Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) notafa3


notafa3
tag

Végre a Huawei-nek is van olyan telefonja, amit rögtön tokba kell tenned. Jók és hasznosak ezek az üveg hátlapok....ja, nem.

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

Érdekes, hogy a fotókon a notch elrejtő fekete sáv szélei lekerekítettek, a képernyőképeken meg nem.

Amúgy az a szürke oldalsó keret nem valami szép, lehetett volna vagy fekete az is, vagy a hátlap színéhez igazított.

(#3) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Na, ez kemény. ..
:Y

(#4) sKie^ válasza #16820480 (#2) üzenetére


sKie^
tag

Gondolom ezt tudna megjeleniteni, ha volna sarka.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#5) Tubi2


Tubi2
senior tag

Kemény, de a fotói még mindig csak mobilfotók :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#6) #98880768


#98880768
törölt tag

"illetve bekerült a funkciók közé az arcfelismerés, de mielőtt aktiváljuk, a Huawei figyelmeztet, hogy ez nem olyan biztonságos, mint a többi megoldás, illetve legyünk azzal tisztában, hogy ránk hasonlító tárgyakkal is fel lehet oldani a telefont. Próbáltam keresni ilyeneket (például egy gyökeret, egy tuskót és egy köcsögöt), de egyik sem működött, magyarán ezekre nem hasonlítok mégsem" :C

(#7) kali válasza notafa3 (#1) üzenetére


kali
legenda

Lemaradtál kicsit, de amúgy nem kell.

(#8) pusszycat válasza #98880768 (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egy fotóra gondoltak ami hasonlít,és nyilván hasonlít,akkor ki is hagyhatták volna. Én valami 30.000 pixelre emlékszem amit az arcról olvas le (az melyik telefonba lesz benne?) :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#9) hyperspace


hyperspace
őstag

Hát mik ezek a képek? :( S8 komolyabb képeket lő szerintem.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#11) Aryon87


Aryon87
félisten

Egesz jol osszeraktak ezt a 20Pro-t. A tesztben leirtak meggyoztek, es jo elorevetites a Mate20Pro(?) lehetseges iranyzatara is, ami szamomra varos a M10Pro utan.
Most mar johetnek az user tapasztalatok, amint megkapjak az elorendelesbol a telot, kulonoskepp a kepkre vagyok kivancsi, mit ad egy atlagember altal.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#12) mabandi1


mabandi1
tag

Na már megint jön a megapixel háború, oké hogy minden gyártó szeretne jobb kamerát csinálni de itt már olyan kicsi az eltérés hogy átlag ember észre sem veszi a különbséget. Aki meg a fotózásra megy úgysem egy telefonnal fog. A telefon meg szép lenne csak az a notch az csúnya pedig az iPhone X-en szerintem jól néz ki, alul meg hogy akkora sávot hagytak... A P10 óta az összes Huawei az iPhone-ra akar hasonlítani.

(#13) boncser


boncser
aktív tag

Hát...azért ez még mindig nem Lumia 1020 képminőség terén.

(#14) hajbel


hajbel
addikt

Nagyon sajnálom, hogy a 4K videó ki van herélve, pedig pont rendeltem volna elő a Bose fejessel, amit szépen eladtam volna rögtön. Se OIS se 60 fps. Akinek 4K megjelenítője van, annak ez nagy érvágás. :O

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#15) Saccco


Saccco
nagyúr

Pont az S9+ és a P20 Pro érdekel. Lehet megvárom milyen lesz a Note9. :F

Azt hittem jobb a kamera. Elég sok helyen van kromatikus aberráció.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16) kali válasza hyperspace (#9) üzenetére


kali
legenda

A szokásos néhány frissítés és nem lesz azzal gond, legalábbis szerintem.

mabandi1: A Mate 10 Pro egyik iPhone-ra sem akar hasonlítani, én legalábbis nem vélek azonosságot felfedezni, de a P20 széria valóban más téma.

[ Szerkesztve ]

(#17) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Nem lett világmegváltó, de jól összerakott kis telefon. A hardver ugyan nem éri el az idei csúcsot, de tényleg elég lesz mindenre így is, hosszú évekig. A kamera is pofás, bár kissé kiforratlan tényleg, kíváncsi leszek a következő Mate Prora.
A designal is meg tudnék barátkozni, de azért még így a notch őrület közepén is vannak ennél szebb telefonok.

Összességében nagyon jó telefon lett, de jelenleg nekem inkább egy S9+, mint ez. Még az U12+ra kíváncsi leszek, úgyis csak ősszel váltok várhatóan.

[ Szerkesztve ]

(#18) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Semmi extra, ráadásul bazi ronda.

(#19) #04441088


#04441088
törölt tag

Vártuk, jó telefon ez. :C

(#20) #98880768


#98880768
törölt tag

Na, először is frankó teszt lett, köszönjük. 👍

Ez az EMUI annyira iOS copy lett már, hogy le sem lehet tagadni (ha egyáltalán szeretnék megpróbálni.) Mindenesetre nekem tetszik, viszont kicsit zavaró, hogy nem egységes az ikonpakk.. a gyáriak hozzák ezt az iPhone vonalat: négyzet, a szélei lekerekítve (nem fog eszembe jutni mi ennek a neve.. :D ) más alkalmazások - Google - meg kerekek, ez nem annyira szimpatikus..

Örülök, hogy a sztereó hangszóróról is szó esett, kevés helyen említették, pedig fontos, pláne így, hogy pazarul szól (személyesen ugyan még nem hallottam, de elhiszem.)

Az előlapi kamera az, amit még mindig valamelyest gyengének érzek a konkurenciához képest (pl. Apple, Samsung), én azért szoktam azt is használni, persze nem vállalhatatlan a dolog..

Hirtelen ennyi. Nagyon fénylik, csilli-villi a hátlap, nyilván gyűjti az ujjlenyomatot, mint a szemét.. nem tudom mennyire csúszik, de tok szinte kötelező.

(#21) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én nem tudok megbarátkozni ezzel az elnyújtott kijelzővel, a noccsról nem is beszélve... Nekem nagyon nem jön be egyik sem.
Ilyen telót sem fogok venni soha az életben.

(#22) eclipse19


eclipse19
senior tag

Így ránézésre jónak tűnik.

Sajnálatos viszont, hogy úgy tűnik a státusz soron (vagy mi a hivatalos neve) továbbra is maradtak a bolha méretű ikonok és betűk, ráadásul direkt halványított színnel (pl. fekete alapon fehér helyett szürke). :W
Mintha azt akarnák, hogy ne lehessen őket rendesen látni. :F

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#23) hito


hito
nagyúr

Nem illetem sűrűn kritikával az oldalt, de most kiverte a biztosítékot egy dolog! Ha már raw fájlok esetében nagyon helyesen figyelmeztetitek a mobilosokat a nagyméretű fájlokra, miért nem lehet az adott jpeg képek fölött linkelt raw fájlokhoz ugyanazt feltölteni, mint ami alatta van jpeg?
A gyanútlan olvasó természetesen arra a raw fájlra bök rá, ami az alatta lévő sorból érdekli, feltételezve, hogy logikusan az fog szerepelni rajta,mint ami az alatta lévő jped képen. Nem szándékoztam 2x egy fekete kutyáról készült 80MB raw képet letölteni (eleve mit keres egy fekete négylábú totálban egy raw fájlon, tök értelmetlen), hiszen az nem igazán mutatja meg a kamera és a lencse képességeit, szemben egy kültéri, sok részletet tartalmazó képpel.

A nép nevében kérem, hogy erre a jövőben figyeljetek! Illetve az P20 Pro hírben (3 kamerával érkezik) még mindig 4k 60fps szerepel, amiből vihar is lett a biliben topicban. :R

Hogy a készülékhez (leginkább a kamerához) is hozzászóljak: nem hozza a várakozásokat részemről sajnos. Viszont arra lehetett számítani, hogy a lencse nem fog tudni kiszolgálni 40MP-t és a szenzormérethez is túlzó a felbontás. Elég lett volna ide a fele, a kevesebb most (is) több lett vóna.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#24) junior11


junior11
veterán

Követem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#25) fank70


fank70
csendes tag

Azért ne degradáljuk le a fotózást...

"Our honor is more important than our wealth"

(#26) Ádám16


Ádám16
addikt

Három problémám van a készülékkel:
- A fotózásra kihegyezett mobil (legalábbis ezzel akarják leginkább eladni) nem üti meg a Samsung tavalyi csúcsának a mércéjét sem.
- Túl nagy, nincs kisebb variáns. [link] Magasabb, és mivel a kijelző majdnem az egész előlapot fedi, kb. esélytelen elérni a kijelző felső tartományát. A Mate széria volt az óriásoké, a P szériát miért dobták ebbe bele? Abszolút érthetetlen számomra.
- Ez egyéni probléma lesz, de nekem ez az UI nagyon gagyi

Ami pro:
- Szoftveresen eltüntethető a notch, jó megoldásnak találom
- Hagyták elöl az ujjlenyomatolvasót
- Az ára ugyan magas, de a konkurenciához képest rendben van

A Mate10Pro-t ezzel azért eléggé kiherélték, nem?

(#27) Aryon87 válasza #98880768 (#20) üzenetére


Aryon87
félisten

Az LG is majdnem IOS copy ha jobban megnezed a tieden, ott is feher ikonkerettel van minden. De ok is, ahogy a Huawei is jobban megcsinalta a feluletet es kinezetet.
A csilivili karcolodo, csuszo hatlap meg mar minden gyartonak megvan, szal tok mindenkepp kotelezo.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28) Pano


Pano
addikt

Hát, szerintem a Huaweinek ez lesz az eddig legmegosztóbb telefonja.
Egy szó mint száz, ebben az árszegmensben biztos nem ezt venném, főleg, hogy a konkurensek van, amiben jobbak.
Ha lecsúszik más ársávba, akkor már módosul a helyzet.

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#29) Bog válasza hito (#23) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mindjárt csinálok a RAW-k alá JPG-t, köszi a jelzést.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#30) hito válasza Bog (#29) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi és nincs mit! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31) #98880768 válasza Aryon87 (#27) üzenetére


#98880768
törölt tag

LGnél nem érzem ezt annyira.. itt sok ikon visszaköszön (pl. Zene, Egészség, Óra) gyakorlatilag egy az egyben.

(#32) batai15


batai15
félisten

Nem tudom hogy a huawei miert akar minden áron az androidos apple lenni. Lerí a felületről, a formatervről a kiegészítőkről.

(#33) BalanceR


BalanceR
addikt

Hááát...
Maga a telefon elég jó lett még szépnek is mondanám de a kamerától többet vártam ...
Annyira nagyon ment a hype, hogy ez valóban áttörés, és hogy világmegváltó innováció, meg megrengeti a piacot, de ez valahogy elmaradt.
A dinamikatartomány dícséretes, az AI is jó, viszont maga a képminőség nem sokkal jobb, mint a többi felsőkategóriás telefonban.
A 40 MPX teljesen fölösleges, nem részletgazdagabb, ráadásul a sarkok durván mosódnak, sok a CA, és a zajt keni a szoftver.A kiterjesztett zoom funkció nem sokkal jobb, mintha utólag digitálisan nagyítana rá az ember, és adna rá kontrasztot, élesítést.
A multiexpós kézből hosszúzár tetszik, viszont fényfestésre pl nem alkalmas, és hasonlót eddig is lehetett csinálni sorozatképpel és megfelelő appal.
Úgy érzem kb most érték el a gyártók a fizikai korlátait a mobilos fotózásnak, egyszerűen nincs már több ésszerű lehetőség ekkora szenzorból, optikából többet kihozni, a dual, trial,kamerák is ezért burjánzanak.
Mindent összegezve jó cucc, de nem akkora a képminőségjavulás, mint amennyi a felhajtás körülötte.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#34) #98880768 válasza batai15 (#32) üzenetére


#98880768
törölt tag

:K valamelyest sikerült is nekik, nem csúnya egyébként.

(#35) Bog válasza hito (#30) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Kész.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#36) batai15 válasza #98880768 (#34) üzenetére


batai15
félisten

Nem volna rossz nem volna csúnya, de tudnak ők egyedit is, nincs nekik erre szükségük.

(#37) haxiboy


haxiboy
veterán

Jól néz ki, itt még a notch is egész megbocsátható, így szépen el lehetne rejteni bármelyik telefonon. De oda ne kerüljön hasznos kijelző tartalom.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#38) bigrock válasza batai15 (#32) üzenetére


bigrock
addikt

Azmiaz, hogy Apple? Sosem volt nekem, így nincs sem viszonyítási alapom, sem késztetésem hasonlítgatni oda-vissza. :)

(#39) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Garancia már csak 2 év itt is?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40) #98880768 válasza bigrock (#38) üzenetére


#98880768
törölt tag

Hasonlítgatás? Ránézel és látod, hogy egy az egyben - de tényleg! - tök ugyanaz :D Nem kell hozzá szakértelem :N

(#41) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nagyon szép olajfestményeket gyárt ez a P20 Pro kamerarendszer. :) Nekem sem ez, sem a korábbi durvának mondott Huawei kamerák nem jönnek be.

A pontszerű fényforrások meg gyönyörű csíkot húznak át az egész képen, mintha valami damilos paraszt kamu anamorfikus lencsével készültek volna.

(#42) batai15 válasza bigrock (#38) üzenetére


batai15
félisten

Irány a szemészet ha nem látod a hasonlosagokat.
A füles konkrétan egy az egyben ugyan az mint az Apple.

(#43) tomson67


tomson67
tag

Nagyon gyorsan akartak nagyon jót csinálni, de "csak" jó lett, főleg a fotózás terén. Ettől függetlenül nekem nagyon tetszik a formaterv, nincs semmi baj a lencse kitüremkedésével sem, engem nem zavar.
Hardveres téren is bőven jó telefon. Az ujjlenyomatolvasó kerülhetett volna a hátlapra, ergonómikusabb lett volna és nem is mutat túl jól elől.
(Az utolsó képen nem kellett volna az S9+ mellé helyezni a készüléket, mert az viszont pofán veri a Huaweit esztétikum szempontjából! Lehet, hogy nem csak abból... :) )

[ Szerkesztve ]

I was trojan...

(#44) Bog válasza tomson67 (#43) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Gondolkodtam egy P20 Pro vs. Galaxy S9+ anyagon, mert van benne kraft, de azért vetettem el, mert sosem csináltunk még hasonlót és aztán majd jönnek az elvárások, hogy a Mi Mix 2S-t hasonlítsuk össze a Nokia 8810-zel, meg mittomén:-)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#45) gerner1


gerner1
veterán

"profit csinál minden fotósból" ... Nos, el kell ismerni, ügyes húzás a Huawei -től, hogy amit nem tudtak megoldani jó software -rel (kamerára gondolok) azt egy újabb 40Mpix kamerával gondolták kompenzálni (nagyobb pixelszám = több részlet).
Jó is lenne (még nem az), de azok a képek egyrészt egy merő zajtenger, másrészt nincs min érdmben megnézni megfelelő felbontású kijelző nélkül, mert 8K -n lehetne látni a rögzített információmenniység ~80% (az ~36Mpix). Tehát előny akkor lehetne, ha a "célkönzönség" masszívan poszterméretben nyomtat, vagy kér digitális kidolgozást egy laborban. Szóval, felmerül a kérdés, hogy ha nincsen megfelelő kijlezőm ekkora pixelszámhoz, és nem is nagyon akarok (átlag felhasználó) posztert nyomtatni, és hasonlók... -akkor minek a 40Mpix ?? Persze lehet olyan, aki az elkészült képről szeretne egy részletet jó minőségben.... - amihez valóban előnyös a magas Mpix érték, de ennyire sokan rohangálnának ilyen szándékkal (lehet levagyok maradva valahol...), mint potenciális vevőjelölt ?

Sajnos 1:1 -es méretben nézve a képeket (ami nem belenagyítás!) a többségük -többnyire- erőssen mosott, vagy éppen zajtenger. A részletek elveszve, vonalélesség kívánnivalókat hagy maga után, színzaj, stb... ⇒Főleg low-light körülmények esetén. Az ezt megelőző "nagy durranás" Mate 10 Pro is ugyan ezeken vérzik el (ami egyébként ezt leszámítva, egy valóban remek készülék) , és hiába érkezett arra már néhány frissítés, sajnos ezek nem igen változtak. Éppen ezért kérdés, hogy egyeltalán érdemes-e reménykedni abban, "hogy úgy rendesen helyre rakják ?", mert a jelen állapotból kiindulva, bőven volna mit javítani.
Hogy is lehetne így bárki "profi fotós" ?

Ehhez képest, például egy LG G4 (is), még mindig kenterbe veri minőségben. Igaz,
az sem tud olyan látványos effekteket alapból, mint ez (lehet hogy ez valóban előny, csak én nem vettem észre...). De házon belül (Huawei), egy Honor 8 is jobb képeket készít, és ez már inkább "zavaró".

Más gyártók 12, 16Mpix -lel is sokkal jobbak. Aki teheti, végezzen kísérletet egy 4K -s kijelzőn (ami jelenleg már inkább nevezhető elérhetőenek, mint a 8K..).

Értelemszerűen, akik a hagyományos méretű fotópapírra dolgoztanak ki mindent, azoknak pedig nem releváns mindez, mert abban méretben minden ilyen hiba "elolvad", és nagy valószínűséggel mindezeket leszámítva, egy nagyon jól használható készülék, egyébként. Minden másban, szimpatikus nekem is.

Ami azt illeti, én a magam részéről várom az érdemi előrelépést (akár software -es javítással), mert lökést adhatna a többi gyártónak is, egy fotózásban is valóban erős konkurens.

[ Szerkesztve ]

(#46) #16820480 válasza sKie^ (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem a kijelző tényleges széleinél gondoltam, hanem az állapotsáv alsó határán: [link] és [link]

batai15: Mert Kínában az a presztízs, mindenki Apple akar lenni (lásd még: Xiaomi, Leeco főleg). Odáig viszik, hogy jogilag még ne lehessen belekötni, de tudatosan vagy tudat alatt az jusson eszébe az embereknek.

más: Amúgy érdekes, hogy a P20 hír alatt hogy megszólt pár ember, amikor semmibe vettem a DXOmark pontszámokat, aztán tessék, egy valós tesztben mennyire meggyőző képek vannak :) Csak úgy sugárzik az elégedettség a fórumban.

(#47) Drakmusz válasza Bog (#44) üzenetére


Drakmusz
őstag

Kameratesztet nem terveztek egyébként?
Az utolsó még a 6P/S7 korszakban készült,lenne versenyző bőven.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#48) DonaldJames


DonaldJames
tag

Tiszta apple+ üveg hátlap,már felejtös :DDD

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#49) BalanceR válasza Bog (#44) üzenetére


BalanceR
addikt

Na az ilyen content szerintem nagyon nem kellene ide, így is megy az osztás a topicokban, bátor dolog lenne trolletetőt nyitni.
Bár, ha a modikapacitás megvan lehetne egy cikk, hogy melyik a jobb az Android, vagy az iOs :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#50) RRamstein


RRamstein
tag

meh elég gyenge eresztés.. Ciki hogy nem tudják 3 kamerával hozni az s8 szintet , marad még az 1020 fényképezésre egy darabig :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.