Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142851) ZolkoW válasza samujózsi (#142844) üzenetére


ZolkoW
őstag

A hátsó váltó egyik forgáspontja meg van trükközve, hogy hátrafelé ugyanúgy feszíti a láncot, de előrefelé valami kuplungszerű megoldás nem engedi olyan szabadon csapkodni. Szóval nem csak sima rugó van ott, mint alapból.

más: BSA (szokásos, angol menetes) külső csapágyas csészéből szedett már ki valaki csapágyat? Én egyszer, de nem tudom, hogy :D
A valódi kérdés az, hogy miért van, hogy amik nekem eddig voltak és vannak (Shimano és kínai BXT), 25x37x6 mm-es csapágyat használnak, míg a legtöbb csapágy, pl. Bike24-en is, ami kapható, az 7mm széles? Sok éve volt, de raktam is egy ilyet a megdöglött Shimano helyére, persze a porvédő műanyag nem ment tőle rendesen a helyére. A BXT-nél még lehet, hogy működne, ugyanis más a porvédő. Én megőrizném a csészéket (szép kékek... :U ), és vennék beléjük normális csapágyat, elvileg szerelőkészletet is találtam 12-15$ körül.. Ez a BXT kezdett rágni már 500 km után, szerintem ideje berendelnem a cserét. Ha komplettet veszek, akkor gondolom ugyanilyen minőségű csapágy lesz benne..
Ami még érdekes, hogy van régről egy Shimano, annak az a csapágya, ami nem döglött meg, iszonyat szépen fut, de...hihetetlenül nagy súrlódással a másikhoz képest. És extra tömítése is volt. Szóval Shimanot már csak ezért sem szeretnék.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#142852) ZolkoW válasza samujózsi (#142846) üzenetére


ZolkoW
őstag

+ (#142850) bringasisti : Ok, azt nem tudtam :)
(nem azt, hogy nehéz megfejteni ;) )

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#142853) jjeahh válasza Hasaggymeg (#142835) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Engem ne vegyél ezek közé, sovány vagyok és az is maradok :D . Tudom, hogy te full natúrban szereted a dolgokat, nagyrészt én is, de teljesen elzárni magam mindentől, ami nem egyenesen a tehén csöcséből jön, nem fogom. Természetesen az alap nálam a rendes házi koszt, ez csak kiegészítő, ráadásul csak kipróbálom és elméletileg nem is az a káros valami... a jó székely házi pálinkát meg a kürtős kalácsot és a puliszkát sem szólja le senki, pedig valszeg azok egészségtelenebbek, szal hiába háziak meg natúrok. Ezzel most nem arra utalok, hogy nem szeretem a természetes házi kajákat, sőt, mi szinte mindent faluról szerzünk be, amit csak lehet és minden nap van az asztalunkon 2-3 fogásos fött étel :K . De ettől még lenyomok néha egy energiazselét is, amiért régi öregek nem fogyasztottak ilyesmit, azért még nem hiszem nekem bajom lesz belőle... persze nem kell állandóan azt nyakalni, az már valszeg megártana. Kigyúrt meg valszeg sosem leszek, mert nem járok gyúrni, meg nekem sem tetszik ez a sok mű-izom.
Ez is csak egy vélemény volt, remélem nem veszi senki magára :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142855) 6030D válasza trialboj (#142836) üzenetére


6030D
Ármester

Nagytányér-nagytányér, és nem fog csattogni ;)

Más: van valakinek akciós ajánlata (<90 euro) Sram 1150 sorra? Ha nincs, akkor marad az ingyen szállítós bike-components. Azt látom előtte, hogy ingyen szállít, vagy csak jön a meglepetés az sms-sel?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142856) bringasisti válasza Csokicsibesz (#142854) üzenetére


bringasisti
őstag

Itt egy nagyon fontos kérdés kapcsán ment a vita amit nem tudtál érzékelni. Tekersz az úton és egy kocsi mikor elmegy melletted felver egy kavicsot. A kérdés lényege hogy a rajtad lévő szemüveg képes a mechanikai igénybevételt kezelni vagy megvakulsz. Ez ilyen egyszerű

BENEFON DELTA--------N8

(#142857) jjeahh válasza 6030D (#142855) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én a nagyról le kell dobjam kb a 3-4-ik kisebb lánckerékre hátul a láncot, mert ha a legnagyobbon van, jobban csattog :D . Az elején nem értettem miért, merthát a legnagyobb 34T-n jobban feszül a váltó, de aztán rájöttem, hogy így elöl sokkal közelebb kerül a lánc az első váltó láncterelőjéhez és minden hupinál csattog rajta.

Bikecomponents: amikor a kosárba rakod még nem látod, de ha továbblépsz, még fizetés előtt látni fogod, hogy 10 euróval kevesebb a végösszeg.
szerk, amúgy nálam a német oldalon írja is a lap alján, az angolon valamiért nem:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142858) f4lcon válasza coolpet (#142796) üzenetére


f4lcon
őstag

hátra az igazán menő az automatikus féklámpás Enfitnix X-Lite 100 és nem is drága, és fényereje is van (aliexpress-en is van, meg amazonon is) és bár nem gyorszáras, de le lehet csavarni a tartójáról
előre meg ha látni akarsz, akkor költeni kell :( minimum egy Cateye Volt 500 XC vagy Blackburn Dayblazer

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#142859) 6030D válasza jjeahh (#142857) üzenetére


6030D
Ármester

Már megvan, köszönöm, eddig mobilon néztem, ott nem láttam, gépen látszik, angolul is. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142860) Csokicsibesz válasza bringasisti (#142856) üzenetére


Csokicsibesz
tag

A gyártásról volt szó, nem a szemüvegről. Te nem akarod megérteni. De mind1, nem éri meg vitatkozni veled, mert úgysem érted meg. Ezért is töröltem ki a posztot, mert tök felesleges volt.

[ Szerkesztve ]

(#142861) Toobee válasza 6030D (#142855) üzenetére


Toobee
veterán

Mennyit ment el a sorod? Az enyémen most van a 2. lánc (technikailag a 3., de az kb 4-500 km-t ment csak csavarodás miatt). A legolcsóbb 11-es SRAM lánc (PC-1130) került fel most is, az előző 1.955 km/37.675 métert ment + 2 bikepark került bele, így cseréltük 0,5 nyúlásnál. Most más taktikát alkalmazok, nem mostam le a gyári kenőanyagot róla már az első alkalommal. Ment rá Squirt azonnal, de mosogatni most nem fogom benzinben, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e különbség.

https://barbieripnk.hu/

(#142862) Massmurderer válasza jjeahh (#142857) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ez nálam is igy van sajnos.Nálam csak elöl a váltó terelőjénél zörög néha.De szinte mindenhol irják hogy a keresztbeváltás nem igazán jó.

(#142863) bringasisti válasza Csokicsibesz (#142860) üzenetére


bringasisti
őstag

Kvázi-tag létedre moderátor lettél?

BENEFON DELTA--------N8

(#142864) Massmurderer válasza f4lcon (#142858) üzenetére


Massmurderer
őstag

Én az irányjelzös hátsólámpán gondolkoztam már[link] [link]

(#142865) Toobee


Toobee
veterán

Ilyenkor azért elgondolkodom, hogy megéri a prémium tagnak lenni. Ez a sok se füle se farka írás még átgörgetve is fáj. Aki nem tudja összeszedni a gondolatait pár értelmes mondatba, az minek ír egyáltalán?

https://barbieripnk.hu/

(#142866) 6030D válasza Toobee (#142861) üzenetére


6030D
Ármester

Nem tudom, ezzel vettem a 2 éves bringát, de a specifikáció szerint 1175 van rajta gyárilag, tehát valamennyit ment. Én 3600 km-t mentem vele, ebből 3400 km-t ment egy PC-X1 lánccal, Squirttel. Szintet nem tudok, mert használtam a másik bringát is, de olyan 40-45e m között lehet. Ebben van sok aszfalt is, meg a két full sáros verseny.
Múlt héten felkerült a 1130-as lánc, de az alsó 3 fokozaton néha megugrik. Most visszakerül a régi lánc a hétvégi versenyre (0,75-ön van még csak, szakadni nem fog), aztán ha megjön, felmegy az új sor a lánccal. De valószínűleg szettben veszem megint a 1130-cal, így remélem jövő nyárig el leszek látva lánccal.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142867) trialboj válasza 6030D (#142866) üzenetére


trialboj
őstag

Elég akkor nekem a 1031 es lánc is(ha látom hogy te is azt használod), vagy ha csak 2 euró a különbség érdemes az 1051-et venni, slx hajtásra?

Nagytányér-nagytányér, és nem fog csattogni
Extréme rövid a lánc, ha így váltanék lerobbanna... még az előző váltóm miatt próbáltam trükközni vele.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#142868) Wombath válasza maximilian4 (#142834) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Ez a kép almát hasonlít össze a körtével (abba most nem akarok belemenni, hogy a forrás egy kizárólag testépítésre, erőemelésre koncentráló facebookos oldal, gondolom mögötte ott a számtalan peer review-n átesett kutatás). Sokkal helyesebb lenne az egyik oldalra a túlzásba vitt, az emberi test határait feszegető versenysportot (futás, kerékpározás, úszás, testépítés, kajak, tenisz, bármiben tudok példát mutatni, de a balett is nyugodtan bevehető a körbe), a másikra pedig az egészséges életmódot bedobálni.

Egy teljes testet átmozgató, nem túlzásba vitt, aktív életmód az egészséges, ebbe pedig belefér a futás és a kondi is, mindegyiket ésszel kell csinálni, és lehetőleg nem önmagában, odafigyelve a helyes mozdulatokra, a táplálkozásra, stb. Aki csak fut, és abból is 100 km-eket, az károsítja magát, aki kokszol, és 500 kg-kat emel, az is tönkreteszi az ízületeit és a kiválasztó szerveit (minimum), és aki kizárólag arra edz, hogy egy zár teremben körpályán 50 km/h-s átlaggal biciklizzen napokig, az sem lesz egészséges. Egy konditeremben, ahol van minden felszerelés, könnyű mindent átmozgatni - de ugyanolyan könnyű rosszul csinálni ezt, és pár év alatt elkoptatni a válladat. Ugyanígy könnyű kimenni futni a szigetre heti háromszor, de könnyű rossz technikával kocogni, és begyűjteni valami remek Achilles-ín gyulladást.

(#142869) 6030D válasza trialboj (#142867) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem egyszer volt Sram 10-es láncom, az nem volt hosszú életű a 3x10-en, ezért nem tudom megmondani, neked jó lenne-e. Az PC-X1 az kimondottan 1x rendszerhez van, de szettben meg 1130-cal árulják a sort, illetve Toobee is így használta minden probléma nélkül, ezért is teszek most egy próbát vele.

A nagytányér-nagytányér állásban még el kellene mennie a váltásnak, nagy terhelésen lehetne gond, így akkor rövid a láncod. De ha hátul a második legnagyobbon van is jobb lesz, mint a videódon. Csak a következő nagy emelkedő előtt jusson eszedbe, hogy nem kell beletekerni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142870) planbmokus válasza ZolkoW (#142727) üzenetére


planbmokus
senior tag

Úristen!
42-es AT Ride hátul 5,8, elöl 5,2 nálam úgy, hogy 86kg körül mozgok :DDD

(#142867) trialboj
1051-es láncot használok, már a másodikat, semmi baj nincs vele, pedig én szét szoktam taposni a 1050-es soron (11-36).

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#142871) trialboj válasza planbmokus (#142870) üzenetére


trialboj
őstag

És mennyit mész velük? 3x rendszerrel használod?

Az oldalon elég vegyes a visszajelzés, sokan 2-3000 kmt írnak ami nekik kevés, mert állítólag a shimano többet megy.
jjeahh, még megírhatná neki melyik modell van, ő szinte ugyan olyan terepen teker mint én, ha nála elmegy 3000 km-t és azt mondja h ok, akkor nekem is jó kell legyen.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#142872) ZolkoW válasza Toobee (#142861) üzenetére


ZolkoW
őstag

A legócsóbb a 1110, én olyat is koptatok :). Még sok tapasztalat nincs vele, csak hogy szürkébb, mint a 1130. (eddig 600 km körül van benn)
Én sem mostam le a gyári kenőtrutyit, hanem ráolajoztam, majd később elfelejtettem (figyelitek, hogy valszeg én vagyok a legfeledékenyebb a topicban?) hogy ez az a lánc, és rácsepegtettem a Squirtöt is... na lett ám szürke csimbók mindenütt.... Ja, semmi extra, csak a szokásos olajsár ezerrel. Aztán letakarítottam, és most Squirttel megy, de a sor már össze lett kenve, jó lett volna azt is lepucolni rendesen. Meg őszintén szólva nekem a Squirttel kent másik bicó sem olyan makulátlanul tiszta a hajtás környékén, de lényegesen tisztább, mint az olajozós korszakban.

(#142870) planbmokus : nem tehetek róla, nekem már a 4 bar is atom kényelmetlen, kipróbáltam az elején, de akkor mehetnék 25-ös gumial is :) . inkább araszolgatok a kis csigatempómban. Egyébként észrevenni, jobban súrlódik, de ez van.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#142873) jjeahh válasza trialboj (#142871) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha neked 10 sebességes kell, az lehet más, mint a 9-esek, ami nekem van. Az elején amúgy én a legolcsóbb PC 951-et vettem, elégedett voltam vele nagyjából, csak lett rá pár rozsdafolt, ezért lecseréltem és félretettem tartalékba télire. Aztán januárban vettem egyel drágább PC 971-et, az van még mindíg a bringán és 2200km után makulátlan... kíváncsi vagyok mennyi kell majd neki, hogy 75%-on beleessen a mérő, de biztos több 3000-nél, 100%-ot én nem szoktam megvárni. Ez már tényleg maximálisan kielégíti az igényeimet, elképzelni sem tudom milyen előnyt tudna még nekem nyújtani egy ennél drágább lánc a súlyon kívül :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142874) sz_abika


sz_abika
addikt

Pesti oldalon tudnátok mondani olyan boltot, ahol a helyben vásárolt outi karbonvillát be is szerelik?

PSN: xszabikax

(#142875) planbmokus válasza trialboj (#142871) üzenetére


planbmokus
senior tag

2x10-esként kezdtem használni, de már csak 1x10-ként használom. Első két szezonjában 3000-et ment kb összesen, az utolsó kettőben összesen kb 500-at, most cseréltem, se elől, se hátul nem ugrik.

(#142873) jjeahh:
971-esbe én beletettem 7500-at, igaz akkor sor és a tányér is ment kukába!
1051 és a 1071 közt ha jól emlékszem, kb 25gr különbség van, az két pocsolya és némi por kombinációjából összejön....

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#142876) f4lcon válasza sz_abika (#142874) üzenetére


f4lcon
őstag

Allez?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#142877) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

5 nap nyaralás
468 új üzenet

Sok sikert ahhoz, hogy megtaláld, amit keresel :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#142878) Hasaggymeg válasza 6030D (#142855) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most már láthatod,így megkérdem százalékosan megközelítőleg mennyivel üt nagyobb lyukat a családi kasszán ez a 1x11-es rendszer mint a korábbi 3,vagy 2x10-es? Itt főleg a gyakran kopó lánc/hátsó sorra gondolok,mert bár elől is minimum feleződik a tányér élettartama,az azért kicsit többet tarthat.

(#142874) sz_abika...Pedaloman,Speed Bike,Fülöp Kerékpár,M&M bike,Bringaland ami így hirtelen eszembe jut ahol ha találsz karbon villát be is szerelik,hisz van szervizük is. Mindenképp telefonos segítséget kérnék mielőtt odamegyek. :K

(#142857) jjeahh...pedig ha a láncterelő tetején fut a lánc pontosabban vezeti,és bár lehet a terelőnek neki-nekikoppan,de nem üti a láncvillát.

(#142848) trialboj...hiába agyalok,nem értem ezt az egész un. kuplung rendszerét a Shimanonak. :F Miért nem lehet egyszerűen egy erősebb rugót alkalmazni mint Sraméknál,ahol az erős rugó ellenére akadálytalan a váltás? Kapcsolgatod össze-vissza,majd ha megütöd letörik mint a sz@r. :( Tegnap meg nézem a Decaban és már az új Deoreval szerelt bétvinen is kuplungos a váltó. :U Kíváncsi vagyok tapasztalataidra,tényleg annyira rontja a váltásteljesítményt a maxra húzott feszítő,mert ahogy néztem az említett Deore-nál,fokozatosan is lehet állítani ezt az un. kuplungot.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#142879) cdl


cdl
senior tag

Valaki szakértse már meg:
[link]

[link]

Mi a különbség a kettő között?
Egy 6800-as konzolos első váltót szeretnék átrakni bilincses kialakításu vázra.
Nem vagyok biztos benne, hogy a Durace mehetne e rá.

(#142880) sz_abika válasza Hasaggymeg (#142878) üzenetére


sz_abika
addikt

Igen, én is azt érzem szűkkeresztmetszetnek, hogy legyen ott alkatrész is. :K Körülnézek, köszi.

PSN: xszabikax

(#142881) f4lcon válasza cdl (#142879) üzenetére


f4lcon
őstag

úgy tudom semmi különbség nincs, csak a súly

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#142882) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Elég régen böktem már bejegyzést erre... Nem is változott semmi. :B

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#142883) 6030D válasza Hasaggymeg (#142878) üzenetére


6030D
Ármester

20 euroért vettem anno a 10-es XT láncot, most 17-18 euro a Sram 11-es lánc. Egyik 10-es láncom sem ment el 3000 km-t, ez többet ment. Igaz, hogy közben váltottam a Squirtre, ami csak az utolsó 10-es láncomon volt, ami nem lett csereérett eladásig.
A 10-es XT sort 15e Ft körül vettem, ez most 30e, és nyilván nem fog kétszer annyit elmenni.
Messze nem kopik annyira a rendszer, mint amennyire mindenki riogat vele, ami azért is vicces, mert a szilveszteri tekerésen is az egyik szervizes srác azzal kezdte, hogy hármasával vegyem a láncot, mert hűűű meg ha... Nyilván más, hogy én sokat megyek vele aszfalton is, de ha csak terepen használnám, akkor szerintem egy év alatt menne el egy lánc (max másfél), ami még mindig olcsó szerintem.
Mindent egybevéve én imádom, és nem hiányzik az első váltó a sok nyűgjével együtt. Majd ha lesz outi, azon úgyis lesz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142884) jjeahh válasza Tothgera30 (#142882) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És ez a váz még mindíg odaver. Szerintem a kedvenc bringám a topikban :)) . Még a gumit is eltaláltad, egy ideje szemezek vele, hogy a nobby ha elkopik, kipróbálom a Barzot.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142885) cdl válasza f4lcon (#142881) üzenetére


cdl
senior tag

Az Ebike szerint a Dur Ace csak a DI2-höz jó.

(#142886) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#142835) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tudom, hogy számodra abszolút nem szimpatikus a súlyzós edzés, meg az izom fejlesztés, de azért ennyire ne húzzuk már le szerencsétlen testépítést. :)
Az állításaid akkor állják meg a helyüket, bár ez sem egyértelmű, ha olyan embert veszel alapul, akiben rengeteg szteroid van, hosszú éveken keresztül. Ez esetben igaz lehet, hogy általában nem olyan egészségesek, meg az is, hogy feleslegesen van rajtuk nagyon sok izom.
De ha olyan embert nézünk, aki szteroidok nélkül építi fel az izomzatát, arra már aligha igazak az állításaid. Mivel nem felesleges az izomzata, általában jóval erősebb mint az átlag, vékonyabb sportolók. Egy kiváló alap, szinte bármilyen sporthoz. A fejlettebb izomzat plusz támasz az ízületeknek, ezáltal kisebb az esélye a sérüléseknek. Aki mondjuk kerékpározás mellett végez súlyzós edzést is, az meg a legideálisabb, sokkal jobb, erősebb, egészségesebb teste lesz mint annak aki pl csak kerékpározik. És egyébként bármilyen furcsa, de egy bizonyos kor felett, még egy kis plusz tesztoszteronn sem feltétlenül káros, sőt! Tehát ésszel, keveset és tiszta anabolikus szteroidot használni, nem feltétlenül ördögtől való. 40 éves kor felett úgy helyre tud rántani, minden szempontból, hogy el se hinnéd! Amerikában konkrétan van ilyen szolgáltatás, hogy elmész dokihoz és visszaállítja a hormon szinted 20 éves korod szintjére. Ezzel amúgy semmi baj nem lenne, még hobbi szinten sem. A problémák ott kezdődnek, hogy az amatőr, hobbi szteroidhasználók össze vissza, többfélét és nagy dózisokban használják, a legnagyobb probléma meg az, hogy átlag halandó nem tud szerezni tiszta, gyógyszertári minőségű anabolikus szteroidot, hanem leginkább valami mocskot, amiben valószínűleg nem is az van mint ami rá van írva. Esetleg tartalmaz valamilyen tesztoszteron származékot is ha szerencséd van. Tehát a veszélyek, mellékhatások leginkább a nem tiszta szerek miatt lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#142887) Tothgera30 válasza jjeahh (#142884) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az elismerő szavakat nagyon szépen köszönöm. Nekem kompletten bejön a bringa (nem hiába van benne egy kevés munkaóra és kredit), és azóta sem találtam olyan vázat amire szívesen lecserélném. Azért ott a kisördög, hogy a 12sp és könnyebb kiegészítők lehetnének rajta, de így is 9kg fölött van picivel, ezzel el lehet bóklászni.

Bár nem bírok magammal, és épül mellé egy acél 29er is, de az keményvonalas 1x1-es darab lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#142888) ZolkoW válasza Tothgera30 (#142887) üzenetére


ZolkoW
őstag

jee, az acélról mit lehet eddig tudni? :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#142889) Fall-N válasza Runner_fxr (#142886) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyetértek. Az egész sportot sajnos beárnyékolja a sok szteroidos, menőző idióta. Egy tisztán felépített izomzat egyáltalán nem "fölösleges", sőt sokkal egészségesebb az emberek 90 %-nak már ránézésre is, mint a végtelenségig sanyargatott hosszútávfutó satnya teste. Egyáltalán nem egészséges az a minimális izom- és zsírtömeg és nem is férfias. A sportolók funkcionális teste (akik nem is tiszták) egyáltalán nem alkalmasak ideálnak.

Nyilván vannak alkati sajátosságok, így nem mindenki alkalmas testépítésre.

[ Szerkesztve ]

(#142890) G@ben


G@ben
addikt

Van olyan biztosító, ahol köthető értelmes biztosítás lopásra? Tehát nem csak kijelölt kerékpártárolóba tehető, mert az nincs mindenhol, illetve a lopás előtt nem kell feltölteni fotót a szabályosan lelakatolt bicikliről? Meg az összeghatár is legyen magas, amit eddig találtam, az max 500k volt, annál meg kicsit drágább a bicaj. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#142891) Tothgera30 válasza ZolkoW (#142888) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Eddig annyit hogy ha jól rémlik Reynolds 520-as csövekből van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#142892) f4lcon válasza G@ben (#142890) üzenetére


f4lcon
őstag

hello.hu mellé egy bikesafe.hu regisztráció se árt

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#142893) Runner_fxr válasza Fall-N (#142889) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Túl nagy divat lett a jó test, ami még nem lenne baj, ha ezt nem mindenki azonnal, tegnapra akarná.
És akkor adja magát, hogy használjunk valami cuccot, mert azzal majd helyettesítjük a trehány edzést és a szar kajálást. Akkor ott van sok "edző", gondol egyet, bevásárol mindenféle mocskot, tele vágja magát, fél-egy év múlva az átlag józsi meg elájul tőle, hogy az anyukád úristenit, mekkora pajszerod van, nekem is ilyen kő. És már fizeti is az alkalmanként 5 ezret, egy idiótának, aki 2 gyakorlatot nem tud csinálni helyesen. Aztán pár hónap múlva már adja a cuccot a növendéknek, attól persze valami eredmény lesz, és mindenki boldog.
Ez a hozzáállás nyilván nevetségessé teszi ezt a sportot. Sajnos kevesebben vannak azok akik tisztán, jól csinálják, mint akik idióta módon. De itt nem is a szteroid a legnagyobb gond, mert mint mondtam, azt is lehet ésszel művelni. Inkább a hozzáállás, hogy azonnal akarunk mindent. Ha valaki edzett már mondjuk 5 évet folyamatosan, és nagyjából elérte a természetes fejlődésének a felső határát, ha úgy érzi, ezt meg lehet tolni egy kis tesztoszteron propionat-al, bár a beszerzésénél nagyon észnél kell lenni. De mivel egy nagyon alap és olcsó szteroid, ezért ezt kevésbé hamisítják mint a drágább szereket. Mellékhatása kis és normál dózisban kb semmi. Heti 15mg testo-t termel egy egészséges férfi heréje. Ezt megtolod mondjuk nem többel mint heti 50mg, ami testépítő mércével nézve, lófütyi, már ezzel is nagyon komoly eredményeket lehet elérni. Az idióta meg betol heti 3 sustanon-t, ami 750mg.

Az mondjuk csak rész igazság, hogy nem mindenki alkalmas testépítésre, mert magunkhoz képest kell fejlődnünk elsősorban, nyilván a genetika rengeteget számít ebben a sportban, de az egyén szemszögéből nézve bármilyen szintű fejlődés jó. Az persze igaz, hogy vannak olyan szerencsés genetikával rendelkező emberek, akik tisztán 1 év edzéssel úgy néznek ki, mint más 10 év edzéssel, meg cuccal, de az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#142894) zoli03 válasza Hasaggymeg (#142878) üzenetére


zoli03
őstag

Én nem vettem észre, hogy rosszabb lenne a váltás, ha be van kapcsolva. Az sem életszerű, hogy menet közben kapcsolgatod. Próbáld ki egyszer, csak a nem létező hátrányait látod.

(#142895) Fall-N válasza Runner_fxr (#142893) üzenetére


Fall-N
veterán

Én nem próbáltam ki semmit sem, az igaz, hogy lehet ésszel is csinálni. Nem is volt rá szükségem, mert bár lassan de feljött annyi izomtömeg amennyit akartam. Igaz nem pár hónap alatt hanem közel 8-10 év alatt. Elég korán 14 évesen kezdtem. Elég nagy súlyokkal, de ésszel edzek, az ízületek is bírják.

Az alkalmasságot úgy értem, hogy van akinek gyengék az ízületei vagy egyéb más egészségügyi gátja van Pl. súlyos gerincferdülés.

Németh István napi 3 adagot nyomott Sustanonból, amikor a Scitecnél volt reklámarc. :D

[ Szerkesztve ]

(#142896) G@ben válasza f4lcon (#142892) üzenetére


G@ben
addikt

Ha jól rémlik, ott kell minden lelakatolást feltölteni ott helyben. Életszerű...

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#142897) samujózsi


samujózsi
tag

Hát ez a mai nap egy tragédia volt...
Megyeri híd, Szentendre, Leányfalu, Tahi, Horány, Dunakeszi, Budapest kör...
Tahiig minden heppi, 21km/h átlagot mutatott az órám, ami tőlem óriási teljesítmény. 1 óra 25 perc alatt értem oda. Horányig még eltekertem, aztán... a komptól hazáig toltam. Tahitól hazáig három és fél óra volt, pedig a kompra nem kellett várnom.

Indulás előtt egy banán, Tahiban megint egy, Szigetmonostornál pár szem szőlőcukor.
Ennyi talán elég kellett volna, hogy legyen.
Nem tudom, mi történt. Amíg toltam, folyamatosan ájulás környékezett, alig kaptam levegőt. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142898) bringasisti válasza samujózsi (#142897) üzenetére


bringasisti
őstag

Tényleg nem rosszindulat vezérel, de ha a közértbe megyek akkor eszek ennyit.

BENEFON DELTA--------N8

(#142899) samujózsi válasza bringasisti (#142898) üzenetére


samujózsi
tag

De legalább most érthető amit írtál. :C

Ez csak az "útravaló" volt, reggeliztem is.
Miután kissé túlsúlyos cukorbeteg vagyok, nagyon nem vihetem túlzásba a zabálást, ha nem akarok útközben a magas cukor miatt rosszul lenni.
Így is 7.4 volt a cukrom, mikor hazaértem, ami nem nevezhető optimálisnak.
Kicsit tartok tőle, hogy kezd elfogyni a saját inzulinom és emiatt vannak ezek a fura rosszullétek.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142900) robee19


robee19
tag

Én még tolnám, de sajnos mellhártya gyulladás miatt legalább egy hétig a falon fog még lógni a gép.:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.