Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124501) 6030D válasza Toobee (#124493) üzenetére


6030D
Ármester

160/155? :F
+Hasaggymeg: A Focuson a középtányér 30-as, 36-os sorral majdnem mindenhol elég lett volna, inkább csak a kényelem miatt raktam le 22-re elöl. A 30/36 meg nehezebb, mint a 32/42, majdnem 10 %-kal, tehát akár jó is lehet. Majd kiderül.

Megdolgozás alatt azt értem,hogy ... :B :R

ZolkoW: nem tudom, hogy így használta, vagy a szerelő tekerte most át, de annyit láttam rajta, hogy lehet változtatni a szöget a markolat és a szarv között, még jelzőskála is van hozzá. Nem kell egy jó markolat? :D

IMIIKE1998: köszi

trialboj: ezen is Ikon van, csak belsős, kíváncsi leszek rá. De szerintem megy majd rá Mitas. Vagy ha bejön az Ikon, akkor abból EXO-s.

jjeahh: stucni 100-as, rövidebb kell, kipróbálom 90 és 80 mm-rel is, és olyat veszek, ami jó méret. Remélem 90 kell, mert abból már kinéztem melyik lenne. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124502) emiki6 válasza Hasaggymeg (#124497) üzenetére


emiki6
veterán

El kell menni boulderezni és akkor nem lesz baj a kapaszkodással... ;)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#124503) cdl válasza 6030D (#124489) üzenetére


cdl
senior tag

Gratula.
Bár outis vagyok, de ez szép.
Sok balesetmentest vele.

(#124504) 6030D válasza cdl (#124503) üzenetére


6030D
Ármester

Sosincs késő váltani. :DDD Köszi!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124505) cdl válasza 6030D (#124504) üzenetére


cdl
senior tag

Debrecenben biztos ki tudnám használni:)
Az outi az szerelem, marad.

(#124506) Hasaggymeg válasza 6030D (#124501) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt számoltad,hogy az 27,5 ez meg 29?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124507) trialboj válasza cdl (#124505) üzenetére


trialboj
őstag

Csak kíváncsiságból érdekel, ha olyan helyen élnél ahol sok a domb/hegy, esetleg akár épített mtb pálya, akkor is inkább aszfalton mennél?

Nem unalmas ugyan azon a pár útvonalon menni állandóan? Ahol abszolút semmi változó nincs, minding pont ugyan oda vezet az út, és kb fékezni v nagyon bedőlni sem kell a legtöbb esetben.

Nem bántó szándékkal írom, csak érdekel. Kaptam már én is kölcsön egy ilyen gépet egy hétre, és király dolog volt vele stravazni, de miután kb kimaxoltam amit ennyi idő alatt lehetett, már nem találtam benne izgalmakat, nagyon hiányzott hogy elhagyjam az aszfaltot.

Tehát az érdekelne hogy az outisok nagy része mind stravan nyomul, vagy csak saját magával versenyez, és ez motiválja, vagy úgy fogják fel mint a futást, ami szuper monoton, könnyű belebambulni, és közben lehet meditálni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#124508) 6030D válasza cdl (#124505) üzenetére


6030D
Ármester

A földikutyákhoz lehetne menni azzal. :)

Hasaggymeg: nem, de abban nem hiszem hogy nagy változás lesz mászásnál.
Most olvasom, hogy 2.0 gumid van. Szerintem simán próbálj ki egy 2.2-t. A szememnek a 29-en még a 2,2 is vékonynak tűnik.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124509) Hasaggymeg válasza 6030D (#124508) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem így legalább 0,8 as áttétel kell (22/28) ahhoz,hogy bírjam a hosszú meredekeket.Ritkán,ha már kész vagyok és nem akarok leszállni megy a 22/32 (~0,7) re.A kerékméretnek bizony van jelentősége,hisz nem mindegy mekkorát haladsz előre egy csapás alatt,vagyis a nagyobb kerékhez kisebb áttét arány kell,hogy ugyanakkora erőkifejtés kelljen.Ugyanakkor persze ott a 2 bringa közötti súlykülönbség,ami lehet pont semlegesíti a kerekek közöttit. :K
Vékony a 2.0,de 1,75-ösről váltva ezt is szokni kellett.A Conti még keskenyebb is mintba többi gumi,így az új már 2.2 lesz. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124510) cdl válasza trialboj (#124507) üzenetére


cdl
senior tag

A végén írtad a megoldást.
Legalábbis Nekem.
No Strava, no kom huszárkodás.
Megnyugtat, kisimít, kikapcsol, elröpít.
Álmodozom, gondolkodom.
Persze rugdosom Magam, nézem az átlagot, a fülemen is veszem a levegőt, de nem ez a lényeg.
A sport része másodlagos Nálam. Mondjuk jövőre megpróbálok tudományosabban tekerni.
Pulzusmérés, kaja, stb.
De ezt is csak azért, mivel ha már ennyi energiát belefektetek, nem pazarolnám el.
A napi 2 órát kellene kitolni háromra valahogy, az jó lenne.
Nem hiszem, hogy váltanék más tipusra.
Az utakon viszont a legtöbb outis a sportértékre megy , ahogy látom.

(#124511) Napfénysüti válasza trialboj (#124507) üzenetére

Lehet nézni a tájat, elmélkedni. Felénk van terep mégse váltanék MTB-ra az outiról. Ebbe szerettem bele ezt élvezem. :K

Més que un club!

(#124512) IMIIKE1998 válasza trialboj (#124507) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Én is Debrecenben élek és néha irigylem a hegyvidéken lakókat. :D
Habár én szeretek itt lakni, az Alföldnek is megvan a maga varázsa. Nekem a kedvenc bringázási környezetem a város, én is utálom a monoton utakat. Itt legalább többet kell kanyarogni, korrigálni, mind outival, mind montival. Sokkal gyorsabban változik a környezet, emiatt szerintem élvezetesebb. Na meg városon belül nem lehet 100-zal száguldozni, 50-60 meg nem olyan fenyegetően nagy sebesség, nekem nyugisabbnak érződik. Továbbá városon én imádok az útról letérni kisebb utcákba, járdára fel-le, bejárni a vonzáskörzetet.(Nyilván nem a gyalogosok között cikázva, de errefelé sok üres járda van ahol lehet csapatni.)

[ Szerkesztve ]

(#124513) szkink válasza 6030D (#124489) üzenetére


szkink
aktív tag

:C igen a markolat elég csúnyácska,esetleg zöld kulacstartó :U sok km vele!Ma mi is tettünk egy havas kört

:P

[ Szerkesztve ]

(#124514) 6030D válasza szkink (#124513) üzenetére


6030D
Ármester

Apa és fia : :C
Szerintem ilyen lesz, vagy valami hasonló.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124515) szkink válasza 6030D (#124514) üzenetére


szkink
aktív tag

Igen az :D Ez nem is rossz így hogy benne vannak a bringa színei.

(#124516) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#124511) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Országútizásnak is pont úgy megvan a varázsa,mint a többi kerékpározási stílusnak.Sokan azt tartják unalmasnak,hogy felviteted magad valahova,majd lezúgsz,vagy az ugrabugrát egy nyeregnélküli kerékpárral a városi tereptárgyakon.Kinek a pap,kinek a...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124517) szkink válasza Hasaggymeg (#124516) üzenetére


szkink
aktív tag

"Országútizásnak is pont úgy megvan a varázsa,mint a többi kerékpározási stílusnak."Mint a CX-nek is :DDD :DD

(#124518) Hasaggymeg válasza szkink (#124517) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:DDD ...úgy van,még ha egyesek nem is látják ezt a varázst.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124519) bunddog válasza cdl (#124510) üzenetére


bunddog
tag

"Az utakon viszont a legtöbb outis a sportértékre megy , ahogy látom."

Pesten csak hátszélben megy minden outis, nekem picit strava gyanús :D de hát ennek van csak sport értéke, ha városban tekersz de nem vagy full beöltözve + outi akkor már nem is vagy bringás :D

(#124520) pc360 válasza IMIIKE1998 (#124512) üzenetére


pc360
addikt

És tegyük hozzá, sokkal egészségtelenebb is városban tekerni, kitágult tüdőhörgőkre kapni a finom gumiport és minden egyéb füstöt. Aki sport céllal teker a városban, az lehet, hogy jól szórakozik, de hamarabb is pusztul el.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124521) IMIIKE1998 válasza pc360 (#124520) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nyilván nem a csúcsforgalomban, ahol fojtó kipufogógázszag uralkodik.
Nyilván kisebb, a centrumtól távolabbi utcákban is lehet szórakozni. :)
Meg azért Debrecen fényévekre van Budapest légszennyezettségétől. Na meg ott van a Respro, szerintem BP-re ajánlatos...

[ Szerkesztve ]

(#124522) pc360 válasza IMIIKE1998 (#124521) üzenetére


pc360
addikt

Teljesen mindegy, hogy milyen forgalomban, nem kell ahhoz fojtó gáz, hogy rosszat tegyél.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124523) IMIIKE1998 válasza pc360 (#124522) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát azért távolról sem ugyanaz a hatás. Utánaolvasva megtudható, hogy az úttól 15 méterrel távolabb jelentősen csökken a károsanyag koncentrációja. Nyilván ködben, szélcsendes időben nem érdemes, de ilyenkor semmilyen sport nem ajánlott. A kocsiban ülve vagy gyalog is hasonlóan káros a szennyezett levegő belélegzése.(Bár kétségtelen tény, hogy minél intenzívebben sportol valaki, annál mélyebbre hatolnak a tüdőben a szennyeződések.) De olyan nagyvárosokhoz, mint New York nem igazán hasonlítható a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#124524) pc360 válasza IMIIKE1998 (#124523) üzenetére


pc360
addikt

Igen, de azért azt is hozzátenném, hogy ilyenkor, télen sokkal rosszabb a helyzet a fűtésszezon miatt. Nem New Yorkhoz kell hasonlítani a dolgot. Nem valamihez képest káros, hanem önmagában is. Én is szeretek versengeni, zúzni a városban (és arra hivatkozni, hogy nem fullos forgalomban, hanem csak este 10 után teszem), de ettől függetlenül nem egy okos dolog.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124525) jjeahh válasza Hasaggymeg (#124509) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Nekem így legalább 0,8 as áttétel kell (22/28) ahhoz,hogy bírjam a hosszú meredekeket.Ritkán,ha már kész vagyok és nem akarok leszállni megy a 22/32 (~0,7) re"

& IMIIKE1998: "Na meg városon belül nem lehet 100-zal száguldozni, 50-60 meg nem olyan fenyegetően nagy sebesség, nekem nyugisabbnak érződik"

Csak nekem tűnik ma mindenki t-2000-nek? :Y Én amikor fogaskoszorút cseréltem azon agyaltam, hogy a 11-34 helyett vegyek-e 11-36-ot, mert a 36-os fokozatot is kihasználnám 23%+ emelkedőkön. Az 50-60-as sebesség meg városban, síkon nyugis? Örvendek, ha hosszú aszfaltos lejtőn sikerül elérni szélcsendben :)) .

(#124516) Hasaggymeg: "Országútizásnak is pont úgy megvan a varázsa,mint a többi kerékpározási stílusnak.Sokan azt tartják unalmasnak,hogy felviteted magad valahova,majd lezúgsz"

Ez én vagyok :DDD . Ugyan nem próbáltam még soha pályázni, de nem is szeretnék, max ha jól megfizetnének érte, már YT-n is szkippelem mindíg a pályás videókat. Egy gravelt vagy CX-et viszont én elfogadnék, mert mivel gyorsabban haladok, ezért messzebbre is eljutnék, olyan tájakra, ahová montival esélytelen 1 nap alatt. Azért gravel, meg CX, mert felénk egy hosszabb túrán általában elkerülhetetlen egy kis terep.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124526) inifini válasza jjeahh (#124525) üzenetére


inifini
tag

Szerintem IMIKE az autók sebességére gondolt.

Amúgy én próbáltam az mtb vonalat is, de az outi maradt a szerelem, kikapcsol, feltölt, relaxál, gyönyörű tájakat láthatsz, ha jó erőben vagy, letekersz 100-150, esetleg több km-t, amiben aztán igen változatos utakon, tájakon haladhatsz. És azért örülök annak, ha 1-1 szegmenst jobb idővel tudok megtenni, ha az átlag emelkedik, de persze a KOM-októl messze vagyok, túl sok jó bringás teker felénk :K

(#124527) Lacccca87 válasza Lacccca87 (#124469) üzenetére


Lacccca87
őstag

Erre valaki? :U

(#124528) jjeahh válasza inifini (#124526) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"kikapcsol, feltölt, relaxál, gyönyörű tájakat láthatsz, ha jó erőben vagy, letekersz 100-150, esetleg több km-t, amiben aztán igen változatos utakon, tájakon haladhatsz"

Ez mondjuk montira is igaz :D . Ezt a tavasszal nyomtam le a haverinámmal XC-vel (sajnos akkor nekem még nem volt strava-m) és gyakrabban is mennék ekkorákat vagy akár hosszabbakat ha lenne akivel... sajnos a haverinám azóta hobbyt váltott, az új bringás haverom, akivel tudok még tekeregni, nem szeret aszfalton tekerni, ő kizárólag terepfan.

Ha már outi vs monti és mindenki hozzászól a témához, én sosem értettem akinek kizárólag egyik vonal szerelem és a többit kizárja :D . Én ha egyszer majd megtehetem lesz CX-em, karbon XC-m, trail fully-m, fatbikeom és egy pedelec enduróm... jah, esetleg jöhet valami különc pinion is :DDD . Merthát ugy-e ahány terep, annyi bringa kell, meg nem mindegy, hogy épp mire van kedve az embernek :D

Lacccca87: Nekem a merino kesztyűket ajánlták, de még nem jutottam odáig, hogy vegyek egyet. Annyit viszont észrevettem, hogy még ezek is normál kesztyű alá valók általában, tehát veszel egy merinót, rá egy nagyobb szél és vízálló kesztyűt és kész is vagy :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124529) Hasaggymeg válasza jjeahh (#124525) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hosszú emelkedő alatt az 500-1500m 10% fölötti emelkedőre gondolok,ahol vannak 20-25% rövid szakaszok is.Azt vettem észre,hogy 33/26 nem,22/34 meg csak extrém esetben kell.

Laccca...20e forintért olyant veszel ami kis túlzással énekel is. :DDD [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124530) .mf


.mf
veterán

Ha már gumik minap szóba kerültek... A hátsóm épp ereszt (valamibe belemehettem vagy valamire ráfektethettem -- az oldalfalon egy rakás kis tűhegynyi lyuk, remélem egy kis tubeless lötyi megoldja), tehát ígyis-úgyis hozzá kell nyúlni, s ha már, akkor akár váltani is lehet. Jelenleg elöl Rocket Ron és hátul Nobby Nic van fent, 2.25-ösök, terepen jó, csak oda ki is kell érni... Az már nagyobb gond, hogy az első és hátsó sem mai, kapnak napot is, kicsit repedezettnek néz ki. Meg az, hogy az első már egy kis tapadósabb sártól beragad, olyan kicsi a hely közte és a villa/sárvédő között.
Milyen más gumit ajánlanátok, ami
- 2.25-ös Rocket Ronnál kevésbé magas
- hasonlóan jó köves, sziklás, földes, havas terepen
- kicsivel jobban gurul aszfalton
- jó a defektvédelme
- nem túl drága
- tubeless-ready jó lenne, de belsősbe se halok bele
Schwalbénál maradva a Smart Sam /Plust nézegettem, mástól mit ajánlanátok, és hol lehet jó áron kapni?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#124531) IMIIKE1998 válasza inifini (#124526) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Pontosan. :)
Nem mindegy, hogy te mész 30-cal és levágnak 60-nal vagy ugyanúgy 30-cal mész és 100-zal húznak el melletted 5 centire.

(#124532) jjeahh válasza .mf (#124530) üzenetére


jjeahh
nagyúr

2.10-es smart sam :K . Mondjuk Rocket Ron-om nem volt még, de a Nobby-nál sokkal jobban gördül.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124533) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#124491) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem nem sok. Ez alatt leginkább csak repedt, vagy valami más hibával rendelkező vázat fogsz kapni (valami kegyetlenül bele van rohadva). De számold bele az átépítés költségét is, ami lehet lesz annyi, mint maga a váz ára. Amúgy meg nem azt mondtad, hogy jó méretre a Magellan? Akkor minek akarod cserélni?

(#124534) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#124533) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Jó, de csak úgy, ha nagyon ki van húzva a nyeregcső és az ülés is hátra van csúsztatva teljesen. Az átépítésből egyedül a középcsapágyat nem tudom megcsinálni meg a bovdenezést, beállítást. A többit itthon megoldom és a maradékot bízom a szervizre. Olcsón vettem, így nekem megéri, hogy egy perfektül passzoló bringám legyen.
Amúgy megpróbálok belőle alkudni 1-2 ezret, mert elég kopottas a festék.

[ Szerkesztve ]

(#124535) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#124534) üzenetére


zoli03
őstag

Kormánycsapágyat is kicseréled? Pont azt írtuk többen is, hogy nagyon ki van húzva a nyeregcső, kicsi neked ez a váz, te meg írtad, hogy jó. Most akkor miért lett rossz? Az országútiddal mi van? Az sem kényelmes nem?

(#124536) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#124535) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Kormánycsapágy van a vázban, az eladó mondta. Azért ilyen nehéz nekem a váztéma, mert a lábaimhoz képest rövidebb a felsőtestem. A bringás gatyákból is hiába jó alul, a kantár minden esetben laza, a kisebb opció meg elszorítaná a lábamat.

(#124537) 6030D


6030D
Ármester

Rakok képet, hogy számítson a mai tekerés. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124538) 6030D válasza IMIIKE1998 (#124536) üzenetére


6030D
Ármester

[link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124539) IMIIKE1998 válasza 6030D (#124538) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, de ragaszkodnék a Magellanhoz, mivel abba tuti illenek a meglevő alkatrészek, plusz preferálom az alu-t. Ha 8k-ért ideadja és nincs leharcolva, el is vinném.

Amúgy tegnap én is voltam havas tekerésen és a 100-as decás kesztyű jól vizsgázott, nem fázott a kezem 1.5 óra elteltével sem.

[ Szerkesztve ]

(#124540) Because válasza 6030D (#124537) üzenetére


Because
őstag

ha a Face-re vagy ide nem kerül fel akkor meg se történt? :DDD

(#124541) kiskakas válasza 6030D (#124537) üzenetére


kiskakas
senior tag

6030D,
hehe,ez Királyrét!! visszasírom Ákosbá-t... és a virslimustár+forrótea kombóját :((

(#124542) 6030D válasza Because (#124540) üzenetére


6030D
Ármester

A tegnapi nap szerint igen. :) Szerencsére Straván fent van, így edzésértéke jelentős. ;]

kiskakas: jó fej volt az öreg. Tavaly még hallottam olyat, hogy nyithat valamit a játszótérrel szemben, de azóta sincs semmi.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124543) Massmurderer válasza szkink (#124517) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ez igaz.Én motornál is igy voltam.Sokáig voltak utcai motorjaim,kawa zx6r,suzi gsx 1000,ucso egy suzuki hayabusa volt :DDD Azt elmúlt a varázs.Terep az egész más.Dagonyászni a sárba,dombokat megmászni vele,stb.Utcai közlekedés biciklivel,motorral 100x veszélyesebb mint ha terepen megyek.Terepen nem üt el busz,se kamion,se autó,nem ugrik ki elém gyalogos.De persze,ott van az hogy kinek mi jön be.Terepen eddig csak 1 balesetem volt,irtam itt anno,az az 1 esés.Utcán már ütöttek el,gyalogis is ugrot ki elém,1x egy biciklist meg lekaszáltam,saját hülyesége miatt.Még anno jó kis ETZ 250es vasam volt,40el döcögtem,elötem biciklisek.Irányjelzö ki,kerülöm öket,olyan gomboc féle 13éves kiscsaj kéz ki,keresztezödésnél kanyarodik.Hátra nem nézet,semi ilyen,csak kivágta a kezét azt kanyarodot.Olyan 4-5m-el elöttem.Satú fék,motor hátulja ki,megcsusztam,alákaszáltam a kiscsajnak.Biciklivel együtt rajtam feküdt.Semi baja nem lett,biciklin,mtb volt,müanyag sárvédö,a hátsó oldalra elcsuszott.Nekem a bal oldalam,váll,derék,térd,boka véresre karcola az aszfalt.Forgalom megállt,kiscsaj felkel,háát vazze,olyan jó lencsés, szemüveg volt rajta,szemei meg x-be álltak,beszól hogy nem mentél picit gyorsan??Mondom neki:aranyom,nézz hátra.traktor,kamion mögöttünk,örülj hogy én csaptalak el,nem a 2 közül valamelyik.Fölállt a kiscsaj,azt eltekert.Nekem azon hogy kb hetekig sebes voltam,anyagi kár olyan 30ropi volt. Na szóval,terepen ilyen nem fordul elö pl. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#124544) IMIIKE1998 válasza Massmurderer (#124543) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ha nem te voltál a hibás, akkor miért nem hívtál rendőrt? A szüleinek kellett volna megtéríteni a károdat, főleg, hogy ártatlan voltál... Másik meg, ha másnap valami belső sérülés folytán maradandó sérülése lesz, akkor téged is elkaszálnak, mivel ilyenkor rendőrt+mentőt is ki kell hívni, megvizsgálni a baleseteseket. Be kell "védeni" magadat az ilyen eshetőségekre is.

[ Szerkesztve ]

(#124545) Massmurderer válasza IMIIKE1998 (#124544) üzenetére


Massmurderer
őstag

Falun lakok.Ez amúgy rég volt,úgy 18éve :D Itt mentö nincs.rendört meg hadjuk szerintem..olyan nesze semmi fogd meg jól.Amit akar észrevesz,amit akar nem.Az volt a lényeg hogy nem történt nagyobb baj.De volt olyan hogy mentem biciklivel,kanyarodtam balra,kezem kitettem,autos jött,jobbról elözött,elkapta a bicikli hátulját,én repültem,kocsi meg nem is lassitot.Az egész kb 2mp alatt játszodot le,még a kocsi tipusát se láttam mert olyan gyorsan ment.Itt a bicikli hátsó kereke tropa lett,én meg berepültem az árokba.

[ Szerkesztve ]

(#124546) trialboj


trialboj
őstag

Megérkezett a hau! Meg is forgattam benne a bringát rendesen. Nagyon király volt, rég nem csapattam már ilyen körülmények között. A RK gumi jó szolgálatot tett a szezonban, de most borzalmas volt a tapadása, nem tudom Hasaggymeg hogy bírja ilyennel elöl hátul, a hóban, én holnap lecserélem mert ezzel kínzás volt mászni. Nem akartam hogy elázzon a cipőm, ezért prübltam nyeregben maradni de volt hogy 10+mp alatt tettem meg 1 rohadmányos métert, enyhe emelkedőn, szűz hóban.
Aki meg ilyen időben spd-vel teker azelőtt minden kalapot leemelni, mert itt annyi megcsúszás összejött, hogy nem tudom elképzelni hogy lehet ennyire gyorsan oldani, és letenni a lábad anélkül hogy kificamodjon, így is éppen hogy talpon tudtam maradni 1-2 komolyabb megcsúszásnál.

Végül eljutottam a célig, de sajnos nagy köd volt, nem lehetett messzire látni. (ha lenne egy dslr gépem még mindig ott fagyoskodnék az erdő közepén, annyira szép képeket lehet lőni ilyenkor, még jó h nincs)

Hazaérve, meg kb így nézett ki a bringa, leöntöttem 3 vödör vízzel, hogy ne maradjon hó a hajtáson meg forgás pontokon... van ennél jobb megoldás?

btw, ha bárkit érdekel az a hátsó sárvédő, lófszt sem ér : ))

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#124547) Massmurderer válasza trialboj (#124546) üzenetére


Massmurderer
őstag

[link] Én ilyet vettem.Jó választás volt.Tapad is rendesen,jégen se csúszott 1x se,pedig van most rendesen.Lehet van jobb ennél,de én meg vagyok vele maximálisan elégedve.

(#124548) b4zsi- válasza trialboj (#124546) üzenetére


b4zsi-
őstag

Milyen sárvèdőid vannak a bicajon? Előre is köszi

(#124549) jjeahh válasza 6030D (#124537) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& trialboj: Pff minden tiszteletem, én ma nem mertem elindulni bringával, akkora a hó, ezért inkább gyalog túráztam egyet. Ilyen 20cm hóban ti hogy a francba másztok? :DDD

És ha már havas tekerések, most megint agyalok a Schwalbe Ice Spiker-en, szerintetek ilyenkor segitene valamennyit? Gondolom inkább letaposott hóban, keréknyomokon harap, de ott nagyon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124550) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Városi tötyögésre mi a minimum vállalható sisak?

Illetve valami egyszerűbb munkába járós/kényelmes nyerget tudtok ajánlani?
A fő lényeg, hogy ne ázzon be, mert a mostani mindig összevizesít, mert megszívja magát vízzel...

Köszönöm tippeiteket előre is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.