Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-29 10:59:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-01-01 (Frissítés: 2024-01-14) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-01-01 (Frissítés: 2024-01-18) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ütős ajánlat :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2) Dayerdroid


Dayerdroid
tag

Ez jó lesz nekem. 😁

(#3) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Volt nálam egy hétig, jól sikerült modell. Szerintem ez most a középkategória legjobb vétele.

(#4) szkaroly


szkaroly
senior tag

A tárhely ufs 2.1 [link]

Poco X3 Pro

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Szép dolog az erősebb SoC, csak ugye az a52 5g-t 350£-ért vettük ügy, hogy még egy kb 40-50£-ért eladható buds-ot is kaptunk mellé, ezt meg mindenféle ajándék nélkül adják 470£-ért.

Kell a családban még egy teló, de sztem inkább beleverek még 1 évet az öreg s7e-mbe (a fentebbi a52 5g asszonypajtásé, érezhetően nem gyorsabb, mint az öreg s7e-m).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) *RLaci* válasza t72killer (#5) üzenetére


*RLaci*
addikt

Telenornál 138e kártyásan.

(#7) pusszycat válasza t72killer (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem pl. az S9+ tetű lassan frissiti az alkalmazásokat. A MI 10T vagy a MI 11 Lite-om 5 percekkel hamarabb végeznek. Jó mondjuk gyorsabb a wifi-juk is.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#8) t72killer válasza *RLaci* (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Hmm, ez már sokkal jobban hangzik, úgy tűnik akkor csak szeretett szöszibohócunknak (Borisz) köszönhetem ezt a UK vodás kedvességet. :R . Van rá 3 napom megálmodni, mert asszonypajti pont megy az óhazába...

#7: az s7-nek is érzem már a végét, kicsit lódítottam azzal, hogy "ugyanolyan gyors", mint az a52 5g, ha 20-30 tabbal le van terhelve a chrome, az már sok neki, visszatöltöget, néha sima PH fórum betöltésénél megakad( :F?). Ráadásul mostanára totál kifogyott a helyből, amit nem tudok értelmezni, mert a térképek, képek, stb mind microSD-re mennek, appokból pedig kinyírtam rengeteget.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) pusszycat válasza t72killer (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet a hibás részt ignorálja azért. Meg maga a flash tároló is lassul idővel. Ezt én is észrevettem egy másik telon fogy a hely, mindig törölgetek.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#10) t72killer válasza pusszycat (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Híznak az appok, gondolom valahol a korábbi verziók is fent vannak, igencsak érik egy factory reset, sose csináltam.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) TTomax válasza t72killer (#8) üzenetére


TTomax
nagyúr

143.5-ért vettem 8/256ost szürkén....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12) Doki42


Doki42
őstag

Ha tudom előre.... :W
Ennyi variáció, tiszta xiaomi :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#13) t72killer válasza TTomax (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Ott a pont, a 8GB RAM-nak nagyon is van értelme hosszabb távon, látva a droid memóriazabálását :R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) pusszycat válasza Doki42 (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor megvárod az S-t Ezért adták ki előbb a simát. Mikor már nem ment ugy mint állat kiadták az S-t. Igy megy ez mostanság. :K

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#15) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Szerintetek ennek jobb a kameraja, mint az S8asnak? Erdemes lenne lecserelni, most lesz 4 éves.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#16) Donki Hóte válasza TTomax (#11) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A 8/256-os verzió engem is érdekelne, hol vettél ilyet?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17) Donki Hóte válasza szubrutin (#15) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem jobb a kamerája. Nekem S9Plusz telefonom van (aminek jobb a kamerája, mint az S8-nak), a páromnak meg A52 5G-je van és az esetek 85 %-ában az ő telefonja jobb képeket csinál.

Különösen az esti felvételek esetén jelentős a különbség, nappali fényben kevésbé látható differencia.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#18) TTomax válasza Donki Hóte (#16) üzenetére


TTomax
nagyúr

Amikor jött a telefon pár hete, néhány webshopban listázták de kb mindenhonnan elfogyott. Valószínűleg portugálból származtak, én a Dodomobilnál vettem a gari is hozzájuk szól, lévén kis hazánkban nem forgalmazott készülékről van szó.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19) ricsmoka


ricsmoka
tag

Na végre itt a teszt :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Pont a napokban jött el az idő, hogy az igen koros OnePlus 5-öst leváltsam és az A52s is benne volt a pakliban, de végül azon esett ki, hogy nem tud RAW-t menteni a kamera. Az elődmodellnél olvastam, hogy a third party appok előtt is zárva a lehetőség (legalábbis sok volt a crash és force close).

Btw OnePlus 8 lett belőle, egy árban futnak rendes garival (az más kérdés, hogy visszaküldtem elállási időn belül és vettem egy használt 1 hónapos 8T-t helyette, de az nem igazi előrelépés, csak egy facelift). Kamera szerintem eléggé hasonló teljesítményt nyújt, az A52s a középkategória csúcsa, OP8/OP8T pedig a flagshipek alsó szintje, van amiben egyik, van amiben másik a jobb. Viszont a hardver erősebb, több a RAM és a rendszerteljesítmény nagyon elbillenti a mérleget a OnePlus irányába nálam.

(#21) t72killer válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Azt lehet tudni, hány év biztonsági frissítés van a oneplus-okra :F? Nálam ez egy alapkritérium, mivel revolut, netbank, stb megy a telefonon, max 1évet húznék rá az utlosó folttól számítva. Ritkán cserélem a telefonjaimat, az elmúlt 13 évben most nyúzom a 3.adikat, de nagyon kéne már neki a csere.

Az árat is évenkénti költségként számítom, ha egy teló bírja 5évig ÉS 4évig támogatás is van rajta, akkor azt 5évre veszem = 150eFt-ból lesz évi 30eFt. De ha csak 2évig jön rá folt, akkor 3évre veszem és máris drágább. Mindez ugye a vásárlás pillanatától számítva, szóval ha egy modell már 1éve a piacon van, akkor azt a support évet be is buktam...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) ghiottone válasza t72killer (#21) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Flagshipeknél: 3 fő verzió és 4 év biztonsági.
Nord/Nord CE: 2 fő verzió és 3 év biztonsági.
Nord N széria: 1 fő verzió és 3 év biztonsági.
forrás

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#23) t72killer válasza ghiottone (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

:R. Flagshipet semmilyen gyártótól nem veszek, a 3év pedig soványka. Kb 1 éve néztem mi a helyzet, akkor is arra jutottam, hogy bár sok más gyártó telója jobb speckókkal rendelkezik, a támogatás miatt marad a csamcsung.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) szkaroly válasza t72killer (#21) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nekem revolut nincs, de az előző telefonomon Android 6 volt és a Raiffeisen app simán ment rajta.

Poco X3 Pro

(#25) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha ismerkedni szeretnék a Samsunggal talán ár-értékben ez lenne a nyerő.

Mi 11 Lite 5G / NE még konkurense ennek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) pusszycat válasza Graphics (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vettél egy NE? De jó. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#27) Graphics válasza pusszycat (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, teljesen jó nekem az F3.

Az NE csak chiphiány miatt jött létre. [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) t72killer válasza szkaroly (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Egy dolog, hogy megy az app, másik kérdés, hogy a mindenféle droidos malware, ami már tenyészik a világban, mennyire találja meg és feji meg a számlát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Doki42 válasza pusszycat (#14) üzenetére


Doki42
őstag

Most már én is tudom....
Előtte nem volt jellemző a három variáció.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#30) pusszycat válasza Graphics (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ja benéztem, azt hittem aláirás. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#31) borix válasza t72killer (#28) üzenetére


borix
őstag

A támogatás fontos számodra akkor a samu a nyereő a 4 év biztonsági frissítéssel,
az oneplus 3 évet ígér. [link]
Ne adjuk már elő azt a nagy számla megfejést, mennyi példát tudsz rá felhozni?
Használod a revolut-ot akkor arra kisebb nagyobb összegeket teszel és az nem a főszámla...

(#32) bostone


bostone
addikt

A Samsungnak ezzel kellett volna kezdeni.

(#33) Cecevok válasza Donki Hóte (#17) üzenetére


Cecevok
tag

A szenzorméret sokat számít esti/éjszakai felvételek esetén.
Az A52-nek 1/1.7" az S9-nek 1/2.55".
Ez lehet a jobb esti felvételek oka 😀

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#34) Donki Hóte válasza t72killer (#28) üzenetére


Donki Hóte
veterán

mindenféle droidos malware, ami már tenyészik a világban, mennyire találja meg és feji meg a számlát.

Vevő lennék egy ilyen malware appra, mert mindegyik kevésbé feji a számlámat, mint az asszony :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#35) t72killer válasza borix (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

A főszámlás bankos appom is fut a telón, és a franc se tudja, mit fognak az ügyes malware-írók kitalálni 1-2év múlva. Szóval ja, maradok a samunál.
Nem rettegek tőle, de évekig nem akarok foltozatlan telóval rohangálni. Az emaileimben is van egy rakás személyes adat, stb, francnak se hiányzik egy keylogger.

Hogy miket tudnak a rosszfiúk, a pegazus, carrierIQ és Bundestrojaner sztorik elég jól ábrázolják.

#34: <- :DD :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) janeszgol


janeszgol
félisten

Az alternativaknal hianyolom a Nord 2-t. Kicsit erosebb hardver, gyorsabb toltes, fejlettebb BT szabvany, es azonos aron +2 GB ram, ha jol emlekszem.
Viszont szoftveresen ugye... Szoval nagyon jo ajanlat az A52s 5G.

[ Szerkesztve ]

(#37) Hallosz válasza Donki Hóte (#34) üzenetére


Hallosz
senior tag

:)) :R Itt is :-)

Mert lakni, muszáj.

(#38) t72killer válasza janeszgol (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

A pixel6-ot nézegetem, állítólag 650EUR-s áron jön egy 200EUR értékű fülessel ajándékba. Jobban ki kell nyitni a tárcát elsőre, de az a teló valszleg még 2év használhatóságot ráver erre.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) borix válasza t72killer (#35) üzenetére


borix
őstag

Inkább az innen onnan alkalmazások, mókolásos dolgok ami veszélyesek.
pl: Leszoktam takarítani a felesleges dolgokat a telefonról ADB-vel.
Az egyik topikban említettek egy alkalmazást ADB AppControl a neve.
Megvettem a fizetős változatát 7 euróért mert tetszett, hogy automatán leszedi számomra a sok feles dolgot pl közepes pucoláson és nem kell beirkálgatni ADB-be.
Mikor fizettem revolutal abban az időben a revolut egy 200 eurós (automata) feltöltést próbált indítani, előtte sosem csinált ilyet.
Mondom magamban gyanús nekem ez az egész így ezután, hogy bízzam meg a programba.

Jobban ki kell nyitni a tárcát elsőre, de az a teló valszleg még 2év használhatóságot ráver erre.
Szerintem ilyen hosszabb távra felesleges tervezni mert teljesen elértéktelenedik a telefon.
2-3 évente cseréled akkor még kilehet szállni belőle, hogy a telefonnak van értéke és fejlesztesz is egy jobbra.

[ Szerkesztve ]

(#40) t72killer válasza borix (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

"2-3 évente cseréled akkor még kilehet szállni belőle, hogy a telefonnak van értéke és fejlesztesz is egy jobbra."

Ugyanannyit fizetsz effektíve, vagy még többet ha nem sikerül eladni:

5éves projekt:
veszel ma 150eFt-ért egy középtelót, 2év múlva ha szerencséd van, el tudod adni 50k-ért, amikor veszel egy újabbat megint 150k-ért, ami amortizálódik rajtad megintcsak 100k-t, összesen kiadtál 200k-t.

Vagy most megveszed ezt effektíve 240k-40k ajándék = 200k-ért és olyan telód van az első 2-3évben is, mint amire a fentebbi forgatókönyv szerint csak a 2.körben van esélyed.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) doooo válasza t72killer (#38) üzenetére


doooo
veterán

"de az a teló valszleg még 2év használhatóságot ráver erre."

Nem hinném. Se a szoftverfrissítések, se a hw nem indokolna ilyesmit. Na meg neked mondjuk, aki Samsungról váltana, nagy visszaesés lenne a tiszta Android (vagy mondjuk úgy, nagy változás, és gyanítom, még véletlenül sem jobb irányba). A garanciáztatásról meg hasonlókról nem is beszélve, lévén a Pixelek csak pár országban lesznek hivatalosan forgalmazva (ha mondjuk Németországban laksz, akkor ez nyilván nem akadály).

[ Szerkesztve ]

(#42) borix válasza t72killer (#40) üzenetére


borix
őstag

5 éves projekt?
5 év alatt nem fog elromlani a teló és mindig így leszel azt hiszed?
Azért bohóckodsz még mindig az s7-el mert szerencséd volt vele ha kijött volna pl egy alaplap csere hiba akkor már rég kuka lenne.
A mostani telóknál a hardver hibák egyre gyakoribbak 2 év gari alatt nincs gond de utána már ha kijön sokszor nem éri meg megcsináltatni a középkategóriás telókat.

(#43) bostone


bostone
addikt

Samsung szinten ez egy jó ajánlat.
Fölösleges ezt reszelgetni.
Bármivel hasonlítjuk össze, ez mégis a droid iPhone kiadása.

Használt műszaki cikk egyébként sem a befektetési tanácsadó kedvenc vesszőparipája.

(#44) kzsola25


kzsola25
újonc

Nem úgy volt, hogy ennek a dobozában már 25 wattos töltő lesz!?

(#45) TTomax válasza kzsola25 (#44) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,van olyan piac ahol ez 25Wos töltővel jön,de nem Európában sajnos...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#46) kzsola25 válasza TTomax (#45) üzenetére


kzsola25
újonc

:Y Köszönöm!

(#47) TTomax válasza szkaroly (#4) üzenetére


TTomax
nagyúr

Most mértem meg az enyémet read 964MB/s write 484 MB/s .Ez gyorsabb mint a 2.1..

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#48) t72killer válasza doooo (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

UK-ben vagyok nemrég óta, de valószínűbb egy samu utód. Nem ez, mert kéne az a 8GB RAM is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) Spityek


Spityek
csendes tag

Hol van ebben a tesztben hivatkozott az FM rádió? Az enyémben nincs, a párom sima Galaxy A52 5g-jében pedig van.

(#50) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag


Jó döntés volt a Xiaomi MI 11 Lite 5G, 780G SoC 5nm

be quiet! Pure Base 500DX; be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold, be quiet! DARK ROCK PRO 5, ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI, AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36 Vengeance, XFX Speedster SWFT 319 Radeon RX 6800 CORE,SAMSUNG 980 PRO 1 TB, ASUS Xonar U5, Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.