Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#282551) -=RelakS=- válasza Fall-N (#282550) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igazság szerint az étkezés fontosabb, az adja a 70 %-át az egésznek, a maradék 30 % csak a mozgás maga.

Egy rossz étrendet nehéz lemozogni, igaz?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#282552) jjeahh válasza balintbaba (#282547) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem fizikai munkát végzek, csak neten azt írják mindenhol, hogy "átlagember" ennyit éget. A bevitt kalóriát számoltam ki kíváncsiságból a múltkor kalóriabázissal, kb 1200-1500 jött ki, 2000 fölött max karácsonykor viszek be bejglivel meg ilyenekkel, de akkor hízok is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#282553) Dark Archon válasza jjeahh (#282544) üzenetére


Dark Archon
addikt

Te könnyebb vagy, mint én, és nekem kell a 62 kilómhoz 1500-1600 kcal naponta alapjáraton. A 2000-rel biztos, hogy fölélőttél szerintem, azért nem fogysz. Más kérdés, hogy minek?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#282554) avl válasza -=RelakS=- (#282540) üzenetére


avl
aktív tag

persze: allando telj. eseten a telj. erteketöl függ, hogy mi mennyire hasznalva, pl.:

a görbék persze nem állandóak, személy, állapot, kajaellátottság, ... függvényei, pl.:

nyilvan, ha igen keves az elérhetö glükóz (pl. elözö este korai vacsi, masnap reggel indulas tekerni ehgyomorra), akkor hamarabb nyúl a szervezet máshoz (zsírhoz)

ehhez kapcsolodo: #263295avl

[ Szerkesztve ]

(#282555) Friczy válasza Bacusuz (#282502) üzenetére


Friczy
senior tag

Ha hidrós tárcsafékeid vannak, akkor gondold át a hátsó keréknél fellógatást. A rendszerben esetlegesen előforduló apró légbuborékok a féktestnél fognak felgyűlni a hátsó féknél.

(#282556) Ixion77 válasza Friczy (#282555) üzenetére


Ixion77
őstag

Első keréknél lógatás esetén meg ugyanez igaz az első fékre, nem?
Plusz nekem az nem tetszett az első keréknél lógatás esetében, hogy akkor állandóan a teleszkópon lóg a bringa.
Ezért választottam végül a vízszintes falrahelyezést, ami messze a legjobban is néz ki.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#282557) Nutra válasza Bacusuz (#282513) üzenetére


Nutra
tag

Nekem is így vannak fent. Csak arra figyelek, hogy a kampó ne érjen hozzá a küllőhöz. szvsz csak kényes felninél lehet gond.

(#282558) avl


avl
aktív tag

ez is tartalmas ábra (a számértékeket nem szabad "szentírásnak" venni, mindenkinek mások, ..és naponta is kicsit mások; egy jobb alvás után, mást kajálva elötte X órával, ...)

de igazat adok #282383balintbaba -nak, ez a legtöbbünknek érdekesség, menjünk mozogjunk

(#282559) -=RelakS=- válasza avl (#282554) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És még az is ott van, hogy edzés után a szervezet visszatölti az ATP készleteket, szóval még annak is kell kalória.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#282560) szuszinho válasza jjeahh (#282552) üzenetére


szuszinho
őstag

Ki az átlag? Életkor, magasság, testsúly, izomtömeg, stb...?

(#282561) altntv


altntv
csendes tag

Sziasztok! Van egy 15 éves Kellys Exquisite trekking bringám, amiben tegnap elszakadt a lánc. Hogy tudom megállapítani, hogy milyen láncot vegyek hozzá? Köszi :R !

(#282562) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy az ilyen ebéd sem segít a fogyásban :DD

[kép]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#282563) Hasaggymeg válasza altntv (#282561) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megnézed hány sebességed van hátul.

#282552jjeahh...1500 kevésnek tűnik, írd le pl. mit ettél a tegnap....nekem a zabos reggelim 7-800 kcal. :DDD

#282562-=RelakS=-...dehogynem, ha pl. felét otthagyod. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#282564) lsebestyen válasza altntv (#282561) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia! Hátsó keréken a kazettán számold le hány fokozat van (lánckerék). De tippre 9 sebességes, így olyan lánc kell hozzá. Ami még fontos az a lánc hossza.

Mikor volt cserélve azon utoljára lánc? Azért szakadt el mert, nagyon régi volt? Ez esetben esélyes, hogy a hátsó sorod is el van kopva (még az is lehet az első lánctányérok is). Ha nagyon megnyúlt már a lánc és úgy volt használva, akkor az elkoptatja a lánckereket is. Ha ez így van én a helyedben felkeresnék egy szervizt ahol rendbeteszik. :R

[ Szerkesztve ]

(#282565) altntv válasza lsebestyen (#282564) üzenetére


altntv
csendes tag

még soha, eredeti lánc. De nem is ment sokat, sztem nem volt a bringában össz. 2000km

(#282566) Ixion77 válasza avl (#282558) üzenetére


Ixion77
őstag

Engem az érdekelne, hogy az izombontás hol helyezkedik el ezen az ábrán.
A testépítői ismeretek szerint arra is hajlamos a szervezet, főleg egy óra után.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#282567) -=RelakS=- válasza Ixion77 (#282566) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ott, ahol nem kajálsz?
Ha fogy a cukor, és nincs zsír, akkor marad a fehérje, az meg izomban van leginkább. (mármint amit büntetlenül bonthat a test)

Vagy másra gondolsz?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#282568) parandroid válasza jjeahh (#282552) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amennyire utálom az ‘a férfi 100 kilónál kezdődik’ típusú népi bölcsességet, azt azért be kell látnod, hogy az 50 kilód sem egy átlagos testsúly. De még a 60 sem az… Szóval mire kéne ahhoz annyi energia? Másrészt a rendszeres testmozgással az első, amit a szervezeted megtanul, az a hatékony energiafelhasználás, aztán lehet nézegetni, amikor a kis köcsög már fele annyi bevitt kalóriából megoldja a mozgásadagodat, a többi meg megy zsírba (vagy ha szerencsés az anyagcseréd, kidobja).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#282569) Ixion77 válasza -=RelakS=- (#282567) üzenetére


Ixion77
őstag

Kb. erre.
Nekem például a többséggel ellentétben annyira nem a hízás a problémám, hogy nem is igazán vagyok képes rá. Fogyni viszont kifejezetten könnyen tudok.
Izmot gyűjteni szintén nem igazán tudok (mos már kor miatt sem, de régen, rendszeres edzéssel sem), így én sosem megyek egy óránál többet (intenzíven fél óránál sem), mert nem akarom az izomvesztést tovább gyorsítani.
Viszont aránylag ritkán látom, hogy az edzésjavaslatoknál figyelembe vennék hogy ha akinek nincs jelentős zsírmennyisége, az hogyan optimalizáljon hogy ne lépjen fel izomveszteség.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#282570) jjeahh válasza Hasaggymeg (#282563) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ma pl.

- egyélyszakás zab: 50g zab, 2-3 kanál sovány joghurt, 1 kivi, egy kis kókuszreszelék, egy kis fehérje - kb. 450 kcal, vagy kevesebb
- karfiol leves, spenót, rántott sajt, később bundás alma: 700 kcal
- vacsora nem tom mi lesz, talán 2 tojás zöldséggel: 150 kcal

Vége a napnak, 1300 kcal-t ettem kb., úgy, hogy most a bundás alma plusz volt, és a reggelibe sem mindíg rakok fehérjét. Szal szénné kell zabáljam magam ahhoz, hogy 1500 meglegyen. Ha minden nap 1500+ kalóriát tolnék be, állandóan úgy jollaknék, hogy a belem kitágulna, aztán csodálkoznék miért van sörhasam. Kenyérrel még sokat be lehet vinni, de én ritkán eszek kenyeret.

#282568 parandroid: 60 kilóm* :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#282571) balintbaba válasza Ixion77 (#282569) üzenetére


balintbaba
tag

Viszont aránylag ritkán látom, hogy az edzésjavaslatoknál figyelembe vennék hogy ha akinek nincs jelentős zsírmennyisége, az hogyan optimalizáljon hogy ne lépjen fel izomveszteség.

Többet kell enni. ;] Bár amennyire egyszerűnek tűnik, szerintem annyira triviális a válasz erre a kérdésre.

jjeahh: - karfiol leves, spenót, rántott sajt, bundás alma: Bár adagtól függ, de én nehezen hiszem el, hogy ez csak 700 kcal lenne. :U

[ Szerkesztve ]

(#282572) velizare válasza parandroid (#282568) üzenetére


velizare
nagyúr

protestálok, az 50 kiló egy kiváló world tour hegyimenő testalkat, már csak tekerni kell tudni annyit, mint ők, a kilókkal nem lesz gond! ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#282573) -=RelakS=- válasza Ixion77 (#282569) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha edzés közben tolod magadba a proteint-cukrot, az nem akadályozza meg az izomvesztést?
Gondolom a kész fehérjét/cukrot könnyebb fogyasztani, mint izomból kipiszkálni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#282574) jjeahh válasza balintbaba (#282571) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, adagtól függ, amennyit én ettem, a legtöbben azt nem neveznék evésnek ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#282575) dom1n0 válasza -=RelakS=- (#282573) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Az én tudomásom szerint bizonyos aminosavak (BCAA) segítik megakadályozni az izombontást.

(#282576) avl válasza Ixion77 (#282566) üzenetére


avl
aktív tag

#282566 és #282567-=RelakS és #282569Ixion77 és #282571balintbaba

ahogy en ismerem: mindig van elegendö zsír ...a mi kategoriankban (nekem volt 5% is mérve, persze vannak mérési hibák is)

esetleg a "zsíranyagcsere" nem müködik ahogy jo lenne, ahogy kellene, ahogy szeretné az illetö -> training erre

nekem sem nehez a relative alacsony testsuly (186cm, ~70kg), fiatalabban még simább volt

azt en is gondolom, hogy "többet kell enni" persze nem mindegy mit, feherjebevitel segithet az izom építésében; nézted mennyi fehérjét viszel be (ajánlotthoz képest) ?

en magam inkabb David Sinclair felé hajlok (nem tudományos alapon, hanem így érzem, így gondolkodom 30+ éve): nem kell elkenyeztetni a szervezetet, evolucio hosszu során is "adverse" viszonyok voltak (hideg, meleg, kajamennyiseg, ...), avval tanult meg gazdalkodni a szervezetünk, nem a klimatizalt stb. viszonyokkal

(#282577) Wombath válasza Ixion77 (#282569) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem elegendő a fehérjebevitel, nem léped át az anabolikus rezisztencia küszöbét, ami az életkorral (is) növekszik. Szóval több fehérje és erősítő edzések, akkor jönni fog az izom. Ha te ilyen ektomorf alkatú vagy, akkor persze nehezebben, de kortól és testalkattól függetlenül lehet izmot felszedni, csak a mennyiségeket kell eltalálni mind a tápanyagokban, mind az edzésekben.

(#282578) parandroid válasza -=RelakS=- (#282573) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. CH-t (cukrot) tudsz valamennyire pótolni, utántölteni edzés közben, fehérjét, proteint nem. Azt utána lehet visszatölteni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#282579) itouchfan


itouchfan
senior tag

Na hogy legyen bringázás is ;], megvolt az első tekerés az új Kelly's-zel.
Volt már gravelom (Triban 520) régebben, hiányzott, én látom értelmét ennek a kategóriának. Ahogy írtam, egy soot 30 lett a befutó, néhány első gondolat:
- Claris szett - fvk jó, de azért váltás, pláne az első átdobó érezhetően darabosabb, mint egy jól beállított Tiagra vagy 105 szett esetén. (Igaz, még nem 100% jól van belőve, de ja).
- TRP spyre fék - ismertem, ez van az outin, jól beállítva, feszesen teljesen vállalható (mondom ezt azután, hogy használtam hidrós 105 féket. Nem állítom, hogy ugyanolyan jó, de biztonságos, erős, használható).
- TRP RS02M féktárcsa [link] - na ezt egy kicsit gyenge pontnak érzem, lehet, hogy csak be kell koptatni, de ha jól sejtem ez azért egy belépő tárcsa, szóval lehet, hogy ehelyett jönni fog egy jobbféle Shimano.
- kerékszett nyilván nehéz, de ipari csapágyas, masszív, a külsőket (Smart Sam 40 mm) cserélni fogom.
- nyereg - kipróbáltam a gyárit, de megy át a sajátom. :K

Szóval így elsőre biztató, kell néhány apróságot állítani, fejleszteni, de így is egy jól használható bringa lesz szerintem. A múltkor ígért kép:

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#282580) -=RelakS=- válasza dom1n0 (#282575) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kedvenc pálcikaemberem szerint akkor már a proteinnel többet érsz.

BCAA-s videója is akad, bár a fogyás irányából nézi, ahogy nézem, de itt is savó proteinnél köt ki.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#282581) zsocy válasza itouchfan (#282579) üzenetére


zsocy
őstag

Király bringa, jó színben, sok boldog kilométert vele!

Láncot waxolni pedig szigorúan csak ezzel, kockás ingben! ;] :DDD

(#282582) Hasaggymeg válasza itouchfan (#282579) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Zsír...vagyis korom! :D ...ami meg a tárcsát illeti ez a TRP szerintem vetexik akármelyikkel. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#282583) itouchfan válasza zsocy (#282581) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi szépen.

Én nem waxolok, hanem kőkorszaki módszerrel olajozok. :O Akkor mostantól már nem is írhatok ide? ;]

Hasaggymeg: köszi, majd ránézek van-e 6 csavarosban is.

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#282584) dom1n0 válasza -=RelakS=- (#282580) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Én ha éppen nem felejtem el, az ISO mellé szoktam bedobni 1 kanál BCAA-t is :)

(#282585) kuntics válasza itouchfan (#282579) üzenetére


kuntics
aktív tag

Képről nézve ugyan ez a kerékszett van a soot20-ban is, azokat meg tegnap mértem pont. Tárcsa és sor nélkül 1312g a hátsó, az első pedig 1018g szintén tárcsa nélkül. Hogy ez sok vagy kevés azt passzolom, nem grammozok.

(#282586) Dark Archon válasza itouchfan (#282579) üzenetére


Dark Archon
addikt

Te írtad, hogy érdekel külső, ugye? Van 2 db Vittoria Terreno Wet 45 mm-esem, ezek pár 100 km-t futottak. Vagy 2 db Tufo Thundero 40 mm, egyik ~ 4000 km-nél tart, másik 6000-nél. Ha érdekel, írj rám priviben, nekem mindegy, melyik marad meg.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#282587) balintbaba válasza itouchfan (#282579) üzenetére


balintbaba
tag

Szép bicó, gratula! Kerékpáron ez a citromsárga a kedvenc színem, persze a rózsaszín után. :P

Hogy kötekedjek is: az első keréknél azt a kallantyút nem lehet úgy állítani, hogy a hátra vagy a villa felé nézzen? ;]

(#282588) semmiho


semmiho
tag

Szakirodalom kapcsán; ez egy elég jó és könnyen értelmezhető könyv kondi témájában: [link] (Wittmann Zsolt: PowerBuilding Training System, 2015)
Az alapok megértéséhez kiemelten fontos, akit érdekel a téma: [link] (Dr. Váczi Márk: A VÁZIZOM MŰKÖDÉSÉNEK NEUROMECHANIKAI ALAPJAI, 2015)

Szivesen! :)

(#282589) Friczy válasza Ixion77 (#282556) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem igazán. Az első keréken lógatva a fék kb. ugyanabban a magasságban van, mint a fékkar. Bent a munkahelyen ilyen a tárolás, még ebből nem volt problémám.
Teleszkóp meg nincs a bringámon :)

(#282590) RexpecT


RexpecT
addikt

Még mindig nem döntöttem el, hogy meveszem-e Cannondale-t, viszont fóliát azt rendeltem már. :D
Majdnem ebayről vettem ezt, aztán ott az értékeléseket olvasgatva ez egy másik márkanév alatt eladott fólia.
Töredékáron megvásárolható itthon is, Oraguard 270 néven megtalálható.
Korábban a topikban is volt már említve egy alkalommal.

(#282591) Napfénysüti válasza balintbaba (#282587) üzenetére

Céghez nem mész valamikor bringával? Egyszer láttam a géped a tárolóban, rád is írtam de szerintem már elmentél mire észrevetted. :)

Més que un club!

(#282592) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Aszonta az Edge, hogy ma threshold day van, holnap akartam egy FTP tesztet, de hallgattam az okosabbra :)
45perc/200 szintre van az FTP tesztlabor, amit kinéztem, az kb pont jó bemelegítés.
-Zsíros mocsok rendelős kaja 1 órával előtte: pipa
-20mp-es Squirt kezelés, utána elektronmikroszkóppal átvizsgálva a láncszemeket: pipa
-750ml Sponser Chia magos-Papayás Endurance Ital csapvíz: pipa
-rövid pelenkás gatya szigorúan alsó nélkül:pipa

Harmadjára sikerült is elindítani a tesztet, egész jól belőttem a tempót, 10 percig 4-es zóna, utána 5. Legvégén 15mp-et tudtam csak ráhúzni a 20 percre. A rámtörő hányinger miatt egyből tudtam, hogy jól csináltam :D

Az eredmény egy fos, de ezt is vártam, legalább jobb lett így is, mint a decemberi Zwiftisztánban csinált bohóckodás, mondjuk az ramp test volt, azt se tudtam mit kell csinálni.

Szerintem havonta-kéthavonta csinálok egy ilyet, hogy lássam mi a szitu, nagyon fasza kis labor, kb 400m szinttel, ezt max ebikeal tudnám kinőni :U

[ Szerkesztve ]

(#282593) Ixion77


Ixion77
őstag

Hogyan ellenőrzitek hogy mennyi tej van még a gumiban?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#282594) balintbaba válasza Napfénysüti (#282591) üzenetére


balintbaba
tag

Sajnos az országútim most az (utált ;] ) Balaton mellett van. Ha jobb idő lesz, akkor azzal fogok ingázni Fehérvár-Siófok között, bemegyek vele.

Addig csak a Rockrider XC500-asom tudom mutogatni. :O Van rajta korábban említett Assioma DUO-Shi kendácsolás. Jó lett volna, ha már két éve kijött volna a Favero a montis pedáljaival, ezt így picit féltem, inkább gravelre lenne jó. Az AXS meg a pedáltengelyek drágábbak, mint az egész bicikli. :DDD

(#282595) Napfénysüti válasza balintbaba (#282594) üzenetére

Én speciel nem utálom a Balatont de nem is szeretem annyira. :)

Apropó, megy valaki majd Tour de Balatonra május 28-án?

Més que un club!

(#282596) Dark Archon válasza Ixion77 (#282593) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szelepmag ki, hurkapálca be.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#282597) balintbaba válasza Ixion77 (#282593) üzenetére


balintbaba
tag

Pont tegnap töltöttem bele, mert 1-2 óra alatt leeresztett. Gondoltam, hogy nem lehet benne túl sok, mert már idejét sem tudom, mikor töltöttem bele legutoljára. Csontszáraz volt.

Szóval én nem ellenőrzöm, de tegnap csak simán gumileszedővel levettem a gumit a felni egyik oldalánál majd konstatáltam, hogy száraz és töltöttem bele. Utána műhelypumpával felpattintottam.

Egyébként annyira összenőtt a gumi a felniszalaggal, hogy mikor próbáltam leszedni a gumit, jött vele együtt a szalag is. Ezzel lehet kezdeni valamit? :U

[ Szerkesztve ]

(#282598) zsola32 válasza Napfénysüti (#282595) üzenetére


zsola32
őstag

erre gondolsz?
[link]
meg kellene tekernem a 206 kilométert...

(#282599) Ixion77 válasza Dark Archon (#282596) üzenetére


Ixion77
őstag

Jó ötlet, köszi!

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#282600) Napfénysüti válasza zsola32 (#282598) üzenetére

Igen csak elírtam a dátumot, 25-én lesz. :K

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.