Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95201) Vanir válasza trialboj (#95194) üzenetére


Vanir
veterán

Én nem játszanék ilyennel. Ha repedt, akkor repedt, és vagy javítani kell, vagy kukázni és vázat cserélni. Jobb egy vázat kifizetni, mint egy fogsort...

(#95202) toka96 válasza Vanir (#95201) üzenetére


toka96
tag

Szerintetek sima bicikli szervizben csak találgatni tudnak, vagy tényleg meg tudják állapítani a probléma nagyságát?

-- Dani --

(#95203) Hasaggymeg válasza toka96 (#95202) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én biztos megnézném magam lekaparva/ leverve arról a kis helyről a festéket.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#95204) DUB Inc. válasza szjoci (#95186) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Amikor kerókeresőben voltam, pont emiatt tetszettek meg a Torpado bicajok. Ehhez a Meridához képest: [link]

Más kérdés, hogy végül mégis Merida lett, de nem trekking... :D

(#95205) DUB Inc. válasza toka96 (#95202) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Mindkettő előfordul...

(#95206) DUB Inc. válasza toka96 (#95192) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Szerintem repedés, de nem csoda, hisz ott terhelődik legjobban a váz. A másik oldalon még nincs repedve?

(#95207) toka96 válasza DUB Inc. (#95206) üzenetére


toka96
tag

Nincs! Épp az egész váz ezen kívül.

-- Dani --

(#95208) eddie1978 válasza 6030D (#95184) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Bérlés az most nem lesz. Villanyost megvették, duci az csak 17" méretben van. Nekem az nagyon kicsi.
Velencebike, 9900Ft egy napra. Majd máskor.

Most viszont sikerült megrendelnem egy német webshopból egy Cannondale SuperX Ultegra 2017 bringát 61-es méretben. Az utolsót.:))Paypal fizetés most nem megy náluk, megírtam nekik, hogy valamit alakítsanak, hogy tudjak fizetni. Most várok.

Giant eladó lesz ha ez összejön. Lehet a Radon is.

[ Szerkesztve ]

(#95209) DUB Inc. válasza toka96 (#95207) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Klasszikus, hogy a hegesztés mellett kezd el repedni. :(

(#95210) Örni


Örni
senior tag

Nekem is megjött az új bicaj. Felidegeltetek ezzel a rugós nyereggel. A fene akart olyat, de hát ez volt a biciklin :)
Majdnem 3 és fél hónap után újra tekertem egy kicsit, óvatosan az utcában, de persze elkezdett esni az eső :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#95211) toka96 válasza DUB Inc. (#95209) üzenetére


toka96
tag

Igen.. sajnos tudom..lehet elkezdek új váz után nézni.. Kicsit fáj.

-- Dani --

(#95212) DUB Inc. válasza Örni (#95210) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Gratula, szép bringa. Ezért vettem én ilyet (ez az asszonyé):

No Rugó! :D

(#95213) Örni válasza DUB Inc. (#95212) üzenetére


Örni
senior tag

És aheades villa :) Viszont az enyém olcsóbb!!! :)

Matt fekete?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#95214) DUB Inc. válasza Örni (#95213) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Matt. 170-ért nem volt rossz vétel szerintem. Ja! Nem beszélve arról, hogy az asszonyén a 300-as nyerge van, okát nem tudni miért, de tuti van egy boldogtalan 300-as tulaj az országban, akinek töri a seggét a rajtalévő 100-as nyerge. Az enyémen a gyári van, de sokkal fapadosabb.

[ Szerkesztve ]

(#95215) Örni válasza DUB Inc. (#95214) üzenetére


Örni
senior tag

Az a matt fekete szép lehet élőben! Vesz egy 300-ast és még a fenekét is feltöri :) Na, látod, neked mégis csak hiányzik a rugós nyeregszár :D

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#95216) Jorus válasza Runner_fxr (#95190) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azdejó, az közel van hozzánk. :) Jövő hétig vidéken vagyok, utána kereslek priviben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#95217) trialboj válasza DUB Inc. (#95212) üzenetére


trialboj
őstag

És akkor ez a bringa milyen felhasználásra ajánlott, ez a gravel bike?

Amúgy ez is és Örni bringája is jól néz ki, jó időt hozzá :D, még van talán egy kellemes hónap, azután lehet bűvészkedni az öltözékkel :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#95218) ZolkoW válasza trialboj (#95217) üzenetére


ZolkoW
őstag

most kell elkezdeni öltözködni, ha folyamatos az átszokás,talán nem fáj annyira :) én legalábbis így tervezem... meg kéne tudnom, hogy vannak a vadászidények, nehogy mérges vadászokkal találkozzak. ja, és (ez már nem erre válasz) nem tudtam,hogy ilyen közel, Velencén van fatbike kölcsönzés. engem is egyre jobban érdekel, bár úgy képzelem, nekem valami 650b+-os lenne a legfrankóbb, de abból nem látok túl sokat..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#95219) rétisün válasza trialboj (#95217) üzenetére


rétisün
veterán

én tegnap este már fáztam póló-rövidnadrágban, szóval nekem hamarosan kezdődik a bűvészkedés.

az, hogy hétvégére (állítólag) egy kicsit jobb idő lesz, csak átmeneti lesz (ha lesz) csak pár nap haladék az ősz felé.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95220) jjeahh válasza rétisün (#95219) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én ma délben hosszú nadrág-kapucnis felső-túra bakancs kombóban 1000 méteren fenyvesben lilára fagytam, pedig én aztán nem vagyok fázós fajta :DDD .

Amúgy ti ősszel, amikor már gyakori a sár meg víz és hidegebb van, milyen cipőben tekertek? Bakancsban elég fura montizni, vagy csak szoknom kell? :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#95221) trialboj válasza jjeahh (#95220) üzenetére


trialboj
őstag

Helyrejött a lábad? Sikerült orvosi segítség nélkül átvészelni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#95222) Jorus válasza jjeahh (#95220) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nyári cipő + kalucsni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#95223) rétisün válasza jjeahh (#95220) üzenetére


rétisün
veterán

én ezt horodm, amikor már hűvösebb van: vaude kimon

szélálló, vízálló, télre nem elég meleg, de 10 fokig bőven jó.

(#95222) Jorus: kalucsni? kamásli?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95224) Jorus válasza rétisün (#95223) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megszoktam, hogy haverokkal egymás között így hívjuk. :D Igen, kamásli néven könyebb megtalálni természetesen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#95225) jjeahh válasza trialboj (#95221) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Idáig autóval vittük ki a bringát és innen begurultam, egyelőre még nem merek meredek dombra felfelé tekerni :D . De ja, lassan alakul, szinte teljesen eltűnt a csúnya nagy csomó (baker ciszta), még egy picit érzem, hogy ott van, kímélem amíg teljesen helyre nem jön. Amúgy végül a fáslizás, almaecetes áztatás és diclac gél segített, semmi más nem vált be. Ha jól emlékszek te is írtad, hogy a térdeddel gond van, a diclac-ot te is kipróbálhatod esetleg, lehet neked is segít.

Jorus: De ezzel gondolom ugyanott vagyok mint a bakancsal, ami azért fura mert vastag és merev a talpa. Jaj kamásli :D . Van már, ilyen célra nem használtam még, de kipróbálom... bár valszeg ez sem lesz tuti, mivel a cipő ettől még elázik.

rétisün: Ez jól néz ki, de amikor leszállok a montiról egy ilyen kb fénysebességgel ázik el vagy merül el a sárban :D . Valszeg túrok valami vékonyabb talpú gore-tex betétes hosszú szárú cipőt ha létezik egyáltalán ilyen, mert a bakancsok túl vaskosak, valahogy nem érzem a bringát bennük.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#95226) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Nem mondanám, hogy egy fatbike észrevehetően nehezebb egy montinál. Sőt a fullyknál sokszor könnyebb is. Az én alap fatbikeom 14,8kg és még bőven lehetne könnyíteni rajta. A cross-fitness karbonvillás bringám 13kg. Mondjuk a fat az tubeless, a cross-fitness még nem. A legkönnyebb fatbike 8,5kg(Lamere) körül van. Az sem igaz, hogy lomha. Emelkedőn felfelé sokszor még gyorsabb is. Az edző dombomon(aszfaltos, 15+%-os emelkedő) sokáig fattal tartottam a rekordomat, a cross-fitnessel egy jó ideig nem tudtam megdönteni. Egyenes úton sem vettem észre számottevő különbséget. Talán 25felett már érezni a szélesebb gumi ellenállását. Mindezt persze az én gyenge kondíciómmal értem. Ami nagyon fontos a fatnál, hogy a lehető legkönnyebb gumit válasszuk, tubelessre alakítva, így szinte ugyanúgy gyorsul mint egy mtb. Nekem Schwalbe Jumbo Jim Snakeskin van belső nélkül. Ez a legkisebb gördülési ellenállású(rollingresistance) és az egyik legkönnyebb tubeless ready fatgumi. Felfújva a gördülési ellenállása vetekszik a montigumikkal.
Ami fatbikenál furcsa, hogy igen komoly tapadása van a guminak. Ahol montival majdnem elestem a nyomvályús réten, ott a fattal lazán ki-be megyek a nyomvályúból gond nélkül. Rezignáltan követi a kijelölt utat. Jah, és nekem csak 4"-os gumim van, de létezik 4,8-as is.
Viszont van egy hatalmas hátránya. Sajnos mostanában nincs időm kimenni az erdőbe, így a crossal vagyok kénytelen közlekedni. :)

És Jorus újra köztünk. :) Deicide is megjelenhetne már.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#95227) Hasaggymeg válasza jjeahh (#95220) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:DDD Pedig ha 5 alatt is nyomni akarod muszáj a bakancs.Nem kényelmetlenebb mint a sok ruha,és ha ne adj isten meg kell állj sem feketednek meg lábujjaid.

ShiTmano...Froomenak szól6nál,hogy üljön át kövérbringra a hegyeken nehogy kevés legyen az a szűk 2 perc az első helyhez.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#95228) DUB Inc. válasza trialboj (#95217) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ez fitness, vagy hybrid bike illetve Flat bar néven is fut. A Meridánál fitness címszó alatt lehet megtalálni. Olyan egyeneskormányos országútiféle, de szélesebb (32) gumikkal.

Köszike.

[ Szerkesztve ]

(#95229) DUB Inc. válasza Örni (#95215) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

:) Egyáltalán nem hiányzik semmilyen rugózás, ez szempont volt vásárlásnál. Mondjuk ez most olyan, mintha egy betongerendán bicajoznék, annyira merev. :D

(#95230) RaiZka


RaiZka
tag

most lehet en vagyok az atom bena, de kell barmit allitani a lidl-os pumpanal, hogy merje is a nyomast? fujni azt tudok a kerekbe de itt megall a tudomany. 0 bar-rol neha neha elmozdul a mutato de semmi tobb

(#95231) DUB Inc. válasza RaiZka (#95230) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Milyen szelepet akarsz pumpálni?

(#95232) rétisün válasza DUB Inc. (#95229) üzenetére


rétisün
veterán

ülnél rá az én egyeneskormányosomra :DDD kb. 2 betongerenda :Y

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95233) Jorus válasza jjeahh (#95225) üzenetére


Jorus
nagyúr

Télit vegyél, az egyrészt melegen tart, másrészt vízálló, csak a stoplinak van kivágva hely, egyébként ezek zártak, nem fognak beázni. Ilyesmire gondolok http://www.bringaboard.hu/kerekparosruhazat_472/kamasli_480/author-rainproof-kerekparos-kamasli-vizallo (sorry, telóról nem linkel rendesen)

ShiTmano: :R

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#95234) DUB Inc. válasza rétisün (#95232) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Azt nem tudom milyen, de ez iszonyat masszív, a villa ránézésre sem gyenge darab. A 2018-as modell már karbonvillás, de én olyat nem szeretnék...

(#95235) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Ahhh, gyönyörűek ezek a Rose kerékpárok...

(#95236) rétisün válasza DUB Inc. (#95234) üzenetére


rétisün
veterán

miért nem? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95237) jjeahh válasza Jorus (#95233) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na ezekről nem tudtam eddig :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#95238) DUB Inc. válasza rétisün (#95236) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ezért:

Meg ezért:

(#95239) 6030D válasza DUB Inc. (#95238) üzenetére


6030D
Ármester

Na, ez most így k*rva jól esett a vacsi közben... :(((

Nem értek ezekhez a villákhoz, de ez valami auchanos, azért van rajta madár, nem? Gondolom a miért ne vegyél alis karbon villát példája lehet.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#95240) bunddog válasza ZolkoW (#95152) üzenetére


bunddog
tag

Jól benéztem...még mindig ott tartunk hogy nincs cross-ba való merev villa ami pm-os felfogatás? Az az exotic nagyon drága 160 usd-ért de csak az van 46.5ös beépítési magasságal...java lenne olcsóbban de csak tapered-es van ali-n, de egy normál cube vázba kéne...mondanom se kell most már van fent road race sl váz ami hátul is tárcsás és tapered-es...

(#95241) rétisün


rétisün
veterán

:)) :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95242) DUB Inc. válasza 6030D (#95239) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Sry.

(#95243) 6030D válasza 6030D (#94519) üzenetére


6030D
Ármester

Szeptemberi terv a 30+, ugyanitt.
Küldetés teljesítve. :B

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#95244) Strezi válasza Hasaggymeg (#95227) üzenetére


Strezi
őstag

Elfelejtettem, multkor az ovál eszmecserére akartam ezt betenni.
Na ez tényleg beteg lánckerék!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#95245) RaiZka válasza DUB Inc. (#95231) üzenetére


RaiZka
tag

autoszelep. (schrader?). Talaltam user manualt hozza, de abban is csak annyi hogy rarakod a fejet a szelepre, lezarod aztan pumpalsz es orulsz

(#95246) DUB Inc. válasza RaiZka (#95245) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Két dolog lehetséges. Vagy nem nyomod rá annyira a szelepre pumpát, hogy a pumpában lévő "tű" megfelelően be tudja nyomni a szeleptűt, vagy túl mélyen van a szelepben a tű és hiába nyomod rá a pumpa tűje nem éri el, vagy a pumpa tűjének a mérete hibás és az nem éri el a szeleptűt.

Ja, ez már három... :D

(#95247) RaiZka válasza DUB Inc. (#95246) üzenetére


RaiZka
tag

ha nem nyomna be rendesen akkor nem eresztene semmennyit sem a belso nem?
+ megneztem egy sima labdanal is hasonlo volt a helyzet.. (masik fejet hasznalva)
mondjuk siman visszaviszem holnap, ha nem jovok ra..

(#95248) ZolkoW válasza RaiZka (#95247) üzenetére


ZolkoW
őstag

pedig úgy hangzik,mint mikor csak a nyomás nyitja ki a tűt,arra a pillanatra,amíg beáramlik a levegő, utána visszazár.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#95249) ZolkoW válasza Strezi (#95244) üzenetére


ZolkoW
őstag

kemény...ez már szögletes :)
múltkor olvastam,hogy még abban is több megközelítés van,hogy melyik részen van a nagy átmérő a ledálhoz képest. az enyém (ebay, Snail felirattal) már egy hónapja megrendelődött,de még sehol... kíváncsi vagyok, a 4 csavarra mindenesetre kétféleképpen fel tudom rakni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#95250) Jester01 válasza RaiZka (#95230) üzenetére


Jester01
veterán

Tekintve, hogy mennyit csal, jobb is, hogy nem mutat semmit ;]
Viccet félretéve az valószínűleg hibás, ha fújni tudsz a kerékbe akkor a mutatónak is mennie kellene.

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.