Bp körül tekeregnék.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#96344) Örni válasza DUB Inc. (#96338) üzenetére


Örni
senior tag

És kéne még a térd-, csukló-, könyökvédő is :(

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#96345) Zsolt74 válasza DUB Inc. (#96337) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nem széles, az S-est kell venni, az a legkeskenyebb.

Zsolt

(#96346) Zsolt74 válasza fpeter07 (#96336) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én szeretek veszélyesen élni.
Ezzel az erővel a gyalogosoknak is kéne bukósisak, mert ha elüti az autó ,mikor átmennek az úton, akkor sokan túlélhetnék sisakban.
Kerékpárral meg lassan kell menni, úgy nem olyan veszélyes.(ez sajnos egy veszélyes üzem).
Amúgy én főútra nem igen megyek,mert nem bízom az autósokban.
Maradok inkább a mellék és földutakon, és ott is mindkét irányban kereszteződésnél körülnézek, hátha nem adják meg a jobb kezet.

Zsolt

(#96347) dunkel válasza Zsolt74 (#96346) üzenetére


dunkel
őstag

A baleset nem csak a Te hibádból következhet be. A másik fél is elbambulhat, benézheti és már meg is van a baj.

Kerékpárral meg lassan kell menni
:F

(#96348) Pttypang válasza dunkel (#96347) üzenetére


Pttypang
veterán

Na igen, a kobak sose baj, ha van.

Everybody lies.

(#96349) makoss válasza DUB Inc. (#96342) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, akkor hagyom eredetin. :R
A warrior kereket hol tudni meg, hogy mekkora a teherbírása?
Nem nagyon látom sehol kiírva :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#96350) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

A dirt/bmx sisakok még normálisan néznek ki, de a többi ami csak a fej tetejét védi nem tartom semmire, ha már sisak akkor az egész fejet védje.

Zsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.