Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142201) jjeahh válasza trialboj (#142192) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tyű, szerintem pár dolgot rosszul gondolsz, pl. egy montis SPD cipőben simán lehet terepen gyalogolni. A másik meg, hogy valszeg az SPD cipő a HT platform pedálon használhatatlan lesz, legalábbis az én Giro cipőm borzalmas a platformon. Szal platformra szerintem deszkás vagy platformra való cipőt, SPD-re meg rendes kemény talpú SPD-mtb cipőt és akkor nem lesz gondod vele.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142202) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#142190) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért felnyit6ó az eleje,minden eshetőségre? ;]

(#142191) zoli669...ha már hátrafelé nem nyújt6od,akkor indulj előre egy hosszabb (és kevésbé vaskos :DDD ) kormányszárral. ;) Azért mérj egyet,mert a bringa nem fotel,végül meglehet nem is az a kényelmes amit te most annak gondolsz.

(#142192) trialboj...igaz nem sarazok,de már megtörtént az is és könnyű belőle kimosni,hisz egy vízálló gyöngyházszerű anyag az egész.Én mondtam volna,hogy nehéz kimosni?! :F

(#142198) samujózsi...kerékpározz és ne a tized-millimétereket figyeld! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#142203) Somatom válasza -=RelakS=- (#142200) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem túl van ez licitálva. Tizenévesen a Csepellel kiakadt a sebességmérőm az Istenhegyin lefelé. A legkisebb halálfélelmem a nyolcasom miatt volt. A dobsina utcán, az S -kanyar előtt húztam egy satut és kompletten kiszakadt a patkófék az első villából. Na, azt észrevettem. Vagy, amikor a Csaba lépcsőn lefelé kettétörött alattam a Skolnyik, azt is észrevettem. De, egy tized miliméteres nyolcas? Nemááá!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142204) -=RelakS=- válasza Somatom (#142203) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy IMIIKE1998 tesója? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#142205) troland26


troland26
őstag

Srácok vasárnap Vácról indulva szeretnék Dunakeszin át a megyeri hídon átmenni majd pedig vissza Tahitótfalu felé onnan pedig vissza komppal Vácra . Megoldható ez úgy , hogy nem menjek bele a forgalom sűrűjébe , vagy nincs erre valakinek valami bevált útiterve ? :)

(#142206) zoli669 válasza Hasaggymeg (#142202) üzenetére


zoli669
tag

Köszönöm!

(#142207) itouchfan válasza nagylaci32 (#142166) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi szépen, hasznos linkek!
Olvasgatni fogom!

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#142208) szkink válasza jjeahh (#142201) üzenetére


szkink
aktív tag

Nekem ezzel még nem volt gondom a platformon,viszont ma rendeltem egy spd Girot "6030D" jóvoltából (köszi a linket) kíváncsian várom a próbát,hogy mennyire tetszik majd a lábamnak.

(#142209) 6030D válasza troland26 (#142205) üzenetére


6030D
Ármester

Reggel 9-ig érj Tahiba, akkor nem lesz tumultus. :)

szkink: nincsmit. A Cadet-ot nem külföldről rendelted nagyon olcsón?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142210) szkink válasza 6030D (#142209) üzenetére


szkink
aktív tag

De igen,jól emlékszel asszem 14k volt.

(#142211) 6030D válasza szkink (#142210) üzenetére


6030D
Ármester

2017 november környékén azt is én linkeltem :D , talán az evanscycle-ről, de én 5000 ft környékére emlékszem. Én is gondolkodtam rajta (meg sokan mások), de végül futócipőt vettem black friday alkalmából.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142212) HEAHEA válasza maximilian4 (#142185) üzenetére


HEAHEA
tag

Egész ötletes! :C Bár dizájn szempontjából nekem nem tetszik, de használt külső mindig akad, környezettudatosság szempontjából pedig dicséretes! :K

(#142213) robee19 válasza samujózsi (#142198) üzenetére


robee19
tag

Én is éppen tegnap centirozgattam ki amit tudtam. Nekem is az a szitu, hogy a felnin nem látom hogy nyolcas lenne, de a gumi itt ott szemmel láthatóan üt. Én már ráfogtam, hogy a Bontrager felirat szitanyomásának vastagság:D

És igen, marha zavaró mikor behúzod a féket és üt a keréken.:(

[ Szerkesztve ]

(#142214) X Factor válasza #56474624 (#142199) üzenetére


X Factor
addikt

Nyomas megfelelo, szalag rendben? Magan a belson hol helyezkednek el a serulesek és milyenek?

Make things work

(#142215) Fetz válasza trialboj (#142192) üzenetére


Fetz
csendes tag

Nekem ilyen van (első spd cipőm). Röviden: ha most vennék, nem ezt venném. Nincs vele különösebb probléma és mivel első, ezért viszonyítási alapom sincs, de élőben nem az a minőség, mint a képeken. A legkevésbé a cipőfűző helyetti vékony gumival tudtam megbarátkozni, mert messze nem tart úgy, mint egy rendes fűző. Méretből, ha egy számmal nagyobbat veszel, mint a normál, akkor lehet, hogy kelleni fog bele egy plusz talpbetét.

(#142216) samujózsi válasza robee19 (#142213) üzenetére


samujózsi
tag

Ha normálisan fékezek, akkor nem igazán érezhető. Van valami rángatás, de az inkább a fékezés erősségétől és az aktuális sebességtől függ és sokkal gyakoribb, egyenletesebb, mint a felni apró hullámzásai.
Csak a látvány zavaró, ahogy a gumi közepén lévő sorja hullámzik. Viszont az vagy a felni vagy a belső műve, mert a külsőt már elforgattam, de a gumin látható hullám helye ugyanúgy a szelepnél maradt.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142217) -=RelakS=- válasza samujózsi (#142216) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A gumi közepe nem lesz folyamatosan 100%-ig középen, szerintem egyik gyártónál sem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#142218) planbmokus


planbmokus
senior tag

Leugrottam Kapolcsra, Művészetek Völgyébe. Bryton 410-nél azt vettem észre, hogy egyes durva ereszkedéseknél hiába gyorsultam még, a GPS nem követte, hanem beállt egy kb fix sebességre.
Na annyi gond legyen, nyomtam két fröccsöt :DDD

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#142219) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Mi számít egy közepes minőségű jó ár/érték arányú droppernek?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#142220) samujózsi válasza -=RelakS=- (#142217) üzenetére


samujózsi
tag

Köszi, tképp erre (a megerősítésre) vártam.
2.75"-s mtb gumin nem látszott az egyenetlenség, de ez totál más kategória.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142221) benfolds válasza planbmokus (#142218) üzenetére


benfolds
őstag

ez planetx micsoda pontosan? nem nagyon országútis a geoja? még mindig nem tudom eldönteni, hogy koskormányos gravelt, flat bar gravelt vagy fitnesst vegyek...mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya (én is a bakonyt járom főleg).

(#142222) samujózsi válasza Hasaggymeg (#142202) üzenetére


samujózsi
tag

Tört már úgy küllőd, hogy nem is ültél a biciklin? ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142223) samujózsi válasza troland26 (#142205) üzenetére


samujózsi
tag

Szentendréig megoldható, szinte kizárólag kerékpárúton, illetve Vác-Dunakeszi közt leginkább nullához közelítő forgalmú utcákon, meg a gáton. Dunakeszin, a 2-es széle van kijelölve kerékpársávnak, országútival nem szeretem használni, nagyon ramaty állapotban van helyenként, ha bírja a bringád a rossz utakat, akkor nincs vele gond.
Dunakeszi déli határától Szentendréig viszonylag jó minőségű kerékpárút van.
Leányfalun még át lehet menni a Duna parton, de utána esélytelennek tűnik.

[link] - sajnos a linkgyártó valamiért nem megy az oldalon. :(

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142224) jjeahh válasza samujózsi (#142222) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Itt mi figyelünk minden apróságra (jogosan), de pont tegnap gondolkoztam el azon, hogy a városi muglik és főleg a nyugdíjasok olyan bringákat hajtanak, hogy anyám borogass :D . A szomszéd bácsinak is valami régi noname vacka van már évtizedek óta, ami kb. soha nem látott szervizt, az egész váz annyira rozsdás, hogy már a festés sem látszik, a sárvédőket meg hasonlókat drótok tartják a helyén és természetesen csak akkor fújnak a gumiba, ha már teljesen lapos, de amúgy amióta megvették fiatalabb korukban, azóta nagyjából 0.30 bar-on használják :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142225) samujózsi válasza jjeahh (#142224) üzenetére


samujózsi
tag

Hát a néhai Meridámmal bezárólag én is úgy jártam, mint a városi muglik. Csak picit szenteltem több figyelmet a gépnek. Amiket azóta hajtok, azok inkább műszerek... ezeknél már minden apróság érezhető és sose tudom, mi az, ami csak zavar és mi az, amit javíttatni kell.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142226) robee19 válasza samujózsi (#142216) üzenetére


robee19
tag

És mi ez a rántgatás? Engem ez zavar.

(#142227) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Pedálfordulatmérő eszközön gondolkodom. Egy ilyen mennyire lehet hasznos/haszontalan? Sok pénzt sajnos nem tudok rászánni. Én a mapmyride alkalmazást használom trackelésre, ha jól láttam össze lehetne párosítani vele, bár még nem láttam senkinél ilyen adatot kijelezve.

(#142228) samujózsi válasza robee19 (#142226) üzenetére


samujózsi
tag

Engem is. ;)
Mintha a gumi tapadásával lenne gond, de semmi konkrét ötletem nincs. Sajnos kamerám sincs, így megörökíteni sem tudom.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142229) samujózsi válasza samujózsi (#142228) üzenetére


samujózsi
tag

Bocs, ez félreérthető lett, de már nem tudom javítani: a fékgumik tapadására gondolok természetesen.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142230) szkink válasza 6030D (#142211) üzenetére


szkink
aktív tag

:D lehetséges, a pontos árát már meg nem mondom,de nekem öcsém vette meg egy általa megbízhatónak tartott helyen ezért volt kb ennyi az ára, én csak úgy próba nélkül nem mernék rendelni cipőt kintről :N a Giro-nál ugye adott lesz a próba lehetőség :)

(#142231) Fall-N válasza samujózsi (#142216) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos a gumik sem 100 %-ig egyenesek. A gyengébb minőségű gumiknál - pl. olcsó Kenda - maga az oldalfal is hullámzik. De ahogy írták tized millimétert nem látni szemre. Ha a fékpofába nem ér bele akkor biztos nincs (nagy) nyolcas.

jjeahh: Ez a fajta igénytelenség mindenhol megtalálható. Itt is ahol lakom látni sok 20-30-40 éves régi tanyabike-ot, amit a lélek tart össze. A legtöbb női vázas, nehogy fel kelljen emelni magasra a lábat.

[ Szerkesztve ]

(#142232) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Helótok! :)
Morvélo mezekkel van valakinek tapasztalata? [link]
Érdekes- női feszülős ruhadarabokat linkeltem volna? :F :D

Szóval egyszer valami nyereményjáték kapcsán feliratkoztam a hírlevelükre, néha belenézek, oké. Aztán Aliexpressen szembe jött egy bÓt, ami árul ilyen feliratos termékeket. És nem tudom hova tenni, azt sem, hogy ez egy komoly cég-e, és hogy akkor ki másol kit, de valószínűleg inkább az lehet, hogy az alisok koppintanak, mert nincs minden rendben ott a review-k környékén sem, pl. 5*-os értékelés egy mezre, és közben a fotókon kizárólag pecás horgok vannak...
De azt sem zárom ki, hogy a UK brand megveszi a kínai cuccot, viszont EUban pár nap szállítást ígérnek, ingyenesen. Az is inkább az elsőre enged következtetni, hogy más márkát is árul az eladó, és feltűnően ismerős mintákkal.
Linkelem akkor már a boltot is, úgy ferr. és itt aztán el lehet veszni a domborulatokban.... [link]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#142233) samujózsi válasza Fall-N (#142231) üzenetére


samujózsi
tag

Én pár napja egy olyat láttam, hogy a patkóféken az a műanyag pöcök, amit a kerék kiszedésekor illik felnyitni, nyitva volt. Azóta se tudom, szándèkosan állt úgy, igénytelenség, esetleg feledékenység volt az ok...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142234) Massmurderer


Massmurderer
őstag







Pár érdekes kép :DDD

(#142235) cdl válasza acsati (#142227) üzenetére


cdl
senior tag

Nálam tökéletesen teljesít. Egy Brytonhoz van csatlakoztatva. Ha kommunikál a telefonoddal, jó lesz.

(#142236) X Factor válasza planbmokus (#142218) üzenetére


X Factor
addikt

Az a 170-es átl pulzus nem sok kicsit?

Make things work

(#142237) samujózsi


samujózsi
tag

BPA mentes kulacsnak árt vajon az ecet vagy a tömény, frissen facsart citromlé?

Találtam valami fura lerakódást az egyik kulacsom szopókájának belsejében. Valószínű, hogy csak a fekete belsőség nyoma, de ha mégis penész lenne, az ugye nem túl egészséges, a sima mosogató meg nem tüntette el.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142238) -=RelakS=- válasza samujózsi (#142222) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Küllő? PFfff...

Nekem a váz repedt el úgy, hogy pár hónap pihentetés után felülök rá, és olyat reccsen, hogy majd betojok.

Hogy akkor már repedt volt, vagy akkor repedt el, azt nem tudom, de pár száz kilométer még belement, mire rájöttem, hogy honnan jön a hang :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#142239) bringasisti válasza samujózsi (#142237) üzenetére


bringasisti
őstag

A BPA mentes termék olyan mint a bio gyümölcs: éjjel van permetezve :)

BENEFON DELTA--------N8

(#142240) samujózsi válasza bringasisti (#142239) üzenetére


samujózsi
tag

Roppant értelmes :U
BPA mentes ~= nincs műanyag íze...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142241) 6030D válasza samujózsi (#142240) üzenetére


6030D
Ármester

Mert a bisphenol-A-nak van műanyag íze? Azért jó, mert aki a napi 10 liter vizét ilyenből issza, az esetleg nem visz be BPA-t. Mellesleg az A, csak az egyik variáns, van belőle ezer más. Nem kell áztatni benne napokig, aztán tök mindegy.

De megnyugtatásként, január 1-től csak bisphenol mentes pénztárgép szalagot/blokkot foghattok a kezetekbe is, így aki eddig megette, nyalogatta, szopogatta, annak most kevesebb baja lesz. :)

A kulacsban meg néha növekedik ez-az, ha nem tudod kimosni, akkor cserélheted. Ezért kell olcsó kulacsot használni, és hamar cserélni. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142242) bringasisti válasza samujózsi (#142240) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez egy hasonlat volt, az hogy ez jött le az a te gondod.

BENEFON DELTA--------N8

(#142243) bringasisti válasza 6030D (#142241) üzenetére


bringasisti
őstag

+1

BENEFON DELTA--------N8

(#142244) samujózsi válasza 6030D (#142241) üzenetére


samujózsi
tag

Egyéb mellékhatásait nem ismerem, de ami nem mentes, az mind "műanyagízű" volt eddig. Ezeknek meg nincs.
Minden menet után kimosom.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142245) 6030D válasza samujózsi (#142244) üzenetére


6030D
Ármester

Én a High5 kulacsomban vettem észre (annak átlátszó a szopókája), hogy nem elég ha átöblíted, mert a szopóka és a kulacs teteje között, még akkor is meg tud állni trutyi. Ha folyatom rá a vizet, és tekergetem a szopókát, akkor kimosódik, de ezt nem látom például a másik kulacson, aminek gumicsöcse van. Mondjuk engem az ilyenek annyira nem zavarnak, szerencsére a gyomrom sem érzékeny ilyenekre, meg azért egy erdei montizás alkalmával az ember megeszik ezt-azt a kulacsról :DDD, így csak néha tekergetem, ha eszembe jut. Meg a mosogatógépbe szoktam bedobni, ott úgyis melegebb van, mint amit kézzel mosunk, az "fertőtlenít".

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142246) evilskati válasza planbmokus (#142218) üzenetére


evilskati
aktív tag

Piszkosul jól néz ki ez a bringa.

Planet X-en szokott lenni valami akció, amire érdemes várni? (Black Friday, Karácsony?)

Szeretném kipróbálni az országútizást, ez a modell pedig egész jó áron van. Esetleg kezdésnek érdemesebb lehet használtan nézni valamit? Ti, hogy döntitek el, hogy milyen geo lenne a legjobb számotokra? Kipróbálni lenne a legjobb valahol, de nem igen tudok olyan lehetőségről ahol egy-egy modellt el lehetne vinni egy napra a megszokott körre.

(#142247) bringasisti válasza 6030D (#142245) üzenetére


bringasisti
őstag

Mivel ott van egy kis illesztési rés amit nem lehet rendesen mosni, időnként hypo és gumi kesztyű és meg kell mozgatni. De a történet lényege hogy feküdtem 1 hétig a Bőr Klinikán. Mellettem egy szálloda igazgató akinek a torka időnként úgy bedagadt hogy alig tudtak életben tartani. Eredmény után kapott egy 100 oldalas tájékoztatot. Vizit orvos kérdi hogy elolvasta mire a válasz hogy nem. Miért volt a kérdés a válasz hogy azt írják le hogy mit szabad. Ugyanis a levegő tele van kipufogó gázzal. A csapvíz tele van fogamzásgátló, fájdalom csillapító stb. maradvánnyal. A kaja vegyszer maradékkal. Mit csináljon kérdezte az orvost.

BENEFON DELTA--------N8

(#142248) FireKeeper válasza evilskati (#142246) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem akarok vészmadárkodni, meg bárkit lebeszélni bármiről, de én nem erőltetném a tárcsás vázakat gyorszárral.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#142249) zodo válasza zodo (#142056) üzenetére


zodo
nagyúr

Megjött a csere M530 pedál de valamit benéztek mert 0 Ft így csak dobozt cseréltünk a futárral ~10k helyett.
Nyilván közlöm velük aztán majd utalok.

Összkép :)

(#142250) bringasisti válasza FireKeeper (#142248) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a menő cucc ;]

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.