Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142501) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Na megjöttek az új markolatok :DDD :DDD

(#142502) samujózsi


samujózsi
tag

A Római-part után (Szentendre felé) még mindig szét van túrva a gát? Fel akartam menni rá, de az északi végére vezető út le van zárva...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142503) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Felszereltem :) Baromi jó.Még 2-3-t fogok rendelni tartaléknak.

(#142504) jjeahh válasza Massmurderer (#142503) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem kemény? Nekem is volt hasonlóm, de az nagyon kemény volt, minden tekerés után fekete volt a tenyerem és kb. 2 hét után elkopott.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142505) Hasaggymeg válasza samujózsi (#142500) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én meg Pinot,sírt mint egy gyerek. :(

Massmurderer...bár biztos kici ocó,én nem hamarkodnám el.Egyrészt idő kell megmondani valóban milyen is,másrészt egy markolat elég sokat tart ahhoz,hogy tartalékolj belőle.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#142506) G@ben


G@ben
addikt

Tudtok Budapesten olyan boltot mondani, ahol ki lehet próbálni a Cube Attention SL 27,5 2019 bringát? Ez lenne az ideális, de ha sima Attention vagy Analog vagy Aim van ugyanígy 27,5-esben, az is jó lehet, elsősorban a geometria érdekel, az meg ugyanaz ezeknél. Sajnos a helyi boltban nem lehet kipróbálni, de jövő héten elvileg megyek egy nap Pestre, akkor odamennék kipróbálni, illetve megfelelőség esetén megvenni.
Az lenne a jó, ha kicsit hosszabban ki lehetne próbálni, nem csak a bolt előtt mehetnék vele oda-vissza 10 métert, azaz hadd kerüljek már meg 1-2 háztömböt! Ha letétbe ott kell hagyni az árát, nem gond!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#142507) Massmurderer válasza jjeahh (#142504) üzenetére


Massmurderer
őstag

A gumit lehet cserélni.Hát elötte 200ft-os szivacs markolat volt :DDD Az se volt rossz,csak mire feltettem leizadtam a gatyámat is :D

(#142508) flash- válasza maximilian4 (#142493) üzenetére


flash-
veterán

sajnos igen..

pl cube: tavalyi reaction még sportos geo-val készült, az idei márt ua mint az acid, stb..

vagy canyon: az al6 os canyon tavaly még rocx shox teleszkóppal árulódott idén már csak suntour-al..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#142509) samujózsi válasza Hasaggymeg (#142505) üzenetére


samujózsi
tag

Igaz, az se volt túl heppi... :(

Markolat ügyben részben igazat adok: ennyi idő alatt nem derül ki, hogy valójában mit ér.
Abban nem, hogy elég soká tart. Hacsak állásban nem rohad szét, mint a néhai túrabakancsom (amit két télen át a szekrény mélyén pihentettem, amikor meg kellett volna... szétmállott a szó szoros értelmében a talpa :( ) , akkor ha bevált, talán érdemes egy pár tartalékot beszerezni, mert egy-két év múlva ha látszólag ugyanezt is adják a boltban, már egészen más lesz. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142510) nismoka válasza jjeahh (#142504) üzenetére


nismoka
addikt

+1 nagyon kopik és kemény. Nekem ez jön be most nagyon. : [Katt]

(#142511) samujózsi válasza maximilian4 (#142493) üzenetére


samujózsi
tag

"évek" - ez nálad mennyi?
2010-ben vettem Haibike-ot. A 2011-es modell, azonos név alatt (valami Impact SL, ha jól emlékszem), már egy kategóriával gyengébb felszereltséggel jött ki, kb. ugyanannyiért.
És már az enyém is lényegesen gagyibb volt, mint az azt megelőző kiadás. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142512) jjeahh válasza nismoka (#142510) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem az ESI Chunky, de kezdett elegem lenni az árából, mert ugyan nagyon jó és puha mint a csöcs, de nálam csak egy fél szezont bír ki... szal keresek valami hasonló marcsát, ami szilikon vagy szivacs, az ESI-hez hasonlóan puha és tartós, vagy ha nem tartós, akkor legalább legyen olcsó. A csavaros lock-on szivacsokban nem hiszek, szal jó lenne valami ami full szilikon, csavarok nélkül. Ezeket lehet még kipróbálom: [link] [link] [link] , csak most épp nem kell semmi más a bike24-ről és csak a marcsát nem éri meg megrendelni a magas postaköltség miatt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142513) planbmokus válasza jjeahh (#142512) üzenetére


planbmokus
senior tag

Nekem a HandEEZ jött be, olcsó, puha, 2 szezont simán kibír!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#142514) Hasaggymeg válasza G@ben (#142506) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tudtommal nem sok olyan bolt van melyik odaadná tömbházat kerülni,ami érthető is.Kaució ide,vagy oda abból tesztkerékpár lenne amit már nehéz újként eladni.Tesztnapokon lehet tesztelni.

jjeahh...a Sram szivacsosa csavaros,kényelmes és tartós...na meg drága is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#142515) samujózsi válasza G@ben (#142506) üzenetére


samujózsi
tag

Saját, részben tavalyi, részben tíz évvel ezelőtti tapasztalat: utcán nem fogod tudni kipróbálni.
(szóljon valaki, ha én kerestem tavaly rossz helyeken!)
Amit odaadnak próbára, az általában felső kategóriás gép, kb. annyi a letét, amennyiért biciklit akarsz venni. Viszont ezek többnyire köszönőviszonyban sincsenek az alacsonyabb kategóriákkal.

Tavaly (igaz, outit kerestem) egyedül a Speedway-ben ajánlották, hogy mehetek egy kört az egyik Meridával, de az pont egy olyan volt, ami nem igazán tetszett, úgyhogy kihagytam.
A K2-ben meg felrakták görgőre, de ugye az is más, mint amit te akarsz.

Egy tipp: nézd meg, hol forgalmaznak Cube-okat és telefonáld körbe őket. Túl sok bolt nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142516) flash- válasza G@ben (#142506) üzenetére


flash-
veterán

kecskeméti bringa centrumban asszonynak engedték hogy menjen vele utcán mielőtt megvettük a cube-ot pár hete..
de tudom az kecskemét..
talán anno a bergusonban mikor voltam és kérdezték annyit mondtak hogy egy sarkot lehet vele menni..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#142517) samujózsi válasza Hasaggymeg (#142514) üzenetére


samujózsi
tag

Nekem XLC-m volt (ez milyen gyártó egyébként? Az SPD pedáljuk a szó szoros értelmében életveszélyes volt), valami szivacsos izé, némileg parafára emlékeztető érzettel. :)
Pár évet kibírt, aztán elkezdett repedezni... bár ettől még használható maradt.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142518) jjeahh válasza planbmokus (#142513) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez: [link] ? Kicsit ronda az a bog a végén.

Hasaggymeg: tudom, írtad volt még de neked nem volt még ESI-d úgy tudom, vagy volt? Kár, hogy nem tudod összehasonlítani azzal. Eddig nekem a csavarosokkal rossz a tapasztalatom... bár lehet ez mégis beválna, de túl drága ahhoz, hogy megint kísérletezzek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142519) maximilian4 válasza samujózsi (#142517) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem is az egyiken elpusztíthatatlan dupla bilincses XLC van, nagyon bírja.

[link]

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#142520) trialboj válasza samujózsi (#142497) üzenetére


trialboj
őstag

Azért én ennyire rosszul nem járok, teljesem kiszámítható, csak kicsit zavaró, mert annyira nem volt olcsó fék, és azt hittem ezt azért ki tudják küszöbölni.
Nekem az egyetlen kényelmetlenségem, hogy ha esetleg tényleg meredek részen megyek 1-2 percnél hosszabb ideig, annyira felkúszik a fékpont, hogy már nem érzem biztonságosnak a markolat fogását, de itt kevés ilyen rész van szóval ez is eddig v 5x ha gondot okozott.

De minden esetre megnyugtató, hogy nem csak az enyém szar, sokkal jobb érzés tudni, hogy másnak is rossz, nem csak egyedül szívok :)

Az slx 7100 meg tolják fel maguknak az új felfogatásukkal együtt. Köv bringámon remélem eagle lesz, az sram x7 váltók nagyon tetszettek, remélem a gx is zsiványra sikerült.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#142521) Hasaggymeg válasza jjeahh (#142518) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az ESI a márka,vagy az anyag rövidítése?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#142522) robee19 válasza Hasaggymeg (#142505) üzenetére


robee19
tag

Mi volt? Kint vagyok horgászni....

(#142523) Fall-N válasza robee19 (#142476) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem csak a divat miatt. Sokáig A BICIKLI a "versenybringa" volt azaz az outi. Utána a '80-as években divatba jött a monti. Most meg már annyi fajta speciális kategória van, hogy bárki talál magának való biciklit.

A városi bringa meg népszerű, de sajnos az olcsó, nehéz acél vázas béna biciklik szinonimája. Vidéken sok Crusier és Csepel Budapest fut. Persze aki igényesebb egy kicsit az (merev vázas) MTB-t vesz, mert sokkal jobban jár vele még városban is. Akkor lenne jó a városi bringa, ha könnyű alu vázas lenne, agydinamóval és agyváltóval. De ilyen csak irreálisan drágán van, vagy az már nem városi bringa hanem trekking. Persze divat most a fixi is a városban, de nem a legnépszerűbb kategória.

(#142524) Somatom válasza samujózsi (#142515) üzenetére


Somatom
veterán

Meridákat lehet tesztelni a Concept Store -ban. Rá kell kérdezni, hogy milyen tesztgépeik vannak. A vételárat le kell tenni, vagy kártyára raknak egy bekérést, amit a teszt végén visszavonnak. Én is így teszteltem egy olyat (illetve nagyon hasonlót), mint amit utána megvettem és ma fülig érő szájjal beletoltam az első 30Km -t. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142525) Toobee


Toobee
veterán

Ma végre tudtam egy jót menni.

https://barbieripnk.hu/

(#142526) jjeahh válasza Hasaggymeg (#142521) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Márka: [link] . Lásd. Toobee képjein :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#142527) samujózsi válasza Toobee (#142525) üzenetére


samujózsi
tag

A kútban volt víz? ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142528) benfolds válasza maximilian4 (#142493) üzenetére


benfolds
őstag

nő a kereslet egy boltos ismerős szerint, sokat eladnak már a hatalmas feltörekvő piacokon is, ez is húzza fel az árakat.

pearl izumi gatyák méretezésével kapcsolatban van valakinek tapasztalata? summitot akarok venni, de legtöbb helyen azt írják, hogy "they run big". félek tőle, hogy nagy lesz az M-es. 178 cm/65 kg vagyok, 31-es gatyákat hordok (a 32-es, amihez szerintem az amerikai M a legközelebb áll, már nagy).

(#142529) benfolds válasza jjeahh (#142512) üzenetére


benfolds
őstag

én sok markolatot kipróbáltam már, a szivacsosakat szeretem, mert az tompítja legjobban a rezgéseket, nem ragad. ilyet használok 4 éve, semmi baja nincs. olcsó, jó. van ugyanez noname-ben is, még olcsóbban.

(#142530) ivana válasza benfolds (#142528) üzenetére


ivana
Ármester

Ha már gatya... Magasságomhoz képest rohadt nagy combjaim vannak, így nem igazán kapok gatyát. A decathlonban pl. combban szűk minden, derékban bő és baromi hosszú. Hol van bringásokra tervezett bringás gatya? :DD Arról nem is beszélve, hogy ami feljön rám abban a betét rohadt nagy.

Én alapvetően outis vagyok inkább de nekem pl. bejönnek az olcsó kemény bilincses markolatok montin.

[ Szerkesztve ]

(#142531) benfolds válasza ivana (#142530) üzenetére


benfolds
őstag

mivel a környékemen felpróbálási lehetőség nem nagyon van, ezért én úgy próbálom belőni a dolgot, hogy képeket meg videókat nézegetek modellekkel, és a modell testalkata alapján próbálom elképzelni, hogy nekem hogy állna. :U ezt a pearl izumit pl. nálam jóval izmosabb modelleken látom csak, rajtuk kurva jól áll, de tartok tőle, hogy rajtam lógni fog, mint...mint a gatya. :DDD főleg, hogy úgy tűnik táblázatok alapján, hogy az M-es alsó részébe esek. és they run big...szóval lehet jó lenne az S-es, tököm tudja. de akkor meg ott van, hogy ha hízok 1-2 kilót, akkor tuti kicsi lesz, voltam én már 32-es méret is évekig. de 31-es méretű vagyok, amikor versenysúlyomnál vagyok.
ha te combban erős vagy, és baggyt akarsz, akkor szerintem neked ez a pearl izumi summit kurva jól állna.

(#142532) maximilian4 válasza samujózsi (#142527) üzenetére


maximilian4
addikt

A legrosszabb amit eddig láttam: Abonyban közvetlenül a temető kerítése mellett, de már a temetőn kívül ilyen klasszik kis babakék nyomós kút. Szerintem nincs kiírva hogy "nem ivóvíz", mert járnak oda az emberek és hordják a vizet...na de hordaná onnan a halál. Szó szerint. Pár méterre már emberek vannak a föld alatt.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#142533) ivana válasza Fall-N (#142523) üzenetére


ivana
Ármester

Egy rendes cromo vintage montit kb. semmi nem ver ma városban, max. az outi, de azzal meg vigyázni kell. Egy alu trekking merev vázzal sem adná azt, mint az albuchkotterem 1.9-es félterep gumikkal. Kocsmába járni meg 28-as csepel az igazi :))

benfolds: én alapvetően inkább a tapadós gatyákat kedvelem, de ez tényleg jó márkának tűnik. Mondjuk van ára is.

maximilian4: ha víz kell akkor a temetőben keresd :)) Általában ott van csap és be lehet menni, és az esetek nagy részében rendes vezetékes víz.

(#142534) robee19 válasza Fall-N (#142523) üzenetére


robee19
tag

Én is vidéki vagyok. 30 év alatt nem sok embert látok budapestekkel és hasonlóakkal. Inkább megveszi(k) neki a Tesco montit. Bár mostanság ezeket inkább a Btwinek cserélik, amik azért mégis csak jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#142535) benfolds válasza maximilian4 (#142532) üzenetére


benfolds
őstag

ezt te sem gondolod komolyan. :DDD

(#142536) benfolds válasza ivana (#142533) üzenetére


benfolds
őstag

az előbb elfelejtettem linkelni, itt van videó is. erős combokon szerintem majdnem feszülne, ha jó a méret.

(#142537) Somatom válasza Fall-N (#142523) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a monti kicsit később jött. A 80 -as évek elején a Csepel, a Favorit, meg a Szputnyik játszott. A mi környékünkön az volt az irigyelt menő csávó, akinek banánüléses, agyváltós Csepel Pepperonija volt. Ilyet akkoriban csak Dollárboltban lehetett venni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142538) maximilian4 válasza benfolds (#142535) üzenetére


maximilian4
addikt

Tessék...itt a szép kis nyomós kút. Kétlem hogy csapvíz lenne bevezetve. Egészségedre.

Maxi

(#142539) Jester01 válasza maximilian4 (#142538) üzenetére


Jester01
veterán

Pedig csapvíz (vezetékes víz) van mindegyikben. És igen, bringások között közismert tény, hogy ha sehol máshol nem találsz kutat, a temetőnél valószínűleg lesz.

Jester

(#142540) benfolds válasza maximilian4 (#142538) üzenetére


benfolds
őstag

de basszus, milyen víz lenne benne? még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez komoly-e... :U

[ Szerkesztve ]

(#142541) benfolds válasza benfolds (#142528) üzenetére


benfolds
őstag

óriási mázlim van.
Reviewer: 5’10”, 143 lbs.
Size Tested: Medium

(hátha valaki hasonló méret, mint én és jól jön a infó)

(#142542) maximilian4 válasza benfolds (#142540) üzenetére


maximilian4
addikt

Nálunk a telken fúrt kút van szivattyúval például. Nem csapvíz van benne, ha csak nem egy rohadt mély vízvezetékbe fúrták bele. Kérlek tedd túl magadat rajta. *szemforgatós emoji* és pont pont pont (nélkül is ha megy)

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#142543) samujózsi válasza maximilian4 (#142538) üzenetére


samujózsi
tag

Pedig ez elvileg vezetékes víz.
Másképp honnan lenne nyomása?
Szivattyút, a szükséges árammal itt nem látok.
Én eddig egyedül Dunakeszi egy kissé félreeső részén találkoztam ilyen kútból folyó ihatatlan vízzel.
Olyannal viszont sokszor, hogy a kút csak nincs leszerelve, de már évek óta száraz.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142544) woodworm válasza maximilian4 (#142538) üzenetére


woodworm
veterán

Az utca másik oldalán lakóházak, a temető másik sarkán a következő nyomós kút, szemben tűzcsap. Nyugodt lehetsz, vezetékes víz lesz az.
Régen a temetőkben ásott kút volt, arra inkább norton fejet raktak, mint mini vízművet.

(#142545) samujózsi válasza woodworm (#142544) üzenetére


samujózsi
tag

Nem is olyan rég még láttam kerekes kutat temetőben. De olyanból nem innék... még a kézmosást is kétszer meggondolnám.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142546) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#142505) üzenetére


Massmurderer
őstag

Na megvolt a próba.Marha jó a fogása.Igaz a markolatnál azok a gumitüskék nyomot hagynak rövid ideig a tenyeremen :DDD Nem kemény,nem zsibbad a kezem,ujjaim.Az elején úgy furcsa volt picit.

(#142547) samujózsi


samujózsi
tag

Tegnap láttam egy számomra roppant bosszantó dolgot és úgy látom, egyre gyakoribb: biciklis viszi magával a kutyát, a kutya többnyire póráz nélkül.
Egyik variáns: városban. A másik: terepen, erdőben, hegyen stb. A közös bennük, hogy veszélyes, főleg a kutyára. Meg az is, hogy a tulajdonos fel sem fogja, hogy a kutyát (is) veszélyezteti vele, akár városban, akár erdőben teszi... :( Vigyázzatok a kutyáitokra, jobban, mint az ilyen kutyatartók!

Amit viszont ritkán látok, de most hogy úgy mondjam szemtanúja voltam az esetnek: apuka egy tizenkét év körüli fiúval biciklizett a IV. ker. Íves úton (nem a járdán, ez is nagy szó), Dunakeszi felé. Az út egy névtelennek tűnő, nagy forgalmú útba torkollik, egy beláthatatlan kanyarban. Ugyan nem volt teljesen szabályos, de a szabálynál életszerűbb: elgurultak a kanyar felé pár métert, ahonnan mindkét irány belátható és áttolták a biciklit a túloldalra, ott visszaültek és mentek tovább. Az úttesten.
Hogy ezt miért írom le? Mert elvben ez lenne a szabályos és ilyenből jó, ha tíz évben egyet látok.
Apukának ezúton köszönöm, hogy normális kerékpárost nevel a fiából.

Egyébként kellene oda minimum egy zebra, a nyugodt átjutáshoz, de ugye az pénzbe kerül. Marad az életveszély.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142548) G@ben válasza Hasaggymeg (#142514) üzenetére


G@ben
addikt

Azt gondoltam, hogy a nagyobb boltokban talán akad egy bicaj, amivel lehet menni egy rövid kört. Illetve itt olvastam, hogy az egyik üzlet mögött van egy lezárt placc, ahol lehet kicsit próbálgatni, de fogalmam sincs, melyik bolt volt az.

samujózsi: az lesz, körbetelefonálom őket.

flash-: A Berguson is szóba jöhet, árulnak Cube-ot.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#142549) samujózsi válasza G@ben (#142548) üzenetére


samujózsi
tag

Bergusonéknál, ha bemész, első körben a nőket keresd! (Ha megvannak még)
Legalábbis nekem volt egy olyan tapasztalatom, hogy nagyságrendekkel kedvesebbek, normálisabbak, türelmesebbek, mint férfi kollégáik. És ami nem kicsit meglepő, úgy vettem észre, értenek is ahhoz, amit árulnak, nem kell mindenért a katalógust túrniuk.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142550) Somatom válasza samujózsi (#142549) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a srácok is képben vannak, de a pénztáros lány meglepett tegnap. Azt gondoltam, hogy "csak" egy szöszi a kasszánál, de amikor két pumpa között vaciláltam, símán mondta séróból a különbségeket. Velem mindenki kedves volt (mondjuk, az összeg is indokolta :) ).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.