Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142751) cdl válasza Rendo84 (#142743) üzenetére


cdl
senior tag

8 kg alatt nem hinném.
És ugye nem vársz el olyan rezgéscsillapítást ennyi pénzért, mint amennyi a dupla ennyibe kerülőkben van.
Ez elég alacsony ár egy jó karbonért.

(#142752) ZolkoW válasza trialboj (#142750) üzenetére


ZolkoW
őstag

a versenyen a rövidtáv vége felé volt egy húzós kaptató, 500m körüli hosszban, azt olyan 20%-osnak saccoltam volna, ugyanis épphogy fel tudtam menni rajta, és tudom, hogy a 28-on már nem tudok :). Ráadásul amikor átlagos emelkedést számol a Strava, vagy te, akkor az azt jelenti, hogy garantáltan van benne kevesebb és több is. Így a szögmérős képen tényleg nem tűnik soknak, aztán élőben egész más. Én biciklin ülve a lankásabb emelkedőket sem szoktam a szememmel érzékelni, csak abból, hogy lassulok. Aztán ha megállok, és visszanézek, vagy legközelebb autózom arra, akkor már értem, hogy miért..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#142753) 6030D válasza ZolkoW (#142736) üzenetére


6030D
Ármester

A gyorsan felszívódó CH tud gyorsan felszívódni. :) Folyadékból hamarabb szívódnak fel a tápanyagok, illetve kevesebb energiát vesz el az emésztésük (több marad az izommunkára). Az, hogy előtte mennyivel kell enni, emberfüggő, én ha a tekerés előtt 2 órán belül eszek komolyabb ételt, akkor csak a szuszogás megy utána. Valaki meg fél órával előtte is tud enni. Ezért megyek pl reggeli után csak lazákat.
A legfontosabb egyébként, hogy a glikogénraktárak fel legyenek töltve, mert a szervezet onnan fogja lenyúlni a legtöbb energiát. Ezt pedig csak az előtte (1-2) napi szénhidráttöltéssel tudod megtenni, akkor már érdemes csökkenteni a fehérjebevitelt, mert azt nehezebb emészteni. Itt megjegyezném, hogy ezek csak azoknak kellenek, akik egy adott napon ki akarják/fogják üríteni a tartalékaikat (=verseny), aki simán csak egy szintet szeretne tartani, folyamatos fejlődéssel (=edzés), az szépen egye mindig ugyanazt a szénhidrát+fehérje mennyiséget, ami beválik.
És bizony, nem előtte este kell besörözni :DDD, illetve lehet, csak pótold vissza a vizet, amit kihajt a szervezetből...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142754) trialboj


trialboj
őstag

Hétvégén jól vizsgáztak az m7000 fékek, megvolt az első jajCsakMostÁlljakMeg és sosemegyekilyengyorsan eset :))

Poros földúton balos kanyar jobb nyomvájatban csapatom, mikor meglátom, hogy egy óriási szeder inda van előttem, amit nem tudok kerülni. Satu fék 40 ről, pár méter alatt megálltam semmi csúszkálás, pont az inda síkjában, fejet lehajt sisakkal neki az ágnak, így elértem hogy csak a jobb könyökömnél szúrt meg 3 helyen. Ha 1 méterrel tovább gurulok, kiluggatott volna rendesen.

Sok hasonló helyzetem nem volt, de talán pont azért nem éreztem eddig veszélyesnek a többit, mert a fék jóval erősebb mint amire nekem szükségem lehet xc közben. Nem volt olcsó, és elég fura a fogáspont vándorlás leejtőzésnél, de mindenképp megérte a csere, deore nem tudom mennyivel gyengébb, de jó h ezt vettem.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#142755) f4lcon válasza flash- (#142747) üzenetére


f4lcon
őstag

minden 10.000-ik Abus u40 lakatnak ugyan az a kulcsa (összesen 10.000 féle kulccsal készül, az Abus hivatalos válaszában küldte ki egy kérdésre, 1000-5000 legyártott egységenként változtatnak a kulcson, így jön ki az elméletben legyártható 50 milliónyi lakat)
ha nincs szerencséd, a szomszédé pont olyan mint a tied :)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#142756) Somatom válasza f4lcon (#142755) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez más gyártónál is így működik. Nem hiszem, hogy egy tolvaj a kulcspróbálgatásos módszert alkalmazná. Túl sokáig tart, kétes eredménnyel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142757) samujózsi válasza f4lcon (#142755) üzenetére


samujózsi
tag

Magyarán kb annyira biztonságos, mint egy számzáras lakat? ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142758) Napfénysüti válasza Motion_Blur (#142738) üzenetére

Az előző bringám egy AG2R replika festésű Focus volt, még ahhoz vettem. :K

Més que un club!

(#142759) f4lcon válasza Somatom (#142756) üzenetére


f4lcon
őstag

nyilván, de nem mindegy, hogy 1:10.000-hez vagy 1:100.000-hez az arány
Kínában biztos még rosszabb arány is van.... :(

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#142760) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#142752) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én inkább akkor szoktam észrevenni,hogy mennyire meredek,mikor 1-1 hajtásnál elemelkedik az első kerék a földtől és mikor megállok érzem mindjárt hanyatt esek bringástól mindenestől,hátsó féket kell fogjam,hogy egyáltalán leszállhassak.

(#142755) f4lcon...azért gondolom csak figyelnek arra,hogy ne ugyanoda adják az egyformákat,nagy a világ.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#142761) Fetz


Fetz
csendes tag

Ezt ismeri, vagy próbálta már valaki? Mondjuk a Decashoz képest milyen lehet?

(#142762) bringasisti válasza Fetz (#142761) üzenetére


bringasisti
őstag

Qurva drága és kétséges a minőség

BENEFON DELTA--------N8

(#142763) Napfénysüti válasza bringasisti (#142762) üzenetére

Drága? Le se merem írni mibe volt a Rudy fotokromatikus lencsével. :B Mondjuk az már tényleg nagyon jó kategória.
Márkás szemüvegek ennek a többszörösébe kerülnek. Egy próbát megérhet ennyiért.
Anno volt Decásom fényre sötétedősből de még az is ilyen 10 k körüli összegbe került.

Més que un club!

(#142764) Somatom válasza f4lcon (#142759) üzenetére


Somatom
veterán

Tök mindegy, hogy milyen az arány, ha a tolvaj úgysem próbálkozik a kulcsolgatással. A záras cimborám mondta, hogy egyszer hívták biciklihez. Egy colostok-szerű, márkás cucc volt. Combos anyagból volt, meg a laposvasat nem nagyon lehet erővágóval elvágni. Viszont, a csuklópontnál a szegecset pár másodperc alatt megfúrta és ennyi volt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142765) f4lcon válasza Somatom (#142764) üzenetére


f4lcon
őstag

nem minden colstock lakatot lehet a csuklóponton megfúrni, de mióta 25 ezer a lidiben az akkus flex, kb majdnem mindegy mennyit költesz lakatra :(

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#142766) 6030D válasza f4lcon (#142765) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem azt mondta egy ismerős, aki foglalkozott ajtónyitogatással (hivatalos, nem a betörősdi), hogy bármelyik kulcsos szerkezetet ki lehet nyitni a törőékkel. Azt mondta a legjobb zár egy alap betörő ellen a kamera a bejárati ajtó fölé. Ettől függetlenül, aki be akar menni, és ért a rendszerekhez, az be is fog.
Egy talált autószerelőnek vajon mennyi pénzt kell adni, hogy lemásolhasd egy nála szervizelt autó kulcsát? :U
Sok ilyen dolog van... a lakat csak az alja nép miatt kell.

Fetz: meg Aldi, tehát ha nem jön be, visszafizetik.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142767) Fetz válasza Napfénysüti (#142763) üzenetére


Fetz
csendes tag

Nagyjából én is így képzelem. :) És pont ezért írtam a Decást, mert az is 50%-kal többe kerül.

(#142768) Somatom válasza f4lcon (#142765) üzenetére


Somatom
veterán

Ennyit a kulcsegyezés problémáról. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142769) Jester01 válasza Fetz (#142761) üzenetére


Jester01
veterán

Ha ez ugyanaz mint a tavalyi akkor nekem bevált országútra. Nekem csak arra kell, hogy ha alkonyodik vagy befelhősödik akkor ne kelljen másik szemüveg.

Jester

(#142770) xy.zsolt válasza Rendo84 (#142743) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Írtam privátban

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#142771) Fetz válasza Jester01 (#142769) üzenetére


Fetz
csendes tag

Nagyon köszi, elsősorban nekem is alkonyatos időben lenne rá szükségem, de azért majd erdős részen is kipróbálom. :DD

(#142772) bringasisti válasza Napfénysüti (#142763) üzenetére


bringasisti
őstag

Én a világ második legdrágább elektromos kéziszerszám gyártó termékét használom ami pont így néz ki, munkavédelmi szemüveg ami azt jelenti hogy erő behatásra nem törik és olcsóbb volt.

BENEFON DELTA--------N8

(#142773) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No srácok, megrendeltem az első fehérjémet, gondoltam kipróbálom milyen. Nagyjából mindent elolvastam róla, ami érdekelt, viszont lenne még egy alap kérdésem: minden nap igyak turmixot, amikor kajával nem viszek be eleget, vagy csak tekerések után érdemes? Esetleg csak durvább, kimerítőbb tekerések után?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142774) Fetz válasza bringasisti (#142772) üzenetére


Fetz
csendes tag

És az is fotokromatikus?

(#142775) bringasisti válasza Fetz (#142774) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem mert írtam hogy dioptrás szemüvegem volt pár és nekem nem kell

BENEFON DELTA--------N8

(#142776) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#142763) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A szemüveg az amire aztán jól meggondolom mennyit költök,hisz szinte fogyó eszköz,mindegyik megkarcolódik előbb vagy utóbb...ilyen a sisak is,hisz ha egyetlen esés,vagy 5 év után cserés,akkor szinte hiába költesz rá vagyonokat. :F

(#142775) bringasisti ....pedig az a kényelem,hogy induláskor felteszed,majd ha hazaértél leveszed és fényviszonyoktól függetlenül hordod egész nap,nekem nagyon fontos.

(#142769) Jester01...szintén.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#142777) bringasisti válasza Hasaggymeg (#142776) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem az volt a gondom vele mint írtam sokáig felváltva vettem ilyen olyan orvosi szemüveget, hogy amikor víztiszta kéne legyen akkor is van egy szürke árnyalat ami 1 év után már nem is árnyalat és fényre se sötétedik be annyira. Pedig márkás lencséket használok

BENEFON DELTA--------N8

(#142778) jjeahh válasza Hasaggymeg (#142776) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, én is így gondolom, ezért hordok átlátszó olcsó szemüveget. Ilyenekből esztétikai szempontból szinte mindegy, hogy munkavédelmist vagy bringást veszel és talán a munkavédelmis valamivel strapásabb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142779) 6030D válasza jjeahh (#142773) üzenetére


6030D
Ármester

Mit vettél, tejsavót? Akkor tekerés után.
Egyébként mindegy, nem csodaszer, csak segítség, ha nem tudsz/akarsz megenni annyi fehérjét egyéb táplálékban.
Ha kazeint vettél (volna), azt lefekvés előtt érdemes, mert hosszan felszívódó.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142780) jjeahh válasza 6030D (#142779) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, köszi! Ilyent vettem. Ezek szerint ha nem tekerek fölösleges innom? Pl. pihenőnapokon.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142781) X Factor válasza jjeahh (#142773) üzenetére


X Factor
addikt

Ha gyorsfelszivodasu, akkor leginkább izommunka utan. Amikor en ittam, akkor ez ugy nezett ki h. kb mindig edzes utan egybol. Illetve arra figyelj h. melle meg a normal kaja ugyanugy kell, nem csodaszer.

Szvsz ha pörgetsz, akkor a szenhidrat bevitel fontosabb, ha lassabb fordulaton a labizmaidra hagyatkozol, akkor johet jol a regeneracio, izomfejlodes soran.

Make things work

(#142782) f4lcon válasza 6030D (#142766) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, nálunk a bejárati ajtót 2 kamera látja, és egy Tokoz Pro 400-as van a biztonsági ajtóba szerelve, így biztos vagyok benne, hogy nem ott fognak bejönni
hanem azon a 10nm-nyi üvegfelületen ami a terasz ajtó, vagy a garázs irányából, ami egy szekcionált műanyag Hörmann, de hát azon egy ovodás is keresztülszalad, ha nagyon nekidurálja magát...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#142783) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#142776) üzenetére

Én úgy vagyok vele hogy a fejemből meg a szememből is csak annyi van amennyi, így azért inkább veszek valami olyat ami jobban véd. Főleg hogy a szememet már megműttettem.

Viszont a sisakot akcióban vettem a szemüveget meg némi munkáltatói kedvezménnyel ami azért enyhítette a fájdalmam. :D
Mondjuk én rettentően tudok vigyázni a dolgaimra így elég ha balesetnél védenek, összeörni nem fogom véletlenül se. :N

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#142784) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

A két gép közül megéri a 40k-s többletet az 500-as Merida?

300-as (2018)
500-as (2019)

Full kezdő vagyok, de nem szeretnék cserélni jövőre és minőséget szeretnék venni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#142785) ZolkoW válasza jjeahh (#142780) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem rizsfehérje por volt -nemrég elfogyott-, annak azt írták a zacsijára, hogy pihenőnapokon is mehet. Mondjuk azt 1-2-szer használtam csak ki. Látszik is, hogy nem fejlődök úgy! :D :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#142786) siti


siti
senior tag

félig off:
Vonóhorgos kerékpár szállítóra most milyen rendszám kell? Simán kérhetek szürkét az okmány irodában vagy vehetek utángyártott a neten és mindegy milyen? (ami az autón van nem tudom pikk pakk lekapni és átrakni)
google nem segít, csak szürke rendszámos mizéria van a vizsgával meg hogy ezt pár hónap alatt változtatják.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#142787) 6030D válasza jjeahh (#142780) üzenetére


6030D
Ármester

A pihenőnap a másfél órás recovery, ugye? Mehet akkor is! ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142788) jjeahh válasza X Factor (#142781) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Értem, köszi! :R

ZolkoW: ezek szerint ha jobban akarok fejlődni, akkor minden nap kell, amikor normál kajával nem viszek be eleget? :D Olyan hatalmas reményeim mondjuk nincsenek, csak régóta agyalok, hogy ki kéne próbálni és ez a myprotein nem drága, így adta magát, hogy berendeljek egyet.

6030D: :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142789) cdl válasza siti (#142786) üzenetére


cdl
senior tag

Okmányiroda. Megszünt a mizéria, gond nélkül adják.

(#142790) Ákkk válasza Napfénysüti (#142783) üzenetére


Ákkk
addikt

+1 Szerintem ez az két eszköz amin pont nem spórolni kell.
Egy jó minőségű márkás sportszemüveghez mindig lehet kapni tartaléklencsét,nem párásodik és nem torzit semmit mint az olcsóbb fajták.
Sisak
Pont a hétvégén csúszott el előttem egy esső után egy fiatal srác zsír új montival nem mehetett jobban mint 15 km de egy kiálló burkolati követ fejelt le ez miatt elvesztette az eszméletét ha lett volna sisakja most nem lenne altatásban sajnos nem játék ez.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#142791) Rendo84 válasza Jester01 (#142746) üzenetére


Rendo84
senior tag

350-450 között tényleg elég jó felszereltségűeket lehet már venni.
Egyébként a Sram rendszer mennyire ajánlott, hazánkban mennyire ismerik a szerelők, ugyan úgy és ugyan annyiért szervizelhető, mint a Shimano?

Illetve van esetleg még olyan márka, ahol ilyen áron ki lehet fogni hasonló felszereltségű kerékpárokat? :R

(#142792) Napfénysüti válasza Ákkk (#142790) üzenetére

Azzal nincs gond szerintem ha valaki olcsóbbat vesz ezekből de normális, boltban kapható, bevizsgált márkájút.
Sajnos ezek a dolgok elég túlárazottak. A napszemüvegek alapból mert majdnem az egész piac egy cég kezében van (Luxottica).

A probléma az amikor valaki egy noname kínai replikát vesz mert olyat akar mint az igazi de nem telik rá. Aztán ezek ki tudja mennyire fognak védeni, közük nincs az eredetiekhez. Akkor inkább vegyen egy olcsóbb de egyszerűbb márkájút (akár ilyen Decathlon, stb szintűt) azokat legalább a biztonsági szabványok szerint gyártják.

Més que un club!

(#142793) sebgutkopf válasza samujózsi (#142442) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezt teljesen jól mondta a versnyző.
Pont ezt írtam, hogy nem folyamatosan kell húzni a féket hanem akkor, amikor tényleg kell és egy pillanattal se tovább. Ha valaki lassan akar csorogni és mindeképpen folyamatosan melegíteni akarj a fékeit (nem határhelyzetben), akkor egy kisebbik rossznak tartom a fék elmelegítése helyett.

(#142794) bringasisti válasza Napfénysüti (#142792) üzenetére


bringasisti
őstag

Én DeWalt márkát használok

BENEFON DELTA--------N8

(#142795) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Már megint nagyon termékenyek voltatok a hétvégén. Csak én mentem megint bikeparkba? :DD

De ennek örömére boldogítalak titeket egy újabb 5 percessel Rózsahegyről: [link]

Reggel még sár volt jól megszedte a gumi és elég para volt a tapadás, óráról órára javult a helyzet és szuper időben nagyon jó menetek voltak. Főleg az enduro vonalakat használtuk a modry zamat és blizzard vonalon, bár ez utóbbi sárogsan a gyökerekkel és kövekkel tarkíve eleinte nagyon durva volt.

(#142796) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Megrendeltem a bicót.
A felszerelést viszont máshol kellene megvennem, mert eléggé sokallom a 4-5K-t a boltban látottfénygerjesztőkért.

Ajánljatok valami jó minőségű ledes gyorszáras első lámpát, ami nem 2Kg.
Trek FX 2 2019-re lesz

Hátsó is jöhet szintén gyorszáras, de azzal én nem akarok látni, csak látszani.

Köszi!

(#142797) nmate91 válasza coolpet (#142796) üzenetére


nmate91
tag

Én innen rendeltem. Jól világítanak, sokáig bírják, nem drágák. Előre - hátra meg vagy nagyon max 30 dollárból.

(#142798) coolpet válasza nmate91 (#142797) üzenetére


coolpet
senior tag

Köszi!

Melyiket vetted?

Egyébként az első lámpa egyáltalán nem olcsó, majd 10K huf

[ Szerkesztve ]

(#142799) samujózsi


samujózsi
tag

Nézem a Tour párizsi befutóját... már nem is szidom annyira a budapesti utak minőségét. Basszus... a Diadalív alatt még mindig macskakő van... és ha jól láttam, vizes is volt és ezen mentek 65-tel... Nem beszélve a többi utakról, még ezután, amik ugyanolyan toldozott-foldozott utak, mint a hazaiak, csak ezek legalább javítva vannak.

(#142795) sebgutkopf - elkezdtem nézni, de fél percnél tovább nem bírtam még videón sem. Hogy lehet ezt biciklivel? :DD A puszta látványtól rosszul lettem szinte...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142800) nmate91 válasza coolpet (#142798) üzenetére


nmate91
tag

Ez és ez

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.