Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#282851) MPowerPH válasza velizare (#282849) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ugye, hogy rohadtul nem ez volt az idojaras jelentesben? Nekem dupla szzivas, mert hetkoznapokban amig ilyen koran sotetedik, alig van idom melo utan. Hetvegere marad a rendes mozgas.

Don't Tread On Me

(#282852) SteveAd válasza Dark Archon (#282848) üzenetére


SteveAd
tag

Mi a gond a psi-vel? Nagy nyomasnal kicsit egyszerubb psi-ben szamolni. Pl. 75 es 80 psi ertelmezheto szam (nyomasmeron, szoban is stb.). Barban ugyanez 5,17 vagy 5,52. Meg nem hallottam egyetlen orszagutist sem ugy beszelni, hogy "5,17 barra fujtam a gumit" :)
En pl. a montinal is egyszerubben tartom szamon, hogy az egyik gumit 19 psi-re fujom, a masikat mondjuk 22-re (digitalis nyomasmerovel)

(#282853) SteveAd válasza MPowerPH (#282844) üzenetére


SteveAd
tag

Mindenkeppen kerdezz ra, hogy ez melyik Aeolus 5 generacio. Iletve le is lehet meretni ha megvan a gumi sulya hozza

(#282854) ReFleXx válasza MPowerPH (#282812) üzenetére


ReFleXx
addikt

jelen, mondom kis rovid eso lesz, erre folyamatosan szemerkel es hidegebb is van, remelem a holnapi nap tenyleg jo lesz

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#282855) dom1n0 válasza ReFleXx (#282854) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Kerdes felszarad-e barmennyire holnap a mai eso… :/

(#282856) Oktaan


Oktaan
csendes tag

jjeahh kollégát kérdezem leginkább (de nem kizárólag), aliról melyik spd cipőt szabad bevállalni? Országútin használnám, emiatt fontos lenne a merev talp és, hogy ne legyen nagyon nehéz, de a kinézet nem érdekel, most is egy alap dekás spd cipőt használok.

...

(#282857) MPowerPH válasza dom1n0 (#282855) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az aszfaltos reszek biztosan. Montizni most sem kell. Igazabol ezert nem is banom, hogy vege, herotom volt a minden kor utani mosasbol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#282858) fulton válasza SteveAd (#282852) üzenetére


fulton
addikt

Semmi. Csak van itt 1 -2 ember aki élből ellenszenves velem, és feszt belém áll csak mert.
Ezek a dolgok nagyon is valósak függetlenül hogy egy szóval sem állítottam hogy tapasztalatom lenne velük. Ha nem tömít hamar a tej akkor ki fog jönni a nagy nyomás miatt es a ruhádon landolhat, ezt is számításba kell venni.
De egyesek nem képesek anélkül véleményt mondani itt hogy ne biralnák a másikat csak mert az körültekintőbb/vagy máshogy látja. Ez ami néha fárasztó a topikban. Meg lehetne lenni normálisan is egymás mellett itt sztem. :U

(#282859) balintbaba válasza SteveAd (#282852) üzenetére


balintbaba
tag

Hát pedig ugyanaz a kettő, semmivel sem praktikusabb PSI-t mondani, mint bart. Ezzel ellentétben mindenhol a metrikus rendszert használjuk, biztos jó, ha pont ennél kivételt teszünk.

Más: Jó szar idő lett, ebben az esős 50 Fahrenheit-fokban én ki nem megy tekerni, bár lett volna kedvem egy 40 mérföldes távhoz. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#282860) lsebestyen válasza fulton (#282858) üzenetére


lsebestyen
addikt

Amúgy én továbbra is kicsit szívok a ridenow pumpálással, eddig sosem volt ilyen problémám. Nem tudom rendesen rátenni a pumpafejet, ezért a nyomást nem mutatja normálisan, legutóbb sikerült is túlfújnom, rendesen pattogott alattam a bicó...Még azért majd tesztelgetem, csak mindig olyankor jut eszembe, amikor már mennék így ahhoz már nincs türelmem csak fújok bele valamit.

A pumpám szerintem rendben van, jobb féle BBB pumpa és egyelőre csak ezekkel a ridenow belsőkkel bénázok.

Maga a TPU belső eddig jó. Lehet csak placebo, de mintha jobban fel tudnám gyorsítani a bicót.

(#282861) Ringman válasza balintbaba (#282859) üzenetére


Ringman
nagyúr

Reaumurban add meg inkább a hőmérsékletet!

(#282862) Mezga Aladár válasza fulton (#282858) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

feszt belém áll csak mert.

Nem azért hanem az előzmények miatt ahol nagyon sok bődületes baromságokat mantráztál.
Most meg előadod a mindentudó szakit. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#282863) Ringman válasza fulton (#282850) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdekes amúgy, hogy van amikor gyorsabbnak érzed a nagyobb nyomást, de nem biztos, hogy gyorsabb is vagy (gyengébb minőségű útfelületen)

(#282864) velizare válasza MPowerPH (#282851) üzenetére


velizare
nagyúr

ja... ez van.

nézem a strade bianchet, hát, ez nem egyszerű ilyen időben, jó kis fehér kavicsos utakon, folyik le a víz az úton...

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#282865) Hasaggymeg válasza fulton (#282858) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ki sem mondtad máris újabb "barátod" állt beléd. 🤭 ...oda se neki, kilométereiddel már bőven kiharcoltad itt a helyet magadnak. ;) (Arról már nem is beszélve, hogy csúnyán rácáfoltál a néhány "fulton sosem fog új bringát venni" fórumtársra. ;] )

velizare...milyen víz, 7ágra süt a nap. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#282866) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#282865) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Maga harcolta ezt ki. És még panaszkodik! :P

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#282867) Speedy007


Speedy007
őstag

Szét szedtem atomjaira a hátsó részét a kerékpárnak. Hogy uborka lé mentesítsem a kerékpárt. Hihetetlen számomra hogy fogaskerekekre nem lehet szét szedni a kazettát ellenben a 9 sebeséges kerékpáromnak így könnyebben lehessen azt takarítani. Valamint a patent szem a CN-LG500 patentszemjét iszonyat szívás finoman fogalmazva újra össze pattintani kézzel szét húzni nem lehetet hanem a BBB BTL-77 kellet a rugó kiszedésével átalakítanom hogy ne nyomja össze hanem feszíteni is leheseen vele mert így nagyobb erőt bírtam kifejteni és nem vágta szét a lánc a kezemet jobban

(#282868) fulton válasza Mezga Aladár (#282862) üzenetére


fulton
addikt

Igen tudom hogy régen sok hülyeséget is kérdeztem, ez benne van, nagyon kezdő voltam és habzsoltam az ismereteket, érdekelt. Az hogy továbbra is páran azt a fultont látják a nickben ez már így marad(úgymond a nick nev be lett áldozva a gyors ismeretek oltárán) de ettől függetlenül normalisan is ki lehet fejteni ellenvéleményt személyeskedés nélkül, mert az csak azt szül. :U
Nem okoskodok, próbálok segíteni a kérdezőnek ahogy nekem is segítenek. :U Na de részemről téma off.

(#282869) SteveAd válasza balintbaba (#282859) üzenetére


SteveAd
tag

Ez nem egeszen igy van. Mellesleg akkor hasznaljuk a Pascalt, ha mar SI :) Montinal pl. megmaradt a collos rendszer, orszaguti/gravel guminal meg metrikust hasznalunk. Montinal 29-es (collos) kerek van, meg korabban 26-os, 27,5-es, orszaguton 700-as meg 650-es. Tavolrol sem mindenhol a metrikus az elterjedt.
Ez lehet, hogy nem tetszik, de probald barmelyik komoly orszagutis tarsasagban azt mondani, hogy 5,17 bar nyomason hasznalod a gumidat. A 75 psi-it mindenki erteni fogja, a bart nem sokan.
Mellesleg ha a "birodalmi" angolszaszoknak nem derogal Nm-ben szamolni a csavarok nyomatekat, akkor miert is gond szamunkra a psi guminyomasnal?

(#282870) Hasaggymeg válasza Speedy007 (#282867) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért annyira nem kellett volna, ahova uborkalé bejutott oda bejut a víz is, hogy kimossa onnan. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#282871) fulton válasza lsebestyen (#282860) üzenetére


fulton
addikt

Nekem semmi bajom vele. Pumpalassal is tökéletesen rázár a pumpa fej, a nyomás ellenőrző schwalbe is tökéletes rajta, erősen pozitív csalódás részemről. Eddig nálam is minden oké 1000 kilométer van benne. Kopkopkop.
Egyébként ilyen pumpám van ugyan ezzel a fejjel (állitható szorító átmérős) magam részéről nincs tapasztalat hagyományos belsőhöz képest. Megy :D

[ Szerkesztve ]

(#282872) fulton válasza Ringman (#282863) üzenetére


fulton
addikt

Én a "szent grált" most elol 82Psi hatul 90psi talaltam meg a magam beöltözött 84 kg -al. Nagyon finom rendszer így. Kellően feszes is.

(#282873) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerencsétlenül járt és egyik lábát elvesztő Somoghy Attilát is megemlítették a Strade Bianche közvetítésen az Eurosporton. :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#282874) lsebestyen válasza Hasaggymeg (#282873) üzenetére


lsebestyen
addikt

Támogatáshoz infó: bikemag

(#282875) mauimagic válasza fulton (#282868) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Igen tudom hogy régen sok hülyeséget is kérdeztem..-
Ja tök rég volt, utoljára pl itt, szűk 3 órája: #282846 ;]

[ Szerkesztve ]

(#282876) Speedy007 válasza Hasaggymeg (#282870) üzenetére


Speedy007
őstag

inkább vagyok alapos, mert nem szeretnék meglepetéseket . mert ugye bár aki rest az 2x-r fárad

(#282877) Mezga Aladár válasza mauimagic (#282875) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocs fulton :))

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#282878) parandroid válasza SteveAd (#282869) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi értelme tizedeken-századokon rugózni egy olyan rendszernél, ami a pumpafej fel-le helyezésnél is mérhető mennyiséget veszít, egészen kis hőmérsékletváltozás is befolyásolja, ráadásul a teljes felületén, és az illesztéseknél is folyamatosan veszíthet a nyomásból. Én azt röhögöm ki amatőr szinten, aki 5,17 barra (vagy 82 psi-re, ugye fulton) fújja a gumit, aztán azt hiszi, hogy a tekerés közepén még mindig pontosan annyi van benne. ;] Ez civilizált helyeken úgy szokott menni, ha nagy ritkán szóba kerül, hogy olyan 7 bar fölött mar jó az, ha nagyon nehéz vagy, legyen 7,5. Montin meg olyan kettő körül, és ok, legyen inkább kicsit fölötte, hogy ne üsd fel. Trekkingen én 4-4,5 közé fujom, ahogy sikerül. Autót szoktam 2,2 körülre, de ugye valami úgyis kiszisszen, no meg ahány benzinkút, annyiféle mérő, és mind pontatlan. De majd biztos az sks műhelypumpa lesz a patikamérleg.

Szóval igazábol nem az a vicces, hogy psit, vagy bart mondt, hanem hogy játszuk itt az orrnyeregre csúszott szemüveges profi főszakácsot, mint a formaegyben.

De amúgy tökre nem zavar, én általában ignorálom, mert egyrészt abszolút nem érint, hogy másnak milyen keréknyomás jön be (lásd a fentiek), másrészt fogalmam sincs, mit jelent, és nulla motivációm van átszámolni, csak leírtam, hogy az egészben mi a vicces.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#282879) Jester01 válasza Speedy007 (#282867) üzenetére


Jester01
veterán

Összepattintani úgy szoktam, hogy ráterhelek a láncra és kész.

SteveAd: ja akkor mi itt komolytalanok vagyunk mert soha senki nem PSI-zik. Nyilván nem fogom 2 tizedesre megadni a nyomást csak azért mert PSI-ban úgy kerek. De 5,2 és 5,5 bar az simán kimondható.

MPowerPH: ma legalább egyértelmű de tegnap üres volt a radarkép amikor elindultunk és sikerült belefutni egy keskeny csapadéksávba. Ez már-már olyan mint amikor csak a fejed felett van egy felhő amiből esik.

parandroid: :R

[ Szerkesztve ]

Jester

(#282880) SteveAd válasza mauimagic (#282875) üzenetére


SteveAd
tag

Speciel van olyan tej ami kepes a Fulton emlitette hipotetikus kart okozni (a gumitol is fugg, hogy mennyire gyorsan tomi be a tej).
32mm-es gumiban en is tubelesst preferalok, de a 25mm-esben meg a 73 kilommal sem vallalom be, meg ugy sem hogy egyaltalan nem fujom tul kemenyre a gumit (erdeklodoknek privatban megadom a pontos erteket szigoruan csak psi-ben :)))

(#282881) MPowerPH válasza lsebestyen (#282860) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Maga a TPU belső eddig jó. Lehet csak placebo, de mintha jobban fel tudnám gyorsítani a bicót."

Mar rendeleme is. ;]

fulton: Ennyibol jo a mostani rendszerem, addig fujom, amig a gumi, felni engedi, idealis esetben gyorsabb leszek. Azt hiszem mindketto 8,5bar, ami talan 20-22 fokon van meghatarozva. Tehat ha menet kozben a fejlodo ho hatasara no a nyomas, az nem baj, tovabb gyorsulok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#282882) mauimagic válasza parandroid (#282878) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Semmi értelme tizedeken-századokon rugózni egy olyan rendszernél, ami a pumpafej fel-le helyezésnél is mérhető mennyiséget veszít, egészen kis hőmérsékletváltozás is befolyásolja, ráadásul a teljes felületén, és az illesztéseknél is folyamatosan veszíthet a nyomásból.
Szerintem erre téves válasz a "leszarás"... a helyes reakció a szelepbe integrált bluetooth jeladó, hogy végre a guminyomás adatokat is lehessen látni menet közben. Igazi Game Changer lesz, alapjaiban fogja megváltoztatni a bringázást! ;]

[ Szerkesztve ]

(#282883) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Na akkor itt vagyok en, aki a kocsiknal bar-ra fujja, bicot meg psi-re. Es miert? Megszokasbol :))
Tokmindegy szerintem ;)

(#282884) mauimagic válasza dom1n0 (#282883) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Mind amatőrök vagytok, én kilopascalra fújom a gumit, hőmérséklet- és magasságkompenzációval ;)

[ Szerkesztve ]

(#282885) balintbaba válasza SteveAd (#282869) üzenetére


balintbaba
tag

Hát nem tudom, hogy ilyen színvonalas beszélgetésekbe érdemes-e belefolyni. Le kéne venni a szemellenzőt. PSI-nél kerek számokból indulsz ki, nem csoda, hogy barnál századok fognak kijönni, innen is lehet látni, mennyi értelme van a PSI-n rugózni.

Nézzük másik oldalról, ha azt mondom 6 barra fújom a gumit, az PSI-ben 87,022. Életben nem hallottam olyan kerékpárost, aki 87,022-re fújta volna az abroncsait a 6 barral ellentétben.

Digitális mérő mellé remélem van két hitelesített műszer is, ha valaki NASA pontossággal szeretné beállítani a guminyomást. ;] Nekem nem derogál más mértékegységet használni, viszont itt totál felesleges.

(#282886) MPowerPH válasza SteveAd (#282853) üzenetére


MPowerPH
félisten

El lett adva, csak nem vette le a hirdetest. :(

Don't Tread On Me

(#282887) SteveAd válasza Jester01 (#282879) üzenetére


SteveAd
tag

Ok, ha ez nektek jo, hasznaljatok bart. A szabalyzatban nem latom, hogy tiltolistas lenne a psi, igy viszont en tovabbra is maradnek annal es masnak a jogat sem vitatnam el ezzel kapcsolatban.
Az egesz azzal a beszolassal indult, hogy a "psi-zes faraszto".

(#282888) Speedy007 válasza Jester01 (#282879) üzenetére


Speedy007
őstag

9 sebességesnél még a széthúzós trükk is bevált csak itt minden más. Itt nem lehetet mert ugrált állandóan a lánc illetve a patentszeménl meg nem is forgot a lánszem a csapszegen

(#282889) Jester01 válasza Speedy007 (#282888) üzenetére


Jester01
veterán

Félreértések elkerülése végett: álló helyzetben a lánc felső szakaszán legyen a patentszem és a pedálra kell terhelni. Nem kell a láncnak mozogni és a csapszegnek sem forogni.

Jester

(#282890) SteveAd válasza balintbaba (#282885) üzenetére


SteveAd
tag

Milyen szemellenzot? Es milyen szinvonal? Ha valaki egy kicsit igenyesebb akkor mindjart leszoljuk ("felesleges a NASA pontossag"). Kicsit a lovon forditva ules esete.
En nem tettem alaptalan altalanosito kijelentest (nem en allitottam, hanem te, hogy mindenben ugyis metrikusat hasznalunk, ellenben nehany peldaval szemleltettem, hogy a topik temajat ado kerekparoknal sem igaz ez igy).

A 87,02 az gyakorlatilag 87. De akkor a 84 vagy a 89 psi mennyi is barban? Ott mar korantsem ennyire szep kerek szamokat kapsz. Psi-ben egyszerubb kifejezni a finomabb kulonbsegeket, de lehet csak en szeretem a kerek szamokat.

A digitalis meron amugy lehet valtogatni a mertekegyseget.

[ Szerkesztve ]

(#282891) mauimagic válasza SteveAd (#282890) üzenetére


mauimagic
aktív tag

szal a psi igényesebb, mint a bar. Ma is tanultam valamit :U

(#282892) SteveAd válasza dom1n0 (#282883) üzenetére


SteveAd
tag

Szerintem pont ebben all a dolog nyitja. Sokan a kocsi miatt megszoktak a bart es ezert idegenkednek a psi-tol.
De a lenyeg pont ez lenne, hogy megszokasbol ne rogton azzal ugorjunk neki a masiknak, hogy "az allando psi-zesed faraszto". Innen indult az egesz.

Harom nyelven (angol, nemet, francia) kovetek rendszeresen kerekparos forumokat, ott azert kicsit ritkabban tapasztalok ilyen zsigeri egymasnak ugrast meg beszologatast.

(#282893) dom1n0 válasza SteveAd (#282892) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Ez magyar forum sajatossag, oda se neki. ;]

(#282894) SteveAd válasza mauimagic (#282891) üzenetére


SteveAd
tag

Orulok, hogy segithettem. Szerintem ezt lassan fejezzuk be.
Az "igenyesseg" nem neked szolt, hanem a kolleganak aki azt sugallta, hogy a mi szintunkon felesleges meg ugysem erdemes (meg nem is lehet) ilyen pontos nyomast merni. Mellesleg ugyanaz a kollega pusztan egy kep alapjan a multkor megallapitotta, hogy a piac egyik legjobb nadragjan "igenytelen" a pant varrasa. Kicsit viccesnek tartom ezt, ennyi. Reszemrol off.

(#282895) Csokicsibesz válasza SteveAd (#282892) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Ott van Csepel tuningolás? wax tesztelés? kerékpárból lámpa építés? Aliexpress tippek és trükkök?
Naugye! ;]

(#282896) SteveAd válasza Csokicsibesz (#282895) üzenetére


SteveAd
tag

Viccet felreteve, a multkor linkeltem egy WW topikot alis cuccokrol (hasznos lehet). Wax teszteles ugyanott, de mashol is. Az most egy igazi hot (melt) topic
A Csepel tuning fajo hianycikk ;] Bar 10 eve egy brusszeli kerekparboltban meglepodve fedeztem fel egy Csepel Friscot (a tulaj inkabb azt forgalmazta a Cannondale hasonlo biciklije helyett)

(#282897) bundyy


bundyy
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget , és ajánlásokat ( Dark Archon, A Zéé , Hasaggymeg) végül a NULANE PRO lett a befutó. Sokat még nem mentem vele, de teljesen más világ mint amit eddig a kerékpározásról tudtam :) .

(#282898) chubby2o6 válasza Speedy007 (#282888) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A 11-es KMC patentszem is ilyen volt újkorában.
Összeakasztod, kézzel széthúzod, amennyire tudod. Utána óvatosan átforgatod hátrafelé tekerve úgy, hogy a patentszem felül legyen. Leveszed a bringát az állványról, és behúzott hátsó fék mellett rárúgsz egy kicsit a pedálra, így sikerülni fog.
B terv: veszel egy connex patentszemet [link] , ehhez nem kell szerszám. Annyi a szépséghibája, hogy egy 11-es áráért már egy olcsóbb láncot is kapni.

(#282899) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Mindeközben Pogačar majdnem kapott egy sallert egy túlbuzgó szurkolótól. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#282900) ReFleXx válasza Hasaggymeg (#282899) üzenetére


ReFleXx
addikt

linket :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.