Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) galaktikus válasza szentkuti11 (#21450) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Országútival ezt ke' csináni e? :D

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#21452) szentkuti11 válasza galaktikus (#21451) üzenetére


szentkuti11
addikt

Veszélyes dolog a vékonykerekű' :'D

XmoD: Cyclocross, igen. Bár szerintem ha azt mondom, hogy cyclocross és extermitás, akkor mindenkinek megvan a fejében az a bizonyos videó, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#21453) XmoD válasza galaktikus (#21451) üzenetére


XmoD
aktív tag

Szerintem inkabb cyclocross mint outi :U

Azert szepen megcsokolta a foldet ;]

[ Szerkesztve ]

(#21454) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Életben nem hallottam még erről a kategóriáról, de ahogy most utána olvastam, ez egy kicsit elborult.. vagy csak én gondolom így? :F

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#21455) NeoExDeath válasza NeoExDeath (#21217) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Erre tudnátok válaszolni? Ajánlanátok a linkelt bringát?

Köszi!

(#21456) Mansi válasza szentkuti11 (#21450) üzenetére


Mansi
csendes tag

Kellett pár másodperc mire ki tudtam silabizálni, h az emberünknek most éppen nem lesz jó.
:DD

(#21457) Tüzi válasza NeoExDeath (#21455) üzenetére

két kilóért?
há' nem tom'... ha fék nélkül/teló nélkül meg tudod venni, és helyette veszel rá egy normális féket-telót, akkor jó bicaj lehet belőle.
szerintem.
mondjuk én alapból távol tartom magamtól azokat a márkákat amiket nem ismerek.
ilyen a tektro, meg a suntour is.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21458) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Izotóniás italból mennyi az ajánlott mennyiség és mennyi a legtöbb amit egy nap el lehet fogyasztani? 100 km-es táv alatt csak csapvizet viszek, 100 felett szoktam egy adag Isorade-et vinni, de van amikor már a táv felénél elfogy. Mivel lehetne esetleg pótolni? Vigyek magammal egy kanál sót meg szőlőcukrot és oldjam fel vízben? :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#21459) ---Lasali--- válasza Szakbarbár (#21458) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Narancslébe kell szórni többféle cukrot, sót, aztán annyi.
Van aki 40km re is visz. :D

(#21460) TripleB válasza Szakbarbár (#21458) üzenetére


TripleB
senior tag

Én minden alkalommal viszek izotóniás löttyöt. Xiont speed-et keverek kezdésnek, aztán ha valahol vételezek vizet, akkor High5 zero pezsgőtablettát oldok fel. Banánt, decathlon-os gyümölcssűrítményt, zselét szoktam vinni.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#21461) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok,
páromnak vennék biciklit és kettő közül kellene választani.
Schwinn Csepel Landrider Női N3
28-as N3 agyváltós

Schwinn Csepel Landrider Női
28-as 21 sebességes

Melyiket érdemes választani? Sima vagy az agyváltóst?! :B :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#21462) Cathfaern válasza Daniel Alves (#21461) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi a cél? Városi használat, vagy esetleg rövidebb-hosszabb túrázások is, ahol várhatóak komolyabb emelkedők?
Mert ha kizárólag városi használat, akkor mindenképp az agyváltósat. Viszont ha túrázás is szóba jön, akkor maradnék a 21 sebességesnél (illetve akkor is, ha városi használat, de komolyabb emelkedők leküzdésére is számítani kell).

(#21463) Daniel Alves válasza Cathfaern (#21462) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Legtöbbet városban lenne használva :K viszont nyáron 1-2 balaton környéki tekerés is tervben van Akkor szerintem marad az agyváltós. Ezeknek ilyen szinten milyen problémával lehet számolni? Agyváltó mennyire problémás? A V féket majd cserélem egy erősebbre. :B

Na és akkor egy utolsó kérdés a 170-175centihez a 19-es méretű váz jónak tűnik?!

Magamnak hobbí szinten egy ilyet vásárolok az outi mellé Mali Mamba 29er kerékpárteszt 134.925.-Ft

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#21464) HEAHEA válasza Runner_fxr (#21368) üzenetére


HEAHEA
tag

Szép estét kívánok! Elnézést, hogy közbe szólok, csak szeretnék egy szakértőtől véleményt kérni. 176 cm magas vagyok, 65 kg, 78 cm-es átlépési magassággal. A kiszemelt kerékpár pedig egy Specialized Crosstrail Sport Disc lenne. Elég lenne egy M-es méretben,vagy inkább L-es?
Köszönöm szépen előre is a válaszodat.

(#21465) Solad válasza Szakbarbár (#21458) üzenetére


Solad
őstag

Döntheted magadba nyugodtan ;) 60-70 km alatt nekem simán elfogy 1,5 lityi ha nincs kánikula. (általában Isostar vagy Verofit, most Bioteches izotonias ital van itthon, de pozitívan csalódtam benne)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#21466) Tüzi válasza Szakbarbár (#21458) üzenetére

kint sokan töltenek kókuszlevet a kulacsba...
állítólag jobban hasznosul mint a víz, és tele cukorral-sókkal, nyomelemekkel...

el kellene kezdenem rugby-zni

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21467) XmoD válasza Tüzi (#21466) üzenetére


XmoD
aktív tag

LFL ? :DDD

(#21468) Tüzi válasza XmoD (#21467) üzenetére

most, hogy rágúgliztam, ja, az :D
és bazmeg' ez Straya-ban van!!!!!! :DDD
na, akkor éves programlistára felírom :DD

hoogerland vs szögesdrót :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21469) XmoD válasza Tüzi (#21468) üzenetére


XmoD
aktív tag

Hivatalosan Lingerie Football League volt az eredeti neve. :C

(#21470) gycs02


gycs02
tag

Sziasztok!
Ezekre nem nézne rá valaki:
[link]
Holnap, ha érdemes megnézném őket.

(#21471) Cathfaern válasza Daniel Alves (#21463) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Agyváltó sokkal kevésbé problémás, mint a hagyományos váltó, szóval annál csak kevesebb gonddal kell számolni. Ugye zárt rendszer, szóval semmi kosz vagy por nem tud belekerülni. Plusz láncleesés esélye is minimális.
V féket szerintem felesleges bármire is cserélni, országútra bőven elég. Engem mikor 95kg voltam is bárhol megfogott (50-60-as tempó mellett is), szóval nem hiszem, hogy a barátnődnek gondja lenne vele (ellenben tárcsával pl. blokkolni tudja a kereket, amiből garantált esés a vége)
19" elvileg jó, bár ahogy nézem a táblázatokat ([link], Hibrid (cross, trekking) kerékpár rész) neki a 18" lenne az ideális. De olyan a biciklinek is a számozása, mint a ruháknak, az ideális az lenne ha ki tudná próbálni...

(#21472) Szakbarbár válasza ---Lasali--- (#21459) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nem igazán szeretem a gyümölcsleveket, nem is nagyon szoktam fogyasztani. A 40 km-t kicsit túlzásnak érzem, bár egyén függő hogy ki milyen tempóval tudja le.

(#21460) TripleB
Az a bajom ezekkel a csodaitalokkal és energiazselékkel meg protein szeletekkel, hogy iszonyatosan drágák. 500-600 Ft darabja. Xiont Speed jó árban lenne, de szerintem rám rohadna még az 500 ml-es is. :D Egy évben nem iszok meg maximum 4-5 liter izotóniás italt. Banán és/vagy csoki szokott nálam lenni, de azzal is maximum 2-3 órát birok ki.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#21473) ---Lasali--- válasza Cathfaern (#21471) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

"ugye zárt rendszer, szóval semmi kosz vagy por nem tud belekerülni."
Ez a mondat a kerékpárok alkatrészeire értve 99%-ban nem igaz!

Egy rohloff speedhub ba talán nem megy be a retek. De egy shimano vagy sram agyváltónak kb zero a tömítése.

[ Szerkesztve ]

(#21474) pengemetal válasza gycs02 (#21470) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Sztem a Wheeler és a Trek drága, így első ránézésre.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#21475) Tüzi válasza gycs02 (#21470) üzenetére

én csak az elsőt nézném meg :)
mondjuk ez én vagyok :)
meg talán a harmadikat.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21476) borix válasza HEAHEA (#21464) üzenetére


borix
őstag

www.testbike.hu/kalkulator/kerekparmeret

(#21477) sssent válasza zsolt19900 (#21432) üzenetére


sssent
senior tag

Nem tudom, hogyan lehetne ezt világosabban leírni. Ha az EP számládra csak a munkáltatód fizet be, akkor semmit nem tudsz visszaigényelni. Épp ellenkezőleg, a számládra terhelt összeg után még neked kell majd befizetned az SZJA-t.

(#21478) Cathfaern válasza ---Lasali--- (#21473) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jó tudni, félre lettem akkor vezetve :( De ez alapján egy agyváltó problémásabb lehet (városi koszban, esőben, hóban használva), mint egy hagyományos váltó? Mert ugye utóbbi ha nagyon elkoszolódik, akkor egy kis túlzással egy ronggyal megoldható, de ha az agyváltóba kerül be valami, akkor az átlagembernek a szervízbe vezet az útja...

(#21479) Solad válasza Cathfaern (#21478) üzenetére


Solad
őstag

Annyira azért nem fog belejutni, szóval aggódni nem kell. És teljesen biztos hogy kevesebb macera van vele, ezt tapasztalatból mondom :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#21480) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#21481) fpeter07 válasza Hoorus (#21439) üzenetére


fpeter07
veterán

Igazi túragép. Vigyázz, nehogy magával ragadjon hetes túrákra.

(#21450) szentkuti11: Biztos az aranygyűrűkét keresi a vízben. :D

[ Szerkesztve ]

(#21482) ---Lasali--- válasza Cathfaern (#21478) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha a teljes karbantartás mentes használatot nézzük akkor kevesebb baj lehet az agyváltóval, nem ezt a nézetet akartam ellensúlyozni. Hanem, hogy azok sem karbantartás mentesek. A legtöbb úgy megy tönkre hogy soha nincsenek kitakarítva, nincsenek újrazsírozva, nincsen jól utánaállítva a csapágy hézag, elkezdenek lógni, és összetörik a belsejük. Tehát azokra is vigyázni kell, és karban kell tartani őket, mert nincsenek teljesen letömítve. Szétszedsz egyet, akkor láthatod hogy egy kis műanyag labirintuson keresztül simán bejuthat bármi szennyeződés, főleg ha nincs agyonzsírozva.

(#21483) Hoorus válasza fpeter07 (#21481) üzenetére


Hoorus
őstag

Még az is lehet.. :))

Más: Valaki tud esetleg olyan bringás telefontartót, amibe belefér egy 5"-os készülék? (Lenovo P780 143 x 73 x 9.9mm)

Néha jól jönne, ha menet közben látnám a GPS-t :)

(#21484) Tüzi válasza XmoD (#21469) üzenetére

[link] :D :O

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21485) Tüzi válasza ---Lasali--- (#21482) üzenetére

középagyváltós bicajt láttál már?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21486) XmoD válasza Tüzi (#21484) üzenetére


XmoD
aktív tag

En rendszeres kovetoje vagyok :))

301.2mm-ert szamoltam a kerekem ujrafuzesehez. Ehez 302mm-es kullo kell igaz ?

(#21487) fpeter07 válasza Tüzi (#21468) üzenetére


fpeter07
veterán

Naja, emlékezes baleset volt. Elképesztő azért, hogy milyen hidegvérű volt a csávó. 3600 km alatt pont egy olyan helyen esik, ahol szögesdrót van kifeszítve.

(#21488) Tüzi válasza fpeter07 (#21487) üzenetére

azon gondolkodom, hogy azok a dudorok mik lehetnek a farpofáján.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21489) Toomy válasza Hoorus (#21483) üzenetére


Toomy
senior tag

Nekem ilyen van a mountimon. Az ARC S lötyög benne rendesen. Szerintem teljesen jó! Főleg hogy egy ilyenből a büdös életbe nem esik ki a csili vili teló. :K

(#21490) Hoorus válasza Toomy (#21489) üzenetére


Hoorus
őstag

Köszi, ez tetszik.. Rendeltem is egyet.. :) Remélem mihamarabb ide ér :))

(#21491) _seth_


_seth_
veterán

Jelenleg egy lidis sisakot használok ami kifejezetten montis: napellenző, hátul villogó. Lenne itthon egy Cratoni C-Bolt is viszont az kifejezetten országútis ellenben nem kicsivel nagyobb márka és nagyon könnyű is. Montizni szoktam, oda is jó a cratoni? Vagy nem véletlenül nagyobb darab a montis sisak?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#21492) ---Lasali--- válasza _seth_ (#21491) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem véletlenül, de mehetsz benne montizni is, azon már talán nem fog múlni.
Egyébként az aldiba vagy a lidl be árultak cratoni sisakot, csak nem volt felmatricázva cratoninak. :D

(#21493) ---Lasali--- válasza Tüzi (#21485) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem találkoztam még ilyennel. Ezek elég rettenetesek egyébként.. ami jó az gearbox.
Atomnak van egy jó cikkje róla ahol nagyon részletesen ír a lánchajtás eddig elfeledett hátrányairól, és hogy hogy lehet valami még a láncváltásnál is hatékonyabb és jobb megoldás az agyváltónál, tehát ha így felhoztad ezt a témát, ezt érdemes elolvasni: Pinion - A sebességváltás jövője – avagy a jövő sebességváltója?

[ Szerkesztve ]

(#21494) ---Lasali--- válasza XmoD (#21486) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mekkora küllővel volt fűzve, és azzal meddig lógott az anyába?

(#21495) Runner_fxr válasza HEAHEA (#21464) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia! Én inkább az M-et venném a helyedben, de ha van rá lehetőséged, hogy ráülj egy nagyobbra is, akkor tedd meg, ezek csak ajánlások, nem szentírások. Nem mindenkinek egyforma hosszúak a végtagjai.
Bár szerintem az M-es jó lesz neked.

(#21496) XmoD válasza ---Lasali--- (#21494) üzenetére


XmoD
aktív tag

Az elozo kullot passz. De uj felni mas"profillal", ugyanazza az agy es 3 kereszt helyett 4 keresztel fuzve.

(#21497) Solad válasza XmoD (#21496) üzenetére


Solad
őstag

Lehet tévedek, de tudomásom szerint nem javallott másképpen újrafűzni egy használt agyat.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#21498) sanzi89 válasza Solad (#21497) üzenetére


sanzi89
addikt

Valami okra is emlékszel? Én már nem egy agyat fűztem/fűzettem újra, és semmi gond nem volt még soha. Igaz városi, átlagos felhasználásról beszélünk.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21499) Cathfaern válasza ---Lasali--- (#21493) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Na ilyen kell nekem. Sose szerettem a láncváltókat. Nem is annyira a gyakorlati irányból megközelítve, mert arra a területre amire én használom tulajdonképpen megfelelőek, viszont maga az elv mindig is nagyon taszított, hogy egy mozgó fémdarabot lökdössünk egy másik fémdarabbal és csiszoltassuk a fogaskeréksoron, hogy felmásszon rá. Valami hihetetlenül barbár megoldás, igaz ennek ellenére meglepően jól ellátja a feladatát. Csak kicsit olyan érzés, mint ha egy porscheban bowdenes kuplung lenne.
Remélem hamar elterjednek és leváltják a láncváltókat :)

(#21500) Jorus válasza Cathfaern (#21499) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kétlem, hogy megfizethető áron valaha is elterjedne. :(

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.