Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95651) Örni válasza -=RelakS=- (#95647) üzenetére


Örni
senior tag

Jó, hogy nem már decemberben van... :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#95652) 6030D válasza Hasaggymeg (#95650) üzenetére


6030D
Ármester

GT Grade AL 105

Nem! :P

dunkel: Üdv itt! Újra lett fújva a váz?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#95653) dunkel válasza 6030D (#95652) üzenetére


dunkel
őstag

Kösz Urak! :R

Ez a gyári szín, csak erős volt a nap + a vízről tükröződő fény + telefon skill. De amúgy sem lehet jól fotózni a színét mert trükkös.

(#95654) dunkel válasza eastsider (#95648) üzenetére


dunkel
őstag

Én ezt vettem a decában mert befér a 15" laptop frankón a víztasak rekeszbe. Nem rohad be alá a hát és épp befér az edzőcucc is. Egy negatívum, hogy mivel szögletes felül is, a hátad mögött a messze hátranézést (180°) kitakarja. De vannak még jó cuccok méret és egyéb igényeknek megfelelően decában, szét kell nézni.
Vagy nézz szét a Deuter táskák között, azok is nagyon jók, csak árban más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#95655) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

biciklis mezeket honnan tudnek jo aron rendelni? A bringasmezek.hu-t ismerem, de gondolom ok is csak valahonnan rendelik... szoval tud valaki valami jo oldalt, ahol olcson lehet ilyeneket rendelni?

(#95656) 6030D válasza dunkel (#95653) üzenetére


6030D
Ármester

Gyári, és nincs rajta semmi matrica? Érdekes.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#95657) rétisün válasza 6030D (#95656) üzenetére


rétisün
veterán

a villa belső felén látszik, hogy nem teljesen egyszínű a bicaj.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95658) Hasaggymeg válasza 6030D (#95652) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nemtomexokniazta3háromszöggeót. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#95659) dunkel válasza 6030D (#95656) üzenetére


dunkel
őstag

Legtöbb matricát leszedtem (kerekek, nyeregvázcső). A nyeregvázcső alján a GT logo + méret matrica fenn maradt de az nem láccik a képen. De gyárilag nincs teleszórva.

[ Szerkesztve ]

(#95660) planbmokus válasza dunkel (#95659) üzenetére


planbmokus
senior tag

Én is szemezgettem ezzel a géppel, de végül a PlanetX lett a befutó.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#95661) 6030D válasza Hasaggymeg (#95658) üzenetére


6030D
Ármester

Én sem. Amikor megyek haverom után (GT Avalanche), akkor is mindig azt nézem, hogy olyan, mintha nem jól mérték volna a csöveket, és nem adta ki a találkozást a nycs-fcs-támvilla pontban. :D

rétisün + dunkel: a villát láttam, de így gyári honlap alapján már látom a csíkokat is. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#95662) pvt.peter válasza Toobee (#93827) üzenetére


pvt.peter
őstag

Én is pont most rendeltem egy ilyen lámpát.

Megérte $14.99 -ért, adnak hozzá 18650 -es akksit is.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#95663) DUB Inc. válasza pvt.peter (#95662) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Megérte. Én egy Buster 100-ast vettem ma.

(#95664) HEAHEA válasza dunkel (#95649) üzenetére


HEAHEA
tag

Szép kis gép! :K Nekem a 2015-ös Tiagrás van. Most vetted? Magyarországi, vagy külföldi vétel, ha szabad kérdeznem?

(#95665) eastsider válasza dunkel (#95654) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi a linkeket, de ez csak sima túrazsák. hasonlóm van :) lehet befogom azt, de jó lenne pl bukót, U lakatot funkcionálisan kívül elhelyezni.
tehát lehet valami márka/típus a kettő között (deca/deuter)? annyit azért nem szánnék rá, túrazsákom meg már van :)

(#95666) dunkel válasza HEAHEA (#95664) üzenetére


dunkel
őstag

Igen, nemrég vettem a wiggle-n. Összeszerelés minőségétől nem vagyok elájulva (mindent után kell állítani) azon kívül elégedett vagyok velük, már több cuccot is rendeltem onnan.

(#95665) eastsider
Enyémen vannak kívül is rögzítési pontok pl. sisakot is rá lehetne applikálni. Lakatot pl. a víztasak rekeszbe rakva külön lehet tárolni, ami kívülről oldalról is elérhető külön cipzárral. Ezért mondom, hogy körül kell nézni, mert lehet találnál Te is az igényeidnek megfelelőt.
Jövő hétvégén tesztnap elképzelhető, hogy lesznek kinn ilyen cuccok is, talán érdemes lenne kinézni. Majd fél szemmel nézegetem ezeket a cuccokat is hátha.

[ Szerkesztve ]

(#95667) zoli03 válasza dunkel (#95659) üzenetére


zoli03
őstag

Nyeregvázcsőről hogyan szedted le? Nem volt rajta lakk?

(#95668) -=RelakS=- válasza Örni (#95651) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ne fesd a HealthAhead-est a falra, köszi! :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#95669) Hasaggymeg válasza DUB Inc. (#95663) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szintén zenész. :K [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#95670) HEAHEA válasza dunkel (#95666) üzenetére


HEAHEA
tag

Ismerős oldal, nézelődtem már ott is korábban. Az oldalon lévő kerékpár méretajánlás szerint választottál? Ha igen, bevált? S-es méretűnek nézem a bicajod. Most vasárnap lesz nálunk "Pattanj nyeregbe! " gátkerülő kerékpáros nap, oda még elviszem egy búcsúkörre a Grade-em.

[ Szerkesztve ]

(#95671) csabicska válasza pc360 (#95638) üzenetére


csabicska
senior tag

Ma visszavittem a kereket ismerősömhöz;aki a küllőt cserélte.
Hatul szétszedte a tengely részét és látta,hogy a golyók szárazak.
Sőt a kónusz ilyen:[kép]

Sajnos az újra zsírozás és összerakás után is hallani a futa hangot.

Csupán kónusz és görgő csere megoldaná?
Mielőtt tegnap a küllő csere előtt megmostam a kereket.
Lehet a maradék zsír kimosta?
Eddig nem volt ilyen hangja.

-Galaxy S20 - The best-

(#95672) Sleek


Sleek
senior tag

Continental Gator Hardshell vagy Continental GP4000S II ? Melyik jobb defektvédelemben ?Országúti bringára lenne .58euro/pár a hajtogathatós gatorhardshell a gp4000sII meg 65euro/pár Köszi a választ

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#95673) Hasaggymeg válasza csabicska (#95671) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a kónusz kidobós,golyókkal együtt kell cserélni és akkor talán jó lesz.Sima tömlős hálózati nyomással nem lenne szabad kimenjen onnan a zsír.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#95674) rétisün válasza Sleek (#95672) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól böngésztem a conti oldalát, a gator hardshell talán jobb defektvédelemben, viszont annyival nehezebb is. esetleg a gatorskin? az kb. a kettő között van súlyban, defektvédelemben.....

az egyik fb outis topikban is éppen téma, sokan a GP 4000 II-re esküsznek, 10.000 km-k defekt nélkül.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95675) Sleek válasza rétisün (#95674) üzenetére


Sleek
senior tag

Igazából súly nem számít mert nem időre tekerek :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#95676) Napfénysüti válasza rétisün (#95674) üzenetére

Nekem GP 4000 SII van lassan 2,5 éve és még egy defektet se szedtem össze vele. :N

Més que un club!

(#95677) truefx válasza rétisün (#95674) üzenetére


truefx
aktív tag

Uh mar 65 EUR a GP 4000 IIS? Nyaron vettem 30 EUR-ert egy part. Vege az akcionak akkor... (darabja volt 32) Kb egy hettel a felrakas utan lett is egy defektem - tuske - de azota semmi. Osszesen olyan 2000 km-t tettem eddig bele, es nagyon elegedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#95678) DUB Inc. válasza Hasaggymeg (#95669) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

:) Este próba...

(#95679) VW


VW
aktív tag

Üdv Urak!
Ez a [Wellgo alupedál] szétszedhető vagy egybe van préselve? Sehol nem látok kitekerhető anyát.
Köszi

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#95680) Hasaggymeg válasza DUB Inc. (#95678) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A 200asnál.azt tapasztaltam,hogy:
-Max fényerőn hamar vége,1-1,5h,de az kábé sötét erdőben is jó úgy 25-30 km/h-ig
-Közepesen és alapon jó sokáig elmegy,középső jó éjjel ismert aszfalt,földúton,alap inkább láthatóságnak.
-Bekapcs/töltöttség jelző gombot le kell takarni,mert sötétben zavaróan erős.Én gumi csíkot pászítottam az aluház és gumiburkolat közé.Ma újra ezt venném.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#95681) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Lekötöttem a kerékpárom és elhagytam a biciklizár kulcsát. Mivel tudnám kinyitni a zárat a lehető legegyszerűbben vagy ilyenkor mik a lehetőségek?

Ilyesmim van:

We are only Stardust...

(#95682) Hasaggymeg válasza Jinxb1rd (#95681) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Oldalcsípő fogó.[link] és [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#95683) VW válasza Jinxb1rd (#95681) üzenetére


VW
aktív tag

Csípőfogó vagy erővágó a sodrony vastagságának függvényében. Esetleg lapos csavarhúzóval megfeszíteni a zár oldalánál,ahova a sodrony vége bezáródik. Ott csak 2mm anyag fogja,hátha kitörik.

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#95684) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#95682) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha az ilyesmiről kiderül, hogy olcsó spirálzár, akkor lehet, hogy egy egyszerű rántás is megteszi :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#95685) dunkel válasza zoli03 (#95667) üzenetére


dunkel
őstag

Köröm + WD40.

(#95670) HEAHEA
173 vagyok 84 belső lábbal, méretek között. 53-ast vettem miután végigolvastam rakat ajánlást, visszajelzést, facebook csoportot stb. Az 55-ös igazából más geo, nem ugyanaz nagyítva és ezért dicséret illeti a gyártót: +2 cm fejcső és stack, de csak +3mm reach, 100 helyett 110-es kormányszár.
Szerintem jó a méret, de még szokom mert eddig trekkinggel közlekedtem. A kormányszár vszínű cserés lesz majd 110-120-ra.

Bocs, ha már volt, de miért adod el a Grade-et? Nem jött be ez a jellegű bringa, látom a stucni is fölfelé van döntve nálad?

(#95681) Jinxb1rd
Remélem nem nyilvános helyen hagytad ott, mert az holnapra nagy eséllyel nem lesz meg. Ez a zár arra jó, hogy amíg iszol egy sört és közben rálátsz a bicajra valaki ne pattanjon rá nekifutásból.

[ Szerkesztve ]

(#95686) zoli03


zoli03
őstag

Azért oldalcsípő fogóval nem esnék neki. Ha nem kifejezetten keményebb fémekhez való, akkor sikeresen tönkreteszed az élét, lehet az akár egy 6-7e Ft-os Knipex is.

(#95687) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen nyeregcsövet, mert ezzel fokozatmentesen tudom állítani a nyergem dőlését.
De hogyan kell ezt meghúzni? Ha jó erősre meghúzom mind2 csavart, akkor is mozog. 12nm -t ír, mérőm ehhez nincs :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#95688) Hasaggymeg válasza anorche1 (#95687) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az még agyonbikázás előtt tökéletesen kellene rögzüljön. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#95689) trialboj válasza Jinxb1rd (#95681) üzenetére


trialboj
őstag

Még nem voltam ilyen szituban, de mindenképp legyen a telódon egy régebbi kép amin a bringa is rajta van. Ha elkezdesz szarakodni a zárral, valaki lehet rád hívja a zsarukat vagy simán odamegy és orrba ver. Én ezt tenném ha valaki feszegetné a lakatot, és arra a villámkérdésre hogy milyen márkájú a hátsó gumiabroncs nem tudja a választ :)

AMúgy ezeket a bóvli lakatokat a legkisebb erővágó is elviszi, ha nem akarsz ilyenre költeni egy fémfűrész, mondjuk az macerás mert nincs kitámasztási lehetőség. Sima drótvágó is jó lehet, ha nem egyben akarod lemetszeni hanem kisebb csípésekkel körbe.

(#95687) anorche1
Biztos hogy jól raktad össze, nem lehet hogy megcserélted a lenti és fenti elemet? Esetleg a kis anya nem ugrott be a helyére és innen ered a mozgás?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#95690) Hasaggymeg válasza trialboj (#95689) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én azt tettem és nem is azt kérdeztem,hogy milyen márkájú a hátsó gumiabroncs,hanem,hogy miért viszi nejem lámpáját,mégis én ültem a rendőrségen kihallgatáson este tízig. :U Amúgy inkább az a jellemző,hogy le sem sz@r senki még akkkor sem ha hangosan flexelsz egy U lakatot. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#95691) Strezi válasza RaiZka (#95601) üzenetére


Strezi
őstag

Öröm, boldogság!
Nekem foszlik már szét pár helyen, de szerintem elég extrém módon nyúzom :DDD
.. de ha majd lefoszlik a lábamról, akkor veszek egy ugyanolyat ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#95692) Örni válasza Jinxb1rd (#95681) üzenetére


Örni
senior tag

Én a pótkulcsot használnám :) Csípőfogóval pár másodperc, vagy hajcsattal

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#95693) anorche1 válasza trialboj (#95689) üzenetére


anorche1
őstag

A fenti és lenti elemet nem lehet felcserélni, az anya pedig fixen a helyén van.
Szerintem jól van összerakva.
Meg ezt igazából hogyan kell meghúzni? Mert míg laza mind2 csavar beállítom a nyereg dőlését, pozícióját. Utána kis lépesekben húzom az egyik, majd másik csavar. Mikor húzom a hátsó csavart, a nyereg orra felfele billen, mikor az elsőt akkor lefele, ez oké. Csak a hátsó csavaron többet lehet húzni, vagyis az eredmény az, hogy az eredetileg vízszintbe állított nyereg hátra dől.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#95694) trialboj válasza anorche1 (#95693) üzenetére


trialboj
őstag

dobj fel róla képet, nem lehet hogy túl hosszú a csavar, és beleér a nyereg aljába ami miatt nem tudod becsavarni mert hamarabb kitámasztja?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#95695) ZolkoW válasza anorche1 (#95693) üzenetére


ZolkoW
őstag

elég félresikerült dolog, nem pont ilyenem,de hasonlóm volt.. az egy kicsit segített,ha szorítás közben mozgatni próbáltam jobbra-balra a nyerget (csavargatni), mert segített megtalálni a helyét, ahonnan nehezebben mozdul ki. ha meghúzás közben egy bizonytalanabb helyzetben áll meg, onnan könnyebben huppan át a stabilba, de az akkor laza lesz. valszeg pontatlan a két idomos rész, nem fekszik fel jól egymáson.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#95696) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Köszönöm a tanácsokat, hát majd erővágóval vagy valamivel nekiállunk. Egyébként jó helyen van, pont három étterem veszi körbe. :D

We are only Stardust...

(#95697) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Nexus 3 agyváltós trekking kerékpáron a láncot mennyire kell feszesre állítani?
Hány cm-t lengjen ki, ha középen ujjal lenyomom?

Köszönet!

(#95698) csabicska válasza Hasaggymeg (#95673) üzenetére


csabicska
senior tag

Köszi.

-Galaxy S20 - The best-

(#95699) dunkel válasza batagy (#95697) üzenetére


dunkel
őstag

Szia!
Nekem a Park Tool videók szoktak segíteni a szerelésben. Rendkívül edukáló és teljeskörű anyagokat szoktak felrakni. Calvin Jones stílusát pedig nagyon csípem. Alábbi videón nem ő látható, de neked szerintem ez fog kelleni: [link]

(#95700) batagy válasza dunkel (#95699) üzenetére


batagy
őstag

Köszönet! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.