Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) D.Orion válasza peugeotmate (#21199) üzenetére


D.Orion
veterán

Igazából mindkettővel vigyázni kell, mert könnyen ki lehet mosni a kenőanyagot a csapágyakból. Feltéve, hogy nem monoblokk-ról van szó. Én el szoktam intézni némi mosószeres vödör víz és két db rongy segítségével. Némi türelemmel egy darab ronggyal is gyönyörűen ki lehet takarítani a hajtás egészét.

[ Szerkesztve ]

(#21202) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Köszönöm a válaszokat! Elsősorban a láncról szeretném eltűntetni a saras réteget, ezért gondoltam arra, hogy erősebb víznyomás mellett lemosom, száraz ronggyal áttörlöm és utána újrakenem. Vagy van ennél kifinomultabb metódus? (Brigéciolért még nem kiált a lánc, annyira nem koszos.)

[ Szerkesztve ]

meg

(#21203) D.Orion válasza peugeotmate (#21202) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha nincs patentszemed, akkor szerezz be egyet. :) Addig is vannak ezek a nagyon frankó láncmosó ketyerék, pl ilyen. Ezekkel szépen ki lehet takarítani egy enyhén koszos láncot, levétel nélkül. A gyári folyadék hamar elfogy, de a benzin jobb, a gyári olaj pedig túl híg. Nekem is van, kb. 2 hetente szoktam átpörgetni rajta a gépet. Csak munkába járok vele(napi 2x4km), de a városban ennyi idő alatt teljesen fekete lesz. 3-4dl benzin a költség mindössze, amit utána ülepítek és leszűröm, így 80%-a újra használható takarításra.

[ Szerkesztve ]

(#21204) peugeotmate válasza D.Orion (#21203) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ú tényleg, ez eszembe sem jutott, köszi! Bármilyen típusú lánchoz jó, értem ezalatt, hogy mindegy hány sebességes bicó láncát tisztítom vele? Patentszemem nincs, de idővel beszerzek egyet, ha kopottabb lesz a lánc. Addig meg szuper lenne, ez a fajta a tisztítás. Eszembe jutott, hogy van még valamiféle decathlonos lánclemosó sprayem még nekem is, azzal átfújom a láncot és aztán újrakenem. Csak nem teszem tönkre. :B

meg

(#21205) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Pár mai kép (KTM Strada CX 91"):

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21206) lefkosia


lefkosia
őstag

(#21207) D.Orion válasza peugeotmate (#21204) üzenetére


D.Orion
veterán

Persze, jó bármilyen sebességű lánchoz. Ebay-ről olcsón be lehet ezeket is szerezni, van választék rendesen. De magyar webshop-okban is van bőven, igaz kicsit drágábban.

Tothgera30: Szépség. :R

lefkosia: Hol leszünk mi 82 évesen? :U Legyünk mi is ilyenek, mindenkinek ezt kívánom!

[ Szerkesztve ]

(#21208) hoffman_ válasza lefkosia (#21206) üzenetére


hoffman_
nagyúr

istenments hogy rosszmájú legyek, de nekem elég gyanús a videó :) a bácsi mozgása sétálva nagyon merevnek tűnt már, ellenben nagyon komolyan rakja neki, számomra túl kontrasztos. ha tényleg a bátya rakja, amit nem tartok valószínűnek, akkor viszont azt a leborult szivarvégit :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21209) TripleB válasza hoffman_ (#21208) üzenetére


TripleB
senior tag

Én is azt mondom, hogy nem a bácsi tolta, vagy leadta a pocakját gyorsan. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#21210) D.Orion válasza hoffman_ (#21208) üzenetére


D.Orion
veterán

Egyértelmű, hogy nem ő az, de azért jó lenne álmodni egy ilyen öregkorról. :DDD

(#21211) ---Lasali--- válasza D.Orion (#21210) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Majd a mi generációnknak kell ezt teljesítenie. :D

(#21212) Szakbarbár válasza hoffman_ (#21208) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem az is feltűnt, hogy az elején még rajta van az órája de a trükkös részeknél már hiányzik. De biztos csak elhagyta a trükközés közben. :U

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#21213) Zola007


Zola007
veterán

elég gáz ha csak az óra tűnt fel :D
mindenesetre jó reklám az öregnek, ha csajozni akar :DDD

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21214) sssent válasza D.Orion (#21201) üzenetére


sssent
senior tag

Ezt megerősíteném. Az alsó kategóriás Shimano hátsó agyamból simán kiverettem a zsírt slaggal. Gondolom a komolyabbak azért jobban vannak tömítve, de én nem kísérteném a sorsot.

(#21215) Tothgera30 válasza D.Orion (#21207) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszönöm. Bár most nagyon kattog a buksimban egy épített Csepel Royal.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21216) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Hajtóművet szeretnék cserélni. Aszfaltra és könnyű terepre, napi szintű használatra kellene. Milyen típust ajánlotok 6-8 ezres határig?

(négyszög tengelyes)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#21217) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Eddig 29-es MTB-ot kerestem, sokat segítettetek itt a fórumon is, azonban lehet kezdem belátni, hogy az igényeimnek (95% városi használat, csomagtartó szükségessége) egy cross / trekking bringa megfelelőbb lenne. Van egy kiszemeltem, az volna a kérdésem hogy javasolnátok-e, illetve tudtok-e mást/jobbat ajánlani hasonló árban.

A Giant Roam 2 Disc LTD ről lenne szó, kép róla itt.

Kinézetre fontos nekem hogy MTB szerű megjelenése legyen mint a képen láthatónak, hátsó csomagtartó felszerelhető legyen. A 700C-s kerék remélem ideális nekem tárcsafékkel (185cm, 110kg)

Köszi előre is!

(#21218) ---Lasali--- válasza evo87 (#21216) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Pl: Suntour Jump Square
Elvileg ennek 175 ös a hajtókar hossza, és nem rossz minőségű. Másik linket nem találtam róla, de szerintem ennél drágábban tudok már csak megvenni.

(#21219) peugeotmate válasza D.Orion (#21207) üzenetére


peugeotmate
őstag

Mezei benzin megteszi a tisztításhoz, nem vettél különféle "speciális" kenceficét hozzá?

meg

(#21220) TripleB válasza NeoExDeath (#21217) üzenetére


TripleB
senior tag

A Kross most akciózza a 650b-s montiját, érdemes ránézni hátha a többit is
[link]

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#21221) hoffman_ válasza TripleB (#21220) üzenetére


hoffman_
nagyúr

280 ezres gépbe négyszögtengelyes alivio, rm66 agyak, m446 fékek? nemár...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21222) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#21221) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az egész 29 es termékpaletta egy vicc, előbb néztem végig, de már régen is ki voltam rá akadva.
350 ért még nincs épkézláb felszereltsége a biciklinek, 470 ért meg ugyan azt megkapod karbon vázzal, de miaz anyámnak a karbon váz deore cuccok hoz, meg deore alattihoz, egy 2.2 kilós full alap villával? Nevetséges..

[ Szerkesztve ]

(#21223) TripleB válasza hoffman_ (#21221) üzenetére


TripleB
senior tag

Nem erőszak a disznótor... :-)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#21224) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#21222) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szomorú...

TripleB:

még szerencse.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21225) TripleB válasza hoffman_ (#21224) üzenetére


TripleB
senior tag

Szórjak hamut a fejemre és induljak Canossá-ba? :P

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#21226) hoffman_ válasza TripleB (#21225) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ugyan, ilyesmire semmi szükség, nem te csináltad az árszabást, gondolom :) bár fenti cuccok linkelését inkább elrettentő példaként kéne, mint ajánlásként :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21227) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem linkelni 1-2 apróhirdetést, ami jó vétel lehet? Páromnak keresünk használt női kerékpárt, szerintem a trekking lenne jó választás, mert aszfaltra vinnénk túrázni, nekem is ilyen van.

Árat még nem lőttük be, szeretném tudni mi az a pénz, amit minimum rá kell költeni. Mivel nem igen vagyunk pénzesek, nem tudunk 100e Ft feletti bringában gondolkodni, az enyémet is 65-ért vettem használtan, építve, és nagy megelégedéssel használom a mai napig, még anno ti ajánlottátok nekem itt a fórumon, ő az:
Alkatrészek
Kép

Tehát valami hasonló, kategóriát szeretnénk nőiben, lehet kapni ilyet 50-60 között pl?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#21228) TripleB válasza hoffman_ (#21226) üzenetére


TripleB
senior tag

Én megmaradok a használt vonalon. Sosincs jobb vétel egy megkímélt használtnál szerintem. :-)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#21229) peugeotmate válasza D.Orion (#21207) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ezt találtam:[link] Teszem fel, tartósabb mint a Hong Kongból érkező darabok. Jár hozzá még egy kefe meg kaparó is. :D Németországból rendelve is drágábban jönne ki a szállítás miatt. Viszont csak egy véleményt találtam róla és ott azt írták hogy használhatatlan. Barbierit vegyek?Ennél olcsóbban nem igazán találtam, bár erre még rájön a szállítási költség is. Viszont a Testbike-os tapasztalatok alapján használható.

meg

(#21230) Tüzi

új rekordom: 80.4km/h :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21231) sanzi89 válasza peugeotmate (#21229) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem ez a Barbieri van vagy micsoda, és tökéletesen ellátja a feladatát, felesleges többet költeni rá.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21232) hoffman_ válasza Tüzi (#21230) üzenetére


hoffman_
nagyúr

autóval vagy motorral? :DDD

grat, szép! :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21233) Tüzi válasza hoffman_ (#21232) üzenetére

bicó, szélárnyék nélkül
köszi :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21234) Runner_fxr válasza ---Lasali--- (#21222) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nálunk 600 ezer körül ez a gép volt, a csillebérci tesztnap után többen meg akarták venni csak a vázat, mert annyira tetszett az embereknek a 29"-eshez mérten fürge irányíthatósága.
Vázat külön nem lehet sajnos venni, de szerintem ez úgy á/értékben rendben van, figyelembe véve a konkurenciát.
Egyébként nekem is az a véleményem, hogy karbon váznak igazából akkor van értelme ha a többi alkatrész is az elérhető legkönnyebb, különben fölösleges.

Ma hívott a futár, holnap délelőtt érkezik meg a bringám (több másikkal együtt) egyenesen Hamburgból. :) 2 hónapja várok rá, mert sok hátráltató tényező volt, elvileg zárva vagyunk most hétvégén, de csak ezért inkább bemegyek az üzletbe és összerakom a paripát, majd dobok fel képeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#21235) D.Orion válasza peugeotmate (#21229) üzenetére


D.Orion
veterán

Nekem is Barbieri van, igaz én anno a LIDL-ben vettem kerékpáros napok alkalmából. De kb. ennyi volt onnan is.

Runner_fxr: O hogy az a... irigyellek. Nem nézem meg a képeket, mert besárgulok. :DDD
Talán jövőre majd veszek egy jóféle mtb-t is. Jelenleg két márka van ami érdekel az egyik a Bergamont a másik a Mondraker. Lehet addigra még kupálódom és bővül a márka lista.

[ Szerkesztve ]

(#21236) Runner_fxr válasza D.Orion (#21235) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mondraker nekem is tetszik, egy 650b dune vázat elfogadnék :)

Főként trekkingeket rendeltünk most, 2 érdekes modell van, egyik az enyém: [link]
A másik meg a főnököm feleségéé: [link]

(#21237) peugeotmate


peugeotmate
őstag

sanzi89, D.Orion:
Barbieri mellett milyen sűrűn szoktátok/kell leszedni a láncot és úgy tisztítani?

meg

(#21238) -=RelakS=- válasza peugeotmate (#21229) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Barbieri nekem nem jött be. Az XLC-re hasonlító kacatom van, az jobb.

Amit most próbálok amúgy: Ha foldúton is járok, akkor kb 50km-ként kéztisztítós lötyivel átmosom a láncot, majd olajozás. 200km-enként meg láncsere, akkor az atyaúristent is kimosom belőle (benzin), majd a következő felrakásik láncolajban ázik (sprés valami).

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21239) sanzi89 válasza peugeotmate (#21237) üzenetére


sanzi89
addikt

Én teljesen leszoktam róla.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21240) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Előző bringámon én is szétszedtem a patentszemnél mindig a láncot és úgy takarítottam, de ezen nincs, később terveztem csak patentszemet rakni közé. Milyen láncotok és váltótok van, aminél a lánctisztítót próbáltátok illetve használjátok?

MÁS
Hervisben ismét jó áron mérik a Shimano PD-M520-as pedált, ha valaki készül mostanában venni egyet.[link]

[ Szerkesztve ]

meg

(#21241) Csapi007 válasza Runner_fxr (#21236) üzenetére


Csapi007
veterán

Btw ezt a kék színt nagyon eltalálták, kirakatban mindig megnézem. :)

"Csak úgy mondom"

(#21242) XmoD


XmoD
aktív tag

Nagy sulyra (127kg) 4 keresztre eredemes fuzni a kereket ? :B Illetve 622-ben neztem az Altrix Dirt Jump felnijet [link]. Ajanlott vagy valakinek tapasztalat vele ?

[ Szerkesztve ]

(#21243) D.Orion válasza peugeotmate (#21237) üzenetére


D.Orion
veterán

Kb. soha. Ha elnyúlt illetve mikor télire elrakom a láncot.

-=RelakS=-: Neked milyen van?

(#21244) Runner_fxr válasza Csapi007 (#21241) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem is bejön ez a kék, a kirakatban ez van: [link] :)

(#21245) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Lengőkarok forgáspontjaiban miféle csapágyak szoktak lenni?
Perselyes vázat építenék át csapágyasra, de még nem botlottam bele olyan típusba, ami oszcilláló mozgásokra és ütésszerű igénybevételre lenne kihegyezve. Tűgörgős típusok között nézelődök, találtam is már méretet. Csak azt nem tudom mennyire lenne hosszú életű egy bicikliben (értsd: inkább készítsek másik perselyt a következő 1-2 évre).
A tömítés nem megoldott, perselynél ez nem volt annyira szempont, viszont a kinézett csapágy tömítetlen, nyitott végekkel.

[ Szerkesztve ]

(#21246) anorche1 válasza Tüzi (#21233) üzenetére


anorche1
őstag

Megkérdezhetem hogy mekkora áttétellel? 53x11? Nekem sajnos 50x12 van gyárilag, ezzel még a 70-et se sikerült elérnem, és amíg nem kopik el, addig nem cserélem.

Egyébként ha az első váltó max 52 es fogat támogat, attól még lehet hogy jó 53 -mal?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21247) Csapi007 válasza Runner_fxr (#21244) üzenetére


Csapi007
veterán

Igen, tudom.
A 4.3 meg a 2.4 között vaciláltam. Nagyon bejött a szín, de végül jött a lehetőség a 4.3-ra.

"Csak úgy mondom"

(#21248) Runner_fxr válasza Csapi007 (#21247) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A 4.3 egy nagyon jó ár/érték arányú bringa, a 2013-as készletből ez a modell fogyott el először. Holnap ebből is jön még egy utolsó darab. :)

(#21249) -=RelakS=- válasza D.Orion (#21243) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ilyen :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21250) Tüzi válasza anorche1 (#21246) üzenetére

53-11 aham.
Másik kérdésedhez lövésem sincs. Szerintem igen, mert +1 fog nem okoz olyan nagyon-nagy kerület-növekedést.
Szerintem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.