Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124051) jjeahh válasza Toobee (#124050) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Bontás után el kell használni"

Akkor asszem én inkább lemondok róla, gondolom inkább versenyeken lenne igazán hasznos :R .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124052) 6030D válasza jjeahh (#124051) üzenetére


6030D
Ármester

Te vagy a nagy ebay-es :) nézd meg, szerintem 150 ft körül van egy patron, évente elhasználsz mondjuk 4-et? Ha meg folyamatosan ereszt, akkor otthon belsőt kell cserélni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124053) 6030D válasza 6030D (#124052) üzenetére


6030D
Ármester

Na jó, lehet hogy csak a decában volt annyi, akciósan :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124054) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Hazsnált már valaki Lezyne GPS computert? Van valamilyen tapasztalat a térképes funkciókkal kapcsolatban?
A Lezyne Mega Xl elég jó áron van és tesztek alapján se tűnik rossznak [link]

(#124055) ígyvanferi válasza trialboj (#124049) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Neten rendelted és EU-n belül vagyunk, vissza kell venniük.

(#124056) jjeahh válasza 6030D (#124052) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Most megmondjátok, hogy nekem semmi sem jó :DDD
Úgy érzem az egész pumpa-patron dolog nagyon függ attól, hogy milyen gyakran pumpálsz, milyen bringát használsz, meg egy rakás egyéni preferenciától. Nálam a guminyomás általában borzasztóan alacsony, mert így kevésbé ráz a bringa terepen, pontosan annyira szoktam felfújni, hogy legyen nagyon lágy, de még ne üssem fel. Szerencsémre mivel könnyű vagyok, ezért eléggé tág határok között játszadozhatok ezzel... szal hibátlan belsővel is viszonylag gyakran csekkolom menet közben vagy indulás előtt, hogy hogy áll a nyomás és ha nem tökéletes, akkor egy lepkefingnyit pumpálok bele, ami általában 5-10 löketet jelent max :D . Azért jó eltalálni a tökéletes nyomást, mert rázós terepen rengeteget javít a komforton. Szal ezek miatt asszem nekem nem lenne jó a patronos megoldás, de lehet tévedek... tényleg fölösleges túlgondolnom ezt az egész pumpa dolgot, szerintem nincs szükségem sem komoly műhelypumpára, sem patronra, sem rácsavarós tömlősre, szal semmi speckóra, csak egy legegyszerűbb vázra pattintható minipumpa kéne, ami mindíg kéznél van, működik, nem zörög, nem esik le. Na de mindegy is, túl lett filozófálva ez a téma, remélhetőleg a köv pumpám nem lesz olyan vacak mint a Rookie :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124057) Hasaggymeg válasza trialboj (#124049) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a Kilimanjaro katasztrofálisan dunsztol,én további 2 hónaljnyílást is varrattam rá,de az sem használt. :( Másik meg,hogy van-e olyan téli kerékpáros kabát egyáltalán melynek hosszabb hátul? Én olyant nem nagyon látok,a Decasnál is hiányolok hátul vagy 5cm.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124058) 6030D válasza jjeahh (#124056) üzenetére


6030D
Ármester

Tubeless kell neked ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124059) Sleek válasza Hasaggymeg (#124057) üzenetére


Sleek
senior tag

Nekem rendkívül érzékeny a derekam ezért vettem munkavédelmi boltban softshell kabátot.

kabát

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#124060) szkink válasza Hasaggymeg (#124057) üzenetére


szkink
aktív tag

Mi lenne egyébként az elfogadható hossz :U?Lemértem az enyémet hátul a nyak varrástól az aljáig 75cm.Nekem bevált nem tudok rosszat mondani róla.

(#124061) trialboj válasza Hasaggymeg (#124057) üzenetére


trialboj
őstag

Az tényleg nem arra van hogy sportolj benne, városban ide-oda elmenni még tökéletes, de ha jön 1 emelkedő amin már nem tudsz óvatoskodni mert hosszú v meredek, onnantól nem maradsz száraz.

Sajnos tudatosan keresgélve egyből találtam olyat ami hátul hosszabb, és ez benne is volt a kosárban, de annyit szarakodtam az értékelések keresgélésével, hogy mire eldöntöttem már elfogyott a méretemből.

Az új kabátomon amúgy nincs semmi extra szellőző, ami csalódás is volt elsőre, de ennek ellenére nem izzasztott, le, szóval tényleg minőségi anyagból készült, amúgy a szellőző nyílások lehet elrontanák a szélálló képességet...

A bike-discount válaszolt, azt írták hogy visszaküldhetem, de nekem kell fizetni a postát, (csak pár környező országból ingyenes a visszaküldés) és fenntartják a jogot, hogy elutasítsák, ha úgy ítélik meg hogy használva volt / nem eladható, csak azután küldenek vissza pénzt miután megvizsgálták (weboldalon azt írja, ha bizonyítod h feladtad, visszautalják) Illetve valami adó v vám igazolást is mellékelni kell... pff ehhez nekem se idegem se energiám, így jártam

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#124062) X2N


X2N
senior tag

Üdv!
Segítsetek választani, bővíteném a gépparkot, építenék egy össztelós mtb-t. Most elég jó áran van egy váz, Bikediscount-on ezeket néztem:

[link]

[link]

27.5 140mm vagy 29er 130mm rugóutas váz legyen szerintetek? Jobb a 140mm? Jelenleg egy merev Dartmoor Hornet vázam van Yari 150mm 29er-es villával, 27.5-ös kerekekkel... Próbáltam már 29er-es montit tesztnapon(Romet Key 29er 120mm), nem volt rossz(170cm magas vagyok). Túrázós, lefele csapatós gép kellene, gondolkodtam endurón de az sok lenne szerintem rugóútban...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#124063) Runner_fxr válasza X2N (#124062) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én a Cube vázat választanám, szerintem annak jobb a geoja. Vannak jó 29"-es fully vázak, de azt nem a Radon lesz.

(#124064) ZolkoW válasza trialboj (#124061) üzenetére


ZolkoW
őstag

Megértem, ha inkább nem küldöd vissza, de az adó/vámigazolás szerintem csak akkor kell, ha nem eus országba kérted volna. A posta kifizettetése ilyenkor jogos, szerintem, itthon is így van.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#124065) Wombath válasza Hasaggymeg (#124057) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Ha újoncként javasolhatok kabátot, ami nekem bejött, akkor az ez a dekás RR 500-as. Pont annyira hosszú hátul, hogy kényelmesen takar, van extra sárvédős lelógó rajta, ami mondjuk nekem montin fontos, és alálöltözés mennyiségétől függően 8 és -8 között eddig jónak tűnik a klíma benne. A hátsó zsebek méretét nem tudom kommentelni, mert hátizsákban hiszek :)

(#124066) ZolkoW válasza Wombath (#124065) üzenetére


ZolkoW
őstag

én ezt vettem nemrég, és ugyan nem kabát, de elégedett vagyok a hosszával, meg a bolyhosságával is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#124067) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha megnézitek,[link]ez is hosszabb hátul,de gondolom egy magasabb langaléta (mint jómagam) hátán a kormányra fekvéskor olyan hosszú ív keletkezik melyen már a hosszabb hátrész is kevés lehet.Amúgy megvagyok vele elégedve,csak a derekamnál érzem úgy,hogy elmenne még vagy +10cm.🤔

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124068) emiki6 válasza Hasaggymeg (#124067) üzenetére


emiki6
veterán

Ez olyan, mint a mostani outis 900-as kabát?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#124069) Hasaggymeg válasza emiki6 (#124068) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez pont az.Nem szoktam nézni éppen milyen marketingdumával árusítják,ami tetszik azt vásárolom meg,így aztán pl.outis [link]sisakom is van,mert ez volt kicsi,minimális taréjjal és napellenző nélkül.Egész jól lehet benne montizni. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124070) kenguru99


kenguru99
aktív tag

A bringaboardal van valamilyen tapasztalat? Kinéztem egy bringát, írtam nekik egy emailt egy hete, de nem sikerült válaszolniuk. És ahogy nézem a facebookos értékeléseket, azért vannak negatív tapasztalatok.

(#124071) pc360 válasza kenguru99 (#124070) üzenetére


pc360
addikt

Ezek szerint ezek a tapasztalatok... :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124072) trialboj


trialboj
őstag

Egészen addig az hiheted nagy király vagy valamiben, amíg rá nem guglizol :)) Ez egy érdekes videó, ami egy bringásnak az elmúlt 17 évét mutatja be röviden. Nem tudom miért tetszik ez a videó, talán azért mert az első pár snitt, arra emlékeztet mikor berobbant a gyors internet, és napokig néztem hasonló trialos videókat, ott tudatosult bennem h nem sosem leszek profi versenyző, sőt a jótól is messze vagyok, hiába gyakoroltam hosszú éveken keresztül.

(#124065) Wombath
Lehet én is jobban jártam volna ezzel, jól néz ki, hosszú a háta, van sok zsebe, és, ha ez neked -10 fokban is elég volt, azaz nem izzadtál bele, és nem volt csurom víz hazaérve, akkor 0-ig kb mindenkinek jó lehet.(ezalatt már csak az igazán fanatikusok mennek)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#124073) Because válasza trialboj (#124072) üzenetére


Because
őstag

megkímélted magad pár csukló, kulcscsont, csigolyatöréstől, mindig nézd a jó oldalát :DDD

(#124074) emiki6 válasza Hasaggymeg (#124069) üzenetére


emiki6
veterán

Tudom... a deka is mindenre mindent ráír. Az aerofit aláöltöző nevében most benne sem volt pl, hogy aerofit (de rá van varrva amúgy...) és -megjegyzem- tényleg nagyon zsír! Ha lesz akció, tuti veszek párat, az anyaga elégge feels good. Az aerofit termékcsaládot ezek után követni fogom!
(Az aerofit kabát 32k :Y)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#124075) benfolds válasza Hasaggymeg (#124067) üzenetére


benfolds
őstag

nekem is nagyon odavan a derekam, úgyhogy egy ideje még utcán is derékmelegítőt használok 10 fok alatt. :B lidlis merinógyapjú, szerintem tök jó, attól eltekintve, hogy egy picit megnyúlott, vesekörnyéken már nem feszül teljesen. pár ezer forint volt, szerintem ezen a télen is árulják majd.

(#124076) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na 2 év montizás után ma megvolt életem első gumibelső cseréje :D . Pedig valami olcsó gagyi Kenda belsőt nyúztam... úgy tűnik az alap Schwalbe gumik is bírják a gyűrődést. És most sem defekt miatt cseréltem, hanem mert valszeg elöregedett már a régi belső vagy valami, mert minden nap rá kellett fújjak és idegesített már :)) .

És ha már gumi, a tavaszt lehet ezekkel az új modellekkel kezdem, kíváncsi vagyok... ha addig be nem mutatnak valami új, modernebb Rocket Ron-t.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124077) hadam98


hadam98
senior tag

Sziasztok.

Milyen kerékpárt érdemes venni 140-ezer alatt?

MTB kerékpárt szeretnek, terepre, köszönöm.

(#124078) trialboj válasza hadam98 (#124077) üzenetére


trialboj
őstag

Ez már majdnem elegendő infó, de még az azért megoszthatnád, hogy használt is játszik v csak új. Ez az első bringád, vagy már rákaptál az ízére ezért komolyabb bringára váltanál és meg talán annyi, hogy terepre túrázni mennél, vagy sportolni pl ugrálni / lefele csapatni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#124079) Bekő Tóni válasza kenguru99 (#124070) üzenetére


Bekő Tóni
tag

Bringaboard: a fél világ kerékpáros cucca fel van véve a webshopjukba. Aztán amit rendelsz vagy van, vagy nincs. Ha van, rendben megjön.
Ha nincs, akkor ignorálnak. Lezárt ügy leszel. Írhatsz nekik 3-szor is, nem lesz válasz.Tojnak rád, van elég új vevőjük.
Ami nem csoda mert én se tudom őket elfelejteni, mert többször is náluk volt a legolcsóbb ami kellett nekem (p. Kellys térdmelegítő, Abus bizt. fali akasztó)

A kerékpár vételre azért már mozdulnak ők is, telefonálj!

(#124080) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Sziasztok! Bajban vagyok. Fel szeretnék éleszteni hamvaiból egy Csepel-Schwinn montit. A racsnit viszont nem tudom leszedni. Hasonlónak tűnik a leszedője, mint a kazettásé, de nem megy bele. Olyan mint ha kisebb lenne egy picivel. Tud valaki valamit erről? Hol lehet ilyen leszedőt kapni?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#124081) ivana válasza ShiTmano (#124080) üzenetére


ivana
Ármester

A racsni és a kazetta leszedő hasonló, de nem ugyan az. Ugyan úgy lehet venni mint kazetta leszedőt.

(#124082) ShiTmano válasza ivana (#124081) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Tudom, és a másik bringáról simán le tudtam szedni a menetes racsnit a leszedőmmel, szóval nem azzal van a baj, hanem ez kisebb kb 1mm-el(átmérőben).

Meg mintha a ricnik is kisebbek lennének benne. Van kazettaleszedőm is, de az szemmel alig észrevehetően más mint a menetes leszedő. Ez jobban különbözik tőlük.

Az a baj, hogy nem látok bele rendesen, olyan szűk a hely.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#124083) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Na voltam a Decában, ki gondolta volna, megint nem volt egy darab sem az 500-as nadrágból, hiába neten írta, hogy készleten. Megrendeltem és amelyik nem passzol, otthagyom. Másnak is ajánlom ezt a megoldást, mert sokkal egyszerűbb és elvileg visszaadják a pénzt.

(#124084) ivana válasza ShiTmano (#124082) üzenetére


ivana
Ármester

Van olyan racsni is amihez már kazetta leszedő kell és van a régi fajta shimano. Ha biztos vagy benne, hogy racsni leszedővel próbálod, akkor szét kell szedni (vannak ilyen lyukak az elején, oda 100-as szög + kalapács) és egy vízpumpa fogóval lekapni a maradékot. Gondolom úgyis kuka az a racsni.

(#124085) ShiTmano válasza ivana (#124084) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem kuka, szinte nem is volt használva. Igazából költeni sem szeretnék rá, mert nem ér szinte semmit. Csak azért lenne jó, mert ezt biztos nem lopják el. Egy gagyi zárral lekötöm és biztonságban van. Van mellette még biciklim, szóval nem létkérdés szerencsére. Na mindegy, lehet elviszem egy szervizbe, hátha potom pénzért megcsinálják.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#124086) ivana válasza ShiTmano (#124085) üzenetére


ivana
Ármester

Zsírozni tudsz leszedés nélkül is ;)

(#124087) hadam98 válasza trialboj (#124078) üzenetére


hadam98
senior tag

Köszönöm a válaszod.

Terep/Sport, is is... Nem ez az első bringám, jelenleg egy Mali Boa van de mivel lecserélve lesznek a régi kerékpárok így kell ez mellé még egy.
Leginkább újat szeretnék, a mali is új.
Köszönöm!

(#124088) 6030D


6030D
Ármester

Téli sárvédős országúti setup :o

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124089) cobranco


cobranco
csendes tag

A tavalyi Alpoktúra csúcspontja következik és ez szó szerint is igaz,ugyanis főhőseink az olasz-francia határon húzódó „Alpesi Fal” meghódítására készülnek.Sportfeladatként sem utolsó,de amilyen látványvilág fogadta őket,arra még álmukban sem készülhettek.Természetesen az elmaradhatatlan gasztroblogról sem feledkeztek el,aki pedig érzékeny a hamis hangokra,az már most készítse a füldugókat :)

[Tengeri-Alpok ostroma 8.rész: "Hadiösvényen..." 2017. /France-Italy/ FullHD 1080p]

Útvonal:
Isola (881 m) –Guerche völgy-Val de Chastillon- Isola 2000 (2.000 m) – Colle della Lombarda (2.347 m) – Santuario De Santa Anna-St.Anna Kanyon-Pratolungo-Vinadio (900 m)

Képes túrabeszámoló:
[link]

Fotoalbum:
[link]

Térkép/Map:
[link]

Jó szórakozást!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#124090) ShiTmano válasza ivana (#124086) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem tudom kiszedni a tengelyt sajnos valamiért. A másik oldalról leszedtem a kónuszt, de mégsem tudom kihúzni a tengelyt. Azért szeretném leszedni a racsnit is, hátha az fogja valahogyan. De megpróbálom még egyszer, lehet csak meg kell ütni kalapáccsal.
A racsnioldalon le van lazulva a kónusz és megszorul, ha meghúzom. Össze kellene kontrázni az anyával, de így nem férek hozzá.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#124091) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Glükozamin kondroitin teszt :D

6030D: Nem fura visszaülni kiskerekűre? Mekkorák ezen a kerekek, 21"? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124092) rétisün válasza jjeahh (#124091) üzenetére


rétisün
veterán

beszedted, és leesett a hó? :DD (igaz, nem írtad hogy előtte-utána képek...)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#124093) jjeahh válasza rétisün (#124092) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD Érdekes ez amúgy, csak két dombon nincs, a többi fehér. Valamiért ott, azon a két dombon nyáron is mindíg szárazság van, ritkábban esik az eső :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124094) 6030D válasza jjeahh (#124091) üzenetére


6030D
Ármester

26", aszfalton sokszor/mindig ezzel megyek. Nem vészesen rossz, inkább ha több napig ezzel megyek és átülök a Focusra, na az nagy változás. Repül már aszfalton is. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124095) Hasaggymeg válasza jjeahh (#124076) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amíg otthon laktam Marosvásárhelyen,addig a királydinnyére valami finom gyümölcsként gondoltam volna. :DDD Ott számomra ismeretlen volt,itt defektjeim 99%ának okozója. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124096) gabro0 válasza Hasaggymeg (#124095) üzenetére


gabro0
őstag

Kerekenként 30-40 dinnye az igazi :DDD

(#124097) StLui válasza Hasaggymeg (#124095) üzenetére


StLui
veterán

Én meg félve írom le, hogy nem tudom micsoda, de remélem nem kiabálom el a jövőmet :D
Pontosítok, amikor defektem van nem tudom, hogy attól van-e :B

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#124098) cdl válasza Hasaggymeg (#124095) üzenetére


cdl
senior tag

Á, ne is emlegesd.
Nyáron a Pasman szigeten 4 keróból háromnak defektje volt e miatt a növény miatt.
Még jó, hogy volt nálam cucc a javításhoz.

(#124099) jjeahh válasza Hasaggymeg (#124095) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, többször olvastam itt róla, így már tudom mi az :D . Ha visszaköltöznék Mo.-ra, valószínű az első fejlesztésem tubeless konverzió lenne.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124100) Hasaggymeg válasza StLui (#124097) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mikor defektem van az az első,hogy körbeforgatom a kereket,külsőbe a feketétől eltérő,világos beletört tüskét keresve.Legtöbbször meg is kerül,kipiszkálom,aztán mire leveszem,már tudom is hol a lyuk a belsőn.Ritkább,hogy csak kiszúrja de nem törik bele.

6030D...ez a 26"-os után nem csoda,hogy átnyergelve csak úgy jönnek a KOM-ok. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.